PDA

View Full Version : W ramach prewencji rentowej ZUS wyśle cię do sanatorium - komentarze


wujo
11-05-2010, 21:09
Komentarz do artykułu: W ramach prewencji rentowej ZUS wyśle cię do sanatorium (http://www.senior.pl/75,0,W-ramach-prewencji-rentowej-ZUS-wysle-cie-do-sanatorium,5068.html)
--------------------
W ramach prewencji rentowej ZUS wysyła mnie do Iwonicza Zdroju.Turnus rozpoczynam 26maja,a koszty pokrywa ZUS.Gdyby w tym terminie jechał ktoś z Lublina własnym autem,proszę o kontakt:wujo55@gmail.com

babciela
12-05-2010, 09:33
Tak, jest to mozliwe- trzeba wziac druki z ZUS-s i trzeba pracowac.Emeryt ma male szanse

gosia_w19
31-08-2010, 12:05
Kto byl w Polczynie, sanatorium Borkowo? Takie rozne opinie czytam w necie. Ale, chyba da sie wytrzymac, jade do santorium ne na zabawy.

46.113.241.xxx
05-10-2011, 17:10
kto może skierować do sanatorium w ramach prewencji rentowej

46.113.241.xxx
05-10-2011, 17:20
właśnie wróciłam z sanatorium skierowana przez lekarza prowadzacego w ramach NFZ na miejscu dowiedziałam sie ze lekarz powinien skierować mnie do sanatorium w ramach ZUS i nie płaciłabym za nic miałabym więcej zabiegów nie czekałabym na sanatorium 1,5 roku a 3 miesiące!!!poszłam z formularze który dostałam od lekarza w sanatorium do lekarza prowadzącego i tu pojawia sie problem!!!mam dyskopatię chorobę przewlekłą ale nie chodziłam na zwolnienia!!!i nie ma podstaw aby mnie skierować do sanatorium w ramach ZUS!!!O CO TU CHODZI?????!!!!!!!!

koziorożec
05-10-2011, 20:40
na takiej kuracji w sanatorium była w tym roku moja bratowa - ma chory kręgosłup. Skierowanie otrzymała z Komisji ZUS-owskiej po półrocznym okresie zwolnień lekarskich - za które płaci właśnie ZUS.
Po tym okresie komisja ma podjąć decyzję co dalej - koniec wypłaty zasiłku i powrót do pracy czy dalsze leczenie. Kierują do sanatorium - w wyznaczonym terminie i miejscu - nie można z tego zrezygnować. Turnus trwa dłużej niż normalny i nic się nie płaci, jest jeszcze zwrot kosztów podróży.

emka46
06-10-2011, 02:46
Byłam na takim turnusie w Inowrocławiu, /10 lat temu/ oczywiście zostałam uzdrowiona i zdolna do dalszej pracy, podobnie cały turnus. Skierował mnie ZUS po długotrwałych zwolnieniach.
Nawet udało mi się przełożyć termin o jeden turnus.
Nie narzekałam, zabiegów było sporo, pmogły, pobyt darmowy + zwrot kosztów podróży - II kl. poc. osobowy.

94.240.23.xxx
27-02-2013, 20:14
Witam Wszystkich !!!

A np.: mój kolega chciałby pojechac do sanatorium z zusu ale nigdzie niepracował,i ma rente socjalną okresowa( niepełnosprawnosc umysłowa) i jest całkowicie okresowo niezdolny do pracy do 28.10.2013 r.,czy on moze pojechac z zusu do sanatorium??? ale z pewnoscia nie powróci do pracy bo niepracoował nigdzie...

babciela
28-02-2013, 15:41
Niestety, nie moze. Prawo do prewencji ZUS-u maja osoby placace składkę na fundusz emerytalno- rentowy.
Zresztą- srednio polecam- blyskawicznie uzdrawiajaą

83.27.95.xxx
14-04-2014, 13:29
Dlaczego w ZUS Zduńska Wola w ramach prewencji rentowej nie ma możliwości wyboru ośrodka nad morzem?- ,,Przemiła" starsza pani twierdzi, że tylko miejscowości najbliżej miejsca zamieszkania, chociaż i z tym wyborem stwarza problem. Czy tak jest w każdym oddziale zus ?