PDA

View Full Version : Granie Smoleńskiem...


zdzislaw.bedrylo
14-07-2010, 14:03
" Przyganiał...kocioł...garnkowi"..
Wiadomo,że sprawa zakupu samolotów trwa już od kilku dobrych lat.
Tu WSZYSCY SĄ WINNI......Tak jak b.Premier Marcinkiewicz, B.Premier Jarosław Kaczyński i obecny Premier Tusk.....Wszyscy odpowiadają za ten bałagan w tej materii...Za czasów b.Premiera Jarosław Kaczyńskiego,pan śp.Aleksander Szczygło zlikwidował przetargi na zakup samolotów i nawet nie wyraził zgody na treningi pilotów Tupolewa. I o czym to mówić.......
Wiadomo rozgoryczenie,trauma i żal po zmarłym bracie jest zrozumiałe,ale
mówienie,że to Tusk jest winny to CHYBA OGROMNA PRZESADA.....
Pan Jarosław doznał dwukrotnej porażki ...i to ogromnie boli....Znając jego
mściwy charakter to jest bardzo bolesne.....
W tej Formacji kult wodza jest podstawą działalności....Wykreśleni z Partii
b.członkowie pokornie wracają bo uważają,że może się tam ponownie załapią.
Ta ekipa PIS-owskich "nadwornych błaznów" robi wszystko aby przypodobać się prezesowi....Gadają takie niedorzeczności,że głowa boli.
PIS chce wojny i to będzie straszne.....
W Kraju jest żle....Była powódż...Idzie susza...A oni wyszukują problemy..
To nie jest OPOZYCJA,która kontroluje Rząd ale szuka zaczepek wszędzie gdzie tylko można....
Walka o krzyż...Walka o portrety w Sejmie....Obecnie walka o Smoleńsk.
Zapomnieli przecież,że w Smoleńsku zginęli też inni z innych formacji politycznych ,ale te formacje i ich rodziny z godnością czekają na zakończenie śledztwa....Tylko PIS jest tu najważniejsze....Warto robić polityczną zadymę i czekać.....
W PIS-ie jeden z tych "bullterierów"...powiedział,że można wciskać kit a
"głupi lud to kupi".....
Taka to jest mentalność tej formacji...Walczyć i zginąć za...prezesa.

BarbaraK
14-07-2010, 15:02
Zdzislawie piszesz całą prawdę.Taka jest niestety nasza Polska i te wszystkie "łże elity".

Stalin
14-07-2010, 15:35
Kaczyński w sensie Jarosław to po**b jest.. na szczęście ponad połowa narodu zdążyła się zorientować, uff...:D:D:D:D

Scarlett
14-07-2010, 15:37
uff, ale co na to Lila by powiedziała:rolleyes:
A tak do rzeczy, gdzież Ona teraz jest:D
Mam nadzieję, że jest w dobrym zdrowiu, a tylko
na wakacje wyjechała.

Stalin
14-07-2010, 15:41
Spoko, odpuszczamy wszystkim, którzy uwierzyli fałszywym prorokom. A prezes przypomina mi jednego kolesia z podstawówki: "jam jest taki ch*j i sk*rwysyn, że zapamiętam i odpłacę". Amen. Dobrze, ze zapamiętał. Cudownie, ze nie odpłaci. Za mały jest...:D:D:D:D

wuere'le
14-07-2010, 19:46
Racje macie.
Mały Jarek (nie chodzi o wzrost) nie może pogodzić się z porażka.

pluto37
14-07-2010, 19:58
Racje macie.
Mały Jarek (nie chodzi o wzrost) nie może pogodzić się z porażka.

Ja tam stawiam na upaly.... i przegrzanie zwojow.
Po nadmiarze wrazen niektore osobniki traca kontrole nad soba...
Jakis pielegniarz przydalby mu sie. Moze byc Brudzinski.
Byle w odosobnieniu.

wuere'le
14-07-2010, 22:50
No Brudzińskiemu to już upał faktycznie zaszkodził.

pluto37
16-07-2010, 08:11
No Brudzińskiemu to już upał faktycznie zaszkodził.

Upaly i prochy zaszkodzily wodzowi.
Yoyo B. wykonuje polecenia wodza tak jak umi...
Bo myslec mu nie kazano.Kazal wuc prac, to pierze. Az leci pierze.

zdzislaw.bedrylo
17-07-2010, 20:12
Okazuje się,że w Polsce mamy drugi Afganistan...No może nie dosłownie ale
są sytuacje,które przypominają jak to toczy się ,na razie bezkrwawa wojna.
Mamy niestety wojnę z zasadami zdrowego rozsądku u niektórych polityków.
Mamy talibanów....Ich skrajne,agresywne wypowiedzi są nad wyraz grożne..
Skrajne pogłądy przerażają....
Formacja zwana "Prawem i Sprawiedliwością"..ustami prezesa pokazała "swe
pokojowe oblicze"....
Na razie tylko tzw.argumenty słowne...ale nigdy nie wiadomo...Jest to Formacja walcząca,która poprzez kłamstwa,pomówienia,walczy....Mają argumenty jak "tragedia Smoleńska".....Wiadomo,że to było okropne i straszne.
W tej tragedii zginęły również inne wybitne osoby,lecz ich rodziny też pełne
bólu nie są tak zapiekłe w mściwości do całego wręcz świata....Ale PIS
musi pograć tragedią aby zbić kapitał polityczny,,Jest to nie bardzo chwalebne.
W PIS-ie są osoby o wybitnie skrajnych i talibskich zasadach...Wiadomo,ze toczy się śledztwo..Zgoda trwa to ślamazarnie,ale trwa i potrzeba cierpliwości....
Nieoficjalne przecieki niestety mówią o...NACISKACH WYWIERANYCH NA PILOTACH...Gdyby to się potwierdziło to będzie konic świata i tej Formacji
Stale nasuwa się sprawa lotu do Gruzjii..Tam też była presja ale mądry pilot
ryzykując karierą zrobił swoje.
Takie to teraz mamy czasy....Talibowie w Polsce....
Jest na Portalu Facebook osoba,która ma tak skrajne zasady,że nawet cytuje w swych wypowiedziach cytaty z skrajnie faszystowskiej gazety wydawanej w Kraju...To jest talib w spódnicy..Ma zasady tak skrajne,że
strach bierze....Skąd u niej takie radykalne podejście...Teraz jest XXI wiek.
Paranoja....
Kiedyś ludzie z czasów Solidarności byli zjednoczeni a obecnie za sprawą pewnych ludzi ,nastąpił niebezpieczny podział..Wiadomo o kogo chodzi.
Ten człowiek może leczyć ludzi mających niedociśnienie...Wystarczy słuchać Radio M. i kiedy on "głosi" to ciśnienie wzrasta..Darmo..

tadeusz50
17-07-2010, 20:18
Zdzisławie
zlituj sie nad pozostałymi userami i nie mnóż watków. Naprawdę nie wiadomo gdzie odpowiadać bo za kilka minut czy godzin jest w innym wątku, proszę o litość

zdzislaw.bedrylo
20-07-2010, 17:59
To już są granice absurdu......
Na siłę szuka się usprawiedliwienia tragicznego,strasznego lotu śmierci
Prezydenckiego Topulewa...
Powiem wprost....Już jest chyba wiadomo kto jest organizatorem tej tragedii
Stwarza się ciągle jakieś pozory,teorie spiskowe i inne niedorzeczności ale
brutalna prawda wydzie jak oliwa......
To był NIEPOTRZEBNY I NIEPRZEMYŚLANY LOT ....W TYCH WARUNKACH...
TO BYŁA NIESTETY OGROMNA PYCHA......
TO WSZYSTKO WYJDZIE NIEBAWEM I...EPILOG BĘDZIE OGROMNYM WSTRZĄSEM DLA...JAROSŁAWA KACZYŃSKIGO I TEJ FORMACJI.....
Powoli ,powoli będą ujawniane strzępki słów zmarłych pilotów i coraz więcej
szczegółów opinia publiczna się dowie a to bedzie szokujące.
Ta niby to "Komisja PIS-u " nic szczególnego nie stwierdzi bo to jest kamuflaż
aby ratowac skórę Jarosława Kaczyńskiego. Wiele szumu i hałasu i o to im chodzi.....W tej katastrofie zginęli też inni ale TYLKO ...PIS ZAWŁASZCZA TĘ TRAGEDIĘ...TYLKO ONI I TYLKO ONI....TAM WSZYSCY MAJĄ PRAWO DO
WYJAŚNIEŃ I CZEKAJĄ NA ZAKOŃCZENIE ŚLEDZTWA....BEZ TAKIEGO SZUMU MEDIALNEGO....pOCZEKAMY....

tadeusz50
20-07-2010, 20:01
http://www.wrs.rdl.pl/index.php?q=node/233

Petycję podpisałem i wysłałem

W przypadku problemów z klientem poczty zamieszczamy sugerowaną treść maila:

Jako obywatel/ka RP domagam się usunięcia krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego. Obiekt ten został tam umieszczony bezprawnie, a znajdując się na terenie należącym do państwa stanowi symbol dominacji religii katolickiej w sferze publicznej. Nie możemy zapominać o tym, że w Polsce mieszkają także przedstawiciele innych wyznań i religii oraz osoby niewierzące. Powinniśmy dążyć do rozdzielenia państwa od instytucji Kościoła.

Ponadto krzyż ten, jak i ewentualny pomnik, zaburza historycznie ukształtowaną przestrzeń. Pamiętać należy, że w zespole architektonicznym Pałacu Prezydenckiego znajduje się już jeden monument, upamiętniający księcia Józefa Poniatowskiego, a dodanie tam kolejnego jest nonsensem.

Krzyż ustawili harcerze na znak porozumienia między organizacjami w których działają. Z założenia miał on mieć charakter tymczasowy. Umieszczono go w tym miejscu na okres żałoby narodowej, która już się skończyła. Uważam, że nadeszła pora aby krzyż zniknął.

Imię i nazwisko,
adres pocztowy

Maila należy wysłać na adresy:
# listy@prezydent.pl
# petycja.w.sprawie.usuniecia.krzyza@gmail.com

Arti
20-07-2010, 20:15
Jako obywatelka RP oświadczam, że krzyż mi nie przeszkadza przed Pałacem Prezydenckim.

tadeusz50
20-07-2010, 20:24
Jako obywatel RP krzyż przed Pałacem Prezydenckim mnie przeszkadza. To nie państwo wyznaniowe

Mar-Basia
20-07-2010, 20:27
Jako obywatelka RP oświadczam, że krzyż mi nie przeszkadza przed Pałacem Prezydenckim.
Hu,hu - czyzby to warunek otrzymania rozgrzeszenia;)

wankabor
20-07-2010, 20:38
Tadeusz, jestem słabo pojętna. Chcę wysłać tę petycję, więc mam przepisać podaną treść i wysłać z mojej poczty e-mailowej?

tadeusz50
20-07-2010, 20:40
Tadeusz, jestem słabo pojętna. Chcę wysłać tę petycję, więc mam przepisać podaną treść i wysłać z mojej poczty e-mailowej?
Ja tak zrobiłem, dodając swoje dane

Scarlett
20-07-2010, 20:44
http://www.wrs.rdl.pl/index.php?q=node/233

Petycję podpisałem i wysłałem

W przypadku problemów z klientem poczty zamieszczamy sugerowaną treść maila:

Jako obywatel/ka RP domagam się usunięcia krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego. Obiekt ten został tam umieszczony bezprawnie, a znajdując się na terenie należącym do państwa stanowi symbol dominacji religii katolickiej w sferze publicznej. Nie możemy zapominać o tym, że w Polsce mieszkają także przedstawiciele innych wyznań i religii oraz osoby niewierzące. Powinniśmy dążyć do rozdzielenia państwa od instytucji Kościoła.

Ponadto krzyż ten, jak i ewentualny pomnik, zaburza historycznie ukształtowaną przestrzeń. Pamiętać należy, że w zespole architektonicznym Pałacu Prezydenckiego znajduje się już jeden monument, upamiętniający księcia Józefa Poniatowskiego, a dodanie tam kolejnego jest nonsensem.

Krzyż ustawili harcerze na znak porozumienia między organizacjami w których działają. Z założenia miał on mieć charakter tymczasowy. Umieszczono go w tym miejscu na okres żałoby narodowej, która już się skończyła. Uważam, że nadeszła pora aby krzyż zniknął.

Imię i nazwisko,
adres pocztowy

Maila należy wysłać na adresy:
# listy@prezydent.pl
# petycja.w.sprawie.usuniecia.krzyza@gmail.com
Tadeuszu, a jak rano zapukają do moich dni i załomocą za tę petycję, boję się trochę:D

tadeusz50
20-07-2010, 20:47
Tadeuszu, a jak rano zapukają do moich dni i załomocą za tę petycję, boję się trochę:D
Raz, przeżyłem o czy już pisałem to i drugi przeżyję, Teraz będę wiedział za co a nie za bezdurno.

amelia
20-07-2010, 20:57
decyzja chyba nie jest trudna:)

Kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami.

Joseph Goebbels

Arti
20-07-2010, 21:08
Jako obywatelka RP oświadczam, że krzyż mi nie przeszkadza przed Pałacem Prezydenckim.

Hu,hu - czyzby to warunek otrzymania rozgrzeszenia;)


Jestem Polką katoliczką.:) i nie przeszkadza mi krzyż przed Pałacem Prezydenckim.

Mar-Basia
20-07-2010, 21:18
Jestem Polką katoliczką.:) i nie przeszkadza mi krzyż przed Pałacem Prezydenckim.

No widzisz, Eureka....nie zapominaj, ze inni tez moga byc "Polskimi" katolikami...tylko mysla, ze krzyz powinien byc w kosciele a nie w publicznym miejscu. :confused:

Doskonale pamietam kiedy przedstawiciele kosciola katolickiego chcieli na sile powstawiac krzyze, pobudowac kaplice na terenie obozu zaglady Auschwitz - bylo NIET calego swiata i bardzo slusznie, bo tam zgineli prawdziwa MECZENSKA smiercia ludzie wszystkich wyznan.

Rozumiem zal narodowy po katastrofie samolotowej. Jest ich dziesiatki rocznie w roznych zakatkach swiata i gina w nich rowniez autorytety panstwowe...ale wszystko odbywa sie z godnoscia i nikt nie wykorzystuje insigni religijnych w celach politycznych. Smutne to wszystko :confused:

maja59
20-07-2010, 21:50
Raz, przeżyłem o czy już pisałem to i drugi przeżyję, Teraz będę wiedział za co a nie za bezdurno.
Dzięki za linka, podpisałam wszystkie petycje, mam nadzieję, że nasze listy nie będą głosem wołających na puszczy, ale przynajmniej świadomość, że się zrobiło wszystko co możliwe jakoś poprawia nastrój.

Arti
20-07-2010, 22:01
No widzisz, Eureka....nie zapominaj, ze inni tez moga byc "Polskimi" katolikami...tylko mysla, ze krzyz powinien byc w kosciele a nie w publicznym miejscu. :confused:

Gdzie ten krzyż powinien być nie mnie ustalać.
Mnie nie przeszkadza, że tam stoi.
Natomiast uważam, że Ci którzy go postawili niech decydują gdzie i czy go przenieść skoro są głosy, że przeszkadza.

inka-ni
20-07-2010, 23:37
Niestety chcialam wyslac tę petycję i nie poszlo.Nie wiem dlaczego?

pluto37
21-07-2010, 01:16
Gdzie ten krzyż powinien być nie mnie ustalać.
Mnie nie przeszkadza, że tam stoi.
Natomiast uważam, że Ci którzy go postawili niech decydują gdzie i czy go przenieść skoro są głosy, że przeszkadza.

W praktyce mnie tez to ...rybka. Ale zlamano prawa swieckiego panstwa.
Po pierwsze nie uzgodniono posadowienia krzyza z wlascicielem posesji, po drugie nie uzyskano zgody architekta miejskiego i urzednika od zabytkow, a po kolejne kuria na ktorej terenie sie ow krzyz znajduje nie wyrazila na to przyzwolenia.
I po ostatnie... palac prezydencki i jego dziedziniec to nie jest miejsce na demonstracje frustratow sypiacych wyzwiskami pod adresem wszystkich lacznie z bidnymi harcerzami..
Straz miejska powinna karac mandatami kazdego kto smieci na chodniku przed palacem, BOR zakazac wlazenia na teren palacowego dziedzinca, a personel pomocniczy usunac ow krzyz z publicznego widoku do czasu az kuria, czy ktokolwiek inny zdecyduje co z tym fantem zrobic.
I tyle.

tadeusz50
21-07-2010, 03:04
Gdzie ten krzyż powinien być nie mnie ustalać.
Mnie nie przeszkadza, że tam stoi.
Natomiast uważam, że Ci którzy go postawili niech decydują gdzie i czy go przenieść skoro są głosy, że przeszkadza.
Otóż to, Ci co ten krzyż ustawili-harcerze- w chwilach tragicznych, chcą przenieść ten krzyż w odpowiedniejsze miejsce, ale pokręceni obrońcy krzyża zawładnęli nim i uważają, że jest ich. Po prostu go-krzyż -ukradli. Oj brzydko to wyglada

Zdzisia
21-07-2010, 07:29
Ja uważam,że nasze władze kościelne powinny się wypowiedzieć i z należnymi honorami przenieść krzyż w odpowiednie miejsce - np.do Świątyni Opatrzności.Ale nie, siedzą cicho i chyba cieszą się z tego niepotrzebnego zamieszania.

pluto37
21-07-2010, 09:56
Ja uważam,że nasze władze kościelne powinny się wypowiedzieć i z należnymi honorami przenieść krzyż w odpowiednie miejsce - np.do Świątyni Opatrzności.Ale nie, siedzą cicho i chyba cieszą się z tego niepotrzebnego zamieszania.

Zdzisiu! Chcesz to masz:D
Sie dogadali i wyladuje w Akademickim.
Ale najpierw musial byc wrzask, pajacowanie, wyzwiska i rozne takie.
Pewnie Kaczynskiemu teraz lekko glupio.
Zobaczymy czy na harcerzy i wielebnych bedzie pomstowal.

jasinek123
21-07-2010, 10:29
Hańba tym, co odpuścili śledztwo


Po tych niespełna trzech miesiącach jesteśmy tacy sami, ale jest nam trudniej. Bo zawiodły nas nasze władze. Nie zapomnimy im tego. Na zawsze zapamiętaliśmy nazwiska tych, których obowiązkiem z racji powierzonych im przez naród zaszczytnych stanowisk było walczyć, by śledztwem w sprawie tragedii zajęła się międzynarodowa komisja złożona z najlepszych światowych specjalistów, a nie kagiebiści. Nasi rządzący nas zdradzili – nie ma w tych słowach ani odrobiny przesady.


Tę zdradę władzy niektórzy wsparli piórem i słowem. Nie brakło tu zaskoczeń. Podczas tych trudnych dni przyzwoicie zachowali się niektórzy politycy SLD czy ludzie z „Krytyki Politycznej”. Najgorzej, co stworzyło na pokolenia bariery nie do przeskoczenia, środowiska „Gazety Wyborczej” i „Polityki”.


Nie wyobrażam sobie, bym mógł podać kiedykolwiek rękę autorom tekstów sugerujących, że aktorzy płakali pod Pałacem Prezydenckim za pieniądze. Tym, którzy tak dobierali zdjęcia na portalu internetowym, by z tych, którzy tam byli, zrobić ciemną hołotę. Gnojkowi atakującemu Martę Kaczyńską. Panu od dystrybucji filmu Ewy Stankiewicz. Grającemu nonkonformistę frajerskiemu przydupasowi salonów, który nagrał piosenkę atakującą Janka Pospieszalskiego za to, iż pokazał tę przebudzoną wolność i że wbrew powszechnemu na salonach tchórzostwu i znieczulicy domagał się prawdy.


Potrafimy się za to odwdzięczyć. Za rok albo trzydzieści. Grubej kreski nie będzie. Nasza religia uczy przebaczania wrogom, ale nie amnezji

poproszę o komentarz
jest to wycinek z Gazety Polskiej
komu to ma służyć?

Mar-Basia
21-07-2010, 10:36
.
Pewnie Kaczynskiemu teraz lekko glupio.
Zobaczymy czy na harcerzy i wielebnych bedzie pomstowal.

Pomstowal bedzie, trzymam zaklad! Co do "glupio" - to na forum KSC tez znajda sie gegaczki.

senior A.P.
21-07-2010, 11:27
Na nic prowokacja z krzyzem - jak go postawili tak i go usuna .
Po co komu ten krzyz ?
Przeciez kazdy Polak juz od dawna krzyz ma !
Ci co krzyza nie lubia ,niech poprostu na niego nie patrza .
I po problemie .

amelia
21-07-2010, 11:28
Hańba tym, co odpuścili śledztwo

poproszę o komentarz
jest to wycinek z Gazety Polskiej
komu to ma służyć?

Jak to komu?
Tym, ktorzy juz prawie w zapomnienie popadli a teraz widza szanse na swoje 5 minut;)

amelia
21-07-2010, 11:33
Pomstowal bedzie, trzymam zaklad! Co do "glupio" - to na forum KSC tez znajda sie gegaczki.


Obroncy beda go bronic mimo decyzji hierarchow kosciola,
bo tak

jasinek123
21-07-2010, 13:40
Ato pierwsza część artykułu:
GAZETA Polska

Dni, w których wybuchła wolność


Dni, z których zdjęcia zamieszczamy obok, były dniami wybuchu wolności. Tak, właśnie wolności, czyli odrzucenia atmosfery strachu przed tym, by mówić prawdę. Ten strach to jedna z głównych cech konstytuujących posowiecki system. Strach przed tym, że w kraju, którego właścicielami są oni, płaci się za mówienie prawdy utratą pracy, brakiem możliwości awansu własnego i rodziny, kłopotami ze związaniem końca z końcem, opinią wariata.


Gdy ten strach nagle zniknął, okazało się, że jest nas wielu. Widzieliśmy, jak pielęgniarka z prowincjonalnego szpitala i jej chłopak mówią do kamery, co myślą – nie zastanawiając się, czy przy najbliższej redukcji etatów zwolni ich za to dyrektor. Jak prawdę w oczy walą aktorzy ze znanych seriali, których środowisko zawodowe należy do najściślej kontrolowanych przez establishment. Jak niektórzy nasi koledzy dziennikarze, na co dzień ostrożnie ważący słowa, nagle zaczynają mówić o rzeczywistości, używając pojęć „my” i „oni”. Słyszeliśmy słowa ludzi, którzy przyszli pod pałac przeprosić za to, że nie bronili prezydenta, gdy hołota dookoła rechotała z niego.


Skoro tamci w Smoleńsku oddali życie, to nasze małe kalkulacje życiowe, które każdy z nas na co dzień robi, straciły sens. Kiedy w krakowskiej katedrze mały Jarosław Kaczyński stał osamotniony wśród wielkich, dumnych kardynalskich kapeluszy i niemrawych oficjeli, miał za sobą cały krakowski rynek i tłumy na Błoniach.


Zanurzyliśmy się w tłum ludzi nieprzywykłych do kalkulacji, przynoszących setki ton zniczy, kwiaty, dziecięce laurki. Jak prezydencki lekarz, który stał kilkanaście godzin w kolejce do pałacu. Jak pan, który specjalnie przyleciał z Chicago. Jak tłumy harcerzy. Jak ci, co przyjeżdżali z drugiego końca Polski wieczorem, stali całą noc, by przed południem móc na moment uklęknąć przed trumnami. Starzy, młodzi, moherowi i długowłosi. Dla tych młodych było to nierzadko pierwsze wielkie wydarzenie narodowe, w którym świadomie uczestniczyli.


Nie zapomnę kartki pod warszawskim pomnikiem prymasa Wyszyńskiego: „Kochani Polacy! Czy można przygotowywać na oczach świata tak haniebną zbrodnię i być bezkarnym?”. Obok daty Katynia – tego z 1940 i tego z 2010 r. Warszawska ulica nie uwierzyła w przypadek. Za wiele rzekomych przypadków przechowuje w zbiorowej pamięci.

jasinek123
21-07-2010, 13:41
No i nic dodać nic ująć

waclaw46
21-07-2010, 20:09
Jasinek123-No i nic dodać nic ująćNie każdy jak ty musi się tym egzaltować

senior A.P.
22-07-2010, 22:18
Kolejna prowokacja z "tlem krzyza" nie wyszla !
Polacy to madry narod !!!