menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Uniwersytety Trzeciego Wieku
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uniwersytety Trzeciego Wieku Wymiana doświadczeń na temat UTW w Polsce i nie tylko.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 15-01-2007, 13:05
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Uśmiech Wałbrzych


Witam, jestem na wcześniejszej emeryturze od 2 lat i uczęszczam na zajęcia Uniwersytetu III Wieku w Wałbrzychu ponieważ postanowiłam nareszcie zadbać o własna osobę, o własne przyjemności. Mamy ciekawe wykłady, naukę języków, zajęcia na basenie, chodzimy na wycieczki. Jednym słowem czas na emeryturze pozwala na podjecie tych działań , na które nie było czasu podczas pracy zawodowej i wychowywaniu dzieci.Może odezwie się ktoś z Wałbrzycha?Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 16-01-2007, 21:29
wiesia2351's Avatar
wiesia2351 wiesia2351 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wałbrzych
Posty: 7
Domyślnie

Witam, jestem również z Wałbrzycha, i słuchaczką Uniwersytetu III Wieku w Wałbrzychu. Jestem od dwóch lat na emeryturze i cieszę się tym, bo teraz mogę wiele ciekawych rzeczy robić na które przedtem nie miałam czasu. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 16-01-2007, 22:59
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Miłe Wałbrzyszanki

gratuluję Wam pogody ducha i pięknego optymizmu. Tak trzymać. Sopocianka, która też potrafi być szczęśliwa
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 17-01-2007, 07:31
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Ja też Wam, kochani z Wałbrzycha gratuluję. Od trzech lat również jestem słuchaczką UTW w Warszawie i wiem, że to jest znakomita forma wzbogacenia wiedzy, a także spędzenia kulturalnie czasu wolnego/ np.teatr, wycieczki, muzea itp./Również realizacji swojego hobby/ w moim przypadku komputera/.Pozdrawiam serdecznie.Dzidka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 22-02-2007, 14:41
aleksa5's Avatar
aleksa5 aleksa5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Polkowice,Dolny Sląsk,Polska
Posty: 820
Domyślnie

Witam mile wałbrzyszanki. U nas Polkowicach od października 2006 działa przy DWSPiT nasz UTW. Jestem z tego powodu bardzo zadowola,bo mogę dalej się realizaować. Było bardzo uroczyste otwarcie, przyjechali słuchacze UTW z Głogowa. W styczniu na zaproszenie UTW z Zielonej Góry byliśmy na spektaktu muzycznym związanym z piosenkami Grechuty. Uczęszczam na wykłady z iformatyki, z ekonomi i tyrystyki.Mamy również bezpłatną rekreację w naszym Aquaparku.Ja osobiście korzystam z aerobicu w wodzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 21:07
finezja's Avatar
finezja finezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Toruń
Posty: 215
Domyślnie

w moim mieście również otwierają UTW i mam ochotę się zapisac....chciałam was zapytać ..ile razy w m-cu są takie spotkania ? czy jest jakiś określony okres czasu uczestnictwa na UTW ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 21:52
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Witam studentki

i przyszłe studentki. Tak trzymać!!!!!!!!!!!!!!!

Miło się czyta takie posty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 15:42
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Domyślnie

Cytat:
Napisał finezja
w moim mieście również otwierają UTW i mam ochotę się zapisac....chciałam was zapytać ..ile razy w m-cu są takie spotkania ? czy jest jakiś określony okres czasu uczestnictwa na UTW ?


Witaj, na moim SUTW zajęcia odbywają się przez 5 dni w tygodniu. Każdy wybiera sobie te, które mu najbardziej odpowiadają i na ile mu czas pozwoli.
Ja , ponieważ mam jeszcze /?/ 14 letnia córkę , mam tego czasu trochę mniej / bo uczę się fizyki, chemiii..../ ale chodzę na zajęcia: basen / lubię pływać/ choreoterapię, tai - chi, kinezjologię, wykłady. Ponadto są zajęcia z komputerem, joga, języki / do wyboru 4/,chór, kółka : teatralne, fotograficzne, warsztaty plastyczne, wycieczki w plener,- no i masę innych, których nie wymienię.
Za zorganizowanie tak bogatej oferty trzeba podziękować twórcom tego uniwersytetu , a w szczególności pani Teresie Ziegler, która jest dobrym duchem tego przedsięwzięcia.
Myślę, że zachęciłam Cię do tego, abyś została studentką.
Pozdrawiam i zapraszam do naszego grona.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 25-12-2007, 22:55
wiesia2351's Avatar
wiesia2351 wiesia2351 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wałbrzych
Posty: 7
Domyślnie

Nie dodałaś jeszcze że są to odpłatne zajęcia, i nie każdy emeryt sobie na to może pozwolić. Ale ja zachęcam, bo sama byłam studentką, SUTW w Wałbrzychu, tymczasem pozdrawiam i życzę dobrych, ciepłych świąt, i samej dobroci w nowym roku. Wiesia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 26-12-2007, 17:40
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiesia2351
Nie dodałaś jeszcze że są to odpłatne zajęcia, i nie każdy emeryt sobie na to może pozwolić. Ale ja zachęcam, bo sama byłam studentką, SUTW w Wałbrzychu, tymczasem pozdrawiam i życzę dobrych, ciepłych świąt, i samej dobroci w nowym roku. Wiesia

Witam
masz rację Wiesiu, opłata wynosi 100,00 /stozłotych/ za semestr, a jedno wejście płatne na basen / nie ma zniżek dla seniorów/ wynosi 7-8 zł/ . A zajęcia na basenie mamy 4 razy w miesiącu. Z uwagi na to, że nie palę papierosów,nie pijam piwa i innych używek ,zaoszczędzone pieniądze przeznaczam na ten właśnie cel.
pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.