PDA

View Full Version : Jak dobrze się starzeć? - komentarze


praktyczna
25-10-2010, 13:35
Komentarz do artykułu: Jak dobrze się starzeć? (http://www.senior.pl/147,0,Jak-dobrze-sie-starzec,10034.html)
--------------------
Bardzo cenne wskazówki. Ja mam 42 lata i dbam o swoją cerę. Używam kosmetyków liftujących firmy Nantes- seria Lift. Mam nadzieję, że moje starania przyniosą efekty w przyszłości.

tomeh
10-11-2010, 16:56
Ważne aby prowadzić aktywny tryb życia i się nie zasiedzieć. Powinno się mieć jakąś aktywność aby wszystko było dobrze.

seniorita54
01-12-2010, 09:21
dokladnie- zgadzam sie absolutnie. Najlepszy i najefektowniejszy jest wlasie aktywny tryb zycia. Im wiecej cwiczymy tym wiecej mamy energii w sobie. pamietam jeszcze jak z okolo roku nic nie robilam i bylam dzien w dzien zmeczona. Teraz uwazam by chociaz poruszac sie 3 razy w tygodniu i to wystarcza.

Razem50plus.pl
01-12-2010, 11:34
Zdecydowanie aktywnie i z kimś obok! Więcej z życia dodaje energii!

Opcja
07-01-2011, 11:01
także popieram, ważna jest aktywność, również pełnowartościowe posiłki i przebywanie wśród życzliwych ludzi, karmienie się optymizmem

bachor
07-01-2011, 21:44
Wiśta wio !!! Łatwo powiedzieć !

Barakuda
08-01-2011, 18:41
Najlepiej nie myśleć o starości, nie zważać na metrykę, żyć pełnią życia. Właśnie teraz można realizować nie zrealizowane.Mieć marzenia i chcieć je spełniać. Życie po 50,60,70 i więcej, naprawdę może być piękne, trzeba je tylko wypełnić treścią.

Eliza2
16-01-2011, 00:04
Sądzę, że ludzie którzy są optymistami starzeją się bezstresowo. Kolejny, ciekawy etap w życiu. Żadnych stresów związanych z pracą, dzieci samodzielne. Czas na lekturę, sport i oczywiście net.

krystynka
16-01-2011, 10:17
Na emeryturze dopiero spostrzegłam, że mam całą masę nieprzeczytanych książek i to we własnej bibloteczce.

Kupowałam, a czasu, żeby czytać - nie stało. Teraz nie ma wieczoru bez książki.
I mam pokusę, żeby obejrzeć filmy nakręcone na podstawie tych książek, a nawet ponownie obejrzeć, te które widziałam.

No i internet, ten złodziej czasu i niestety burzyciel naszych kręgosłupów.

A sport w tej sytuacji konieczny, lecz tu internet wygrywa.

Pamira
16-01-2011, 10:20
Jak dobrze się starzeć? - " Jedni są wiecznie młodzi, inni wiecznie starzy, to kwestia charakteru, a nie kalendarzy. " - wyczytałam to na jakimś wątku.

en_vogue
16-01-2011, 11:00
"Jak dobrze się starzeć" myślę ze na to nie ma recepty,to zależy od nas samych......!

kama5
16-01-2011, 19:16
Ktoś powiedział , że trzeba umieć " pieknie się starzeć "....
Ja tak jak rozumiem ujmę to w punkty ;
! - Nie zagladać do metryki
2 - Nie wsłuchiwać się w siebie pod wzgledem wyszukiwania dolegliwości
3- Mieć pozytywny stosunek do świata i ludzi.
4 - Realizować swoje marzenia ( te które są możliwe )
5- prowadzić aktywny tryb życia ( ćwiczenia fizyczne )
6 - Mieć marzenia, młode serce , które umie przyjąć kazdą miłość czyli " kwitnać " , a nie usychać ( więdnać ).No i być choć trochę romantycznym.:D

kama5
16-01-2011, 19:20
http://plfoto.com/zdjecia_new2/1759627.jpg




Starość też może być piękna - trzeba tylko umieć to piękno dostrzec.

sellenhel
16-01-2011, 19:25
Ktoś powiedział , że trzeba umieć " pieknie się starzeć "....
Ja tak jak rozumiem ujmę to w punkty ;
! - Nie zagladać do metryki
2 - Nie wsłuchiwać się w siebie pod wzgledem wyszukiwania dolegliwości
3- Mieć pozytywny stosunek do świata i ludzi.
4 - Realizować swoje marzenia ( te które są możliwe )
5- prowadzić aktywny tryb życia ( ćwiczenia fizyczne )
6 - Mieć marzenia, młode serce , które umie przyjąć kazdą miłość czyli " kwitnać " , a nie usychać ( więdnać ).No i być choć trochę romantycznym.:D

Marylko podpisuję się pod Twoimi punktami
i popieram taki punkt widzenia.
Kto się będzie do niego stosował ten będzie
długo czuł się młodo. :) :)

helena62
16-01-2011, 19:54
Witam ja tez uważam że nie można sie zasiedzieć np przed telewizorem...a jedyny ruch to pilot ......nie to nie tak ...przynajmniej dla mnie, pozdrawiam

liha11
16-01-2011, 21:13
unikajmy wyrazu: starosc,
mowmy i piszmy po 50-ce, po 60-ce, po 70-ce itd.
lepiej oddamy sens tresci, bo indywidualnie mozemy sie do tresci odniesc
:)

Kucyk1
16-01-2011, 21:19
:) :) :) ;) DSądzę, że ludzie którzy są optymistami starzeją się bezstresowo. Kolejny, ciekawy etap w życiu. Żadnych stresów związanych z pracą, dzieci samodzielne. Czas na lekturę, sport i oczywiście net.
dopiero zaczełam zabawę z komputerem.zgadzam się
że optymiści żyją dłużej. Kucyk1

Kolczuga
16-01-2011, 21:48
„Jedni są wiecznie młodzi
Drudzy wiecznie starzy
To kwestia charakteru
A nie kalendarzy”
Powiedzial nasz narodowy fraszkobaj JISz.

kama5
16-01-2011, 21:49
unikajmy wyrazu: starosc,
mowmy i piszmy po 50-ce, po 60-ce, po 70-ce itd.
lepiej oddamy sens tresci, bo indywidualnie mozemy sie do tresci odniesc
:)

Żadne cyfry, mogę być np. po 60 , a czuć się jak 20 - latka.
Tyle ma się lat , na ile się czuje, komu tu matematyka jest potrzebna ?
Mnie jak kto pyta ( nietaktownie ) ile mam lat to odpowiadam , że nie jestem drobiazgowa i nie liczę.:D

sellenhel
16-01-2011, 21:55
Żadne cyfry, mogę być np. po 60 , a czuć się jak 20 - latka.
Tyle ma się lat , na ile się czuje, komu tu matematyka jest potrzebna ?
Mnie jak kto pyta ( nietaktownie ) ile mam lat to odpowiadam , że nie jestem drobiazgowa i nie liczę.:D
I tak Marylko trzymaj :)
Zawsze złoszczę się jak ktoś o sobie mówi "stary"
i taka jest prawda że czasami 20latek jest bardziej
"stary" i gnuśny jak osoba która ma 80 lat ale jest
za to młoda duchem.
Pozdrawiam wszystkich młodych duchem :)

kama5
16-01-2011, 22:25
Ty jesteś wzorem pozytywnej osoby , pełnej werwy i pasji.Może niech ten wątek będzie dla takich ludzi , nie malkontentów.

U nas na UTW była słuchaczka 92 - letnia , która robiła ćwicz. fiz. jak uczennica.Pogodna , radosna, zadbana , z trzeźwym rozumem.Taka była do końca.Zmarła przy pisaniu wierszy.
Słowo " starość " wykreślamy ze słownika i zastępujemy go " Urodzony w odpowiednim czasie ".:D

Ja-nusz
16-01-2011, 23:29
Jak dobrze się starzeć? - " Jedni są wiecznie młodzi, inni wiecznie starzy, to kwestia charakteru, a nie kalendarzy. " - wyczytałam to na jakimś wątku.


Jasio Sztaudynger. A na dodatek sama prawda.
Wiele jego trafnych tekstów można polecić "ku pamięci" ludziom w różnym wieku metrykalnym.

Opcja
17-01-2011, 11:02
żeby dobrze się starzeć trzeba kochać, być kochanym, aktywnym i ciągle ciekawym życia

Eliza2
17-01-2011, 20:02
Moja mama mając 71 lat oglądała zespół muzyczny złożony z kobiet będących w jej wieku. Spojrzała na mnie i ze zdziwieniem zapytała: córeńko, czy ja też jestem tak stara jak one? Dziś ma ponad 80 lat, pracuje na działce i wciąż powtarza, że nie czuje upływu czasu.