PDA

View Full Version : Dożywotnia renta w zamian za przekazanie własności mieszkania


Scarlett
03-06-2010, 17:39
Wiek po 60-tce - emerytura - ciężko nam sobie wyobrazić nas samych za kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat. Ale każdy z nas na pewno słyszał narzekania osób starszych na temat wysokości wypłacanych przez państwo emerytur. Okazuje się, ze nie wszystkie osoby w podeszłym wieku są skazana na życie niedostatku. Od niedawna w Polsce działają firmy oferujące emerytom dożywotnią rentę w zamian za przekazanie własności mieszkania.


Taki reportaż wyemitował program "UWAGA"
http://uwaga.onet.pl/34113,news,,dozywotnia_renta_w_zamian_za_przekazan ie_wlasnosci_mieszkania,reportaz.html

Czy warto zaufać i co o tym myśli senior?

Ha_na
03-06-2010, 20:08
Przeczytałam i wysłuchałam. Mam tzw. mieszane uczucia. W moim przypadku takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, bo nie jestem samotna. Ale będąc osobą samotną, być może zastanowiłabym się nad taką możliwością. Choć z drugiej strony nie jestem pewna czy miałabym aż tyle zaufania, do jakiejś, nawet najlepszej firmy.

Arti
03-06-2010, 20:26
Rozwiązanie problemu finansowego moim zdaniem super :D

tadeusz50
03-06-2010, 20:49
Oglądałem ta "Uwagę". W moim przypadku odpada, mam komu zostawić dom.Dzieci już same dużo zainwestowały. Firma musi raczej dość długo czekać ale perspektywa zarobków (zysków) bardzo duża

Arti
03-06-2010, 21:00
Firma, że zarobi to jasne ale mieszkania czy domu nie zabierze się odchodząc z tego świata :D
Dzieci hmm nie zamierzam jakby co żyć w niedostatku aby dzieciom zostawić dom ;)
chyba, że one zobowiążą się zapewnić mi dostatek.

tadeusz50
03-06-2010, 21:03
Nie żyję w niedostatku.
ps do #5

Arti
03-06-2010, 21:07
Nie żyję w niedostatku.
ps do #5

no póki co ;) ale wyjście w razie czego jest.

tadeusz50
03-06-2010, 21:21
no póki co ;) ale wyjście w razie czego jest.
To mi nie grozi, dzieci są odpowiednio wychowane.

Tymoteusz
14-07-2011, 12:07
Witajcie:)
odświeżam wątek, bo sam się zastanawiam nad skorzystaniem z odwróconej hipoteki. jestem osobą samotną, więc nie mam nikogo, komu mógłbym przekazać moje mieszkanie.
Jest to atrakcyjna oferta dla seniorów w mojej sytuacji, którzy nie mają funduszy nie tylko na realizację marzeń czy hobby, ale także na zwykłe życie. Jestem już zmęczony martwieniem się, czy starczy mi na ciągle drożejące leki.

Z drugiej strony, nie jestem biegły w sprawach finansowych i zaciągnięcie takiego zobowiązania, rodzi moje obawy.
Drodzy Seniorzy, co sądzicie o odwróconej hipotece? Myślicie, że jest to wyjście z ciężkiej sytuacji polskiego emeryta?

bodzio2
21-10-2011, 13:07
Jesli tak naprawdę osoba starsza niema komu przekazac po swojej smierci tego mieszkania to jest to jakies wyjście z sytuacji,bo jesli ma kogoś z rodziny to generalnie tylko straci,bo powiedzmy uczciwie ile po podpisaniu takiej umowy ta osoba jeszcze pożyje?A ile zyska chyba niewiele bo dodatek w wysokości tam powiedzmy 500 zł.to nie wiele z tym jakie ogromne korzyści będzie miala ta firma.Oczywiście jest to wszystko zgodne z prawem,tylko czy z sumieniem ludzkim?.Tak czy innaczej to zależec będzie od nas samych.

Esia
21-10-2011, 13:20
był podobny reportaż na Polsacie http://www.interwencja.polsat.pl/Interwencja__Oficjalna_Strona_Internetowa_Programu _INTERWENCJA,5781/Archiwum,5794/Archiwum__News,5800/Zamiast_Odwroconej_Hipoteki_Bezdomnosc,1275696/index.html
Ogólnie 10 razy pomyśleć, sprawdzić i przeczytać zanim się coś podpisze. I polegać tylko na sprawdzonych dużych bankach, nie wierzyć ulotkom wrzucanym do skrzynki, taki morał z tego reportażu. Choć sama idea wydaje się być dobra i korzystna dla obu stron, o ile nie zostaniemy oszukani, a wiadomo starsze osoby, bez rodziny i bliskich, których mogliby się poradzić są łakomym kaskiem dla oszustów.

bodzio2
24-12-2011, 11:49
Tak starsze osoby łatwo oszukać podkładając im do podpisu nie zrozumiałe umowy które pózniej mogą zadecydować o nieuczciwości takiej firmy, pózniej już się nie da tego odkręcić.

spinoo
21-02-2012, 17:47
Rozwiązanie problemu finansowego moim zdaniem super :D
Błąd , jeżeli juz to odwrócona hipoteka , nigdy wersja - renta . Diabeł tkwi w szczegółach a o tych firmy zajmujące sie rentami nie mówią np. o tym ze mieskanie staje sie własnościa firmy i to firma występuje we wszystkich kontaktach np. z zarządcą jako strona .

bodzio2
23-02-2012, 20:17
Generalnie rzecz biorąc to ostrożność, bo jeden podpis może zmienić resztę naszego życia w koszmar!.