PDA

View Full Version : Walka krzyżem


Strony : [1] 2 3 4 5

wuere'le
03-08-2010, 18:20
Co sadzicie o dzisiejszej awanturze w W-wie, związanej z postawioną tam bezprawnie instalacją podobną do krzyża.
Pisze podobną, bo dopiero poświęcony byłby w symbolem chrześcijan, nie Polski, jak to się dziś tam słyszało. O ile wiem, naszym symbolem jest orzeł biały na odpowiednim tle.
Bulwersowały mnie nieudolne, ślamazarne działania służb, zbulwersowany jestem chowaniem głowy w piasek przez kościelnych purpuratów. To przede wszystkim oni powinni w miniona niedzielę odezwać się do wiernych i sprawę należycie przedstawić, co prawdopodobnie zapobiegło by dzisiejszym wydarzeniom.
Efekt jest taki, że oszalały motłoch zwyciężył z legalną władzą.
Czy na tym polega demokracja?
Gdzie byli politycy, szczególnie ci prawicowi, tak sie bali utraty popularności?
To bardzo tania popularność widać.
Ciekaw jestem, jak to się skończy, świat się śmieje.

ditta hop
03-08-2010, 18:27
Wstyd, a tak wierzyłam, że rząd da sobie radę z tym bałaganem. Ciemnogród, uważam że purpuraci powinni zareagować na to wszystko. Wszędzie się puszą i nadymają, na pogrzeb Lecha to było ich tyle, że nie można zliczyć, a teraz co zrobili nic. Podobała mi się wypowiedz Hołowni "wstyd i żenada"-Ale ludzie z rządy dali dupy.

Lila
03-08-2010, 18:40
Ciekaw jestem, jak to się skończy, świat się śmieje.


Światu to zwisa i powiewa. Ma poważne problemy, a nie wojenkę krzyżowo-palikocią.

Krzyż odrzućcie. Jak to byłaby piramida ze styropianu, byłoby to samo.
Dzisiaj nastąpił ''czarny wtorek'' dla Kościoła w Polsce, który został wprowadzony w maliny. I dobrze mu.

A wojenka?
Cudna jest.
Kogo obchodzi krater w budżecie, wobec takich temacików?
A jaki dziennikarzyna zapyta się POdwórkowego gracza w piłeczkę, ile kosztuje jeden meczyk, bo ochrona i krążący Sokół?
Otóż 16.000x 8 w miesiącu. Bo tyle razy gra w piłkę podstarzały Maradona- Donald.

ps. jak już Tefałen, ustami ekspertów, grzmi o rozrzutnosci rządu, to można wyobrazić sobie jak w rzeczywistości wyglądają zielone pastwiska, pełne dojnych krówek.

Byle do zimy. Bo trawkę śnieg przysypie i krówki będą ciężko się doić.

A krzyż? Temat zastępczy, wrzucony beztrosko przez Gajowego po elekcji. Bo chyba w dociśnięciu się do biurka,
aby podpisywać wreszcie te ustawy...ustawy...setki ustaw,
nie przeszkadzałby?

bronczyk
03-08-2010, 18:40
Pałac będzie łatwiej przenieść z uwagi na brak obrońców.

enia60
03-08-2010, 18:47
Pałac będzie łatwiej przenieść z uwagi na brak obrońców.
tak też bym uczyniła /ale cóż ja mogę/???
że nikt : rząd,prezydent ,władze kościelne tego nie przewidziały nie wierzę ....
a rozszalały tłum robi swoje !!! wstyd:mad: :mad:

Mekintosz
03-08-2010, 18:48
Akcja obrońców
http://image.lagata.pl/images/78734367612375264265.jpeg (http://image.lagata.pl/)

maja59
03-08-2010, 18:49
Pałac będzie łatwiej przenieść z uwagi na brak obrońców.
Uważąm, że krzyży jest wręcz za mało "poległo" przecież 96 osób, a krzyż tylko jeden. Wnoszę wniosek do społeczeństwa, sto krzyży na Krakowskie Przedmieście, Pałac Namiestnikowski na muzeum i wreszcie zapanuje cisza.
Aktualny prezydent może wybrać sobie inne miejsce na urzędowanie, najważniejsze, że symbol zostanie nie zasiedlony, ot nie udał się sukcesor, symbol poczeka na kolejnego lokatora;) .

bronczyk
03-08-2010, 18:53
Maju chyba 96 krzyży w Warszawie, a Wawel niech też wypięknieje i dać mu 96 krzyży. Ponoć w tym się mieści nasza tożsamość narodowa. A ja chciałabym być tylko człowiekiem.

maja59
03-08-2010, 18:56
Maju chyba 96 krzyży w Warszawie, a Wawel niech też wypięknieje i dać mu 96 krzyży. Ponoć w tym się mieści nasza tożsamość narodowa. A ja chciałabym być tylko człowiekiem.
Sugerowałam raczej Krakowskie Przedmieście, mamy już dosyć postawionych krzyży, a co do tożsamości narodowej też się zgadzam, i wiem, że Kraków wszystko przetrwa z godnością:) .

enia60
03-08-2010, 18:58
Uważąm, że krzyży jest wręcz za mało "poległo" przecież 96 osób, a krzyż tylko jeden. Wnoszę wniosek do społeczeństwa, sto krzyży na Krakowskie Przedmieście, Pałac Namiestnikowski na muzeum i wreszcie zapanuje cisza.
Aktualny prezydent może wybrać sobie inne miejsce na urzędowanie, najważniejsze, że symbol zostanie nie zasiedlony, ot nie udał się sukcesor, symbol poczeka na kolejnego lokatora;) .

niech czeka
a nasz Pan Prezydent ma wybór na szczęście , / i niech się stanie/

wuere'le
03-08-2010, 19:15
Sugerowałam raczej Krakowskie Przedmieście, mamy już dosyć postawionych krzyży, a co do tożsamości narodowej też się zgadzam, i wiem, że Kraków wszystko przetrwa z godnością:) .

Jasne, nawet jak mu naplują w twarz domniemanym zasłużonym politykiem.

Kazimierz
03-08-2010, 19:19
Co sadzicie o dzisiejszej awanturze w W-wie, związanej z postawioną tam bezprawnie instalacją podobną do krzyża.
Pisze podobną, bo dopiero poświęcony byłby w symbolem chrześcijan, nie Polski, jak to się dziś tam słyszało. O ile wiem, naszym symbolem jest orzeł biały na odpowiednim tle.
Bulwersowały mnie nieudolne, ślamazarne działania służb, zbulwersowany jestem chowaniem głowy w piasek przez kościelnych purpuratów. To przede wszystkim oni powinni w miniona niedzielę odezwać się do wiernych i sprawę należycie przedstawić, co prawdopodobnie zapobiegło by dzisiejszym wydarzeniom.
Efekt jest taki, że oszalały motłoch zwyciężył z legalną władzą.
Czy na tym polega demokracja?
Gdzie byli politycy, szczególnie ci prawicowi, tak sie bali utraty popularności?
To bardzo tania popularność widać.
Ciekaw jestem, jak to się skończy, świat się śmieje.
Wyobrażam sobie , co by było, gdyby rząd i obejmujący dopiero co urząd Prezydent zadziałali bardziej zdecydowanie. Fanatycy spod krzyża na to czekali. Jeszcze raz okazało się, po której stronie stoi KK.
Moim zdaniem, albo zdecydowana większość społeczeństwa pokaże swoje "dość" tej hucpie wokół krzyża, albo przecież neutralne światopoglądowo państwo przystąpi do zdcydowanej akcji i przywróci ład i porządek wokół pałacu prezdenckiego .
Postawa Kościoła wobec tej sprawy świadczy, że jest antypaństwowy. Czyżby chciał sprowokować państwo , Prezydenta ?
Jestem ciekawy, jaka będzie pieerwsza decyzja Prezydenta po zaprzysiężeniu ?
Już samym stosunkiem do katastrofy smoleńskiej dużej liczby Polaków ośmieszyliśmy się wobec świata, tak, że dalsze ośmieszanie nie poprawi naszego wizerunku.

eledand
03-08-2010, 19:26
Trzy Baby i dwóch narwańców pokazało Rządowi kto tutaj rządzi.
Nie ma juz państwa polskiego,jest coś lepszego!!!!!!!!!!!!!!

Zaciągną nas na pańskim pracować,jak było kidyś.

Jadzia P.
03-08-2010, 19:34
Już pisałam na innym wątku, ze wstyd mi za mój rząd od którego oczekiwałam dziś zdecydowanej postawy...
Cóż....zwyciężyli "naćpani"fanatycy...:mad: :mad:

Krzyż to pojęcie względne....krzyż w kosciele czy nawet przydrożny...postawiony w celu modlitwy pod nim...tak...
Ale te krzyże które " produkowane" były dziś przed Pałacem Prezydenckim na poczekaniu przez "nawiedzonych..." to dla mnie zwykłe dwa kawałki drzewa...

maja59
03-08-2010, 19:35
Jasne, nawet jak mu naplują w twarz domniemanym zasłużonym politykiem.
Gorzej jak Hansem Frankiem Krakowowi i Wawelowi nie napluto, a przecież jest i zachwyca, a Franka nie ma:) Przeciwko domniemanemu protestowałam co sił ale nie udało się, na razie:D

Mar-Basia
03-08-2010, 19:42
http://www.youtube.com/watch?v=cqSOTL_oVmo&feature=related

Walka krzyzem, symbolem chrzesjanstwa - no i mamy nowa porcje fanatyzmu religijnego w formie histerii nic nie rozumiejacych i manipulowanych ludzi. Tym razem nie w krajach Muzulmanskich ale w Europie Centralnej, w kraju, ktory nalezy do EU.

Jak tak dobrze popatrzec na twarze skandynujacych "nie ustapimy" - zdecydowanie nie sa to ludzie z Warszawy. Wobec tego pytam skad sie tu znalezli? :mad:

Jadzia P.
03-08-2010, 19:50
Jak tak dobrze popatrzec na twarze skandynujacych "nie ustapimy" - zdecydowanie nie sa to ludzie z Warszawy. Wobec tego pytam skad sie tu znalezli?


Marbelko ja myslę, że są to Warszawiacy....jedna z tych nawiedzonych ,pokazywana jest za każdym razem....nawet jak było ogłoszenie wyników wyborów na prezydenta....widziałam ją wiszącą na szyi Jareczka :rolleyes:
Są to fanatycy sterowani przez nawiedzonych PIS-owców :mad:

Mar-Basia
03-08-2010, 19:56
Postawa Kościoła wobec tej sprawy świadczy, że jest antypaństwowy. Czyżby chciał sprowokować państwo , Prezydenta ?
Jestem ciekawy, jaka będzie pierwsza decyzja Prezydenta po zaprzysiężeniu ?
Już samym stosunkiem do katastrofy smoleńskiej dużej liczby Polaków ośmieszyliśmy się wobec świata, tak, że dalsze ośmieszanie nie poprawi naszego wizerunku.

Zawsze byl antypanstwowy! Dzialal tylko metodami hipokryzyjnymi i wychodzilo, ze jest przyjacielem. Jedna rzecz, ktora ich interesuje - to jak najwiecej pieniedzy dla nich. Zatrzymam sie na chwile...naturalnie nie nalezy generalizowac, bo to byloby niepowazne i krzywdzace. Sa fantastyczni duchowni, pasterze Bozy i dzieki nim, ze sa, bo inaczej obraz KK naprawde bylby czarny, bardzo czarny.

Bardzo wspolczuje nowo wybranemu Prezydentowi Polski, ze zaczyna prezydenture takim fanatycznym problemem, ktory napewno nie jest i nie bedzie latwy do opanowania. Wedlug mnie nie ma wielkiego manewru. Jezeli sila usunie do innych swietych miejsc mnozace sie krzyze...bedzie uznany za heretyka. Walka sie wzmozy i fanatykow przybedzie.
Zostawi krzyze....zostanie wysmiany przez tych samych fanatykow, ze spuscil gacie przed opozycja i zawiedzie swoich wyborcow. Tak niedobrze i tak zle.

Mysle, ze najlepiej gdyby Prezydent podjal corneliowska decyzje i poprostu nie instalowal biur w Palacu - zostawil go "bialej damie" i np licznym koncertom. Pierwszy z Madonna. Bedzie zysk i pokryte koszty utrzymania tej posiadlosci. ;) A biura - pelno miejsc w Warszawie, np w PKiN.;)

weronika1
03-08-2010, 19:57
http://www.youtube.com/watch?v=cqSOTL_oVmo&feature=related

Walka krzyzem, symbolem chrzesjanstwa - no i mamy nowa porcje fanatyzmu religijnego w formie histerii nic nie rozumiejacych i manipulowanych ludzi. Tym razem nie w krajach Muzulmanskich ale w Europie Centralnej, w kraju, ktory nalezy do EU.

Jak tak dobrze popatrzec na twarze skandynujacych "nie ustapimy" - zdecydowanie nie sa to ludzie z Warszawy. Wobec tego pytam skad sie tu znalezli? :mad:
Pardon
To nie walka o krzyż, tylko o władzę. Ten bąbel-przywódca PIS przegrał, więc podjudzany przez kler zbiera watachę fanatyków i skacze jak wesz na grzebieniu. :rolleyes: On tylko to potrafi.:confused:

Lila
03-08-2010, 20:01
Bardzo wspolczuje nowo wybranemu Prezydentowi Polski, ze zaczyna prezydenture takim fanatycznym problemem

Nie współczuj, bo właśnie zaczął festiwal.
W czym mu ten krzyż tak przeszkadza, konkretnie?
Biegunki dostanie, czy Namber Łan/i ciasno będzie?

A wystarczyła tylko tablica.

Lila
03-08-2010, 20:02
Pardon
To nie walka o krzyż, tylko o władzę. Ten bąbel-przywódca PIS przegrał, więc podjudzany przez kler zbiera watachę fanatyków i skacze jak wesz na grzebieniu. :rolleyes: On tylko to potrafi.:confused:

A wiesz weronko - watażko, jak wygląda NIENAWIŚĆ?

Pomyśl - Jarosław Kaczyński i ....spojrzyj w lustro.

BarbaraK
03-08-2010, 20:05
http://www.youtube.com/watch?v=cqSOTL_oVmo&feature=related

Walka krzyzem, symbolem chrzesjanstwa - no i mamy nowa porcje fanatyzmu religijnego w formie histerii nic nie rozumiejacych i manipulowanych ludzi. Tym razem nie w krajach Muzulmanskich ale w Europie Centralnej, w kraju, ktory nalezy do EU.

Jak tak dobrze popatrzec na twarze skandynujacych "nie ustapimy" - zdecydowanie nie sa to ludzie z Warszawy. Wobec tego pytam skad sie tu znalezli? :mad:
Basiu,nie przeceniaj Warszawy.Wszędzie żyją oszołomy.

BarbaraK
03-08-2010, 20:06
A wiesz weronko - watażko, jak wygląda NIENAWIŚĆ?

Pomyśl - Jarosław Kaczyński i ....spojrzyj w lustro.
Lilu
A czy Ty też jesteś posiadaczką lustra?
Bo po #3 nie widać,cobyś oglądała się.

jasinek123
03-08-2010, 20:06
A wiesz weronko - watażko, jak wygląda NIENAWIŚĆ?

Pomyśl - Jarosław Kaczyński i ....spojrzyj w lustro.

Lilka nie przesadzasz z tym porównaniem

maja59
03-08-2010, 20:07
Nie współczuj, bo właśnie zaczął festiwal.
W czym mu ten krzyż tak przeszkadza, konkretnie?
Biegunki dostanie, czy Namber Łan/i ciasno będzie?

A wystarczyła tylko tablica.
Nie dostanie rzadkiej kupy, bo nie zażywa rycynusu. Co do symbolu w tym miejscu to mnie przeszkadza, a też jestem Polką. Miejsce krzyża jest w kościele, a nie na ulicy. Ale zdanie takich jak ja jest nic nie warte w tym praworządnym kraju i właśnie otake Polskę żeśmy walczyli:mad: .

Lila
03-08-2010, 20:08
Lilu
A czy Ty też jesteś posiadaczką lustra?
Niejednego.

Także dałam wam zdjęcie wszy na jednym wątku, ale naskarżyliści admince,
że wesz nie moja.

A taka kochana była. I wcale nie skakała.

BarbaraK
03-08-2010, 20:10
Niejednego.

Także dałam wam zdjęcie wszy na jednym wątku, ale naskarżyliści admince,
że wesz nie moja.

A taka kochana była.
Nie byłaś dziś przypadkiem w Warszawie?
Po tych postach ,takie mam odczucie.

Lila
03-08-2010, 20:11
Nie byłaś dziś przypadkiem w Warszawie?
Po tych postach ,takie mam odczucie.

Na odczucia napij się sodki oczyszczonej.
Przejdzie jak ręką odjął.

BarbaraK
03-08-2010, 20:18
Na odczucia napij się sodki oczyszczonej.
Przejdzie jak ręką odjął.
A co Ty z tą sr...,czyżbyś sama ją miala?

jasinek123
03-08-2010, 20:26
lilko
tyle nienawisci w tak pięknej Kobiecie
to nie przystoi!

Lila
03-08-2010, 20:27
A co Ty z tą sr...,czyżbyś sama ją miala?

A tak konkretnie, CO CHCIAŁAŚ POWIEDZIEĆ?

Poza tym, że mnie nie lubisz?

ps. składaj litery w wyrazy, a wyrazy w zdania.

BarbaraK
03-08-2010, 20:28
Lilu
a swoją drogą to spytam Cię tak poważnie,może odpowiesz.
Czy oglądając tą dzisiejszą hucpę,bardzo Ci się podobala,czy też mialaś inne odczucia?

Lila
03-08-2010, 20:28
lilko
tyle nienawisci w tak pięknej Kobiecie
to nie przystoi!

Czy was pogięło?
Gdzie widzisz nienawiść?
W tym, że myślę inaczej niż ty i ferajna?

Ja się bawię, a wy wściekacie.
Ot i cała sprawa.

weronika1
03-08-2010, 20:30
A wiesz weronko - watażko, jak wygląda NIENAWIŚĆ?

Pomyśl - Jarosław Kaczyński i ....spojrzyj w lustro.
Lilu
Oto co zobaczyłam w lustrze.
http://www.iv.pl/images/66643083153669585217.jpg (http://www.iv.pl/)

BarbaraK
03-08-2010, 20:33
A tak konkretnie, CO CHCIAŁAŚ POWIEDZIEĆ?

Poza tym, że mnie nie lubisz?

ps. składaj litery w wyrazy, a wyrazy w zdania.
Na przyszłość postaram się ,abyś dobrze zrozumiała,a z tym lubieniem,to nie jest prawda,póki bylaś rozsądnie dowcipna,lubilam Ciebie i czytać Twoje #,mimo ,że z wieloma się nie zgadzałam.
Natomiast po tym jak Twój wybraniec nie doszedl do palacu,jest już różnie.

Lila
03-08-2010, 20:33
Lilu
a swoją drogą to spytam Cię tak poważnie,może odpowiesz.
Czy oglądając tą dzisiejszą hucpę,bardzo Ci się podobala,czy też mialaś inne odczucia?

Widzisz, jeśli mnie tak pytasz, to ci odpowiem.

To było STRASZNE !!!

Klęska państwa, którego degrengolada będzie postępować.
I cholernie się tego boję.
Tylko to idzie od kilku lat.

Ps. stara baba ze mnie. NIGDY nie miałam krzyża w domu.

jasinek123
03-08-2010, 20:36
Lila
właśnie widzę że się bawisz
nawet nie wiedziałem że ferajna jest w Częstochowie
zawsze jak pojadę to faceci chyba z ferajny
zawsze do klapy chcą mi coś przypiąć
/dziesięć zł się należy/
baw się dobrze -częstochowianko!

Lila
03-08-2010, 20:37
Na przyszłość postaram się ,abyś dobrze zrozumiała,a z tym lubieniem,to nie jest prawda,póki bylaś rozsądnie dowcipna,lubilam Ciebie i czytać Twoje #,mimo ,że z wieloma się nie zgadzałam.
Natomiast po tym jak Twój wybraniec nie doszedl do palacu,jest już różnie.

Żeby było jasne.
Nie chciałam jego wygranej.
Zamknięty w Pałacu, byłby unieszkodliwiony.
A ja chcę czegoś innego, choć nie pora teraz o tym pisać.

ps. zmieniłam się, wiem. Sorry.
Ale przeorał mnie 10 kwiecień. To jest przyczyna.

Lila
03-08-2010, 20:38
Lila
właśnie widzę że się bawisz
nawet nie wiedziałem że ferajna jest w Częstochowie
zawsze jak pojadę to faceci chyba z ferajny
zawsze do klapy chcą mi coś przypiąć
/dziesięć zł się należy/
baw się dobrze -częstochowianko!

Niemożliwe?
Biorą cię za Wałęsę?

ostatek
03-08-2010, 20:39
O walce krzyżem pisałam m.inn. tu: http://www.klub.senior.pl/p-czarny-rozbior-polski-cz.iii-post687493/postcount219.html
i trochę tu: http://www.klub.senior.pl/p-czarny-rozbior-polski-cz.iii-post688125/postcount225.html aczkolwiek ten link podaje niechętnie.

Nie będę się więc powtarzać. Chciałam tylko przypomnieć, że pytanie obrońców krzyża: "Komu i w czym przeszkadza krzyż przed pałacem" jest źle postawione i źle zaadresowane. Bo właśnie chrześcijanom/katolikom powinna przeszkadzać walka polityczna ich świętym symbolem. Bo symbolem walczą, nie o symbol.
Mgiełka pretensji, którą miałam do KK, przeistoczyła się w czarną chmurę. KK nie potrafił (nie chcę napisać inaczej) nauczyć wiernych szacunku dla krzyża.

I tylko na to zwracam uwagę Szanownym Forumowiczom... przepraszając za przerwanie kolejnej kłótni czy też zabawy. :rolleyes:

tar-ninka
03-08-2010, 20:41
. . . . . . . . . . . . . . . http://www.iv.pl/images/07163112898139011984.jpg (http://www.iv.pl/)
Teraz bedziemy spiewali...Wisi na krzyżu...

a pod krzyzem Matka Polka bolejąca ;)

Alunia
03-08-2010, 20:45
. . . . . . . . . . . . . . . http://www.iv.pl/images/07163112898139011984.jpg (http://www.iv.pl/)
Teraz bedziemy spiewali...Wisi na krzyżu...

a pod krzyzem Matka Polka bolejąca ;)

To jest straszne!!
Znowu jesteśmy sensacją (pośmiewiskiem?) dla Europy!
Tak to jest jak się gra uczuciami ludzi...
Przypominają mi się słowa Małego Księcia - "Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś".

jasinek123
03-08-2010, 20:46
Lilka
tu nie chodzi o Matkę Boską
tylko o szemraną ferajnę - medalik z wstążeczką /czerwoną/
zawsze co ci nie wygodne udajesz głupa
miłego wieczoru polityku!

Alunia
03-08-2010, 20:48
Chciałam tylko przypomnieć, że pytanie obrońców krzyża: "Komu i w czym przeszkadza krzyż przed pałacem" jest źle postawione i źle zaadresowane. Bo właśnie chrześcijanom/katolikom powinna przeszkadzać walka polityczna ich świętym symbolem. Bo symbolem walczą, nie o symbol.

Bardzo trafna uwaga ostatku
Powiedziałabym więcej, walcząc tym symbolem po prostu go bezczeszczą.

Lila
03-08-2010, 20:48
Lilka
tu nie chodzi o Matkę Boską
tylko o szemraną ferajnę - medalik z wstążeczką /czerwoną/
zawsze co ci nie wygodne udajesz głupa
miłego wieczoru polityku!

Jasiu, grzeczniej proszę.
Tu nie kopalnia, nie można ścian podsikiwać, bo ciemno.

Lila
03-08-2010, 20:50
KK nie potrafił (nie chcę napisać inaczej) nauczyć wiernych szacunku dla krzyża.


Ani dla krzyża, ani dla sług jego.
Konsekwencje zobaczy szybko.

Jadzia P.
03-08-2010, 20:54
Marbelko właśnie ta idiotka siedziała pod tym krzyżem dzień i noc ....zawsze kiedy była pokazywana jakaś migawka to ona tam była....i to właśnie o niej pisałam jako o wiszącej na szyi Jareczka....
I teraz powiedzcie, tylko tak uczciwie... czy ona tak postępuje bo kocha Boga ....czy może kocha sie w ....Jareczku :confused:
Jaka silna jest ta miłość ;)

http://i34.tinypic.com/fml41.jpg

jasinek123
03-08-2010, 20:54
Jasiu, grzeczniej proszę.
Tu nie kopalnia, nie można ścian podsikiwać, bo ciemno.
kompletnie nie kumam co ma kopalnia
do tego - a przy okazji na kop. nie można się załatwiać
gdzie się chce bo powietrze krąży w jednym kierunku
a że ciemno szkoda bo tam nie ma okien!

Alunia
03-08-2010, 21:07
Oooo! Temat wątku zboczył do sławojkowych atrakcji? Komu się to kojarzy z krzyżem?

jasinek123
03-08-2010, 21:09
Aluniu
przepraszam idę na front walki o krzyż!!

bronczyk
03-08-2010, 21:23
Jasinek 123 tylko potem nie walcz o przywileje kombatanckie.

wankabor
03-08-2010, 21:31
O walce krzyżem pisałam [ Chciałam tylko przypomnieć, że pytanie obrońców krzyża: "Komu i w czym przeszkadza krzyż przed pałacem" jest źle postawione i źle zaadresowane. Bo właśnie chrześcijanom/katolikom powinna przeszkadzać walka polityczna ich świętym symbolem. Bo symbolem walczą, nie o symbol.
Mgiełka pretensji, którą miałam do KK, przeistoczyła się w czarną chmurę. KK nie potrafił (nie chcę napisać inaczej) nauczyć wiernych szacunku dla krzyża.
:

Szanowna Ostatku, oczekiwałam na Twoją opinię, na słowo rozsądku o dzisiejszym wydarzeniu przed pałacem. Dziękuję.

jasinek123
03-08-2010, 21:42
bronczyk
w swoim życiu dostałem tyle odznaczeń
teraz mogę ja włożyć do szuflady nie chce być ordynarny
gdzie
a to było moje życie czas wolny gdzie siedziałem w robocie
Ojczyzna wypieła się dupą
jak żeś był głupi toś pracował
na odznaczenia nie licze nawet bym nie przyjął!!

jasinek123
03-08-2010, 21:51
jp50
mogę zgadnąć kto jest ta Pani na fotce?
np - nauczycielka bo wygadana
panna- seksualnie nie wyżyta bo emocje nie okiełznane
i religijna -kazania dyskutowane do poniedziałku
ja wiem najlepiej
nic dodać -a kto przeciw to nie Polak

Mar-Basia
03-08-2010, 22:17
Amok krzyzowy.

http://wyborcza.pl/duzy_kadr/1,97904,8208470,Krzyze_na_zwirowisku.html?utm_sour ce=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=4254142

Malenka probka tego co bedzie za parenascie dni przed Palacem Prezydenta.

Alunia
03-08-2010, 22:26
Obejrzałam. Jest mi smutno... :(
Powtórzę zdanie dzisiaj usłyszane:

Moja Polska dziś abdykowała

bronczyk
03-08-2010, 22:32
Aluniu przyłączę się do ciebie.Smutny dzień mamy.

Alunia
03-08-2010, 22:39
Smutny, Halinko.
Nie ma we mnie skrajnych emocji, może dlatego...:(:(

eledand
03-08-2010, 22:59
Bajka sie skończyła i przeżyjemy NAJAZD>>..

Dopiero się zacznie.Walki krzyżowców.

Policja bedzie opiekować sie Fanatykami.

Nie będzie miała czasu na Bandziorów Bankowych,Gwałcicieli,Zbrodniarzy i Pedałów.

Wolna Amerykanka pod czyimś przyzwoleniem.
Za nasze Podatkowe pieniądze,jestesmy FRAJERAMI.

jip
04-08-2010, 08:12
Ktoś powiedział, że mu smutno... mnie też... powód prosty - słabe Państwo, że pozwala sobie na takie.... zaangażowany politycznie kościół, ..... chociaż trafne wypowiedzi niektórych duchownych:
"- Tu nie chodzi o tajemnicę krzyża, lecz pewną wizję prezydentury Lecha Kaczyńskiego i niemal sakralizację jego pamięci - powiedział ks. Boniecki. - Dziś, ex post, wszyscy mówimy, że gdyby natychmiast po zakończeniu żałoby krzyż został przeniesiony, to nie zostałby nadużyty, a tak tutaj krzyż utracił swój sakralny charakter i stał się narzędziem operacji psychologiczno-politycznej, która angażuje emocje - ocenił."
"- Krzyż jest instrumentalnie wykorzystywany do walki politycznej - komentuje bp Tadeusz Pieronek. Jego zdaniem powinno obowiązywać porozumienie o przeniesieniu krzyża. Biskup podkreślił, że jeśli ktoś uważa inaczej, to znaczy, iż nie zależy mu na krzyżu, tylko na pomniku. - Jest to czysta gra polityczna, nieuczciwa i ja się tego po prostu brzydzę - powiedział. Biskup Pieronek dodaje, że nikczemnym jest mieszanie symboli religijnych do bieżącej politycznej walki."
ręce opadają, bo winien wg Błaszczyka- Komorowski, no pewno, bo wygrał... ale jedyna pociecha, że Komorowski wygrał, inaczej mielibyśmy gorzej niż w Afganistanie, chociaż i tak może być nieźle przerąbane.....

Scarlett
04-08-2010, 08:16
Aliku wygraliśmy - Jarek:D
Taki sms był wczoraj w SK

Mar-Basia
04-08-2010, 09:06
... jedyna pociecha, że Komorowski wygrał, inaczej mielibyśmy gorzej niż w Afganistanie, chociaż i tak może być nieźle przerąbane.....

To co sie czyta, widzi na roznych amatorskich filmikach, zdjeciach i reportazach " z pod Palacu Prezydenckiego" - paranoja, histeria, dewocja sredniowieczna - to gorzej jak Talibanowie.:mad:

Ktos madry powiedzial: "najwiekszym zlem jest skrzywdzic idiote".:confused: Doskonale pasuje do poniektorych wypowiedzi na tym watku. Vive demokracja i wolnosc slowa...ale nie OBELG. Uwaga ta odnosi sie do poniektorych pan, ktore nie potrafia dyskutowac pragmatycznie i nie majac argumentow rzeczowych wala chamstwem pod szyldem "zabawy".

Nie zapominajmy, ze na szczescie nie zyjemy w panstwie wyznaniowym i wszystko ma swoj poczatek i koniec.;)

tadeusz50
04-08-2010, 09:25
Nowe barierki przed Pałacem. Krzyż odcięty od "obrońców krzyża"
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8211365,Nowe_barierki_przed_Palacem__Krzyz _odciety_od__obroncow.html

pluto37
04-08-2010, 09:40
Proponuje drobny oddech. W koncu troche przebierancow poszalalo z tymi od utrzymywania porzadku, bo im sie wydalo, ze moga byc jak powstancy sprzed lat.
A przy okazji sie wydalo, gdzie maja krzyz, biskupa, kler i ...harcerzy. Dla tych ostatnich to doskonala lekcja wychowawcza. Dla kleru z reszta tez.
Dzis jak donosi prasa sa juz nowe bariery i bojownikow na palacowym placu niet.
Wyglada na to, ze powtorki nie bedzie, albo skonczy sie ona mniej delikatnie niz wczorajsze wyczyny.
Krzyz powinni zabrac nawet dzis oficjalnie do prezydenckiej kaplicy, a potem przekazac meczennikom niech pomaszeuja z nim gdzie chca.
Palenie zniczy i podobnych na chodniku powinno sie konczyc mandatem, albo wizytami w 24-godz.wynalazku Ziobry
Nie glupio byloby tez organiczyc immunitet poselski, zeby bojowkarze nie szaleli zaslaniajac sie papierem.

waclaw46
04-08-2010, 10:14
Pluto 37-Krzyz powinni zabrac nawet dzis oficjalnie do prezydenckiej kaplicy, a potem przekazac meczennikom niech pomaszeuja z nim gdzie chca.
Palenie zniczy i podobnych na chodniku powinno sie konczyc mandatem, albo wizytami w 24-godz.wynalazku Ziobry
Nie glupio byloby tez organiczyc immunitet poselski, zeby bojowkarze nie szaleli zaslaniajac sie papierem.
Odpowiedź z CytowaniemMasz zupełną rację.Dla mnie jest to nie zrozumiałe jak człowiek myślący może przywiązywać taką wagę do dwóch skrzyżowanych belek.Może wyślijmy to towarzystwo z krzyżami do Afganistanu na pewno zakończy się wojna z talibami.:D :D
Też uważam że należy zlikwidować immunitet ale to towarzystwo w sejmie jest wzajemnej adoracji .Nie ma szans aby w tej sprawie ten beton skruszyć a Palikot jest tylko jeden.Po tych wystąpieniach krzyżykowych to nasuwa się jeden wniosek że należy podnieść nakłady na edukację a religię przenieść jak było dawniej do kościoła bo tam jest jej miejsce.Edukacja edukacja aby Polska jak niektórzy piszą nie stała się Pomroczną.

Doc
04-08-2010, 10:24
Lilka
tu nie chodzi o Matkę Boską
tylko o szemraną ferajnę - medalik z wstążeczką /czerwoną/
zawsze co ci nie wygodne udajesz głupa
miłego wieczoru polityku!
Oj jasinek123 a mnie żeś wczoraj w kawiarence pouczał...;)

tadeusz50
04-08-2010, 13:50
Żwirowisko-bis?
http://www.tvn24.pl/0,1667747,0,1,zwirowisko-bis,wiadomosc.html
Tez obawiam się powtórki historii

Lila
04-08-2010, 16:06
Oj jasinek123 a mnie żeś wczoraj w kawiarence pouczał...;)

Tak, bo Jasiu kocha pouczać.
Profesura go uwiera w ciemię.

Mekintosz
04-08-2010, 16:29
Dobrze Lili że jesteś . Już cię na "Moich dwóch groszach" szukali i nie znaleźli.

waclaw46
04-08-2010, 16:52
Żwirowisko-bis?
http://www.tvn24.pl/0,1667747,0,1,zw...wiadomosc.html
Tez obawiam się powtórki historiiTadeuszu dyskutować powinniśmy o budżecie ale wszystko sprowadza się do dyskusji o krzyżykach czy mają być stawiane w grupach czy osobno ,też są sensacyjne informacje z sejmu pani Kępa płakała mózg kobiet PiS bo ją obraził ponoć Sekuła bo nie może iść na urlop a kolega Kuchciński ma się rozumieć protestuje .O mały włos a doprowadzono by do upadku rządu albo przyjechali by działacze związków i stworzyli korki samochodowe w Warszawie ,pokazali kto tu rządzi.Ale czekoladki zażegnały kryzys i cała Polska odetchnęła.Nie mówiąc o komisji Macierewicza i wystąpień senatora Romaszewskiego o budowie pomników i tablic pamiątkowych.Powiem tylko patrząc na TV i zbawców narodu ze mają głęboką niechęć do zajmowania się rzeczami istotnymi dla nas ,czyli społeczeństwa .Kto to protestuje w większości renciści i emeryci którzy przęśli na wcześniejsze emerytury albo działacze związkowi.Taka prawda.
Zresztą widać jakie to towarzystwo PiS i RM po dyskusjach na naszym forum i argumentach w postach że się gubią i wychodzi miernota tej formacji politycznej.Nie można blokować reformy szkolnictwa boi nas zwolennicy pomrocznej zaleją swoją wsteczną ideologią i wiarom w bociana.

Lila
04-08-2010, 17:08
Dobrze Lili że jesteś . Już cię na "Moich dwóch groszach" szukali i nie znaleźli.

Eeee:D :D naprawdę?

Ale wbrew pozorom, ja bardzo mało piszę.
Ślepia mi nawalają.

Doc
04-08-2010, 17:25
Dobrze Lili że jesteś . Już cię na "Moich dwóch groszach" szukali i nie znaleźli.
"Reklama jest dżwignią chandlu!

jip
05-08-2010, 10:17
"Abp Nycz: Nie wolno swoich, ludzkich celów osiągać przy pomocy Chrystusowego Krzyża"
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8215770,Abp_Nycz__Nie_wolno_swoich__ludzki ch_celow_osiagac.html
ale znowu na okrągło, żeby nie było prosto z mostu, żeby...każdy tłumaczył jak mu się widzi....

maja59
05-08-2010, 10:29
Kościół polski ciężko pracuje na przyszłą swoją klęskę. Od dnia kiedy katecheza opuściła salki i weszła do szkół rośnie liczba agnostyków i ateistów wśród młodzieży, komisja majątkowa przysporzyła rzesze niezadowolonych z powodu zabrania przedszkola, szpitala, parku osiedlowego na cele kościelne, a potem z zyskiem w trybie pilnym przez ten kościół odsprzedane aby nie było już czego zwracać. Sekta w kościele czyli Radio Rydzyka to osobna karta zasług. Teraz krzyż na chodniku. Kto sieje wiatr ten zbiera burzę, to tylko kwestia czasu.

Mekintosz
05-08-2010, 12:09
A świat się z nas śmieje, i ma powody!!
Cytat: "....Oglądając sceny dziejące się przed Pałacem Prezydenckim zastanawiałem się - czy Darwin nie za bardzo skrzywdził małpy, porównując nas do nich? Jesteśmy DZICZĄ!..."
Ciekawy artykuł na Interii 360 -(poczytaj)
http://interia360.pl/artykul/katolicka-dzicz-pod-palacem,37503

http://image.lagata.pl/images/09594845866697942970.jpg (http://image.lagata.pl/)
I na koniec słuszna refleksja autora: W Polsce krzyże mamy wszędzie, a religię mamy w… (no gdzie?)

Lila
05-08-2010, 13:47
Mekintosz, a czym się różni jedno od drugiego?

"Faszyści!", "bandyci!", "gestapo!" - krzyczały pielęgniarki do policjantów, którzy zepchnęli je z jezdni przed kancelarią premiera. Akcja zaczęła się po siódmej rano i trwała kilka minut. Protestujące od wczoraj kobiety zdecydowały potem jednomyślnie, że - choć na chodniku - zostają dalej przed budynkiem. (...) Kiedy trzykrotny apel o zejście z ulicy nie dał efektu, policja ruszyła do akcji. Otoczyła kilkadziesiąt pielęgniarek kordonem. Protestujące nie miały szans. Zaczęły śpiewać hymn, ale razem z policjantami musiały ruszyć w stronę chodnika. "Zostały potraktowane jak banda kiboli" - mówiła w TVN24 Elżbieta Radziszewska z PO.


Tylko brakiem krzyża.

Lila
05-08-2010, 14:07
Kościół polski ciężko pracuje na przyszłą swoją klęskę. Od dnia kiedy katecheza opuściła salki i weszła do szkół rośnie liczba agnostyków i ateistów wśród młodzieży, komisja majątkowa przysporzyła rzesze niezadowolonych z powodu zabrania przedszkola, szpitala, parku osiedlowego na cele kościelne, a potem z zyskiem w trybie pilnym przez ten kościół odsprzedane aby nie było już czego zwracać. Sekta w kościele czyli Radio Rydzyka to osobna karta zasług. Teraz krzyż na chodniku. Kto sieje wiatr ten zbiera burzę, to tylko kwestia czasu.

Nie mam nic przeciwko temu, szczególnie od ujawnienia TW wśród purpuratów.

Ale SLD zwołując wiec antykrzyżowy, robi / moim zdaniem/ błąd.
Komentarze młodych są mniej więcej takie, choć pisane różnymi językami.
TO SLD i UW
wprowadziło konkordat,teraz sobie wsadzcie petycję, protesty do d...y
Krzyż upamiętniający tragedię musi pozostać, gdyby zginał Jaruzelski zbudowalibyscie POMNIK dłuta jakiegoś komucha!
Nie róbice ludziom wody z mózgu


Ludzie raczej liczą na protest SLD w sprawie podatków.

jip
05-08-2010, 14:25
Ale SLD zwołując wiec antykrzyżowy, robi / moim zdaniem/ błąd.

Lila a to Twoje zdanie?, bo wydawało mi się, że Ty powielasz zdanie Kaczyńskiego i tylko jego zdanie się liczy?, to opowiedz co się stało, że zmieniłaś zdanie i masz już swoje?

I jeszcze:"Dwóch księży pod krzyżem. Nie chcieli powiedzieć, skąd przyszli"
http://wiadomosci.onet.pl/2206675,11,dwoch_ksiezy_pod_krzyzem_nie_chcieli_po wiedziec__skad_przyszli,item.html

ostatek
05-08-2010, 14:52
Przeczytałam artykuł linkowany przez Mekintosza a także wywiad z Ewą Woydyłło. Zrobiło mi się smutno i gorzko.

Przed Pałacem koczuje grupka fanatyków politycznych a nie religijnych, gorąco wierzących ludzi. Dowodem na prawdziwość powyższego niech będą skandowane hasła: JA-REK-JA-REK. Nie o krzyż, wiarę i religię chodzi (no bo jaki bóg ma na imię Jarek?). Fanatycy przyklejają etykietetkę polityczno-zadymiarską katolikom i całemu kościołowi - zgromadzeniu wiernych. I jakoś to innych wiernych i hierarchów KK nie razi. Natknęłam się (na tym forum) ze stwierdzeniem, że o religiach, Kościele, klerze nie powinno się pisać źle, najlepiej nie pisać w ogóle. A jednak Ci sami, którzy promują tę ideę, nie wystąpili w obronie własnego symbolu. Milcząco patrzą na walkę krzyżem, na dezawuację symbolu, na bezczeszczenie tegoż.

Patrzę na niektórych polityków... umiejętnie podsycających nastroje. Zastanawiam się: o co im chodzi? ops, pytanie retoryczne...

Hierarchowie KK chowający głowę w piasek... bo "nie myśmy tego piwa nawarzyli"...
Właśnie Wy nawarzyliście. Pokazaliście, że krzyżem można walczyć. Że może on być orężem, od początku istnienia KK jako instytucji, od bitwy Konstantyna (przy Moście Mulwijskim) i od hasła na sztandarach: "pod tym znakiem zwyciężysz".
W Kościele za mało jest Boga i wiary. Za dużo polityki i żądzy władzy.

Pytam jeszcze raz katolików: to Wam nie przeszkadza? Wyrażacie zgodę?

Wiem, wiem... powiecie... nic nie możemy zrobić. A jednak w tym wątku (i na forum) są różne opinie. Od potępienia ("precz z krzyżem"), przez obronę "zadymiarzy" (ops, w tym wątku akurat nie było) i całkowitą obojętność ("mnie krzyż nie przeszkadza") do żarcików, świetnej zabawy, kpin i porównań.
Brakuje prawdziwej obrony krzyża - Symbolu Pańskiej Męki. Jeśli Wy-katolicy tego nie zrobicie, to kto?

Zostawiam Wam zdanie Chrystusa...
"Jezus mu odpowiedział: Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych!" Mt 8.22.
Podobnie Łk 9.60. "Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże!"
jeśli zajdzie potrzeba, służę interpretacją cytatu, choć myślę, że nie muszę...

marianna81
05-08-2010, 15:20
Jestem za tym aby każdy mógł zaprotestować czy w obronie czy za przeniesieniem krzyża ale niestety ci ludzie przed PP pokazują jedynie swój skrajny fanatyzm czego absolutnie nie popieram bo uważam to za niebezpieczne - tacy ludzie są nieprzewidywalni i należy to ukrucić choć mimo wszystko kulturalnie i w miare możliwości jak najdelikatniej

Lila
05-08-2010, 15:57
Lila a to Twoje zdanie?, bo wydawało mi się, że Ty powielasz zdanie Kaczyńskiego i tylko jego zdanie się liczy?, to opowiedz co się stało, że zmieniłaś zdanie i masz już swoje?


W ten sposób sformułowane pytanie,
nie zasługuje na odpowiedź.

Miłego dnia.

aktre
05-08-2010, 15:57
Pofatygowałam się coby popatrzeć - niezły folklor.
Dobrze to oddaje ten filmik
http://w646.wrzuta.pl/film/8tKCMMbu1ye/impreza_pod_palacem_prezydenckim

A Krzyż miał podobno upamiętniać ofiary katastrofy.

W maju już nie było krzyża - po co postawili ponownie.
http://w489.wrzuta.pl/film/4w9heal59oZ/gdzie_jest_krzyz

Ostatek - mądra głowo - polecam "Koniec prawdy absolutnej” Tadeusza Bartosia

jip
05-08-2010, 16:07
W ten sposób sformułowane pytanie,
nie zasługuje na odpowiedź.

Miłego dnia.
Dobra przeformułuję:
"Twoje zdanie Lila ?, w większości miałaś zdanie Kaczyńskiego aa i jeszcze jego spółki, tylko ich zdanie się liczyło?, co więc się stało, że zmieniłaś zdanie i masz już swoje?"
takie przerobione pytanie może być?
Miłego dnia

Mekintosz
05-08-2010, 16:34
Pofatygowałam się coby popatrzeć - niezły folklor.
Dobrze to oddaje ten filmik
http://w646.wrzuta.pl/film/8tKCMMbu1ye/impreza_pod_palacem_prezydenckim


Imprezka niczego sobie, tylko zabrakło pasiaków, serdaków i czapek z piórami. I hołubców i przytupów nie było. Szkoda, bo mogłoby być tak pięknie.

wankabor
05-08-2010, 16:44
Przed Pałacem koczuje grupka fanatyków politycznych a nie religijnych,
Milcząco patrzą na walkę krzyżem, na dezawuację symbolu, na bezczeszczenie tegoż.

Hierarchowie KK chowający głowę w piasek... bo "nie myśmy tego piwa nawarzyli"...
Właśnie Wy nawarzyliście. Pokazaliście, że krzyżem można walczyć. Że może on być orężem, od początku istnienia KK jako instytucji,.

W Kościele za mało jest Boga i wiary. Za dużo polityki i żądzy władzy.


Święte słowa prawdy napisałaś. Każdy skutek ma swoja przyczynę. Nasz naród od dawna poddawany był i jest różnej indoktrynacji religijnej, partyjnej, kulturowej itp. Zawsze znajdzie się guru i tłum. Guru znają metody otumaniania ludzi i czynienia z nich fanatyków. Obserwujemy na co dzień skutki tego działania. Jakim trzeba być indywidualistą, i realistą aby sprzeciwić się ich oddziałaniom jak również nie poddać się tzw psychologii tłumu.
Zastanawia mnie, dlaczego część społeczeństwa, ta racjonalnie myśląca jest głucha i niema na przejawy fanatyzmu.
Garstka obłąkańców potrafiła zmobilizować armię popleczników i urządzić show -pośmiewisko na cały świat.

Całkowitą winę za to co się dzieje w Polsce ponosi kościół katolicki i ulegające im rządzące partie prawicowe. To są niebezpieczni guru.

maja59
05-08-2010, 17:29
Imprezka niczego sobie, tylko zabrakło pasiaków, serdaków i czapek z piórami. I hołubców i przytupów nie było. Szkoda, bo mogłoby być tak pięknie.
Uszczypnijcie mnie, to nie dzieje się naprawdę, to jakiś kiepski żart. Staruszki tańczą pod krzyżem za poległych, co może z człowiekiem zrobić fanatyzm.

wuere'le
05-08-2010, 17:38
Same tu mądre i trafne wypowiedzi, szkoda tylko,że nikt z tych, którzy powinni tego nie czytaj.

Oglądam mniej więcej raz dziennie TVN24 i ze zdziwieniem słucham, ze oni nie prostują głupot.Np. poseł z PiS Błaszczyk, czy tak jakoś, znowu bredził, że prezydent Komorowski ma całkowitą władzę, bo rząd itp, ale dziennikarz nie przypomniał mu, ze niedawno to PiS też miało całkowitą władze.
Zaczynam więc mieć wątpliwości, czy TVN jest obiektywną stacją?
Jak z powyższego wynika, wiele złego czynią dziennikarze i Ameryki tu nie odkryłem. Szkoda,że pismaki nie poczuwają się do odpowiedzialności za swoje czyny, oni tylko widzą pasek z wypłatą i to by trzeba zmienić. (ale fantasta ze mnie, co?)

wuere'le
05-08-2010, 17:50
Tę walkę z krzyżem próbują wykorzystać wszyscy porąbani ludzie, nie wyłączając tych oszołomów, nawiedzonych, szańskie pomioty spod samego krzyża ( tak nawiasem, to dla katolika krzyż jest wtedy symbolem, kiedy jest poświęcony, z tego co wiem, to ta konstrukcja przypominająca krzyż poświęcona nie była), pojawił się tam Elwis, przebieraniec, który też swoją pieczeń chciał upiec, ale oszołomy go nie dopuściły.
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/elvis_presley_przyszedl_pod_palac_prezydencki_wide o_152943.html
Najbardziej mnie zawsze szokowało, kiedy upośledzony umysłowo mówił do drugiego upośledzonego umysłowo "ty głupku" i tu jest tak samo, jedni opętani zabraniają drugiemu porąbanemu robić, co sami robią.

wankabor
05-08-2010, 18:07
Każdy myślący człowiek jest ateistą /Ernest Hemigway/

ostatek
05-08-2010, 18:25
Wuere'le, ten krzyż jest poświęcony. Ale i tak symbol zawsze pozostaje symbolem, niezależnie od ilości wody święconej, czy też jej kompletnego braku i wartości obmodleń. Intencje się liczą.
Krzyżyki przydrożne (powypadkowe) również są symbolami, pomimo iż święcone nie były, a okoliczne psy, inne zwierza i gadziny - odpuść Panie, łapę podnoszą, w celach wiadomych...

Dlatego zadaję głupie pytania. Bez odzewu, zresztą. :mad:

bronczyk
05-08-2010, 18:28
Zagwozdka. Do czego się przyznać do braku myślenia ? Do ateizmu? W tym kraju oczywiście.

wankabor
05-08-2010, 18:34
No to jeszcze jeden cytat." religia jest obrazą ludzkiej godności" /Steven Weiberg/

maja59
05-08-2010, 18:45
Wuere'le, ten krzyż jest poświęcony. Ale i tak symbol zawsze pozostaje symbolem, niezależnie od ilości wody święconej, czy też jej kompletnego braku i wartości obmodleń. Intencje się liczą.
Krzyżyki przydrożne (powypadkowe) również są symbolami, pomimo iż święcone nie były, a okoliczne psy, inne zwierza i gadziny - odpuść Panie, łapę podnoszą, w celach wiadomych...

Dlatego zadaję głupie pytania. Bez odzewu, zresztą. :mad:
Przydrożny krzyż nie wiadomo przez kogo i na jaką intencję postawiony ma w sobie tajemną moc, oczyszcza zbłąkane dusze i zmiękcza serca. Nikt nie musi go bronić, każdy z szacunkiem przechodzi, przejeżdżą lub przyklęka. Ale to nie jest krzyż z chodnika na Krakowskim Przedmieściu, ten ma wymiar klęski, ma wołać Jarek, Jarek, ma oskarżać, a przecież krzyż nie oskarża, jest świadectwem odkupienia, ale to nie mnie o tym pisać.

wuere'le
05-08-2010, 19:16
Boże drogi, Maju, o co ten krzyż ma oskarżać, przecież w tym miejscu nic się nie stało!
Ja rozumiem retorykę tej wypowiedzi, ale niech to zrozumią media, niech to zrozumie kler wreszcie.

lawenda
05-08-2010, 19:25
A ja już niczego nie rozumię choć żyję trochę na tym świecie. Jak ludzie mogą być dla siebie tak podli, jak można lżyć wszystkich dla których te symbole coś znaczą i dla których takie zachowania pod Krzyżem to profanacja jak się mówi "symbolu",. Tak sobie myślę, że kamery telewizyjne też zrobiły widowisko. Teraz mówi się o pomniku, że Polacy pragną aby zagwarantować upamiętnienie i.t.d.
Jeżeli katastrofa to męczeństwo i wszyscy Polacy sobie życzą upamiętnienia - to ja protestuję, nie wyrażam zgody na pomniki, krzyże przy Pałacu Prezydenckim, bo tam się nic nie wydarzyło takiego aby upamiętniać, a jest to miejsce pracy Prezydenta, który został wybrany przez miliony ludzi.
Najgorsze jednak jest to że w te histerie wciąga się Harcerzy.

maja59
05-08-2010, 19:27
Boże drogi, Maju, o co ten krzyż ma oskarżać, przecież w tym miejscu nic się nie stało!
Ja rozumiem retorykę tej wypowiedzi, ale niech to zrozumią media, niech to zrozumie kler wreszcie.
Szanowny Romualdzie, nie możemy oczekiwać, że media odstąpią od krwawego ochłapu w sezonie ogórkowym, chcą żyć i sprzedać reklamy. Nasze KSC też żywi się awanturą, bo więcej osób czyta i może ktoś komercyjnie skorzysta. Co do kleru to wiem, że wszystko rozumie, ale ma kalkulacje jakichś swoich zysków. Uważam, że nie ma racji, w ogólnym rozrachunku straci, ale to KK problem, na całe szczęście nie mój:D .

Mekintosz
05-08-2010, 19:49
Ciekawostka sprzed niespełna roku.
http://image.lagata.pl/images/81799023529936815343.jpg (http://image.lagata.pl/)
Dla jednych to zwykła rama okienna. Dla innych już nie. Wszystko było dobrze do czasu, gdy wspólnota mieszkaniowa nie zaczęła wymieniać starej , wypaczonej stolarki w tym budynku. Okna wstawiali piękne, dwuskrzydłowe z PCV. Niestety, leciwa lokatorka tego mieszkania nie wyraziła zgody. Po awanturze, okno jej wymieniono na takie jak widać. Do profanacji krzyża nie dopuściła.
Śmieszne?- Jak dla kogo.

wuere'le
05-08-2010, 22:27
To co piszesz, Maju, to jest słuszne i oczywiście masz rację, ale nic nie usprawiedliwia ani mediów, ani tym bardziej KK z ich działań, lub inaczej, z braku odpowiednich i odpowiedzialnych działań.

bronczyk
05-08-2010, 22:28
Śmieszne i straszne. Nawet w powieści gdybym o takim zdarzeniu przeczytała, potraktowałabym jako lekko bzdurny pomysł autora. A tu autentyk.

Lila
06-08-2010, 00:34
Ciekawostka sprzed niespełna roku.
http://image.lagata.pl/images/81799023529936815343.jpg (http://image.lagata.pl/)
Dla jednych to zwykła rama okienna. Dla innych już nie. Wszystko było dobrze do czasu, gdy wspólnota mieszkaniowa nie zaczęła wymieniać starej , wypaczonej stolarki w tym budynku. Okna wstawiali piękne, dwuskrzydłowe z PCV. Niestety, leciwa lokatorka tego mieszkania nie wyraziła zgody. Po awanturze, okno jej wymieniono na takie jak widać. Do profanacji krzyża nie dopuściła.
Śmieszne?- Jak dla kogo.

Eeeeee nie wierzę...

Może jej o lufcik chodziło?

Kazimierz
06-08-2010, 17:03
http://a.imageshack.us/img444/3579/1023f5fe9e91f17b51b2efe.jpg

To okno obiegło cały świat! Była TVN,TVP i inne.Mnóstwo ludzi przyjechało aby zobaczyć to zjawisko.Na szybie ukazał się wizerunek Matki Boskiej z dzieciątkiem. Minęło już kilka lat i jak widać nic się nie zmieniło.

Zdjęcie krzyża spod pałacu prezydenckiego też obiegło cały świat. I o to chyba chodzi.

Mekintosz
06-08-2010, 17:15
Symbol religijny jest więcej wart od człowieka.
http://www.youtube.com/watch?v=xzKXiTXAAS8

Vika
06-08-2010, 18:47
Przeczytałam artykuł linkowany przez Mekintosza a także wywiad z Ewą Woydyłło. Zrobiło mi się smutno i gorzko.

Przed Pałacem koczuje grupka fanatyków politycznych a nie religijnych, gorąco wierzących ludzi. Dowodem na prawdziwość powyższego niech będą skandowane hasła: JA-REK-JA-REK. Nie o krzyż, wiarę i religię chodzi (no bo jaki bóg ma na imię Jarek?). Fanatycy przyklejają etykietetkę polityczno-zadymiarską katolikom i całemu kościołowi - zgromadzeniu wiernych. I jakoś to innych wiernych i hierarchów KK nie razi. Natknęłam się (na tym forum) ze stwierdzeniem, że o religiach, Kościele, klerze nie powinno się pisać źle, najlepiej nie pisać w ogóle. A jednak Ci sami, którzy promują tę ideę, nie wystąpili w obronie własnego symbolu. Milcząco patrzą na walkę krzyżem, na dezawuację symbolu, na bezczeszczenie tegoż.

Patrzę na niektórych polityków... umiejętnie podsycających nastroje. Zastanawiam się: o co im chodzi? ops, pytanie retoryczne...

.................................................. .....................
Brakuje prawdziwej obrony krzyża - Symbolu Pańskiej Męki. Jeśli Wy-katolicy tego nie zrobicie, to kto?

.

I tutaj także. Dlatego,gdy przeczytałam "precz z krzyżem",
nie ruszyłam do bitwy słownej z zaślepioną gromadą podobną tym ,którzy blisko 2000 lat temu krzyczeli;
ukrzyżuj,ukrzyżuj Go, a wypuść na wolność zbója-Barabasza.!
Zaślepionym nienawiścią nie sposób niczego wyjaśniać,zresztą wszyscy rozumy zjedli i dla każdego Bóg jest gdzie indziej i co innego znaczy.
Nie ma innego sposobu,jak wziąść różaniec do ręki i w cichości modlić się za takich ludzi i to co się dzieje.
Krzyczeć , to znaczy przyłączyć się do krzyczących,
to dolewanie oliwy do ognia i podsycanie.
Milczenie nie zawsze oznacza aprobatę.

Piszesz Ostatku-"Wy-katolicy"? Czy to znaczy,że Ty - nie jesteś
katoliczką?
Mnie także smutno i gorzko,i w tym smutku i bezradności wobec panoszącego się zła łączę się z Tobą.

Jednak pewna jestem,że niejeden doczeka dnia,kiedy wyciągnie ręce do Boga z wołaniem o przebaczenie i ratunek.
Nie życzę nikomu żle, ale to znana prawda;gdy trwoga to do Boga".
Widzisz ostatku,nie ma sposobu obrony wartości, obrony krzyża.Przekonasz się,że po tym co napisałam rzucą się na mnie z kamieniami. Psycholodzy dobrze wiedzą,że słowa są niczym kamień, ja twierdzę ,że są gorsze bo kamień jest martwy,a złe słowo żyje dalej i mnoży się jak zaraza.

tadeusz50
06-08-2010, 19:07
Stawiajmy wszędzie krzyże gdzie się tylko da. Tu juz poszli za przykładem i stawiają krzyż.
Krzyżem w hipermarket
http://wyborcza.pl/1,75248,8220076,Krzyzem_w_hipermarket.html
Proponuję stawiać krzyże wszędzie, szczególnie w miejscach wypadków śmiertelnych. DOKŁADNIE czyli na środku drogi. Miejsce krzyża w kościele i na cmentarzu dla katolika moze być na szyi.

Scarlett
06-08-2010, 19:25
Ja dziękuję - paranoja.
Szatan ludzi opętał i zapomnieli do czego krzyż służy i gdzie jest jego miejsce:mad:

wuere'le
06-08-2010, 20:31
Vika, nikt się na Ciebie z kamieniami nie zamierza rzucać.
Nie słyszałem też, żeby ktoś krzyczał :"precz z krzyżem". Chodzi przecież o to, co mówi wielu światłych duchownych z biskupem Pieronkiem na czele, że tam gdzie on stoi, to nie jest miejsce godne krzyża, a ci, co tam szaleństwem pobudzeni, uważają inaczej, to szarlatani.
Jeśli chodzi o wołanie o przebaczenie i ratunek, to masz rację, ci, co tam walczą krzyżem, bo przecież nie o krzyż, będą musieli o tą łaskę błagać.
Bronić wartości, o których piszesz, to bronić krzyża, krzyża, który powinien znajdować się w odpowiednim miejscu, nie na ulicy, nie w klasie szkolnej i tp, a nie nim walczyć nie wiadomo zresztą o co.

Doc
06-08-2010, 20:48
Ciekawostka sprzed niespełna roku.
http://image.lagata.pl/images/81799023529936815343.jpg (http://image.lagata.pl/)
Dla jednych to zwykła rama okienna. Dla innych już nie. Wszystko było dobrze do czasu, gdy wspólnota mieszkaniowa nie zaczęła wymieniać starej , wypaczonej stolarki w tym budynku. Okna wstawiali piękne, dwuskrzydłowe z PCV. Niestety, leciwa lokatorka tego mieszkania nie wyraziła zgody. Po awanturze, okno jej wymieniono na takie jak widać. Do profanacji krzyża nie dopuściła.
Śmieszne?- Jak dla kogo.
Możesz podać żródło?

jip
06-08-2010, 20:59
"Jest rzeczą oczywistą, że za decyzję o usunięciu krzyża odpowiedzialny jest w stu procentach pan Komorowski i to on wprowadza w Polsce zapateryzm, a ja tylko próbuję się temu przeciwstawić. Taka jest prawda" - powiedział Kaczyński w wywiadzie zamieszczonym na portalu pis.org.pl.
no i jeszcze;
"Kaczyński ocenił również, że Komorowski został wybrany na prezydenta przez nieporozumienie, bo - jak tłumaczy - jest przekonany, że "bardzo wiele osób, które na niego głosowały, zapateryzmu w Polsce nie chce".
Ja nie wiem jak to nazwać, może ktoś mi wytłumaczy, .. co Ty pies ja nie mogę tego nazwać skarlałym karłem politycznym, nie nie powtórzę tego za Tobą sam sobie napisz.... ja mogę napisać tylko, że tylko dupki tak mogą powiedzieć.....

Alunia
06-08-2010, 21:15
Zapatero...Zapatero...
Ilu Polaków musi do Wikipedii latać??

Mar-Basia
06-08-2010, 21:23
Zapatero...Zapatero...
Ilu Polaków musi do Wikipedii latać??

Aluniu, ci co tak koczuja przed Palacem Prezydenta - hihi, pewnie wielu z nich. ;)

and1951
06-08-2010, 21:26
Milcząco patrzą na walkę krzyżem, na dezawuację symbolu, na bezczeszczenie tegoż.


Ależ, ostatku, przykład idzie z góry.
Czy godzi się tak wykorzystywać symbol?
Czy nie trzeba by znów wygonić przekupniów ze świątyni?

http://i36.tinypic.com/2qiqljs.jpg http://i34.tinypic.com/vgrcax.jpg

Zdjęcia robiłem dziś, 06.08.2010.

Scarlett
06-08-2010, 21:30
Ja mam z okien taki widok i myślę, że żadna profanacja mojego krzyża
http://www.iv.pl/images/78615870405083960154.jpg (http://www.iv.pl/) nie dosięgnie.

Alunia
06-08-2010, 21:31
Ależ, ostatku, przykład idzie z góry.
Czy godzi się tak wykorzystywać symbol?
Czy nie trzeba by znów wygonić przekupniów ze świątyni?
Zdjęcia robiłem dziś, 06.08.2010.

Co to za obiekty?

Alunia
06-08-2010, 21:36
Aluniu, ci co tak koczuja przed Palacem Prezydenta - hihi, pewnie wielu z nich. ;)
Nikomu nie ujmując...
Ale na historii Hiszpanii wyborcy polscy znać się nie muszą.
Marny to argument by przekonać słuchaczy takim właśnie przykładem...

Doc
06-08-2010, 21:36
Zapatero...Zapatero...
Ilu Polaków musi do Wikipedii latać??
Napieralski nie musi...on poleciał do niego.;)

Mar-Basia
06-08-2010, 21:38
Co to za obiekty?

Obiekty specjalne...a moze laska Mojzesza? Tylko gdzie weze?;)

and1951
06-08-2010, 21:43
Co to za obiekty?

http://i37.tinypic.com/5b1pgl.jpg

Kościół, położony pomiędzy wsiami Franciszków i Jesionka, na pd. zachód od Żyrardowa.

Alunia
06-08-2010, 21:49
http://i37.tinypic.com/5b1pgl.jpg

Kościół, położony pomiędzy wsiami Franciszków i Jesionka, na pd. zachód od Żyrardowa.

Ksiądz Tischner powiedział:
"Polska jest krajem schorowanej wyobraźni"

Doc
06-08-2010, 21:52
Symbol religijny jest więcej wart od człowieka.
http://www.youtube.com/watch?v=xzKXiTXAAS8
Przecież to amatorska komedyjka.Ty dajesz tytuł jak by to były fakty.Nie naginaj bo przegniesz.

Mekintosz
06-08-2010, 22:07
Możesz podać żródło?
Mogę podać źródło. Mój aparat fotograficzny.
http://image.lagata.pl/images/46132075773336072841.jpg (http://image.lagata.pl/)

Mekintosz
06-08-2010, 22:28
Stawiajmy wszędzie krzyże gdzie się tylko da. Tu juz poszli za przykładem i stawiają krzyż.

Proponuję stawiać krzyże wszędzie, szczególnie w miejscach wypadków śmiertelnych. DOKŁADNIE czyli na środku drogi.
I tutaj po raz pierwszy zgadzam się z Tadeuszem50. Stawiajmy krzyże gdzie się da. Tyle wolnego miejsca w ojczyźnie.

http://image.lagata.pl/images/66631448070829353544.jpg (http://image.lagata.pl/)

eledand
06-08-2010, 23:48
Witajcie. T A D E U S Z.......

Pilnuj swojej zagródki bo postawią Tobie kżyżyki.

W Sosnowcu-Zagórzu za[powiadają że taki albo i większy postawią na znak protestu.
http://www.facebook.com/photo.php?pid=274831&id=117060251650251&ref=fbx_album&fbid=141998252489784:D

BarbaraK
07-08-2010, 01:51
Wiadomo od dawna ,że agresja budzi agresję.
Do czego doprowadziła ta obrona krzyża?
Chamskie to ,niesmaczne i bolesne.
Jak teraz czuje się ten obrońca krzyża,może też wyszedlby i uzmysłowił,tym drugim wręcz profanację.Tu też go nie będzie,tylko poprzez wywiady kieruje swymi barankami.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8220725,Pod_Palacem_stanal_krzyz_z_puszek_ Lecha__Efekt_wczorajszych.html
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,8219467,_Bij__kto_w_Boga_wierzy_____bronil i_krzyza_poduszkami.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=1078293

tadeusz50
07-08-2010, 05:41
Witajcie. T A D E U S Z.......

Pilnuj swojej zagródki bo postawią Tobie kżyżyki.

W Sosnowcu-Zagórzu za[powiadają że taki albo i większy postawią na znak protestu.
http://www.facebook.com/photo.php?pid=274831&id=117060251650251&ref=fbx_album&fbid=141998252489784:D
Cóż powtarzasz się a może raczej mnie. Napisałem o tym wcześniej zwracając na to uwagę. O swoją zagródkę? raczej posesję jestem spokojny.

Doc
07-08-2010, 08:24
Mogę podać źródło. Mój aparat fotograficzny.
http://image.lagata.pl/images/46132075773336072841.jpg (http://image.lagata.pl/)
Mnie nie chodziło o prawa autorskie(okno każdy ma)tylko o treść Twego komentarza.Gdzie to było?Chciałem Babci wysłać kwiaty.:)

Mekintosz
07-08-2010, 09:11
Mnie nie chodziło o prawa autorskie(okno każdy ma)tylko o treść Twego komentarza.Gdzie to było?Chciałem Babci wysłać kwiaty.:)
Jeśli ci powiem, że fokę zrobiłem z mojego okna, to wystarczy, czy mam dosłać zaświadczenie od proboszcza z pieczątką parafii?
Pan dociekliwy jest tak dociekliwy, jak nasz były sekretarz PZPR w gminie. Może pójdzie jego śladem i tak jak on przed laty -zostanie starszym tacowym ? Teraz przynajmniej pan Juzio ma poważanie u babć. Jako "Były Członek" wciąż jest sztywny.

Doc
07-08-2010, 09:55
Jeśli ci powiem, że fokę zrobiłem z mojego okna, to wystarczy, czy mam dosłać zaświadczenie od proboszcza z pieczątką parafii?
Pan dociekliwy jest tak dociekliwy, jak nasz były sekretarz PZPR w gminie. Może pójdzie jego śladem i tak jak on przed laty -zostanie starszym tacowym ? Teraz przynajmniej pan Juzio ma poważanie u babć. Jako "Były Członek" wciąż jest sztywny.
Na konkretne pytanie nie odpowiedziałeś.Więcej nie napiszę,bo to by była"pyskówka".A Ty jesteś w lepszej sytuacji,bo Moderatorom usuniętych postów nie wykazują.(a piszą że mamy równe prawa):rolleyes:

Mekintosz
07-08-2010, 10:05
Na konkretne pytanie nie odpowiedziałeś.Więcej nie napiszę,bo to by była"pyskówka".A Ty jesteś w lepszej sytuacji,bo Moderatorom usuniętych postów nie wykazują.(a piszą że mamy równe prawa):rolleyes:

Aby oskarżyć kogoś o kłamstwo, trzeba mieć dowód.
I w tym miejscu pan dociekliwy złamał regulamin, a może i coś jeszcze.

http://image.lagata.pl/images/64041314382260631656.jpg (http://image.lagata.pl/)

ostatek
08-08-2010, 22:34
Viko, przepraszam, że dopiero dziś odpowiadam na Twoje pytanie:
Piszesz Ostatku-"Wy-katolicy"? Czy to znaczy,że Ty - nie jesteś katoliczką?
Pisząc w KSC (przez dwa lata) o różnych religiach nie uznałam wyższości żadnej z nich. Nie napisałam również o własnym wyznaniu bądź jego braku i niech tak zostanie. Moja maleńka tajemnica; wiele razy mówiłam, że wiara jest czymś bardzo intymnym i osobistym. Proszę, uszanujcie...

Ale bądź pewna, że broniłabym symbolu każdej religii.

Wtrąciłam się do dyskusji, bo wiele razy widziałam na forum obrażonych, dotkniętych, zagniewanych katolików (czasami bardzo słusznie, czasami mniej lub wcale), dlatego zdziwiona byłam brakiem, czy też śladową reakcją w tym wątku. Choć po wielekroć deklarowali tutaj swoja wiarę.

Wczoraj wysłuchałam opinii prof. Szyszkowskiej. Wielka Dama polskiej filozofii uważa, że dla fanatyków (także religijnych) również jest miejsce w demokracji, że trzeba dać im miejsce, czas i szanse...
Może ma rację, może emocje wypalą się same, ale gdyby tak troszkę pomóc w ich studzeniu? Jakieś rekolekcje czy nauki... ze strony KK oczywiście.
Na wyciszanie emocji przez polityka/ów, które to działanie przyniosłoby szybszy skutek, nie liczę...

BarbaraK
09-08-2010, 01:03
W #123 podałam 2linki,co już się dzieje z krzyżem.
Nie wyobrazam sobie wtorkowo-nocnej manifestacji.
Do czego doprowadza umiejętne podsycanie walki o krzyż?
Toż to wstyd nie tylko na wewnetrznej arenie Polski,ale w całym świecie.
Świat zapewne będzie oglądal te 90% społeczeństwa katolickiego,tylko co to za katolicyzm?
Teraz też kościól nie reaguje?wstyd równiez naszym duchowym pasterzom.

Co prawda dzisiaj w jedynce radiowej,było dość ładne kazanie,ale kto go słuchał?,napewno nie "obrońcy krzyza",oni sluchają Jarka.

zen
09-08-2010, 10:36
Uważąm, że krzyży jest wręcz za mało "poległo" przecież 96 osób, a krzyż tylko jeden. Wnoszę wniosek do społeczeństwa, sto krzyży na Krakowskie Przedmieście, Pałac Namiestnikowski na muzeum i wreszcie zapanuje cisza.
Aktualny prezydent może wybrać sobie inne miejsce na urzędowanie, najważniejsze, że symbol zostanie nie zasiedlony, ot nie udał się sukcesor, symbol poczeka na kolejnego lokatora;) .

Pomysł niezwykły. Masz rację 96 krzyży. Można pomnożyć przez 2 albo i więcej.Już widzę całe Krakowskie Przedmieście w krzyżach.Co za frajda dla turystów i nie tylko.

Mekintosz
09-08-2010, 12:47
Myślicie o czymś takim ?

http://www.klub.senior.pl/galeria/images/11109/large/1_Pole_krzy_owe.JPG

bronczyk
09-08-2010, 12:49
Matko kochana a co tam się stało?

waclaw46
09-08-2010, 12:53
Zen-Pomysł niezwykły. Masz rację 96 krzyży. Można pomnożyć przez 2 albo i więcej.Już widzę całe Krakowskie Przedmieście w krzyżach.Też mam pomysł aby nasz krzyż Katyński rozpropagować na świecie przecież też seniorzy mieszkają poza Polską i chcą być prawdziwymi Polakami http://www.youtube.com/watch?v=OTOu0vifoZc Ten krzyż i spotykanie się przy nim było by elementem łączącym Polonię i ludzi.Myślę że seniorzy mają jeszcze inne pomysły.

bronczyk
09-08-2010, 12:57
Wacławie ty mnie nie przygnębiaj.

Scarlett
09-08-2010, 13:02
Kaczyński złoży wieniec przed krzyżem

PiS złoży wieniec pod Pałacem Prezydenckim


Parlamentarzyści PiS pojawią się we wtorek rano przed krzyżem znajdującym się przed Pałacem Prezydenckim. Uczczą ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. We wtorek miną cztery miesiące od tej[/QUOTE]
Czyli cd nastąpi:mad:

jip
09-08-2010, 13:26
"Cztery miesiące po tragedii - PiS pod krzyżem
Posłowie PiS, jak co miesiąc, złożą wieniec i odmówią modlitwę przez Pałacem Prezydenckim. Najprawdopodobniej będzie wśród nich prezes partii Jarosław Kaczyński."
I o to idzie w tej walce, o comiesięczne pokazanie Komorowskiemu, że w Pałacu jest przez przypadek, bo brat "poległ' śmiercią "męczeńską" a teraz Jarosław meczy się bo nie wygrał i męczy większość Polaków swoją chorobą,...
http://fakty.interia.pl/polska/news/cztery-miesiace-po-tragedii-pis-pod-krzyzem,1516404

tadeusz50
09-08-2010, 13:45
"Cztery miesiące po tragedii - PiS pod krzyżem
Posłowie PiS, jak co miesiąc, złożą wieniec i odmówią modlitwę przez Pałacem Prezydenckim. Najprawdopodobniej będzie wśród nich prezes partii Jarosław Kaczyński."
I o to idzie w tej walce, o comiesięczne pokazanie Komorowskiemu, że w Pałacu jest przez przypadek, bo brat "poległ' śmiercią "męczeńską" a teraz Jarosław meczy się bo nie wygrał i męczy większość Polaków swoją chorobą,...
http://fakty.interia.pl/polska/news/cztery-miesiace-po-tragedii-pis-pod-krzyzem,1516404
Gdyby wygrał Jarosław tam stałaby warta honorowa z BBN

Boga
09-08-2010, 13:47
A moze go trzeba leczyć żeby innych swym choróbskiem nie zarażał bo jest coraz gorzej. Przecież Ci obrońcy to juz epidemia. Księża i bardziej wielebni nic tam nie mają do zrobienia bo Ci "obrońcy" zrzerani są przez tą samą bakterię nienawiści co ich bóg Jarek. Słyszałam jak jeden z Wielebnych powiedział że bezkrwawo może to rozwiązać tylko Jaruś. Jaruś to mały złośliwiec chyba wychowywany (???)bezstresowo i taki jest skutek.To trzeba leczyć bo inaczej dojdzie do walk z ludzmi z uszkodzoną psychiką a świat będzie myslał ze Polacy biją Polaków.Nikt tu nie walczy z krzyżem tylko z chorobą psychiczną, a to bardzo trudne. Czy Jarek nie ma spowiednika czy juz całkiem jest niewierzacy???Albo jak widać jego bogiem jest jego "EGO"( bardzo przerośnięte)
Sytuacja tragiczna ale fajna ta fotka Mekintosza; Ładne cmentarzysko w centrum miasta; a może to góra Grabarka, ale bardziej jednak to krzyże cmentarne.
Życzę wszystkim mądrości i przetrzymania tej"beznadziejnej sytuacj".

Zdzisia
09-08-2010, 18:30
:mad: :confused: A teraz jeszcze "Wielcy Obrońcy Krzyża" żądają ochrony, bo ich napadają słownie i czynnie - paranoja.
I jutro razem z "Krzyżowcami" wieńce będzie składał Jarosław Kaczyński i PIS - żenada.
Bardzo współczuję rodzinom poległych i żal mi,że odeszło tylu wartościowych ludzi,ale to co się dzieje przed pałacem to jedno wielkie nieporozumienie inspirowane przez PIS i o.Rydzyka,a maluczcy dają się nabierać.:mad:

Scarlett
09-08-2010, 18:39
Niestety, ale to już jest terroryzm wobec społeczeństwa normalnie myślącego.
Teraz wypada wynieść wszystkie krzyże z kościołów i postawić na ulicach, skoro ten krzyż tam trafić nie może.:mad:

jasinek123
09-08-2010, 18:52
http://img265.imageshack.us/img265/1999/1281342612byrgl500.jpg (http://img265.imageshack.us/my.php?image=1281342612byrgl500.jpg)

sarna2
09-08-2010, 19:15
Czu tej paranoi nikt nie jest wstanie powstrzymać?

Boga
09-08-2010, 19:20
Mam nadzieję że dzisiaj zrobią tam porządek.Przecież nie można tak sobie zaśmiecać państwowych terenów. Czy ja sobie też tak mogę np zapalić świeczki przy molo w Sopocie i tam sobie koczować??? Darmowe wczasy.

cha_ga
09-08-2010, 19:21
Tysiace ludzi w Polsce walczy w tym roku z zywiołem jakim są powodzie, nie mają wody, jedzenia, dachu nad głową, a rzad musi zajmowac sie takimi głupotami jak walka z krzyzem! To wstyd dla całego społeczeństwa, wstyd i hanba.Stara prawda-głupców nie sieją, sami się rodzą!

krystynacz46
09-08-2010, 20:05
Tysiace ludzi w Polsce walczy w tym roku z zywiołem jakim są powodzie, nie mają wody, jedzenia, dachu nad głową, a rzad musi zajmowac sie takimi głupotami jak walka z krzyzem! To wstyd dla całego społeczeństwa, wstyd i hanba.Stara prawda-głupców nie sieją, sami się rodzą!

Podpisuję się pod tym tekstem.

Lila
09-08-2010, 20:07
Tysiace ludzi w Polsce walczy w tym roku z zywiołem jakim są powodzie, nie mają wody, jedzenia, dachu nad głową, a rzad musi zajmowac sie takimi głupotami jak walka z krzyzem! To wstyd dla całego społeczeństwa, wstyd i hanba.Stara prawda-głupców nie sieją, sami się rodzą!

Zgoda, tylko rząd nie musi.
I się nie zajmuje - bardzo konsekwentnie.

jasinek123
09-08-2010, 20:16
http://img822.imageshack.us/img822/1450/1281272564bymattis02500.jpg (http://img822.imageshack.us/my.php?image=1281272564bymattis02500.jpg)

wuere'le
09-08-2010, 20:52
Lila, odpuść trochę tego jadu, błagam!

bronczyk
09-08-2010, 21:04
Lila ma rację. Już dawno krzyż powinien być usunięty i wcale nie jako świętość tylko coś co nie powinno być na tym terenie. Ale swoim zwyczajem rząd czeka aż sprawa się sama rozwiąże. Kurcze do Rosji połowa ministrów po katastrofie poleciała. Ponoć harowali tam nieludzko, a teraz się okazuje, że nic nie wiedzą, że przy ustalaniu tożsamości nie byli. To samo z krzyżem. Jakieś uroczyste przeniesienia, media do tego i spirala nakręcona. A sensu w tym żadnego nie widzę jak tylko obrzydzenie opozycji, która zresztą to robi jak najlepszy uczeń w klasie.

pluto37
09-08-2010, 21:18
Też mam pomysł aby nasz krzyż Katyński rozpropagować na świecie przecież też seniorzy mieszkają poza Polską i chcą być prawdziwymi Polakami http://www.youtube.com/watch?v=OTOu0vifoZc Ten krzyż i spotykanie się przy nim było by elementem łączącym Polonię i ludzi.Myślę że seniorzy mają jeszcze inne pomysły.

Waclawie!
Ja Ci radze, zebys byl ostrozny z tymi pomyslami.
Ani sie obejrzysz, jak wodze z krakowskiego PiSu i IPN-u pod wodza Nelly R zakrzyzuja Ci Planty i Rynek a Sukiennice przerobia na filie nekropolii z grobowcem dla kolejnych przedstawicieli familii Kaczynskich.

Lila
09-08-2010, 21:22
Waclawie!
Ja Ci radze, zebys byl ostrozny z tymi pomyslami.
Ani sie obejrzysz, jak wodze z krakowskiego PiSu i IPN-u pod wodza Nelly R zakrzyzuja Ci Planty i Rynek a Sukiennice przerobia na filie nekropolii z grobowcem dla kolejnych przedstawicieli familii Kaczynskich.

Mam lepszy pomysł.
Colosseum polskie. Lwy już stoją przed Pałacem.
Ale Neron??

Mam! Jest jeden ryży! Ametyst mu na palucha i liście bobkowe na czerep..

Widownia już się gromadzi.

ps. miłego wieczorka.:)

pluto37
09-08-2010, 21:24
http://img265.imageshack.us/img265/1999/1281342612byrgl500.jpg (http://img265.imageshack.us/my.php?image=1281342612byrgl500.jpg)

A mnie sie takie numery podobaja.
Przeciez te tanecznice gdzies musza sie rozerwac. Pielgrzymka do sanktuarium zbyt trudna i za daleko,
na dyskoteke nie pojda, na basen tez, to ida gdzie moga spotkac kolezenstwo i poplasac.

pluto37
09-08-2010, 21:30
Mam lepszy pomysł.
Colosseum polskie. Lwy już stoją przed Pałacem.
Ale Neron??

Mam! Jest jeden ryży! Ametyst mu na palucha i liście bobkowe na czerep..

Widownia już się gromadzi.

ps. miłego wieczorka.

Lilu! Neron Neronem, ale te GLADIATORY. A szczegolnie ten jeden:D :D :D
i czerep tyz ma calkiem szczegolny. Jak szafa trzydrzwiowa z bielizniarka. W sam raz na wieniec.
pssst
A ryzy, to ktory? Ze spytam?

jasinek123
09-08-2010, 21:43
http://img836.imageshack.us/img836/4624/1281001081bymarcins8950.jpg (http://img836.imageshack.us/my.php?image=1281001081bymarcins8950.jpg)

jasinek123
09-08-2010, 21:44
http://img822.imageshack.us/img822/553/1281022335bygienekpa500.jpg (http://img822.imageshack.us/my.php?image=1281022335bygienekpa500.jpg)

jasinek123
09-08-2010, 21:45
http://img841.imageshack.us/img841/8049/1280930249bymorgul500.jpg (http://img841.imageshack.us/my.php?image=1280930249bymorgul500.jpg)

jip
09-08-2010, 21:48
Zgoda, tylko rząd nie musi.
I się nie zajmuje - bardzo konsekwentnie.
Co mam napisać na taki idiotyzm... tylko to , że pieprzysz jak żółwik.........
http://images43.fotosik.pl/324/a20d5f2a645ab443.jpg
"W Belwederze spotkali się prezydent Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk i marszałek sejmu Grzegorz Schetyna. Premier zapowiedział, że rząd przyjmie projekt zmian w tzw. ustawie powodziowej. - Przyjmiemy takie nowe przepisy, które umożliwią przedłużenie pomocy dla powodzian - zapewnił Tusk."

tadeusz50
09-08-2010, 23:28
Oglądam w telwewizorni na dwóch kanałach cyrk, kabaret czy jak to nazwać inaczej jaki odbywa się pod Pałacem Prezydenckim, ciekawe jak to widowisko się skończy.
Krzyż do kościoła

tadeusz50
09-08-2010, 23:33
Sprzeczne sondaże o przeniesieniu krzyża. Badania dla TVN i "Rz"
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8233163,Sondaz__71_procent_badanych_chce_p rzeniesienia_krzyza.html

Boga
09-08-2010, 23:59
Powiedzcie mi tylko dlaczego ja mam za to wszystko płacić! Modlę sie za tych co niewinnie zginęli ale dlaczego mam łożyć na jakiś pomnik czy na pracę kordonów policji pilnujących delikatnie mówiąc ludzi niezrównoważonych???

Anielka
10-08-2010, 00:11
Że tez Wam czasu nie szkoda na takie pierdoły?Tyle jest programów w telewizorni,ze jest co oglądać.
Pozdrawiam cieplutko i spokojnej nocy zyczę .
I jeszcze cos .Jestem osobą nie wierzącą,generalnie mi krzyże nie przeszkadzaja,poszłm na spacer brzegiem morze i z Panem B,pogdałam i muszę Wam powiedzieć,ze chyba sie wściekł,bo jak pioruny zaczęly trzaskać to myslalam,ze i we mnie cosik pizgnie.Ale nie ,jakos nie.To co własciwie chciał mi powiedzieć ten Pan B???Dobrej nocy wszystkim zyczę

dziewiątka
10-08-2010, 00:19
Zgoda, tylko rząd nie musi.
I się nie zajmuje - bardzo konsekwentnie.
Lilu,
a gdzie zwierzchnicy Kościoła ??
W mojej miejscowości kiedyś też była walka o krzyże....w szkole...trwało to jakiś czas...i nie wiadomo jak by sie to skończyło gdyby nie śp. biskup Jaworski ( wspaniały duchowny)
wszedł do szkoły...porozmawiał z księżmi i młodzieżą i pokojowo, procesjonalnie krzyże zostały przeniesione do kościoła.
To było ponad dwadzieścia lat temu...trudniejsze były czasy...a jednak dało się....

Stalin
10-08-2010, 01:23
Dorzucę najnowsze przysłowie: :D:D:D:D
"Tylko pod krzyżem,
tylko pod tym znakiem
Polak Polakowi
gotów wypruć flaki". ...

dziewiątka
10-08-2010, 01:55
Dorzucę najnowsze przysłowie: :D:D
"Tylko pod krzyżem,
tylko pod tym znakiem
Polak Polakowi
gotów wypruć flaki". ...

mocne ...ale prawdziwe ( w obecnej sytuacji ) ...niestety...:confused:

pluto37
10-08-2010, 05:18
Niestety! Odcieli.
A kobita tak chciala pocierpiec i lobuzy jej nie daly.
To jest nieludzkie! Gdybym byl blizej, to bym porzadna tasme, kleje i gwozdzie podrzucil, zeby solidnie sie przytwierdzila.
Tak na dwa tygodnie chociaz.
Tak akcja mundurowych, to zwykla granda.
Teraz kolej na prezesa. Moze jemu pojdzie lepiej.

Mekintosz
10-08-2010, 07:59
Pod pałacem prezydenckim "Prawdziwi Polacy- Katolicy" pokazali, jak łatwo fanatyzm odnosi zwycięstwo nad zdrowym rozsądkiem, że Konstytucja Polski ma wartość rolki papieru do...twarzy. W takich okolicznościach, ja- syn żołnierza spod Lenino, wnuk powstańca przestaję być dumny z tego że jestem Polakiem ! To nie jest już wolny demokratyczny kraj, to nie jest już nawet republika bananowa. To CYRK !!

tadeusz50
10-08-2010, 09:13
PRZEGLĄD PRASY. Protokół, jaki odczytano po zaprzysiężeniu prezydenta Bronisława Komorowskiego nie był wiernym zapisem tego, co zdarzyło się przed Zgromadzeniem Narodowym - czytamy w "Naszym Dzienniku".

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8233670,Nasz_Dziennik__Bublewicz_zapomnial a_o_modlitwie.html

tadeusz50
10-08-2010, 09:22
Nie dziwię się, że Prezydent Komorowski chce przenieść krzyż do kościoła. Co miesięczne składanie wieńcy pod tym krzyżem jest przesadą.

Ranek pod krzyżem: jest wieniec, prezes i grupka osób

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8233874,Ranek_pod_krzyzem__jest_wieniec__p rezes_i_grupka_osob.html

jip
10-08-2010, 16:25
Oświadczenie Szefa Kancelarii Prezydenta RP
http://www.prezydent.pl/aktualnosci/dzialalnosc-kancelarii/art,765,oswiadczenie-szefa-kancelarii-prezydenta-rp.html

krystynka
10-08-2010, 16:26
Innego rozwiązania też nie widzę.

http://www.rp.pl/artykul/520334_Sakiewicz__Syndrom_Antygony.html

maja59
10-08-2010, 16:38
Innego rozwiązania też nie widzę.

http://www.rp.pl/artykul/520334_Sakiewicz__Syndrom_Antygony.html
A ja widzę inne rozwiązanie i też mam do niego prawo, krzyż powinien być w kościele, a zmarli uhonorowani tak jak życzą sobie ich rodziny, nie tylko rodzina Pana Kaczyńskiego, tam jest wiele rodzin, dokładnie 95. Widzę, że ci inni nie są zupełnie ważni, ważny jest okrzyk; Jarek, Jarek, czy tym okrzykiem "obrońcy krzyżą" honorują Pana Jerzego Szmajdzińskiego, Panią Izabelę Jarugę-Nowacką, panią Szymanek_Deresz, a może oni nie zginęli w tej katastrofie????
Jeżeli to nie jest zawłaszczenie tragicznie Zmarłych to ja jestem Zwariowanym Kapelusznikiem.

tadeusz50
10-08-2010, 16:50
A ja widzę inne rozwiązanie i też mam do niego prawo, krzyż powinien być w kościele, a zmarli uhonorowani tak jak życzą sobie ich rodziny, nie tylko rodzina Pana Kaczyńskiego, tam jest wiele rodzin, dokładnie 95. Widzę, że ci inni nie są zupełnie ważni, ważny jest okrzyk; Jarek, Jarek, czy tym okrzykiem "obrońcy krzyżą" honorują Pana Jerzego Szmajdzińskiego, Panią Izabelę Jarugę-Nowacką, panią Szymanek_Deresz, a może oni nie zginęli w tej katastrofie????
Jeżeli to nie jest zawłaszczenie tragicznie Zmarłych to ja jestem Zwariowanym Kapelusznikiem.
Przecież chodzi tylko o "Jarek, Jarek, Jarek" przed Pałacem Prezydenckim w każdej porze jak będzie pasować.

Bianka
10-08-2010, 16:54
A tak na zdrowy rozum, to nikt, kto stracił kogoś bliskiego, nie składa wieńców pod oknami jego zakładu pracy. Każdy jeździ z nimi na cmentarz, na grób. Nie trzeba było chować brata w Krakowie, jak teraz za daleko jeździć.

jip
10-08-2010, 17:06
A ja widzę inne rozwiązanie i też mam do niego prawo, krzyż powinien być w kościele, a zmarli uhonorowani tak jak życzą sobie ich rodziny, nie tylko rodzina Pana Kaczyńskiego, tam jest wiele rodzin, dokładnie 95. Widzę, że ci inni nie są zupełnie ważni, ważny jest okrzyk; Jarek, Jarek, czy tym okrzykiem "obrońcy krzyżą" honorują Pana Jerzego Szmajdzińskiego, Panią Izabelę Jarugę-Nowacką, panią Szymanek_Deresz, a może oni nie zginęli w tej katastrofie????
Jeżeli to nie jest zawłaszczenie tragicznie Zmarłych to ja jestem Zwariowanym Kapelusznikiem.
Maju a jak takiego kapelusznika się robi? też chcę...
teraz trzeba zmienić będzie nazwę wątku na walkę pomnikiem...

krystynka
10-08-2010, 17:11
Bianko, nie udawaj, że nie rozumiesz o co tu chodzi.

Nie trzeba jednak być bardzo uważnym obserwatorem sceny publicznej, by zobaczyć, co chcą upamiętnić ludzie domagający się trwałego znaku pod prezydenckim pałacem.


M.innymi "Spełniony sen o II RP"

Przeczytaj/przeczytajcie cały tekst z linku w # 171
Naprawdę warto...

Luma
10-08-2010, 17:14
http://img841.imageshack.us/img841/8049/1280930249bymorgul500.jpg (http://img841.imageshack.us/my.php?image=1280930249bymorgul500.jpg)
Kiedy te głąby/ obrońcy w końcu zrozumieją, że godne miejsce dla krzyża jest na cmentarzu lub w kościele.
Nie dziwię się, że tak postępują - oni są chorzy.
Cytuję słowa mojej śp. babci "Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera".

Bianka
10-08-2010, 17:17
Bianko, nie udawaj, że nie rozumiesz o co tu chodzi.

M.innymi "Spełniony sen o II RP"

Przeczytaj/przeczytajcie cały tekst z linku w # 171
Naprawdę warto...
Krystynko, to tylko moja zdroworozsądkowa refleksja.
a o co tu chodzi? No przecież wszyscy wiemy. Gra symbolem religijnym z powodu frustracji, zawiedzionych nadziei, złości...
96 rodzin straciło najbliższych. I jakoś tylko jedna tak niegodnie się zachowuje.

I dlaczego "syndrom Antygony"? O ile pamiętam, to Antygona pochowała brata wbrew zakazowi króla. A w naszym polskim przypadku brat został pochowany ze wszystkimi honorami na najbardziej honorowym z możliwych miejsc w naszym kraju. Wytłumacz mi więc, na czym polega analogia? :)

Scarlett
10-08-2010, 17:29
Co to kurna jest?
Czy spać pod krzyżem, na ulicy i nikt tego dziadostwa nie rozpędza, to tak już teraz można?
Dlaczego na ławce piwa wypić nie można, ale spać jednak można i sobie zrobić wczasy pod krzyżem.http://www.iv.pl/images/27679641735639460875.jpg (http://www.iv.pl/)

maluna
10-08-2010, 17:46
Jeszcze trochę, a staną tutaj stragany z dewocjonaliami i pamiątkami...:confused:

krystynka
10-08-2010, 17:52
Bianko, nie przeczytałaś jednak. Autor wyjaśnia to na początku.
Chodzi o to , że Antygona przeciwstawiła się władcy a tym samym złamała obowiązujące prawo.
O prawo tu chodzi, a nie sam pochówek.
Prócz prawa ustanowionego, jest jeszcze prawo naturalne, moralne... i to Antygona zastosowała, co jest oczywiste - to był jej brat...
Drogo ją to kosztowało, niestety.

I tu faktycznie nie ma analogii.

Bianka
10-08-2010, 17:59
Bianko, nie przeczytałaś jednak. Autor wyjaśnia to na początku.
Chodzi o to , że Antygona przeciwstawiła się władcy a tym samym złamała obowiązujące prawo.
O prawo tu chodzi, a nie sam pochówek.
Prócz prawa ustanowionego, jest jeszcze prawo naturalne, moralne... i to Antygona zastosowała, co jest oczywiste - to był jej brat...
Drogo ją to kosztowało, niestety.

I tu faktycznie nie ma analogii.
Nie mam zamiaru czytać kolejnych bzdur kolejnego niewydarzonego dziennikarzyny. Kto złamał prawo? Może przeczytaj sobie Antygonę Sofoklesa, a potem porozmawiamy o analogiach. Kto jest naszą polską Antygoną, jeśli wolno spytać? :D

krystynka
10-08-2010, 18:01
Cd. Autor delikatnie podpowiada, jak rozwiłac sprawę krzyża przed Pałacem Prezydenckim.
Trzeba brać pod uwagę wszystkie aspekty.
Ktoś powie: Jakim prawem on tam stoi.
Ano, prawem wynikajacym z potrzeb emocjonalnych ludzi, dla których jest on symbolem.
I nie tylko tych ludzi pod krzyżem, zapewniam.
Jest to delikatna sprawa napewno.

maluna
10-08-2010, 18:02
Nie mam zamiaru czytać kolejnych bzdur kolejnego dziennikarzyny. Kto złamał prawo? Może przeczytaj sobie Antygonę Sofoklesa, a potem porozmawiamy o analogiach. Kto jest naszą polską Antygoną, jeśli wolno spytać? :D
Pozwólcie, że podpowiem...Jarek? Ostatnio lubi udawać kogoś kim nie jest:rolleyes:

Bianka
10-08-2010, 18:04
Cd. Autor delikatnie podpowiada, jak rozwiłac sprawę krzyża przed Pałacem Prezydenckim.
Trzeba brać pod uwagę wszystkie aspekty.
Ktoś powie: Jakim prawem on tam stoi.
Ano, prawem wynikajacym z potrzeb emocjonalnych ludzi, dla których jest on symbolem.
I nie tylko tych ludzi pod krzyżem, zapewniam.
Jest to delikatna sprawa napewno.
Nie odpowiedziałaś na moje proste pytania: kto złamał prawo i kto jest polską Antygoną? Kogo w związku z tym skazali na śmierć?

krystynka
10-08-2010, 18:05
Ty mnie , Bianka, nie podpuszczaj...
Trochę lat mam za sobą i swoje wiem...:D

Bianka
10-08-2010, 18:06
Pozwólcie, że podpowiem...Jarek? Ostatnio lubi udawać kogoś kim nie jest:rolleyes:
Czekam, aż Krystynka mi wyjaśni. Wszystko wskazuje na to, że faktycznie ma na myśli Jarka. Ale nie słyszałam, aby ktoś wytoczył mu proces i skazał na śmierć za pochówek brata. Coś przegapiłam? :D

Bianka
10-08-2010, 18:08
Ty mnie , Bianka, nie podpuszczaj...
Trochę lat mam za sobą i swoje wiem...:D
Ja jestem daleka od podpuszczania. Ale chciałaś powiedzieć chyba coś KONKRETNEGO. A ja właśnie lubię KONKRETY. Więc czekam. Nie rozumiem, czemu jak zadaje się konkretne pytanie, to od razu uchylasz się od odpowiedzi. Znasz tę odpowiedź czy nie?
A swoje lata to my tu wszyscy już mamy.

tadeusz50
10-08-2010, 18:12
Ty mnie , Bianka, nie podpuszczaj...
Trochę lat mam za sobą i swoje wiem...:D
Super odpowiedź "Mam swoje lata i swoje wiem" Brawo tak trzymać a jakie prawa mają ci co nie chcą tak krzyża? Czyżby żadnych? Wczoraj "trochę" tych przeciwników było i to całkiem nie mało. I nie był to żaden "spęd" jak to ocenił szczur Maciarewicz

maja59
10-08-2010, 18:16
Bianko, nie przeczytałaś jednak. Autor wyjaśnia to na początku.
Chodzi o to , że Antygona przeciwstawiła się władcy a tym samym złamała obowiązujące prawo.
O prawo tu chodzi, a nie sam pochówek.
Prócz prawa ustanowionego, jest jeszcze prawo naturalne, moralne... i to Antygona zastosowała, co jest oczywiste - to był jej brat...
Drogo ją to kosztowało, niestety.

I tu faktycznie nie ma analogii.

Jestem wielką fanką tak zwanego prawa naturalnego. Słowo wytrych na okazję religijno-kościelną. Co to znaczy prawo naturalne, które KK chce wpowadzić do prawodawstwa polskiego jako obowiązujące. Ano podam parę przykładów Krystynko:
1. Wykluło się 3 bocianki, a nie ma co jeść, silniejsze rodzeństwo wyrzuca słabszego z gniazda z wiadomym skutkiem, jeżeli dalej nie ma co jeść najsilnieszy osobnik wrzuca tego co pozostał w gnieździe i jest za słaby żeby się nie dać wyrzucić.
2. Urodziły się trzy lwy, ale na sawannie jest mało antylop gnu, najsłabsze zdychają z głodu, bo matka ich nie karmi, ma przeżyć najsilniejsze.
3. Człowiek bezpłodny nie ma prawa mieć potomstwa, bo natura go wykluczyła, a in vitro jest grzechem.

Jeżeli Krystynko przywołujesz prawo naturalne to bądź świadoma co ono oznacza, czy taki świat Cię interesuje????
Nie wiem co KK uważa za prawo naturalne, ale to nie jest ważne, KK zawsze uważa to co mu pasuje, ale prawo naturalne opisałam wyżej.
Stare, chore, ułomne zdycha i koniec, miejsce jest dla zdrowych i silnych. Chore nie ma prawa się rozmnażać, bo zaburza przekazywanie cech. Tylko najsilniejsze osobniki biorą udział w przekazywaniu genów i mają prawo do potomstwa, nie wiedziałaś o tym?????, a podoba Ci się to????
Proszę nie przywołuj Antygony ona nie ma nic wspólnego z prawem naturalnym, o pochówku nie decyduje prawo naturalne tylko prawo stanowione od tysięcy lat. Może być złe, ale anarchia jest jeszcze gorsza, należy zmienić prawo, a nie je łamać. Jutro wyjdziemy na ulicę, żeby zmienić zapis w Kodeksie Karnym no i co uzsykamy. A może raczej przydałaby się inicjatywa ustawodawcza, zebranie 100 tys, podpisów, ale wiem, wiem to bardzo skomplikowane, łatwiej wystąpić z transparentem i śpiewem na ustach.

tadeusz50
10-08-2010, 18:17
Umieściłem to w wątku o J.Kaczyńskim ale i tu powinna znaleźć sie charakterystyka Kaczyńskich.


Charakterystyka braci Kaczyńskich według Waldemara Kuczyńskiego.
Cytat:
Od bardzo dawna bracia Kaczyńscy mnie nie zaskakują, nie dziwią i nie zawodzą. oceniałem obu różnie.Lech był po ludzku lepszą częścią pary, choć o wiele mniej utalentowany politycznie i całkowicie zdominowany przez brata. Jarosław duży talent, ale zły. Polityk niebezpieczny, bo o paranoicznej wizji świata, pełnej zadrażnień i wrogów, o miłości do władzy absolutnej, ale pod warunkiem,że to jego władza. Wtedy tylko jest demokratyczna. Jest kopią postaci z dawnych czasów;taka sanacyjna repliką. Od początku znienawidził porządek polityczny po roku 1989 i jego twórców. Nie szczędził im kłamstw i obelg, można podać długą listę. Jego kariera polityczna składa się z wywołanych wojen-mniejszych lub większych zależnie od aktualnej siły politycznej; z Mazowieckim, Wałęsą, Olszewskim, Suchocką AWS-em a od 2005 r. ze wszystkimi. upatrywanymi wszędzie wrogów on a także jego brat,atakowali nie przepierając w słowach i czynach z sięganiem po inwigilację i represję gdy mieli władzę. Lech sponiewierał urząd prezydenta, robiąc z niego prezydenturę na usługach brata a od 2007 roku sabotował poczynania rządu, zamiast zgodnie z konstytucją mu pomagać. W odpowiedzi oni i ich partia dostawali wedle zasług. Bzdurą są żale, że ich krzywdzono, ze byli ofiarami niesprowokowanej nienawiści. doświadczyli jej w reakcji na tę, którą sami żywili i demonstrowali jak rzadko kto.

Bardzo trafna według mnie charakterystyka bliżniaków

waclaw46
10-08-2010, 18:18
Może można coś dowodzić analizując tragedię antyczną ,zostawiam to tym co modą durnym ludziom coś wytłumaczyć na forum jest ich trochę.chcecie znaleźć uzasadnienie na siłę ale prawda jest jedna trzeba skończyć z tym cyrkiem.Mamy zajmować się dewiantami zmieniającymi się co 12 godzin.Zamknąć ich przeprowadzić badania psychiatryczne,sprawdzić czy ich rodziny nie przedstawiają zagrożenia .

krystynka
10-08-2010, 18:19
Bianko, w polityce nie ma konkretów.
Są - parole...parole...parole...
Po co ktoś ma później łapać za słowka.
I ja się tego trzymam :D

Tadeuszu, chyba Macierewicz... ma Antoni na nazwisko.

tadeusz50
10-08-2010, 18:23
krystynka

Tadeuszu, chyba Macierewicz... ma Antoni na nazwisko.

Dla mnie jest wstrętnym podłym szczurem co ma wypisane na twarzy. Antoni jet nazwiskiem ! od kiedy?

maja59
10-08-2010, 18:26
Bianko, w polityce nie ma konkretów.
Są - parole...parole...parole...
Po co ktoś ma później łapać za słowka.
I ja się tego trzymam :D

Tadeuszu, chyba Macierewicz... ma Antoni na nazwisko.
Miło Krystynko, że nie starczyło Ci konceptu na odpowiedź dla mnie, brawo.

Bianka
10-08-2010, 18:27
Bianko, w polityce nie ma konkretów.
Są - parole...parole...parole...
Po co ktoś ma później łapać za słowka.
I ja się tego trzymam :D

Tadeuszu, chyba Macierewicz... ma Antoni na nazwisko.
Krystynko, wybacz, ale nie wiadomo, o co Ci chodzi. Najpierw coś sugerujesz, a potem się z tego wycofujesz, bo parole... parole... parole... a Ty okazujesz się być politykiem...
Na litość boską. Sama mówisz, że masz już swoje lata. To bierz odpowiedzialność za swoje słowa. I nie udawaj polityka, bo to niepoważne.
Powiedz po prostu - zagalopowałam się, bo Jarek nie jest żadną nieszczęśliwą Antygoną ani w ogóle w niczym nie przypomina bohaterów tragedii antycznych.

nutaDo
10-08-2010, 18:36
Masz rację Wacławie - Katarzyna ta z Rosji wycinała całe rodziny podpadniętych. Dobra metoda na sprawowanie władzy -

krystynka
10-08-2010, 18:38
Jakaś mania prześladowcza na tym forum jest?
O czymolwiek by zacząć, wszystko kojarzy się z Jarosławem Kaczyńskim :mad:
Co z tym zrobić?
Lekarzem nie jestem...

maja59
10-08-2010, 19:08
Ponieważ jest mania prześladowcza to może coś dołączę do tej manii:D

Nowe krzyże na Błoniach. "To symbol, musi tam stać"
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8232869,Nowe_krzyze_na_Bloniach___To_symbo l__musi_tam_stac_.html

I bardzo się z tego cieszę, to jedyna droga do rekacji obronnej, pamiętacie reakcję na przymusowego Lenina?

wankabor
10-08-2010, 19:13
... prawda jest jedna trzeba skończyć z tym cyrkiem.Zamknąć ich przeprowadzić badania psychiatryczne,sprawdzić czy ich rodziny nie przedstawiają zagrożenia .

Słusznie, trzeba skończyć z tym cyrkiem. Tylko w jaki sposób ?
Przeprowadzenie badań psychiatrycznych obrońców dwóch desek, to nie sposób na zaprowadzenie porządku w centrum miasta. Zapowiadana jest już następna manifestacja. Jak długo ten burdel będzie tolerowany?
Wydaje mi się ,że trzeba by radykalnie "uderzyć" w tych co wspierają tę anarchię. Sam Kaczyński nic nie znaczy. On jest wspierany przez potężny KK.
Chcąc poznać stanowisko KK w tej sprawie , posłuchałam wczoraj nocnych rozmów niekończonych w Radio Maryja. Coś nieprawdopodobnego i przerażającego.Zakonnik prowadzący audycję, swoimi komentarzami niemiłosiernie podjudzał dzwoniących słuchaczy. To radio powinno zamilknąć na zawsze. Tylko kto ośmieli się go unicestwić.

Znajdźcie szanowni seniorzy sposób na pozbawienie Kaczyńskiego tego protektora, bo ten duet wspólnie podpala Polskę.

Przychodzi mi na myśl sposób, ale wstrzymam się z jego ujawnieniem. Poczekam, bowiem jest tu wielu zacnych i mądrych ludzi, to i propozycje mogą być realne oraz skuteczne.

Ha_na
10-08-2010, 19:56
W takiej sprawie, jestem zwolenniczką metod radykalnych. Zamknąć, zbadać psychiatrycznie a w tym czasie przenieść krzyż na miejsce jemu właściwe tj. do kościoła. co to znaczy, że nie można? Można a nawet trzeba.Niech sobie krzyczą. Na głupotę nie ma lekarstwa. Tylko wstyd na cały świat, przez grupę oszołomów. Są ważniejsze sprawy do rozwiązania.

Doc
10-08-2010, 19:58
ja- syn żołnierza spod Lenino, wnuk powstańca przestaję być dumny z tego że jestem Polakiem ! To nie jest już wolny demokratyczny kraj, to nie jest już nawet republika bananowa. To CYRK !!Zlituj się Mekintosz,nie rób tego.Czy wiesz jakim echem się to na świecie odbije?

krystynka
11-08-2010, 01:11
Czekam, aż Krystynka mi wyjaśni. Wszystko wskazuje na to, że faktycznie ma na myśli Jarka. Ale nie słyszałam, aby ktoś wytoczył mu proces i skazał na śmierć za pochówek brata. Coś przegapiłam? :D

Dopiero teraz przeczytałam.
Ręce opadają...

BarbaraK
11-08-2010, 01:59
Nie wiem z jakiego powodu Ci te ręce Krystynko opadają?
Może podoba Ci sie to granie krzyzem,ale to tak jest u tych osób które najbardziej wierzą.
Mnjie to sprawia wrazenie deprecjonowania krzyża.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8237340,Odpowiedz_obroncow_krzyza__marsz__ I_kolejne_happeningi.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=5957537

Zdzisia
11-08-2010, 07:45
Teraz PIS zaczyna "odwracać kota ogonem" mówiąc,że to PO wmanewrowało go w sprawę z krzyżem.(poseł Girzyński tak mówił w TVN24)
A Jacek Kurski swoimi wypowiedziami sugeruje,że walka o krzyż jest walką ludzi o wiarę! Wczoraj w TVN24 przypomniał,że Polska w 996r.przyjęła chrzest i od tej pory jest państwem katolickim.I nikt nie może ludziom zabronić stawiania krzyży.To jest dopiero robienie wody z mózgu maluczkim.:mad: :confused:

tadeusz50
11-08-2010, 08:00
Propozycja rozwiązania węzła gordyjskiego związanego z krzyżem.
Krzyż zostawiamy; Przenosimy Pałac Prezydencki na miejsce kościoła św.Anny a kościół na miejsce Pałacu Prezydenckiego. Szach mat i po robocie.

Jadzia P.
11-08-2010, 08:43
A Jacek Kurski swoimi wypowiedziami sugeruje,że walka o krzyż jest walką ludzi o wiarę! Wczoraj w TVN24 przypomniał,że Polska w 996r.przyjęła chrzest i od tej pory jest państwem katolickim.I nikt nie może ludziom zabronić stawiania krzyży.

A głupi lud to kupi..... :mad:

pluto37
11-08-2010, 10:03
A głupi lud to kupi..... :mad:
Nie kupi! Zauwazylas moze, ze zrobila sie wokol tego nawiedzonego cyrku calkiem spontaniczna manifestacja ludzi, ktorzy maja calkiem rozsadne oglady i potrafia je zamanifestowac w sposob daleki od kibolstwa i agresji. I jest ich duuuuzo.
Co jest zjawiskiem tyle nieoczekiwanym tak na dobra sprawe co pozytywnym.
Jak dotad to niewiele osob zwracalo uwage na przepychanki z in vitro i podobne, bo to jakby bylo mniej widowiskowe i nie dotykalo przecietnego obywatela bezposrednio, a tu ludzie w duzej czesci mlodzi uznali, ze cyrk jaki sprawili im na glownej ulicy miasta dotyczy ich bezposrednio. I zadzialali. Tego sie chyba nie da juz predko zatrzymac. I bardzo dobrze.
Wbrew temu co Kurski bredzi Polska nie jest panstwem katolickim. Jak sie zmieni konstytucje na biblie i reszte ksiag, a prezydentem zostanie prymas i reszta ayatollahow, to moze wtedy.

zen
11-08-2010, 10:11
Propozycja rozwiązania węzła gordyjskiego związanego z krzyżem.
Krzyż zostawiamy; Przenosimy Pałac Prezydencki na miejsce kościoła św.Anny a kościół na miejsce Pałacu Prezydenckiego. Szach mat i po robocie.

Podziwiam Twoje poczucie humoru. Mnie tez się chce różnych zmian i zamian.

maluna
11-08-2010, 10:31
Uważam, że nie o krzyż tu chodzi, ale o postawienie na swoim za wszelką cenę i to jest przykre:mad:

jasinek123
11-08-2010, 10:40
http://img822.imageshack.us/img822/8783/1281482833bykantek500.jpg (http://img822.imageshack.us/my.php?image=1281482833bykantek500.jpg)

jasinek123
11-08-2010, 10:42
http://img594.imageshack.us/img594/8741/1281504131bypauliczczi5.jpg (http://img594.imageshack.us/my.php?image=1281504131bypauliczczi5.jpg)

Jadzia P.
11-08-2010, 10:46
Najpierw sam go wyeksmitował na Wawel....a teraz chyba szkoda mu kasy na dojazdy i bilety wstępu ;) ...więc składa wieńce w Warszawie....
Jedyne rozwiązanie to....przenieść śp.L.K. do Warszawy....

pluto37
11-08-2010, 10:51
Najpierw sam go wyeksmitował na Wawel....a teraz chyba szkoda mu kasy na dojazdy i bilety wstępu ;) ...więc składa wieńce w Warszawie....
Jedyne rozwiązanie to....przenieść śp.L.K. do Warszawy....

Jarek liczy na to, ze mu prezydent kwiecie wlasnym ekwipazem dowiezie na Wawel.

wankabor
11-08-2010, 10:52
Uważam, że nie o krzyż tu chodzi, ale o postawienie na swoim za wszelką cenę i to jest przykre:mad:

Oczywiście, masz rację. Dodam, że to rodzaj wojny w wydaniu J.Kaczyńskiego ze wsparciem KK. Państwo pod wodzą PO jest tak słabe, że nie zamierza stawiać żadnego oporu.

pluto37
11-08-2010, 11:02
Oczywiście, masz rację. Dodam, że to rodzaj wojny w wydaniu J.Kaczyńskiego ze wsparciem KK. Państwo pod wodzą PO jest tak słabe, że nie zamierza stawiać żadnego oporu.

Ja bym nie zwalal na panstwo i PO.
Po co sobie rzad, PO i wladze miejskie maja szarpac nerwy i brac na plecy wredna propagande?
Niech ludziska powachaja z bliska czym cuchnie PiS wraz z calym inwentarzem.
A przy okazji Napieralski sie pozywi, co powinno Cie ucieszyc.

maluna
11-08-2010, 11:22
Nie chcę, ani walczyć z krzyżem, ani popierać Napieralskiego:mad:
Uważam, że te sprawy nie mają ze sobą nic wspólnego.
Jednak jeżeli istnieją przepisy, które nie pozwalają umieszczać symboli religijnych w dowolnych miejscach to powinny zostać wyegzekwowane:cool:

jasinek123
11-08-2010, 15:44
http://img835.imageshack.us/img835/2212/1281480186bygreg661500.jpg (http://img835.imageshack.us/my.php?image=1281480186bygreg661500.jpg)

tadeusz50
11-08-2010, 15:50
Krzyż przed Pałacem jako "plemienny totem i narzędzie w rękach herezji gnostyckiej"

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8238082,Krzyz_przed_Palacem_jako__plemienn y_totem_i_narzedzie.html


Nic dodać nic ująć filozof religii wg. mnie ma rację

ostatek
11-08-2010, 16:42
Krzyż przed Pałacem jako "plemienny totem i narzędzie w rękach herezji gnostyckiej"
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8238082,Krzyz_przed_Palacem_jako__plemienn y_totem_i_narzedzie.html
Nic dodać nic ująć filozof religii wg. mnie ma rację
Nie lubię prof. Mikołejki i często się z nim nie zgadzam. Gnozę spłaszczył jak zelówkę balowego pantofelka.
Ale zgadzam się ze "świadomością plemienno-bałwochwalczą", z tym, że "Polska jest katolicka, ale nie religijna" i z kilkoma innymi stwierdzeniami.
O winie KK i desakralizacji krzyża pisałam, aczkolwiek nie tak mądrze.

Bajadera07
11-08-2010, 16:49
Warszawski konserwator zabytków otrzymał od Kancelarii Prezydenta wniosek ws. tablicy, która ma upamiętnić ofiary katastrofy prezydenckiego Tu-154 pod Smoleńskiem. Tablica ma ma być umieszczona na fasadzie południowego skrzydła Pałacu Prezydenckiego - informuje TVN24.
I tu się zastanawiam....
dlaczego ta tablica ma stanąć przed pałacem prezydenta, a nie przed budynkiem sejmu? Chyba , że jednak chodzi TYLKO o Lecha ...

maluna
11-08-2010, 18:06
Uważam, że chodzi o to, że Kaczyński zawsze musi być górą.
Jakoś nie widać rodzin ludzi, którzy zginęli w katastrofie, modlących się pod pałacem. Jest tam grupa fanatyków, podsycanych przez Jarka i jego wielbicieli z KK:rolleyes:
Postanowili być, (przepraszam osoby wrażliwe) jak wrzód na d...e nowego prezydenta:confused:

tadeusz50
11-08-2010, 18:26
Zamiast krzyża - pamiątkowa tablica

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8240691,Zamiast_krzyza___pamiatkowa_tablic a.html

Ciekaw jestem czy fanatycy odstąpią od "obrony krzyża"

Jadzia_G
11-08-2010, 19:25
Zamiast krzyża - pamiątkowa tablica

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8240691,Zamiast_krzyza___pamiatkowa_tablic a.html

Ciekaw jestem czy fanatycy odstąpią od "obrony krzyża"
Nie łudź się......fanatyzm jest tak zakorzeniony, że oni gotowi są rozpętać wojne domową.......byle postawić na swoim.:mad:

tadeusz50
11-08-2010, 19:31
Nie łudź się......fanatyzm jest tak zakorzeniony, że oni gotowi są rozpętać wojne domową.......byle postawić na swoim.:mad:
Jadziu ja się nie łudzę. Po prostu zadałem tylko pytanie. Przecież to zawsze będzie nie tak, nie to miejsce, nie ma pomnika, kopca czy kto tam co jeszcze wymyślił.

Scarlett
11-08-2010, 20:48
Beata Gosiewska nie chce " jakiejś tam tablicy"

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/298607,gosiewska-nie-chce-jakiejs-tam-tablicy.html

zdzislaw.bedrylo
11-08-2010, 23:18
W chwili obecnej to....postulaty PIS-u i pani Gosiewskiej traktować należy
jako szantaż.....i to ordynarny....
Każdy rozumie ból i rozpacz po straci najbliższych...ale SĄ GRANICE PRZYZWOITOŚCI...
Pani Gosiewska sądzi,że TYLKO POMNIK MĘŻA I PARY PREZYDENCKIEJ POZWOLI NA TO ...ABY USADOWIĆ TAM DRUGI POMNIK RÓWNY POMNIKOWI
OBOK PAŁACU....Chyba rozpacz pani Gosiewskiej sprawiła,że tak rozumuje..
Takie rozumowanie jej ,PIS-u i tych pod krzyżem za nic mają normy prawne,
oni sądzą,że emocjonalnym szantażem mogą trzymać w nieskończoność Rząd,
Władze Warszawy i resztę raczej normalnego społeczeństwa.....
Będzie tablica albo postument w miejscu krzyża i chyba to wystarczy...
Nie dajmy się całkiem zwariować....

Lila
11-08-2010, 23:42
Nie zapomnij złożyć kwiatów pod tym krzyżem..
A może i czerwoną gwiazdę dołożą?


http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,8206970,Pod_Warszawa_bedzie_pomnik_zolnier zy_bolszewickich.html

Wszak kto jak kto, ale Ty znałeś bolszewię osobiście.


ps. Piłsudski w grobie się przewraca.
Ale trochę ruchu dobrze mu zrobi.

BarbaraK
11-08-2010, 23:44
Byłabym za tym,by na tablicy umieszczonej na skrzydle pałacu prezydenckiego byl umieszczony napisw tym stylu:
Tablica poświęcona L.k ,który zginął w katastrofie samolotowej w trakcie kadencji.
Natomiast gdzie indziej ,może przed Swiątynią Opatrzności lub na Powązkach,postawić pomnik upamiętniający dokładnie wszystkie ofiary katastrofy,może to położyloby kres temu cyrkowi?

BarbaraK
11-08-2010, 23:52
Nie zapomnij złożyć kwiatów pod tym krzyżem..
A może i czerwoną gwiazdę dołożą?


http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,8206970,Pod_Warszawa_bedzie_pomnik_zolnier zy_bolszewickich.html

Wszak kto jak kto, ale Ty znałeś bolszewię osobiście.


ps. Piłsudski w grobie się przewraca.
Ale trochę ruchu dobrze mu zrobi.
Lilu o Piłsudskim napisałaś w związku z towarzystwem ,jakim go obdarzono?

W Łeczycy na cmentarzu leżą żołnierze niemieccy ,rosyjscy,a także polscy i nikomu to nie przeszkadza,wszyscy jako polegli mają podobne zadbane groby.
Moze wówczas nie bylo takich partyjnych fobii?

Lila
12-08-2010, 00:13
Lilu o Piłsudskim napisałaś w związku z towarzystwem ,jakim go obdarzono?

W Łeczycy na cmentarzu leżą żołnierze niemieccy ,rosyjscy,a także polscy i nikomu to nie przeszkadza,wszyscy jako polegli mają podobne zadbane groby.
Moze wówczas nie bylo takich partyjnych fobii?

Otworzyłaś linka, czy tylko pieprzysz?
Aby sobie popieprzyć?

Jest pomnik? Krzyż? Noooo...O co chodzi?

ps. co do towarzystwa...
Zdziwiłabyś się, jak poglądy Piłsudskiego były zbieżne z poglądami Kaczyńskiego.

Zresztą masz..
http://antoni.dudek.salon24.pl/181200,jozef-pilsudski-lech-kaczynski

Dobranoc.

BarbaraK
12-08-2010, 00:36
Otworzyłaś linka, czy tylko pieprzysz?
Aby sobie popieprzyć?

Jest pomnik? Krzyż? Noooo...O co chodzi?

ps. co do towarzystwa...
Zdziwiłabyś się, jak poglądy Piłsudskiego były zbieżne z poglądami Kaczyńskiego.

Zresztą masz..
http://antoni.dudek.salon24.pl/181200,jozef-pilsudski-lech-kaczynski

Dobranoc.
Otworzyłam,czytałam i myślę sobie ,że to również żarliwi poplecznicy krzyża,bo u nas bez krzyza ani rusz.
Jedno tylko ale,ze pewnie powinin być to krzyż prawoslawny,jako że Rosja,jeżeli już to była w przeważającej części prawoslawna.
A swoją drogą pewnie rację ma ten,kto mówi,ze prawdopodobnie żołnierze Ci byli ludżmi wierzącymi.Gdyby było inaczej to ,po tak długim okresie komunizmu,nie przetrwalaby zakazana przez władzę sowiecką religia do dziś.
A jezeli chodzi o Piłsudskiego i Kaczyńskiego,to może i poglądy ich były zbliżone,natomiast jezeli chodzi o dokonania ,to?????

Dobranocka

pluto37
12-08-2010, 08:55
ps. co do towarzystwa...
Zdziwiłabyś się, jak poglądy Piłsudskiego były zbieżne z poglądami Kaczyńskiego.


Lilu Droga! Szczegolnie jeden:
Marszalek kazalby "lokatorowi" kury szczac prowadzac.
Ale to na poczatek, bo reszty zyczen Marszalka administrator nie puscilby ze wzgledow cenzuralnych.:D :D :D

pluto37
12-08-2010, 09:00
[B]Nie zapomnij złożyć kwiatów pod tym krzyżem..
A może i czerwoną gwiazdę dołożą?
.

Lilu! Na calkiem nieglupi pomysl wpadalas.
Wszak nieboszczyk Kaczynski w Leninie sie zaczytywal, a i ojciec komunizm czynny wyznawal.
Wiec z ta gwiazda, to calkiem niezle wykombinowalas:D :D :D

Lila
12-08-2010, 09:57
Lilu! Na calkiem nieglupi pomysl wpadalas.
Wszak nieboszczyk Kaczynski w Leninie sie zaczytywal, a i ojciec komunizm czynny wyznawal.
Wiec z ta gwiazda, to calkiem niezle wykombinowalas:D :D :D

pluto, tak się zastanawiam, kiedy to forum odkryje,
że ty, przy lekkim piórze, które jest nie do przecenienia szczególnie w opisach kanadyjskiej przyrody / bo nic, tylko czytać i czytać/ ,
generalnie jesteś 'nie kaman'. Chorobliwie.
I zostaw tego Kaczyńskiego, kochanie ty moje, bo ja piszę o tym, jak twój uwielbiany Bronisław leci truchtem błogosławić pomnik morderców, którzy napadli Polskę.
Masz tekst otwarty, za zgodą blogera.

.................................

Ja nie chcę bluźnić. Ja się powstrzymam od przekleństw. Ale kogoś naprawdę zdrowo walnęło !!!

Wszyscy przeciwnicy Krzyża –dalej wesoło, biegiem i radośnie protestować ! Tym razem nawet dam wam swoje błogosławieństwo, bo taki ”odjazd” to już chyba się nie powtórzy !

Bandytom, mordercom, najeźdźcom, plugastwu co chciało nas wytępić – stawiamy pomnik ?!

W Ossowie koło Wołomina, gdzie 90 lat temu wydarzył się "Cud nad Wisłą", powstaje pomnik. Nie będzie jednak poświęcony żołnierzom polskim, lecz bolszewickim. To pierwsze takie upamiętnienie na Mazowszu.

„Nagrobek powstaje według projektu rzeźbiarza Marka Moderaua, zwycięzcy niedawnego konkursu na projekt kwatery smoleńskiej na Wojskowych Powązkach. Będzie miał formę wyłaniającego się z ziemi prawosławnego krzyża, po bokach którego staną w szeregu 22 spiczaste elementy przypominające ostrza bagnetów(…) Inicjatywę poparł (…) Bronisław Komorowski : - Szacunek dla żołnierzy leży w polskiej tradycji. Warto pokazać Rosjanom, że tak samo odnosimy się do ich poległych. Upamiętnienie mogiły na Polakówej Górce byłoby dobrym gestem w stosunkach polsko-rosyjskich (..).Cała kompozycja wykonana będzie z nierdzewnej kwasoodpornej stali. Pomnik ma być gotowy w 90. rocznicę "Cudu nad Wisłą". Samorząd Wołomina sfinansował utwardzenie prowadzącej do niego drogi. Wojsko przerzuci nową kładkę nad rzeczką Czarna Struga. Podczas uroczystości 14 sierpnia bolszewicką mogiłę odwiedzi prezydent Bronisław Komorowski.”
Pokażcie powodzianom na co idą pieniądze, pokażcie wszędzie tych „nawiedzonych” i otumanionych posłannictwem „Zgody co buduje”. Wiele rzeczy mi się nie podobało, wiele mam do zarzucenia Komorowskiemu, ale POLSKI PREZYDENT patronujący budowie POMNIKA BOLSZEWIKOM ???

Człowieku, Piłsudski wraz z połową wymarłej już Polskiej Armii przewraca się w grobie. Jak tak można ? A no można , skoro ma być jak widać.



Do d.. z takim rządem, z takim Prezydentem, z takimi „twórcami” i urzędnikami. Postawcie jeszcze pomniki Banderze, Hitlerowi, Himlerowi, i wszystkim innym katom Polski. Będzie komplet ( Stalina pomijam, on ma w tym kraju jeszcze niejeden pomnik).

I żeby było jasne – nie mam nic przeciwko cmentarzom, każdy pochowany w tej ziemi ma prawo spoczywać w spokoju, nie ważne już kim by był. ALE POMNIKI , to w Polsce buduje się bohaterom lub osobom ZASŁUŻONYM, a nie wrogom !!

No jak to jest ta nasza nowa „zgoda”, to ja chyba pójdę się dla pewności uzbroić. Bo Bóg tylko jeden wie jak to się skończy , bo ci durnie godzący się w TYM kraju na takie paskudztwo to zasługująca jedynie na powtórkę z plag egipskich !




.......http://pms44.salon24.pl/217743,chcecie-pomnik-to-macie-nawet-z-krzyzem

Takie teksty mnożą się z godziny na godzinę.

Gratuluję.

ostatek
12-08-2010, 10:41
Teren cmentarza wojennego z okresu I wojny Światowej. Miejsce spoczynku około 360 żołnierzy z armii austro - węgierskiej, armii niemieckiej oraz armii rosyjskiej, poległych w listopadzie i grudniu 1914r.
zdjęcie z netu.
http://images40.fotosik.pl/321/3ade39a8bc9f5db2med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Zniszczyć i zaorać? Bo chwały polskiego oręża tam nie widzę...

Za kilkanaście minut nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej na Pałacu Prezydenckim. Czy coś to zmieni?

Bianka
12-08-2010, 10:55
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,8206970,Pod_Warszawa_bedzie_pomnik_zolnier zy_bolszewickich.html

Z uważnego przeczytania tego tekstu wynika, że będzie to raczej nagrobek, niż pomnik. I będzie ustawiony na tej zbiorowej mogile, a nie przed siedzibą władz miejskich.
Więc o co ta wrzawa?
Jasne, że to byli nasi wrogowie. Ale nawet poległych wrogów należy szanować, czemu zresztą my, Polacy, niejednokrotnie dawaliśmy wyraz. Ile to już lat temu był "cud nad Wisłą"? 90? Więc uczmy się historii, bądźmy dumni ze sławy polskiego oręża, ale nie popadajmy w paranoję :)

Scarlett
12-08-2010, 11:08
Przecież chodzi chyba o utrzymanie dobrych stosunków ze wschodem, nieprawdaż?
Chcemy mieć Prezydenta pokojowo nastawionego na wszystkie kierunki świata, nieprawdaż

Lila
12-08-2010, 11:31
Ten nagrobek będzie ''błogosławił'' osobiście wasz prezydent.
Dla was to nie problem, oczywiście.
Rozumiem.


http://img1.vpx.pl/up/20100812/bolszewicy69.jpg (http://vpx.pl/foto,bolszewicy.html)

Cóż.
Bywajcie.

ps. na koniec. Ostatek, nie udawaj głupiej.
Nie chodzi o cmentarze.
Zgodnie z twoim motto, ja wycofuję się z dyskusji.
KONIEC.

krystynka
12-08-2010, 11:36
Więc o co ta wrzawa?


No, mniej więcej o to, że dla ruskiej dziczy jest zgoda na stawiane pomników w imię dobrych stosunków polsko-rosyjskich,
a dobre stosunki w narodzie polskim już mniej się liczą. Chociaz zginął Prezydent Polski a zarazem Zwierzchnik sił zbrojnych i całe prawie dowództwo wojskowe, posłowie senatorowie i inne zacne osoby, naród nie ma możlwości trwałego uczczenia ich pamięci.

A pomnik dla tych 22 żołnierzy bolszewickich, jest dla mnie jako Polaka - policzkiem.
Można by powiedzieć "ideał sięgnął bruku"

Wiem, wiem... tablica zamontowana...:confused:

tadeusz50
12-08-2010, 11:38
Tablica jest-problem pozostał

krystynka
12-08-2010, 11:43
Tablica jest-problem pozostał

Tylko nawiny mógł pomyśleć, że to załatwi sprawę...

tadeusz50
12-08-2010, 11:45
Tylko nawiny mógł pomyśleć, że to załatwi sprawę...
Bądź uprzejma przeczytać moje poprzednie wypowiedzi i nie rób równania mnie z naiwnymi.

Bianka
12-08-2010, 11:50
http://novisverzen.narod.ru/a/kladb.html

W Nowym Świerżniu pod Mińskiem (Białoruś) jest cmentarz, na którym leżą żołnierze polscy i radzieccy. W 2006 r. mieszkańcy tej miejscowości zajęli się zniszczonymi grobami Polaków – żołnierzy, którzy zginęli w 1920 r. Wszystko zostało pieczołowicie odrestaurowane. Można poczytac o tym w podanym przeze mnie linku.

Nie można pielęgnować w sobie nienawiści i tylko nią się żywić. To droga do samozagłady.

Bianka
12-08-2010, 11:54
No, mniej więcej o to, że dla ruskiej dziczy jest zgoda na stawiane pomników w imię dobrych stosunków polsko-rosyjskich,
a dobre stosunki w narodzie polskim już mniej się liczą. Chociaz zginął Prezydent Polski a zarazem Zwierzchnik sił zbrojnych i całe prawie dowództwo wojskowe, posłowie senatorowie i inne zacne osoby, naród nie ma możlwości trwałego uczczenia ich pamięci.

A pomnik dla tych 22 żołnierzy bolszewickich, jest dla mnie jako Polaka - policzkiem.
Można by powiedzieć "ideał sięgnął bruku"

Wiem, wiem... tablica zamontowana...:confused:
Ta "ruska dzicz" jest często o niebo bardziej kulturalna i inteligentna, niż niektórzy wypowiadający się na tym forum...
Przeczytałaś już "Antygonę"?

wuere'le
12-08-2010, 11:54
Tak problem pozostał.
A całą sprawę podgrzewa TVN niestety.
Oglądałem to odsłonięcie i słuchałem komentarzy dziennikarzy tej właśnie stacji i bardzo mi się nie podobały, łącznie z wypowiedzią lubianego przez mnie do tej pory, Miecugowa.
Wypowiedzi były raczej podpuszczające ludzi, jak zmierzające do tłumienia agresji.
Dla TVN nie ważne widać dobro społeczne, spokój, liczy się sensacja i oglądalność za wszelka cenę, fuj!
Pasywna postawa służb porządkowych tez mnie bardzo dziwiła. Jakiś oszołom nie potrafił uszanować odbywającej się skromnej, bo skromnej z racji powodu, czyli faktu nielegalnego postawienia w tym miejscu krzyża, uroczystości, wrzeszczał i nikt go za zakłócanie porządku nie aresztował i nie uciszył.
Gdybym tam ja stanął i zaczął wrzeszczeć cokolwiek, to zaraz by mnie zwinięto, ale oszołomy i idioci są widać w Warszawie pod ochrona.

krystynka
12-08-2010, 11:55
Bądź uprzejma przeczytać moje poprzednie wypowiedzi i nie rób równania mnie z naiwnymi.

To było stwierdzenie ogólne, nie do Ciebie, tadeuszu50...

maja59
12-08-2010, 11:56
A czy Twój Lilu prezydent miał negatywny stosunek do Wojskowego Cmentarza na Rakowicach w Krakowie? Czy należy najeźdźców wyrzucić, a jeżeli tak to gdzie? Pewnie na jakiś odrębny cementarz, bo zarówno Niemcy jak i Rosjanie mają ogromne kwatery.

Wojskowa część cmentarza przy ul. Prandoty została utworzona w 1920 r. na terenie dawnego placu ćwiczeń saperów jako prostokąt podzielony na 10 kwater. Pierwszymi chowanymi tu osobami byli zmarli w wyniku ran lub chorób żołnierze i oficerowie Wojska Polskiego i członkowie ich rodzin. Znajduje się tam m.in. pomnik żołnierzy Armii Kraków tu pochowanych. Pomnik odsłonięto w 1990 r., trzy lata później złożono przy nim 52 urny z ziemią z pól bitewnych Armii Kraków oraz z Katynia, Ostaszkowa i Miednoje. Odrębne kwatery mają tutaj żołnierze niemieccy. Krakowską młodzież, poległą w latach 1914-1920 upamiętnia pomnik wystawiony w 1926 r. Własną kwaterę mają także żołnierze Armii Czerwonej. Przeniesiono do niej w 1997 r. groby spod Barbakanu. Prostotą założenia wyróżnia się tutaj kwatera lotników brytyjskich.

tadeusz50
12-08-2010, 11:58
To było stwierdzenie ogólne, nie do Ciebie, tadeuszu50...
Skoro cytuję kogoś to odnoszę się do niego i tak to odebrałem jako porównanie do siebie.

krystynka
12-08-2010, 11:59
Ta "ruska dzicz" jest często o niebo bardziej kulturalna i inteligentna, niż niektórzy wypowiadający się na tym forum...
Przeczytałaś już "Antygonę"?

A odczep Ty się od tej Antygony, nieszczęście Ty moje...
Że też mnie podkusiło... :D

A że dzicz, to wiem z relacji ludzi, już nie żyjących, niestety.
Świadków tamtych dni...