menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 18-12-2006, 15:22
Marylka's Avatar
Marylka Marylka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: mazowsze
Posty: 1 151
Domyślnie Gwiazdka


Podzielcie się ze wszystkimi co kupujecie dorosłym dzieciom i wnukom na gwiazdkę.
  #2  
Nieprzeczytane 25-12-2006, 15:37
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Mruga oczkiem (żart) Wigilia i I dzień Świąt B.N.

Smutno mi bez Was...Nawet nie spodziewałam się, że aż tak bardzo....
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #3  
Nieprzeczytane 02-01-2007, 16:59
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka

Cytat:
Napisał Marylka
Podzielcie się ze wszystkimi co kupujecie dorosłym dzieciom i wnukom na gwiazdkę.
Witaj Marylko. Sory, że dopiero teraz "przyfilowałam" Twój wątek. Niby z pozoru nieaktualny... a jednak. Proponuję aby tu podzielić się gwiazdkowym prezentem który sprawił nam i naszym bliskim ogromną radość. Może to okazać się "podsunięciem" konceptu na prezent przy stosownej okazji. A teraz mój prezent.... Od jakiegoś czasu "chomikuję" porcelanowe filiżanki (preferuję porcelanę Łomonosowa bo ta jeszcze na kieszeń gwiazdora). No i gwiazdor przyniósł mi 2 następne do kolekcji - śliczniutkie.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
  #4  
Nieprzeczytane 02-01-2007, 19:32
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Uśmiech o tradycji dobrze i żle

Ja w porę przeczytałam temat, ale nie miałam odpowiedzi, bo w moim domu tej tradycji nie przestrzegało się. Dobrze to i żle, bo gdy zaistniała potrzeba - bez względu na porę roku otrzymywałam wszystko lub prawie wszystko...Faktem jest (będę się chwalić!), że wymagań nie miałam zbyt wygórowanych, bo pamiętam sytuację z - chyba 5 roku swojego życia gdy zatelefonował do mnie św.Mikołaj z zapytaniem jakie mam marzenia - ja uparcie tłumaczyłam mu, że mam wszystko...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #5  
Nieprzeczytane 03-01-2007, 12:23
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Araukario, ja co prawda nie zbieram takich rzeczy, ale dostałam pod choinkę filiżankę właśnie. Nie znam się na prawdziwej porcelanie, więc nie mam pojęcia czy ma ona jakąś wartość.
Firma produkująca to "echt Kobalt", takie ma napisy. Może Wiesz coś na jej temat?
__________________
  #6  
Nieprzeczytane 04-01-2007, 12:03
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka

Iwo..... ładny kobalcik. Podam Tobie "namiary" i obejrzyj sobie w wolnej chwili katalog porcelany na tej stronce. Kobaltowa porcelana jest naprawdę piękna. Będąc w Sankt Petersburgu zajrzałam na zakupy do sklepu firmowego Łomonosowa.... trudno było stamtąd wyjść. Same "cacka"
http://www.galinex.pl/
W tym sklepie są "dość" wysokie ceny. Te same produkty w necie można kupić zdecydowanie taniej. Gdy będziesz zainteresowana chętnie podrzucę namiary.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
  #7  
Nieprzeczytane 04-01-2007, 12:24
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka o tradycji dobrze czy źle

"bez względu na porę roku otrzymywałam wszystko lub prawie wszystko..."
Jolu.... byłaś i jesteś wielką szczęściarą. Ja będąc dzieckiem nie miałam wszystkiego lub prawie wszystkiego o czym zamarzyłam. Moi rodzice mieli nas kilkoro.... mieli również z konieczności hierarchię potrzeb które musieli i chcieli zabezpieczyć swoim pociechom. Priorytet miały potrzeby związane z naszą edukacją. Ale zawsze pamiętali o "okazjach szczególnych". I my te okazje "szczególne" nadal kultywujemy. Mam wieką frajdę gdy "trafię" i mój upominek sprawi radoche obdarowanemu.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
  #8  
Nieprzeczytane 04-01-2007, 16:09
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie a priorytet nadal procentuje...

Swoją wypowiedzią nie chciałam chwalić się lecz "rozgrzeszyć" sposób postępowania swoich Rodziców - zwłaszcza, że żal istnieje...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #9  
Nieprzeczytane 04-01-2007, 17:41
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka

Cytat:
Napisał jolita
Swoją wypowiedzią nie chciałam chwalić się lecz "rozgrzeszyć" sposób postępowania swoich Rodziców - zwłaszcza, że żal istnieje...
No jakże mogłabym pomyśleć, że jesteś "samochwała". Raczej "odbieram" Cię jako osobę niezwykle skromną.... bo gdybyś nam napisała " same ciekawe rzeczy z okresu Twojej młodości.... to by niektórym z nas "szczęki opadły". Sory.... dla niewtajemniczonych podaję że to ostatnie zdanie należy czytać jako przenośnię. A wracając do meritum.... no to "pogadałyśmy" sobie .... jak to w przeszłości bywało.... no i co nam z tego zostało. Ot i tyle.....
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
  #10  
Nieprzeczytane 04-01-2007, 17:52
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Strzałka Propozycja

Cytat:
Napisał araukaria
No jakże mogłabym pomyśleć, że jesteś "samochwała". Raczej "odbieram" Cię jako osobę niezwykle skromną.... bo gdybyś nam napisała " same ciekawe rzeczy z okresu Twojej młodości.... to by niektórym z nas "szczęki opadły". Sory.... dla niewtajemniczonych podaję że to ostatnie zdanie należy czytać jako przenośnię. A wracając do meritum.... no to "pogadałyśmy" sobie .... jak to w przeszłości bywało.... no i co nam z tego zostało. Ot i tyle.....
Wydaje mi sie,że niektóre nasze dialogi przekraczają konwencję forum. Zapraszam na GG - podam nr.jeśli uznasz to za stosowne.Dziewczęta - nie bojcie się nudy...te "łamy" też potrafimy zapełnić...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #11  
Nieprzeczytane 04-01-2007, 18:28
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka Propozycja nie do odrzucenia

Wydaje mi sie,że niektóre nasze dialogi przekraczają konwencję forum. Zapraszam na GG - podam nr.jeśli uznasz to za stosowne.
Tak sądzisz Jolu?.... jeśli tak nie pozostaje mi nic innego jak wziąść sie "w garść" i za dużo sobie na forum nie pozwalać. Obiecuje poprawę..... ale tylko obiecuję.... bo z realizacją "bywa różniście"
Co się zaś tyczy pogaduszek na gadulcu - jestem zaszczycona.
Muszę jednak z "góry" uprzedzić, że chyba dysponuję trochę mniejszym "limitem" czasu niż Ty na przyjemności nazwijmy je komputerowymi. Jeżeli ustalimy wzajemnie " nasze potrzeby" i możliwości w tej materii to "przyjemność po mojej stronie".
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
  #12  
Nieprzeczytane 04-01-2007, 19:38
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Uśmiech Re,Araukarii

Nie po raz pierwszy za szybko mówię - za wolno myślę.Jesteś niebezpiecznym interlokutorem, ale lubię zmagać się z przeciwnościami...Proponuję raz w tygodniu odreagowanie naszych konwersacji - dzień do Twego wyboru, godzina wieczorna - wybór też Twój (ależ jestem uległa!). Dziewczynki nie martwcie się- nadal będziecie świadkami naszych dialogów tylko "niedopowiedzenia" przeniesiemy na inny grunt, żeby nie psuć tak miłej atmosfery...
P.S. Geniu - czy dobrze sformułowałam to co zamierzamy?
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.