PDA

View Full Version : Ci, którzy odeszli - sposoby upamiętnienia


admin
12-01-2011, 18:48
Zgodnie z zapowiedzią otwieram wątek do dyskusji na temat tego, w jaki sposób upamiętnić osoby, które odeszły już od nas do lepszego świata. Moją propozycją jest specjalny kalendarz (odrębny od tego głównego) z rocznicami śmierci, a także specjalne wpisy na profilach takich osób. Ale zapraszam do przekazywania własnych sugestii i propozycji, także dotyczących informowania o śmierci naszych przyjaciół z KSC.

marion
12-01-2011, 19:00
Myślę ,że pomysł takiego właśnie Kalendarza jest dobry.
Popieram.

Jadzia_G
12-01-2011, 19:11
Uważam - że to dobry pomysł

barteczek
12-01-2011, 19:15
Moim zdaniem można za zgodą samego użytkownika, lub rodziny zostawić zdjęcie. To byłoby bardziej czytelne.
Jak ktoś jest innego zdania, zgadzam się bez oporów. Każdy ma prawo zachować swoją twarz pod maską.
Pozdrawiam wszystkich zabierających tutaj głos.

barteczek
12-01-2011, 19:19
Jadziu, mam wrażenie, że znam Cię z Sosnowca, tam mieszkałam od wojny, tam zaczęłam chodzić do szkoły, tam spędziłam większość życia. W Sosnowcu mam dzieci, wnuki, całą rodzinę. O ile się mylę, to przepraszam. Poprostu jesteś podobna do kogoś, kogo znałam. Pozdrawiam.

danam1
12-01-2011, 19:34
Uwazam ze to swietny pomysl taki kalendarz z notka o czasie
spedzonym na Forum,moze z jakims opisem charakteryzujacym osobe ?Mam na mysli np.pomagal w tej czy innej dziedzinie
lub cos innego co pozwoli tym nowszym forumowiczom troche
poznac Ta osobe

Anielka
12-01-2011, 19:46
Pomysł nie jest zły,ale dlaczego dopiero teraz?Pamietam o tych ,ktorzy odeszli i na ich profilach to widać.

babciaela
12-01-2011, 20:30
Popieram ten pomysł w stu procentach...
Tylko trzeba to ująć czytelnie i godnie...

oma
12-01-2011, 20:53
A może otworzyć podforum pt. "Ku pamięci..." i zamiast tematów byłyby wpisane imiona osób które odeszły. Uważam, że byłoby to godne miejsce, gdzie można odwiedzić i kliknąć na znicz... np dla śp. Ewity, Niunio-Joli czy Tadeusza

toy_
12-01-2011, 20:55
a może osoby czujące się związane z tym forum, zostawiały by jakis kontakt do swych bliskich...bo tyle osób w poszukiwany /poszukiwana
i nie bedziemy wiedziec....

danam1
12-01-2011, 21:08
Witajcie,
Tez o tym myslalam o czym napisala Toy.Bo sa osoby samotne i nie mozna dowiedziec sie czy ktos odszedl na zawsze czy tylko
odszedl z Seniorka.

hania.m
12-01-2011, 22:19
Witajcie,
Tez o tym myslalam o czym napisala Toy.Bo sa osoby samotne i nie mozna dowiedziec sie czy ktos odszedl na zawsze czy tylko
odszedl z Seniorka.

No tak to prawda.
O wielu forumowiczach nie wiemy co się stało.... bo nie ma kontaktu
z nikim z rodziny.

Karol X
12-01-2011, 22:37
Uwazam,ze osoby,ktore tu sie udzielaly i byly w klubie i ktorych smierc wyrwala z tego klubu zasluguja sobie na szczegolny watek i to nie na profilach,w podforach,a na czerwonym pasku u gory,gdzie sa duperele o urodzie kwiatach,ksiazkach kucharskich i inne.
Sa w klubie nowi forumowicze,ktorzy maja duze trudnosci w wyszukiwaniu watkow,a ten szczegolny mieliby pod reka.
Tam tez moglby kazdy zajrzec,zapalic wirtualny znicz,napisac kilka slow,czy wkleic wirtualna wiazanke kwiatow.
Dlaczego wymieniane sa tylko 3 zmarle osoby z klubu,skoro bylo ich 4 o ktorych wiemy?
Niewazne,czy ktos tu byl tydzien i pisal przez ten czas posty,czy byl w klubie 3 lata.Kazdy,kto odszedl na zawsze zasluguje na pamiec.

sToRcZyK
13-01-2011, 09:06
To jest bardzo dobry pomysł

senioritka
13-01-2011, 09:10
Popieram pomysł utworzenia księgi pamięci dla tych, którzy
odeszli, z wirtualnym zniczem.

Baśka13
13-01-2011, 09:53
Też jestem za!

BUNIA
13-01-2011, 10:14
Karolu - tak samo myslę jak i TY .
Pozdrawiam .

zen
13-01-2011, 10:33
Pomysł nie jest zły,ale dlaczego dopiero teraz?Pamietam o tych ,ktorzy odeszli i na ich profilach to widać.

Lepiej późno niż wcale. Pomysły są dobre ale wolałabym aby nie trzeba było ich długo stosować.
Pozdrawiam

emerytka
13-01-2011, 12:38
Jestem za!

Ha_na
13-01-2011, 12:57
Uwazam,ze osoby,ktore tu sie udzielaly i byly w klubie i ktorych smierc wyrwala z tego klubu zasluguja sobie na szczegolny watek i to nie na profilach,w podforach,a na czerwonym pasku u gory,gdzie sa duperele o urodzie kwiatach,ksiazkach kucharskich i inne.
Sa w klubie nowi forumowicze,ktorzy maja duze trudnosci w wyszukiwaniu watkow,a ten szczegolny mieliby pod reka.
Tam tez moglby kazdy zajrzec,zapalic wirtualny znicz,napisac kilka slow,czy wkleic wirtualna wiazanke kwiatow.
Dlaczego wymieniane sa tylko 3 zmarle osoby z klubu,skoro bylo ich 4 o ktorych wiemy?
Niewazne,czy ktos tu byl tydzien i pisal przez ten czas posty,czy byl w klubie 3 lata.Kazdy,kto odszedl na zawsze zasluguje na pamiec.

Ten pomysł uważam za doskonały. Bo tak naprawdę, to nie wiadomo gdzie należy wpisywać kondolencje. Taki wątek moim zdaniem, powinien być tak założony /przyklej?/, żeby był w jednym stałym miejscu i nie przesuwał się na koniec z powodu braku postów, bo będzie go trudno znaleźć. Proponuję na początek wpisać te osoby o których wiadomo, że już przeszły na drugą stronę.

Pomysł administracji z kalendarzem byłby może dobry, pod warunkiem, że wszyscy byliby dobrze wprawieni z działaniem komputerowym w profilach, o czym wiadomo, że tak nie jest , bo ciągle z tym są problemy. Najlepszy jest oddzielny wątek, gdzie łatwo jest trafić, kto będzie chciał tam zaglądnąć.

Andreas
13-01-2011, 18:51
Wspaniały pomysł taki "Wirtualny Album Pamięci".

slava
13-01-2011, 18:54
Ten pomysł uważam za doskonały. Bo tak naprawdę, to nie wiadomo gdzie należy wpisywać kondolencje. Taki wątek moim zdaniem, powinien być tak założony /przyklej?/, żeby był w jednym stałym miejscu i nie przesuwał się na koniec z powodu braku postów, bo będzie go trudno znaleźć. Proponuję na początek wpisać te osoby o których wiadomo, że już przeszły na drugą stronę.

Pomysł administracji z kalendarzem byłby może dobry, pod warunkiem, że wszyscy byliby dobrze wprawieni z działaniem komputerowym w profilach, o czym wiadomo, że tak nie jest , bo ciągle z tym są problemy. Najlepszy jest oddzielny wątek, gdzie łatwo jest trafić, kto będzie chciał tam zaglądnąć.
Popieram, jest to mądry pomysł

sellenhel
13-01-2011, 19:09
Wspaniały pomysł taki "Wirtualny Album Pamięci".
Popieram ,bardzo dobry pomysł .

jakempa
13-01-2011, 19:27
Oczywiscie, ze powinien być taki wątek, Nasza Tar-ninka upamiętniła pięknie Ewitę na wątku ''Forum dla niewybranych'' przyznam, ze bardzo często tam zaglądam, Jest to wątek już archiwalny, otwierany w rocznicę smierci Ewity, ale pięknie zrobiony, - czytam te Ewity myśli,.. oprawione w piękne ilustracje,,,, wiele w nich mądrości. I za kazdym razem wraca tutaj,, nawet tylko do tej osoby, która to czyta,

Anna G
14-01-2011, 08:37
Osobiscie popieram pomysl Karola X, jest najlepszy, ostatecznie to dla nas seniorow zostal ten klub stworzony!

Sabinka41
14-01-2011, 09:41
Bardzo podoba mi się pomysł Karola
jestem za

Honorka1949
14-01-2011, 09:50
Uwazam ,ze pomysl Karola jest najlepszym rozwiazaniem.
Czesto wspominamy osoby ktore odeszły i własnie na tym " czerownym pasku" moglibysmy cos o nich napisac.
Ludzie zyja tak długo ....jak dlugo żyje o nich pamiec.....

liha11
14-01-2011, 17:42
gdzie mam wpisac kolezanke dorote, pogrzeb 15.01.2011 ?
:mad:

tar-ninka
14-01-2011, 17:48
gdzie mam wpisac kolezanke dorote, pogrzeb 15.01.2011 ?
:mad:
tutaj..
http://www.klub.senior.pl/milosc-przyjazn-zwiazki-samotnosc/t-ostatnie-pozegnania-page36-996.html

Jadzia_G
14-01-2011, 17:50
gdzie mam wpisac kolezanke dorote, pogrzeb 15.01.2011 ?
:mad:
Witam - nie wiem czy dobrze rozumuje.....ale chodzi chyba o koleżanki i kolegów z Klubu Seniora....jeśli to nasza koleżanka to napisz proszę coś bliżej.

admin
14-01-2011, 18:22
Tutaj: http://www.klub.senior.pl/calendar.php?c=5 znajduje się smutne kalendarium tych którzy odeszli. Działa ono dokładnie tak samo jak główny kalendarz KSC. Kalendarz ten zgodnie z sugestią na tym wątku łatwo dostępny dla zalogowanych użytkowników z pomarańczowego paska (tam gdzie "zwykły" kalendarz i inne funkcjonalności), pod nazwą Odeszli.... Dodatkowo informacje o rocznicy śmierci będą pojawiały się na głównej stronie KSC (w tym miejscu gdzie urodziny i rocznice), można też ustawić sobie przypomnienie o każdej z rocznic.

Dzięki uprzejmości i pracy tar-ninki udało się nam przygotować specjalne kartki dla trojga naszych użytkowników. Ich "strona" w kalendarzu zawiera także link do profilu oraz do wątku Ostatnie pożegnania. Jeśli Państwo życzycie sobie otworzyć specjalny wątek przeznaczony na pożegnanie naszych użytkowników, proszę o informację kiedy to zostanie zrobione - wtedy przeniosę do niego posty z wątku Ostatnie pożegnania dotyczące naszych przyjaciół z KSC.

Dodawać informacje do tego kalendarza może każdy użytkownik, jednak są one moderowane (żeby nie było możliwości robienia głupich dowcipów albo zwyczajnych pomyłek) i (w razie potrzeby) uzupełniane przez takie same specjalne kartki jakie już przygotowała tar-ninka. Oczywiście zgłaszający może sam zamieścić jakąś kartkę lub przesłać do mnie grafikę do niej. W kalendarzu będą wyłącznie informacje o zmarłych członkach KSC, dlatego proszę w swoich wpisach zamieszczać także link do profilu użytkownika (nawet gdy jest on nieaktywny lub zamknięty) oraz datę śmierci. Bardzo proszę o jak najszybsze wysłanie informacji o innych osobach, które już odeszły z grona KSC.

Dodatkowe informacje i linki - propozycje do umieszczenia na stronie kalendarza ze wspomnieniem użytkownika proszę przesyłać do mnie w prywatnej wiadomości lub mailem.

Jeśli ktoś miałby życzenie zostania moderatorem tego kalendarza, również proszę o kontakt poprzez PW lub maila.

Mam nadzieję, że kalendarz ten nie będzie zbyt często uzupełniany...

Uka
14-01-2011, 21:21
Pomyłka !

Do Administracji
Tadeusz odszedł 10.01. a nie jak zaznaczono 9.01.2011
9.01 o godz. 17.26 był jeszcze na forum.

bogda
14-01-2011, 21:48
Albo nie umię z tego kalendarza korzystać, albo jest mało czytelny.
Pokazuje tylko bieżący miesiąc, a jak doczytać, nie znając daty, odejście innych osób.
Może ktoś mnie oświeci.

Honorka1949
14-01-2011, 22:04
Pomysł z kalendarzem dla mnie zupełnie nietrafiony. Oczywiscie w każdym roku bedziemy wspominac w kalendarzu tych co odeszli. Wydaje mi sie ,ze chodzi o utworzenie nowego watku , ktory byłby czytelny przy otwarciu forum...mysle ,ze taki był zamysł Karola ?

admin
14-01-2011, 22:09
Albo nie umię z tego kalendarza korzystać, albo jest mało czytelny.
Pokazuje tylko bieżący miesiąc, a jak doczytać, nie znając daty, odejście innych osób.
Może ktoś mnie oświeci.
jest coś takiego jak widok roczny - tam wtedy oznaczone są wszystkie daty w całym roku. Po najechaniu na datę zaznaczoną na czerwono wyświetla się informacja o tym kto wówczas odszedł. Jeśli tak będzie lepiej ustawię widok roczny jako domyślny.

admin
14-01-2011, 22:11
Pomysł z kalendarzem dla mnie zupełnie nietrafiony. Oczywiscie w każdym roku bedziemy wspominac w kalendarzu tych co odeszli. Wydaje mi sie ,ze chodzi o utworzenie nowego watku , ktory byłby czytelny przy otwarciu forum...mysle ,ze taki był zamysł Karola ?

no i wątek właśnie można stworzyć to proponowałam powyżej i oprócz tego że będzie "przyklejony" w swoim dziale (czyli na samej górze tego działu) będzie też dostępny z każdej daty w kalendarzu. W ten sposób będzie można łatwo sprawdzić datę śmierci, ale także ustawić sobie przypomnienie czy trafić do profilu. Zaś wątek będzie służył do wpisywania komentarzy - kiedy powstanie zostanie podpięty w miejscu "zapal świeczkę" które teraz prowadzi do profilu, podobnie jak nick tej osoby.

Nie ma natomiast technicznej możliwości stworzenia wątku poza podforum, "bezpośrednio" w seniorze i umieszczenia go całkiem "na górze". Dlatego pozostaje pytanie w jakim dziale forum taki wątek zamieścić - jeeśli mogę zasugerować to: Miłość, przyjaźń, związki, samotność (http://www.klub.senior.pl/f-milosc-przyjazn-zwiazki-samotnosc-98.html) będzie chyba dobry, ew. Społeczeństwo....

Daty są wpisane w każdym roku nie tylko w tym.

admin
14-01-2011, 22:18
Pomyłka !

Do Administracji
Tadeusz odszedł 10.01. a nie jak zaznaczono 9.01.2011
9.01 o godz. 17.26 był jeszcze na forum.

Już poprawione

jakempa
14-01-2011, 22:20
A ja wcześniej otworzyłam bez problemu i odrazu odnalazlam ,Tarninka zrobila to pięknie, i uważam ,ze jest czytelne

bogda
14-01-2011, 22:23
jest coś takiego jak widok roczny - tam wtedy oznaczone są wszystkie daty w całym roku. Po najechaniu na datę zaznaczoną na czerwono wyświetla się informacja o tym kto wówczas odszedł. Jeśli tak będzie lepiej ustawię widok roczny jako domyślny.

Dziękuję za wyjaśnienie.
Doszłam już jak to działa, tylko całkiem prosto nie jest.
Może faktycznie widok roczny jako domyślny będzie lepszy.

admin
14-01-2011, 22:25
ustawiłam roczny

gerd
14-01-2011, 22:27
Witam

W nawiązaniu do wypowiedzi -toy
Może byłoby dobrze aby każdy przy rejestrowaniu w swoim profilu, oprócz swojego adresu e-mail, podał również (tylko do dyspozycji admin) numer swojego telefonu. W ten czas łatwiej byłoby nawiązać kontakt z rodziną, która nie zawsze - radzi sobie z komputerem.

admin
14-01-2011, 22:29
takie rzeczy można wpisać, ale nie mamy prawa ich wymagać...

inka-ni
14-01-2011, 22:37
Ja na przylkad nie życzę sobie żadnego uamiętnienia mojego odejscia.Nie to jest dla mnie najważniejsze.Pozdrawim.

tar-ninka
14-01-2011, 22:38
W kalendarzu na czerwono masz zaznaczone daty odejscia naszych userów na czerwono ,,klikasz i ci sie otwiera .
klikasz w zapal swieczke otworzy ci sie profil

admin
14-01-2011, 22:39
Po wejściu tutaj: http://www.klub.senior.pl/calendar.php?c=5 pojawia się kalendarz. Domyślnie ustawiony jest na widok roczny, ale Państwo możecie mieć inne ustawienia (kalendarze zapamiętują ustawienia z ostatniego pobytu). jeśli tak jest trzeba kliknąć na pomarańczowym polu coś co zaczyna się od "Widok" i wybrać "Widok roczny" - wtedy pojawi się 12 miesięcy. Czerwne cyferki dni są klikalne i oznaczają że pod nimi znajduje się rocznica śmierci. Wystarczy najechać na taki dzień myszka żeby pojawił się "dymek" z informacją o jaką osobę chodzi. Po kliknięciu wchodzimy na "Kartkę z kalendarza" tej osoby, z linkiem do jej profilu i (na razie) do wątku Ostatnie pożegnania, a docelowo do "Wirtualnego Albumu Pamięci".

bogda
14-01-2011, 22:40
przeczytalam informacje administracji niestety tez nie umiem znalezc zadnej informacji oprocz dzisiejszej daty.Moze
zdolam to pojac do czasu az ukaze sie tam moja data?Wolalabym
wczesniej.

Danusiu, ja już doszłam do tego.
Jak klikniesz u góry na pomarańczowym pasku w "odeszli", a póżniej jest pod spodem widok miesięczny, klikniesz w strzałeczkę i masz do wyboru, roczny, tygodniowy .... i w rocznym w danym miesiącu jak klikniesz w datę zaznaczoną na czerwono to otwiera się zdjęcie i data odejścia.

jakempa
14-01-2011, 22:44
Tak zróbcie;
klik w ''widok miesięczny''
pokaze się ramka
klik - widok roczny
na czerwono zaznaczone daty odejscia
10 styczeń- klik- Tadeusz
7 sierpien-klik-Niunio-Jola
14 wrzesien-klik-Ewita

jakempa
14-01-2011, 22:46
Zapomniałam dodac, wejscie z linku

Malwina
14-01-2011, 22:52
Tak, weszłam....ale tak surowo tam....mozeby cos o tych ludziach,jakieś ich wątki, charakterystyczne myśli,cechy, powiedzenia....a moze za dużo wymagam....

BUNIA
14-01-2011, 23:02
Bardzo czytelnie i pomyslowo admina to zrobiła .

Jeżeli się nie mylę to Arczia /z Krakowa / także odeszła niepostrzeżenie od nas ,Bedzie to chyba juz 1,5 roku temu ?? Nie jestem pewna ,
Jeżeli ktos /są tu dziewczyny z Krakowa/ wie nt to mozna by choc w przybliżeniu podac datę Jej śmierci

admin
14-01-2011, 23:28
Tak, weszłam....ale tak surowo tam....mozeby cos o tych ludziach,jakieś ich wątki, charakterystyczne myśli,cechy, powiedzenia....a moze za dużo wymagam....
Myślę, że to jest do zrobienia, dlatego również o takie rzeczy poproszę na priv - od razu uzupełnię. Tylko raczej krótko (co nie znaczy telegraficznie), na więcej rzeczy byłoby miejsce na wątku... tam też każdy będzie mógł wspominać... Uzupełniać będą mogli także moderatorzy tego kalendarza - jeśli ktoś chciałby podjąć się takiej funkcji zapraszam...

Anna G
15-01-2011, 09:11
Wydaje mi sie, ze chodzilo nam o watek, a nie o kalendarz, trudno pamietac kiedy kto odszedl. Ale moze sie myle, ja osobiscie wolalabym watek, normalny watek "odeszli"!

bogda
15-01-2011, 09:18
Aniu, wątek taki mamy "ostatnie pożegnania".
Ale żeby się tam czegoś doszukać to trzeba przelecieć wszystko, a jak otworzy się kalendarz to widać od razu.
Myślę, że tak jest dobrze.
Tarninka pięknie obrobiła fotografie, może coś jeszcze doda i będzie dobrze.

BUNIA
15-01-2011, 22:42
Aniu
masz wszystko : wątek i kalendarz oraz profil i mozliwośc zapalenia wirtualnego znicza .
Wszystko w jednym konkretnym miejscu .
Pozdrawiam .

Karol X
15-01-2011, 23:28
Wydaje mi sie, ze chodzilo nam o watek, a nie o kalendarz, trudno pamietac kiedy kto odszedl. Ale moze sie myle, ja osobiscie wolalabym watek, normalny watek "odeszli"!

Dokladnie.

Kolczuga
16-01-2011, 02:09
Ja na przylkad nie życzę sobie żadnego uamiętnienia mojego odejscia.Nie to jest dla mnie najważniejsze.Pozdrawim.



Jestem tego samego zdania.

Mekintosz
16-01-2011, 14:30
Co zrobić, gdy odejdzie osoba, która nie chce być upamiętniona i nie życzy sobie żadnych wirtualnych zniczy ani "spoczywaj w pokoju" czy "niech ci ziemia lekką będzie" (tak jak moja śp. żona Helena i ja), a jego rodzina na czas nie powiadomi was o tym? Będziecie potem wymazywać czarny pasek z jego awatara? Może założyć odrębny wątek, na którym zawczasu wpiszemy nicki tych , co nie chcą tego rodzaju upamiętnień ?

helena62
16-01-2011, 16:25
Witam

W nawiązaniu do wypowiedzi -toy
Może byłoby dobrze aby każdy przy rejestrowaniu w swoim profilu, oprócz swojego adresu e-mail, podał również (tylko do dyspozycji admin) numer swojego telefonu. W ten czas łatwiej byłoby nawiązać kontakt z rodziną, która nie zawsze - radzi sobie z komputerem.Myśle żę to dobry pomysl tym :) bardziej dla ludzi którzy mieszkaja sami

Anna G
18-01-2011, 08:02
Jeszcze sie taki nie narodzil, ktory by wszystkim dogodzil!

Malwina S.
02-02-2011, 09:36
jestem przerażona na samą myśl o śmierci...

Janczar
05-02-2011, 20:54
Pragnę zwrócić uwagę, iż pod datą 14.09.2011 jest błąd w numerze miesiąca śmierci Ewity.
Ewita 14.08.2008
Czarek

bogda
05-02-2011, 21:31
A ja widzę prawidłową datę.
Chyba że już poprawiono.

Janczar
05-02-2011, 23:09
Teraz jest już poprawnie
Ewita 14.09.2008
Czarek

bogda
10-01-2012, 19:29
Błąd w kalendarzu
Chyba trzeba poprawić datę odejścia Stalina.
Czytając datę na zamieszczonym obrazku wychodzi, że zmarł 01.09.2012 r.

bogda
10-01-2012, 20:06
Dziękuję za poprawienie daty :)

BarbaraK
10-01-2012, 21:36
Wczoraj napisalam do admina,ale jak patrzyłam jeszcze nie zmianil,datę napisano po amerykańsku.:rolleyes:

Kazimierz
10-01-2012, 22:07
Chętnie bym się np. dowiedział więcej o Stalińciu (Stalinie), który tak niespodzianie opuścił nas i nasze forum. Wiem, że udzielał się też na innych forach pod nickiem Guliwer, miał na imię Andrzej, umarł nagle na zawał w szpitalu w Warszawie, 9 stycznia br,i zostanie pochowany zostanie16 bm, pisał wiersze i utwory prozą. To wszystko. Ale, dowiedziałbym się więcej, jak chociażby tego jak się naprawdę nazywał, gdzie naprawdę mieszkał i ile zdążył przeżyć lat.

Może pojawią się jeszcze posty na Jego temat., tych, którzy go znali bliżej.

toy_
10-01-2012, 22:35
nie można powiedzieć że nagle :mad:

Alsko
11-01-2012, 07:07
Wczoraj napisalam do admina,ale jak patrzyłam jeszcze nie zmianil,datę napisano po amerykańsku.:rolleyes:Basiu, tę sprawę już kiedyś Adminka wyjaśniała.
W kalendarzu jest wyróżniona data o dzień wcześniejsza, a to z powodu, który jest podawany po kliknięciu w nią. Poniżej na zrzucie to widać. U mnie wyświetla się po Polsku

http://i43.tinypic.com/2czenn9.jpg


Kazimierzu, nie każdy chce tego rodzaju upamiętniania. Nie każdy chce podawać swoje dane personalne.
I jeszcze jedno. Stalin-Andrzej prowadził kilka wątków gawędziarskich. Czytałam je wszystkie, bo podobał mi się Jego sposób pisania.
W jednym z nich opisywał zawał, który przeszedł - jeśli dobrze pamiętam - w ubiegłym roku. Napadłyśmy wtedy na Niego z żądaniem podania diety warzywnej, na którą przeszedł i z talentem opisywał.
Zawał, który przeszedł teraz, był zatem drugim.

Kazimierz
11-01-2012, 11:55
nie można powiedzieć że nagle :mad:
Dla mnie to było nagle, bo znałem Stalincia tylko z jego postow w polityce, a o jego klopotach sercowych nie wiedzialem wczesniej, bo na inne wątki, gdzie On występował, nie wchodziłem. Stąd, znałem Go krótko, chyba tylko jeden rok.
Nie podobało mi się nigdy tzw. ochrona danych osobowych, udziwnione często awatary, brak w profilach podstawowych danych o sobie. Stalińciowi -Stalinowi to wybaczałem, bo wiedziałem , że ten Jego awatar-nick, to tylko prowokakacja, zgrywa, i nic więcej.

Kazimierz
11-01-2012, 12:23
a może osoby czujące się związane z tym forum, zostawiały by jakis kontakt do swych bliskich...bo tyle osób w poszukiwany /poszukiwana
i nie bedziemy wiedziec....
Wychodząc naprzeciw Twojej sugestii, umieściłem w swoim profilu telefon stacjonarny do swojego domu, do swoich bliskich, do żony.
Uważam, że musimy się wszyscy liczyć z nagłym odejściem, z którym ja się już liczę od przeszło 20 lat.
Być może, jestem pod tym względem nietypowym, ale nie lubię pozostawiać po sobie niezałatwionych , niedokończonych, niedomówionych spraw.

Kazimierz
11-01-2012, 12:27
Może mi ktoś wyjaśni, dlaczego jak wchodzę na ten wątek , to otwiera się raz na 10 tym, a raz 70 tym poście.

Alsko
11-01-2012, 12:56
Może masz źle ustawione opcje.
Klik ustawienia na czerwonym pasku, klik "edytuj opcje" w panelu sterowania profilem.
Opcje wyświetlania wątków powinny być tak ustawione

http://i42.tinypic.com/34zf0q8.jpg




Dopisuję jeszcze a propos podawania nr telefonu do rodziny w profilu.
Różni ludzie tu wchodzą, różni się rejestrują. Mogą taki numer wykorzystać do głupich kawałów.
To może lepiej, żeby ci, co chcą, podali te dane do wiadomości administracji portalu?
Oczywiście, jeśli administracja się zgodzi.

Kazimierz
11-01-2012, 13:30
Basiu, tę sprawę już kiedyś Adminka wyjaśniała.
W kalendarzu jest wyróżniona data o dzień wcześniejsza, a to z powodu, który jest podawany po kliknięciu w nią. Poniżej na zrzucie to widać. U mnie wyświetla się po Polsku

http://i43.tinypic.com/2czenn9.jpg


Kazimierzu, nie każdy chce tego rodzaju upamiętniania. Nie każdy chce podawać swoje dane personalne.
I jeszcze jedno. Stalin-Andrzej prowadził kilka wątków gawędziarskich. Czytałam je wszystkie, bo podobał mi się Jego sposób pisania.
W jednym z nich opisywał zawał, który przeszedł - jeśli dobrze pamiętam - w ubiegłym roku. Napadłyśmy wtedy na Niego z żądaniem podania diety warzywnej, na którą przeszedł i z talentem opisywał.
Zawał, który przeszedł teraz, był zatem drugim.
Moim zdaniem, wszyscy piszący chcą być pamiętani nawet po śmierci, Stalińcio też nie miałby nic przeciwko temu.
Po śmierci, czas najwyższy, aby ujawnić prawdziwe oblicze naszego Stalina, jego prawdziwe nazwisko i powłokę doczesną.
Czy ktoś się pokusi o ujawnienie tych danych , tu na forum, czy też Stalin mu bezpowrotnie umrzeć ?

Alsko
11-01-2012, 13:33
Czy ktoś się pokusi o ujawnienie tych danych , tu na forum, czy też Stalin mu bezpowrotnie umrzeć ?Bez pytania rodziny o zgodę?
Na FF pisali o Nim przyjaciele realni.

Kazimierz
11-01-2012, 13:38
Może masz źle ustawione opcje.
Klik ustawienia na czerwonym pasku, klik "edytuj opcje" w panelu sterowania profilem.
Opcje wyświetlania wątków powinny być tak ustawione

http://i42.tinypic.com/34zf0q8.jpg




Dopisuję jeszcze a propos podawania nr telefonu do rodziny w profilu.
Różni ludzie tu wchodzą, różni się rejestrują. Mogą taki numer wykorzystać do głupich kawałów.
To może lepiej, żeby ci, co chcą, podali te dane do wiadomości administracji portalu?
Oczywiście, jeśli administracja się zgodzi.
Dziękuję, Alsko, za suteczną pomoc.
Jeśli chodzi o telefon w profilu, to myślę, że głupie kawały nie licują z seniorem.pl

Bogda501
11-01-2012, 14:09
Moim zdaniem, wszyscy piszący chcą być pamiętani nawet po śmierci
Twoje zdanie , to nie wyrocznia.
Ja nie życzę sobie żadnych wspominków, zniczy ani ubolewania. Ani w rodzinie ani w internecie.. Jeśli uchwalą ustawę o możliwości zabrania urny z prochami do domu, mam życzenie by moje zostały wysypane do Bałtyku.

Jeśli więc kogoś wspominacie, powinno to być zgodne z wolą tego, który odszedł..

Kazimierz
11-01-2012, 14:36
Bez pytania rodziny o zgodę?
Na FF pisali o Nim przyjaciele realni.
Masz na myśli FF, może Face Booku ?

Alsko
11-01-2012, 14:48
Masz na myśli FF, może Face Booku ?Tak, pomyliłam literki.
Ten link z FB podała chyba Ewikomega, dlatego mogłam przeczytać to.
Sama nie dotarłabym tam, jako nie zarejestrowana na FB.

Kazimierz
11-01-2012, 14:48
Twoje zdanie , to nie wyrocznia.
Ja nie życzę sobie żadnych wspominków, zniczy ani ubolewania. Ani w rodzinie ani w internecie.. Jeśli uchwalą ustawę o możliwości zabrania urny z prochami do domu, mam życzenie by moje zostały wysypane do Bałtyku.

Jeśli więc kogoś wspominacie, powinno to być zgodne z wolą tego, który odszedł..
Możesz mi podać, gdzie Andrzej (Stalin) wyraził taką wolę, aby go po śmierci nie pamiętano, nie prztaczano jego utworów itd.
Twoje życzenia będą spełnione, mam nadzieję. Choć jeszcze nie odeszlaś . Twoje życzenie, rozsypania prochów w Bałtyku, podoba mi się. Trzymanie urn w domu nie podoba mi się, nawet w ogrodzie k/domu.

wankabor
11-01-2012, 14:49
Ja nie życzę sobie żadnych wspominków, zniczy ani ubolewania. Ani w rodzinie ani w internecie.. Jeśli uchwalą ustawę o możliwości zabrania urny z prochami do domu, mam życzenie by moje zostały wysypane do Bałtyku.
Jeśli więc kogoś wspominacie, powinno to być zgodne z wolą tego, który odszedł..

Ja tez już swoją wolę ( nieco szokującą) przekazałam najbliższym.
Przedstawienia czyli tradycyjnego pogrzebu nie będzie.
Nie pragnę niczyjej ostatniej przysługi. Przysługi przedostatnie w sensie życzliwości i sympatii pragnę teraz kiedy żyję.
Urna z prochami zostanie przeniesiona przez bardzo ścisłe grono( moje dzieci) do "apartamentu wiecznego spoczynku", który już przygotowałam. Będę razem z moją najukochańszą babcią i tatą, którego nie pamiętam , ale wiem, że był moim rodzicielem.
Na pomniku nie ma krzyża, jest stylizowana ryba i moje przesłanie dla żyjących o miłości i dobroci( fragment wiersza ale nie mojego autorstwa). Tak to sobie wymyśliłam.

Alsko
11-01-2012, 14:55
Znalazłam profil Andrzeja-Stalina/Gulliwera tu
http://www.joemonster.org/user.php?op=userinfo&uname=Gulliwer

Bogda501
11-01-2012, 17:02
Możesz mi podać, gdzie Andrzej (Stalin) wyraził taką wolę, aby go po śmierci nie pamiętano, nie prztaczano jego utworów itd.

Nie wspomniałam ani słowa o Stalinie.
Wytłuściłam twoje słowa że : "Wszyscy piszący chcą być pamiętani..." bo pisząc "WSZYSCY" - wypowiadałeś się także w moim imieniu... A ja przecież jestem innego zdania..

Kazimierz
11-01-2012, 17:04
Znalazłam profil Andrzeja-Stalina/Gulliwera tu
http://www.joemonster.org/user.php?op=userinfo&uname=Gulliwer
Dziękuję Ci, Alsko, za ten link. Byłem tam i nawet zarejestrowałem się na tej stronie. Teraz wiem, że grubo przedwcześnie umarł. Żył, jak widać z tej strony bardzo intensywnie. Ja też, o mało co, w wieku 54 lat mogłem już nie żyć, bo dostałem udaru mózgu w wieku, w którym zmarł Andrzej. Jestem przygotowany na "Himmelfarth" od 20 lat i być może to mnie trzyma. Nie myśl, że śmierć mnie przeraża i nie pozwala żyć tak intensywnie jak żył Andrzej. Po prostu, parliż, szczególnie ruchu, mi na to nie pozwala.
Uboleweam, że jestem w związku z tym ciężarem dla moich bliskich, choć staram się ich jak najmniej absorbować swoją osobą.

toy_
11-01-2012, 17:07
Twoje życzenie, rozsypania prochów w Bałtyku, podoba mi się. Trzymanie urn w domu nie podoba mi się, nawet w ogrodzie k/domu.
niezgodne z nauka koscioła, jesli to kogo obchodzi

Kazimierz
11-01-2012, 17:10
Nie wspomniałam ani słowa o Stalinie.
Wytłuściłam twoje słowa że : "Wszyscy piszący chcą być pamiętani..." bo pisząc "WSZYSCY" - wypowiadałeś się także w moim imieniu... A ja przecież jestem innego zdania..
Myślałem, że moje "wszyscy" wszyscy rozumieją retorycznie. Ty, jak widzę, widzisz tylko siebie w tych wszystkich. Sorki, jak jak teraz mówią wszyscy.

Alsko
11-01-2012, 19:25
Kazimierzu, chyba się mylisz. Może lepiej nie zgadywać w ciemno?
Andrzej/Stalin miał dwie córki.

bogda
11-01-2012, 20:23
W kalendarzu jest wyróżniona data o dzień wcześniejsza, a to z powodu, który jest podawany po kliknięciu w nią. Poniżej na zrzucie to widać. U mnie wyświetla się po Polsku

Aluś wczoraj na tej fotografii pisało tak: 01.09.2012 r. dlatego napisałam do Adminki i później data ta została poprawiona.
A u góry było prawidłowo.
Udostępnianie wszystkich danych na forum i dla wszystkich???
Moim zdaniem to jest absurd, kto chce niech podaje, ale bez żadnego przymusu.

Alsko
11-01-2012, 20:26
Boguśku, jestem tego samego zdania.
Już gdzieś - nie pamiętam, z jakiej okazji - była na ten temat dyskusja.
Wiele osób myśli tak jak my.


Po nitce do kłębka doszedłem.
Kazimierzu, wiem, że kieruję Tobą żal i sympatia do Andrzeja. Ale to, co robisz, jest dużą nadgorliwością :(

admin
11-01-2012, 20:33
ten wątek miał służyć wyłącznie formule upamiętnienia, a nie dyskusjom na czyjkolwiek temat. Bardzo proszę o niezamieszczanie danych osób, które nie wyraziły na to zgody. Wątek zamykam.