PDA

View Full Version : Nadci¶nienie - też to macie?


Krzyschu
27-09-2010, 22:30
Witajcie! Czy jest na tym forum kto¶ z NADCI¦NIENIEM? Ja choruje na nadci¶nienie od 5 lat i mam wrażenie, ze nikt sie nie interesuje naszymi problemami. A już zwłaszcza Fundusz Zdrowia! Czy nadci¶nienie to choroba przewlekła? Pewnie, że tak! A widział kto¶ receptę na leki na nadci¶nienie ze zniżk± na "P", czyli choroby przewlekłe? No wła¶nie!
Może jednak co¶ się zmieni na lepsze. Ostatnio znalazłem gdzie¶ ankietę prowadzon± przez naukowców, którzy mówi±, że chc±, aby było nam łatwiej stosować nasze leki. Polecam ten adres: http://www.surveymonkey.com/s/C7GGSVV Dajcie znać, co o tym my¶licie.

babciela
24-10-2010, 20:29
Niestety, NFOZ nie uznal nadcisnienia za chorob± przewlekl±- chociaż ja nie spotkałam się z wyleczonym samoistnym nadcisnieniem.Ale takie mamy czasy...Uwazaj cukrzyca, nadcisnienie, miazdzyca najbardzuej uszkadzaja naczynia krwionosne. A wię codzienne mierzenie rano no- powiedzmy w pozycji leżacej- choczaz uwazam to za duz± nieprawidlowisc. dieta z ograniczeniem soli Nacl- w sklepach jest KCL- no i bezstresowo zyc, staranne prowadzenie tej choroby- cisnienie rozkurczowe( to drugie) nie moze przekraczac 90 , bo wtedy zaczynaj± się zmiany naczyniowe. jezeli cos jeszzce - to prosze- odpowiem w miarę mozliwosci. Z badan RTG serca, badanie nerek, próby czynnosciowe nerek, dno oka.