PDA

View Full Version : Dopalacze i co dalej


tadeusz50
29-09-2010, 15:03
Problem raczej nas seniorów nie dotyczy (chociaż kto to wie)?
Ostatnio w telewizji i w prasie dzień w dzień jest artykuł o zatruciu młodych ludzi ba dzieci przez właśnie dopalacze.
To z dnia dzisiejszego

Szóstka licealistów zatruła się dopalaczami
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8439108,Szostka_licealistow_zatrula_sie_do palaczami.html
Pięć dziewczyn i jeden chłopak z objawami zatrucia trafiło do białostockiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego.

Dwóch nastolatków zatruło się dopalaczami. "To plaga"

2010-09-29, ostatnia aktualizacja 2010-09-29 14:47
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8440738,Dwoch_nastolatkow_w_szpitalu__Zatr uci_dopalaczami_.html

Scarlett
29-09-2010, 15:10
Jeszcze zalegalizować narkotyki i będzie jak w bajce:rolleyes:
Nie będziemy wówczas słuchać w TVN -ie o katastrofach i wypadkach, a o młodzieży, której tak źle jest na tym świecie.

Scarlett
29-09-2010, 15:16
U mnie jest taki sklep w odległości 200 m od gimnazjum. Ktoś podpalał go już 4 razy (może jakiś rodzic), ale nie ma na to mocnych.:rolleyes: Omijają przepisy w tak sprytny sposób, że rząd nie wie co zrobić z tym fantem.

tadeusz50
29-09-2010, 15:20
W tej chwili rozmowa w tvn-24 z burmistrzem Bydgoszczy który chce uchwałą zakazać takich sklepów w swoim mieście.

jasinek123
29-09-2010, 15:44
A to ciekawe
Tadeusz właścicielem takich sklepów jest 25 latek
a ma ich już powyżej 100
jeszcze jedno jesteśmy w UE i prawo jest jednakowe
dla całej uni.
Problem jest w całej uni
przecież import jest z Angli lub Berlina

tadeusz50
29-09-2010, 16:00
A to ciekawe
Tadeusz właścicielem takich sklepów jest 25 latek
a ma ich już powyżej 100
jeszcze jedno jesteśmy w UE i prawo jest jednakowe
dla całej uni.
Problem jest w całej uni
przecież import jest z Angli lub Berlina
Jasinek, prawo nie jest jednakowe w całej UE. W Holandii i Czechach być może jeszcze gdzieś jest legalizacja narkotyków. Kontroli na granicach nie ma.
W sprawie dopalaczy z tego co słyszę i czytam prawo nie nadąża się zmieniać. Poruszając ten temat mam na myśli raczej zwrócenie uwagi na nasze wnuki

jasinek123
29-09-2010, 16:34
Tadeusz
Wiem w czym rzecz
za naszych czasów były papierosy i wino-J23
teraz to za mało!

tadeusz50
29-09-2010, 16:45
Jasinek, były papierochy i J23, ale nie gasiłem peta przed sama bramą szkoły, mimo pełnoletności. Teraz widzę rano dzieci idące do gimnazjum po drugiej stronie ulicy i pętak/aczka pali do samej bramy szkolnej.Nie lepiej w szkole podstawowej.

toy_
29-09-2010, 16:46
to problem młodzieży, bo starsi potrafią rozsądnie dawkowac

tadeusz50
29-09-2010, 16:50
to problem młodzieży, bo starsi potrafią rozsądnie dawkowac
Co dawkować? Jak rozsądnie?Uzależniony nie będzie dawkował rozsądnie. Granica wieku nie ma tu nic do tego.

jasinek123
29-09-2010, 16:50
toy
Przestań!!!!

toy_
29-09-2010, 16:52
tad - z autopsji
jasinek -jesli mam zamilczec chce wiedziec czemu

jasinek123
29-09-2010, 16:56
toy
nie milknij tylko masz fajne poczucie humoru!!
pisz -pisz -pisz!!

tadeusz50
29-09-2010, 17:13
to problem młodzieży, bo starsi potrafią rozsądnie dawkowac

Widzisz, ja z autopsji pamiętam trochę inaczej. Jako młodzieniec wypiłem piwo jedno, dwa, nawet to J23 po wypłacie stypendium i na tym koniec. Problem zaczął się wiele lat później stąd moje wątpliwości. Swojego problemu od początku nie ukrywam.

eledand
29-09-2010, 18:20
Witaj Tadeusz.
Może jaśniej wyrazicie się na temat Dopalaczy.

Co to jest;Tabletki,napitek,plaster,lub inne diadostwo.
Nie mam rozeznania a chciałabym być uświadomiona na starość.

tadeusz50
29-09-2010, 18:46
Są to substancje chemiczne a właściwie narkotyki. Więcej np. tu
http://www.dopalaczeinfo.pl/

Jadzia_G
29-09-2010, 18:53
Zastanawiam się dlaczego to nie jest zabronione i karane tak jak ... narkotyki.
Czy te nasze władze są ślepe i głuche czy głupie. To się nie mieści w głowie i jeszcze takie stwierdzenie słyszałam że to nie jest do spożywania ... tylko do celóww kolekcjonerskich..... zastanawiam się czy to ja zwariowałam czy świat oszalał.

tadeusz50
29-09-2010, 19:00
Bydgoscy radni uchwalili zakaz obrotu tzw. dopalaczami

Może to pierwszy maleńki kroczek do delegalizacji dopalaczy

http://www.salon24.pl/news/54513,bydgoscy-radni-uchwalili-zakaz-obrotu-tzw-dopalaczami

Od wtorku prezydent miasta zarządził "działania nękające" sprzedawców i klientów sklepów z dopalaczami. Przed sklepami dyżurują strażnicy miejscy, którzy mają legitymować młode osoby wchodzące i wychodzące ze sklepów, a także rejestrować kamerą klientów. Prezydent nakazał także komunalnej spółce administrującej miejskimi budynkami natychmiastowe wypowiedzenie umów najmu firmom handlującym takimi środkami.

eledand
29-09-2010, 19:22
Dobrze środki chemiczne to wstrzykuje się to do żyły czy pali jak "Gańdzia".:D

tadeusz50
29-09-2010, 19:25
Dobrze środki chemiczne to wstrzykuje się to do żyły czy pali jak "Gańdzia".:D
Elu nie znam sposobu zażywania. Pewnie każdy jest możliwy łącznie z normalnym łykaniem

toy_
29-09-2010, 20:22
Oficjalnie dopalacze sprzedawane są jako produkty kolekcjonerskie, nie nadające się do spożycia, dlatego dopuszczone są do obrotu w legalnie działających sklepach. Dopalaczami mogą być nazywane związki stanowiące pochodne zakazanych substancji psychoaktywnych (np. amfetaminy) lub też preparaty ziołowe zawierające związki halucynogenne. Stopień ich szkodliwości na zdrowie i potencjału uzależniającego jest różny; wiele substancji nie zostało jeszcze pod tym względem zbadanych, co stwarza dodatkowe zagrożenie. Bezsprzecznie fałszywe jest przekonanie, że dopalacze są bezpieczną alternatywą narkotyków

eledand
29-09-2010, 21:06
Hihi.
Witaj Tadeuszku i ja jutro idę kupić ze dwa Kufry Dopalaczy i
będę wieczorem po kolei próbować.
Miło pozdrawiam.;)

tadeusz50
29-09-2010, 21:10
Nawet nie chce mieć tego w ręce.

bronczyk
29-09-2010, 22:31
Eledand to się kolekcjonuje, a nie próbuje.

tadeusz50
30-09-2010, 07:58
Śmierć kosztuje zaledwie 14 zł. W sklepie z dopalaczami

Więcej... http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,90277,8440327,Smierc_kosztuje_zaledwie_14_zl__W_ sklepie_z_dopalaczami.html#ixzz10zN22VY1


Relacje "użytkowników" są straszne. "Nieustający kontakt z piekielnymi postaciami, na plecach czułem oddech śmieci. Zwidy, halucynacje myśli euforyczne. Pociłem sie temperatura ciała 43 st, ciśnienie 255/220, puls 190. Taki stan utrzymywał się przez około 5godz"

To fragment z dzisiejszej prasy.

Gdzie indziej
W jaki sposób walczyć z dopalaczami? (ankieta)
43% po co walczyć każdy ma swój rozum
36% zdelegalizować dopalacze
8% wprowadzić ostre kontrole policyjne
9% rejestrować sprzedawców i kupujących
2% zostawić sprawę edukacji szkołom

tadeusz50
01-10-2010, 20:46
"Nie zabijajcie naszych dzieci". Pikieta pod sklepami z dopalaczami w Bydgoszczy

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8452549,_Nie_zabijajcie_naszych_dzieci___P ikieta_pod_sklepami.html



Reklama dopalaczy w radiu RMF Maxxx. "Natychmiast wprowadzimy zakaz"

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8454225,Reklama_dopalaczy_w_radiu_RMF_Maxx x___Natychmiast.html


Wczoraj wieczorem RMF Maxxx wyemitowało reklamę dopalaczy, w której krakowski sklep zachęcał do "dołączenia do grona kolekcjonerów". Reklama pojawiła się tuż przed tym, jak ogłoszono pierwsze miejsce popularnej listy przebojów. - Natychmiast wprowadziliśmy zakaz przyjmowania tego typu zleceń - pisze rzecznik grupy RMF



Co za debil, kretyn przyjął takie zlecenie

Tak ostre słowa ale innych tu nie można napisać

krystynas53
01-10-2010, 21:16
Codziennie od godziny 11 rano ustawiaja się małolaty przed sklepem "kolekcjonerskim". Karnie czekają do 12. Pan otwiera, po chwili owe małolaty szybciutko zadowolone odchodzą. Później są następni, i tak do 17. Na moje pytanie dlaczego to dla małolatów pan sprzedaje, wzruszenie ramion i propozycja abym sobie też coś nabyła- jakieś kadzidełko czy coś innego.
Mamy w naszym mieście 6 takich sklepików.
Kiedyś to "ćpało" się krople Inoziemcowa lub Gandzie. To była klasyka, a teraz tylko chemia i chemia, brrrr.
Poważnie, czy rodziców nie interesuje co ich dzieci zażywają , na co idą pieniążki?

tadeusz50
02-10-2010, 08:13
Radni tych miast wprowadzili zakaz sprzedaży dopalaczy.
Zgierz
Bełchatów
Bydgoszcz
Ruda Śląska

Które miasto następne??
Zakaz taki wprowadzić w całej Polsce.
Chrońmy pokolenie dzieci i młodzieży

tadeusz50
02-10-2010, 10:00
Codziennie od godziny 11 rano ustawiaja się małolaty przed sklepem "kolekcjonerskim". Karnie czekają do 12. Pan otwiera, po chwili owe małolaty szybciutko zadowolone odchodzą. Później są następni, i tak do 17. Na moje pytanie dlaczego to dla małolatów pan sprzedaje, wzruszenie ramion i propozycja abym sobie też coś nabyła- jakieś kadzidełko czy coś innego.
Mamy w naszym mieście 6 takich sklepików.
Kiedyś to "ćpało" się krople Inoziemcowa lub Gandzie. To była klasyka, a teraz tylko chemia i chemia, brrrr.
Poważnie, czy rodziców nie interesuje co ich dzieci zażywają , na co idą pieniążki?
Pan czy pani robia to dla kasy (to że brak wyobraźni, sumienia i czego tam jeszcze, to inna sprawa) Kasa, kasa, gdzieś słyszałem w telewizorni wyznanie skruszonego sprzedawcy. Koszt produkcji kg dopalaczy 100-300zł, ten sam kilogram w hurcie 14 000zł w a detalu 50 000zł Tu sypie wiązanką wulgaryzmów pod nosem bo tu ktoś może poczuć się dotknięty. Czy rodzice wiedzą co ich latorośle zażywaja? Uważam, że najczęściej nie!!
Nie rozmawiają z dziećmi o tym problemie bo uważają, że to ich nie dotyczy. To jest błędem rozmawiam z starszą wnuczką od wielu lat. Odwiedzamy grób córki znajomych, która zaćpała się w wieku zaledwie 19 lat. Za dobrze Jej było, rodzice zajęci biznesem i stało się to najgorsze.

tadeusz50
02-10-2010, 10:26
widzę, że wątek dość często odwiedzany ale chętnych do poruszenia tematu jakoś bardzo mało.

toy_
02-10-2010, 10:31
małolaty nie wiedzą, że haluny sa wpisane w działanie koksu :(

tadeusz50
02-10-2010, 13:37
małolaty nie wiedzą, że haluny sa wpisane w działanie koksu :(
Tu to raczej nie małolaty
W Zabrzu zatruły się 4 osoby. Nowa substancja?

Wiadomo natomiast, że "dopalacze" były przyczyną zatruć czterech osób z Zabrza. Najpierw, w piątek po południu pogotowie pojechało tam do nieprzytomnej 33-letniej kobiety, u której lekarz stwierdził zatrucie nieokreśloną substancją. Na miejscu dolegliwości zgłosił też jej 40-letni mąż. Oboje zostali przewiezieni najpierw do szpitala miejskiego, a potem do szpitala św. Barbary w Sosnowcu.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8455864,Powiedzial_tylko__ze_wzial_dopalac ze_i_zle_sie_czuje_.html

Czy naprawdę z tymi sprzedającymi śmierć nic nie można zrobić? Gdzie są prawnicy? Nie wierzę,ze nie ma na nich odpowiednich przepisów "np. nieumyślne spowodowanie śmierci" i można posiedzieć ileś tam latek. (nie jestem prawnikiem)

tadeusz50
02-10-2010, 15:00
Tusk o dopalaczach: Brutalnie rozstrzygniemy problem. I błyskawicznie

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8456029,Tusk_o_dopalaczach__Brutalnie_rozs trzygniemy_problem_.html

Mam nadzieję, że to się uda, musi się udać

tadeusz50
02-10-2010, 17:20
Zakazano handlu dopalaczami na polecenie min. Zdrowia.
W akcji bierze kilkuset inspektorów sanepidu. Bardzo mnie ta wiadomość cieszy. Wreszcie pozytywna wieść.


Antydopalaczowa akcja w całym kraju: inspektorzy sanitarni wraz z policją w sklepach

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8456221,Antydopalaczowa_akcja_w_calym_kraj u__inspektorzy_sanitarni.html

Jadzia_G
02-10-2010, 19:44
No..... nareszcie ktoś przyszedł do głowy po rozum, ale tyle dzieci w szpitalach :mad:

tadeusz50
03-10-2010, 07:09
Ponad 800 sklepów z dopalaczami zamkniętych

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8457086,Prawie_osiemset_sklepow_z_dopalacz ami_zamknietych.html


Sanepid skontrolował w sobotę 1645 miejsc, w których sprzedawane są "dopalacze". Inspektorzy zabezpieczali produkty, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. W akcji uczestniczyło kilkuset inspektorów sanitarnych i około trzech tysięcy policjantów.


Z pewnością to nie zwycięstwo, czy sukces w walce z tymi legalnymi siewcami śmierci i uzależnienia, lecz mały krok do przodu. Potrzeba zrobić następne. Stosować tu prawo i jego wykonywalność.

ewikomega
03-10-2010, 15:49
Witaj Tadeusz.
Może jaśniej wyrazicie się na temat Dopalaczy.

Co to jest;Tabletki,napitek,plaster,lub inne diadostwo.
Nie mam rozeznania a chciałabym być uświadomiona na starość.
Eledand może ja pogłębię trochę wiedzę na temat dopalaczy.
Naturalne narkotyki, czyli;
Mariuhana- susz kwiatów- konopi indyjskiej,
Kokaina-wyciąg z maku,
Amfetamina też narkotyk,ale chemia /produkcję zaczęto dla potrzeb wojskowych/pilotom w czasie wojny dawano , aby byli bardziej odważni, nie czuli bólu jak są ranni itd.itp........
"Maryha" i "koka"-narkotyki,ale z naturalnych źródeł,
"amfa" TO JUŻ CHEMIA.
DOPALACZE- TEŻ CHEMIA I IIIIIIIIII dla lekarzy problem ,
bo nie wiedzą jak leczyć- nie znają składu chemicznego , który daje złe objawy, a płukanie żołądka nie daje rezultatów.
W tak zwanych dopalaczach- chemicy dodają składniki, które dają "odlot". Nie ważny człowiek, liczy się efekt.
Efekt to też wielkie pieniądze, a Polacy w tym są dobrzy.
Jesteśmy głównym eksporterem "amfy"/obecnie/, więc dopalacze-/chemię / podejrzewam będziemy sami produkować /a może już sami produkujemy:confused: /, a nie będziemy sprowadzać-Polak potrafi i obejdzie wszystkie przepisy-PRZYKRE, ALE PRAWDZIWE:mad:
Ewo to są tabletki, sprzedawane z artykułami kolekcjonerskimi np. coś tam z logo "maryhy"-czyli listek zielony.

krystynacz46
03-10-2010, 17:07
Witam
Ciekawa jestem dlaczego właśnie teraz zrobił się taki szum wokół "dopalaczy ",problem był od dawna (chyba ze dwa lata )i był nie do ruszenia (czyj to interes )może mnie ktoś oświeci ?

tadeusz50
03-10-2010, 17:13
Witam
Ciekawa jestem dlaczego właśnie teraz zrobił się taki szum wokół "dopalaczy ",problem był od dawna (chyba ze dwa lata )i był nie do ruszenia (czyj to interes )może mnie ktoś oświeci ?
Uważam, że głośno się zrobiło po kilkunastu zgonach młodych ludzi i o wiele więcej zatrutych umieszczonych w szpitalach.

krystynacz46
03-10-2010, 17:21
To na pewno wyprodukowano jakiś nowy środek.
Myślę ,że najpierw powinni znaleźć wytwórców ,bo przecież zamknięcie sklepów nic nie da ,będzie tak jak z narkotykami .

Alsko
03-10-2010, 17:23
Potrzeba zrobić następne. Stosować tu prawo i jego wykonywalność. Ciekawa jestem, jak władze sobie poradzą ze sprzedażą internetową.
To już takie łatwe nie będzie, tym bardziej że doszli ci, którym po zamknięciu sklepików został towar, a poza tym przywykli już do niemałych zysków.
Stron w Sieci jest cała masa, niektóre pięknie opracowane graficznie :mad:
A te sformułowania!!! "Tylko do celów kolekcjonerskich", "opis dla celów informacyjnych" itp.

tadeusz50
03-10-2010, 17:31
Proszę posłuchajcie
http://www.youtube.com/watch?v=gNZIdOnw31g

w koło to -dopalacze- do kolekcjonowania, produkcja jak lewków. Nie wiem czy śmiać się czy płakac nad takim idiotą.
Gdzieś słyszałem ,ze tam dodawane są trutka na szczury,lakier do pieców i inne możliwe badziewie. Rady raczej ani my ani rząd nie ma na podziemna sprzedaż. Musimy tylko naszych bliskich i wszystkich młodych ostrzegać o śmiertelnym niebezpieczeństwie.

eledand
03-10-2010, 17:53
Witajcie i jednym jestem zainteresowana,czy my z naszych składek NFZ-tu będziemy pokrywać te chore badziewie.:mad:

krystynacz46
03-10-2010, 18:22
Zobaczyłam film ,nie wiem czy płakać ,czy się śmiać.:mad:

tadeusz50
03-10-2010, 19:05
Witajcie i jednym jestem zainteresowana,czy my z naszych składek NFZ-tu będziemy pokrywać te chore badziewie.:mad:
Tak, ja też jestem tym chorym badziewiem, leczonym z NFZ z alkoholizmu. To jest to samo. To też są ludzie

tadeusz50
03-10-2010, 19:33
Dziecięcy po dopalaczach. Do szpitala trafiła nawet 8-latka
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8458787,Dzieciecy_po_dopalaczach__Do_szpit ala_trafila_nawet.html


Czy to też to chore badziewie


Do szpitala w Gorzowie trafiło kilku nastolatków zatrutych dopalaczami. Pracownicy lecznicy twierdzą, że problem jest coraz większy. Z informacji "Gazety" wynika, że na oddziale dziecięcym leżała też 8-latka, której ktoś podał tabletkę ze sklepu z tymi legalnymi narkotykami.


dalej

Wielkopolska: zmarł mężczyzna po zażyciu dopalaczy

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8458109,Wielkopolska__zmarl_mezczyzna_po_z azyciu_dopalaczy.html

olena
03-10-2010, 20:01
Odpowiedzialność powinni również ponieść ci, którzy dopuścili handel dopalaczami w Polsce. Bo już wtedy w świecie wiedziano czym to pachnie. Tylko u nas byli wtedy wszyscy naiwni?

tadeusz50
03-10-2010, 20:05
Odpowiedzialność powinni również ponieść ci, którzy dopuścili handel dopalaczami w Polsce. Bo już wtedy w świecie wiedziano czym to pachnie. Tylko u nas byli wtedy wszyscy naiwni?
Tylko,że świat zezwala na handel tymi dopalaczami. Trochę jaśniej, gdzie dano sobie radę z dopalaczami?

eledand
03-10-2010, 20:12
Witaj Tadeusz.
Ja Ciebie broń boże nie tyknęłam,ale mnie chodzi o skład tego tzw.Badziewia" produkowanego na zgubę młodych ludzi.
Trutka na szczury,mielone szkło itd.
Jeżeli czujesz się urażony to przepraszam.:D

A ciekawe który z posłów za tym stoi i nabija sobie kieszenie.

tadeusz50
03-10-2010, 20:16
Witaj Tadeusz.
Ja Ciebie broń boże nie tyknęłam,ale mnie chodzi o skład tego tzw.Badziewia" produkowanego na zgubę młodych ludzi.
Trutka na szczury,mielone szkło itd.
Jeżeli czujesz się urażony to przepraszam.:D
Tak poczułem się urażony, tak jak i pewnie wielu uzależnionych i tych przypadkowych zatrutych. Być może inaczej odczytałem ale raczej się nie pomyliłem.
Przeprosiny przyjęte i nie mam urazy. Piszemy co myślimy, ja też czasem się zagalopuje pisząc gdzieś post

babciela
03-10-2010, 20:19
A ja jestem ciekawa, dlaczego dopiero teraz wzieto sie za dopalacze, dzieciaki umierają od chwili legalizacji tego swinstwa. I myslę , ze to nie jst wcale takie proste do likwidacji- wystarczy zmienic jeden skladnik i inna nazwa i niekoniecznie pod nazwą dopalacza. Ja myslę, ze rzad szykuję nam niemilą niespodziankę- legalizację tzw lekkich narkotyków, zamiast tych dopalaczy- pozyjemy, zobaczymy...

tadeusz50
03-10-2010, 20:29
A ja jestem ciekawa, dlaczego dopiero teraz wzieto sie za dopalacze, dzieciaki umierają od chwili legalizacji tego swinstwa. I myslę , ze to nie jst wcale takie proste do likwidacji- wystarczy zmienic jeden skladnik i inna nazwa i niekoniecznie pod nazwą dopalacza. Ja myslę, ze rzad szykuję nam niemilą niespodziankę- legalizację tzw lekkich narkotyków, zamiast tych dopalaczy- pozyjemy, zobaczymy...
Raczej nie będzie legalizacji miękkich narkotyków, owszem pożyjemy zobaczymy.
Jak to dziadostwo zdefiniować by nie można było omijać prawa.

olena
03-10-2010, 20:30
Tylko,że świat zezwala na handel tymi dopalaczami. Trochę jaśniej, gdzie dano sobie radę z dopalaczami?
W Polsce dyskutowano nad tym, kiedy się pojawił pierwszy sklep.
Mówiono, że nie we wszystkich krajach jest pełna swoboda. Nie pamiętam dokładnie wtedy wymienianych państw, ale teraz znalazłam to

Często można usłyszeć opinię, że dopalacze są legalne w całej Europie, podczas gdy poziom kontroli nad substancjami zawartymi w dopalaczach w poszczególnych krajach jest różny. Istnieją w Europie takie kraje, jak Wielka Brytania czy Holandia, które prowadzą politykę bardziej liberalną względem ww. substancji. Są także kraje, które prowadzą politykę bardziej restrykcyjną, a lista substancji zakazanych obejmuje bardzo szerokie spektrum substancji, w tym także większość składników dopalaczy (np. Szwecja, Belgia czy Francja). Czy stwierdzenie, że dopalacze są legalne w Europie nie jest zatem trochę na wyrost?

aha, źródło cytatu:
http://www.tuchola.pl/portal.php?aid=12737345974beba5c56f751

tadeusz50
03-10-2010, 20:44
olena
Dzięki za źródło i tam czytam.


Zamieszczane na stronach internetowych informacje na temat badań rzekomo potwierdzających brak szkodliwości określonej substancji stwierdzają, że przynajmniej niektóre dopalacze są ,,bezpieczną alternatywą dla szkodliwych efektów nielegalnych i uzależniających narkotyków”. Podczas gdy informacje z badań dotyczą jedynie faktu, że nie zawierają one substancji objętych kontrolą prawną, co nie jest równoznaczne z tym, że oferowane produkty są bezpieczne dla użytkowników. Nie ma zatem mowy o żadnym certyfikacie bezpieczeństwa używania. Prawdą jest, że liczba wiarygodnych badań i analiz na temat tzw. dopalaczy, w większości będących nowo zsyntetyzowanymi substancjami, jest bardzo ograniczona. Zapewne wiesz, że zanim nowa substancja trafi do rąk lekarzy i wejdzie do powszechnego użytku jako lek, musi przejść wszechstronne testy laboratoryjne, próby na zwierzętach doświadczalnych i trzy fazy badań z udziałem ludzi, czyli badań klinicznych. Od zsyntetyzowania biologicznie aktywnego związku do pojawienia się leku na rynku upływa z reguły kilkanaście lat, a koszty badań przedklinicznych i trzech faz klinicznych szacuje się obecnie na kilkaset milionów dolarów. Czy przypuszczasz, że producenci dopalaczy zadają sobie tyle trudu by stosować tę procedurę? W ostatnim czasie było przynajmniej kilka zgłoszeń do szpitali (głównie psychiatrycznych) spowodowanych używaniem dopalaczy. Istnieją także przesłanki do tego, by przypuszczać, że niektóre z nich mogą uzależniać. Czy nie jest tak, że swoje „wynalazki” producenci dopalaczy testują na Tobie?

tadeusz50
03-10-2010, 21:03
Premier Tusk: w sobotę sklepy z dopalaczami zniknęły raz na zawsze

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8458247,Premier_Tusk__to_zmasowany_atak_na _rynek_dopalaczy.html


Pożyjemy zobaczymy, czy ta hydra się nie odrodzi. To, że będą nimi handlować poza sklepami to niestety jest pewne.

Stalin
04-10-2010, 00:33
Jestem przeciwny dopalaczom zdecydowanie. Po prostu. Zamknięcie sklepów to dobry ruch.

tadeusz50
04-10-2010, 12:10
"Król" dopalaczy: Zamykanie sklepów to bezprawie

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8460211,_Krol__dopalaczy____Zamykanie_skle pow_to_bezprawie.html


RZEGLĄD PRASY. Dawid Bratko, uchodzący za "króla" dopalaczy w Polsce, w rozmowie z "Expressem Ilustrowanym" przyznaje, że o sobotniej akcji zamykania sklepów z dopalaczami będzie rozmawiał ze swoimi prawnikami. - Na podstawie dokumentów udowodnimy, że sklepy zostały zamknięte bezprawnie. Zapewniam, że dalej będę rozwijał swoją sieć - dodaje. Swoich klientów publicznie nazywa "debilami".

Ten chłopczyk myśli, ze wszystkie rozumki zjadł i pieniążki pomogą mu kpić z prawa. Zapomniał biedak, że sam jest DEBILEM


Kopacz nic sobie nie robi z gróźb "króla dopalaczy"


Minister zdrowia Ewa Kopacz zapowiedziała w TVN24, że wkrótce zacznie obowiązywać nowa ustawa, która umożliwi skuteczną walkę z tzw. dopalaczami. To odpowiedź na zapowiedzi Dawida Bratko, właściciela największej w Polsce sieci sklepów z dopalaczami, który twierdzi, że weekendowa akcja zamykania sklepów była bezprawna.

Teraz konferencja Ministra Sprawiedliwość. To, że za późno to wiadomo ale lepiej późno niż wcale i teraz muszą DZIAŁAĆ SZYBKO I ZDECYDOWANIE.

tadeusz50
04-10-2010, 12:16
Jak dorobić się na uzależnieniu

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/jak_dorobic_sie_na_uzaleznieniu_162208.html



Objawy przedawkowania dopalaczy:
- gwałtowny wzrost ciśnienia
- wysokie tętno
- bóle brzucha
- wymioty
- omdlenia
- bóle głowy
- omamy/halucynacje
- drgawki
- pobudzenie
- niewydolność pracy serca prowadząca do zgonu

Jeśli zauważyliśmy u kogoś takie objawy po zażyciu dopalacza natychmiast zadzwońmy na pogotowie ratunkowe!

Scarlett
04-10-2010, 15:59
Dopalacze i co dalej?
Nic, wszystko przeniesie się do podziemia
i żaden rząd z tym nie wygra.

http://forum.dopalamy.com/

tadeusz50
04-10-2010, 16:43
Dopalacze i co dalej?
Nic, wszystko przeniesie się do podziemia
i żaden rząd z tym nie wygra.

http://forum.dopalamy.com/

Elu pewnie, że z podziemiem żaden rząd nie wygra. Tak było z prohibicją w USA, tak jest z narkotykami. Ale na litość nie można zezwolić legalnej sprzedaży dopalaczy, narkotyków i może obok sklep z bronią też bez zezwoleń. Strach się już bać.
Wariatów nie brak.

tadeusz50
04-10-2010, 19:09
Bydgoszcz: dopalacze w pubie - utrata koncesji na alkohol

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8464338,Bydgoszcz__dopalacze_w_pubie___utr ata_koncesji_na.html

Zabieranie koncesji na alkohol, społeczne patrole w pubach, specjalna infolinia - to kolejne sposoby na walkę z dopalaczami w Bydgoszczy. Po uchwale Rady Miasta, prezydent wytacza kolejne działa w walce z "produktami kolekcjonerskimi".

Każdy sposób jest dobry i oby skuteczny.

waclaw46
04-10-2010, 19:19
Ja wcześniej pisałem że to według mnie gra polityczna związana z ostatnimi informacjami medialnymi związanymi za Palikotem.
Ale zakładam że się mylę i nie jest to spartaczona jak zwykle ważna dla nas sprawa.Ostatnim tygodniu uszczęśliwiano nas wypadkami z użyciem dopalaczy i to młodzieży..
Nie wiem czy gówniarz który wylądował na detoksie to rzeczywiście spożył ten dopalacz bo to trzeba udowodnić .Albo tak jak było za Ziobry młody człowiek godził się na prowokację to czy rodzice wyrazili zgodę.Czy byście się zdecydowali dla dobra kraju aby wasze dziecko uczestniczyło w takiej prowokacji? Trzeba przeprowadzić badania laboratoryjne bo tak to sobie możemy pogadać na forum a nie w sądzie.Czy zatrucia grzybami też mamy zamykać wszystkich stojących przy drodze i handlujących ? Może też nasi posłowie i uchwalą w sejmie ustawę w sprawie grzybów.Zaczęła się tworzona przez media psychoza dopalaczy.Może te mądre głowy potrafią napisać ustawę wraz z ekspertami która będzie zabraniała handlu tym produktem.Albo powiedzą ze nie potrafią a nie na siłę będą łamać prawo bo przyjdzie nam płacić odszkodowania .

tadeusz50
04-10-2010, 19:37
Waclawie
Zboczyłeś z tematu, ale o ile się nie mylę nie wolno handlować w pasie przydrożnym i to grzybami czy owocami. Na targowiskach mają być grzyby z atestem sanepidu.
Z tego co wiem to laboratoria potwierdzają zatrucie tym świństwem.

Scarlett
05-10-2010, 10:32
Temat krzyż zniknął, a zastąpił go temat - dopalacze.
Ciekawe ile miesięcy będzie frapował rządzących i ranił
moje uszy, a przeciwnicy partyjni będą wymyślać sposoby kto jest skuteczniejszy. Beata Kempa ma swoje wizje i twierdzi, że król dopalaczy wygra z rządem i handel tym świństwem będzie miał się dobrze i chyba ma rację.

toy_
05-10-2010, 12:18
http://www.dopalaczeinfo.pl/

Stalin
05-10-2010, 21:54
Szacun dla Jarko - zaczął współpracować z Tuskiem, wziął udział w kampanii przeciwko dopalaczom: Zażywasz - przegrywasz!
:D:D:D:D

bronczyk
06-10-2010, 19:10
A u nas znowu zamiast w ciszy i spokoju prawo tworzyć, robi się medialny szum. Więcej z tego hałasu niż czegokolwiek innego. Pan premier znów jako dzielny szeryf ślicznie się do narodu uśmiecha. A my chyba lubimy szeryfów.

Stalin
07-10-2010, 15:18
bronczyk - nie wszystkich na szczęście. Jak jarko został szeryfem to trzeba było przedterminowe wybory zarządzić. :D:D:D:D

devilman01
08-10-2010, 18:26
Niedawną nowelizacją ustawy o zwalczaniu narkomani rząd zezwolił na posiadanie niewielkich ilości narkotyków, tym czasem zabrania się sprzedaży i produkcji "substancji podobnych" gdzie tu sens i logika Narkotyki od których nikt nie odprowadza podatków i nawet nie pakuje w bezpieczne dawki a młodzi ludzie uczą sie to zażywac metodą prób i błedów można nosić przy sobie?? To bandytyzm a nie prawo!!!

Zastanówcie się chwilę przecież to co rząd robi w tej chwili to przypomina czasy PRLu gdzie demokracja gdie wolność? gdzie swoboda handlu! tak to ma wyglądac wszystko żeby rząd postę[pował jak bandyci??
Jeżeli rząd robi to wszystko dla dobra i zrowia obywateli powinien zabronić sprzedaży alkoholu i papierosów! ile lezy ludzi w szpitalach na wykończeniu iel miesięcy ludzie umieraja na raka ile wydaja na leczenie i jakie wkońcu za to ponoszą koszty podatnicy! To jest dopiero plaga ale jak mozna zabronic tego co co drugi w rządzie robi?
Narkotyki były zawsze i będą
w polsce co drugi gimnazjalista i uczeń szkoły średniej przyznaje ze miał kontakt z narkotykami ( czyli około 2 500 000 młodych ludzi)
70% studentów przyznaje ze miało kontakt z narkotykami(3 500 000 studentów)
i przyjmijmy ze 2% dorosłych miało kontakt z narkotykami w naszym kraju! (800 000 osób)
w sumie 6mln 800tys polaków zażywało cięższe lub lżejsze narkotyki
Jezeli kazda z tych osób kupi działke jakiegokolwiek narkotyku raz w roku to zakupi 6mln 800tys. gram narkotyków co daje blisko 7 ton różnych narkotyków chodź te liczby są bardzo zaniżone to wartość tych narkotyków grubo przekracza 200 000 000 zł!!!!! Dla karteli narkotykowych!!!
Dopalacze to jedyna możliwość kontroli tego rynku który i tak pozostanie młodzi ludzie teraz bedą chodzić do dilerów którzy nie licza sie z prawem i z tym komu sprzedaja narkotyki!!! duzo bardziej niebezpieczne od "dopalaczy" młodzi chłopcy będą tym handlować zeby mieć na działke amfy czy hery młode dziewczyny będą sie sprzedawać zeby zarobić i nikt tego nei bedzie mógł kontrolowac bo to czarna strefa!!!
podatek z 200mln zł to jakies 60mln zł do skarbu Panstwa rocznie Czy kartele narkotykowe go zapłacą?? NIE!! wykorzystaja te pieniadze do zakupu broni chandlu kobietami i do produkcji narkotyków!
Więc należy sobei odpowiedzieć na pytanie czy łatwiej kontrolować i zaostrzyć przepisy zezwalajace na chandel dopalaczmi powiedzmy od 21 roku zycia wydawac specjalne koncesje itp wymagać składu na opakowanich i dawkowania? czy pozwolić aby nasze dzieci i ludzie z naszego otoczenia zażywali trudke na szczury od dilerów z "bramy"??

toy_
18-10-2010, 20:29
http://www.dopalacze.com/

bronczyk
19-10-2010, 21:47
Radni z Bydgoszczy poszli za ciosem i zakazali sprzedaży batoników w szkołach. Ma być zdrowa żywność i już. Od czego są radni. Kiedyś dietetycy zajmowali się układaniem menu, dzisiaj wybrani reprezentanci.

tadeusz50
20-10-2010, 18:58
18 zgonów przez dopalacze? Prawdopodobnie
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8540933,18_zgonow_przez_dopalacze__Prawdop odobnie.html

Wiceminister zdrowia Adam Fronczak poinformował, że dotychczas odnotowano 18 zgonów prawdopodobnie wywołanych przez dopalacze. Powiedział też, że od początku roku do szpitali trafiły 304 osoby prawdopodobnie z powodu zażycia takich substancji.

O całe osiemnaście za dużo

Scarlett
02-11-2010, 16:47
http://rozmowywtoku.onet.pl/39615,news,,1,8222kolekcjonuje8221_dopalacze,aktua lnosc.html

tadeusz50
02-11-2010, 17:06
http://rozmowywtoku.onet.pl/39615,news,,1,8222kolekcjonuje8221_dopalacze,aktua lnosc.html
Oglądałem końcówkę tego programu w tym wypowiedź Anity.
Anita lubiła eksperymentować, dlatego sięgnęła po dopalacze. Nie sądziła, że przez nie od śmierci będą ją dzieliły ułamki sekund

Otarła się o śmierć, uratował ja pies. Każde uzależnienie jest podobne do siebie. Nie ma kontrolowanego picia czy brania narkotyków dla osób uzależnionych.

waclaw46
03-11-2010, 10:08
Psucie prawa to nasza specjalność i pisanie ustaw na kolanie bez wysłuchania specjalistów oszołomy w sejmie głosują nie wiedząc za czym .Zakaz nic nie rozwiązuje tylko tworzy patologię.Przecież nikt nie zabroni kupić dopalaczy przez internet i przyślą ci do domu po co chodzić ,młodzież uczymy języka angielskiego i mają możliwość korzystania z internetu.Czy to też mamy zakazać albo wprowadzić wariant Chiński?Chcecie demokracje czy zamordyzm ale i z tym dawaliśmy sobie radę.Zakazami nic nie zrobimy trzeba dopuścić małe ilości narkotyków naturalnych i będą dostępne i skończy się plaga dopalaczy .
A może podawać ilości osób którzy zmarli z przedawkowania alkoholu i tych co w wyniku raka płuc i zobaczymy jak to wygląda.Akcyza jest jednym z składników pieniędzy w budżecie. Ponad 10 000 lat ludzkości są znane narkotyki naturalne wtedy też były zakazy?Uważam dalej że to temat zastępczy w którym emocje wzięły górę nad rozsądkiem.

tadeusz50
03-11-2010, 11:05
wacław46
Zakazami nic nie zrobimy trzeba dopuścić małe ilości narkotyków naturalnych i będą dostępne i skończy się plaga dopalaczy .
Skoro zakazami nic nie zrobimy, dopuśćmy sprzedaż narkotyków legalnie, dopuśćmy jazdę samochodami po pijaku, dopuśćmy bieganie z kałachami po ulicach. Zakazami nic nie zrobimy to po co zakazy?

waclaw46
03-11-2010, 16:05
Skoro zakazami nic nie zrobimy, dopuśćmy sprzedaż narkotyków legalnie, dopuśćmy jazdę samochodami po pijaku, dopuśćmy bieganie z kałachami po ulicach. Zakazami nic nie zrobimy to po co zakazy?Tadeuszu uważasz że zakazami i uchwalaniem bezużytecznego prawa coś wskórasz o masz problem z głowy?Przecież alkoholizm jest problemem i dużo ludzi umiera jakoś na nikim nie robi wrażenia.My przez uchwalanie prawa staramy się leczyć skutki ale zajmijmy się przyczynami o tym jest cisza..Można połowę społeczeństwa zamknąć w więzieniach tylko na tych co wymyślają zakazy i kary więzienia ktoś musi pracować.Czy czytałeś jakieś sensowne opracowanie w tym temacie specjalistów czy powtarzamy to czym nas propaganda w mediach karmi.Czy słyszałeś sensowną dyskusję o ilości spożytego alkoholu na wypadkowość,czy analizę przepisów związanych z spożywaniem alkoholu w pozostałych krajach Unii na wypadkowość.Czy nie możemy czegoś uchwalić rozsądnego a nie karłowate prawo pod publikę.Może zastanówmy się wszyscy dlaczego tak jest że sięgasz po butelkę wódki papieros czy działkę narkotyku?.

toy_
03-11-2010, 16:09
My przez uchwalanie prawa staramy się leczyć skutki
no widzisz tad...oni przez uchwalanie prawa... :P

waclaw46
03-11-2010, 16:23
no widzisz tad...oni przez uchwalanie prawa... :PJak masz na ten temat jakieś zdanie to napisz ,a co ma widzieć Tadeusz?

tadeusz50
03-11-2010, 16:30
Jestem palaczem -nie palącym
Jestem alkoholikiem - nie pijącym

Wiem jak w to uzależnienie wchodzi się-POWOLI
wiem jak szybko wchodzi się w narkomanię i do czego ona prowadzi, wyjść (przestać brać) z pewnościa trudniej niż z alkoholizmu czy palenia.
To nie propaganda w mediach a własna skóra

toy_
03-11-2010, 16:31
Jak masz na ten temat jakieś zdanie to napisz ,a co ma widzieć Tadeusz?
o sorry...chciałam tak - w twoim stylu - nie zna się a gada
a poza tym to było do tadeusza, trza było nie czytać

waclaw46
03-11-2010, 17:36
Wiem jak w to uzależnienie wchodzi się-POWOLI
wiem jak szybko wchodzi się w narkomanię i do czego ona prowadzi, wyjść (przestać brać) z pewnościa trudniej niż z alkoholizmu czy palenia.
To nie propaganda w mediach a własna skóraTadeuszu przecież nie ćpałeś to twoje spostrzeżenia są subiektywne.Z każdego uzależnienia się trudno wychodzi nawet z seksizmu.Nie zakazano przecież picia alkoholu i wprowadzona była prohibicja.Brak jest w tej sprawie debaty gdzie wypowiadają się specjaliści a dyskutujemy jak na imieninach u cioci pomiędzy jednym kęsem a drugim.Media podały dane ilu to policjanci zatrzymali pijanych kierowców to są słowa bo nie jesteśmy stwierdzić że część z nich miała przekroczenie 01promila ,przecież to normalna manipulacja jaką stosują media.Może wrócę do tych narkotyków czy 40 lat temu zakazywano sadzić mak czy konopie? Przecież wtedy też byli narkomani nic to nie ma wspólnego z ustrojem.Każdy zakaz nierozsądnie zastosowany na nic nie wpływa i nie pełni roli wychowawczej.Przecież dochodzi do dewaluacji kary to tak jak z piekłem mów se tam mów.Ja patrzę teraz na boisko Orlika który oddali kilka miesięcy temu i młodzież o 17.30 jeszcze z niego korzystają to jest dobry pomysł a część młodych stoi pod trzepakiem i coś popija pomimo Różańcowych Kółek Trzepak owych z których śmiała się Szczuka pomysł okazał się nie trafiony potrzeba innych aby ludzie młodzi mogli rozwijać swoje zainteresowania i mieć wybór.Przestańmy ludzi uszczęśliwiać na siłę.W każdym społeczeństwie będzie margines społeczny nieprzystosowanych do życia i ich nie uzdrowisz.

toy_
03-11-2010, 17:38
przecież nie ćpałeś to twoje spostrzeżenia są subiektywne.


ćpuny maja spostrzezenia obiektywne ??
:P

tadeusz50
03-11-2010, 17:44
Ćpać nie ćpałem, ale robiła to moja chrześnica -NIE ŻYJE (19 lat miała)
bez komentarza

waclaw46
03-11-2010, 17:53
http://asset.soup.io/asset/1203/3782_ecbe.jpeg zakazy:D :D

toy_
03-11-2010, 19:03
gratuluję wacławowi wyczucia chwili
no comments

bronczyk
03-11-2010, 21:56
Wacławie popieram twoje stanowisko. Same zakazy nic nie dadzą. Poprawnie politycznie jest mówić o grozie narkomanii. Tylko najgorsze skutki niesie picie alkoholu. Jakoś się sklepów nie zamyka, " procenty" są legalne. Pije się od wieków i to nam znormalniało, a amfetamina czy cokolwiek innego wzbudza strach. Stąd większość ludzi myśli, że jak damy po pięć lat za posiadanie to już nikt tego nie tknie. A wychodzi się z każdego nałogu bardzo trudno. Nawet z najbardziej niewinnego.

waclaw46
03-11-2010, 23:00
Ćpać nie ćpałem, ale robiła to moja chrześnica -NIE ŻYJE (19 lat miała)
bez komentarzaPrzykre to, ale sam wiesz gdybyś się wcześniej nie opamiętał też by wątroba twoja nie wytrzymała takie to życie i nasza biologia bardziej przeżywamy stratę najbliższych.Zakazami i więzieniami nic nie zrobimy takie jest moje zdanie dlatego pisałem o dyskusji i przedstawieniu badań na ten temat.Przecież niema tyle więzień bo 30 000 ludzi czeka na odsiadkę ,zaostrzanie prawa to większa ilość miejsc w więzieniach o tym trzeba pamiętać.Obniżenie bezrobocia w grupie 18-30 dostęp do kultury rozrywki i sportu to kierunki przeciwdziałające patologiom.Brak perspektyw to uciekanie w używki.

pluto37
04-11-2010, 08:52
Psucie prawa to nasza specjalność i pisanie ustaw na kolanie bez wysłuchania specjalistów oszołomy w sejmie głosują nie wiedząc za czym .zastępczy w którym emocje wzięły górę nad rozsądkiem.

Nie zgodze sie z Toba Waclawie z prostego powodu.
Kiedy zechcesz sobie zapalic skreta marychy, czy wciagnac kreske, albo strzelic kielicha, to ...wiesz co robisz i robisz to swiadomie.
Kiedy do handlu pod przykrywka jakiejs substancji wprowadza sie inna i nie podaje sie prawdziwych skladnikow, to jest to zwyczajne s....o, ktore powinno byc scigane przez prawo.
Kiedys lebki wachaly butapren. I nikt tego nie wycofywal ze sprzedazy i nalotow nie robil. Podobnie jak wtedy kiedy uzywano borygo, czy denature zamiast czystego C2H5OH.
Bo wtedy byla jasnosc w temacie.
A tu mlodzian kupuje cos co zamiast pasty do butow ma w srodku mieszanke amfy z terpentyna i kwasem solnym i na dodatek jest na bezczela rozprowadzane przez cwaniakow.
To tak jakbys zamiast we flaszce Sobieskiego mial CH3OH, czyli slepotke.
Jestem zdania, ze kazdy produkt dopuszczony do legalnego obrotu powinien przejsc przez badania na toksycznosc i sprawdzony czy sklad podany na opakowaniu ma to samo wewnatrz.
Czy to zapobiegnie tragediom. Nie! Ale bedzie ich z pewnoscia ciut mniej.

waclaw46
04-11-2010, 10:46
Nie zgodze sie z Toba Waclawie z prostego powodu.
Kiedy zechcesz sobie zapalic skreta marychy, czy wciagnac kreske, albo strzelic kielicha, to ...wiesz co robisz i robisz to swiadomie.
Kiedy do handlu pod przykrywka jakiejs substancji wprowadza sie inna i nie podaje sie prawdziwych skladnikow, to jest to zwyczajne s....o, ktore powinno byc scigane przez prawo.
Kiedys lebki wachaly butapren. I nikt tego nie wycofywal ze sprzedazy i nalotow nie robil. Podobnie jak wtedy kiedy uzywano borygo, czy denature zamiast czystego C2H5OH.
Bo wtedy byla jasnosc w temacie.Czy na butelce kupionej w sklepie monopolowym jest podany skład chemiczny?A tu mlodzian kupuje cos co zamiast pasty do butow ma w srodku mieszanke amfy z terpentyna i kwasem solnym i na dodatek jest na bezczela rozprowadzane przez cwaniakow.Przecież młodzi ludzie w Polsce to nie debile i kupując dopalacz wie że to szkodzi,przecież nie sprzedają mu dopalacza jako pasty do butów czy cukru.Jestem zdania, ze kazdy produkt dopuszczony do legalnego obrotu powinien przejsc przez badania na toksycznosc i sprawdzony czy sklad podany na opakowaniu ma to samo wewnatrz.Jak to sobie wyobrażasz te badania na toksyczność każdego produktu dopuszczanego do obrotu i kto ma za to zapłacić.I może zaważyć na osoby na których przeprowadzi się te badania to seniorzy.Kto ma to kontrolować i za co się pytam kiedy na to nie przeznaczono środków.Nowe substancje wymagają specjalistycznego sprzętu i odczynników i trwają w czasie.Kremem do twarzy można posmarować chleb ,bo Polak potrafi może napisać na kremie że do chleba się nie nadaje.:D :D

bronczyk
04-11-2010, 11:43
Żaden młodzian w sklepach z dopalaczami nie poszukiwał pasty do butów. U nas zresztą osobom chorym na raka też z wielką ostrożnością podaje się silne środki przeciwbólowe, a to z powodu ich złych skutków i możliwości uzależnienia. Lepszy ból niż wizja narkotyczna, bezbolesna. Im mniej państwowej troski o moje zdrowie tym dla mnie lepiej. A zamiast westernowo traktować prawo lepiej zastanowić się co skłania ludzi do sięgnięcia po różne używki. Ha, przecież odchudzanie też uzależnia. Słodycze, operacje plastyczne, zakupy, komputer itd.

tadeusz50
04-11-2010, 11:51
bronczyk
U nas zresztą osobom chorym na raka też z wielką ostrożnością podaje się silne środki przeciwbólowe, a to z powodu ich złych skutków i możliwości uzależnienia. Lepszy ból niż wizja narkotyczna, bezbolesna. Im mniej państwowej troski o moje zdrowie tym dla mnie lepiej.

Nie zgadzam się z ostrożnością podawania leków przeciwbólowych opiatów, narkotyków chorym na raka . Nie miałem najmniejszego problemu z otrzymaniem recept na morfinę dla chorej żony. To lekarka miała problem bo wpisywała te recepty w różne księgi. Opinia sprzed lat 16-tu

xyz58
04-11-2010, 12:31
Czytajac posty na temat jakichkolwiek uzaleznien odnosze wrazenie ,ze niektorzy piszacy uwazaja ,ze uzaleznienia a scislej wyjscia z jakiegokolwiek uzaleznienia sa trudne bo jest zle prawo, bo jest zla edukacja , bo mlodziez ma dostep do uzywek prawem zakazanch Ja bym prosil zeby mi ktokolwiek podal chociaz jeden przyklad ,ze zna przyadek ,ze ktos przestal byc uzalezniony tylko dlatego ,ze doskonale poznał doskonałe prawo , zaczal bac sie smierci , ze zostal wlasciwie uswiadomiony co do szkodliwosci danego srodka uzalezniajacego.Mam tu na uwadze fakt ,ze kto sie raz uzaleznil juz nigdy nie bedzie wolnym od uzaleznienia, moze jedynie przez blizej nieokreslony czas nie korzystac ze srodkow uzalezniajacych.Wnioskujac z takiego sposobu przedstwaiania pogladow mozna by sadzic ,ze lekarz , prawnik , terapeuta powinni teoretycznie byc wolni od uzaleznien. Niestety tak nie jest uzalznienie dotyczy kazdego czlowieka.Jestem zdania ,ze kazdy uzalezny badz strzegacy sie od uzaleznienia sam o tym decuduje ,mianowicie albo ma dosc mocy i sam pokona uzaleznienie, albo prosi o pomoc innych. Innej opcji nie ma.Przepisami prawa , edukacja nakazami zakazami nic nikt na swiecie nie zmienił sferze uzaleznien.W tej sferze najwiecej zalezy od samego uzaleznionego.Bylem na terapii nie jeden raz i co na koncu uslyszalem? . Uslyszalem to ,ze teraz wszystko zalezy ode mnie.