PDA

View Full Version : Chemtrails?


bogdanaster
10-01-2011, 20:32
Czy wiesz co to są chemtrails? Nie? To zobacz w Internecie i napisz co o nich myślisz.

Alsko
10-01-2011, 20:40
A co Ty o tym sądzisz, jest tajemnicą? ;):D

Tu kilka osób napisało, co sądzi na ten temat.
http://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo-watki-archiwalne/t-teorie-spiskowe...-czy-to-tylko-teorie...-5553.html

pluto37
10-01-2011, 21:01
A co Ty o tym sądzisz, jest tajemnicą? ;):D

Tu kilka osób napisało, co sądzi na ten temat.
http://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo-watki-archiwalne/t-teorie-spiskowe...-czy-to-tylko-teorie...-5553.html

Mnie do gustu przypadł ten kawałek Lili z tą pangą. Na samym końcu:D
A reszta w ...normie.

slava
10-01-2011, 21:04
Mnie do gustu przypadł ten kawałek Lili z tą pangą. Na samym końcu:D
A reszta w ...normie.
Może, przez chwilę nie będziemy pisać, ze wzgledu na śmierć Tadzia

Alsko
10-01-2011, 21:06
Mnie do gustu przypadł ten kawałek Lili z tą pangą.
A reszta w ...normie.No nie, jest tam jeszcze złota myśl Glupota jest najgorsza zbrodnia



Wiesiu, na forum minuta ciszy?
Nie wiem, czy Tadeuszowi by się to podobało.

slava
10-01-2011, 21:10
No nie, jest tam jeszcze złota myśl



Wiesiu, na forum minuta ciszy?
Nie wiem, czy Tadeuszowi by się to podobało.
Alsko, napewno masz rację, ala tyle samo dobrego mogę o nim, jak i o Tobie powiedzieć. Starsznie mnie jego śmierć przygnębiła.

bogdanaster
10-01-2011, 22:21
idąc za Twoim linkiem chciałem przenieść swoje uwagi do wątku: Teorie spiskowe ... czy to tylko teorie?. Ale tam nie da się pisać nowych postów. Dlaczego? Poradź. Z góry dziękuję.

Alsko
11-01-2011, 14:54
chciałem przenieść swoje uwagi do wątku: Teorie spiskowe ... czy to tylko teorie?. Ale tam nie da się pisać nowych postów. Dlaczego? Poradź. Bogdanie, przepraszam, wklejając link nie zwróciłam uwagi na to, że tamten wątek jest już zamknięty. Poza tym jest w innym dziale.
Musiałbyś zwrócić się do moderatora z pytaniem, czy jest możliwe połączenie obu wątków.
Ale... Tu napisałeś, o co Ci chodzi, a jeśli ktoś chce poznać tamte posty - ma podany link. Więc nie wiem, czy to jest potrzebne.
Zdecyduj, czy Ci się chce ;):)
Powodzenia!:)


A jeśli chodzi o "kratownice" na niebie... Widziałam taką na moim niebie latem ub. roku. Po przeczytaniu tego i owego w necie trochę mi się dziwnie zrobiło, ale zdania nie mam.:confused:

bogdanaster
11-01-2011, 19:10
Bogdanie, przepraszam, wklejając link nie zwróciłam uwagi na to, że tamten wątek jest już zamknięty. Poza tym jest w innym dziale.
Musiałbyś zwrócić się do moderatora z pytaniem, czy jest możliwe połączenie obu wątków.
Ale... Tu napisałeś, o co Ci chodzi, a jeśli ktoś chce poznać tamte posty - ma podany link. Więc nie wiem, czy to jest potrzebne.
Zdecyduj, czy Ci się chce ;):)
Powodzenia!:)


A jeśli chodzi o "kratownice" na niebie... Widziałam taką na moim niebie latem ub. roku. Po przeczytaniu tego i owego w necie trochę mi się dziwnie zrobiło, ale zdania nie mam.:confused:
Wobec tego skorzystam, z konieczności, z tego wątku, aby podzielić się swoimi przemyśleniami na temat chemtrails. Zajmuję się tym tematem już dość długo. Internet jest obecnie pełen tekstów, zdjęć i filmików, które są szeroko omawiane, komentowane, analizowane. Jest jedna rzecz nie podlegająca dyskusji: ze wszystkich stron świata napływają informacje, które są całkowicie zbieżne. Czy jest możliwe, aby coś co obserwują ludzie na całym świecie było czyimś chorym wymysłem? Przecież najzwyklejsza logika nakazuje przyjąć za prawdę to, co opisują ludzie z całego świata zaniepokojeni tym co obserwują nad swoimi głowami. W USA wiedza o chemtrails dotarła już dawno do społeczeństwa, które jest poważnie zaniepokojone. Są liczne interpelacje w Kongresie, liczne badania próbek (gleby, wody, powietrza) zostały wykonanie społecznie, prywatnie. Dlaczego? Bo oficjalne laboratoria robią uniki: albo w ogóle nie przyjmują próbek do badania, albo "gubią" próbki przyjęte "nieopatrznie". Powszechnie, istnienie chemtrails jest negowane i wyśmiewane. Wmawia się naiwnym, że chemtrails to tylko zwykłe contrails (smugi kondensacyjne). Oba typy smug mają zupełnie inne własności. Nie będę się o nich rozpisywać. A tymczasem skoro chemtrails są obserwowane nad całym naszym globem, to oznacza to, że musi istnieć jakieś globalne sterowanie tak szeroko zakrojoną akcją. Kto może sterować globalnie? A no to właśnie daje najwięcej do myślenia. Próbowałem, i nadal próbuję, dyskutować z klimatologami i meteorologami. Oni mają niestety tylko wiedzę książkową i na niej się opierają. To jest ich alfa i omega. A w książkach niestety nie może nic być na temat chemtrails bo to jest zjawisko świeże, ono dzieje się na bieżąco. Studiowałem mnóstwo zdjęć robionych przez różnych ludzi i wyrobiłem sobie na tej podstawie następujący pogląd: naprawdę istnieją dwa rodzaje smug, tak jak opisują to różni ludzie, i nie jest prawdą, że chemtrails nie istnieją. Mogę pokazać zdjęcia, które to dokumentują. Powstają zatem tylko dwa pytania: kto to robi i po co? I na te pytania nikt nie dał oficjalnej odpowiedzi. Gdyby akcja była prowadzona w trosce o nasze zdrowie nie byłoby potrzeby ukrywania faktów. Skoro jednak fakty są ukrywane to o czym to może świadczyć? Mógłbym jeszcze długo się rozwodzić, ale może na razie to wystarczy. Zachęcam tylko do przeszukiwania Internetu za hasłem: chemtrails i wyciąganiu własnych, logicznych wniosków.

pluto37
11-01-2011, 19:22
[
A jeśli chodzi o "kratownice" na niebie... Widziałam taką na moim niebie latem ub. roku. Po przeczytaniu tego i owego w necie trochę mi się dziwnie zrobiło, ale zdania nie mam.:confused:

A wiesz! Mnie też. Najbardziej zaniepokoiła mnie szczególnie jedna. Taka cała jak wielka różowa wstęga. To musiało być cos bardzo nienaturalne. Zaraz potem pojawił sie jakiś dziwny znak, czy kształt na nieboskłonie i słońce na moment przygasło mimo tego, że niebo było tak samo bezchmurne, jak przed tym objawieniem. A co jeszcze ciekawsze, to fakt, że mimo gwarnego dnia dało się zauważyć momentalnie jakąs dziwną ciszę dookoła. Jakby okolice wytłumiła jakaś wata antyakustyczna... A potem wszystko wróciło do normy.

Stalin
11-01-2011, 19:30
Eeee kiedys to było wiadomo, ze Amerykanie stonkę z samolotów zrzucają a teraz to ja się nie znam...:D:D:D:D

Alsko
11-01-2011, 19:30
Zaraz potem pojawił sie jakiś dziwny znak, czy kształt na nieboskłonie i słońce na moment przygasło Hmm... A głosów żadnych nie słyszałeś?

pluto37
11-01-2011, 19:58
Hmm... A głosów żadnych nie słyszałeś?
Ależ skąd! Przecie pisałem, że wszystko się wytłumiło.
Ale w końcu nic straconego. Matka Natura potrafi czynic takie wygibasy o jakich się filozofowi nie śniło, wiec czekam do następnej razy. Może wtedy będą efekty wizualne wzmocnione dźwiekiem.
Stalinie!
teraz kukuruźniki wyżej latają:D

Alsko
11-01-2011, 20:08
Ależ skąd! Przecie pisałem, że wszystko się wytłumiło. Ale w końcu nic straconego.No nie wiem. Bym z takim utęsknieniem nie czekała.
Wygląda na to, że nie jesteś de domo D'Arc, Joanna zresztą. A następnom razom to może być cuś więcej niż efekt dźwiękowy :D

amelia
11-01-2011, 20:52
Teorie spiskowe maja to do siebie, ze nie da sie ich potwierdzic, ani im zaprzeczyc.
A zdjecia sa cudne, przewaznie:) i calkiem dokladnie widoczne sa te smugi kondensacyjne wiec o jakim ukrywaniu faktow mowisz Bogdanie?
Ja mysle, ze te sily nieczyste, ktore chca sie pozbyc nadmiaru ludzkosci znalazly juz naprawde niewidoczne metody:)

http://www.google.pl/images?hl=pl&source=imghp&biw=1280&bih=685&q=Chemtrails&btnG=Szukaj+obraz%C3%B3w&gbv=2&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

pluto37
11-01-2011, 21:00
No nie wiem. Bym z takim utęsknieniem nie czekała.
Wygląda na to, że nie jesteś de domo D'Arc, Joanna zresztą. A następnom razom to może być cuś więcej niż efekt dźwiękowy :D

To powiadasz, że może być gorzej?
Ponoć na Pustyni Atacama pojawiły sie dziwne zjawiska i jakiś indiański tambylec twierdzil, że jasność sie pojawiła dziwaczna i nietypowa. I w tej jasności nietypowy objekt się ukazał o kształtach opływowych. I szybko znikł w kolorowych świetlistościach.
A zaraz potem pomarańcze na Florydzie skuło lodową pokrywą i korkodyle dziwnego kaszlu doznały, a prady Golfsztromu zaczęły gwałtownie przyspieszać co spowodowało kataklizmy w Europie i australijskie powodzie. Te ostatnie na terenach gdzie kilka kropli deszczy spada przez dziesięciolecia. Więc nie jest to normalne zjawisko przyrodnicze.
A to wszystko opisano w tajnych raportach dla Pentagonu, które częściowo tylko wyciekły z zamknietych archiwów. I jeszcze to mozna uznać za zjawisko mało wytłumaczalne, że żadne zamknięcia i szyfry naruszone nie były. Jeśli do tego dołożyć przekazywane od pokoleń wieszczby rdzennych mieszkańców Patagonii mówiące o tym, że wkrótce pojawi się Wielki GoSC zza niebiańskich Kręgów Wielkich Przestworzy, to muszę sie przyznać, ze zaczynam mieć jakies wstrząśnienia wewnętrzne, bo w końcu już dziś nie jest dla nikogo poważnie myślącego tajemnicą, że istnieją światy równoległe i mają wpływ na nasze jestestwo na Ziemi tu i teraz.

Alsko
11-01-2011, 21:22
(...)
muszę sie przyznać, ze zaczynam mieć jakies wstrząśnienia wewnętrzne, bo w końcu już dziś nie jest dla nikogo poważnie myślącego tajemnicą, że istnieją światy równoległe i mają wpływ na nasze jestestwo na Ziemi tu i teraz.I tu jestem od Ciebie lepsza o tyle, że nie mam wstrząśnień, bo zadbała o to moja pożółkła metryka ;)
Co się będę wstrząsała teraz, kiedy niezadługo z chmurki se popatrzę? :D
Powinnam martwic się o wnuki, tak zajęte trudną sprawą, jaką jest młodość, że już im inne sprawy trudno wcisnąć - ale się martwienie nieproduktywne mnie wkurza.
Wielkiego Gościa byłabym ciekawa, ale co mi z tego, kiej żadnego wpływu nie mam na nic? Tyle mojego, że sobie poczytam.
Zawsze wolałam science fiction od fantasy.
Tylko STD jakoś mnie nie bawi.

bronczyk
11-01-2011, 21:38
Alsko ja ci dam wybierać się na chmurki celem lepszego obejrzenia chemtrails. Jak na chmurkę to skrzydełka i pienia, a nie podglądanie. Zamiast okularów wśród obłoków szukać to czytaj sobie, czytaj długo.

Alsko
11-01-2011, 21:53
Jak na chmurkę to skrzydełka i pienia, a nie podglądanie. Ło matko! Nie strasz mnie! Wystarczy, że mnie szczują chemtrailsami.
A bez pień się nie da? I jeszcze na lirze tirli, tirli? To mi się całkiem nie podoba. Bo skrzydełka - fajna sprawa :confused:

bogdanaster
11-01-2011, 21:59
Amelio
Taki piękny komplecik smug nam zaprezentowałaś. I uważasz, że to wszystko to są contrails? A po co by ktoś urządzał sobie taka zabawę? Uważasz, że lotnicy bawią się w smużki tak sobie a muzom? A widziałaś żeby kiedy tak wyglądały contrails w regularną kratkę? Ja wierzę w logikę faktów. A fakty są takie, że już od dawna planowano ostudzić Ziemię za pomocą sztucznych chmur. Mogę przytoczyć dokumenty oficjalne, w których jest o tym mowa. Te regularne wzorki nie mogą powstawać tak od przypadku. A skoro są celowe, to jaki jest ich cel? Przecież nie po to, aby było śmieszniej. A te badania amerykańskie, z których wynika, że jest gigantyczne przekroczenie dopuszczalnych norm zawartości trucizn w glebie? A tych próbek do badania oficjalne laboratoria albo nie przyjęły albo "zagubiły". Wiem, że lepiej jest nic nie wiedzieć, uznać że wszystko jest OK. Tylko co z tego wynika, że nie chcemy się bronić? Że poddajemy się truciu jak barany? Najłatwiej wszystko wyśmiać. Tak właśnie załatwiają nas decydenci robiąc z nas głupców. Trzeba szukać po Internecie i kierować się własnym rozumem, logiką.

Alsko
11-01-2011, 22:16
Trzeba szukać po Internecie i kierować się własnym rozumem, logiką. Inni od dość dawna obserwują, zbierają dane i co? Odbijają się od ściany.
Ale kiedy forowicze z KSC wezmą się do roboty, własny rozum i logikę uruchomią to ho, ho, ho! Odkryją, kto za tym stoi (niektórzy już wiedzą, jak czytałam w necie) i zrobią im kęsim. Tak?

pluto37
11-01-2011, 22:34
Inni od dość dawna obserwują, zbierają dane i co? Odbijają się od ściany.
Ale kiedy forowicze z KSC wezmą się do roboty, własny rozum i logikę uruchomią to ho, ho, ho! Odkryją, kto za tym stoi (niektórzy już wiedzą, jak czytałam w necie) i zrobią im kęsim. Tak?

Szanowna Alsko!
Ja tam bym se śmichot nie robił z deptania po chemikaliach.
To nasz przeor miejski orzekl podpierajac się na całym autorytecie, że sie z tego deszcze robią w jednym miejscu i to na zakwasie, a w drugim suszy.
A jeszcze potem samoloty spadają jak dzikie kaczki i inne czarne jak w Louisianie...
I niech Ci sie nie wydaje, że jak już ludzie ciut dłużej żyją, to jest to dobre. Problem w tym, że może i dłużej, ale jakie som przez te chemie z trajlów zatrute.
A co do tego co stoi za tym, to powiem krótko. ZŁE stoi. A nawet łazi. Ostatnio takie sie pokazało w stolycy naszej ukochanej i to w środku miasta. I też było to ono jakieś dziwne, bo nieduże i okutane w cuś i sie maskowało ale na zielono.
Bo to ono ZŁE sie lubi przebierać. I też podobniez chemiczne stany mają cuś z tym wspólnego.

Alsko
11-01-2011, 22:45
I też było to ono jakieś dziwne, bo nieduże i okutane w cuś i sie maskowało ale na zielono.
Bo to ono ZŁE sie lubi przebierać. I też podobniez chemiczne stany mają cuś z tym wspólnego.To ja telewizora nie otwierałam, coby się nie przelęc, a Ty mi na noc takie straszności opowiadasz?
A niech Cię ka.. tfu! gęś kopnie!

Dobranoc :)

ansty
12-01-2011, 00:24
Bardzo ciekawy temat i jeszcze ciekawsze posty.Ale nie ma się z czego ani cieszyć, ani śmiać...... Zwłaszcza po obejrzeniu filmu pt. /chyba/ 4-ty stopień - o faktach zaistniałych na Alasce!!! Polecam ludziom myślącym, o otwartych umysłach!!

amelia
12-01-2011, 07:04
Amelio
Taki piękny komplecik smug nam zaprezentowałaś. I uważasz, że to wszystko to są contrails? A po co by ktoś urządzał sobie taka zabawę? Uważasz, że lotnicy bawią się w smużki tak sobie a muzom?A widziałaś żeby kiedy tak wyglądały contrails w regularną kratkę?

Oczywiscie:)
Zdarza mi sie czasami bywac na Air Show w Radomiu.
I kiedy niebo jest bezchmurne i jest bezwietrznie mozna zobaczyc na niebie cuda.
I masz racje nie jest to zabawa sobie a muzom.
To jest ciezka walka, czesto smiertelna - o prestiz i pieniadze.
Ci ludzie z tego zyja, przemieszczaja sie z zawodow na zawody na calym swiecie.
I trenuja, codziennie.
Zrobienie takich zdjec nie jest trudne.

http://www.youtube.com/watch?v=3WGnCRG1ds4&feature=related



Ja wierzę w logikę faktów. A fakty są takie, że już od dawna planowano ostudzić Ziemię za pomocą sztucznych chmur. Mogę przytoczyć dokumenty oficjalne, w których jest o tym mowa. Te regularne wzorki nie mogą powstawać tak od przypadku. A skoro są celowe, to jaki jest ich cel? Przecież nie po to, aby było śmieszniej.

Faktem jest, ze codziennie na naszym niebie znajduje sie kilka lub kilkanascie tysiecy roznego rodzaju statkow powietrznych a one wszystkie spalaja olbrzymie ilosci paliwa wiec naturalne jest, ze spaliny sa zagrozeniem dla zycia.



A te badania amerykańskie, z których wynika, że jest gigantyczne przekroczenie dopuszczalnych norm zawartości trucizn w glebie? A tych próbek do badania oficjalne laboratoria albo nie przyjęły albo "zagubiły". Wiem, że lepiej jest nic nie wiedzieć, uznać że wszystko jest OK. Tylko co z tego wynika, że nie chcemy się bronić? Że poddajemy się truciu jak barany? Najłatwiej wszystko wyśmiać. Tak właśnie załatwiają nas decydenci robiąc z nas głupców. Trzeba szukać po Internecie i kierować się własnym rozumem, logiką.

To prawda, trujemy ziemie na kazdym kroku i w kazdej chwili, i na kazdy mozliwy i niewyobrazalny sposob.
Ja jestem fanatyczna bojowniczka o Ziemie wolna od psich kup. Jak bardzo potrzebna jest ta walka to widac wlasnie teraz, gdy stopnial sniegi i odslonily nam ta wszechogarniajaca nas kloake.
Posprzatac po swoim piesku to tak niewiele.

I nie wykluczam ze szalency z Baz Wojskowych produkuja i testuja ciagle nowe i coraz bardziej toksyczne swinstwa.

Stalin
12-01-2011, 09:17
Ja z psem do lasku chodzę i poprawiam biocenozę...:D:D:D:D

bogdanaster
12-01-2011, 10:25
Możesz nie wierzyć w to w co uwierzyły już miliony Amerykanów. I naprawdę uważasz, że takie "szoły" uprawia się prawie codziennie na całym świecie dla zabawy? Chyba sama w to naprawdę nie wierzysz. Co Air-show to air show, a my mówimy o tym co się dzieje nonstop. A w wyniki badań gleby i wody też nie wierzysz?

Mekintosz
12-01-2011, 12:26
Tak wygląda wnętrze samolotu z pojemnikami na substancje opryskowe.http://www.iv.pl/images/43932450716039848605.jpg (http://www.iv.pl/)
Posiadam zapis z którego można dowiedzieć się, jaki jest skład chemtrails. Jest on za długi na forum wię znajdziecie go w moim blogu.

bronczyk
12-01-2011, 13:12
Amelio fanatyczna bojowniczka o ziemię bez psich kup to bądź sobie, ale myślenie, że to owe kupy owe chemtrails powodują to chyba przesada. One jak zrozumiałam są na niebie, a tfu, te kupy na glebie.

Stalin
12-01-2011, 13:17
pewnie psy robia kupy po opryskach...:D:D:D:D

Kazimierz
12-01-2011, 14:01
Tak wygląda wnętrze samolotu z pojemnikami na substancje opryskowe.http://www.iv.pl/images/43932450716039848605.jpg (http://www.iv.pl/)
Posiadam zapis z którego można dowiedzieć się, jaki jest skład chemtrails. Jest on za długi na forum wię znajdziecie go w moim blogu.
Mac! "This is a commercial aircraft configured for flight certification." Co,moim zdaniem, tłumaczy się " to jest samolot (pasażerski ?i)skonfigurowany na certfikat lotniczy (na lot z obciążeniem).Ani słowa o opryskach. Chyba wyczytałeś swój news między wierszami ? Czyżbyś też był zwolennikiem STD ?

bogdanaster
12-01-2011, 14:20
Te zdjęcia z linku "Amelia#15" warto sobie dobrze obejrzeć. I wyciągnąć z nich logiczne wnioski. Ja już to zrobiłem. I wychodzi "na moje".

Alsko
12-01-2011, 15:01
Te zdjęcia z linku "Amelia#15" warto sobie dobrze obejrzeć. I wyciągnąć z nich logiczne wnioski. Ja już to zrobiłem. I wychodzi "na moje".A ja ciągle czekam na odpowiedź na pytanie:
co wynika dla nas, dla Ciebie, Bogdanie, z tych logicznie wyciągniętych wniosków poza wiedzą, co spada Ci na głowę z nieba i jak działa?
Jak te wnioski wykorzystasz?

I nasuwa się drugie pytanie: czy sprawcy tej zbrodniczej hekatomby usłali sobie gniazdko poza Ziemią i cierpliwie tam poczekają, aż tu ludzkość, florę i faunę szlag trafi?
Czy są tu i przesmykują się sobie wiadomymi ścieżkami pomiędzy strefami? Potem tylko otrzepią Ziemię z toksyn i będą mieli?

Kazimierz
12-01-2011, 15:31
Te zdjęcia z linku "Amelia#15" warto sobie dobrze obejrzeć. I wyciągnąć z nich logiczne wnioski. Ja już to zrobiłem. I wychodzi "na moje".
Bogdan ! Obejrzałem sobie i wyciągnąłem jeden logiczny wniosek, że zwolenników STD nie brakuje nigdzie. Są na całym świecie. Nie wiem , co oznacza to Twoje " I wychodzi "na moje".
Ponieważ, jesteś zwolennikiem logicznego myślenia i uważasz, że masz rację, to podaj nam logiczne dowody, że samolotowe smugi kondensacyjne , te chemtrails,contrails, są specjalnie wytwarzane dla skażenia ziemi, roślinności i żywych istot, tak jak by nie było innych skuteczniejszych, mniej widowiskowych metod.
Czyżbyś miał tak wielki brak zaufania do ludzi, do nauki, do postępu technologicznego na świecie ?
Ja wierzę w to, że postęp technologiczny ma swoje dobre i złe strony. Rozwój transportu lotniczego na wysokościach stratosferycznych i większych jest nieunikniony, jeśli chcemy podróżować szybko, tanio i wygodnie po całym świecie.
Smugi kondensacyjne zawierają szkodliwe dla życia substancje, ale zawierają ich o wiele,wiele mniej niż spaliny samochodowe,moim zdaniem, i tzw. zdrowa żywność.
Zapomnijmy o tym, że możliwy jest powrót do naturalnej, zdrowej żywności na skalę globalną.
Albo żywność GMO , albo klęska głodu na sklalę globalną.
Osobiście, wolę umrzeć najedzony, niż głodny.
Jestem za EKO: ekologią , ekonomią i ekumenizmem.
Niech żyje EKO !

Stalin
12-01-2011, 15:49
A może w ramach oszczędności linie opróżniaja toalety w powietrzu? prezes Ryan Air juz zapowiedział, że toalety w jego samolotach będa płatne...:D:D:D:D

bogdanaster
12-01-2011, 16:21
zadałaś bardzo istotne i trudne pytanie. Myślę, że chodzi chyba przede wszystkim o to, abyśmy zdawali sobie jasno sprawę z tego co się dzieje. Świadomość istniejących zagrożeń jest chyba lepsza od niewiedzy. Ta świadomość powinna w naszym społeczeństwie wyrobić odruch samoobronny polegający na tym, że nie wierzy się w bzdury podawane do wierzenia przez władzę. Docelowo chyba powinniśmy postępować tak, jak Amerykanie: domagać się od władzy odtajnienia problemu chemtrails i przedsięwzięcie działań mających uchronić nas od skutków tego trucia. U nas to jest zadanie tym trudniejsze, że tych zakłamań jest znacznie więcej. Ale na razie nic innego, jak uświadomienie sobie prawdy i jej nagłaśnianie, nam dzisiaj nie pozostaje. Chodzi o to, że skoro problem jest globalny, to pozostają nam tylko dwie drogi: albo zgodzić się potulnie na to trucie, albo próbować uruchomić ruch społeczny, który stałby się siłą napędową działań zapobiegawczych. Co innego możemy zrobić? Gdybyśmy wiedzieli, że np. grozi nam nieodwracalna klęska żywiołowa, to pewnie pozostawałoby się zgodzić z perspektywą unicestwienia. Skoro jednak to co nam grozi pochodzi od ludzi trzeba temu starać się przeciwdziałać zespołowo. Potrzebne jest uruchamianie społecznych inicjatyw na skalę globalną. Amerykanie już tę akcję rozpoczęli. Powinniśmy chyba dołączyć do nich. Pewnie te moje uwagi Cię nie zadowolą, ale nic mądrzejszego, na razie, wymyślić chyba się nie da.

amelia
12-01-2011, 18:09
Możesz nie wierzyć w to w co uwierzyły już miliony Amerykanów.

to moze podaj jakies linki do tych amerykanskich badan:D

I naprawdę uważasz, że takie "szoły" uprawia się prawie codziennie na całym świecie dla zabawy? Chyba sama w to naprawdę nie wierzysz. Co Air-show to air show, a my mówimy o tym co się dzieje nonstop.

jezeli codziennie na calym swiecie gra sie w pilke nozna, reczna i siatkowa, w tenisa, rugby i palanta,
urzadza regaty zeglarskie, wioslarskie i bojerowe to czemu nie wierzyc w powszechnosc akrobacji lotniczej.
Zwlaszcza w dobie globalnego zbrojenia sie formacje lotnicze sa dzisjaj chyba najwazniejszym elementem armii.
A piloci musza codziennie cwiczyc,
Pomijam oczywiscie cywilne lotnictwo pasazerskie, bo to pikus:D
Port lotniczy Londyn-Heathrow obsluguje rocznie ok 70 milionow pasazerow we wszystkich kierunkach swiata - przelicz to sobie na samoloty i pomysl czy nie ma mozliwosci by powstaly jakies krateczki:D
zwlaszcza, ze w Londynie sa jeszcze cztery inne lotniska.
A lotniska znajduja sie teraz w prawie kazdej Koziej Wolce

A w wyniki badań gleby i wody też nie wierzysz?

Oczywiscie, ze wierze.
Sa zanieczyszczone, ale naziemny przemysl tez chyba truje i to niezle.

Wytlumacz mi jedno, gdzie maja swoje bazy ci ktorzy nas truja tymi samolotowymi smugami, ci ktorzy zgotowali nam ten los ?
Wszak te trucizny atakuja caly swiat, sa przenoszone przez wiatry, wody gruntowe, rzeczne i oceaniczne.
Jakies bazy pozaziemskie?

Alsko
12-01-2011, 18:12
Pewnie te moje uwagi Cię nie zadowolą, ale nic mądrzejszego, na razie, wymyślić chyba się nie da. Takiej odpowiedzi się spodziewałam :D
Wiesz? Jestem codziennie truta chemicznymi dodatkami do wędlin; mięsem karmionego antybiotykami i innym świństwem drobiu, karmionego chemią bydła i tąż chemią tuczonej trzody; opryskiwanymi owocami i jarzynami; noszę bawełniane rzeczy, w których bawełny nie widać spod ulepszaczy itd., itp.
Wiadomo, kto to robi i jak to robi, nawet mi pokazują to na filmie. I nic zrobić nie mogę. Istnieją przepisy, regulacje prawne. Protestujących jest wielu, od wielu lat się wykłócają, a skutki są mizerne. Owszem, czasem ktoś gdzieś dostanie po łapach. I tyle.
Mogę nie kupować, to jest jedyna - jak dotąd - dostępna mi forma protestu.

Problemu chemtrails - o ile nie jest teorią spiskową - w ten sposób się nie rozwiąże. Na to i na rozwinięcie działającego już w Polsce ruchu anty - trzeba czasu, sił i środków. Nie mam żadnej z tych trzech rzeczy.
Zresztą nikt mnie dotąd nie przekonał, że jest tak, jako rzeką katastrofiści.
Na razie jestem straszona.
A ja bardzo nie lubię się bać :mad:

bronczyk
12-01-2011, 18:18
Bogdanaster a niby jakie inicjatywy społeczne i globalne mamy uruchomić? Jeśli samoobroną ma być niedowierzanie władzy to już jesteśmy w tym mistrzami. Co to zmienia? Nic.

amelia
12-01-2011, 18:30
I nasuwa się drugie pytanie: czy sprawcy tej zbrodniczej hekatomby usłali sobie gniazdko poza Ziemią i cierpliwie tam poczekają, aż tu ludzkość, florę i faunę szlag trafi?
Czy są tu i przesmykują się sobie wiadomymi ścieżkami pomiędzy strefami? Potem tylko otrzepią Ziemię z toksyn i będą mieli?


otoz to, gdzie sie podziewaja sprawcy:D

bronczyk
12-01-2011, 21:11
Amelio na tych bazach pozaziemskich. Sprytnie ukrytych w bezkresie kosmosu. Może księżyc to ich przyczółek.

bogdanaster
12-01-2011, 22:08
Kochani
Widzę, że rozpętałem burzę. Choć wcale takiego zamiaru nie miałem. Zatem po kolei. Dowodów, na to, że jesteśmy truci opryskami z samolotów nigdy mieć nie będziemy. Po prostu dlatego, że zawsze można powiedzieć, że wyniki każdych badań mogą być naciągane. A zatem można tylko im albo wierzyć albo nie. Tylko ci, którzy te badania zrobili solidnie i w najlepszej wierze wiedzą ile one są warte. Natomiast sami możemy obserwować to co się dzieje nad naszymi głowami. Czy te regularne kratki, siatki, wzorki itp., które tak „pięknie” pokazała nam Amelia#15 to jest coś normalnego? Nigdy tego nie było aż tu nagle. Czy to można wytłumaczyć inaczej niż tylko tak, że od pewnego czasu realizuje się określony program? Program czego? A no może program schładzania Ziemi (za pomocą sztucznie wytworzonych warstw odblaskowych z nanopyłów aluminiowych), o którym od dawna się dyskutowało (są na to dowody w postaci dokumentów, które na życzenie mogę przytoczyć). Gdzie kryją się ci decydenci? Może się wcale się nie kryją. Na razie eksperymentują i obserwują skutki. Trzeba przyznać, że akcja przebiega w sposób bardzo przemyślany. Ludziom można wmówić, że chemtrailsy to zwykłe contrailsy i wielu w te brednie uwierzy. Czy obrazki Amelii#15 nie uczą nas rozróżniać te dwa zasadniczo różne typy smug? Przecież nikt nie może nikomu wmówić, że jeżeli smuga zaczyna się już na kadłubie samolotu, w dodatku często poza silnikami (!), i jest w postaci bardzo gęstego pióropusza, który rozpływa się, ale utrzymuje się godzinami – to jest to contrails. To przeczy zdrowemu rozsądkowi. Może niepotrzebnie rozpętałem tę całą dyskusję bo rzeczywiście, jak na razie, nic nie możemy zrobić. Ale mimo to uważam, że dobrze jest wiedzieć z czym ma się do czynienia. Tak na wszelki wypadek – żeby łatwiej można było poznać kłamców. W tym faktycznie mamy wprawę. Te obrazki Amelii#15 warto sobie dobrze pooglądać. Wiele z nich wynika. Ja mimo wszystko wierzę w logikę faktów. Cóż taki już jestem. Ale dziękuję za wszystkie uwagi i sugestie. Pewnie trochę po nich zmądrzeję.

pluto37
12-01-2011, 22:14
Boguś!
Z tą burzą toś troche przesadził, ale tak czy inaczej płodozmian na działce pt polityka od czasu do czasu się przydaje.
I za to jestem Ci wdzięczny.
Trzymaj się zdrowo!
p-37

pluto37
12-01-2011, 22:24
A może w ramach oszczędności linie opróżniaja toalety w powietrzu? prezes Ryan Air juz zapowiedział, że toalety w jego samolotach będa płatne...:D:D:D:D

Ja bym się nie rechotał z powyższego.
Udokumentowanem faktem jest i może to nawet Bogan sprawdzić i Kolczuga, bo ma blisko, że w okolicach Winipegu w Manitobie kawał gówna spadł z nieb na chałupę farmerowi i zdewastował dach i pokój jadalny.
Wprawdzie powodem były jakies nieszczelności w instalacjach samolotu co ustaliła speckomisja, ale zawsze można takie cuś siłom co nad nami przypisać.

Kazimierz
12-01-2011, 23:52
Dowodów, na to, że jesteśmy truci opryskami z samolotów nigdy mieć nie będziemy.

Tylko ci, którzy te badania zrobili solidnie i w najlepszej wierze wiedzą ile one są warte.

Ludziom można wmówić, że chemtrailsy to zwykłe contrailsy i wielu w te brednie uwierzy

Ja mimo wszystko wierzę w logikę faktów.

Masz rację. Dowodów na to,że jesteśmy truci opryskami z samolotów nigdy mieć nie będziemy, bo kto to widział, żeby je rozpylać w stratosferze. Słyszałem o tym, że trucizny owadobójcze rozpylane są niosko nad polami,lasami, ale żeby trucizny ludobójcze rozpylać na wysokości 10-12 tysięcy metrów. Toż to marnotrawstwo.
Ja w takie badania przeprowadzone wg. Ciebie solidnie nie wierzę i są warte tyle co nic. Rozsądnie myślącym ludziom nie trzeba wmawiać, że chemtrails to zwykłe contrails, bo to jest oczywiste. I to ma być ta Twoja logika ? Ubolewam nad Twoją logiką. Ale niech tam.
Tylko, dlaczego to wpieprzyłeś do polityki , Bodziu ?
To się raczej powinno znaleźć w dziale " humor i rozrywka".

bogdanaster
13-01-2011, 22:39
Wybacz Kazimierzu, ale masz niestety braki w czytaniu tekstów na temat geoinżynierii. A może chcesz linki do tych tekstów, w których poważni naukowcy, już od wielu lat, rozważają potrzebę schłodzenia Ziemi za pomocą rozpylania sztucznych chmur utworzonych np. z nanopyłów glinu. Takie są fakty, o których najwidoczniej nic nie wiesz i nie chcesz wiedzieć bo mógłbyś przecież trochę o tym poczytać. To nie jest marnotrawstwo tylko konkretne eksperymenty, które widocznie już się rozpoczęły. To nie koniecznie muszą być od razu trucizny ludobójcze, jak piszesz. Wystarczy, aby te nanopyły glinu osiadły na ziemi. Czy wiesz czym to pachnie? Wymienię tylko zaniki pamięci, Altzheimera i tp. A mają one chronić nas przed globalnym ociepleniem, więc rozpylane są dla naszego „dobra”. Widzisz, nie wszystko co brzmi niewiarygodnie jest nieprawdą. Ubolewanie pozostawiam Ci dla urozmaicenia, a chemtrailsy „wpieprzyłem” do polityki dlatego, że zamknięty już został właściwy wątek. A że nie widzisz różnicy między smugami dwu rodzajów, to już tylko jest Twoje zmartwienie.

Kazimierz
14-01-2011, 00:20
"A może chcesz linki do tych tekstów ...Podaj mi jakikolwiek tekst , w którym "chemtrails" są powiązane z nanopyłami i ich rozpylaniem z samolotów w celach experymentalnych, w celu schłodzenia Ziemi spowodu globalnego ocieplenia.

bronczyk
14-01-2011, 12:04
Bogdanaster, a ja bym chciała poznać twój dorobek naukowy, ponieważ ciągle powołujesz się na teksty poważnych naukowców to rozumiem, że jesteś ekspertem w pewnych dziedzinach wiedzy. Specjalistyczne i poważne teksty maja to do siebie, że nie bardzo dają się czytać z pełnym zrozumieniem przez laika.

bogdanaster
14-01-2011, 15:19
Posyłam od razu to co mam „pod ręką” i będę pamiętać o Twojej prośbie kiedy znajdę coś istotnie nowego i ciekawego.


http://geoinzynieria.co.cc/geoinzynieria.pdf (http://geoinzynieria.co.cc/geoinzynieria.pdf)
(szczególnie ciekawy jest rozdz. 13) (http://geoinzynieria.co.cc/geoinzynieria.pdf)


http://www.globalnaswiadomosc.com/raporttellerachemtrail.htm (http://www.globalnaswiadomosc.com/raporttellerachemtrail.htm)


http://zatruteniebo.wordpress.com/2010/10/13/geoinzynieria-atmosfery/ (http://www.klub.senior.pl/.)


http://en.wikipedia.org/wiki/Geoengineering#Solar_radiation_management (http://en.wikipedia.org/wiki/Geoengineering#Solar_radiation_management)


http://wolnemedia.net/nauka/opryski-typu-chemtrail-1/


http://zatruteniebo.wordpress.com/opryski-chemtrail-1/ (http://zatruteniebo.wordpress.com/opryski-chemtrail-1/)


http://www.rense.com/general/chemfacts.htm


Niestety na razie nie odnalazłem tych tekstów o nanocząsteczkach glinu, ale to tylko kwestia czasu.

bogdanaster
14-01-2011, 15:36
Chętnie odpowiadam. W pewnej dziedzinie wiedzy rzeczywiście jestem emerytowanym ekspertem. Ale akurat nie w tej dziedzinie, która nosi nazwę geoinżynierii. Na niepoważnych naukowców nie warto się powoływać więc tego nie robię. A jeżeli chodzi o teksty, to linki do nich znajdziesz w poście #49. Jest tych tekstów znacznie więcej więc chętnie służę linkami. Trzeba rzeczywiście przyznać, że teksty te czyta się niezbyt łatwo, ale przy dobrych chęciach można coś z nich wydedukować.

slava
14-01-2011, 16:14
Najwieksza zbrodnia na ludzkosci XX wieku - lekarz specjalista lamie bariere.. 6-7-2009

Opracował dr n.med. J. Jaśkowski na podstawie raportu Alana Philipsa
Poniżej podajemy adres pod którym można uzyskać więcej informacji: National Vaccine Information Center 204 F Mill St. Vienna, VA 22180. tel. (703) 938 - 3783


Po ukazaniu się przed 3-ma miesiącami po raz pierwszy poniższego artykułu otrzymaliśmy całą masę zapytań i próśb o powtórzenie. W minionym okresie skontaktowaliśmy się z Instytutem Epidemiologii z Wiednia, z którego otrzymaliśmy kolejne dane podważające sens przymusowych szczepień całych populacji ludzkich. Jednocześnie pojawiły się liczne głosy protestu osób, o których możemy powiedzieć, że są zainteresowane pozamerytorycznie dalszym zwiększaniem liczby przymusowych szczepień, przeciwko publikacji tego rodzaju prac.

Uważamy, że każdy jest kowalem swego losu i ma prawo do rzetelnej informacji. Musi mieć też prawo wyboru. Szczególnie jest to ważne gdy o postępowaniu decyduje moda. Nie należy zapominać, że nie tak dawno w skali historycznej, lekarze w majestacie prawa stosowali przez prawie dwieście lat wszystkim pacjentom lewatywy jako najlepszy środek leczniczy a inni lekarze, także w majestacie oficjalnej medycyny przez około 150 lat (a więc 6 pokoleń) upuszczali wszystkim krew, bez względu na chorobę pacjenta. To też przeprowadzano na podstawie badań naukowych tylko z innej dziedziny

Szczepienia - czyżby największa pomyłka medycyny XX wieku ?

bogdanaster
14-01-2011, 16:33
Zupełnie nie widzę związku pomiedzy raportem, o którym wspominasz a „problemem chemtrails”. Jedyne zdanie, z którym trudno się nie zgodzić to: „Uważamy, że każdy jest kowalem swego losu i ma prawo do rzetelnej informacji.” I właśnie o tę rzetelną informację dobijają się Amerykanie w Kongresie. U nas nikt się o nic nie dobija bo ciągle wiedza o geoinżynierii jest praktycznie zerowa. A jeżeli chodzi o badania to zerknij proszę na linki w poście #49. Na życzenie mogę jeszcze wyszukać więcej ciekawych tekstów.

bogdanaster
14-01-2011, 19:50
Przesyłam jeszcze coś do poczytania i pooglądania:

http://www.youtube.com/watch?v=Ya1BhEEb_nk&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=xEkTRCULclI

Widać wyraźnie, że gęstość smug chemtrails od samego początku jest bardzo duża (!) i maleje bardzo wolno tworząc polimerowe chmury. Contrails nigdy nie są aż tak gęste i znikają zupełnie bez śladu (!).

Kazimierz
14-01-2011, 23:06
Przesyłam jeszcze coś do poczytania i pooglądania:

http://www.youtube.com/watch?v=Ya1BhEEb_nk&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=xEkTRCULclI

Widać wyraźnie, że gęstość smug chemtrails od samego początku jest bardzo duża (!) i maleje bardzo wolno tworząc polimerowe chmury. Contrails nigdy nie są aż tak gęste i znikają zupełnie bez śladu (!).

Dziękuję Ci za linki.Pobieżnie zapoznałem z Twoimi linkami. Dokładniej przyjrzę im się później, ale widzę, że dajesz mi linki, w których widzi się "podejrzenia" o to,że ONI chcą nas wytruć.
Ja znalazłem ciekawy , moi zdaniemm. link z pewnym wyjaśnieniem prowadzonych doświadczeń naukowych w celu zapobieżeniu ocieplaniu się klimatu na skutek działalności człowieka.
A oto mój link, po angielsku, i do końca go jeszcze nie wysłuchałem:http://wn.com/Aluminum_Nano_Powder_idea
Co Ty o nim mySlisz ?

bogdanaster
15-01-2011, 11:48
bardzo dziękuję za ciekawy link, którego nie znałem. Jeszcze go nie czytałem. Chętnie podzielę się uwagami.

Kazimierz
15-01-2011, 14:27
bardzo dziękuję za ciekawy link, którego nie znałem. Jeszcze go nie czytałem. Chętnie podzielę się uwagami.
Bogdanie ! Zapoznałem się z Twoim profilem i widzę, że jesteś dokładnie 6 lat starszy ode mnie, dlatego też ujmuje mnie Twoje zaangażowanie w temacie wątku.
Jesteś widze bardzo zatroskany przyszloscia naszej planety i to nas łączy. Dzieli nas tylko widzenie jej losu przez pryzmat STD.
Moim zdaniem, globalnaswiadomosc już istnieje i większości nie jest obojętne, że jej koniec jest przepowiadany przez niektórych ludzi na 2012 rok.
Nie wierzę w tą przepowiednię, chociaż oparta jest przecież na "poważnych" dokumentach.
Tak samo, nie wierzę w teorie spiskowe związane z "chemtrails".
Wierzę w geoinżynierię, która uratuje życie na naszej planecie w każdej postaci, a przede wszystkim ludzkiej.
Wierzę, że nauka bada różne sposoby zapobieżeniu globalnemu ocipleniu planety i że rządy bogatych krajów finansują te badania w dobrej wierze i dlaich dobra,a nie skrócenia im życia.

Mam wielkie zaufanie do prawdziwej nauki i techniki, i wierzę w przyszłość moich wnuków.

Koniec świata ? Tak ! Jest już bliski,ale dla mnie.

bogdanaster
15-01-2011, 14:53
Przede wszystkim cieszę się, że nawiązaliśmy bliższy, sympatyczny kontakt. Mój słaby angielski (czytam jako tako) nie pozwolił mi zrozumieć treści prezentowanej w filmie. Cała nadzieja, że może Ty skorzystasz więcej i podzielisz się ciekawymi uwagami nie tylko ze mną, ale ze wszystkimi Klubowiczami. Przypuszczam, że treść musi być bardzo ciekawa bo właśnie omawiająca ten problem nanopyłów. Ratowanie planety musi się niestety odbywać takimi środkami, które mogą bardzo źle wpłynąć na zdrowie i życie ludzi. Chodzi tutaj o „bilans szkód”. Czy szkodliwe dla ludzi środki ratowania Ziemi spowodują więcej zgonów niż nieregulowane zmiany jej klimatu? I tu jest zagadka, którą można niestety rozwiązać tylko drogą eksperymentów. No bo jak inaczej? I dużo wskazuje na to, że te eksperymenty już się odbywają. Bo to muszą być rzeczywiście bardzo długotrwałe działania, aby można było z nich wyciągnąć dalekosiężne wnioski.
Obawiam się jednego, że przy tych eksperymentach, które muszą być piekielnie kosztowne, mogą chcieć upiec swoją pieczeń tacy, którym zależy tylko na pieniądzach. Np. koncern Monsanto. I tego nie da się całkowicie wykluczyć.

Kazimierz
15-01-2011, 19:35
Przede wszystkim cieszę się, że nawiązaliśmy bliższy, sympatyczny kontakt. Mój słaby angielski (czytam jako tako) nie pozwolił mi zrozumieć treści prezentowanej w filmie. Cała nadzieja, że może Ty skorzystasz więcej i podzielisz się ciekawymi uwagami nie tylko ze mną, ale ze wszystkimi Klubowiczami. Przypuszczam, że treść musi być bardzo ciekawa bo właśnie omawiająca ten problem nanopyłów. Ratowanie planety musi się niestety odbywać takimi środkami, które mogą bardzo źle wpłynąć na zdrowie i życie ludzi. Chodzi tutaj o „bilans szkód”. Czy szkodliwe dla ludzi środki ratowania Ziemi spowodują więcej zgonów niż nieregulowane zmiany jej klimatu? I tu jest zagadka, którą można niestety rozwiązać tylko drogą eksperymentów. No bo jak inaczej? I dużo wskazuje na to, że te eksperymenty już się odbywają. Bo to muszą być rzeczywiście bardzo długotrwałe działania, aby można było z nich wyciągnąć dalekosiężne wnioski.
Obawiam się jednego, że przy tych eksperymentach, które muszą być piekielnie kosztowne, mogą chcieć upiec swoją pieczeń tacy, którym zależy tylko na pieniądzach. Np. koncern Monsanto. I tego nie da się całkowicie wykluczyć.

Ponieważ, ten link jest przede wszystkim gadany po angielsku brak jest tzw. transcript, czyli tekstu ukazującego się w okienku podającego gadane słowa, nie ma sensu tłumaczyć tej gadaniny. Nie znalazłem tam jednak nic takiego, co świadczyło by o szkodliwości nanopyłow na środowisko i było by dla człowieka bardziej szkodliwe niż siarczany z Pinatubo. Uboczne ewentualne skutki nie są na razie znane, bo badania są w toku. Jest ciekawa informacja o tym, jak wytwarza się nanopyły z aluminium: aluminium doprowadza się do wrzenia i gazu, który następnie schładza się ciekłym azotem i wytrąca się aluminium w formie pyłu, nanopyłu.
Mnie zafrapowało inne zastosowanie tych nanopyłów aluminiowych: jako paliwa rakietowego przszłości:
"Rocket propellant has barely changed in the more than 50 years since the launch of the first artificial satellite Sputnik. But a new mixture of nano-aluminum powder and frozen water could make rocket launches more environmentally friendly, and even allow spacecraft to refuel at distant locations such as the moon or Mars. The aluminum-ice propellant known as ALICE gets its kick from a chemical reaction between water and aluminum. Researchers hope that the hydrogen products of that reaction might go beyond launching rockets, and also feed hydrogen fuel cells for .
Tłumaczenie z pomocą tłumacza komputerowego google:
"Paliwo rakietowe prawie nie zmieniła się w ponad 50 lat od rozpoczęcia pierwszego sztucznego satelity Sputnik. Jednak nowe mieszanka proszku nano-aluminium i lodu mogłaby wystrzeliwania rakiet w bardziej przyjazne dla środowiska, a nawet statki kosmiczne pozwalają na tankowanie w odległych miejscach, takich jak Księżyc czy Marsa. paliwo aluminium-ice znany jako ALICE daje odrzut w wyniku reakcji chemicznej między wodą i aluminium. Naukowcy mają nadzieję, że produkty tej reakcji mogą służyć jako podstawa wodorowych ogniw paliwowych.
Każdy ludzki pomysł ma plusy i minusy. "Bilansu szkód" stosowania nanopyłów jeszcze nie znamy-tu się zgadzamy.

PS. Podaję ci jeszcze jeden link na temat nanopyłów w charakterze super paliwa.Nie jestem pewien, czy paliwo ALICE, a raczej ALWATER (aluminum+water), nie jest już testowane do napędu samolotów, o czym jest wzmianka w tym wywiadzie pod koniec.
Wychodziło by na to,że nanopyły są spalane w silnikach nowej generacji, a nie rozpylane . W tym "szaleństwie" jest metoda (logika). Co o tym sądzisz , Bodziu ?
http://www.youtube.com/watch?v=hykAr0Lhz04

bogdanaster
18-01-2011, 17:29
Kazimierzu
Obejrzałem ostatnio filmik


http://www.youtube.com/watch?v=ePhDyDbbO-M&feature=related


http://www.stopcodex.pl/media/gmo/


i namawiam do obejrzenia wszystkich 11 jego części. O losach ludzi zaczynają coraz częściej decydować korporacje pozbawione wszelkich zasad moralnych i nastawione tylko i wyłącznie na zysk. Kłamstwa, oszustwa, fałszerstwa, morderstwa – to są środki osiągania swoich celów. Zdrowie i życie ludzi nie ma dla tych korporacji żadnej wartości. Czytałem tekst, tylko nie mogę go odnaleźć, w którym rozważano możliwość takiego zatrucia gleby związkami glinu, aby na tej glebie nie można było uprawiać żadnych innych roślin z wyjątkiem tych które Monsanto, drogą modyfikacji genetycznych, uodporni na te związki. To byłoby dokładnie to o czym jest mowa w tym filmiku, a co już zostało przez Monsanto zrealizowane w przypadku soi, bawełny. Czy w świetle tych faktów byłoby bardzo dziwne, gdyby za chemtrailsami kryło się Monsanto? Interesy takich firm mogłyby usprawiedliwiać takie działania. Smutne to jest przede wszystkim dlatego, że jest możliwe.

Kazimierz
19-01-2011, 13:17
[QUOTE]Kazimierzu,Obejrzałem ostatnio filmik namawiam do obejrzenia wszystkich 11 jego części. O losach ludzi zaczynają coraz częściej decydować korporacje pozbawione wszelkich zasad moralnych i nastawione tylko i wyłącznie na zysk. Kłamstwa, oszustwa, fałszerstwa, morderstwa – to są środki osiągania swoich celów. Zdrowie i życie ludzi nie ma dla tych korporacji żadnej wartości. Czytałem tekst, tylko nie mogę go odnaleźć, w którym rozważano możliwość takiego zatrucia gleby związkami glinu, aby na tej glebie nie można było uprawiać żadnych innych roślin z wyjątkiem tych które Monsanto, drogą modyfikacji genetycznych, uodporni na te związki. To byłoby dokładnie to o czym jest mowa w tym filmiku, a co już zostało przez Monsanto zrealizowane w przypadku soi, bawełny. Czy w świetle tych faktów byłoby bardzo dziwne, gdyby za chemtrailsami kryło się Monsanto? Interesy takich firm mogłyby usprawiedliwiać takie działania. Smutne to jest przede wszystkim dlatego, że jest możliwe[QUOTE]

Co do krwiożerczego systemu jaki reprezentuje kapitalizm nie musisz mnie specjalnie przekonywać, bo jestem delikatnie mówiąc niechętnie do niego nastawiony od dawna.
Niestety, sami go sobie zanstalowaliśmy na wyraźne życzenie i będziemy musieli się do niego przyzwyczaić, nauczyć się z nim żyć. Podaleś przyklad Monsanto źrodla być może chemtrails, której celem dlugofalowym jest "przystosowanie" gleby na całym świecie do monosantowskiej monokultury, tansgenicznych nasion bedacej źrodlem podstawowych roślin w każdym kraju. Świat mozna podzielić na "świat przed Monsanto" i "świat Monsanto."
W zasadzie to aż sie dziwie,ze udało nam się do teraz dotrwać, mimo DDT, i innych pestycydów do tej pory, początkow GMO, trujących medykamentów itp świństwa. Myśle,ze uda nam sie jeszcze jakiś czas potrwać, mimo futrowania się tą zalewajcą nas żywnością GMO , i jej ulepszami.
Wydaje mi sie jednak,ze dosyc znacznie oddaliliśmy od nano pyłow aluminiowych, nie uważasz ?
Fakt, że wikileaks w sferze interesującej Monsanto są jak najbardziej potrzebne i doprowadzą nowe pokolenia do otwarcia szeroko oczu na prawdziwy image of capitalism.
Moim zdaniem, jest mnóstwo firm na całym świecie szkodzących środowisku nie mniej niż MONSANTO COMPANY.
But, it`s the other story.

Ps. Obejrzałem 11 odc. Masz racje, smutne i prawdziwe.

bogdanaster
20-01-2011, 11:48
Tyle tylko, że Monsanto jest takim zabójczym gigantem, że wątpię aby ktoś inny mógł narobić tyle tak wielkich świństw.

Kazimierz
20-01-2011, 13:13
Tyle tylko, że Monsanto jest takim zabójczym gigantem, że wątpię aby ktoś inny mógł narobić tyle tak wielkich świństw.
Jak o tak zabójczym gigancie, to mało o nim piszą, za to o innych sporo np. takich wydobywających rope jak Exon, BP i innych trucielach jak o fmach produkujących samochody na całym świecie. Próbując znalezc powiazanie miedzy Mon i chemtrails znalazłem taki link, w którym spotkałem sie po raz pierwszy z tajemniczą chorobą Morgellons , nazywaną już u nas morgellonką.
Moim zdaniem, działalność człowieka przynosi Ziemi więcej dobrego niż złego. N
No i, nawet internetowe mrówki potrafią zagryżć "na śmierć" nawet największego giganta ?
http://hubpages.com/hub/Chemtrails-the-Buzz-the-History

Uzupełniam o morgelance:
"Istnieją istotne dane wiążące aerozolowe włókna z rozpylanych w powietrzu smug chemicznych z włóknami Morgellons, jednak przenoszenie poprzez rozpylenie w powietrzu nie zostało dowiedzione.
http://prawda2.info/viewtopic.php?t=1807
http://www.timesocket.com/disease/morgellons-disease-pictures-and-story/

bogdanaster
24-01-2011, 12:12
Z ciekawością zapoznałem się z materiałami, do których przesłałeś mi linki. Wiesz, że kiedy człowiek się zastanawia nad prawdziwością tych doniesień, to czasem ma się wrażenie, że żyjemy na pograniczu science fiction. Na przykład ta choroba Morgellonów. Czy to prawda czy fikcja? Nie wiadomo co o tym myśleć. Bo jeżeli chodzi o chemtrails, to, moim zdaniem, potwierdzeniem ich istnienia są badania, które robili Amerykanie. Jaki cel mieliby, aby szerzyć fałszywe informacje? Jaki cel miałyby interpelacje w Kongresie? Jest tyle zdjęć i filmów ukazujących „nienormalne” niebo, że trudno nie uwierzyć w to, że eksperymeny trwają. Prawdy nie dowiemy się nigdy. Skutki tych eksperymentów będą pojawiać się stopniowo przez całe lata. I to jest okoliczność pozwalająca utrzymywać rzecz w tajemnicy. I bilansować skutki: korzyści i straty. Jak trudno jest dociec prawdy, to widać najlepiej na przykładzie śledztwa smoleńskiego.

Kazimierz
24-01-2011, 22:24
Z ciekawością zapoznałem się z materiałami, do których przesłałeś mi linki. Wiesz, że kiedy człowiek się zastanawia nad prawdziwością tych doniesień, to czasem ma się wrażenie, że żyjemy na pograniczu science fiction. Na przykład ta choroba Morgellonów. Czy to prawda czy fikcja? Nie wiadomo co o tym myśleć. Bo jeżeli chodzi o chemtrails, to, moim zdaniem, potwierdzeniem ich istnienia są badania, które robili Amerykanie. Jaki cel mieliby, aby szerzyć fałszywe informacje? Jaki cel miałyby interpelacje w Kongresie? Jest tyle zdjęć i filmów ukazujących „nienormalne” niebo, że trudno nie uwierzyć w to, że eksperymeny trwają. Prawdy nie dowiemy się nigdy. Skutki tych eksperymentów będą pojawiać się stopniowo przez całe lata. I to jest okoliczność pozwalająca utrzymywać rzecz w tajemnicy. I bilansować skutki: korzyści i straty. Jak trudno jest dociec prawdy, to widać najlepiej na przykładzie śledztwa smoleńskiego.
Bogdanie ! Niewątpliwie przyszło nam żyć w ciekawych czasach, masz rację, niemalże na pograniczu sience-fiction. Niektórym bardziej odpowiada fiction, niektórym science. Contrails i chemtrails to nie fiction, ale interpretacja ich
pochodzenia i skutki są demonizowane, paranaukowe i są pożywką literatury z tej dziedziny.
Nauka jeszcze mało wie nt ocieplania klimatu.
Załączam początek info ntt:
"Misja satelity NASA Glory będzie polegać na zbadaniu głównych elementów klimatu Ziemi, który zmienia się w szybkim tempie.

W ubiegłym tygodniu NASA ogłosiła, że rok 2010 był najcieplejszym rokiem w historii. Podobnie, w ostatnia dekada była najcieplejszą w okresie 130 lat od czasu gdy rozpoczęto badanie globalnej temperatury przez naukowców z Instytutu Goddard Space Studies (GISS) w Nowym Jorku.

Satelita Glory wystartuje z bazy w Vandenberg Air Force Base w Kalifornii, który obok obserwacji Ziemi pod koniec lutego, zawiera dwa instrumenty, które będą monitorować najważniejsze części systemu klimatycznego, dostarczy danych, z których klimatolodzy będą korzystać w ramach ciągłego dążenia do poprawy dokładności modelu klimatu.

Glory to wyjątkowe satelitarne badania naukowe na orbicie okołoziemskiej i osiągnąć dwa główne cele. Pierwszym celem Glory jest zbieranie danych dotyczących właściwości aerozoli i pyłów sadzy w atmosferze ziemskiej i jej systemu klimatycznego; drugim celem jest zebranie danych na temat promieniowania słonecznego w długim okresie czasu.

Polarymetryczny Czujnik Aerozoli ,(Aerosol Polarimetry Sensor,APS), zamontowany na skierownej ku Ziemi stronie statku kosmicznego, gromadzi informacje o małych cząsteczek w powietrzu wchpdzących w skład aerozoli, które mogą wpływać na klimat poprzez pochłanianie i rozpraszanie światła. Razem Natężenie promieniowania Monitor (TIM), który znajduje się po przeciwnej stronie statku kosmicznego, z widokiem na słońce, będzie mierzyć natężenie promieniowania słonecznego w górnej części atmosfery ziemskiej.

O ile klimatolodzy dobrze znają rolę, jaką grają gazy cieplarniane na klimat, mniej wiadomo na temat wiedzą o wpływie aerozoli i długoterminowej zmienności promieniowania słonecznego. "Staramy się osiągnąć lepsze pomiary zarówno aerozoli jak i natężenia promieniowania słonecznego całości w celu obliczenia budżetu energii - ilość energii docierającej do Ziemi jak i odbijanej przez atmosferę - tak dokładnie, jak to możliwe," powiedział Michael Mishchenko, naukowiec Glory projektu i badacz GISS.
"NASA’s Glory Mission Will Study Key Pieces of the Climate Puzzle01.20.11 Earth’s climate continues to change at a rapid pace.

Last week, NASA announced that 2010 was tied as the warmest year on record. Likewise, the last decade was the warmest in the 130-year global temperature record maintained by scientists at NASA’s Goddard Institute for Space Studies (GISS) in New York City.

Meanwhile, at Vandenberg Air Force Base in California, engineers are preparing NASA’s next Earth-observing mission -- a satellite called Glory -- for launch in late February. The satellite, which contains two instruments that will monitor key parts of the climate system, aims to offer a new stream of data that climatologists will use as part of an ongoing effort to improve the accuracy of climate models.

Glory is a unique research satellite designed to orbit the Earth and achieve two major goals. Glory’s first goal is to collect data on the properties of aerosols and black carbon in the Earth's atmosphere and climate system; its second goal is to collect data on solar irradiance for Earth’s long-term climate record. This seven-minute video introduces Glory’s science objectives, people, and instruments, and provides an overview of the Glory mission

The Aerosol Polarimetry Sensor (APS), a science instrument mounted on the Earth-facing side of the spacecraft, will collect information about small airborne particles called aerosols that can affect climate by absorbing and scattering light. The Total Irradiance Monitor (TIM), which is located on the opposite side of the spacecraft, facing the sun, will measure the intensity of solar radiation at the top of Earth’s atmosphere.

While climatologists have a good understanding of the role that greenhouse gases have on climate, less is known about the impacts of aerosols and long-term solar variability. "We are trying to achieve better measurements of both aerosols and total solar irradiance in order to calculate the energy budget -- the amount of energy entering and exiting Earth’s atmosphere -- as accurately as possible," said Michael Mishchenko, Glory’s project scientist and a researcher at GISS."
Jestem w trakcie czytania artykułu NASA ntt (na ten temat) i mogę Ci ewentualnie podać link: www.nasa.gov gdzie znajdziesz video i więcej infos ntt.
Glory Mission Will Study Key Pieces of the Climate Puzzle

bogdanaster
25-01-2011, 20:36
dziękuję za bardzo ciekawy link.

bogdanaster
26-01-2011, 16:13
tym razem ja posyłam Ci link do ciekawego tekstu na temat nanocząstek

http://2020science.org/2010/09/13/could-precisely-engineered-nanoparticles-provide-a-novel-geoengineering-tool/

Kazimierz
26-01-2011, 23:12
tym razem ja posyłam Ci link do ciekawego tekstu na temat nanocząstek

http://2020science.org/2010/09/13/could-precisely-engineered-nanoparticles-provide-a-novel-geoengineering-tool/
Dziekuje Ci za link, który z zainteresowaniem przeczytałem.
Wydaje mi sie,że satelita Glory zbierze wystarczającą ilosc danych nt bilansu energi Ziemi i przybliży nam wiedzę o zanieczyszczenich atmosfery spowodowanych działalnością człowieka i przez zjawiska naturalne i będzie można wprowadzać na rozsądną skalę, stopniowo geoinżynierię, zmniejszając do minimum ryzyko zagrożeń dla zdrowia żywych istot na Ziemi.
Jestem przekonany, że człowiek nie będzie sam sobie szkodził i podcinał gałęzi na której siedzi.
Ta idea nano cząstek aluminiowych wg. przedstawionego w artykule projektu wydaje mi sie bardzo racjonalna, ale czy trzeba je będzie rozmieszczać na orbicie okołoziemskiej, lub w górnych warstwach atmosfery, to się okaże być może za kilka lat po zebraniu dokładniejszych danych o naszej atmosferze przez Glory.
Cieszę sie, że obydwaj troszczymy sie o zdrowie istot żywych na Ziemi, naszych dzieci i wnuków.
Dla mnie to jest jedyny sens życia na Ziemi i za jestem gotów oddać życie.

bogdanaster
27-01-2011, 12:04
bardzo się cieszę, że jesteśmy zgodni.

Kazimierz
27-01-2011, 13:02
bardzo się cieszę, że jesteśmy zgodni.
Bardzo sie tez ciesze, ze jestesmy zgodni na temat +/- geoinzynierii i prowadzonych ntt badan i zwiazanego z tym ryzyka zagrożen dla ludzkosci.
Zmienie teraz temat i zapytam Cie, jaki masz stosunek do nauki jezykow obcych w naszym wieku. Pytam w zwiazku z ankieta forumowiczki Annaj w tej sprawie:http://www.klub.senior.pl/nauka-problemy-i-pomysly-edukacyjne/t-jak-zorganizowac-zajecia-z-jezyka-angielskiego-4247.html/?highlight=annaj
Ja wypelnilem ankiete i udzielam jej dodatkowo korespondencyjnego wywiadu w tej sprawie przez outlook.
Wole pisac niz mowic , ze wzgledu na udar mozgu.

bogdanaster
27-01-2011, 15:50
Ja zacząłem dość intensywnie korzystać z kursu internetowego języka hiszpańskiego. Ale to był trochę słomiany ogień. Szczerze mówiąc teraz "odpuściłem". Ale uważam, że każda nauka, w tym też języków obcych, jest korzystna dla zachowania kondycji umysłowej. U mnie ta kondycja niestety nie jest najlepsza.

Kazimierz
27-01-2011, 17:12
...każda nauka, w tym też języków obcych, jest korzystna dla zachowania kondycji umysłowej
W tym sie z Tobą w pełni zgadzam i tak tez Annaj odpowiedziałem w wywiadzie.
Ja już tylko sprawdzam , co mi pozostalo z tych lat. Obecnie , aby zrozumiec w pelni jakis artykul , i aby nie zaglądać zbyt czesto do slownika, posluguje sie translatorem google, ktory tlumaczy werbalnie, ale podaje znaczenie slow najnowszych i tych mi nieznanych.Bledy gramatyczne są tak wyrazne,ze nie sprawiaja mi klopotu. Podam Ci przyklad. Spotkalem sie ze slowami "dust" i "black carbon" ,ktore sa skladnikami tych zanieczyszczen, pyłow, powietrza powodujacych min. ocieplanie klimatu. Rzecz w tym ,ze black carbon" i "soot" znaczą to samo :"sadza", i sa synonimami. Korzystam tez czasami ze slownika www.Diki.pl, bo tam oprocz znaczenia słow czesto tlumacza tez cale frazy, podają mase synonimow,ktorych nie znam zawiele. Zawsze preferowalem najprostsze znaczenia i rzadko uzywalem synonimow. Tbbnnt.( to by bylo narazie na tyle).
Pisze mam nadzieje na czasie, bo bez diakrytow.
Moim bledem jest naduzywanie przecinkow, wiem o tym,ale ....

bogdanaster
28-01-2011, 14:10
a propos przecinków, to przytaczam dwa zdania:
1) Jan wszedł do pokoju na głowie, miał kapelusz w zębach, fajkę na plecach, plecak na głowie, kapelusz.
2) Jan wszedł do pokoju, na głowie miał kapelusz, w zębach fajkę, na plecach plecak, na głowie kapelusz.
Tak więc widać jak ważne są przecinki i dlatego uważam, że chyba jest lepiej gdy ich jest za dużo niż za mało.

Kazimierz
28-01-2011, 17:58
a propos przecinków, to przytaczam dwa zdania:
1) Jan wszedł do pokoju na głowie, miał kapelusz w zębach, fajkę na plecach, plecak na głowie, kapelusz.
2) Jan wszedł do pokoju, na głowie miał kapelusz, w zębach fajkę, na plecach plecak, na głowie kapelusz.
Tak więc widać jak ważne są przecinki i dlatego uważam, że chyba jest lepiej gdy ich jest za dużo niż za mało.
Ntt napisano wiele dowcipow. Masz rację, lepiej więcej,ale niedobrze jak sie postawi nawet jeden za duzo i w niewłaściwym miejscu.
NASA doniosla, ze HUBLE ST -IR znalazł najdalszą gallaktykę we wszechswiecie.
Spodziwają sie,ze James Webb ST-IR 9infra red) siegnie wzrrokiem jeszcze dalej. Wtedy tylko 200mln lat św. bedzie dzielic nas od BIG BANG`u. Dalej jednak jest wszechswiat bez gwiazd, tylko czarna otchłań albo może niebo ?:
http://img546.imageshack.us/img546/6258/512584maini1105bw.jpg

bogdanaster
28-01-2011, 19:28
Ja ciągle jeszcze szukam za chemtrailsami i posyłam Ci dwa ciekawe linki:

http://imageevent.com/firesat/strangedaysstrangeskies

http://aircrap.org/the-genocide-factor-%E2%80%93-murder-by-design-2/33559/

A teraz z innej beczki: zdjęcia z teleskopu Hubla
http://www.newsweek.pl/multimedia/page/wszystkie,Fotografie,Najnowsze,1/66948,10

Kazimierz
29-01-2011, 13:31
Ja ciągle jeszcze szukam za chemtrailsami i posyłam Ci dwa ciekawe linki:

http://imageevent.com/firesat/strangedaysstrangeskies

http://aircrap.org/the-genocide-factor-%E2%80%93-murder-by-design-2/33559/

A teraz z innej beczki: zdjęcia z teleskopu Hubla
http://www.newsweek.pl/multimedia/page/wszystkie,Fotografie,Najnowsze,1/66948,10
Bogdanie ! Dziekuje za wszystkie linki,ktore jednak sklaniaja mnie sadzic, ze chemtrails staly sie obiektem zaintresowania powiedzmy w krajach rozwinietych, szczegolnie w USA , gdzie osiaga one szczyty paranoi. Ale niech tam. Grunt,ze troska o los ludzkosci, a szczegolnie swoj wlasny, lezy im bardzo na sercu.
Moim zdaniem,jesli jednak ze za wszystko odpowiedziali sa ONI, UfO , rzad federalny, to wszystko to uwazam za zabawe internetową, sterowaną, podjudzaną przez rożne osoby pragnące zistnieć na scenie spolecznej, politycznej.

Wybacz,ale nie wierze w to. ze chodzi im o zmniejszenie liczby ludnosci, genocide, na swiecie, szczegolnie w USA.

Dzialania zmierzaje o kontroli klimatu na Ziemi , geoin ynieryjne sa dopiero w powijakach a juz taki rwetes.
Podobalo mi to zdjecie pierscieni Saturna.Rozsade proby regulacji klimatu , to "rozylanie" ekranów odblaskowych powinno miec miejsce na orbicie okolziemskiej na ksztalt pierscieni Saturna. Chodzi przeciez o minimalny % promieniowania slonecznego. chyba rzedu 1%. Nano, pozywiom- uwidim. Ciekawe, tam paranoi raczej chyba nie ma ?
http://img822.imageshack.us/img822/2255/0cacb70b19254997ab275ce.jpg

bogdanaster
31-01-2011, 11:10
Kazimierzu !
Właśnie dlatego, że badania są dopiero w powijakach trudno przewidzieć ich negatywne skutki, powiedzmy, uboczne. Na razie badania są, jak wszystko na to wskazuje, w toku, a czy będą one (albo już są) szkodliwe dla ludzi i w jakim stopniu, to się dopiero okaże. A najważniejsze jest to, jaki będzie ten nieszczęsny bilans strat i zysków. To jest dokładnie tak samo jak ze stosowaniem szczepionki np. na świńską grypę. Ile osób ona uratuje, a ile zabije, to się dopiero okaże „w praniu” skoro szczepionki dokładnie nie przebadano przed jej zastosowaniem. I to jest właśnie ten problem.

Kazimierz
31-01-2011, 13:22
Kazimierzu !
Właśnie dlatego, że badania są dopiero w powijakach trudno przewidzieć ich negatywne skutki, powiedzmy, uboczne. Na razie badania są, jak wszystko na to wskazuje, w toku, a czy będą one (albo już są) szkodliwe dla ludzi i w jakim stopniu, to się dopiero okaże. A najważniejsze jest to, jaki będzie ten nieszczęsny bilans strat i zysków. To jest dokładnie tak samo jak ze stosowaniem szczepionki np. na świńską grypę. Ile osób ona uratuje, a ile zabije, to się dopiero okaże „w praniu” skoro szczepionki dokładnie nie przebadano przed jej zastosowaniem. I to jest właśnie ten problem.
Jesli chodzi o swinska grype i afere wokol szczepionek, to juz inna historia i moim zdaniem niepodobna do psychozy chemtrails.
Jak dowiodla historia, zachorowania na grype w okresie jesienno-zimowym to normalna sprawa i to,ze wielkie firmy farmaceutyczne staraly sie zarobic na tym mobilizujac rzady do masowych zakupow zapasow szczepionki uwazam za dopuszczalny chwyt sprzedawcy. Rzecz w tym, aby nie ulegać psychozie. Naszej Pani minister Kopacz to się udało, mimo ogromnych nacisków. Ale, co by sie stalo, gdyby pandemia rzeczywiscie wybuchła ?
Z geoinzynieria lepiej poczekac, moim zdaniem, do chwili zbadania bilansu +/- regulacji klimatu naszej planety na kosmiczną skale, bo problem jest kosmiczny i moze przynieść nieodwracalne skutki . Poczekajmy narazie na pierwsze wyniki badań A-train ( kilkanaście satelitów badających od lat) i Glory, ktory dopiero wystartuje w lutym ?
Na wątku "niebo nad nami" są ciekawe zdjecia
chemtrails (?) nad Warszawą- Bemowem.
Staram sie zainteresować problemem nasze srodowisko, Bodziu.