PDA

View Full Version : Antybiotykoterapia a synbiotyki - komentarze


Władka
12-07-2010, 11:37
Komentarz do artykułu: Antybiotykoterapia a synbiotyki (http://www.senior.pl/80,0,Antybiotykoterapia-a-synbiotyki,6986.html)
--------------------
Polecam synbiotyk Multilac. Stosowałam go przy "rewolucjach" żołądkowych po antybiotyku. Pomogło mi to bardzo, dzięki temu po 4 dniach już normalnie funkcjonowałam (bez biegunek itp.).

rossa
12-07-2010, 14:11
Właśnie jestem w trakcie kuracji antybiotykowej. Boję się antybiotyków i nigdy ich nie nadużywałam. Teraz zaistniała taka konieczność. Farmaceuta od razu polecił mi probiotyk (czego nie zrobił lekarz), polecał szczególnie Multilac. Nie mam żadnych problemów jelitowo-żołądkowych jestem zadowolona i przez 7 dni mogę spokojnie stosować antybiotyk.

dimedicus
18-07-2010, 23:52
Proszę pamiętać że przy antybiotykach stosowanie probiotykow powinno się odbywać po 2-3 godzinach.Ja bym zalecał raczej stosować synobiotyki,które mają szersze spektrum działania.I nie kończyć zaraz po zakończeniu antybiotyków.

babciela
19-07-2010, 10:40
jak to sie mowi- szewc bez butów chodzi- i medicae cura te ipsum- rózne sa organizmy- po wysoce ciezkiej operacji-mialam do centralnego wklucia podawane antybiotyki o tzw szerokim spektrum dzialnia.Bez zadnego zabezpieczenia. Organizm w bardzo szybkim czasie sam odbudował flore bakteryjna przewodu pokarmowego( a operacja na przewodzie pokarmowym). Ta, że rożnie to bywa- do dzisiaj nie mam żadnych klopotów z grzybkami . Co nie znaczy, że kogokolwiek namawiam do tego typu postepowania-trzeba do tego wszystkiego mimo miec konskie zdrowie i wazne-psychikę. Jak pisalam wyzej jestem daleka od Twojej specjalnosci-wiesz lepiej- ja tylko tak - na marginesie. Córka przywoziła mi Flukonazole( dobrze napisałam?)- ale zapominalam brac.

metycja
10-02-2011, 18:36
Synbiotyki nie tyle mają szersze spectrum działania, co składają się z dwóch elementów: probiotyku, czyli szczepów bakterii i prebiotyku, czyli składniku stanowiącego źródło energii i ułatwiającego namnażanie się bakterii. Dzięki temu są one w stanie przetrwać w kwaśnym środowisku żołądka i dostać się do jelit. Takim synbiotykiem jest właśnie wspomniany wyżej multilac

Lucy001
11-02-2011, 09:21
Mam już swoje lata i bardzo boje się tabletek , ą zwłaszcza antybiotyków.
Zdarzyło sie tak , że musiałam wziąć "agumentin"w dużej dawce.
Nic więcej nie brałam , zjadłam wszystkie antybiotyki.
Było to tydzień temu.
Dużą szkodę wyrządziłam swojemu organizmowi???
Jestem zielona.Co jeszcze powinnam brać?

metycja
13-02-2011, 13:36
Droga Lucy001, dużym błędem było to, że nie zaopatrzyłaś się w tabletki osłonowe, które chronią organizm przed niepożądanymi skutkami zażywania antybiotyków. Ten typ lekarstw zabija bakterie, niestety, nie tylko te chorobotwórcze, ale również bakterie, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Wyjałowiony z dobrych bakterii organizm staje się podatny na różnego rodzaju infekcje, np. grzybicze. Tak jak pisałam już wyżej (zresztą nie tylko ja) dobrym rozwiązaniem jest synbiotyk multilac, który oprócz tego, że zawiera w sobie szczepy bakterii (więc na bieżąco uzupełniasz ich zapas), ma również składnik będący dla nich źródłem energii, więc ułatwia namnażanie się bakterii.

Nie wszystkie tabletki są takie straszne :)

Eliza2
20-02-2011, 19:12
Mam już swoje lata i bardzo boje się tabletek , ą zwłaszcza antybiotyków.
Zdarzyło sie tak , że musiałam wziąć "agumentin"w dużej dawce.
Nic więcej nie brałam , zjadłam wszystkie antybiotyki.
Było to tydzień temu.
Dużą szkodę wyrządziłam swojemu organizmowi???
Jestem zielona.Co jeszcze powinnam brać?
Organizm jest mądry, czasem trzeba mu zaufać i niepotrzebnie się nie niepokoić. Nie miałas ochoty na kapustę czy ogórki kiszone, jogurty czy ukwaszone mleko? Sam nam podpowiada czego mu brakuje. :)
Głupieje tylko przy słodyczach, bo poszukuje owoców a my mu podajemy batoniki. :)

metycja
21-02-2011, 21:24
Niestety, bakterie zawarte w jogurcie czy kiszonej kapuście w zupełności wystarczają, kiedy organizm jest zdrowy, jednak przy antybiotykoterapii potrzebujemy większej ilości bakterii, żeby równowaga w organizmie została zachowana. Poza tym bakterie zawarte w produktach spożywczych w większej części giną w żołądku, pod wpływem kwasów trawiennych.