PDA

View Full Version : Korepetycje - komputer


Karolina.komputer
07-06-2010, 21:33
Witam,
Proponuję naukę obsługi komputera dla osób starszych, dzieci lub osób, które wcześniej nie miały do czynienia bądź chcą zacząć sprawnie posługiwać się komputerem.
W razie potrzeby zaczynamy od najbardziej podstawowych zagadnień: opis działania, urządzenia peryferyjne, uruchamianie, zabezpieczanie, poruszanie się po menu Start, wyjaśnienie pojęć (np. pogram, aplikacja, etc.) – po zagadnienia bardziej zaawansowane.
Jeżeli chcesz sprawnie poruszać się w środowisku Windows (97/XP/Vista/7) a także korzystać z programów MS Office (Word, Excel – również zaawansowany, w razie potrzeby Power Point), korzystanie z Internetu, skrzynki pocztowej, popularnych komunikatorów (GaduGadu, Skype).
Dlaczego warto?
Myślę, że nikomu nie trzeba tłumaczyć, że komputer stał się obecnie urządzeniem, które wyręcza nas w dużej ilości działań, pozwala nam komunikować się praktycznie bezpłatnie z drugim krańcem świata (co jest ważne, kiedy nasi bliscy wyjadą gdzieś na dłużej), pozwala zdobywać nowe wiadomości, a nawet spełniać marzenia.
Dlaczego warto mi zaufać?

Przede wszystkim są to zajęcia indywidualne – są dopasowane do Twoich potrzeb, nie siedzisz przez dwa nudne dni na wykładach, na których wszyscy taktowani są równo niezależnie od poziomu zaawansowania. Zawsze możesz zapytać, możemy razem czegoś poszukać, każdą rzecz związaną z komputerem robimy razem.
Przygotowuję na każdą lekcję materiały szkoleniowe w formie drukowanej – pozostają one u Ciebie. Nie będzie tak, że każę kupić Ci książkę i ją przeczytać – to możesz zrobić beze mnie.
Kilka słów o mnie: jestem absolwentką psychologii, ukończyłam szkolenie trenerskie, cechuję się dużą cierpliwością oraz posiadam doświadczenie w nauczaniu obsługi komputera osób starszych. Pasjonuję się obsługą komputera na poziomie codziennego użytkowania, zagłębiam szczegółowo zagadnienia związane z dynamiczną analizą danych za pomocą MS Excel. Co jest ważne: nie jestem „wszystkowiedząca” – od Ciebie też mogę się wiele nauczyć, bo każdy z nas ma inne doświadczenia.

Jak to wygląda organizacyjnie?
Ponieważ się nie znamy, proponuję pierwsze spotkanie za połowę ceny – poznasz mnie i zdecydujesz czy odpowiadam Ci jako nauczyciel. Ja również poznam Ciebie, poznam Twoje umiejętności i wymagania w zakresie obsługi komputera i powiem co trzeba, moim zdaniem, uzupełnić.
Gdzie działam?
Generalnie zachodnia część Warszawy – najchętniej Włochy, Wola, Bemowo, Bielany. Również powiat warszawski – zachodni, zakres Warszawa – Leszno, Warszawa, Ożarów – Błonie.
W razie jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt: 662 209 021, komputer.korepetycje@gmail.com
Pozdrawiam serdecznie,
Karolina

wibi
08-06-2010, 00:46
Hmm,myślę sobie, że twój tekst jest co najmniej niezgodny z regulaminem tego forum.Wiem, ze najłatwiej wyciągnąć "kasę" z kieszeni seniorów ale tu,na tym forum w dziale eSenior zamieszczać bez konsekwencji prywatna REKLAMĘ to juz chyba szczyt bezczelności.
Tu ludzie pomagaja sobie sami,bez kasy i zysku,ot tak po prostu i po ludzku.
A poza tym zastanów się przez chwilę po co seniorowi znajomość Excela?Rozumiem Power Point ale Excel?Już taki sposób myślenia dobitnie pokazuje że ty sama jesteś "cieniutka" w te klocki zwane komputerem.To tylko tyle i sadzę, że admin powinien ten temat wyrzucić do kosza.

Arti
08-06-2010, 01:15
w dziale eSenior zamieszczać bez konsekwencji prywatna REKLAMĘ to juz chyba szczyt bezczelności.

dla mnie to jest wyjście z propozycją do ludzi a że odpłatne :rolleyes: być może ktoś będzie miał ochotę skorzystać.

wawik
08-06-2010, 06:08
Róbta co chceta, ja się z takiej oferty wycofuję.

Karolina.komputer
08-06-2010, 21:45
Wibi, bardzo mi przykro, że zrozumiałeś moją ofertę jako próbę wyzyskiwania. Cieszę się, że istnieje coś takiego jak to forum, gdzie ludzie sobie bezinteresownie pomagają. Moja oferta jest skierowana jednak do osób, które nie są w stanie tu dotrzeć, bo nie potrafią posługiwać się w ogóle komputerem.
Umieściłam tutaj taką informację z nadzieją, że być może są tutaj znajomi bądź rodzina osób, które chciałyby nauczyć się obsługiwać komputer lecz nie ma kto poświęcić im czasu.
Obecnie udzielam takich korepetycji nieodpłatnie, natomiast sytuacja zmusiła mnie do tego, aby szukać, choćby niewielkiego źródła dodatkowego dochodu.
Jeżeli natomiast chodzi o Excela - wybacz, ale sądzę, że jest o wiele bardziej przydatny niż np. PowerPoint. Można w nim robić chociażby zestawienie wydatków, wszelkie obliczenia dotyczące np. planowanego remontu. Excel posiada wiele funkcji tekstowych, których "zwykli" użytkownicy, którzy nie przebyli żadnego kursu i nie zagłębili się nieco bardziej - raczej nie znają, a są szalenie przydatne. Jeżeli więc nie znasz możliwości Excela, które wymieniłam a jest to kropla w morzu jego możliwości, to wybacz, ale użyję Twojego określenia, ale jesteś "cieniutki w te klocki" - z całym szacunkiem.
Będę wdzięczna, gdybyś na przyszłość rozpatrzył jednak różne punkty widzenia - nie tylko swój.
Artfilka, dziękuję za krzepiące słowa - bo taki wydźwięk ma moja oferta. Przecież nikogo do niczego nie zmuszam, jednie opisuję, że istnieje taka możliwość i być może znajdą się osoby, które chętnie z niej skorzystają.

Pozdrawiam serdecznie,

Karolina

tadeusz50
08-06-2010, 22:05
Karolino
Moja oferta jest skierowana jednak do osób, które nie są w stanie tu dotrzeć, bo nie potrafią posługiwać się w ogóle komputerem.
Umieściłam tutaj taką informację z nadzieją, że być może są tutaj znajomi bądź rodzina osób, które chciałyby nauczyć się obsługiwać komputer lecz nie ma kto poświęcić im czasu.

Czyli oferta do kosmosu, bo jedna baba drugiej babie powiedziała coś na ucho. Wydrukuj ogłoszenie i rozplakatuj w okolicy.Efekt na pewno większy niż tu podane, gdzie jesteśmy z całego świata. Przypuszczam ,że tu seniorzy wykorzystują możliwości komputera w znikomej części, zresztą pewnie mało jest takich co wykorzystują te możliwości w pełni.

wawik
08-06-2010, 22:08
Wawik, bardzo mi przykro, że zrozumiałeś moją ofertę jako próbę wyzyskiwania.
Przecież nikogo do niczego nie zmuszam, jednie opisuję, że istnieje taka możliwość i być może znajdą się osoby, które chętnie z niej skorzystają.
Pozdrawiam serdecznie,
Karolina

Karolina, przeczytaj mój poprzedni post.
Ja nic nie pisałem o próbie wyzyskiwania i proszę mi tego nie wmawiać.
Sam jeszcze muszę się dużo uczyć, bo jestem ciemny jak tabaka, ale dzięki ludziom którzy pomagają (bezinteresownie) zgłębiać tajniki kompa w zanikających szarych komórkach się rozjaśnia.
Pozdrawiam

Karolina.komputer
08-06-2010, 22:20
Wiem, ze najłatwiej wyciągnąć "kasę" z kieszeni seniorów ale tu,na tym forum w dziale eSenior zamieszczać bez konsekwencji prywatna REKLAMĘ to juz chyba szczyt bezczelności.

Ten fragment Wibi zinterpretowałam jako oskarżenie mnie o próbę wyzyskania Seniorów. A jest to jedynie propozycja.

Wawik, wybacz, ale odpisując pomyliłam użytkownika, bardzo przepraszam. Błąd już poprawiłam.

Tadeusz50, dziękuję za cenną radę - tak właśnie zamierzałam zrobić, muszę jedynie stworzyć ogłoszenie w krótszej formie. Niewielu jest ludzi, którzy w pełni wykorzystują możliwości komputera - ale grunt to chęć nauki i poznanie możliwości, które wiele nam mogą ułatwić.

Pozdrawiam serdecznie,

Karolina

wibi
10-06-2010, 00:54
Wibi, bardzo mi przykro, że zrozumiałeś moją ofertę ....sytuacja zmusiła mnie do tego, aby szukać, choćby niewielkiego źródła dodatkowego dochodu.
Jeżeli natomiast chodzi o Excela - wybacz, ale sądzę, że jest o wiele bardziej przydatny niż np. PowerPoint. Można w nim robić chociażby zestawienie wydatków, wszelkie obliczenia dotyczące np. planowanego remontu......
Karolina
Mam nadzieje, ze żartujesz sobie...Excel wywodzi się z czasów DOSa i stanowił konkurencje dla Lotusa i jak dla mnie nie sprawdził się całkowicie,owszem,był kiedyś uzywany ale obecnie? to taki anachronizm jak pierwsze PCty.Do takich celów jakie wymieniłaś można poszukać specjalnie dedykowanych a nie korzystac ze "starego kombajnu" z reszta napisanie jakiegoś programiku do takich własnie celów było by i pożyteczniejsze i równie trudne jak opanowanie Excela.
Pozdrawiam i rozumiem, sytuacje materialną niektórych młodych ale zaznaczam, ze nie ja temu jestem winien bo nie ja obaliłem PRL i te wszystkie przywileje socjalne społeczeństwa których, na własne życzenie pozbyliśmy się.

Karolina.komputer
10-06-2010, 20:31
Wibi, wybacz, ale ja właściwie nie wiem o co Ci chodzi... Wyskakujesz z polityką - nie wiadomo po co. Do Twojej wiadomości - skończyłam studia, pracuję zawodowo a korepetycje są opcją dodatkową i mają nieco odciążyć budżet przy budowie domu.
Cieszę się, że znasz historię Excela - mi nie jest zupełnie potrzebna. Uważam ten program za bardzo przydatne narzędzie wspomagające - nie tylko - wszelkie obliczenia.
Uważam za samobójstwo instalowanie dodatkowych, zupełnie niepotrzebnych aplikacji, które jedynie obciążają komputer, po to aby zrobić np. listę wydatków, skoro pakiet Office jest tak powszechny i takie narzędzie mamy pod ręką. Wspomnę również nieśmiało o uniwersalności tego programu - ktoś komu będziesz chciał wysłać swoją przykładową listę powinien posiadać również taki programik, o którym mówisz. Zaśmiecasz więc nie tylko swój komputer, ale też drugiej osoby. Jeżeli ktoś ma czas na to aby bawić się w tworzenie dodatkowych aplikacji oraz formatowanie komputera - bardzo proszę. VBA w Excelu daje możliwości tworzenia własnych usprawnień bez dodatkowego zaśmiecania komputera. Moim zdaniem nie warto komplikować sobie życia, skoro mamy coś pod ręką.
Na tym skończę naszą miłą konwersację, ponieważ uważam, że nie prowadzi do niczego konkretnego. Każdy obstaje przy swoim zdaniu - ze zwykłej propozycji, nie wiadomo czemu, Drogi Wibi starasz się wywołać niepotrzebną dysputę.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Karolina

krystynas53
11-06-2010, 15:18
Moim zdaniem niepotrzebnie zarejestrowałaś się na naszym Seniorku. Mamy tutaj swojego Wifi, Stefana, Tadeusza i kilku innych naszych Seniorów, którzy pomagają pozostałym bardzo duzo za darmo.
Mi osobiście Excel jest zupełnie niepotrzebny, bo do zaksięgowania mojej emeryturki i moich wydatków wystarczy mi zdrowy rozsądek.
Nie obrazaj się na nas "starych", ale nas już nie zreformujesz.

MSen
16-06-2010, 19:52
Ja także przyłączam się do Twojej wypowiedzi. Po to mamy forum,aby pomagać sobie dzielić się informacjami za darmo. Osobiście powiem jeszcze,że exel do niczego nie jest mi potrzebny.