menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-01-2007, 13:40
Biedronka's Avatar
Biedronka Biedronka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Post Polscy Seniorzy, prosimy do sieci! - komentarze


Komentarz do artykułu: Polscy Seniorzy, prosimy do sieci!
--------------------
Sama jestem potwierdzeniem tego, o czym mowa w artykule. Będąc czynną zawodowo traktowałam komputer jako narzędzie pracy. Zresztą, początkowo w zakładach pracy nie był instalowany internet. Potem, jak już był do niego dostęp, to pracodawcy złym okiem patrzyli na buszowanie w sieci. Dopiero po przejściu na emeryturę i otrzymaniu od syna jego starego komputera zainstalowałam Internet. No i wsiąkłam. Do dziś odkrywam coraz to nowe możliwości tego wynalazku. A w ubiegłym roku sprawiłam sobie na gwiazdkę nowy sprzęt, z kolorowym monitorem, a co!

Ostatnio edytowane przez Biedronka : 30-01-2007 o 13:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 30-01-2007, 22:05
Zastawny's Avatar
Zastawny Zastawny jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Kraków
Posty: 104
Post

Komputer – nie jest to prosta sprawa. Nie mam zamiaru nikogo wystraszyć, aby nie dostępował do komputera. Pierwszy raz spotkałem się z nim w pracy, kończyłem kurs obsługi Windows 95 i Office. Był to rok 1995 lub 96. Od 2000 jestem na emeryturze. Jakoś sobie z tym wszystkim radzę. Dużo piszę i prowadzę wiele rzeczy, chociażby finanse domowe tak dla zabawy. Gier nie mam żadnych za wyjątkiem pasjansów i sławnych kulek. Dość chwalenia. Tak, jak napisano w artykule, jest z ludźmi. Ciężko się wziąć do czegoś nowego. Sam uczyłem współpracowników obsługi komputera. Wniosek jeden, kto chciał i miał chęć to się nauczył. Miałem kolegę, który twierdził, że jemu wcześniej kaktus na dłoni wyrośnie, niż on nauczy się pracy na komputerze. W ubiegłym roku dowiedziałem się, że się nauczył pracy na tym niechcianym urządzeniu i co dziwne ma komputer w domu. Swego czasu uczyłem podstaw pracy swoich wnuków. Teraz wielu rzeczy oni mogliby mnie nauczyć, ale im się nie chce. Niestety takie są prawdy. Wierzę w to, że mający dostęp do komputera seniorzy powinni się obsługi nauczyć. To bardzo przyjemna rzecz. Poczytać wiadomości te, co mnie interesują bez kupowania gazet, posłuchać różnych stacji radiowych niedostępnych w swoim rejonie czy oglądnąć filmy czy jakieś programy telewizyjne i to z całego świata. Takie możliwości daje, „winamp” czy „realplayer”. Pozdrawiam wszystkich czytelników i naprawdę zachęcam do nauki pracy na komputerze. Zachęcam, dlatego, że na różnych forach, niekoniecznie na Seniorze widzę jak wnuki uczą dziadków obsługi, tej małej machiny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 04-02-2007, 17:32
górnik górnik jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Posty: 1
Post

mam 78 lat,od 10 lat korzystam z komputera a przedewszystkim z internetu.W tym czasie poznałem dużo ciekawych ludzi z którymi na codzień mam kontakt.Prowadze strone internetwą Towarzystwa Przyjaciół Katowic.Zbieram cdzienne informacje o imprezach w mieście które przekazuje zainteresowanym w celu ich wykorzystania.
Jestem w dalszy ciągu ważną osobą w towarzystwie starszych i młodych ludzi.gdyż na bieżąco znam każdy temat.
Zachęcam wszystkich seniorów do korzystania z komputerów gdyż jest w tym dużo przyjemności i zabawy.Dla podniesiania swoich wiadomości korzystam z czasopisma Komputer i Świat.
Do pracy na komputerze wystarczy troche chęci zaparcia to nic trudnego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 23-08-2009, 21:09
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Inni grzebią po zakurzonym archiwum. Ile tu kurzu. To i ja mogę. Mam nadzieję, że reanimacja przyniesie efekt.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 23-08-2009, 21:40
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

A ja jestem starsza pani i coraz śmielej korzystam z internetu. Już dziś nie wyobrażam sobie dnia bez pobytu na forum, bez nauczenia się czegoś z grafiki. Od dwóch lat sama udzielam porad w swojej ukochanej dziedzinie kynologii. Dzięki komputerom parę piesków żyje do tej pory. Chociaż znajome grają jedynie w gry i układają pasjanse, ja uczę się i to jest najfajniejsze. Sama sobie organizuję czas , sama wybieram tematy , o których chcę czytać lub wymieniać uwagi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 01:27
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Kochani, wszyscy tutaj piszecie o komputerze (oczywiscie oprocz Tadzia, ktory jak zwykle kaszle tyle ze nie od kurzu, a od pylicy). Znakomita wiekszosc z Was uzywa komputer tylko do surfowania po internecie, ale nie takie przeciez jest jego podstawowe zadanie.
Na sam dostep do sieci pozwala dzisiaj wiele urzadzen takich chocby jak telefon (ja wlasnie teraz go uzywam) czy telewizory nowszej generacji, ktore podlaczamy bezposredniu do modemu (idealne dla ludzi starszych). Glownym zadaniem komputera jest obsluga oprogramowania, a internet? Tylko jako dodatek.
Aby pokazac jak wiele roznych programow moze obslugiwac Wasza maszyna odsylam na strone http://dobreprogramy.pl/
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 07:16
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rayton
Kochani, wszyscy tutaj piszecie o komputerze (oczywiscie oprocz Tadzia, ktory jak zwykle kaszle tyle ze nie od kurzu, a od pylicy). Znakomita wiekszosc z Was uzywa komputer tylko do surfowania po internecie, ale nie takie przeciez jest jego podstawowe zadanie.
Na sam dostep do sieci pozwala dzisiaj wiele urzadzen takich chocby jak telefon (ja wlasnie teraz go uzywam) czy telewizory nowszej generacji, ktore podlaczamy bezposredniu do modemu (idealne dla ludzi starszych). Glownym zadaniem komputera jest obsluga oprogramowania, a internet? Tylko jako dodatek.
Aby pokazac jak wiele roznych programow moze obslugiwac Wasza maszyna odsylam na strone http://dobreprogramy.pl/
Wielkie dzięki za wskazanie przyczyn mojego kaszlu (nic o tym nie wiem) jako pylicy przez doskonałego doktora Smyk( zastanawiam się czy wie coś o pylicy?)
Również wielkie dzięki za wskazanie do czego służy komputer. Pewnie większość starych dziadyg nie wie do czego służy.
Ile jest komputerów w pełni wykorzystujących swoje możliwości, tak jak ile jest obecnie urządzeń w pełni wykorzystywanych. Telefon komórkowy, pralka, mikrofalówka, telewizor?
Dobra dość kpin.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 08:33
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Wielkie dzięki za wskazanie przyczyn mojego kaszlu (nic o tym nie wiem) jako pylicy przez doskonałego doktora Smyk( zastanawiam się czy wie coś o pylicy?)
Również wielkie dzięki za wskazanie do czego służy komputer. Pewnie większość starych dziadyg nie wie do czego służy.
No ladnie, ladnie to tak nazywasz Seniorow? Dziadygi? Ile Ty masz lat Tadziu? Pomyslec, ze tyle pozadnych ludzi zginelo pod ziemia.
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 09:06
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rayton
No ladnie, ladnie to tak nazywasz Seniorow? Dziadygi? Ile Ty masz lat Tadziu? Pomyslec, ze tyle pozadnych ludzi zginelo pod ziemia.
Mówią, że ja nie mam poczucia humoru a tu jak widzę wyraźnie ten brak. Po "starych dziadygach" umieściłem co oznacza w moim mniemaniu zaznaczenie, że kpię z tych słów. Następny co się czepia jak rzep psiego ogona górników. Wara od nich.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 09:16
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Inni grzebią po zakurzonym archiwum. Ile tu kurzu. (...)
O matko! Coś się czepił tego grzebania w archiwum, Tadziu? Alergię masz czy co?
Właśnie chciałam wyciągnąć pewien wątek, ale teraz to strach się bać.
A nie lepiej tak?: czytam, co mnie interesuje. Wyciągam stary wątek, nie będzie miał powodzenia - spadnie.


PS Mam pytanie do Raytona: jak Ty to robisz, że reanimujesz wątek archiwalny? Przecież one nie mają narzędzia do zrobienia nowego wpisu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 09:23
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Alu co jak co ale Ciebie nie podejrzewałem o braki w poczuciu humoru, którego tak się domagasz. Humoru oczywiście, tylko w jakimś określonych zarysach. Coś nie tak uwaga z wpisaniem do dzienniczka uwag.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 09:30
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Nie jestem wybrakowana! Się nie przezywaj
A dzienniczka nie daję czepialskim , o!

Lepiej powiedz, jak reanimować wątek!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 09:35
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
PS Mam pytanie do Raytona: jak Ty to robisz, że reanimujesz wątek archiwalny? Przecież one nie mają narzędzia do zrobienia nowego wpisu.

Tadzio wie, ze Dr. Smyk umie nie tylko reanimowac, ale tez diagnozowac na odleglosc. A na powaznie to u mnie (w telefonie) ukazuja sie opcje pozwalajace dokonac nowego wpisu w starych watkach.
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 09:38
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rayton
Kochani, wszyscy tutaj piszecie o komputerze (oczywiscie oprocz Tadzia, ktory jak zwykle kaszle tyle ze nie od kurzu, a od pylicy). Znakomita wiekszosc z Was uzywa komputer tylko do surfowania po internecie, ale nie takie przeciez jest jego podstawowe zadanie.
Na sam dostep do sieci pozwala dzisiaj wiele urzadzen takich chocby jak telefon (ja wlasnie teraz go uzywam) czy telewizory nowszej generacji, ktore podlaczamy bezposredniu do modemu (idealne dla ludzi starszych). Glownym zadaniem komputera jest obsluga oprogramowania, a internet? Tylko jako dodatek.
Aby pokazac jak wiele roznych programow moze obslugiwac Wasza maszyna odsylam na strone http://dobreprogramy.pl/
Wszystko to wiem i korzystam z tych dobrodziejstw ,pozdrawiam.
__________________
WITAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 09:41
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynacz46
Wszystko to wiem i korzystam z tych dobrodziejstw ,pozdrawiam.

Pozdrawiam serdecznie i zycze milego surfowania po forum.
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 09:43
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rayton
(...) u mnie (w telefonie) ukazuja sie opcje pozwalajace dokonac nowego wpisu w starych watkach.
Dziękuję, Rayton!
No to klapa. Lubię nowinki, ale telefonu używam tylko do dzwonienia i SMSowania. Muszę sprawdzić, czy u mojego operatora takie operacje są płatne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 09:44
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rayton
Pozdrawiam serdecznie i zycze milego surfowania po forum.
Dziękuję.http://srv125.odsiebie.com/MTI1MTA5O...==/sunny02.gif
__________________
WITAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 09:47
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Moze w Twojej przegladarce nie masz wlaczone Java Script?
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 09:48
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynacz46

Niech nam swieci, ociepli troche atmosfere na forum.
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 09:56
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Java Script? No to mam zajęcie po obsłużeniu wymagającego realu Sprawdzę lub/i pozawracam głowę dziecku.
Dobrego dnia! Name:  Gest lotniczy.gif
Views: 37
Size:  5.6 KB
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polscy seniorzy nie chc internetu i komrek - komentarze Basia. Ogólny 40 25-04-2019 22:46
jak seniorzy czują się w sieci Eliza eSenior 424 03-02-2015 11:05
Polscy seniorzy o sobie - komentarze Danka Ogólny 98 02-05-2013 13:15
Debata Polscy Seniorzy – jak odnajdują się w świecie nowoczesnych technologii admin Zaproszenia 0 19-09-2007 10:52
Seniorzy szukają zarobku w sieci - komentarze Krystyna Ogólny 0 03-04-2007 09:45

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.