PDA

View Full Version : Duża solidarność, mała solidarność. Biografia Henryki Krzywonos - komentarze

krystynacz46
01-09-2010, 14:14
Komentarz do artykułu: Duża solidarność, mała solidarność. Biografia Henryki Krzywonos (http://www.senior.pl/121,0,Duza-solidarnosc-mala-solidarnosc-Biografia-Henryki-Krzywonos,9654.html)
--------------------
Było więcej takich kobiet działających ,pamiętają o nich przyjaciele ,najbliżsi .

Ha_na
01-09-2010, 20:56
I ponownie stanęła przed wyborem:wyjść i powiedzieć, czy zachować się tak jak pozostali, udawać że nie slyszę i nie rozumiem.Bo po co, robić sobie nowych wrogów, kiedy tych starych dostatek. Ale miała odwagę, Ona jedna, kiedy wszyscy milczeli. Tak jak kiedyś... w tramwaju. Mam nieodparte wrażenie, że gdyby większość / wszyscy - niemożliwe/, byliby tacy jak Ona - mielibyśmy dzisiaj inną Polskę niż obecnie.

..........
07-09-2010, 01:19
I ponownie stanęła przed wyborem:wyjść i powiedzieć, czy zachować się tak jak pozostali, udawać że nie slyszę i nie rozumiem.Bo po co, robić sobie nowych wrogów, kiedy tych starych dostatek. Ale miała odwagę, Ona jedna, kiedy wszyscy milczeli. Tak jak kiedyś... w tramwaju. Mam nieodparte wrażenie, że gdyby większość / wszyscy - niemożliwe/, byliby tacy jak Ona - mielibyśmy dzisiaj inną Polskę niż obecnie.

o kurza twarz:confused:
- gdyby wszyscy byli tacy jak ona w temacie "walenia prosto z mostu"(oczywiscie oprócz mnie), poprosiłbym Stalina o łagodną zsyłkę na Sybir.:D