menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 08-08-2006, 00:58
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Domyślnie Przykro mi się zrobiło...


Dziś zaglądając na jedno z moich ulubionych internetowych forów natknęłam się na taki wątek: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=35&w=45662795 a w nim na teksty mientuski...
zacytuje tu jeden zeby niekliajacy wiedzieli o co chodzi "Rodzinne pamiątki mam skrzętnie pochowane po szafkach. Nie widze potrzeby
chwalenia sie rupieciami. Ani tym bardziej obnoszenia sie z wiekiem. W dalszym
ciągu uważam że autorka tego wątku ośmiesza sie wystawiając swoją kuchnie.
Internet to nie medium dla starszych ludzi."

przykre to dla mnie było, choć sporo osób ujęło się tam za panią, która pokazała swoje mieszkanie. Ale tu chodzi o szerszy problem - ja coraz częściej słyszę że coś jest "nie dla starszych ludzi" i to powiedziane tak normalnie, jakby to było oczywiste. Czy nie dałoby się jakoś przekonać tych młodszych że my to nie tylko kapcie i kościół i codzienne pogaduchy w poczekalni przychodni? Ja sie nie zgadzam na takie postrzeganie mojego pokolenia, a Wy?
  #2  
Nieprzeczytane 08-08-2006, 13:53
Hado Hado jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ewunia
Dziś zaglądając na jedno z moich ulubionych internetowych forów natknęłam się na taki wątek: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=35&w=45662795 a w nim na teksty mientuski...
zacytuje tu jeden zeby niekliajacy wiedzieli o co chodzi "Rodzinne pamiątki mam skrzętnie pochowane po szafkach. Nie widze potrzeby
chwalenia sie rupieciami. Ani tym bardziej obnoszenia sie z wiekiem. W dalszym
ciągu uważam że autorka tego wątku ośmiesza sie wystawiając swoją kuchnie.
Internet to nie medium dla starszych ludzi."

przykre to dla mnie było, choć sporo osób ujęło się tam za panią, która pokazała swoje mieszkanie. Ale tu chodzi o szerszy problem - ja coraz częściej słyszę że coś jest "nie dla starszych ludzi" i to powiedziane tak normalnie, jakby to było oczywiste. Czy nie dałoby się jakoś przekonać tych młodszych że my to nie tylko kapcie i kościół i codzienne pogaduchy w poczekalni przychodni? Ja sie nie zgadzam na takie postrzeganie mojego pokolenia, a Wy?

Czas szybko leci. Wczoraj jeszcze najmlodsza w biurze, a tu wkrotce emerytura, choc "w srodku" nie czuje sie seniorka. Dlatego tez na stwierdzenie, ze cos nie jest dla starszych ludzi zaraz mi wyrastaja kolce. Owszem, dla tych starszych co sami uwazaja, ze juz dla nich cos nie jest - to tak. Natomiast cala reszta jest dla starszych, jak najbardziej. Lacznie z komputerami i internetem. Tak naprawde starzenie sie zaczyna sie od mozgu. Jesli ktos stale podkresla, ze jest stary, to taki jest faktycznie. Nierzadko takze mozna spotkac mlodych metrykalnie staruszkow. A ci wszyscy mlodzi tez zaraz sie zestarzeja, moze ladniej, bo teraz w modzie wellness, ale takze ich to nie minie. No chyba, ze ich wczesniej zje stres i zatrute coraz bardziej nasze srodowisko. Jedynie smutne jest to, ze po calym, nieraz ciezko przepracowanym zyciu, wiekszosc naszych seniorow nie moze sobie pozwolic na zasluzony wypoczynek i przyjemnosci zwiazane z podrozami, ulubionym hobby, poniewaz emerytury i renty zdecydowanej wiekszosci sa takie, ze ani zyc ani umrzec sie za to nie da. Tu jest wielki problem. Bedzie jeszcze gorzej, bo mamy przewage zgonow nad urodzeniami. Strach sie bac.

Ostatnio edytowane przez Hado : 08-08-2006 o 14:08.
  #3  
Nieprzeczytane 09-08-2006, 14:32
jaszsz jaszsz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 5
Domyślnie

Nie przejmować się i być aktywnym nadal.
Co komu przeszkadza pokazanie kuchni w internecie?
Nie takie rzeczy młodzi pokazują a tolerancja u nas jest tylko jako hasło.
  #4  
Nieprzeczytane 11-08-2006, 20:59
zbych53 zbych53 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 9
Uśmiech

Nie czas umierania tylko branie .zycie takie jakie jest .
Komputer jest też dla nas i różne strony dlatego jest dobrze że potrafimy się po nich poruszać,w niczym nie ustępujemy tym młodszym tylo nas podziwiają że umiemy klikać .
Głowa do góry.
  #5  
Nieprzeczytane 19-11-2006, 15:33
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Domyślnie

A ja tylko dopowiem tyle..... w realu i w internecie są ludzie i "ludziska". Tymi drugimi się zbytnio nie przejmuję i robię to co uważam za stosowne.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
  #6  
Nieprzeczytane 19-11-2006, 19:11
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

Ewuniu to świetna lektura przeczytałam te 160 kilka postów i nie jest tak żle jak piszesz spójrz trochę inaczej na ten temat . Pani która go zapoczątkowała doskonale daje sobie radę a tylko jedna osoba ją dyskryminuje całkowicie a pozostałe są za nią , no z ewentualnymi porawkami wystroju tej kuchni. Ja (57) ani przez chwilę nie czułam się staro wręcz przeciwnie te komentarze pozwoliły mi na ocene własnych poglądów i z tego sie cieczę bo nie jestem w "odstawce" . Należę do kilku różnych Formum i nie mam problemu z kontaktem słownym z młodszymi . Nawet byłam na zjeździe z klubem Toyota jak był nad morzem było wspaniale ani przez chwile nie poczułam się dyskryminowana z racji wieku . Z tego wynika , że w każdej rodzinie znajdzie się czarna owca a internet jest dla wszystkich nawet dla takich jak "ona" . Trzeba wierzyć i szanować siebie a wtedy życie jest piękne
  #7  
Nieprzeczytane 30-11-2006, 20:13
emeryt emeryt jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: warszawa
Posty: 9
Domyślnie

Witam!
pozdrawiam i tak trzymaj
  #8  
Nieprzeczytane 07-01-2007, 18:23
Agnie Agnie jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 1
Domyślnie

Witam wszystkich forumowiczów;
Piszę pracę mgr na temat aktywnej starości. Kilka lat temu, gdy przeszukiwałam sieć w poszukiwaniu stron o seniorach, nie mogłam znaleźć ani jednej polskiej enklawy seniorów w sieci, natomiast mnóstwo znalazłam na stronach zagranicznych. Cieszy mnie bardzo zatem, że ten portal w końcu powstał. A co do tematu wątku, to proszę się nie martwić i robić swoje! :-) Podziwiam Państwa szczerze, i, jeśli Państwo pozwola, będę tu czasem zaglądać.
Pozdrawiam,
Agnie

PS A w ramach obalania stereotypów dodam, że jestem osobą młodą, a pierwszy raz w życiu właśnie napisałam posta na jakimś forum internetowym :-)))
  #9  
Nieprzeczytane 22-01-2007, 14:17
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Uśmiech

Cytat:
Napisał zbych53
Nie czas umierania tylko branie .zycie takie jakie jest .
Komputer jest też dla nas i różne strony dlatego jest dobrze że potrafimy się po nich poruszać,w niczym nie ustępujemy tym młodszym tylo nas podziwiają że umiemy klikać .
Głowa do góry.
Od zarajania dziejów nie radziłam sobie nawet z wykręceniem żarówki. Tak pozostało do dziś. Szczęściem kiedyś miałam sąsiadów milicjantów, a teraz dorosłe dzieci. Plączę się po necie od paru lat i nikt by (ort?) nie uwierzył, na jakie indywidua natknęłam się w swoich łazęgach. Nigdy moj wiek (52 l) nie stanowił przeszkody, a nawet nie było nią modelowe lamerstwo. Po prostu jestem sobą, Baburką. Nie staję w zawody ani z młodością, ani z umiejętnościami uznawanymi za nowoczesne. A co sobie tam o mnie kto myśli, to już jego rzecz. Każdy ma prawo wyboru, ja także.
Aha, nie znam angielskiego i znać nie będę.
  #10  
Nieprzeczytane 22-01-2007, 16:56
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Witam wszystkich forumowiczów seniora i jak zwykle nieco przekornie wrzucę tekścik ROZUM I CIAŁO
Ciało za młodu
zawsze jest z przodu!
Na starość – wiedza
ciało wyprzedza..
i niech tak zostanie i uśmiechajmy się do siebie ,do ludzi,i do życia . Przez wiele lat w swój pokrętnie złośliwy sposób twierdziłam że żyje na przekór wszystkiemu w domyśle na złość ludziom i złemu losowi alę coś ostatnio mam chęć zweryfikować to powiedzenie - a może nie wywoływąć wilka z lasu . Pozdrawiam . Grażyna
  #11  
Nieprzeczytane 09-02-2007, 22:52
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Moja też przekroczyła 90-tkę.
  #12  
Nieprzeczytane 11-02-2007, 15:10
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila





Nie...nie.Nie mam racji !!
Nie tylko nie lubię.Nie cierpię chamstwa i agresji,skierowanej coraz częściej przeciwko ludziom starszym.Ona jest coraz bardziej widoczna.

Pozdrawiam.
Liluś - widzę, że żyjemy w dwóch światach...W moim osoby starsze - nawet ja, a moja Mamusia to już super - otaczane są szczególną życzliwością, troską. I to nie tylko wśród najbliższego środowiska, ale na ulicy, na przystanku, w autobusie, ba - nawet w t.zw.Przychodni lekarskiej...W relacji M. już nawet w Gdyni było z tym gorzej, ale nie za bardzo...Częstokroć powtarzam odpukując w niemalowane drzewo i przepraszając Pana Boga, że podejrzewam, że już jesteśmy w niebie!Name:  blog6.gif
Views: 348
Size:  5.6 KB
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #13  
Nieprzeczytane 11-02-2007, 18:27
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Jolitko,żyjemy w tym samym świecie...

To tylko kwestia szczęścia lub nieszczęścia spotkania takich ludzi.

Zresztą daleko szukać...

Na forach internetowych GW całego kraju ,przewaliła się dyskusja o pokoleniu - naszym,które wpędziło kraj w długi w epoce gierkowskiej.Autorem był niejaki '' angrusz'' ,nauczyciel z zawodu.

Otóż ten przemądry człowiek postulował,aby temu pokoleniu odjąć część emerytur,aby ..'' wnuki nie płaciły długów dziadków ''..
Epitety jakie padały w czasie tej twórczej dyskusji ,przeraziły mnie.
Te ''dyskusje '' istnieją w archiwach i każdy może to sprawdzić.

Ten świat jest mój i Twój,Jolitko..niestety.

Pozdrawiam - Lila
  #14  
Nieprzeczytane 14-02-2007, 21:38
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 071
Domyślnie

Witam
Już z Wami jestem, ale bardzo zmęczona.....
  #15  
Nieprzeczytane 22-04-2007, 14:11
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Mając dzisiaj trochę czasu przeglądam wszystkie dotąd nieczytane posty.
Nie jestem jeszcze taka stara ani za starych nie uważam nawet ludzi po 80 /stary może być łach a nie człowiek/ale widzę i słyszę często właśnie od ludzi z pokolenia które jeszcze w czasach komuny urodziło się i nawet zdobyło dzięki uwczesnym warunkom wykształcenie słowa pogardy dla pokolenia czasami niewiele starszego od nich.Ale to właśnie im trzeba współczuć,sami wyszli po czyichś plecach na górę i teraz szczekają.Zupełnie inaczej ma się z młodym pokoleniem.
Nie wiem czy tylko to ja mam takie szczęście ale jak dotychczas nie zaobserwowałam jakiejś negatywnej postawy wobec starszych.Wiele czasu spędzam w przychodniach ze względu na własne zdrowie jak i dzieci i żadko spotykam się ze złym zachowaniem.Zdaża się ale często sami "seniorzy"domagając się niby należnych im przywilejów./Jak 55-latek może się domagać uprawnień kombatanckich-chyba po wojnie domowej/.
Więc nie ma się czym przejmować ,mądrzy doceniają wiek i doświadczenie a inni jakpsy -szczekają.Muzułmanie mająpowiedzenie-"Psy szczekają-karawana idzie dalej".
Kochani seniorzy my zrobiliśmy co mogliśmy dla innych i dalej możemy,ale nie zapominajmy o sobie.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #16  
Nieprzeczytane 22-04-2007, 15:05
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Podobnie jak Kunegunda nigdy nie spotkałam się z przejawami nieżyczliwości w stosunku do swojej osoby. To od nas zależy jak jesteśmy odbierani przez młodszych. Szanujmy innych to i my będziemy szanowani, nie twórzmy barier /wątek: taniec na siedząco/ bo to bardzo boli i jest niesprawiedliwe.
  #17  
Nieprzeczytane 27-04-2007, 10:12
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie szacunek dla starszych

staruszek i gołębie.gifjestem dość jednoznaczna w sadzie,iż zachowanie młodziezy jest takie,jak nauczono ich w domu postepować.Pamietacie zapewne wszyscy,ze podstawowe nauki dawane nam przez rodziców dotyczyły własnie stosunku do innych ludzi-ukłoń się sąsiadowi,ustąp miejsca w autobucie czy tramwaju-starszemu,kalece,pani w ciąży,pomóż przejść staruszce przez ulicę,nie rzucaj papierków na chodnik ,bo pan dozorca ma dużo pracy itp.mam to po prostu zakodowane..Ale coś się nagle stało,ze jest inaczej.Pokolenie 35-45 latków zapomniało o tym i swoje dzieci uczy czego innego-swoim haniebnym przykładem,co mogę codziennie zaobserwować,mieszkając na duzym osiedlu.Totalny tumiwisizm i olewactwo wszelakich norm moralnych...gdzie to sie zaczęło?
  #18  
Nieprzeczytane 27-04-2007, 10:23
malgos651's Avatar
malgos651 malgos651 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 227
Domyślnie szacunek

szacunek dla starszych jest wazna rzecza tez kiedys bedziemy tacy sami
  #19  
Nieprzeczytane 27-04-2007, 10:24
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Czyżby młodzi o tym nie pamiętali...
  #20  
Nieprzeczytane 27-04-2007, 10:27
malgos651's Avatar
malgos651 malgos651 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 227
Domyślnie bywa

bywa roznie pracuje w handlu i codziennie widze rozne okolicznosci
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.