menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-01-2007, 14:11
nair nair jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Solec Kujawski
Posty: 97
Post My wobec innych


Będąc wczoraj na spacerze zaintrygowała mnie następująca sytuacja-to jedna z ostatnich-dotycząca
naszej życzliwości wobec innych. Na parking zajechał samochód, którym kierowała młoda kobieta
i zaparkowała dokładnie na środku między dwoma innymi. Byłoby to pięknie gdyby tam było miejsce
tylko na jeden samochód ale tam były miejsca na dwa i przy takim ustawieniu już drugi samochód
się nie zmieści. Mówi się, że nasz kraj jest w 101,99% katolicki. Wobec tego czy takie zachowanie
-jedno z wielu- to jest złośliwość czy brak tzw. pomyślunku czy jeszcze coś innego.
  #2  
Nieprzeczytane 28-01-2007, 15:25
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

a może ta dziewczyna dopiero nauczyła się jeździć -po co od razu wyciagać atrybut katolicyzmu .sprawa wiary jest indywidualną sprawa każdego i nie ważne jakiego jest on wyznania Mnie drażni sąsiad mieszkający na ostatnim piętrze ,który jak podjeżdża to daje zdrowo po klaksonie -ja jego pogladów religijnych do tego nie mieszam jedynie stwierdzam jego ewidentny brak kultury. Tak na marginesie facet ma wyższe wykształcenie jest od kilku lat emerytem ,domofony są sprawne i nikt nie wie dlaczego tak robi pozdrawiam Grażyna
  #3  
Nieprzeczytane 28-01-2007, 15:51
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Grażynka ma rację,to najczęściej wynik braku znajomości podstawowych zasad współżycia społecznego.Z żalem i smutkiem stwierdzam, że kolejne pokolenia wykazują coraz wiekszy egoizm i braki w wychowaniu, o ile się nie mylę , kiedyś nazywało się to kinder sztuba/niestety nie jestem pewna poprawnej pisowni tego terminu/.Wszechobecny "luz" wypiera kulturę.Mieszkam w 15 piętrowym wiezowcu, więc wiem coś na ten temat.Nie wiem, czy mozna to hurtem usprawiedliwiać faktem, iz rodzice są zapracowani i nie mają czasu na uczenie pociech, co wypada a co nie. może sami "odpuścili", bo tak wygodniej...
  #4  
Nieprzeczytane 28-01-2007, 16:41
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Re. dla nair

Jestem katoliczką, ale naukę jazdy odbywałam nie w kościele a
w Telewizyjnym kursie nauki jazdyJak to się odbywało pozostawiam na relację raz kiedyś w "okienku" - "za moich czasów". W każdym razie prawko jest, staram się jak mogę, ale nie zawsze mogę...p.s. nie bójcie się - już teraz moim maluszkiem wyjeżdzam raz na pół roku i tylko w okolice mało uczęszczane. A tak przy okazji pytanie - czy pośród Was jest jeszcze inny kierowca "szklanego ekranu"?
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #5  
Nieprzeczytane 28-01-2007, 17:16
nair nair jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Solec Kujawski
Posty: 97
Domyślnie

Jak na razie nie widzę żadnego zrozumienia sensu tematu a raczej dziwne tłumaczenie w sensie "dopiero zrobiła prawo jazdy". To znaczy, że ona może zabijać innych swoim samochodem?
  #6  
Nieprzeczytane 28-01-2007, 17:34
Boga Boga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Poznań
Posty: 1 102
Domyślnie

NIE, nie odbieraj tego tak dosłownie. Ja też jestem kierowcą ale popatrz na ten przypadek z innej strony. Może ta pani wybrała mniejsze zło: zamiast podjechać zbyt blisko jednego z samochodów i niechcący uszkodzić komuś " jego skarb", wolała zabrać komuś miejsce.Może jako że nie jest facetem nie oceniała zbyt dobrze swych umiejętności. Wiesz zawsze w zyciu są dwa wyjścia.Może ona wybrała wg niej to lepsze. Popatrz jak pięknie śnieznie jest na świecie, uśmiechnij się i daruj jej to przewinienie. Czy jest ktoś bez grzechu? Pozdrawiam serdecznie Bogumiła
  #7  
Nieprzeczytane 28-01-2007, 17:36
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

o ile się nie myle to ona nikogo nie zabiła swoim samochodem ani nawet nie miała takowego zamiaru ,a cała jej winą jest chyba jedynie to że jest młodą kobietą i jak wywnioskowałam z Twojego postu przepełnionego złośliwością prawdopodobnie jest innego niż waść wyznania. No c€ż minie pare lat i mam nadzieje ,że ta młoda istota płci żeńskiej nie stanie się zgorzkniałym człowiekiem mającym wszystkowszystkim za złe. A przedewszystkim młodym za to ,że są młodzi. acha prawo jazdy mam od 30 lat a błędy popełniają nie tylko młode kobiety - te raczej jeżdżą dobrze ale również starsi panowie Pozdrawiam szanownego pana i zyczę większej dozy pogody ducha i tolerancji szczególnie dla młodych kobiet o różnych wyznaniach Grażyna
  #8  
Nieprzeczytane 28-01-2007, 17:37
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

nair - przyłaczam się do twoich zastrzeżeń.
Katlicyzm to coś więcej niż tylko wiara - to również wskazówki jak żyć na chwałę Bożą i z pożytkiem dla ludzi. Samolubstwo i arogancja wobec bliźnich to, chyba, jeden grzecho ciężkich.
Pozdrawiam
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #9  
Nieprzeczytane 28-01-2007, 17:41
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Witam, to chyba chodzi ogólnie od wychowania, które każdy powinien otrzymać w domu, w szkole. Ja np.starałam się ,i to nie minęło, nie utrudniać, a wręcz ułatwiać życie innym. Jednak obserwując osoby młode widzę braki w wychowaniu, które nie zawsze wnikają ze złej woli. Młodym ludziom się wdaje / co zresztą im sie uświadamia przez wszystkie komunikatory/,że świat tylko do nich należy i wszystko im wolno, a nawet więcej. W tej chwili zacytuję pewną znaną osobę /Krzysztofa Tomaszewskiego/, który zapytał, czym się różni starsze pokolenie od młodego? Ano tym, że młodzi wiedzą" wszystko", a starsi wiedzą " na pewno".Pozdrawiam.
  #10  
Nieprzeczytane 29-01-2007, 12:45
hanka93's Avatar
hanka93 hanka93 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Kraków
Posty: 165
Domyślnie

Zarówno młode jak i starsze osoby mają różne zachowania zależy to od ich osobowości a nie wieku.
  #11  
Nieprzeczytane 30-01-2007, 14:03
nair nair jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Solec Kujawski
Posty: 97
Domyślnie My wobec innych

Stwierdza się tutaj, że wiara jest sprawą indywidualną i całkiem słusznie ale wiara polega również na pewnych przykazaniach.Druga część głównego przykazania mówi, że
"będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego".I to powinno być wszystkim dla chrześcijanina.Nie byłoby nierzyczliwości, chamstwa, arogancji, złośliwości -o co się mnie posądza- i innych złych zachowań.Zarzuca się mnie, że
czepiam się młodej osoby ale jest to wynikiem tego- i tu przytoczę gdzieś przeczytane słowa -"część ludzi nie czyta tego co jest napisane tylko to co chcą wyczytać".Przypadek, że akurat wysiadła ta kobieta.Gdyby wysiadł "chłop" to napisałbym, że "chłop". Chodzi o problem " My wobec innych".
  #12  
Nieprzeczytane 30-01-2007, 14:58
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Popieram mego poprzednika, choć wiem, że ilu dyskutujących, tyle racji.Miłość bliżniego winni realizować wierzący i ateiści, gdyz według mnie jest to podstawa współżycia w gromadzie. Miłóść baaaardzo szeroko rozumianą-życzliwość, serdeczność, zrozumienie, tolerancję, grzeczność itp.
  #13  
Nieprzeczytane 03-02-2007, 12:34
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Czytam i zastanawiam się....czy my za często nie ulegamy stereotypom, nie czepiamy się drobiazgów, nie widzimy rzeczywiście tylko tego, co chcemy widzieć?
Bo dlaczego posądzać tego człowieka, co tak paskudnie zaparkował,tylko o złą wolę.
Może się spieszyła, bo się źle poczuła....może rzeczywiście jest początkującym kierowcą....może spieszyła się bo miała chore dziecko..( w takich momentach człowiek nie myśli logicznie)
Wydaje mi się, że zrozumienie drugiego człowieka jest bardziej proste...od ciągłego czarnowidztwa i posądzania bliźnich tylko o złą wolę.
Pozdrawiam wszystkich bardzo gorąco.
  #14  
Nieprzeczytane 06-02-2007, 13:20
Eufrozyna Eufrozyna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Młynarze Mazowsze
Posty: 31
Domyślnie

Jestem nowa na forum, rozglądam się i uczę. Pewnie często będę odwiedzała "Społeczeństwo", bo interesują mnie te sprawy. Przeczytałam posty wątku i nie rozumiem, co religie i wiara mają do tematu My wobec innych. Mam wrażenie, że chodzi o stosunek nas, ludzi do innych ludzi. Smuci nie utyskiwanie na młodych, a mu starzy, jak się zachowujemy wobec siebie? Starczy przypomnieć " rozmowy" zwolenników RM ze wszystkimi innymi. Brak życzliwości, posądzanie o złą wolę, brak empatii to wady bardzo wielu ludzi, niestety. Patrzmy w lustro.
  #15  
Nieprzeczytane 17-03-2007, 14:50
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Zły, wściekły Polityka....

czy chamstwo, arogancja władzy i skrajna głupota. Tak można powiedzieć o wypowiedzi posła Wierzejeskiego czy Wierzejskiego(nie wiem dokładnie, a nie widzę powodu żeby to gdzieś sprawdzać) w ostatnim programie T. Lisa "Co z tą Polską", a powiedział tak: "społeczeństwo nie ma prawa decydować o swojej moralności, bo od tego są posłowie. Ot wybraniec narodu się trafił! Szlag mnie mało nie trafił, kiedy to usłyszałem, no bo jak można tak lekcoważyć ludzi, naród, społeczeństwo i wreszcie tych, którzy go wybrali, jak można coś takiego powiedzieć publicznie? Co o tym myślicie? Chciałbym spojrzeć komuś w oczy, kto na niego głosował i spytać, czy godzi się na takie traktowanie.
Dziwny jest też fakt, że dziś prawie nikt się nie przyznaje do głosowania na tego typu ludzi, jak Giertych, Leper, Wierzejeski, Sobecka, Zawisza i wielu, wielu innych.
Ciekaw jestem co o tym sądzicie.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #16  
Nieprzeczytane 17-03-2007, 16:05
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 066
Domyślnie

Przeczytałam wszystkie posty i wydaje mi się, że czegoś nie rozumiem. Zauważyłam, że niektorzy uważają, że tylko katolicy są mili, mądrzy, rozsądni itp. itd. ... ale to chyba mylny pogląd, tak samo uważają zwolennicy R.M..... i kto nie z nimi to wróg, cham, itd. Wg mnie wyznanie nie ma tu nic do rzeczy tylko brak kultury osobistej i poszanowania każdego człowieka bez względu na rasę czy wyznanie. A przypadek opisany przez nair mógł mieć całkiem inne podłoże tak opisała to Ala. My kobiety nie myślimy w danym momencie tylko o jednej rzeczy, np. o samochodzie... bo jadąc, czy w chwili parkowania już jesteśmy myślami w domu, przy dzieciach i czy innych problemach, które w tym momencie są dużo ważniejsze niż rozsądne zaparkowanie auta...
Pozdrawiam
  #17  
Nieprzeczytane 17-03-2007, 16:07
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Szkoda, że autorom ręce opadły...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #18  
Nieprzeczytane 17-03-2007, 16:14
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
czy chamstwo, arogancja władzy i skrajna głupota. Tak można powiedzieć o wypowiedzi posła Wierzejeskiego czy Wierzejskiego(nie wiem dokładnie, a nie widzę powodu żeby to gdzieś sprawdzać) w ostatnim programie T. Lisa "Co z tą Polską", a powiedział tak: "społeczeństwo nie ma prawa decydować o swojej moralności, bo od tego są posłowie. Ot wybraniec narodu się trafił! Szlag mnie mało nie trafił, kiedy to usłyszałem, no bo jak można tak lekcoważyć ludzi, naród, społeczeństwo i wreszcie tych, którzy go wybrali, jak można coś takiego powiedzieć publicznie? Co o tym myślicie? .
Ciekaw jestem co o tym sądzicie.
Najgorsze jest to, że z nikąd alternatywy...Name:  blog11.gif
Views: 63
Size:  5.4 KB
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #19  
Nieprzeczytane 17-03-2007, 17:30
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Drogi wuere'le!
Żebyś wiedział, że poseł Wierzejski to wybraniec narodu...bo jak inaczej znalazłby się w sejmie.? To jedna strona medalu..a druga?
Wierzę, że ci, co na ludzi tego pokroju głosowali, ze wstydu się do tego nie przyznają...a może mają takie same poglądy?...Dużo jest tu znaków zapytania, ale ja wolę wierzyć, że wyborcy zwyczajnie ,po ludzku pomylili się ...co prawda taka pomyłka dużo naród kosztuje...choćby nerwów...ale to zwykła pomyłka, której wyborcy w nadchodzących wyborach napewno już nie popełnią
Pozdrawiam
  #20  
Nieprzeczytane 17-03-2007, 17:47
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Proponuję następnym razem głosować na "Krasnoludki". Mają szansę, bo w Warszawie uzyskały więcej głosów niż poseł W.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Obowiązek pracodawcy wobec pracownika tomaszpich Emerytura, renta, ZUS 3 09-02-2008 15:53

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.