menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-01-2007, 14:52
po_tarm po_tarm jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 3
Domyślnie Po kuracji antybiotykowej


Jestem po silnej kuracji antybiotykowej. Co teraz powinnam robić, jak się odżywiać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 07-01-2007, 13:05
Jozly's Avatar
Jozly Jozly jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 7
Domyślnie

Antybiotyki osłabiają odporność na zakażenia grzybami. Trzeba pić jogurt, kefir i zażywać preparaty z dobrymi bakteriami. W serwisie domzdrowia.pl możesz zasięgnąć poradu farmaceuty. Niektórzy zalecają też preparaty z jeżówki (echinacea). Pij dużo wody mineralnej, bo wypłukuje toksyny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 08-01-2007, 20:04
Balladynia Balladynia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Posty: 10
Domyślnie

Zamiast siegac po kolejne tabletki, pojsc na targ po warzywa i owoce.Jablka, banany, grejfruty, pomarancze. Brokuly, buraki,kapusta, cebula, a nawet laskawiej spojrzec na ziemniaki i gotowac je w mundurkach.
Zapominamy o skarbie jakim jest kasza gryczana.
Wszystkim polecam nabycie dobrej, mocnej sokowirowki - nic nie jest lepsze niz szklanka soku codziennie. Szczególnie dobroczynny jest sok z burakow: odtruwa caly organizm, odmladza. Nalezy go pic po odczekaniu 2 godzin, najlepiej zmieszany z sokiem marchwii i - co jest bardzo wazne! - nie pic zimnego! Sok z burakow mozna przechowac w lodowce do trzech dni. Pogrzac do temperatury okolo 38C, ale nie wiecej!
Po jakims czasie zapomnimy o antybiotykach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 28-03-2007, 12:35
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

po krótkiej kuracji antybiotykiem, praktycznie nie potrzeba sie martwić - organizm sam wróci do równowagi - natomiast, jesli antybiotyk był stosowany dłużej - a w dodatku często następowała jego zmiana, a lekarz nic nie zapisał osłaniajaco - to trzeba kupic coś z preparatów zawierajacych żywe kultury osłaniajacych bakterii - Probiolac, Trilac itp. Niestety lekarze często o tym zapominaja i bagatelizuja problem, a uciązliwa biegunka moze byc pierwszym objawem świadczącym o naruszeniu równowagi organizmu. Niestety - jogurcik, czy kefir - moga nie wystarczyć!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 26-02-2010, 09:46
Władka Władka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 11
Domyślnie

Dobrze jest brać symbiotyk np. Multilac, który zawiera aż 9 wyselekcjonowanych szczepów żywych kultur bakterii probiotycznych oraz oligofruktozę. Co ważne środek ten nie zawiera mleka, kazeiny ani konserwantów, dzięki czemu może być przyjmowany przez osoby z alergią. Dokładnie jak napisał poprzednik czasme jogurty mogą nie wystarczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 26-02-2010, 13:35
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

Po krótkiej antybiotykoterapii może i nie ma się o co martwić, niemniej jeżeli ktoś zużyje 2-3 opakowania antybiotyków początkowo po 1000 mg, a później np. po 625 mg, to jest się czym przejmować. Przecież organizm jest wtenczas tak silnie wyjałowiony, mogą pojawić się owrzodzenia czy afty na języku, grzybica przewodu pokarmowego czy miejsc intymnych, nie mówiąc już o bladej cerze, podkowach pod oczami, wypadaniu włosów etc.

Podczas każdej antybiotykoterapii nie powinno się zapominać o lekach osłonowych. Może to być Lakcid, Lacidofil, Multilac, Trilac etc. Z kolei po zakończeniu leczenia także warto (w szczególności kobiety) zażywać np. Lacibios Feminę, która uchroni przez grzybicą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 26-02-2010, 21:56
moniapog moniapog jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 6
Domyślnie

Oj jeżeli ktoś "musi"brać kilka opakowań antybiotyku to stanowczo jest czym się martwić. Na pewno trzeba dbać o flore bakteryjną pić jogurty kefiry maślanki też dobrze jest kupić właśnie Mulrilac dobry dla osób starszych bo tylko raz bierze się dziennie a pewnie takie osoby i tak wystarczająco muszą dużo pamiętać jaki lek o której. Sama wiem jak mąż mojej mamy to na płuca to na serce to na oczy całe pudełko tych leków
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 09-03-2010, 11:08
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

Co prawda, to prawda.... sama dobrze wiem, jak to jest z tymi tabletkami. Mój tata choruje na serce i 3 razy dziennie bierze całą serię leków i zapewniam, że nie są to ilości 3-5 sztuk.... no chyba, że naraz A dodatkowo jeżeli osobę przewlekle chorą dopadnie np. grypa, to już w ogóle masakra, bo nie dość, że lekarz musi dobrać odpowiedni antybiotyk coby nie "gryzł się" z przyjmowanymi lekami, to i tą "osłonę" również trzeba przyjmować.

Z własnego doświadczenia wiem, że brak leków osłonowych przy antybiotykoterapii może skutkowac nie tylko grzybicą narządów znajdujących się poniżej pasa, ale i aftami czy też grzybica przełyku. Jedynie czego nie polecam w lekach osłonowych to Trillac.... przyjmowałam go i rozwinęła mi się infekcja Multilac nie jest zły, wręcz bardzo fajnie broni organizmu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 13-03-2010, 02:03
BolekStan BolekStan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Australia
Posty: 12
Domyślnie

Zależy o jakie antybiotyki chodzi.
Jeśli były to nowe i tanie na acetonie lub butanie to wiekszy problem.
Z mojego doświadczenia;
Po złamaniu nogi znalazłem się w szpitalu.
Po kilku dniach poczułem od siebie aceton. To antybiotyk jaki mi wstrzykiwano.
W rezultacie w następnych 4-ech miesiącach 5 zawałów serca pomimo, że wcześniej zadnych problemów z sercem ani ciśnieniem krwi.
Ciśnienie też podskoczyło do 150/110.
Znaleziono skrzepy koło serca powodujące zawały.
Zastosowałem 100 pijawek, które skutecznie rozpuściły skrzepy i Aesculaforce (wyciąg z kasztanowca) przez 4 miesiące a skończyły się zawały i ciśnienie wróciło do 126/80.
Zaczęły się jednak problemy z żołądkiem.
Endoskopia nie wykazała NIC, więc to wątroba, która wcześniej też była w doskonałym stanie.
Stary lekarz wyjaśnił mi tą zagadkę;
Antybiotyki na acetonie czy butanie rujnują wszystko; skrzepy, wątrobę a w następnym stadium stan zapalny żołądka.
Tylko kilka zastrzyków wystarczyło aby mnie wykończyły w najwyżej 5-ciu latach.
Dodam, że problemy z żołądkiem i wątrobą ujawniły się dopiero 18 miesięcy po zastrzykach ale bardzo bolesne.
Wątroba zaczyna dopiero boleć, jak została tylko z niej 1/3 -cia w miarę zdrowa!
Na szczęscie już profilaktycznie stosowałem choć krótko Żywokost na żołądek i Mniszek zielarski na wątrobe co osłabiło działanie antybiotyków a raczej acetonu.
Teraz używam je systematycznie i jest poprawa i to wyraźna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 30-03-2010, 19:58
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

Przyznam szczerze i bez bicia, że aż tak się nie znam na tej antybiotykoterapii i nie jestem w stanie wypowiadać się o takowych np. na acetonie, bo nie wiem które to są i jakie mają skutki uboczne oprócz wyjałowienia organizmu (ale to chyba każdy antybiotyk do tego doprowadza).
Co się zaś tyczy żywokostu, to wiedziałam, że jest on pomocny przy wszelakich urazach i złamaniach/skręceniach, bólach reumatycznych etc. ..... mama stosowała maść żywokostową kiedy miała rehebilitacje karku po wcześniejszym urazie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 31-03-2010, 16:30
moniapog moniapog jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 6
Domyślnie

Ja wiem że przy wszystkich antybiotykach trzeba brać probiotyki takich jak multilac czy lacidolac.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 18-04-2010, 21:15
Gocha60 Gocha60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 23
Domyślnie

Problem mam bardzo podobny. Od kilku miesięcy bardzo często choruję. Zaczęło się od niewinnie wyglądającej anginy, doktor dał od razu antybiotyk i myślałam, że to będzie koniec chorowania. Guzik! Od tej pory cały czas jakieś choroby, antybiotyki też bardzo często i cały czas inne. Piję jogurty i staram brać się coś osłonowo, ale chyba nie wiele mi to pomaga. Nie wiem już jak mam sobie pomóc...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 20-04-2010, 11:50
pani_weronika pani_weronika jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa, mazowieckie, Polska
Posty: 34
Domyślnie

moim zdaniem cała wina leży w tym, że tak często bierzesz antybiotyki może często niepotrzebnie. może poproś następnym razem lekarza o Quickvue Strep A, to takie testy które stwierdzają czy choroba jest bakteryjna, a w związku z tym czy antybiotyk jest potrzebny. i nie przestawaj barć leków osłonowych i pic jogurtów, po za tym jedz dużo warzyw i owoców. pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 11-05-2010, 18:25
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

Przy tak częstym zażywaniu antybiotyków, to organizm musi być maksymalnie wyjałowiony oprócz jogurtów i probiotyków (polecam dicoflor60, multilac, lacibios femina) zakup może jakiś zestaw witamin i zdrowo się odżywiaj (surowe warzywa, owoce bo tam jest najwięcej witamin).

Poza tym sama zastanów się czy wszystkie Twoje choroby wymagają stosowania antybiotyków? Antybiotyki stosuje się głównie przy infekcjach bakteryjnych, a nie wirusowych - chociaż lekarze często przepisują je bez względu na ten fakt :/ Jeśli to np. zwykłe przeziębienie, to pamiętaj, że leczone trwa 7 dni, a nieleczone tydzień
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 11-05-2010, 19:09
asiasia asiasia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Polska
Posty: 5
Domyślnie

A to trzeba aż trzy probiotyki brać w czasie antybiotykoterapii. Ja biorę multilac bo wiadomo odbudowuje florę bakteryjną przewodu pokarmowego i lacibios femina, bo wspomaga odbudowę flory w pochwie. A po co ten trzeci?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 11-05-2010, 19:29
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Tylko te bakterie proszę brac po antybiotykotwrapii- przeciez antybiotyk niszczy wszystkie- a wiec te tabletkowe rownież
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 24-05-2010, 13:42
eos's Avatar
eos eos jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 8
Domyślnie ABTYBIOGRAM Z POSIEWEM / zamiast antybiotyk ,,w ciemno"

Do:Gocha60
Jeśli często chorujesz i za każdym razem godzisz się na antybiotyk ,,w ciemno" to błędne koło się zamyka: osłabiony organizm /1)choroba; 2) antybiotyk/.

Antybiotyki oprócz tego, że mogą byc skuteczne to muszą być właściwie użyte. PRZED WZIĘCIEM jakiegokolwiek TRZEBA ZROBIC BADADNIE NA POSIEW z ANTYBIOGRAMEM /koszt priv ok 45 zł./: sprawdza czy i ew. jakie bakterie wywołały chorobę oraz jaka substancja chemiczna ,,tzw. czynna" w antybiotyki zadziałała na konkretna bakterie.

Często zdarza się tak, że antybiotyk zawierający substancję, która zwyczajowo winna zadziałać u danego człowieka na konkretną bakterię nie zadziała (bo człek wcześniej spowodował uodpornienie się danego szczepu bakterii w swoim organiźmie np. za często brał dany antybiotyk/ daną substancję (na rynku jedna substancja może byc sprzedawana pod kilkoma nazwami różnych antybiotyków więc proszę sprawdzać co się bierze patrz: skład leku) - czyli nauczyła się ona bronić przed danym antybiotykiem (uodpornienie na lek).

Zatem, jeżeli tylko poczujesz że ,,choroba Cię bierze" i po np. dwóch dniach nie jest lepiej domowymi sposobami to zrób POSIEW i ANTYBIOGRAM ok 2 dni się czeka na wynik ale z pewnością można to przetrzymać i będzie z lepszym efektem niż branie chemii ,,ciemno" bo to zwykle nie pomoże a zaszkodzi.
(abstrahuję od wypadków nagłych, szpitalnych etc.)

Jeżeli wzdrygasz się przed ceną badania to z pewnością, zestawiona z cenami antybiotyków, które mogą nie zadziałać - to wyjdziesz i na finansowy i zdrowotny +!

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 24-05-2010, 15:09
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

A dlaczego niektórzy lekarze zalecają, aby właśnie leki osłonowe przyjmować zarówno w trakcie antybiotykoterapii, jak i 1-2tygodnie po niej. Oczywiście w trakcie antybiotykoterapii nie miałam na myśli naraz z antybiotykiem, tylko np. 2-3 godziny po jego zażyciu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 24-05-2010, 22:03
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Leki oslonowe, tzn - jakie ?Nie , jesli chodzi o bakterie- to przeciez nic Ci nie zrobi zeżarcie czesci bakterii przez antybiotyk.Jasne, ze posiew i antybiogram powinien byc zrobiony- tylko kapke dlugo to trwa- np w zapaleniu pecherza może dojsc droga wstepującą , do zakazenia nerek(brrr).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 24-05-2010, 23:46
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

Antybiotyki radzą sobie z wieloma groźnymi chorobami, ale jednocześnie obniżają odporność i są przyczyną kłopotów z trawieniem. Kurację antybiotykową za każdym razem warto wspomagać preparatami zawierającym składnik probiotyczny i prebiotyczny.

Przywracanie flory bakteryjnej

Badania wykazały, że bakterie probiotyczne potrzebują około 4 tygodni od momentu zakończenia kuracji antybiotykowej, żeby ponownie zasiedlić jelita. Całkowite odtworzenie flory bakteryjnej może trwać nawet 6 miesięcy! Nie warto zatem przez okres stosowania antybiotykoterapii osłabiać swojego zdrowia i czekać, aż przyjazne bakterie probiotyczne stworzą w jelitach mocną barierę ochronną przed różnymi mikrobami. Zaleca się, by wraz z rozpoczęciem kuracji antybiotykowej przyjmować preparaty probiotyczne. Zawierają przyjazne bakterie z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium. Zabezpieczają jelita przed działaniem chorobotwórczych drobnoustrojów i pobudzają układ immunologiczny do pracy. Zapobiegają biegunkom i spadkowi odporności w związku z kuracją antybiotykami. Trzeba pamiętać o tym, by stosować je jeszcze przez 5-7 dni po zakończeniu przyjmowania antybiotyku.

Ktos tu wspomniał o leku o nazwie MULTILAC
Innowacyjną formułą synbiotyku jest Multilac, który zawiera aż 9 żywych szczepów bakterii probiotycznych. Przywraca i utrzymuje prawidłową mikroflorę przewodu pokarmowego. Składnikiem prebiotycznym jest oligofruktoza, która stanowi cenne źródło energii potrzebnej do rozwoju bakterii probiotycznych, zapewniając ich dłuższą aktywność w przewodzie pokarmowym.
__________________
arbara
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.