PDA

View Full Version : 10 sposobów na zachowanie swojej tożsamości na emeryturze - komentarze


jadwinias
06-01-2011, 22:54
Komentarz do artykułu: 10 sposobów na zachowanie swojej tożsamości na emeryturze (http://www.senior.pl/147,0,10-sposobow-na-zachowanie-swojej-tozsamosci-na-emeryturze,1165.html)
--------------------
Dzjęki za podpowiadanie,tylko co z tego jak, brakuję pomysłów.Może by tak zrobić jakąś akcję
z pomysłami, dla tych co są na dobrym

Eliza2
16-01-2011, 00:21
Człowiek uzyskuje tożsamość, gdy powtarza określone zachowania. Zmiana jej jest trudna, bo jest utrwalona. Poza tym człowiek ma niesamowitą zdolność do uciekania od przyznania się przed sobą i innymi do swych (złych) nawyków. Osobowość nie zmienia się sama przez się.
Może chodzi o cechy charakteryzujące osoby starsze?
Tu można szukać: autokreatywność, skłonność do częstego wspominania przeszłości, sztywność poglądów, idealizowanie przeszłości, skłonność do popadania w przygnębienie i czarnowidztwo. Ma problemy ze spoglądaniem na sprawy z różnych punktów widzenia i naturalną potrzebę do dzielenia się doświadczeniami (pragnie ustrzec osoby młodsze przed nieprzemyślanymi decyzjami).

Pamira
16-01-2011, 10:09
Emerytura to wspaniała rzecz,oby jak najdłużej trwała. Żeby zdrowym być i więcej nic nie potrzeba, no może ciut więcej grosza. Wtedy o tożsamość nie będziemy się martwić.

Eliza2
18-01-2011, 17:12
Emerytura to wspaniała rzecz,oby jak najdłużej trwała. Żeby zdrowym być i więcej nic nie potrzeba, no może ciut więcej grosza. Wtedy o tożsamość nie będziemy się martwić.

Właśnie wróciłam z zajęć sportowych. Naładowałam akumulator uśmiechu, bo zabawa była przednia. Do tego wszystkie mięśnie miały zadania do wykonania. Całe życie spędziłam goniąc czas a stres towarzyszył mi jak symbiont w pracy. Nie mogę nacieszyć się wolnością. Nigdy jej nie miałam. Odkąd pamiętam miałam obowiązki. Teraz na wszystko starcza czasu. Oby zdrowie nie odmówiło posłuszeństwa. Mnie i pozostałym członkom rodziny.:)