PDA

View Full Version : Jak być dobrym przyjacielem - komentarze


hanka93
30-12-2010, 20:33
Komentarz do artykułu: Jak być dobrym przyjacielem (http://www.senior.pl/92,0,Jak-byc-dobrym-przyjacielem,10507.html)
--------------------
Artykuł świetny, do wdrożenia w codzienne kontakty.

slava
30-12-2010, 20:47
Po pierwsze zanim zaczniemy dyskusję, to nie udawać ,że się jest przyjacielem.

halinka41
31-12-2010, 08:47
Prawdziwemu przyjacielowi można prędzej zaufać niż partnerowi.

zrycla
09-01-2011, 13:30
Tylko gdzie tych prawdziwych przyjacioł szukać ? a może ja nie mam szczęścia

Stasienko
11-01-2011, 16:24
Tylko gdzie tych prawdziwych przyjacioł szukać ? a może ja nie mam szczęścia
Nie ma na to "przepisu" Ja moge powiedzieć z pełna świadomością że mam kogoś takiego. Poznalismy się w wojsku, ponad 30 lat temu. Było to zimą na poligonie. Dowódzca nie słusznie mnie zrugał i groził aresztem on jako jedyny z całego plutonu wstawił się za mną. Skończyło się tym że obaj poszliśmy do "paki" na tydzień. Minęło 30 lat a my mimo tego że mieszkamy 300 km od siebie nadal spotykamy się ( w miarę możliwośc) Nadal mamy do siebie zaufanie, nadal pomagamy sobie w różnych trudnych sytuacjach i co ważne ciągle mamy o czym rozmawiać.

kama5
11-01-2011, 20:06
Dobrego przyjaciela poznać po czynach , a okazją do tego są różne sytuacje życiowe.
Mam w realu przyjaciółkę jedną na całe życie.Mimo , że dzieli nas ogromna przestrzeń niczego to nie zmieniło w naszych relacjach.Spotykamy się w miarę mozliwości, ale wiem, że zawsze mogę na nią liczyć i ona na mnie.

" Czyż jest cos lepszego niż mieć kogoś , z kim mozna porozmawiać o wszystkich rzeczach jakby się rozmawiałoze sobą samym ? "( Cyceron )

Kiedyś sadziłam , że tu też można kogoś takiego spotkać , ale już wyleczono mnie z tej nadziei.

zrycla
11-01-2011, 20:27
Własnie nie ma przepisu na przyjazń a szkoda .Wasze przykłady sa piękne a Staśieńki to zeczywiście powiedziałabym niespotykane

kama5
12-01-2011, 17:23
Nie ma przepisu na przyjaźń, bo ona nie mieści się w przepisach, ale uczuciach.Nie każdego stać na prawdziwą pryjaźń, bo chcąc mieć przyjaciela trzeba też nim umieć być.

Istnieją tu jeszcze inne watki o przyjaźni, szczególnie jeden - ale wiecej tam hipokryzji niż prawdziej przyjaźni.Moje stwierdzenie nie dotyczy wszystkich osób, byłoby to krzywdzace, ale do niektórych " przebierańców ' kreujących się na przyjaciela ale dalekich od uczciwych zachowań.

Dlatego jeżeli ktoś znalazł przawdziwą przyjaźń, niech dba o nią jak o cenny dar od losu.

Eliza2
09-02-2011, 21:45
Prawa przyjaźni:
1) Szczerość. Właściwością przyjaźni nie jest schlebianie i potakiwanie, ale wzajemne pomaganie i doradzania.
2) Bezinteresowność. Nie jest możliwe być graczem na dłuższą metę, gdyż nie zdoła się być dobrym i bezinteresownym, jeśli się nim nie jest.
3) Wierność. Wierni ludzie to : mocni, pewni i stateczni.

Epiklet wyróżnia 3 rodzaje ludzi:
a) trutnie- to środowisko pochlebców;
b) osy- nieprzystępni, zazdrośni, nieskorzy do dawania, w efekcie bezużyteczni;
c) pszczoły- poczciwi, gospodarni, życzliwi, wyrozumiali, gotowi do walki, gdy zajdzie taka potrzeba
W przyjaźni można postawić tylko na pszczoły.:)

koziorożec
09-02-2011, 22:25
Usłyszałam kiedyś takie powiedzenie,
że o przyjaźń jest tak samo trudno jak i o miłość.
Podoba mi się to powiedzenie - jest takie prawdziwe.

Szczerość, bezinteresowność, lojalność - tak, tylko obydwie strony powinny posiadać powyższe cechy.

joannap
09-02-2011, 22:53
Podoba mi się ten wątek.Przyjażń-to coś piękneko,to wielkie słowo-bez przyjaciół życie puste jest.Moja przyjaciólka wie ,że zawsze i w każdej sytuacji może liczyć na moją pomoc ina uwgi też.Dobranoc wszystkim na tym wątku.Pozdrawiam ze słonecznej Bawarii:)

marlekow
02-05-2011, 15:08
Komentarz do artykułu: Jak być dobrym przyjacielem (http://www.senior.pl/92,0,Jak-byc-dobrym-przyjacielem,10507.html)
--------------------
Artykuł świetny, do wdrożenia w codzienne kontakty.

Miałam cudowną Przyjaciółkę na którą zawsze mogłam liczyć, a Ona na mnie również. Niestety już odeszła, podobno do lepszego świata. Wolałabym jednak, żeby została w tym świecie. Bardzo mi Jej brakuje. Mam małe grono osób zaprzyjaźnionych, z czego się cieszę, ale to nie Ona

89.72.27.xxx
16-04-2012, 22:52
Bardzo dobry artykuł , sam mam przyjaciela lecz niestety on trochę mnie okłamuje i jest mi z tego powodu bardzo smutno. Nawet nie znam jego adresu zamieszkania!!! ale nie ważne bardzo wzruszający temat.

Arti
16-04-2012, 23:44
Bardzo dobry artykuł , sam mam przyjaciela lecz niestety on trochę mnie okłamuje i jest mi z tego powodu bardzo smutno. Nawet nie znam jego adresu zamieszkania!!! ale nie ważne bardzo wzruszający temat.

:icon_eek: nawet adresu hmmm ciut :rolleyes: dziiiwne.
Jeśli kłamie to się boi :D
Dobrze w takim momencie spytać "czego się boisz ?"

Setunia
17-04-2012, 01:49
Bardzo dobry artykuł , sam mam przyjaciela lecz niestety on trochę mnie okłamuje i jest mi z tego powodu bardzo smutno. Nawet nie znam jego adresu zamieszkania!!! ale nie ważne bardzo wzruszający temat.
Jeśli przyjaciel okłamuje. to może należałoby go przesunąć z grupy przyjaciele do grupy znajomi ?

piernatka
17-04-2012, 14:51
Wprawdzie napisałam już to na blogu, ale stwierdziłam, że i tu się przyda:

Miarka wspólnych zainteresowań
Całe opakowanie życzliwości
Szklanka zachęty zmieszanej ze wsparciem
Łyżka zrozumienia
Sztuka przebaczenia
Szczerość rozpuszczona w godzinach wspólnych rozmów
Szczypta miłych niespodzianek
Komplementy - ale bez przesady

Wszystko wymieszać i zaprawić gorącą wiarą.
Przelać do czystego serca
Piec w atmosferze miłości i zrozumienia.

UWAGA
nie podawać z egoizmem

wankabor
17-04-2012, 15:28
Byłam kiedyś przekonana, że mam przyjaciółkę, ale w rzeczywistości to było tylko złudzenie.

Trzeba wiele lat by znaleźć przyjaciela, wystarczy tylko chwila by go stracić. /St.J.Lec/

aniak2015
18-04-2012, 15:31
"Przyjaźń jest najpiękniejszym ze wszystkich prezentów,jakim możemy zostać obdarowani,aby szczęśliwie ukształtować swoje życie"

polwieczna
19-04-2012, 21:24
Bardzo, bardzo jest ładny ten przepis Piernatki :)

Setunia
19-04-2012, 22:17
Bardzo, bardzo jest ładny ten przepis Piernatki :)
Przepis wspaniały, tylko wypiek nie zawsze jest udany. Czasami wychodzi zakalec, niestety.

Arti
20-04-2012, 02:05
Według mnie :)
Przyjacielem być to wyróżnienie poprzez przywilej okazywania akceptacji oraz zachowań wspierających.
Obopólna akceptacja zalet i wad gwarantuje umacnianie się przyjaźni dwojga osób a wzajemne wspieranie, lojalność i dyskrecja to ramy przyjaźni.

polwieczna
20-04-2012, 13:55
Takie "idealizowanie" przyjażni, wskazuje jak bardzo do niej ..tęsknimy. A jak jest na codzień? Mam wrażenie że zachowanie przyzwoitych proporcji, między dawaniem i braniem jest całkiem komfortowe.

Arti
20-04-2012, 14:06
Takie "idealizowanie" przyjażni, wskazuje jak bardzo do niej ..tęsknimy. A jak jest na codzień? Mam wrażenie że zachowanie przyzwoitych proporcji, między dawaniem i braniem jest całkiem komfortowe.

:rolleyes: hm, :) proporcje mniej ważne :D ważny przepływ między dawaniem i braniem.

mama2
22-04-2012, 14:45
przyjazn to niebywale uczucie. Mysle, ze jest ono dane ludziom, ktorzy podobnie patrza na swiat. Maja podobne wartosci. Cos ich laczy. To piekne uczucie.

aniak2015
22-04-2012, 17:47
Życie nam daje różnych przyjaciół na różnym etapie życia.W różnych sytuacjach byli blisko i są blisko i to są przyjaciele..Anna

mama2
25-04-2012, 14:29
od zwyklej znajomosci do przyjazni daleka droga. Jak mowi moj znajomy maluszek dalekoko. A juz od znajomosci internetowej do przyjazni to otchlan. Nie mylmy sympatii z przyjaznia.

Setunia
25-04-2012, 15:19
od zwyklej znajomosci do przyjazni daleka droga. Jak mowi moj znajomy maluszek dalekoko. A juz od znajomosci internetowej do przyjazni to otchlan. Nie mylmy sympatii z przyjaznia.
Z jakichś dawnych czasów tkwi mi w głowie taki wierszyk ;
Mówił mądry Ben Akiba
Masz przyjaciól - strzeż się ich
Wrogów swoich zwalczysz chyba
Nade wszystko strzeż sie zaś przyjaciól swych.
Ogólnie podobno uważa się, że aby kogos uznać za przyjaciela, trzeba z nim zjeść beczkę soli, a potem......zacząć drugą.

mama2
25-04-2012, 23:16
ktos kto sie zwie moim przyjacielem, twierdzi, ze mi pomogl? Hmm? Dalam sie wciagnac w jakas gierke w sieci. Polubilam obcego mezczyzne. Za co? Za humor, cieplo, madrosc. Wscibstwo? Nie ma chyba swoich problemow? A mnie przy nim miekna kolana jakbym znowu miala 15 lat. Why?