PDA

View Full Version : Sprzątanie

Marylka
22-11-2010, 11:13
Aby ułatwić sobie sprzątanie w domu zamierzam kupić urządzenie czyszczące parą, nazywa się ono H2O MOP. Nie wiem jednak, czy jest warte ceny. Może ktoś już je ma i mi doradzi, podzieli się doświadczeniem.

Malwina
22-11-2010, 11:24
Wiesz, ja jak pies do jeża do takich udogodnień....na początku się zachłystujemy...a potem odkładamy w kąt , bo za dużo zachodu przy uzywaniu takich "robocików"....takie urżądzenie ma mnostwo niby pożytecznych gadżetów,a korzystamy przeważnie z jednej głownej funkcji..to troche jak telefonem komórkowym....tyle funkcji, możliwości a nam chodzi o pisanie tylko i rozmawianie....ale to moje zdanie....

Paula
22-11-2010, 12:38
Wiesz, ja jak pies do jeża do takich udogodnień....na początku się zachłystujemy...a potem odkładamy w kąt , bo za dużo zachodu przy uzywaniu takich "robocików"....takie urżądzenie ma mnostwo niby pożytecznych gadżetów,a korzystamy przeważnie z jednej głownej funkcji..to troche jak telefonem komórkowym....tyle funkcji, możliwości a nam chodzi o pisanie tylko i rozmawianie....ale to moje zdanie....

Malwinko dobrze to ujęłaś nic dodać nic ująć to jak z komputerem wykorzystujemy zaledwie 10% jego możliwości a przecież zapłaciliśmy za 100%.

rena 880
22-11-2010, 12:48
Ponieważ miałam psa i wnuczkę która kulała się z nim po podłodze kupiłam szczotkę parową ,sprzęt najpierw lał nadmiernie wodę po naprawie w ramach reklamacji nie było wydać czy wydziela jakąś parę czy nie skutek był taki jak by ktoś napluł i wytarł na żadne naprawy więcej się nie zgodziłam i sprzęt oddałam.

BarbaraK
22-11-2010, 13:19
Najlepsza do sprzątania
39982

ale ja jak się nie napracuję przy sprzątaniu,to uważam ,że nie dość dokladnie posprzątalam,tak już mam.:D

Malwina
22-11-2010, 14:04
ale ja jak się nie napracuję przy sprzątaniu,to uważam ,że nie dość dokladnie posprzątalam,tak już mam.

świetne Barbarko..uśmiałam się..ale nasze pokolenie chyba tak ma...hihi

no tak Paula....to wszstko ładne, gadżetowate, droooogie...i chyba nic poza tym....

Jolcik
22-11-2010, 22:54
Ja w sprzątaniu najbardziej preferuję własne, choć obolałe kolana i dobrą miękką ścierkę ,różne mopy , viledy itp. odpoczywają, może je przeproszę, gdy naprawdę nie będę mogła się schylić.

slava
22-11-2010, 23:03
Ja w sprzątaniu najbardziej preferuję własne, choć obolałe kolana i dobrą miękką ścierkę ,różne mopy , viledy itp. odpoczywają, może je przeproszę, gdy naprawdę nie będę mogła się schylić.
W domu ma być czysto, ale mieszkanie to nie muzeum. Trzeba sobie wrzucić na luz. Pozdrawiam

BarbaraK
22-11-2010, 23:30
W domu ma być czysto, ale mieszkanie to nie muzeum. Trzeba sobie wrzucić na luz. Pozdrawiam
Wiesiu jezeli są trzy psy w domu,to kolana jednak bolą.:D :D

hania.m
23-11-2010, 00:28
[QUOTE=wiesia29]W domu ma być czysto, ale mieszkanie to nie muzeum. Trzeba sobie wrzucić na luz. Pozdrawiam[/QUOTE

[B]Oczywiście koleżanko!- w domu ma być czysto, ale bez przesady- mieszkanie jest dla nas, a nie odwrotnie.
A jak ktoś trzyma pieski czy inne zwierzątka w domu- zdecydował się na to -
to musi sprzątać także po nich
-niestety- nawet na kolanach..

dziewiątka
23-11-2010, 00:58
jestem też za normalnym ręcznym sprzątaniem..owszem odkurzacz TAK,
dla mnie na wszelkie piorące, myjące czyszczące urządzenia...szkoda pieniędzy;
im więcej funkcji tym większy dla mnie problem ;)
Wszędzie mam podłogi parkietowe...odkurzam i zmywam tradycyjnie ( na kolanach oczywiście, bo tak najwygodniej)
Dywanów po za dwoma małymi na zmianę w jadalni i większym w pokoju wypoczynkowym z biblioteką - nie mam ...
raz na rok zamawiam sobie panią z maszyną piorącą: 5 zł. za m2...to grosze;
Wiesia pisze: dom nie muzeum...ma być czysto ale bez przesady......i tu ma dużo racji;
nie mam psów ani kotów w domu ale za to dużo ludzi :D...prawie sami mężczyżni...+ biuro firmy męża
skończę na dole- już trzeba sprzątać na górze...sama radość..:D

Malwina
23-11-2010, 08:55
skończę na dole- już trzeba sprzątać na górze...sama radość

też tak Mireczko mam....plus dwa psy....głupiego robota....hihi, ale tez wychodzę z załozenia, ze mieszkanie nie muzeum.....

Jolina
23-11-2010, 09:38
Też tak myślę mieszkanie nie muzeum. Mam takie dwie siostrzenice. Obłęd, jak w laboratorium, prawie cały wolny czas po pracy...ze ściereczką w ręce. Biedni mężowie. Nawet popielniczka nie ma prawa być przesunięta.

Malwina
23-11-2010, 09:52
cześć Jolinko....o Boze taka sterylnosć to chyba chore...hihi...nie wiadomo jak wejść , poruszac sie i dotykac....

maluna
23-11-2010, 12:10
Też się nasprzątam, bo moja Luna nosi swoje kocyki po całym domu i wytrząsa kłaki...:mad:
Cóż, nie ma wyjścia, odkurzacz i mop w robocie codziennie:cool:

Jolina
23-11-2010, 12:22
Witaj Malwinko, a żebyś wiedziała. Nawet źle się czuję u nich. To tak nie przytulnie. Też kiedyż powiedziałam siostrze, że to pewnie jakieś skrzywienie psychiczne. W końcu dom jest dla nas, a nie my dla domu.:D Pozdrawiam i calusik zostawiam.

Jolina
23-11-2010, 12:37
Maluniu, moja Larunia też uwielbia kocyki, (polowczyk:D ) ale na szczęście krótka sierść i nie gubi. Za to wybiega często do ogrodu i też biegam za nią z mopem.Pozdrowionka.

Doc
23-11-2010, 12:44
Aby ułatwić sobie sprzątanie w domu zamierzam kupić urządzenie czyszczące parą, nazywa się ono H2O MOP. Nie wiem jednak, czy jest warte ceny. Może ktoś już je ma i mi doradzi, podzieli się doświadczeniem.
http://www.klub.senior.pl/galeria/images/10716/large/1_aSprz_ta.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=Lz3QyYqRAjk

maluna
23-11-2010, 14:06
Maluniu, moja Larunia też uwielbia kocyki, (polowczyk:D ) ale na szczęście krótka sierść i nie gubi. Za to wybiega często do ogrodu i też biegam za nią z mopem.Pozdrowionka.
Zawsze musimy sprzątać, czy to po sobie, czy po zwierzakach...
Myślę, że te wszystkie skomplikowane urządzenia to już nie dla nas. Jednak nie lubię latać cały dzień ze scierką, bo są ciekawsze zajęcia, jak np. internet hihi...:D

Jolcik
23-11-2010, 23:29
Internet to rzeczywiście złodziej czasu,ale siedząc przy komputerze nie widzimy, że jest coś innego do zrobienia .Ja odczułam ulgę w sprzątaniu,gdy kilka lat temu zrezygnowałam z dużych dywanów, zakrywających całą podłogę.Co to była za uciążliwa moda. Teraz mam tylko maleńkie na środku, lub chodniczki.Jest czyściej, a sprzątanie zajmuje mniej czasu. Też uważam,że mieszkanie to nie muzeum, nawet nie pozwalam gościom zdejmować obuwia ,to brzydki polski nawyk.Bosa kobieta-jaszcze ujdzie,ale mężczyzna w skarpetkach wygląda żałośnie.Co wy na ten temat sądzicie?

slava
23-11-2010, 23:46
Też tak myślę mieszkanie nie muzeum. Mam takie dwie siostrzenice. Obłęd, jak w laboratorium, prawie cały wolny czas po pracy...ze ściereczką w ręce. Biedni mężowie. Nawet popielniczka nie ma prawa być przesunięta.

Niestety biedne będa za kilka lat one, jak mąż zmieni egzemplarze:rolleyes:

slava
23-11-2010, 23:49
jestem też za normalnym ręcznym sprzątaniem..owszem odkurzacz TAK,
dla mnie na wszelkie piorące, myjące czyszczące urządzenia...szkoda pieniędzy;
im więcej funkcji tym większy dla mnie problem ;)
Wszędzie mam podłogi parkietowe...odkurzam i zmywam tradycyjnie ( na kolanach oczywiście, bo tak najwygodniej)
Dywanów po za dwoma małymi na zmianę w jadalni i większym w pokoju wypoczynkowym z biblioteką - nie mam ...
raz na rok zamawiam sobie panią z maszyną piorącą: 5 zł. za m2...to grosze;
Wiesia pisze: dom nie muzeum...ma być czysto ale bez przesady......i tu ma dużo racji;
nie mam psów ani kotów w domu ale za to dużo ludzi :D...prawie sami mężczyżni...+ biuro firmy męża
skończę na dole- już trzeba sprzątać na górze...sama radość..:D

Pamiętaj mężczyzni lubią kobiety zadbane,pogodne a nie stetrane pracą

slava
23-11-2010, 23:52
Wiesiu jezeli są trzy psy w domu,to kolana jednak bolą.:D
:D Ale ile przyjemności z tych psów
W tej kolejności co podałam , bo pies może wszystko a mąż może pomóc sprzątać i wychodzić z psem. Pozdrawiam:)

jakempa
23-11-2010, 23:53
O tak seniorko, ja mam parkietowe podłogi i dywany /bo lubię, dla mnie to takie przytulne/ ale strasznie mnie krępuje kiedy ktoś chce ściągac buty już na wejsciu, sama źle się czuję jak gdzieś idę, ubiorę wyjsciowe buciki stosownie do calosci a tu mi podsuwaja papcie, Lubię mieć porządek, ale przecież dom jest dla mnie, i sprzątam kiedy uważam za konieczne, a znam taką panią, która ma dom i pięknie zawsze wypucowane pokoje, a gosci przyjmuje w kuchni, zeby jej nie pobrudzili,. czy to nie ''choroba''? Co do takiego mopu, uważam za zbyteczne,

slava
23-11-2010, 23:57
O tak seniorko, ja mam parkietowe podłogi i dywany /bo lubię, dla mnie to takie przytulne/ ale strasznie mnie krępuje kiedy ktoś chce ściągac buty już na wejsciu, sama źle się czuję jak gdzieś idę, ubiorę wyjsciowe buciki stosownie do calosci a tu mi podsuwaja papcie, Lubię mieć porządek, ale przecież dom jest dla mnie, i sprzątam kiedy uważam za konieczne, a znam taką panią, która ma dom i pięknie zawsze wypucowane pokoje, a gosci przyjmuje w kuchni, zeby jej nie pobrudzili,. czy to nie ''choroba''? Co do takiego mopu, uważam za zbyteczne,

Do tej Pani pewnie nikt nie przychodzi, a jak juz to z musu. Powinna się:) leczyć. Pozdrawiam

dziewiątka
24-11-2010, 01:00
Pamiętaj mężczyzni lubią kobiety zadbane,pogodne a nie stetrane pracą
...dziękuję za dobrą radę;
ale moi mężczyżni bardzo mnie lubią...nawet więcej...i nie muszą się za mnie wstydzić;
...w domu może być bałagan - ale nie brud ...
dbanie o czystość w podstawowym zakresie nie robi z kobiety osoby steranej pracą;
wszystko da się pogodzić :D
pozdrawiam ...dobrej nocy !

dziewiątka
24-11-2010, 02:10
Do tej Pani pewnie nikt nie przychodzi, a jak juz to z musu. Powinna się:) leczyć. Pozdrawiam
..a może właśnie tej pani o to chodzi:
że im mniej osób bywa w jej domu tym lepiej ?
...i to też trzeba uszanować...jedni lubią śliwki - drudzy córkę ogrodnika ;)
..teraz już na prawdę DOBRANOC :)

Eliza2
16-02-2011, 18:05
Też uważam,że mieszkanie to nie muzeum, nawet nie pozwalam gościom zdejmować obuwia ,to brzydki polski nawyk.Bosa kobieta-jaszcze ujdzie,ale mężczyzna w skarpetkach wygląda żałośnie.Co wy na ten temat sądzicie?
Nie wiem czy to polski zwyczaj. Chyba to sprawa dobrych obyczajów by powstrzymać gościa przed zdejmowaniem obuwia. Niektórzy zrobią to mimo sprzeciwów tłumacząc, że chcą by im odpoczęły nogi, zwykle to najbliżsi. Wtedy podaję "gościowe" klapki kąpielowe. Są łatwe do utrzymania w czystości. Po każdej wizycie lądują w pralce. :)

Limonkaa
30-01-2019, 17:38
Wielu z nas tak naprawdę nie lubi robić porządek u siebie w domu. Jak tylko zaczyna pracę to szybko się zniechęca. A może to kwestia złego podejścia do tego całego sprzątania? Zapoznajcie się z artykułem - metoda 5s angielski (https://fikusik.pl/porzadkowanie-swojej-przestrzeni-za-pomoca-japonskiej-metody-5s/). Dowiecie się tam co zrobić, żeby łatwo porządkować swój dom.

euzebia
11-02-2019, 09:57
Jedna z Was napisała o ręcznym sprzątaniu, ja także jestem za tym. Nie ma jak szczotka, szmatka i zwykła śmietniczka.

euraka
04-04-2019, 14:41
Czy używacie zmywarek? Sama zastanawiam się czy kupować czy nie/......

Baisa
05-04-2019, 10:33
Sama się jakiś czas temu nad tym zastanawiałam. Mianowicie obawiałam się tego, że zakup zmywarki dla dwóch osób większego sensu nie ma. I że pewnie nie będziemy z tej zmywarki korzystali. Jednak córka mnie namówiła i aktualnie jestem bardzo zadowolona, ze przystałam na jej namowy. Okazało sie, ze zmywarka nawet w przypadku dwóch osób potrafi się szybko zapełnić oraz nastawiamy ją raz na dwa dni. Poza tym jest to wygodne w trakcie domowych przyjęć. Zdarza się, że zmywarkę nastawiam nawet w trakcie imprezy bo dzięki temu mam na szybko czyste talerzyki na podmianę.
Zmywarkę mam od firmy Indesit:
https://www.indesit.pl/Produkty/Zmywanie/Zmywarki
I nie mogę napisac na nią nic złego. Jest bardzo prosta w obsłudze, wygodna, poza tym dobrze domywa wszystkie naczynia. Zdecydowałam się na zmywarkę z koszem zamiast szuflady. Niektórzy narzekają na to, że na sztućcach ponoć zostają w koszu kawałki jedzenia, jednak sama tego nie zauważyłam.

PaniLidzia
28-04-2019, 14:43
Cześć, zastanawiam się nad kupnem nowego odkurzacza i totalnie nie mam pojęcia, jaki powinnam sobie wybrać. A chodzi mi o taki, który byłby najlepiej przyjazny dla alergików :) Myślicie, że odkurzacz wodny np marki Rainbow https://www.rainbowodkurzacze.pl/ to dobry wybór? Słyszałam, że teraz już nikt nie kupuje odkurzaczy z wymiennymi, papierowymi workami.

Arti
28-04-2019, 16:37
Cześć, zastanawiam się nad kupnem nowego odkurzacza i totalnie nie mam pojęcia, jaki powinnam sobie wybrać. A chodzi mi o taki, który byłby najlepiej przyjazny dla alergików :) Myślicie, że odkurzacz wodny np marki Rainbow https://www.rainbowodkurzacze.pl/ to dobry wybór? Słyszałam, że teraz już nikt nie kupuje odkurzaczy z wymiennymi, papierowymi workami.

Dla alergików odkurzacz potrzebny nie zakurzacz :)
Drogie są to fakt ale na zdrowiu oszczędzać nie polecam.
Poza tym i przede wszystkim trzeba zainteresować się jak wyjść z alergii....bo się da ;)

Rainbow ok lecz to maszyna :) są na rynku mniejsze i lżejsze, dobre.

bazagnieszka
06-05-2019, 16:14
Obawiam się, że ja osobiście mam za małe mieszkanie na takowy odkurzacz, zbędne wydawanie pieniędzy. Jestem natomiast zainteresowana zamówieniem chemii specjalistycznej z http://generalfresh.pl, czy ktoś już może korzystał z produktów tej firmy? Mogę prosić o opinie?

Weronika2405
27-08-2019, 14:19
ja szukam sposobów na usuwanie grzyba ze ścian (http://www.pozarczyszczenie.pl/usuwanie-i-sprz%C4%85tanie-grzyba-ze-%C5%9Bcian-pozarczyszczeniepl/) - zrobił mi się taki paskudny zaciek od wilgoci w łazience. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Macie jakieś sprawdzone sposoby?

Arti
27-08-2019, 14:58
ja szukam sposobów na usuwanie grzyba ze ścian (http://www.pozarczyszczenie.pl/usuwanie-i-sprz%C4%85tanie-grzyba-ze-%C5%9Bcian-pozarczyszczeniepl/) - zrobił mi się taki paskudny zaciek od wilgoci w łazience. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Macie jakieś sprawdzone sposoby?

w internecie znajdziesz porady ;)
Znaleźć najpierw trzeba przyczynę zawilgocenia, skuć to miejsce trzeba, spryskać preparatem, naprawić.
Nierozcieńczone Dmso (preparat dostępny w internecie) go likwiduje.

Każdy grzyb w pomieszczeniu jest chorobotwórczy i przez jakiś czas się tworzy i pyli na całe mieszkanie.