PDA

View Full Version : niegrzeczni kibice

Nika
15-05-2007, 09:28
2041nie wiem jak w waszych miejscowościach,ale w Krakowie wciąż trwa wojna między "kibicami" dwóch klubów sportowych-Wisły i Cracowii.nie jestem miłośniczka tej dziedziny sportu,jednakże przeraża mnie fakt niesłychanej agresji -do wszystkich i wszystkiego-tychże osobników.mecze zamieniają sie w pola walki.Dwa lata temu syn w niedzielne poludnie został skopany i pobity kijem bejsbolowym za mieszkanie na osiedlu,które sprzyja innej drużynie niż napastnicy.Co się z ta młodzieżą dzieje????

qrystyna216
15-05-2007, 11:48
W Białym stoku też są walki między kibicami, naszą drużyną jest Jagiellonia.Było nawet pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

2054

Nika
15-05-2007, 12:28
20552056u nas niestety też dochodzi do przykrych incydentów i zabójstw.nie mogę tego zrozumieć.Sport powinien być szlachetnym współzawodnictwem, a nie zabijaniem w imię wypaczonych ideologii...

iwo1111
15-05-2007, 12:40
http://img148.imageshack.us/img148/913/pilkaab8.gif (http://imageshack.us)Kiedyś często chodziłam na mecze, ale teraz pewnie bym się nie odważyła.
Ci pseudokibice są bardzo niebezpieczni i można nieźle oberwać. Ciekawe jak będą się zachowywać podczas Euro2012:D :D :D

senior A.P.
12-04-2008, 11:22
A kibice znowu narozrabiali w Lodzi !
Media ze wstydem donosza ,bo co bedzie jak dowie sie o tym swiat.
Do tego dochodzi jeszcze wojna w PZPN,z ktorej wynika,ze "bohaterowie" sa niezastapieni.

kufa86
12-04-2008, 11:59
2041nie wiem jak w waszych miejscowościach,ale w Krakowie wciąż trwa wojna między "kibicami" dwóch klubów sportowych-Wisły i Cracowii.

przeraża mnie fakt niesłychanej agresji -do wszystkich i wszystkiego-

Co się z ta młodzieżą dzieje????
Nic szczególnego, zawsze tak było.
Sam byłem kibolem, brałem udział w zadymach, ojciec grał w Cracovii.
Problem ksenofobii zaczął się w momencie gdy jakieś plemię w poczuciu jedności wyruszało z maczugami na sąsiadów.
Zawsze była wrogość miedzy wsiami (obcy nie wychodził cało z wiejskich zabaw), czy dzielnicami w miastach, w Krakowie np Podgórze - Kazimierz, czy NH.
Zachowaniem kibiców rządzi psychologia tłumu, który to zachowuje się zupełnie inaczej niż indywidualnie poszczególne osobniki.
Poczucie jedności z tłumem daje orgiastyczne przeżycia, porównywalne z upojeniem.

senior A.P.
12-04-2008, 14:21
Dlaczego to teraz kibice z Lodzi stali sie antysemitami i mieli transparenty tej tresci ?

tadeusz50
12-04-2008, 14:37
Dlaczego to teraz kibice z Lodzi stali sie antysemitami i mieli transparenty tej tresci ?
To pytanie nie do nas. Trzeba się zapytać tych kiboli. Co odpowiedzą?????

senior A.P.
12-04-2008, 15:30
Jak maja mi odpowiedziec jak ich pozamykali ?

kufa86
12-04-2008, 15:36
Tłumowi jest obojętne przeciwko komu występuje
i dlatego łatwo manipulować tłumem, który wpadł już w nastrój euforii, łatwo też jest go w taki stan wprowadzić.
Podręcznik "Psychologia tłumu" leżał na biurkach Stalina i Hitlera,
ten podręcznik niewiele się do dzisiaj zmienił.

senior A.P.
12-04-2008, 15:48
Nastroj eforii przeciwko semitom ?