PDA

View Full Version : Co zrobił PiS przez dwa lata swoich rządów?

Strony : [1] 2

kosiarz
20-02-2011, 09:45
Zbliżające się wybory, będą dobrym podsumowaniem 4 letniej nieudolnej i zarazem dla nas i naszego państwa wyniszczających rządów PO.

Warto je porównać z niespełna dwoma latami, moim zdaniem najlepszych po 1990 roku rządami PiS.

Więc w skrócie i ogólnie można sobie przypomnieć;

http://homonto.wordpress.com/2008/08/22/co-zrobil-pis-przez-2-lata/

Zapraszam do dyskusji :)

wuere'le
20-02-2011, 11:05
Co zrobił PiS w czasie swoich rządów?
Kłótnie, podsłuchy, teczki, awantury itp itd.No i jeszcze dużo wstydu przed światem.

kosiarz
20-02-2011, 11:17
Kłótnie, podsłuchy, teczki, awantury itp itd.No i jeszcze dużo wstydu przed światem.

:)
Podsłuchów za tego rzadu jest o wiele więcej;

- W 2009 roku w Polsce, instytucje, które mają do tego prawo, ponad milion razy zwracały się do operatorów telekomunikacyjnych z wnioskami o udzielenie informacji na temat logowania się określonych numerów telefonicznych i udostępnienie bilingów określonych abonentów. To jest zatrważające, bo jest to 25 razy więcej, niż na przykład w Niemczech - mówi Janusz Krasoń, z sejmowej komisji ds. służb specjalnych.

http://www.tvn24.pl/12690,1692875,0,1,kazdy-teraz-nosi-przy-sobie-podsluch,wiadomosc.html

No i jeszcze dużo wstydu przed światem.

Wiecej jak Komorowski przy osttaniej wizycie Merkel i Sarkozyego? No raczej nie...jedna wizyta i wstydu za cała kadencję Kaczyńskiego. Takiego chamstwa i braku wychowania dawno nie oglądałem, wstyd.

Hypatia
20-02-2011, 11:45
Zbliżające się wybory, będą dobrym podsumowaniem 4 letniej nieudolnej i zarazem dla nas i naszego państwa wyniszczających rządów PO.

Warto je porównać z niespełna dwoma latami, moim zdaniem najlepszych po 1990 roku rządami PiS.

Dawniej to się mówiło ,że papier jest cierpliwy i wszystko przyjmie ,dziś to samo można powiedzieć o e-papierze czyli internecie ,szczególnie ,że enuncjacje tu zamieszczane zwykle są anonimowe.Po lekturze można by sądzić,że to nie tylko najlepszy rząd po 90r ,ale w ogóle najlepszy rząd wszech czasów i wszech krajów.Jest tylko jedno małe "ale" ,ale Ty mi to na pewno wyjaśnisz.Otóż powiedz proszę dlaczego ten rząd już po dwóch latach musiał odejść ,a następnie dlaczego przerżnął z kretesem wybory parlamentarne ,które gdyby wygrał mógłby nadal uszczęśliwiać niewdzięczne społeczeństwo polskie.Jak to było możliwe ,że Polacy odrzucili takie dobrodziejstwo i długo nie mogli się otrząsnąć po tym "szczęsnym czasie" .Tylko błagam oszczędź mi opowiadania o łże elitach,dziennikarzach,żydach i cyklistach bo ja to już słyszałam wielokrotnie i w czasach komuny również.
Szkoda mi czasu na analizę punkt po punkcie .
Więc odniosę się tylko do dwóch spraw.Jeśli chodzi o WSI to do dziś nie możemy się jeszcze pozbierać po tej demolce jaką dokonano w tej jakże wrażliwej strukturze.I druga sprawa ,powiedz proszę ile z tych licznych spraw w których postawiono zarzuty ,aresztowano ludzi i zabezpieczono na poczet kar duże kwoty skończyło się prawomocnym wyrokiem , a ile skończyło się wielkim niewypałem obarczonym konsekwencjami finansowymi dla budżetu?
Parafrazując jedną z piosenek "pisać każdy może ,trochę lepiej lub trochę gorzej....":rolleyes:

Kłamstwo? To tylko korzystniejsza wersja zdarzeń!
Cynikos Młodszy

kosiarz
20-02-2011, 11:56
ale Ty mi to na pewno wyjaśnisz.Otóż powiedz proszę dlaczego ten rząd już po dwóch latach musiał odejść ,a następnie dlaczego przerżnął z kretesem wybory parlamentarne ,które gdyby wygrał mógłby nadal uszczęśliwiać niewdzięczne społeczeństwo polskie.Jak to było możliwe ,że Polacy odrzucili takie dobrodziejstwo i długo nie mogli się otrząsnąć po tym "szczęsnym czasie" .Tylko błagam oszczędź mi opowiadania o łże elitach,dziennikarzach,żydach i cyklistach bo ja to już słyszałam wielokrotnie i w czasach komuny również.
Szkoda mi czasu na analizę punkt po punkcie .

Czy musiał...nie musiał, mógł wszystko 'zwinąć pod dywan" i z lepperem i Giertychem rządzić nastepne dwa lata, bo niby czemu nie? Przecież dzis tak robi PO zamiatając wszystkie afery, przykrywając nepotyzm PSL, czy nic nie robiąc, by tylko kogokolwiek nie urazić.
Dlaczego muisał odejść? to ich wybór, nikogo więcej, nie chlei się zgodzić na pozorne i niemoralne rzady, a innego wyjścia by nie było by dalej rządzić.

Więc odniosę się tylko do dwóch spraw.Jeśli chodzi o WSI to do dziś nie możemy się jeszcze pozbierać po tej demolce jaką dokonano w tej jakże wrażliwej strukturze.I druga sprawa ,powiedz proszę ile z tych licznych spraw w których postawiono zarzuty ,aresztowano ludzi i zabezpieczono na poczet kar duże kwoty skończyło się prawomocnym wyrokiem , a ile skończyło się wielkim niewypałem obarczonym konsekwencjami finansowymi dla budżetu?
Parafrazując jedną z piosenek "pisać każdy może ,trochę lepiej lub trochę gorzej...."

Wszystkie sprawy które zdąrzyły dojśc do sadów za rządu piS skończyły się wyrokami skazującymi.
Reszte już za rządów PO prokuratuorzy odpolitycznieni i nizależni umorzyli...sąd nie zdązył osądzić.
Wejdź na strony choćby CBA za rządów PiS i tam wszystko jest napisane :)

Co do WSI...wybacz ale nie wiem o co chodzi. Z czego niby "nie możemy sie pozbierać"? i gdzie to można skonfrontować? z czym?

Taka ciekawsostka;
WSI złapało za swojej bytności ZERO szpiegów rosyjskich, w szeregach WSI złapano dwóch.

pluto37
20-02-2011, 12:08

Zapomniałes o przerobie na stołkach.
To przecie był rekord świata, żeby w ciągu zaledwie 2 lat zafundować społeczeństwu dwóch premierów, 6-ciu wicepremierów, kryminalistę ministra sportu, sexaferzyste wicepremiera, ze sześciu ministrów finansów, dwóch szefów MON, trzech ministrów od rolnictwa i całą smiszna menażerię z sekretarzem stani[vice min,] Filipkiem, stworzeniem specjalnego ministerstwa dla faszysty od Giertycha i całkiem sporej listy śmisznych rzeczy, które już powoli znikaja w czeluściach obywatelskiej pamięci.
A najsmiszniejszy kawałek był taki, że premier tysiąclecia Kaczyński jednego dnia wywalił na zbity pisk Leppera-wicepremiera z wielkim zjadliwym komentarzem i wyzwiskami pod adresem tegoż Leppera, a za parę dni tegoż Leppera przyjął na łono rządowe i spreparował mu aferę gruntową:D :D :D

BarbaraK
20-02-2011, 12:19
Czy musiał...nie musiał, mógł wszystko 'zwinąć pod dywan" i z lepperem i Giertychem rządzić nastepne dwa lata, bo niby czemu nie? Przecież dzis tak robi PO zamiatając wszystkie afery, przykrywając nepotyzm PSL, czy nic nie robiąc, by tylko kogokolwiek nie urazić.
Dlaczego muisał odejść? to ich wybór, nikogo więcej, nie chlei się zgodzić na pozorne i niemoralne rzady, a innego wyjścia by nie było by dalej rządzić.

Szczegolnie jak się samemu preparowało afery,które kosztowały masę pieniędzy.Było to na zasadzie kogo jeszcze by tu złapać.

kosiarz
20-02-2011, 12:24
Szczegolnie jak się samemu preparowało afery,które kosztowały masę pieniędzy.Było to na zasadzie kogo jeszcze by tu złapać.

Korupcja kosztuje państwo nawet 2% PKB rocznie :)

Mozna uważać polityków za świete krowy, ale to chyba przesada. Czy Twoim zdaniem polityk przestępca to "wymarła" profesja?
Jak walczyć z korupcją i patologiami władzy jak nie poprzez prowokacje? tak się dzieję na całym swiecie.

http://www.sfora.pl/Kolega-Obamy-aresztowany-za-korupcje-a100

Czy uwazasz, ze u nas to nie wystepuje? Na pewno nie za rzadów Tuska :)) to tak :)

BarbaraK
20-02-2011, 12:30
Korupcja kosztuje państwo nawet 2% PKB rocznie :)

Mozna uważać polityków za świete krowy, ale to chyba przesada. Czy Twoim zdaniem polityk przestępca to "wymarła" profesja?
Jak walczyć z korupcją i patologiami władzy jak nie poprzez prowokacje? tak się dzieję na całym swiecie.

http://www.sfora.pl/Kolega-Obamy-aresztowany-za-korupcje-a100

Czy uwazasz, ze u nas to nie wystepuje? Na pewno nie za rzadów Tuska :)) to tak :)
Prowokacja jest czymś innym,aniżeli preparowanie afery.

eledand
20-02-2011, 12:31
Ja mam zapytanie do "Kosiarza"
Czym zajmuje się "Pis" po 10.kwietnia,kraj go nie obchodzi a tylko jątrzenie i podżeganie.
Wytłumacz to,czy wogóle to jest jeszcze PARTIA opozycyjna,czy ślepo wierząca,że jakoś będzie.

kosiarz
20-02-2011, 12:36
Ja mam zapytanie do "Kosiarza"
Czym zajmuje się "Pis" po 10.kwietnia,kraj go nie obchodzi a tylko jątrzenie i podżeganie.
Wytłumacz to,czy wogóle to jest jeszcze PARTIA opozycyjna,czy ślepo wierząca,że jakoś będzie.

A czym ma się zajmowac opozycja? :)

To powtórzę;

Opozycja – ugrupowanie lub grupa ugrupowań, w szczególności partii politycznych, sprzeciwiających się polityce rządu. Opozycja polityczna nie tworzy rządu i dąży do przejęcia władzy

ale...PiS przygotował 64 ustawy które jak dotychczas nie wyszły z biurka marszałka sejmu, co robią?;

http://www.pis.org.pl/main.php

kosiarz
20-02-2011, 12:38
Prowokacja jest czymś innym,aniżeli preparowanie afery.

:)

Prowokacja – określenie opisujące uzyskanie informacji lub wymuszenie zachowania ofiary przez podstępne i celowe działanie osoby trzeciej[1].

kosiarz
20-02-2011, 12:42
Zapomniałes o przerobie na stołkach.
To przecie był rekord świata, żeby w ciągu zaledwie 2 lat zafundować społeczeństwu dwóch premierów, 6-ciu wicepremierów, kryminalistę ministra sportu, sexaferzyste wicepremiera, ze sześciu ministrów finansów, dwóch szefów MON, trzech ministrów od rolnictwa i całą smiszna menażerię z sekretarzem stani[vice min,] Filipkiem, stworzeniem specjalnego ministerstwa dla faszysty od Giertycha i całkiem sporej listy śmisznych rzeczy, które już powoli znikaja w czeluściach obywatelskiej pamięci.
A najsmiszniejszy kawałek był taki, że premier tysiąclecia Kaczyński jednego dnia wywalił na zbity pisk Leppera-wicepremiera z wielkim zjadliwym komentarzem i wyzwiskami pod adresem tegoż Leppera, a za parę dni tegoż Leppera przyjął na łono rządowe i spreparował mu aferę gruntową:D :D :D

Tak to było straszne...w tym czasie gospodarka miała wzrost 7%, Polacy zarobili o 30% wiecej, bezrobocie spadło do jednocyfrowego, deficty budżetowy był jednym z najmniejszych w hitorii, obniżono podatki, odmrożono progi podatkowe, wproadzono ulgę pro-rodzinną....
Dziś kancelaria premiera wraz z prezydenta kosztują nas o 11 mln wiecej...straszne? choć mamy jednego premiera od 4 lat i co z tego?
Czy to jaiś rekord? były czasy że w roku było 3...co mnie to? byle dobrze rządzili, przejmujesz się popierdółkami.
Faszysta Giertych...uwazaj by tego nie przezczytał :)

Hypatia
20-02-2011, 12:43

Wszystkie sprawy które zdąrzyły dojśc do sadów za rządu piS skończyły się wyrokami skazującymi.
Reszte już za rządów PO prokuratuorzy odpolitycznieni i nizależni umorzyli...sąd nie zdązył osądzić.
Wejdź na strony choćby CBA za rządów PiS i tam wszystko jest napisane :)

Co do WSI...wybacz ale nie wiem o co chodzi. Z czego niby "nie możemy sie pozbierać"? i gdzie to można skonfrontować? z czym?

Taka ciekawsostka;
WSI złapało za swojej bytności ZERO szpiegów rosyjskich, w szeregach WSI złapano dwóch.

Nie odpowiedziałeś mi na kluczowe pytanie
[qute],a następnie dlaczego przerżnął z kretesem wybory parlamentarne ,które gdyby wygrał mógłby nadal uszczęśliwiać niewdzięczne społeczeństwo polskie.Jak to było możliwe ,że Polacy odrzucili takie dobrodziejstwo i długo nie mogli się otrząsnąć po tym "szczęsnym czasie" .Tylko błagam oszczędź mi opowiadania o łże elitach,dziennikarzach,żydach i cyklistach bo ja to już słyszałam wielokrotnie i w czasach komuny również.[qute]:D

Cynikos Młodszy

eledand
20-02-2011, 12:51
A czym ma się zajmowac opozycja? :)

To powtórzę;

Opozycja – ugrupowanie lub grupa ugrupowań, w szczególności partii politycznych, sprzeciwiających się polityce rządu. Opozycja polityczna nie tworzy rządu i dąży do przejęcia władzy

ale...PiS przygotował 64 ustawy które jak dotychczas nie wyszły z biurka marszałka sejmu, co robią?;

http://www.pis.org.pl/main.php
Opozycja jest po to,aby wytykać błędy rządowi.
Oni zajmują sie tylko Katastrofą Smoleńską i wyłudzaniem ODSZKODOWAŃ.
Odszkodowań,dla najbliższej i daleko dalszej Rodziny.
Czy życie jest jednakowe mierzone i wypadki nawet te najgorsze są tak samo wynagradzane z pieniędzy naszych,czyli Podatników.
A Prezio,dzieki Polaków na lepszych i gorszych.
To wychodzi mu najlepiej.
Od wczoraj został BLOGEREM ---- a nie tak dawno na Internautach PSY WIESZAŁ.

kosiarz
20-02-2011, 12:52
Nie odpowiedziałeś mi na kluczowe pytanie
[qute],a następnie dlaczego przerżnął z kretesem wybory parlamentarne ,które gdyby wygrał mógłby nadal uszczęśliwiać niewdzięczne społeczeństwo polskie.Jak to było możliwe ,że Polacy odrzucili takie dobrodziejstwo i długo nie mogli się otrząsnąć po tym "szczęsnym czasie" .Tylko błagam oszczędź mi opowiadania o łże elitach,dziennikarzach,żydach i cyklistach bo ja to już słyszałam wielokrotnie i w czasach komuny również.[qute]:D

Cynikos Młodszy

Mogę pisac o swoim zdaniu, dlaczego...

Jeszcze kilka dni przed wyborami PiS wygrywał w sondażach...

http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/wybory;2007;-;co;sondaz;to;inny;wynik,152,0,266136.html

Moim zdaniem do porażki przyczyniły się dwie rzeczy;

Idż na wybory zmień kraj! Balcerowicza i ski;
http://niepoprawni.pl/blog/80/jak-zmanipulowano-wybory-2007-roku

I debata Tusk-Kaczyński...buczące i chamskie zachowanie "widzów";

http://www.youtube.com/watch?v=TjA2bFEONmI

Tylko błagam oszczędź mi opowiadania o łże elitach,dziennikarzach,żydach i cyklistach bo ja to już słyszałam wielokrotnie i w czasach komuny również.[qute]

ciągle to tego wracasz....czy sądzisz, ze nie ma tych grup nacisku? nie realizują one swoich własnych ideii? bo nie rozumiem?

kosiarz
20-02-2011, 12:57
Opozycja jest po to,aby wytykać błędy rządowi.
Oni zajmują sie tylko Katastrofą Smoleńską i wyłudzaniem ODSZKODOWAŃ.
Odszkodowań,dla najbliższej i daleko dalszej Rodziny.
Czy życie jest jednakowe mierzone i wypadki nawet te najgorsze są tak samo wynagradzane z pieniędzy naszych,czyli Podatników.
A Prezio,dzieki Polaków na lepszych i gorszych.
To wychodzi mu najlepiej.
Od wczoraj został BLOGEREM ---- a nie tak dawno na Internautach PSY WIESZAŁ.

Katastrofa Smoleńska to bład rządu...
Odszkodowaniami zajumje się prokuratoria więc to też sprawa rządu.
Jako PODATNIK akurat na rządach PiS najwiecej zyskałaś.
Polaków na "lepszych i gorszych" dzielą warunki ekonomiczne, a nie słowa...bo słowa wygłaszają wszyscy....Tusk także, mohery, ciemnogród, oszołomstwo, bydlęta, nrdowcy.

Świat jest podzielony, ludzie mogą mieć różne zdania.
Sprawiedliwośc społeczna nie jest domeną liberałów, oni mają w duszy prawo, ono im przeszkadza.

Wszystko co wasze sobie oddamy....to maksyma PO.

Hypatia
20-02-2011, 13:05
Sprawiedliwośc społeczna nie jest domeną liberałów, oni mają w duszy prawo, ono im przeszkadza.

Wszystko co wasze sobie oddamy....to maksyma PO.

Ty się w końcu zdecyduj ,PO to liberałowie czy lewica,bo piszesz raz tak raz tak Może masz wnuka w gimnazjum to on Ci wytłumaczy czy liberał może być lewicą.Lecisz trzy para piętnaście ,byle było dużo.Hihihihi

Cynikos Młodszy

Hypatia
20-02-2011, 13:11
Mogę pisac o swoim zdaniu, dlaczego...

Jeszcze kilka dni przed wyborami PiS wygrywał w sondażach...

http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/wybory;2007;-;co;sondaz;to;inny;wynik,152,0,266136.html

Moim zdaniem do porażki przyczyniły się dwie rzeczy;

Idż na wybory zmień kraj! Balcerowicza i ski;

I debata Tusk-Kaczyński...buczące i chamskie zachowanie "widzów";

http://www.youtube.com/watch?v=TjA2bFEONmI

ciągle to tego wracasz....czy sądzisz, ze nie ma tych grup nacisku? nie realizują one swoich własnych ideii? bo nie rozumiem?

Aha ,i dzięki chamskiemu buczeniu kilkunastu ludzi w studiu w czterdziesto - milionowym kraju wygrywa jedna partia ,a przegrywa druga pomimo powszechnej "wdzięczności" narodu?!Myślałam ,że się bardziej wysilisz.

Cynikos Młodszy

kosiarz
20-02-2011, 13:13
Ty się w końcu zdecyduj ,PO to liberałowie czy lewica,bo piszesz raz tak raz tak Może masz wnuka w gimnazjum to on Ci wytłumaczy czy liberał może być lewicą.Lecisz trzy para piętnaście ,byle było dużo.Hihihihi

Cynikos Młodszy

co to za zarzut ...lewicowy liberalizm, to jest i funkcjonuje.

kosiarz
20-02-2011, 13:16
Aha ,i dzięki chamskiemu buczeniu kilkunastu ludzi w studiu w czterdziesto - milionowym kraju wygrywa jedna partia ,a przegrywa druga pomimo powszechnej "wdzięczności" narodu?!Myślałam ,że się bardziej wysilisz.

Cynikos Młodszy

różnice były niewiekie, zapomniałaś o Fundacji "Idź zmień" :)
Fundacja się sama chwali, ze podniosła frekwencję...ok ale to znów...pytałaś odpowiedziałem i napisałem, że to moje opinie.
Zgadzać się nie musizsz...

Ciekawe gdyby w ciszy wyborczej Tuskowi puszczali "Idz na wybory, zmień kraj"! propaganda...zastraszania, bać się piS!;)
baba jaga dla dorosłych.

BarbaraK
20-02-2011, 13:23

Ale Ty jednak idealistą jesteś,widziałeś gdzieś sprawiedliwość społeczną?
Świat jest już tak urządzony,że o sprawiedliwości społecznej nie ma co mówić.Bo cóż to jest sprawiedliwość społeczna,wszystkim po równo?I temu tyrającemu i obibokowi?

Lila
20-02-2011, 13:33
Kosiarz! chapeau bas!

Poczytałam ze zdumieniem, jak w pojedynkę ostrzeliwujesz się z flanki, walcząc z matriksem w którym żyją tutejsi forowicze.
Tym bardziej, że takie forum jak to, ze względu na skład osobowościowy, nie jest w żaden sposób opiniotwórcze i z tego co wiem, zdecydowanie jest poza zainteresowaniem rządzących.
Bo..

Według badań TNS OBOP więcej młodych ludzi w grupie wiekowej 18-24 lat chce głosować na PiS (34 proc.) a nie na PO (29 proc.).
To młodzi są tym ciasteczkiem wyborczym.
A ich nie interesuje zszarzała nagle Platforma, o czym widać nie wiedzą forumowicze, skoro przyrównują Cię do Wallenroda.:D
Wallenrodów jest armia obecnie, bo nagle z ukrycia wypełzło zapomniane dotąd pojęcie patriotyzmu. I ono zaczyna być atrakcyjne.
Ciekawa sprawa dla socjologów. Wszak globalizację mamy?:)

Pozdrawiam serdecznie. Dzięki Tobie chce mi się tu zaglądać.

jasinek123
20-02-2011, 13:45
walcząc z matriksem w którym żyją tutejsi forowicze.
Tym bardziej, że takie forum jak to, ze względu na skład osobowościowy, nie jest w żaden sposób opiniotwórcze i z tego co wiem, zdecydowanie jest poza zainteresowaniem rządzących.

lila
jak masz tak pisać o nas,to lepiej tu nie zaglądaj!!!

Lila
20-02-2011, 13:48
lila
jak masz tak pisać o nas,to lepiej tu nie zaglądaj!!!

Nie ty o tym decydujesz. Forum to nie M3 własnościowe.

Hypatia
20-02-2011, 15:45
Liluniu ,napisz proszę bo się pogubiłam,to te sondaże są ważne i miarodajne czy nie ,no i te sondażownie godne zaufania czy nie?Bo tak jakoś raz mówicie tak ,a raz siak no i nie mogę nadążyć,no bo nie śmiem podejrzewać ,że to zależy od tego kto robi badania,dla kogo no i jak PiS w nich wypada. Ale tak to jakoś schizofrenią zalatuje ,podobnie jak stwierdzenie ,że nikt nam nie wmówi ,że białe jest białe.Brrrrr,aż strach pomyśleć.....

Najważniejsze ,aby najważniejsze było to co najważniejsze !

jip
20-02-2011, 16:23
[SIZE="3"]

[B]Według badań TNS OBOP więcej młodych ludzi w grupie wiekowej 18-24 lat chce głosować na PiS (34 proc.) a nie na PO (29 proc.).

Wiesz socjologicznie rzecz ujmując , jak mój pies mówi, że to wszystko zasługa Kaczyńskiego, wzion sobie piwko usiadł do komputera jak młodzi, stronki ogląda, bloga pisze, popatrz jakie wyniki ma, choć Migalski mówi, że to murzyn prezesowi pisze, prezes podobno nawet na maszynie do pisania niezbyt biegle klawiszy szuka... ale młodzi nie wiedzą, myślą, że piwko stronki i .... enter naciska poprawnie.....:D

Kolczuga
20-02-2011, 17:20

Switna lista i to byly tylko 2 lala,a jak dlugo rzadzi PO?
Kiedys zapytalam o osiagniecia panujacej partii i tak mniej wiecej:D :D dowiedzialam sie ,ze mamy w Polsce ladne stacje benzynowe i ktos ma fajna ?pracke

kosiarz
20-02-2011, 18:06
Ale Ty jednak idealistą jesteś,widziałeś gdzieś sprawiedliwość społeczną?
Świat jest już tak urządzony,że o sprawiedliwości społecznej nie ma co mówić.Bo cóż to jest sprawiedliwość społeczna,wszystkim po równo?I temu tyrającemu i obibokowi?

Cóz to sprawiedliwość społeczna ? solidarność społeczna...

W skrócie...stworzenie kazdemu obywatelowi mozliwości dostepu w równym stopniu do dóbr które moze zapewnić państwo tzn kultury, nauki, pracy, wykształcenia itp...
"Na chłopski rozum"...bez układów, korupcji, znajomości, patologii która pozwala cwaniakom, złodziejom i karierowiczom, a nie pracowitym, uczciwym i zaradnym się rozwijać i bogacić.
Równy dostęp to równe szanse....nie rozdawnictwo czy "po równo" to dwie różne rzeczy.

kosiarz
20-02-2011, 18:10
Liluniu ,napisz proszę bo się pogubiłam,to te sondaże są ważne i miarodajne czy nie ,no i te sondażownie godne zaufania czy nie?Bo tak jakoś raz mówicie tak ,a raz siak no i nie mogę nadążyć,no bo nie śmiem podejrzewać ,że to zależy od tego kto robi badania,dla kogo no i jak PiS w nich wypada. Ale tak to jakoś schizofrenią zalatuje ,podobnie jak stwierdzenie ,że nikt nam nie wmówi ,że białe jest białe.Brrrrr,aż strach pomyśleć.....

Wiele rzeczy "zalatuje schizofrenią" :), ciągłe wytykanie komuś niechcianego błedu także :) Przecież z obu stron te błędy wystepują.

Sondaże są różne, sami "oceniacze" tych sondaży są ostrożni w ich interpretacji. Przeciez wielokrotnie mieliśmy takie co zupełnie się nie zgadzały, a i były takie co sprawdziły się idealnie.

kosiarz
20-02-2011, 18:18
Kosiarz! chapeau bas!

Poczytałam ze zdumieniem, jak w pojedynkę ostrzeliwujesz się z flanki, walcząc z matriksem w którym żyją tutejsi forowicze.
Bo..

Według badań TNS OBOP więcej młodych ludzi w grupie wiekowej 18-24 lat chce głosować na PiS (34 proc.) a nie na PO (29 proc.).
A ich nie interesuje zszarzała nagle Platforma, o czym widać nie wiedzą forumowicze, skoro przyrównują Cię do Wallenroda.:D
Wallenrodów jest armia obecnie, bo nagle z ukrycia wypełzło zapomniane dotąd pojęcie patriotyzmu. I ono zaczyna być atrakcyjne.

Pozdrawiam serdecznie. Dzięki Tobie chce mi się tu zaglądać.

Witam :) Pozdrawiam serdecznie!
Cieszę się, że mogę pomóc.
I zapraszam do dyskusji, przecież dziś nikt nie może powiedzieć, ze wyborca PiS się mylił...! ;)
Chodzimy z podniesionym czołem....i smutkiem w sercu, gdy widzimy, że nasze przekonania się sprawdziły, że "ekipa Tuska" - aferałowie, zubożą nas i nasz kraj.

amelia
20-02-2011, 18:34
Jak juz podajemy przedziwne linki do powaznego tematu to bardzo prosze:D
twoja wersja bardziej czytelna (sukces ma az tak wielu ojcow?)
http://www.prawica.net/node/8764
zadna z tych stron oczywiscie zadnym dowodem sukcesu nie jest;)

a oto link, ktory obala twoje przechwalki:D

http://www.spieprzajdziadu.com/muzeum/index.php?title=Sukcesy_PiS

jaka szkoda, ze mam tak malo czasu, ale postaram sie udowodnic jak czcze jest twoje samozadowolenie :D podajac bardziej wiarygodne zrodla

kosiarz
20-02-2011, 18:43
Jak juz podajemy przedziwne linki do powaznego tematu to bardzo prosze:D
twoja wersja bardziej czytelna (sukces ma az tak wielu ojcow?)
zadna z tych stron oczywiscie zadnym dowodem sukcesu nie jest;)

a oto link, ktory obala twoje przechwalki:D

http://www.spieprzajdziadu.com/muzeum/index.php?title=Sukcesy_PiSjaka szkoda, ze mam tak malo czasu, ale postaram sie udowodnic jak czcze jest twoje samozadowolenie :D

No i pisałem o "spieprzaj dziadu"

Nie zastanawiłao Cię nigdy skad się wział ten portal? Przecież on kosztuje, nie ma reklam...powstał zaraz po wyborach 2005 roku. Jest prowadzony profesjonalnie...
Kto tak nienawidzi piS, ze poswięca 6 lat swojego czasu i pieniędzy by takie "badziewie" prowadzić?
Ja odpowiedź znam... i wierz mi, niepotrzebnie tym sobie głowę obciązasz. Lepiej już iść do wróżki.

Zawsze jestem otwarty na dowody, i będę czekał na Twój wolny czas z nieciepliwością :P tylko odpuść sobie "spieprzaj dziadu" to same manipulacje i rozniose je w pył

jip
20-02-2011, 18:43
Lila, kosiarz załóżmy nawet, że Pis wygrywa wybory, samodzielne rządzenie? szanse marne więc moje pytanie jakie rządzenie i z kim rządzenie? idąc dalej dostaje dość duże poparcie ale rządzić nie może i dalej co? ano robi rozpierduchę w każdym miejscu,... no to może wyjaśnijcie mi jak to będzie wtedy...z rządzenie Polską, z naszym życiem, ja na sama myśl dostaję gęsiej skórki a pies podwija ogon i chowa się.....

kosiarz
20-02-2011, 18:46
Lila, kosiarz załóżmy nawet, że Pis wygrywa wybory, samodzielne rządzenie? szanse marne więc moje pytanie jakie rządzenie i z kim rządzenie? idąc dalej dostaje dość duże poparcie ale rządzić nie może i dalej co? ano robi rozpierduchę w każdym miejscu,... no to może wyjaśnijcie mi jak to będzie wtedy...z rządzenie Polską, z naszym życiem, ja na sama myśl dostaję gęsiej skórki a pies podwija ogon i chowa się.....

Ale co niby ma się stać? :) Nakradłeś czy jak? :P
2005-2007 lata były najlepsze lata dla uczciwych ludzi...

Bez Tuska PO też będzie....:P Kiedyś mówiło się o kolicji PO-PiS. Może Tusk odejdzie...:)

jip
20-02-2011, 18:53

Bez Tuska PO też będzie....:P Kiedyś mówiło się o kolicji PO-PiS. Może Tusk odejdzie...:)
Może wskażesz mi mądrzejszych ludzi w PIS przydatnych do rządzenia? skombinuj rząd może mnie przekonasz, kto premier, kto minister, ? bo politycy którzy się pokazują np Błaszczak, Kuchciński, Kurski, Ziobro, Brudziński, Kempa.....no i Kaczyński to nie w wyobraźni mojej jako mną rządzący i to oni gęsią skórkę wywołują,.... same ich wypowiedzi...

kosiarz
20-02-2011, 19:06
Może wskażesz mi mądrzejszych ludzi w PIS przydatnych do rządzenia? skombinuj rząd może mnie przekonasz, kto premier, kto minister, ? bo politycy którzy się pokazują np Błaszczak, Kuchciński, Kurski, Ziobro, Brudziński, Kempa.....no i Kaczyński to nie w wyobraźni mojej jako mną rządzący i to oni gęsią skórkę wywołują,.... same ich wypowiedzi...

To są ludzie politycy z pierwszej lini, mogą nas draznić i absorbować. Ale w tyle są inni;

http://www.tadeuszdziuba.pl/poznanski-komitet-poparcia-pis
http://www.taunton.com.pl/wiadomosci-z-polski/wybory-2010/54-powstal-spoleczny-komitet-poparcia-kaczynskiego.html

Ostatni list profesorów uniwersyteckich....

Badania naukowe, innowacyjne przedsiębiorstwa i edukacja społeczeństwa - to warunki rozwoju Polski. O swoich 10 przykazaniach, sformułowanych w programie "Mądra Polska" - powiedział prezes PAN prof. Michał Kleiber. Jak wyjaśnia, swoim programem rzuca wyzwanie politykom, mediom i naukowcom.

Ten człowiek był doradcą Prezydenta ś.p. lecha Kaczyńskiego

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezes-pan-rzucam-wyzwanie-politykom-mediom-i-nauk,1,4169264,wiadomosc.html

i to;
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/poznan/naukowcy-staja-w-obronie-pis,1,4170489,region-wiadomosc.html

amelia
20-02-2011, 19:07
No i pisałem o "spieprzaj dziadu"

Nie zastanawiłao Cię nigdy skad się wział ten portal? Przecież on kosztuje, nie ma reklam...powstał zaraz po wyborach 2005 roku. Jest prowadzony profesjonalnie...
Kto tak nienawidzi piS, ze poswięca 6 lat swojego czasu i pieniędzy by takie "badziewie" prowadzić?
Ja odpowiedź znam... i wierz mi, niepotrzebnie tym sobie głowę obciązasz. Lepiej już iść do wróżki.

Zawsze jestem otwarty na dowody, i będę czekał na Twój wolny czas z nieciepliwością :P tylko odpuść sobie "spieprzaj dziadu" to same manipulacje i rozniose je w pył

Czy ja ciebie pytam skad ty bierzesz swoje linki i kto za nimi stoi?
odnies sie merytorycznie do tresci tam zawartych, udowodnij, ze zawieraja nieprawde,
zawsze podwazasz wiarygodnosc oponentow - znam ten sposob, ale nie ze mna te numery kosiarz;)

a oto jeden z sukcesow w twojego wykazu:D

16. W 2006 roku PKN Orlen wygrał międzynarodowy przetarg na zakup akcji litewskiej Mazeikiu Nafta, a w grudniu nastąpiło oficjalne przejęcie rafinerii w Możejkach. Transakcja ta spowoduje powstanie największego koncernu rafineryjno-petrochemicznego w Europie środkowo-wschodniej.

jak tam te Mozejki sie maja kosiarz?
wiesz moze ile kosztowaly i jakie dzisiaj straty generuja?
Powiesz nam, czy mam ci podac dane na tacy?

jip
20-02-2011, 19:15
To są ludzie politycy z pierwszej lini, mogą nas draznić i absorbować. Ale w tyle są inni;

http://www.taunton.com.pl/wiadomosci-z-polski/wybory-2010/54-powstal-spoleczny-komitet-poparcia-kaczynskiego.html

Badania naukowe, innowacyjne przedsiębiorstwa i edukacja społeczeństwa - to warunki rozwoju Polski. O swoich 10 przykazaniach, sformułowanych w programie "Mądra Polska" - powiedział prezes PAN prof. Michał Kleiber. Jak wyjaśnia, swoim programem rzuca wyzwanie politykom, mediom i naukowcom.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezes-pan-rzucam-wyzwanie-politykom-mediom-i-nauk,1,4169264,wiadomosc.html

i to;
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/poznan/naukowcy-staja-w-obronie-pis,1,4170489,region-wiadomosc.html
Dziubę znam osobiście- nikt mnie do niego nie przekona to facet po linii NIK czyli stworzy a potem będzie układy gonił a tytuł nośny "Naukowcy stają w obronie PiS" trzeba by było poprawić o wyraz niektórzy i niewielu, i powiem Ci, że PISu się boję bo mam inny pogląd na patriotyzm, pomniki, muzea, nowoczesność, choć lat mam niemało.....

amelia
20-02-2011, 19:18

i to;

I co z tego?
Co Prezydent Lech Kaczynski zrobil z radami, ktorych udzielil mu prof. Michał Kleiber?

A wyjasnij mi czemu wyborcy wielokrotnie "olali" Tadeusza Dziube? i czy Halina Frackowiak bylaby rownie dobra polityczka jak jest... artystka?
;)

kosiarz
20-02-2011, 19:22
Czy ja ciebie pytam skad ty bierzesz swoje linki i kto za nimi stoi?
odnies sie merytorycznie do tresci tam zawartych, udowodnij, ze zawieraja nieprawde,
zawsze podwazasz wiarygodnosc oponentow - znam ten sposob, ale nie ze mna te numery kosiarz

a oto jeden z sukcesow w twojego wykazu

daj spokój...:) trści tam zawarte mnie poprostu brzydzą, są pomówieniami, oskarżeniami w stylu i o poziomie mi obcym...cóż. Nie skorzystam z paszkwili, już taki jestem, że "od życzliwego" i anonimów nie przyjmuję.
Moję źródła to ogólnodostepne periodyki, pod którymi imieniem i nazwiskiem a także właściciel się podpisuje.
Widzisz różnicę?

Nie z Tobą te numery? :) LOL.

jak tam te Mozejki sie maja kosiarz?
wiesz moze ile kosztowaly i jakie dzisiaj straty generuja?
Powiesz nam, czy mam ci podac dane na tacy?

Przepraszam...ale kto takich bzdur Ci naopowiadał?
Możejki tworzą 3% PKB Litwy! Sa tam strategicznym przedsiębiorstwem...

Jak poinformował podczas konferencji prasowej prezes Wojciech Heydel, w pierwszym kwartale br. Mażeikiu Nafta przerobiła 832,5 tys. ton surowca, co stanowi o 60 proc. więcej aniżeli w tym samym okresie w roku ubiegłym.

Natomiast dochód rafinerii w pierwszym kwartale wyniósł 3,619 mld litów (około 3,619 mld złotych), w ubiegłym roku w tym samym okresie dochód stanowił 1,579 mld litów.

Może masz jakieś inne źródła to przedsatw, bo ja pierwsze o tym słyszę...moze jakieś znów "spieprzaj dziadu" :P

kosiarz
20-02-2011, 19:24
Dziubę znam osobiście- nikt mnie do niego nie przekona to facet po linii NIK czyli stworzy a potem będzie układy gonił a tytuł nośny "Naukowcy stają w obronie PiS" trzeba by było poprawić o wyraz niektórzy i niewielu, i powiem Ci, że PISu się boję bo mam inny pogląd na patriotyzm, pomniki, muzea, nowoczesność, choć lat mam niemało.....
ok rozumiem...ciężko dyskutować z hasłem BO TAK! ;)

amelia
20-02-2011, 19:25

Bez Tuska PO też będzie....:P Kiedyś mówiło się o kolicji PO-PiS. Może Tusk odejdzie...

Co to znaczy uczciwi? Ciekawi mnie twoja definicja bo mam kilka dowodow uczciwosci:D

Po-PiS negocjowal glownie Jan Maria Rokita i to on byl najwiekszym oponentem w tych negocjacjach.
Chcial pewien resort:D , ale PiS za skarby swiata....

te negocjacje PoPiSu to tez ciekawa sprawa
warto wrocic do tematu
Podaj kosiarz wasza wersje;)

kosiarz
20-02-2011, 19:26
I co z tego?
Co Prezydent Lech Kaczynski zrobil z radami, ktorych udzielil mu prof. Michał Kleiber?

A wyjasnij mi czemu wyborcy wielokrotnie "olali" Tadeusza Dziube? i czy Halina Frackowiak bylaby rownie dobra polityczka jak jest... artystka?
;)

nie wiem...i po co mi to? Hołowczyc był politykiem PO, zulu gula też...jest i co mi po tym.
Chcesz faktów czy znów opinie na które odpowiesz...nie ze mną te numery? ;) Po co się wysilać..skupmy się na rzeczywistości.

Kolczuga
20-02-2011, 19:27

i to;

Powtorze za Lila,czapki z glow,jestes wielki i wielkie dzieki.
Za Warszawa poszedl Poznan,obudza sie wszyscy,ja wierze.
Etatowi :D obrncy PO nie potrafia sformulowac jednego argumentu,aby nie powiedziec....a PiS....

pluto37
20-02-2011, 19:30
[QUOTE]Czy to jaiś rekord? były czasy że w roku było 3...co mnie to? byle dobrze rządzili, przejmujesz się popierdółkami.

Czy rekord? W/g moich wyliczeń tak.
Byle? Dla ciebie może i dobrze. Dla mnie nie.
I drobne cuś". Gdyby rządzili dobrze, to by ....rządzili.
A czy się przejmuję?
Chcesz mi/nam wmówić, że mam nie zwracać uwagi na to kto i w jakim stylu sprawuje władzę? Że ma w tyle prawo i sprawiedliwość byle do celu. Po trupach, ale do koryta z władzą? To są dla ciebie popierdółki?
Dla mnie to nie byle co. I szczęśliwie takich jest wystarczająco dużo, żeby się nie obawiać Kaczyńskiego, Błaszczaka, Kempy i reszty...

Faszysta Giertych...uwazaj by tego nie przezczytał :)[
Zmień płytę, bo lecisz Błaszczakiem. On ma to lepiej opanowaane. Kłamiesz celowo, czy tak ci się omskło z przyzwyczajenia?
GDZIE napisałem, że Giertych to faszysta?

kosiarz
20-02-2011, 19:31
Co to znaczy uczciwi? Ciekawi mnie twoja definicja bo mam kilka dowodow uczciwosci:D

Po-PiS negocjowal glownie Jan Maria Rokita i to on byl najwiekszym oponentem w tych negocjacjach.
Chcial pewien resort:D , ale PiS za skarby swiata....

te negocjacje PoPiSu to tez ciekawa sprawa
warto wrocic do tematu
Podaj kosiarz wasza wersje;)

Moja wersję, bo o takiej tylko mogę pisać...mam zaczerpnietą od Palikota. W audycji "pisakiem po oczach" przyznał, że to Tusk zerwał rozmowy. On nawet był przeciwny temu i większosc PO...ale po czasie widzi, ze było to dla PO dobre.
Tyle...bo przecież dwie wersje oficjalne znasz.

I jeszcze Gowin;

Kiedy przyszło obrzydzenie?

- Tuz po wyborach w 2005 r. Byłem przekonany, że powstanie rząd Po i PiS. Wtedy nastąpił moment inicjacji w brudną część polityki. Siedziałem w restauracji sejmowej z pewnym ważnym politykiem. Byłem rozgorączkowany. Mówiłem, że powinniśmy stworzyć wspólny rząd, by realizować program. On na to: "Pisiaki wygrały, niech sobie sami teraz tworzą rząd". 'Przez kilka lat obiecywaliśmy wyborcom rząd. Jak mamy teraz się z tej obietnicy wycofać? - spytałem. Na to on, z miną guru politycznego, powiedział: "Pamiętaj. Pierwsza zasada w polityce - pie**ol wyborców"

http://www.wprost.pl/ar/177573/Gowin-cenie-straz-pozarna/

jip
20-02-2011, 19:33
nie wiem...i po co mi to? Hołowczyc był politykiem PO, zulu gula też...jest i co mi po tym.
Chcesz faktów czy znów opinie na które odpowiesz...nie ze mną te numery? ;) Po co się wysilać..skupmy się na rzeczywistości.
Powiem z innej beczki -PIS zaczyna myśleć, wycofują z forum ludzi którzy potrafią fotkami, wierszykami , bronkiem, donkiem dyskutować, wkładają natomiast ludzi bardziej z innej strony, czyżby zmiana jak u prezesa w czasie wyborów prezydenckich?
Widzisz - Kosiarz zasypywanie artykułami z gazet, wybranymi, daje mi niewiele, bo wiem jak i co tam się pisze, gazeta to kasa, a kasa to czytelnik, więc pisze się to co czytelnika chwyta.... natomiast to co powtarzają jak mantrę politycy PIS i sam prezes nawet na blogu pisząc niestety nie jest na tyle mocne, albo inaczej, jest na tyle odstraszające, że nadal na myśl o PIS mam gęsią skórkę...

kosiarz
20-02-2011, 19:36
[QUOTE=kosiarz]

Czy rekord? W/g moich wyliczeń tak.
Byle? Dla ciebie może i dobrze. Dla mnie nie.
I drobne cuś". Gdyby rządzili dobrze, to by ....rządzili.
A czy się przejmuję?
Chcesz mi/nam wmówić, że mam nie zwracać uwagi na to kto i w jakim stylu sprawuje władzę? Że ma w tyle prawo i sprawiedliwość byle do celu. Po trupach, ale do koryta z władzą? To są dla ciebie popierdółki?
Dla mnie to nie byle co. I szczęśliwie takich jest wystarczająco dużo, żeby się nie obawiać Kaczyńskiego, Błaszczaka, Kempy i reszty...

Zmień płytę, bo lecisz Błaszczakiem. On ma to lepiej opanowaane. Kłamiesz celowo, czy tak ci się omskło z przyzwyczajenia?
GDZIE napisałem, że Giertych to faszysta?

no faktycznie zmanipulowałem, napisaeś;

stworzeniem specjalnego ministerstwa dla faszysty od Giertycha

Faszysta od Giertycha....
Nasze dyskusje nie mają sensu :)

kosiarz
20-02-2011, 19:39
Powiem z innej beczki -PIS zaczyna myśleć, wycofują z forum ludzi którzy potrafią fotkami, wierszykami , bronkiem, donkiem dyskutować, wkładają natomiast ludzi bardziej z innej strony, czyżby zmiana jak u prezesa w czasie wyborów prezydenckich?
Widzisz - Kosiarz zasypywanie artykułami z gazet, wybranymi, daje mi niewiele, bo wiem jak i co tam się pisze, gazeta to kasa, a kasa to czytelnik, więc pisze się to co czytelnika chwyta.... natomiast to co powtarzają jak mantrę politycy PIS i sam prezes nawet na blogu pisząc niestety nie jest na tyle mocne, albo inaczej, jest na tyle odstraszające, że nadal na myśl o PIS mam gęsią skórkę...

ale te wypowiedzi takze są w medich :) Ja podając źródła podaje liczby, daty, rzeczy które dziś ciężko zmanipulować.
Choć i pewnie takie rzeczy się zdarzają...

Nie powołuje się na opinie o czyms lub o kimś. Nie ogladam TV z myślą, ze się dowiem, ale że sprawdzę te wiadomości.
Jeżeli ktos tam wyrwie z kontekstu zdanie lub wypowiedź, staram się zaponzać się z jej całością, to pomaga w póżniejszych wyborach :).

amelia
20-02-2011, 19:44
daj spokój...:) trści tam zawarte mnie poprostu brzydzą, są pomówieniami, oskarżeniami w stylu i o poziomie mi obcym...cóż. Nie skorzystam z paszkwili, już taki jestem, że "od życzliwego" i anonimów nie przyjmuję.
Moję źródła to ogólnodostepne periodyki, pod którymi imieniem i nazwiskiem a także właściciel się podpisuje.
Widzisz różnicę?

Widze szalona roznice:D

~Qosmio to rzeczywiscie bardzo wiarygodny podpis no i czytelny bardzo wlasciciel
nawet sie ubawilam - bloger jest wiarygodnym zrodlem

Przepraszam...ale kto takich bzdur Ci naopowiadał?
Możejki tworzą 3% PKB Litwy! Sa tam strategicznym przedsiębiorstwem...

Litwy moze - nie bede sorawdzac

Może masz jakieś inne źródła to przedsatw, bo ja pierwsze o tym słyszę...moze jakieś znów "spieprzaj dziadu"

Pierwsze slyszysz? to nieslychane:D - warto korzystac z wiarygodnych zrodel:rolleyes:

Warszawa, 10.02.2011

Należąca do grupy PKN Orlen Rafineria Możejki (Orlen Lietuva) zmniejszyła w 2010 roku stratę netto o 9% do 31 mln USD, a w samym IV kw. 2010 r. zanotowała zysk netto w wysokości 1 mln USD, wynika z raportu Orlenu.

W ciągu 12 miesięcy 2010 roku, Orlen Lietuva zanotował 31 mln USD straty netto wobec 34 mln USD straty w analogicznym okresie ubiegłego roku. EBIT wyniósł 11 mln USD w 2010 roku wobec 0,5 mln USD w 2009 r., przy sprzedaży odpowiednio: 5.786 mln USD i 4.333 mln USD.

W samym IV kw. 2010 roku Orlen Lietuva miał 1 mln USD zysku netto wobec 41 mln USD straty rok wcześniej. EBIT wyniósł 15 mln USD w IV kw. 2010 roku wobec 11 mln USD straty w IV kw. 2009 roku, przy sprzedaży odpowiednio: 1.743 mln USD i 1.246 mln USD.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Mozejki-z-grupy-PKN-Orlen-zmniejszyly-strate-o-9-do-31-mln-USD-w-2010-r-2285661.html

pluto37
20-02-2011, 19:50
[QUOTE=pluto37]

no faktycznie zmanipulowałem, napisaeś;

stworzeniem specjalnego ministerstwa dla faszysty od Giertycha

Faszysta od Giertycha....
Nasze dyskusje nie mają sensu :)

No i widzisz? Drobna rzecz a cieszy. Następnom razom przytaczaj dokładnie.
A w kwestii dyskusji, to i owszem. Przecie to co uprawiasz z dyskusją ma niewiele, bądź 0 wspólnego.
Kapelusz i króliczek w dowolnym kolorze. Jak jeden nie pasuje, bo szczurek się z niego zrobił, to wyciagasz następnego. Żonglerka talerzami pod publikę..
Jeden spadnie, to leci drugi, a że niedomyte to jak ich będzie dużo i w odpowiedniej odległości to może publisia da sie nabrać. A tu kolejne wybory wzięły w grzbiet i publisia kolejny raz olała prawych i sprawiedliwych żałobników co chcieli dobrze i jeszcze lepiej i ...znowu im nie wyszło.:D
I DOBRZE wam tak!!!!!!!!!!

kosiarz
20-02-2011, 19:51
Widze szalona roznice:D

~Qosmio to rzeczywiscie bardzo wiarygodny podpis no i czytelny bardzo wlasciciel
nawet sie ubawilam - bloger jest wiarygodnym zrodlem

Litwy moze - nie bede sorawdzac

Pierwsze slyszysz? to nieslychane:D - warto korzystac z wiarygodnych zrodel:rolleyes:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Mozejki-z-grupy-PKN-Orlen-zmniejszyly-strate-o-9-do-31-mln-USD-w-2010-r-2285661.html

Piszesz o stratach i zyskach netto, po opodatkowaniu i wypłaceniu wszystkich zaległosci jakimi są np.bankowe zobowiązania zaciągniete na kupno Możejek.

Czyli inaczej, Możejki się spłacają i coraz więcej zarabiają. ....inwestycje także wchodzą w koszty.

amelia
20-02-2011, 19:54
Moja wersję, bo o takiej tylko mogę pisać...mam zaczerpnietą od Palikota. W audycji "pisakiem po oczach" przyznał, że to Tusk zerwał rozmowy. On nawet był przeciwny temu i większosc PO...ale po czasie widzi, ze było to dla PO dobre.
Tyle...bo przecież dwie wersje oficjalne znasz.

I jeszcze Gowin;

Kiedy przyszło obrzydzenie?

- Tuz po wyborach w 2005 r. Byłem przekonany, że powstanie rząd Po i PiS. Wtedy nastąpił moment inicjacji w brudną część polityki. Siedziałem w restauracji sejmowej z pewnym ważnym politykiem. Byłem rozgorączkowany. Mówiłem, że powinniśmy stworzyć wspólny rząd, by realizować program. On na to: "Pisiaki wygrały, niech sobie sami teraz tworzą rząd". 'Przez kilka lat obiecywaliśmy wyborcom rząd. Jak mamy teraz się z tej obietnicy wycofać? - spytałem. Na to on, z miną guru politycznego, powiedział: "Pamiętaj. Pierwsza zasada w polityce - pie**ol wyborców"

http://www.wprost.pl/ar/177573/Gowin-cenie-straz-
pozarna/

No prosze jaka jest ta natura ludzka:D

Taki Gowin jeszcze prawie cztery lata zyl w tym obrzydzeniu, wprawdzie juz jakis czas temu rehabilitowal sie pewnie tymi przeciekami dla prasy o konfliktach w PO, ale kulminacja obrzydzenia nastapila dopiero gdy okazalo sie, ze prawdopodobnie nie bedzie jedynki na listach wyborczych PO:D.
Nigdy do takich swietoszkow nie mialam zaufania:D

Ja tez jestem zadowolona, ze do PoPisu nie doszlo.
Za to cenie Tuska.

kosiarz
20-02-2011, 19:57
Za to cenie Tuska.

A widzisz, a jeszcze nie tak dawno sądziłaś, ze to wina PiS?...;)

Cenisz Tuska za to, za co obarczasz PiS? ;)

BarbaraK
20-02-2011, 20:01
Kosiarz
nie wiem czego ma dotyczyć Twój nick,ale pewnie ktoś z preferowanej przez Ciebie partii dojrzal jednak to forum i wyslał Ciebie do koszenia.Ani my trawa,ani tym bardziej chwasty,powinineś poszukać sobie forum,dorównującego Ci intelektem.Jesteś nie dość długo,a już niejednemu/w tym również mnie/powiedziałeś ,że nie będziesz tak dyskutował.To po co to czynisz?
Czyżbyś przybył włożyć kij w mrowisko?

amelia
20-02-2011, 20:02
Piszesz o stratach i zyskach netto, po opodatkowaniu i wypłaceniu wszystkich zaległosci jakimi są np.bankowe zobowiązania zaciągniete na kupno Możejek.

Czyli inaczej, Możejki się spłacają i coraz więcej zarabiają. ....inwestycje także wchodzą w koszty.

Mozejki kosztowaly 3,5 miliarda

Myslisz, ze juz sie zamortyzowaly? tak szybko zwracaja sie inwestycje ? chyba PiSowskie:D

To, że obniżono nam rating, wynikało właśnie z sytuacji bilansu. Agencje ratingowe od 2006 roku, czyli od chwili zakupu Możejek – dzisiaj już Orlen Lietuva, dawały nam negative outlook (perspektywa negatywna – red.) i twierdziły, że jeśli spółka nie sprzeda jakichś aktywów, nie poprawi bilansu, to generalnie będzie miała negatywny scenariusz wydarzeń, jeśli chodzi o ratingi. Tak się stało. Dlatego jesteśmy w tym roku niezwykle zdeterminowani. Naszym priorytetem jest obniżenie zadłużenia. Można to osiągnąć przez sprzedaż znaczących aktywów.

Lila
20-02-2011, 20:05

I doszliście do konsensusu.
Dzięki czemu jasna stanie się dla niektórych, koalicja z Samoobroną.
Po prostu pan Tusk się obraził na Polskę i nadął jak balon, z którego właśnie jest spuszczane powietrze.

Mnie to się już nie chce międlić tego samego w kółko.
Co do rządzenia krajem, to niby kiedy miał to robić?
W czwartek meczyk po którym leciał na weekend, a wracał we wtorek rano i ....abarotno.
Nawet biurko w sejmie nie pomogło.:)

Po prawdzie, teraz już właśni koledzy jego razem z tym biurkiem wyniosą. Kaczyńskiemu wystarczy tylko poczekać.

amelia
20-02-2011, 20:07

Tusk, gdyby mial duze parcie na wladze pewnie poszedlby na kazde warunki, ktore postawil PiS.

PiS proponowalo PO tylko odpowiedzialnosc, a decyzyjnosc zostawialo sobie.

Zawsze, od zawsze wiedzialam, ze z Kaczynskimi, zwlaszcza Jaroslawem warto tylko zgubic:D

kosiarz
20-02-2011, 20:07
Kosiarz
nie wiem czego ma dotyczyć Twój nick,ale pewnie ktoś z preferowanej przez Ciebie partii dojrzal jednak to forum i wyslał Ciebie do koszenia.Ani my trawa,ani tym bardziej chwasty,powinineś poszukać sobie forum,dorównującego Ci intelektem.Jesteś nie dość długo,a już niejednemu/w tym również mnie/powiedziałeś ,że nie będziesz tak dyskutował.To po co to czynisz?
Czyżbyś przybył włożyć kij w mrowisko?

hm..i znów nie rozmumiem, przeciez cenicie sobie spokój, brak kłótliwości...odpuszczam gdy widzę, że kogoś drażnię, że zaczyna mi ubliżać, czy przedstawiać rzeczy na poziomie który nie potrafię dyskutować. Czy to źle? Nie chce być trollem, który wkleja gotowe wierszyki, czy kogoś obraża.
Mogę z kazdym dyskutować, dopóki mam wrażenie, że ktoś chce dyskusji a nie napierniczanki. Tyle.

Tak samo Tobie źle się dyskutuje, gdy ktoś swoje przekonania poddaje ocenie publicznej jak i mnie.
Jezlei ktoś jest antyklerykałem czy lewicowym zwolennikiem Napieralskiego, to przecież nie zagłosuje na PiS.
Nikogo nie chcę przekonywać, chce tylko podyskutować o rządzeniu Polską, o tym które rządy były lepsze i dlaczego.
Czyste fakty gospodarcze i społeczne. Nie interesuje mnie rozmowa o aborcji, faszyźmie ludzi Giertycha, in vitro...bo ona nigdy się nie skończy.

kosiarz
20-02-2011, 20:09
Mozejki kosztowaly 3,5 miliarda

Myslisz, ze juz sie zamortyzowaly? tak szybko zwracaja sie inwestycje ? chyba PiSowskie:D

Hm, nie wiem o "co wlaczysz"...to bardzo dobra inwestycja i nareszcie Polska. Może inaczej...
Dlaczego to litwinom, Rosjanom, Niemcom ma się opłacac nam nie?

Lila
20-02-2011, 20:16
hm..i znów nie rozmumiem, przeciez cenicie sobie spokój, brak kłótliwości...odpuszczam gdy widzę, że kogoś drażnię, że zaczyna mi ubliżać, czy przedstawiać rzeczy na poziomie który nie potrafię dyskutować. Czy to źle? Nie chce być trollem, który wkleja gotowe wierszyki, czy kogoś obraża.
Mogę z kazdym dyskutować, dopóki mam wrażenie, że ktoś chce dyskusji a nie napierniczanki. Tyle.

Tak samo Tobie źle się dyskutuje, gdy ktoś swoje przekonania poddaje ocenie publicznej jak i mnie.
Jezlei ktoś jest antyklerykałem czy lewicowym zwolennikiem Napieralskiego, to przecież nie zagłosuje na PiS.
Nikogo nie chcę przekonywać, chce tylko podyskutować o rządzeniu Polską, o tym które rządy były lepsze i dlaczego.
Czyste fakty gospodarcze i społeczne. Nie interesuje mnie rozmowa o aborcji, faszyźmie ludzi Giertycha, in vitro...bo ona nigdy się nie skończy.

Zabawna jest ta wiara w partyjnych apostołów wysyłanych na forum emerytów.:D ...i czytających z zapartym tchem, co też sądzą o Polsce staruszkowie, których niejaka Mucha chce zagryźć jako generujących straty dla państwa.

Miałoby to sens, gdyby istniało jakieś gremium reprezentujące tę grupę w sejmie . A tak?

jip
20-02-2011, 20:16
ale te wypowiedzi takze są w medich :) Ja podając źródła podaje liczby, daty, rzeczy które dziś ciężko zmanipulować.
Choć i pewnie takie rzeczy się zdarzają...

Nie powołuje się na opinie o czyms lub o kimś. Nie ogladam TV z myślą, ze się dowiem, ale że sprawdzę te wiadomości.
Jeżeli ktos tam wyrwie z kontekstu zdanie lub wypowiedź, staram się zaponzać się z jej całością, to pomaga w póżniejszych wyborach :).
No właśnie ponieważ staram się korzystać z otrzymanych przy urodzeniu darów jak słuch, jak wzrok, jak rozum, i dzięki temu mogę samodzielnie myśleć widząc, słysząc, czytając... i więc sobie myślę, więc wyciągam wnioski, no i myślę, że jak kiedyś nawet byłem zadowolony, że PIS dostał się do władzy, to po dwóch latach rządzenia i po dłuższej trochę prezydenturze św.pamięci LK i po wszystkich produkcjach opozycyjnych polityków tej partii przez lata nierządzenia i po kampanii prezydenckiej JK po jego metamorfozach, lubieniu a potem nie lubieniu Gierka.... sam się dziwię, że na myśl o ich powrocie dostaję tylko gęsiej skórki

BarbaraK
20-02-2011, 20:19
Nawet biurko w sejmie nie pomogło.:)

Po prawdzie, teraz już właśni koledzy jego razem z tym biurkiem wyniosą. Kaczyńskiemu wystarczy tylko poczekać.
Oj ,Lila nie spiesz się tak szybko z umieszczaniem swego preferowanego kandydata na stolcu premierowskim,nie jest tak źle,by wystarczyło mu przeczekanie,jeszcze nie w tych wyborach.W następnych już nam nie zagraza,własna złość go wypali.W tym wszystkim najgorsze jest to,że potrafił tą nienawiśią zarazić już wielu młodszych ludzi.Ale może zrozumieją ,że nie tędy droga?

kosiarz
20-02-2011, 20:20
Zabawna jest ta wiara w partyjnych apostołów wysyłanych na forum emerytów.:D ...i czytających z zapartym tchem, co też sądzą o Polsce staruszkowie, których niejaka Mucha chce zagryźć jako generujących straty dla państwa.

Miałoby to sens, gdyby istniało jakieś gremium reprezentujące tę grupę w sejmie . A tak?

To nie tak...interesuję się polityką, lubię wyzwania, ktoś mnie poprosił bym tutaj zajrzał. I tyle ;)

babciajana
20-02-2011, 20:23
Pamiętam jak Pis obiecywał koalicję z PO a nie z Samoobroną co miało niewątpliwie wpływ na wynik wyborów i taka to wielka prawdomówność polityczna Pis.

kosiarz
20-02-2011, 20:24
No właśnie ponieważ staram się korzystać z otrzymanych przy urodzeniu darów jak słuch, jak wzrok, jak rozum, i dzięki temu mogę samodzielnie myśleć widząc, słysząc, czytając... i więc sobie myślę, więc wyciągam wnioski, no i myślę, że jak kiedyś nawet byłem zadowolony, że PIS dostał się do władzy, to po dwóch latach rządzenia i po dłuższej trochę prezydenturze św.pamięci LK i po wszystkich produkcjach opozycyjnych polityków tej partii przez lata nierządzenia i po kampanii prezydenckiej JK po jego metamorfozach, lubieniu a potem nie lubieniu Gierka.... sam się dziwię, że na myśl o ich powrocie dostaję tylko gęsiej skórki

zalezy co się oczekuje...jezeli zmian, to zawsze będą niezadwoleni ci c się ich zmienia, oni krzyczą...albo "łapać złodieja", albo "chwieją się podwaliny demokracji"....:) Mieliśmy tego przykłady....

Jeżeli oczekuje się tylko spokoju...nie można wymagać zmian, bo zmiany to "płacz i zgrzytanie" dla niektórych "autorytetów"....

Sa ludzie którym w Polsce żyje się dobrze, więc niech się im żyje! ;)

jip
20-02-2011, 20:24

Ty się zrobiłaś gorsza zrzęda jak moja teściowa, ale ona ma duuużo lat, i jej wypada, Ty wyglądasz na młodszą:D

amelia
20-02-2011, 20:27
Hm, nie wiem o "co wlaczysz"...to bardzo dobra inwestycja i nareszcie Polska. Może inaczej...
Dlaczego to litwinom, Rosjanom, Niemcom ma się opłacac nam nie?

Dlaczego dobra?

Rurociagiem ropa do niej nie plynie, tory kolejowe tez tam nie dochocza i w poblizu nie ma zednego roponosnego pola:D

To byla decyzja polityczna, by Putinowi utrzec nosa.
Troche kosztowna zagrywka.

kosiarz
20-02-2011, 20:28
Pamiętam jak Pis obiecywał koalicję z PO a nie z Samoobroną co miało niewątpliwie wpływ na wynik wyborów i taka to wielka prawdomówność polityczna Pis.

PiS nie wybrał Samoobrony do Sejmu ale Polacy w wyborach..i to chyba ok 15% czy 12? gosujących.

Koalicja PO/PiS nie powstała z winy PiSm ja tak sądzę, po wypowiedziach polityków PO, które przedsatwiłem.

Można z perspektywy czasu oceniać....dlaczego większosć głosowań przeciw PiS była kolaicja PO-LPR-SO...dlaczego dwukrotnie ta koalicja odrzuciła cheć rozwiąznia sejmu przez PiS...
Więcej w tamtym sejmie PO głosowała wspólnie z Lepperem i Giertchem niż z Kaczyńskim. taka to była "koalicja".

amelia
20-02-2011, 20:29
To nie tak...interesuję się polityką, lubię wyzwania, ktoś mnie poprosił bym tutaj zajrzał. I tyle ;)

ciekawe kim jest ow ktos;)

kosiarz
20-02-2011, 20:32
Dlaczego dobra?

Rurociagiem ropa do niej nie plynie, tory kolejowe tez tam nie dochocza i w poblizu nie ma zednego roponosnego pola:D

To byla decyzja polityczna, by Putinowi utrzec nosa.
Troche kosztowna zagrywka.

Więc dlaczego niby Putinowi miałoby coś co nie przynosi zysku, ani nikomu na tym nie zależy "utrzeć nosa"?

Polakom jak widać też się opłaci.

Możejki były jednym z elementów polityki dywersyfikacji dostaw paliw do Polski...ale nie chcę o tym...
Żal wielki żal, że PiS czy Prezydent Kaczyński nie zrealizowali wielu rzeczy...wielka strata dla Polski. cholera :/

BarbaraK
20-02-2011, 20:37

A ja myślałam Lilu,ze jesteś kobietą jeszcze w kwiecie wieku.:D

amelia
20-02-2011, 20:37
Można z perspektywy czasu oceniać....dlaczego większosć głosowań przeciw PiS była kolaicja PO-LPR-SO...dlaczego dwukrotnie ta koalicja odrzuciła cheć rozwiąznia sejmu przez PiS...
Więcej w tamtym sejmie PO głosowała wspólnie z Lepperem i Giertchem niż z Kaczyńskim. taka to była "koalicja".

Jakies dowody na twoje tezy podasz?,
zwlaszcza na dwukrotne odrzucenie przez PO propozycji rozwiazania sejmu?

amelia
20-02-2011, 20:42
Więc dlaczego niby Putinowi miałoby coś co nie przynosi zysku, ani nikomu na tym nie zależy "utrzeć nosa"?

Polakom jak widać też się opłaci.

Możejki były jednym z elementów polityki dywersyfikacji dostaw paliw do Polski...ale nie chcę o tym...
Żal wielki żal, że PiS czy Prezydent Kaczyński nie zrealizowali wielu rzeczy...wielka strata dla Polski. cholera :/
Masz racje Mozejki to strata, zwlaszcza finansowa i porazka polityczna tez.

I skoro podjales sie udowodnic sukcesy PiSu to rob to na argumenty a nie wpadaj w zalobny ton, no chyba ze wymiekasz:D :D

al wielki żal, że PiS czy Prezydent Kaczyński nie zrealizowali wielu rzeczy...wielka strata dla Polski. cholera

Lila
20-02-2011, 20:45
A ja myślałam Lilu,ze jesteś kobietą jeszcze w kwiecie wieku.:D

Basiu, wolne żarty...:)

Mamy tyle lat, na ile się czujemy - jak brzmi obiegowa opinia.
Ale nie należy zakłamywać rzeczywistości...

kosiarz
20-02-2011, 20:46
I skoro podjales sie udowodnic sukcesy PiSu to rob to na argumenty a nie wpadaj w zalobny ton, no chyba ze wymiekasz
to nie dyshonor :P

kosiarz
20-02-2011, 20:50
Jakies dowody na twoje tezy podasz?,
zwlaszcza na dwukrotne odrzucenie przez PO propozycji rozwiazania sejmu?

6 kwietnia 2006 – wynik: 206:236:6. Uchwała nie uzyskała kwalifikowanej większości głosów.
17 października 2006 – 2 głosowania wyniki: 182:22:243; 180:25:242. Uchwały nie uzyskały kwalifikowanej większości głosów.
7 września 2007 – wynik: 377:20:54. Uchwała uzyskała kwalifikowaną większości głosów.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Skrócenie_kadencji_Sejmu

PiS chciał zaraz po wyborach rozwiązania Sejmu, gdy się nie dogadał z PO, niestety Tusk ....

jip
20-02-2011, 20:52
.

Sa ludzie którym w Polsce żyje się dobrze, więc niech się im żyje! ;)
No widzisz są tacy i ja ich wokół wszędzie widzę, a przynajmniej nie słyszę w moim rejonie narzekania, widzę więcej ludzi zadowolonych niż narzekających, choć tacy wszędzie się znajdą, nieraz nie ze swojej, ale w wielu wypadkach ze swojej winy, krzyczą w rządzie są złodzieje a sami kradną, tylko, że branie lewych zwolnień lekarskich to dla nich nie jest kradzieżą,
ja Ci powiem w zaufaniu, że dla mnie Wawel... to też naciągnięcie kasy Państwa, a już domaganie się pomników na każdej ulicy, no przesadziłem, w każdym mieście to zamach na naszą kasę, ....nie uważasz? i uważam, że to też zamach na patriotyzm....no i ....

kosiarz
20-02-2011, 20:57
No widzisz są tacy i ja ich wokół wszędzie widzę, a przynajmniej nie słyszę w moim rejonie narzekania, widzę więcej ludzi zadowolonych niż narzekających, choć tacy wszędzie się znajdą, nieraz nie ze swojej, ale w wielu wypadkach ze swojej winy, krzyczą w rządzie są złodzieje a sami kradną, tylko, że branie lewych zwolnień lekarskich to dla nich nie jest kradzieżą,
ja Ci powiem w zaufaniu, że dla mnie Wawel... to też naciągnięcie kasy Państwa, a już domaganie się pomników na każdej ulicy, no przesadziłem, w każdym mieście to zamach na naszą kasę, ....nie uważasz? i uważam, że to też zamach na patriotyzm....no i ....

Tylko choć pomniki będa stały, wycieczki przyjeżdzały, fotografowały, kasa jakaś z tego będzie do budżetu...

Przykład idzie z góry, jak tam kradną to i na dole potrafią.
To jest filozofia ....kraść zawsze będą :)
Nie wszedzie złodzieje są autorytetami, a uczciwi oszołami...i o to chodzi...w skrócie.

babciajana
20-02-2011, 21:05
Tępa jestem wielki żal że PIS i Prezydent Lech Kaczyński nie załatwili dla Polski cholery? chyba nie to chciałeś napisać.

jip
20-02-2011, 21:06
Tylko choć pomniki będa stały, wycieczki przyjeżdzały, fotografowały, kasa jakaś z tego będzie do budżetu...

Przykład idzie z góry, jak tam kradną to i na dole potrafią.
To jest filozofia ....kraść zawsze będą :)
Nie wszedzie złodzieje są autorytetami, a uczciwi oszołami...i o to chodzi...w skrócie.
Zgadzam się z wyjątkiem pomników,...

kosiarz
20-02-2011, 21:07
Tępa jestem wielki żal że PIS i Prezydent Lech Kaczyński nie załatwili dla Polski cholery? chyba nie to chciałeś napisać.

Nikogo o tępotę bym nie posądzał, samoocena jest jednak dla mnie pewnym wyznacznikiem, cóż jeżeli tak uwazasz, nie mi to oceniać :)

pluto37
20-02-2011, 21:18
[/url]

PiS chciał zaraz po wyborach rozwiązania Sejmu, gdy się nie dogadał z PO, niestety Tusk ....

To jak się to ma do twoich opowiastek o roli opozycji?
W końcu dąży do władzy i zwalcza konkurencje w kazdy dozwolony prawem sposób. To w/g twojej recepty:D
"Tusk niestety"... Nie niestety, a na szczęście nie dal sie nabrać na plewy. Tym bardziej, ze przecieklo, iż w tym samym czasie Kaczyński knuł z Lepperem i Giertychem.
a główny negocjator POPiSowski JM Rokita okazał sie ustami Kaczyńskiego być zbrodniarzem na zdrowym ciele demokracji od którego zbrodnie jedynie morderstwo przewyższa.:D :D :D
A odpowiedni cytat z epoki płynący wtedy z warg wodza PiSu łatwo znajdziesz.

Hypatia
20-02-2011, 21:23

Hmmm.Ciekawe kto to był?Czyli jednym słowem misja specjalna.Kondotier- człowiek do wynajęcia.:rolleyes:

amelia
20-02-2011, 21:24
6 kwietnia 2006 – wynik: 206:236:6. Uchwała nie uzyskała kwalifikowanej większości głosów.
17 października 2006 – 2 głosowania wyniki: 182:22:243; 180:25:242. Uchwały nie uzyskały kwalifikowanej większości głosów.
7 września 2007 – wynik: 377:20:54. Uchwała uzyskała kwalifikowaną większości głosów.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Skrócenie_kadencji_Sejmu

I slusznie, wynik wyborow bylby prawie identyczny, czyli pat nadal.

pluto37
20-02-2011, 21:28
Basiu, wolne żarty...:)

Mamy tyle lat, na ile się czujemy - jak brzmi obiegowa opinia.
Ale nie należy zakłamywać rzeczywistości...

Lilu! Tylko nie przesadzaj za bardzo.
W pewnym stanie niedoszacowania wieku obsługa pensjonatu moze nie nadążać w wymiana pampersów, a "model" ma możliwość codziennego poznawania nowych ludzi:D :D :D
Ja niczego nie smiem sugerować.
Ja tylko zwracam uwagę na ...rzeczywistosć.

amelia
20-02-2011, 21:28
to nie dyshonor :P

oj chyba amunicja sie skonczyla:D :D

amelia
20-02-2011, 21:32
To jak się to ma do twoich opowiastek o roli opozycji?
W końcu dąży do władzy i zwalcza konkurencje w kazdy dozwolony prawem sposób. To w/g twojej recepty
"Tusk niestety"... Nie niestety, a na szczęście nie dal sie nabrać na plewy. Tym bardziej, ze przecieklo, iż w tym samym czasie Kaczyński knuł z Lepperem i Giertychem.
a główny negocjator POPiSowski JM Rokita okazał sie ustami Kaczyńskiego być zbrodniarzem na zdrowym ciele demokracji od którego zbrodnie jedynie morderstwo przewyższa.
A odpowiedni cytat z epoki płynący wtedy z warg wodza PiSu łatwo znajdziesz.

Oj Pluto
Ty jak zwykle nic nie rozumiesz:) :)

jak Pis do wladzy za wszelka cene to... taka jest glowna rola opozycji;)

Jak Tusk to be... bo o ojczyznie nie mysli:D tylko o stolkach

kosiarz
20-02-2011, 22:59
Opozycją się zostaje nie tylko z własnego wyboru, ale można także z wyboru wygranego.

Tusk został opozycją z własnego wyboru gdyż partia zwycięska, zaproponowała mu wspólne rządy...taki niuans.

Karol X
20-02-2011, 23:24
Prawda jest taka,ze ani jedni,ani drudzy sie nie sprawdzaja.
Wystarczy obejrzec sobie programy z udzialem "politykow",te same twarze(mozna napisac tez inaczej),przekrzykujace sie w studio,trudno sie polapac wsrod takiej wrzawy o sedno sprawy.
Jest taka przyjeta wszedzie zasada,ze jesli jeden mowi,to drugi slucha cierpliwie i na dany znak od prowadzacego program zabiera glos w dyskusji w odpowiednim momencie i wyluszcza swoje racje.A jak to wyglada i wygladalo chocby dzis w "kawie na lawie"?
Dochodzi do tego,ze jeden dyskutant rezygnuje z zabrania glosu,("Rozmowa bardzo polityczna")bedac zakrzyczanym i nie majacym mozliwosci dojscia do glosu przez drugiego "koguta".
Ile jest takich programow,ktore sa odpowiednikiem tego,co sie dzieje na Wiejskiej?
Ktokolwiek by nie rzadzil,ktokolwiek nie sprawowal wladze,to przy tak zwasnionych stronach,dbajacych o dobro jedynie slusznej partii nie da sie zbudowac czegos konstruktywnego,sensownego.Nie znajdzie sie tez wyjscia na wyprowadzenie kraju z zapasci gospodarczej przy mocno podzielonym katastrofa smolenska spoleczenstwie.Nie sluzy temu ani przeciaganie ujawnienia raportu strony polskiej,zatajanie lub nie ujawnianie calej prawdy,gdyby taki raport,w takiej formie mial sie ukazac.Nikt nie zyczy sobie wybuchu niekontrolowanych emocji o nieobliczalnych skutkach.
Niech bedzie ta prawda zawarta w raporcie,chocby gorzka jak piolun,ale prawda zatwierdzona tam zlozonymi podpisami osob,ktore za tresc raportu beda odpowiedzialne.

Wyliczanie co uczynilo PiS,a czego nie zalatwila PO -
to na dluzsza mete slepy tor wiodacy do nikad.Bo i coz tego moze wyniknac dobrego dla kraju?
Antagonizm miedzypartyjny,zerwanie wiezi ze spoleczenstwem,utrata poczucia odpowiedzialnosci za lozy kraju,samowolne wyizolowanie sie i utrata zaufania?
Jeszcze wieksza przepasc miedzy partia rzadzaca a opozycja.Co z korzyscia dla obywateli mozna w takich warunkach zmienic,uchwalic,zatwierdzic czy wprowadzic w zycie?
W rzeczywistosci nic,czyli polityka na "wstecznym biegu".
Licza sie czyny,a tych brak w kluczowych sprawach jak chociazby uzdrowienie sluzby zdrowia.Niestety tylko z nazwy zdrowej.Brakuje pieniedzy na wszystko.Checi do pracy tez.

pluto37
21-02-2011, 00:01
KaroluX!
Masz sporo racji. Ale to nie tylko wina polityków, ze kręca wrzeszcza i mamrocza cos o czym zazwyczaj maja marne pojęcie.
Oni nie sa od tego, żeby wiedziieć, a juz nie daj bóg, zeby myslec, ale od tego, żeby gardła przegryźć ku uciesze prowadzacego redaktora. I części publisi.
Ale idzie ku lepszemu, bo już chłopaki obrzucaja sie chamami [jak u Olejnik] i to nie ktos z PO, a sld-owiec z niezawodnym pisowcem Błaszczakiem. Każdy klepie własne mantry nie słuchając innych.
Współczesna metoda na polityczna młocarnie wygląda w ten sposób, że red. wrzuca trzech gostków na 7 min do studia i wrzuca durny temat, a potem jego rola polega na tym, że kibicuje młocarni.
Pani od wywiadów rozmawiając z prezydentem, badź premierem potrafi rozmówcy przerwać wpół zdania i poganiać go bo ....jej czas się kończy na antenie.
Jeśli chciałbyś sie czegos konkretnego dowiedziec o czymkolwiek od fachmana z rządu i od krytyka z opozycji, który jakis konkretny plan możliwy do realizacji przedstawi, to nie masz szans.
Mediów to nie interesuje, bo to jest nudne. Liczy sie cyrk na wizji. gdyby nagle zniknęły kamery z sejmu, to ....byłby spokój i robota w sejmie. Jak w komisjach, czy podkomisjach, gdzie nie ma kamer, a w różnych kwestiach trzeba się dogadać.

pluto37
21-02-2011, 00:10
[QUOTE]Opozycją się zostaje nie tylko z własnego wyboru, ale można także z wyboru wygranego.Ciekawa kombinacja myślowa. Dawaj dalej.:D
Tusk został opozycją z własnego wyboru gdyż partia zwycięska, zaproponowała mu wspólne rządy...taki niuans.
w/g tego to Lepper z Giertychem wygrał chociaż przegrał, bo Kaczyński zaproponował im wspólne rzady?
Jest w tym jakis sens.
Tusk doszedł do słusznego wniosku, że nie z każdym łobuzem sie wódke pije... Giertychowi i Lepperowi trzeci do stolika brydzowego nie przeszkadzał, serwowana mikstura i niedomyte szkło też nie więc się na ochłap skusili. I ....marnie na tym wyszli:D :D

pluto37
21-02-2011, 00:15
[QUOTE]Oj Pluto
Ty jak zwykle nic nie rozumiesz:) :)

Oszczedzam się conieco, bo ci co wszystko rozumieja, to albo w Pisie, albo w PiSu okolicy, albo w czubkowie na prochach.
trza sie więc z rozumieniem ciut oszczedzać.

[QUOTE]jak Pis do wladzy za wszelka cene to... taka jest glowna rola opozycji;)

Jak Tusk to be... bo o ojczyznie nie mysli:D tylko o stolkach
Trafnies to ujęła. Doałbym tylko, że Tusk nieudolnie, bo to teraz w instrukcji z KC im przyszło do publikacji obowiazkowej.

Kolczuga
21-02-2011, 00:33
ciekawe kim jest ow ktos;)

No co Ty ?nie wiesz?
Sam Prezes.:D zeslal desant,tak sie was boi.

kosiarz
21-02-2011, 07:37
[QUOTE=kosiarz]Ciekawa kombinacja myślowa. Dawaj dalej.:D

w/g tego to Lepper z Giertychem wygrał chociaż przegrał, bo Kaczyński zaproponował im wspólne rzady?
Jest w tym jakis sens.
Tusk doszedł do słusznego wniosku, że nie z każdym łobuzem sie wódke pije... Giertychowi i Lepperowi trzeci do stolika brydzowego nie przeszkadzał, serwowana mikstura i niedomyte szkło też nie więc się na ochłap skusili. I ....marnie na tym wyszli:D :D

Ciekawe kto Leppera trzymał w poprzednich kadencjach sejmowych...Ciekawe dlaczego to PO z SO głosowało przeciw rządowym propozycjom...już nie wspomnę o kolegach Giertychu i Sikorskim...
Niektórzy nic nie widzą, ale nie żeby nie widzieć, nie chcą zobaczyć, tak po prostu.
Kto bardziej nienawidzi Kaczyńskiego? Giertcy czy Lepper? jednemu udowodnił, że jego "ideologia" to tylko przykrywka drugiemu, że wyborcy się myla wybierając nieuczciwego, niemoralnego polityka do sprawowania władzy w państwie.
Gniewasz się na dmokrację? czy na wyborców, którzy wybrali ich do Sejmu?
Dla wileu Kaczyński ma być lustratorem, moralnym dobrodziejem, jakąs alfa i omegą na wszystkie ich żale...wszystko wina Kaczyńskiego, to nic, ze Tusk rządził wielokrotnie naszym państwem przez lata z swoimi kolegami, to nic, że juz pokazał jak można kraść, i nieudolnie zarzadzać naszym majątkiem...Kaczor winny!

waclaw46
21-02-2011, 09:04
Zastanówcie się o czym tak zażarcie dyskutujecie o rzeczach tak mało istotnych o wpuszczacie się w kanał polityki historycznej gdzie prawda piszącego historyka jest zależna od jego punktu widzenia.Odpowiedzcie sobie co wyście robili przez 2 lata swego życia- możecie rozpisywać się do woli ,klawiatura jest cierpliwa. Mam pytanie do kosiarza co chce zrobić przez dwa lata jak zdobędzie władzę z towarzystwem przez niego popierającym? może o tym podyskutujecie.

aktre
21-02-2011, 09:25
Normalnie katedra mniemanologii stosowanej z naczelnym wykładowcą Kosiarzem.
"Budujące " wykłady o wyższości świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia.

pluto37
21-02-2011, 10:30
[QUOTDla wileu Kaczyński ma być lustratorem, moralnym dobrodziejem, jakąs alfa i omegą na wszystkie ich żale...wszystko wina Kaczyńskiego, to nic, ze Tusk rządził wielokrotnie naszym państwem przez lata z swoimi kolegami, to nic, że juz pokazał jak można kraść, i nieudolnie zarzadzać naszym majątkiem...Kaczor winny!
psst! uspokój sie, weź głęboki oddech i nie używaj słów, których nie rozumiesz.
Kaczor jest winny jedynie swojej głupocie i chorym instynktom, którymi powinien zająć sie terapeuta.
Paranoik nie powinien rządzić państwem.
Skąd ci przyszło do głowy, że ja go nienawidzę?
Ja uważam, ze strateg i polityk z niego jak z koziej .....słoń trąbalski. On mnie zwyczajnie śmieszy, bo nie lubię wzdetych pajaców, którym zamarzyła się waaadza, a jak im sie trafiło porządzic, to zrobili wielkie ....nic i wkurzyli kupę ludzi normalnych wyzywajac i pajacując jak naćpany kurczak na podwórku w otoczeniu takich samych jak on pajaców.
Przy takim żałosnym pajacu komuch Miller to mąż stanu, choć oba łasili się do Leppera.
I jeszcze cos ci powiem. Gdyby mojego -ukochanego ponoć -brata bliźniaka i prezydenta jednoczesnie jakis błazen w sutannie wyzwał od kłamcy, a bratową -tez ukochaną- od czarownicy i wytarzał ich oboje w szambie, to taki szmaciarz zarobiłby zwyczajnie po mordzie.
A co zrobił Jarosław K? Zlizał śline z geby, bo wazniejsze mu było koryto i propaganda uprawiana przez pajaca z Torunia, niz cześć ukochanych familiantów.
Nie bredź o Tusku. Rządzi raz lepiej-raz gorzej ale spokojniej. Jak będzie gorzej niż Kaczyński, to lud zrobi wymianę, bo takie ma prawo, ale to i tak nie zmieni kaczora w łabędzia. Zostanie mały wredny i ograrniety paranojami, które tylko prochy moga złagodzic.
Takiego mozna jedynie obśmiac z politowaniem, bo na nic innego nie zasługuje.

kosiarz
22-02-2011, 07:44
Zastanówcie się o czym tak zażarcie dyskutujecie o rzeczach tak mało istotnych o wpuszczacie się w kanał polityki historycznej gdzie prawda piszącego historyka jest zależna od jego punktu widzenia.Odpowiedzcie sobie co wyście robili przez 2 lata swego życia- możecie rozpisywać się do woli ,klawiatura jest cierpliwa. Mam pytanie do kosiarza co chce zrobić przez dwa lata jak zdobędzie władzę z towarzystwem przez niego popierającym? może o tym podyskutujecie.

Bardzo dobre pytanie...
Odpowiem może za siebie, czego oczekuję od tych rządów...oczekuję uczciwego zarządzania naszym krajem, dbałości o nasza gospodarkę, bogacenie kraju i jego obywateli, wprowadzenie solidaryzmu społecznego, rozszerzania wolności gospodarczej, a w sprawach międzynarodowych, budowanie silnej pozycji Polski w regionie, jako regionalnego przywódccy, współpraca w UE na zasadzie partnerskiej, to samo z Rosją, Unia Narodów jako wyznacznik polityki wobec "Brukselii", dywersyfikacja dostaw paliw. To ogólnie :)

kosiarz
22-02-2011, 07:56
psst! uspokój sie, weź głęboki oddech i nie używaj słów, których nie rozumiesz.
Kaczor jest winny jedynie swojej głupocie i chorym instynktom, którymi powinien zająć sie terapeuta.
Paranoik nie powinien rządzić państwem.
Skąd ci przyszło do głowy, że ja go nienawidzę?
Ja uważam, ze strateg i polityk z niego jak z koziej .....słoń trąbalski. On mnie zwyczajnie śmieszy, bo nie lubię wzdetych pajaców, którym zamarzyła się waaadza, a jak im sie trafiło porządzic, to zrobili wielkie ....nic i wkurzyli kupę ludzi normalnych wyzywajac i pajacując jak naćpany kurczak na podwórku w otoczeniu takich samych jak on pajaców.
Przy takim żałosnym pajacu komuch Miller to mąż stanu, choć oba łasili się do Leppera.
I jeszcze cos ci powiem. Gdyby mojego -ukochanego ponoć -brata bliźniaka i prezydenta jednoczesnie jakis błazen w sutannie wyzwał od kłamcy, a bratową -tez ukochaną- od czarownicy i wytarzał ich oboje w szambie, to taki szmaciarz zarobiłby zwyczajnie po mordzie.
A co zrobił Jarosław K? Zlizał śline z geby, bo wazniejsze mu było koryto i propaganda uprawiana przez pajaca z Torunia, niz cześć ukochanych familiantów.
Nie bredź o Tusku. Rządzi raz lepiej-raz gorzej ale spokojniej. Jak będzie gorzej niż Kaczyński, to lud zrobi wymianę, bo takie ma prawo, ale to i tak nie zmieni kaczora w łabędzia. Zostanie mały wredny i ograrniety paranojami, które tylko prochy moga złagodzic.
Takiego mozna jedynie obśmiac z politowaniem, bo na nic innego nie zasługuje.

Widzisz...Tusk jest spokojny...Kaczyński spokojny...oni zarabiają wielkie pieniądze, przeczytaj swój "tekst" jeszcze raz i zobacz kto tu histeryzuje, pomawia, zachowuje się tak, jak sam sobie nie życzy by politycy zarządzający jego krajem się zachowywali...po co tyle nienawiści, wyzwisk, oszczerstw?

Odpowiedz sobie na pytanie "co oczekuje od polityka", póżniej jakie masz przekonania, światopogląd ....

kosiarz
22-02-2011, 08:35
Do sukcesów PiS nalezy także przygotowanie naszego kraju do skutków kryzysu. To, że po ich rządach nie odczuwaliśmy ich w taki sposób jak dziś, zawdzieczamy wielu zmianom którym ten rząd dokonał;

Rostowski mówił;

Kto uratował polską gospodarkę przed gigantycznym kryzysem. Według szefa resortu finansów, Jacka Rostowskiego to dzięki.. rządom Prawa i Sprawiedliwości. Podczas dzisiejszej debaty minister pochwalił obniżki podatków i składek rentowych, dzięki którym nie trzeba było wprowadzać pakietu stymulacyjnego.

http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/113892,rostowski-pis-uratowal-polska-gospodarke.html

jip
22-02-2011, 09:23
Bardzo dobre pytanie...
Odpowiem może za siebie, czego oczekuję od tych rządów...oczekuję uczciwego zarządzania naszym krajem, dbałości o nasza gospodarkę, bogacenie kraju i jego obywateli, wprowadzenie solidaryzmu społecznego, rozszerzania wolności gospodarczej, a w sprawach międzynarodowych, budowanie silnej pozycji Polski w regionie, jako regionalnego przywódccy, współpraca w UE na zasadzie partnerskiej, to samo z Rosją, Unia Narodów jako wyznacznik polityki wobec "Brukselii", dywersyfikacja dostaw paliw. To ogólnie :)
No i to masz obecnie, ja przynajmniej widzę, że to ten rząd spełnia, raz lepiej raz gorzej ale spełnia... więc dla mnie zmiany są zbędne, i nie daj Boże Twoich na stołkach w rządzie, a z tymi sukcesami PIS to daj sobie spokój, bo gdyby rząd PIS miał sukcesy to teraz premierem byłby Kaczyński... sukcesy PISu najlepiej pokazali wyborcy.....wystawiając PIS poza boisko! Ale o ile się uprzesz przy sukcesach tamtego rządu to mów również, że były to sukcesy LPR, SO... boć przecież oni też rządzili, PIS sam i tak tych niby sukcesów,by nie wprowadził, więc dziel niby zasługi zgodnie z zasługami, no i jeszcze w tamtym rządzie, do sukcesów przyznaje się też Marcinkiewicz.. więc czyje te niby sukcesy w końcu są?

pluto37
22-02-2011, 12:36
po co tyle nienawiści, wyzwisk, oszczerstw?
Jeszcze raz i wolno, żebys przyswoił.
Dlaczego mam nienawidziec pajaca, który dostarcza mi prawie codziennej rozrywki. Podobnie jak stado otaczajacych go eunuchów- jak to ładnie określił wyleniały specjalista od kiszenia ogórków zwany tez trzecim bliźniakiem, a teraz dla niepoznaki udający sprzymierzeńca PiSu:D
Odpowiedz sobie na pytanie "co oczekuje od polityka", póżniej jakie masz przekonania, światopogląd ....
To czego oczekuję od polityka jest o lata świetlne oddalone od tego co moze mi zapewnic Kaczyński, Macierewicz, Kempa, Błaszczak, Brudziński, Ziobro czy Nelly Rokita. Ich światopogląd to taki jaki im nakreśli ten pierwszy. Dzis moze byc rydzoizm, jutro maoizm, pojutrze lewicowość ze sporymi kawałkami stalinizmu i pinochetyzmu, bo kaczyzm to wszystko i nic w zalezności od nastroju wodza.
W każdym razie: "Jeżeli ktoś chce dobra Polski, to powinien głosowac na PO"
Czy mam ci podac autora tej złotej myśli, czy sam znajdziesz?:D :D :D
Prosiłem, żebys nie używał słów, których nie rozumiesz. W którym miejscu napisałem cos co było oszczerstwem?

kosiarz
22-02-2011, 19:55
No i to masz obecnie, ja przynajmniej widzę, że to ten rząd spełnia, raz lepiej raz gorzej ale spełnia... więc dla mnie zmiany są zbędne, i nie daj Boże Twoich na stołkach w rządzie, a z tymi sukcesami PIS to daj sobie spokój, bo gdyby rząd PIS miał sukcesy to teraz premierem byłby Kaczyński... sukcesy PISu najlepiej pokazali wyborcy.....wystawiając PIS poza boisko! Ale o ile się uprzesz przy sukcesach tamtego rządu to mów również, że były to sukcesy LPR, SO... boć przecież oni też rządzili, PIS sam i tak tych niby sukcesów,by nie wprowadził, więc dziel niby zasługi zgodnie z zasługami, no i jeszcze w tamtym rządzie, do sukcesów przyznaje się też Marcinkiewicz.. więc czyje te niby sukcesy w końcu są?

Jeżeli widzisz pozytywne działania tego rządu w kierunku którym napisałem...gratuluję, jesteś jeden z niewielu.
Nawet ludzie którzy głosowali na PO, są rozczarowani.
Spadek realnych płac, wysoka inflacja, ciągle rosnące bezrobocie, pogłębiające się różnice w dochodach, wielki zadłużanie się społeczeństwa....to tylko niektóre skutki 4 letnich rządów. Tak pokazują cyfry...ale przecież nasze samopoczucie jest też zależne od...wiary :)

Brazylijskie seriale nas wprowadzają w świat beztroski i dobrobytu...jednak kiedyś trzeba je wyłączyć :)

Dobrze, że w latach rządów PiS choć widziałeś te sukcesy...pytanie "kogo to dzieci"...jest już do sprawdzenia.
Teraz się bada DNA ;)

kosiarz
22-02-2011, 20:06
Jeszcze raz i wolno, żebys przyswoił.
Dlaczego mam nienawidziec pajaca, który dostarcza mi prawie codziennej rozrywki. Podobnie jak stado otaczajacych go eunuchów- jak to ładnie określił wyleniały specjalista od kiszenia ogórków zwany tez trzecim bliźniakiem, a teraz dla niepoznaki udający sprzymierzeńca PiSu:D

To czego oczekuję od polityka jest o lata świetlne oddalone od tego co moze mi zapewnic Kaczyński, Macierewicz, Kempa, Błaszczak, Brudziński, Ziobro czy Nelly Rokita. Ich światopogląd to taki jaki im nakreśli ten pierwszy. Dzis moze byc rydzoizm, jutro maoizm, pojutrze lewicowość ze sporymi kawałkami stalinizmu i pinochetyzmu, bo kaczyzm to wszystko i nic w zalezności od nastroju wodza.
W każdym razie: "Jeżeli ktoś chce dobra Polski, to powinien głosowac na PO"
Czy mam ci podac autora tej złotej myśli, czy sam znajdziesz?:D :D :D
Prosiłem, żebys nie używał słów, których nie rozumiesz. W którym miejscu napisałem cos co było oszczerstwem?
wszystko to co piszesz to emocje...emocje negatywne, obrażasz, wyzywasz, oczerniasz.
Nie masz żadnych argumentów prócz subiektywnych maniakalnych ciągów słownych. Trzeba mieć wielką świadomość fonologiczną by Twoje teksty czytać

pluto37
22-02-2011, 20:42
wszystko to co piszesz to emocje...emocje negatywne, obrażasz, wyzywasz, oczerniasz.
Nie masz żadnych argumentów prócz subiektywnych maniakalnych ciągów słownych. Trzeba mieć wielką świadomość fonologiczną by Twoje teksty czytać
Marnie sie starasz. Napisz gdzie wyzywam, gdzie oczerniam i kogo obrażam...i czym?
Do takich tandetnych numerków zabierają się których naga prawda w oczy kole.:D
A co do reszty, czyli tzw. stylu wypowiedzi, to staram sie dostosowac do odbiorcy. I producentów wydarzeń sprzed 4 lat.Nie mozesz z resztą spodziewać sie czegos innego po takich co pamietają gdzie stało zomo, a gdzie stał wtedy twój idol. W końcu określenie łżeelita do czegos zobowiązuje i w/g recepty wspólnika rządowego twojego wodza nikt ci nie obiecywał, że będzie Wersal.
I ponawiam prośbe:
Nie używaj słów, których nie rozumiesz.
Skup się na prawdzie. ona wyzwala.

amelia
22-02-2011, 21:33
Obiecywanki

tagi
monitorowac, monitorowac, monitorowac
usprawnic koordynacje sluzb specjalnych,
czarne scenariusze
:D

http://www.pis.org.pl/multimedia.php?play=47#wideoframe

jip
22-02-2011, 22:05
Jeżeli widzisz pozytywne działania tego rządu w kierunku którym napisałem...gratuluję, jesteś jeden z niewielu.
Nawet ludzie którzy głosowali na PO, są rozczarowani.
Spadek realnych płac, wysoka inflacja, ciągle rosnące bezrobocie, pogłębiające się różnice w dochodach, wielki zadłużanie się społeczeństwa....to tylko niektóre skutki 4 letnich rządów. Tak pokazują cyfry...ale przecież nasze samopoczucie jest też zależne od...wiary :)

Brazylijskie seriale nas wprowadzają w świat beztroski i dobrobytu...jednak kiedyś trzeba je wyłączyć :)

Dobrze, że w latach rządów PiS choć widziałeś te sukcesy...pytanie "kogo to dzieci"...jest już do sprawdzenia.
Teraz się bada DNA ;)
Nawet nie kombinuj sprawdzać i nie rżnij głupa, wmawiając mi, że sukcesy rządów PIS dostrzegałem.... Będę wolno pisał cobyś zrozumiał... gdyby rząd PIS i LPR i SO miał sukcesy to Jarosław Kaczyński dzisiaj nie był by poza boiskiem, ludzie powiedzieli by mu rządź dalej a co jest? jest na czele tych którym się nie ufa, albo najmniej ufa...więc?...dobrze pies masz rację, że wolimy ten rząd i tego prezydenta i jest nas wielu nie niewielu jak niektórym się wydaje, bo nie mogliśmy strawić oglądając ciągle naburmuszone miny, ciągłe przeprosin żądanie, walkę o stołek w Brukseli, uzależnienie prezydenta od brata, nie kłanianie się kulom, rozkazywanie pilotom, orędzia do narodu nieprzemyślane, machanie szabelką na jednego i drugiego sąsiada, ... masz racje po co te wyliczanki, po prostu teraz jest na lepiej i teraz nam się może nie całkiem, ale wystarczająco lepiej widzi, i nawet taki spadochroniarz jak Kosiarz nie jest nas w stanie przekonać, że czarne nie jest czarne a białe nie jest białe....Pozdrawiamy

Hypatia
22-02-2011, 23:24
[quote kosiarz]To nie tak...interesuję się polityką, lubię wyzwania, ktoś mnie poprosił bym tutaj zajrzał. I tyle [quote]

Kosiarzu!
Wiesz tak Cię czytam ,czytam i sobie myślę ,że się strasznie spinasz i może nawet na krótko jak się tu chyba w sobotę pojawiłeś z przyczyn jak wyżej, udało Ci się kilka osób wkurzyć - jeszcze jak wyjechałeś "biedny męczenniku sprawy" z tym trollowaniem....No ,trzeba przyznać masz chłopie tupet. Ale teraz ,kiedy tu się od kilku dni produkujesz na jedną melodię i rzucasz się jak dziecko z ADHD ,aby się wykazać niezwykłą kompetencją i aktywnością to szczerze mówiąc mnie już znudziłeś ! Wiem co napiszesz za 2godz , wiem co napiszesz pojutrze - NUDA! Ten ,którego imienia nie wolno mi wymawiać przy najmniej dzięki pewnemu,nazwijmy to specyficznemu stylowi redagowania postów zmusza mnie żebym uważnie czytała te wynurzenia ,nieraz nawet 2-3 trzy razy ,żeby cokolwiek zrozumieć z tego co autor miał na myśli.No i potrafi być śmieszny,szczególnie z tymi sznurkami czy linkami bo już sama nie wiem.Twoje posty,niestety,po dwóch słowach już wiadomo czy to jest wersja "a",wersja "b" czy "c" i całą resztę można już nie czytać.Kosiarzu ,Twoja kosiarka to dość stary model,dawno nie oliwiona i gdzie nie gdzie widać rdzę! Nie wiem czemu ,ale to co piszesz zawsze mi się kojarzy z klasykiem propagandy PRL -J .Urbanem .Szkoda ,ciekawa osoba o odmiennych poglądach zawsze ożywia nieco senną atmosferę,ale to chyba nie dotyczy Ciebie. Mam takie dziwne wrażenie ,że ty recytujesz gotowce ,sprawnie i bezpłciowo ,tak jak to robił na swoich konferencjach Urban.Zwykle masz przygotowany - myślę ,że alfabetycznie i chronologicznie - zestaw cytatów z datami i odniesieniami. Pozbawia to całkowicie Twoje wypowiedzi cech prawdziwego zaangażownia . Ludzie ,którzy w ferworze dyskusji prezentują swoje głębokie przekonania czasem popełniają jakieś pomyłki,gdzieś się zagalopują ,bo cytują z głowy, z pamięci ,a nie z przygotowanej ściągi.Ty się zachowujesz jak cyborg.Ale próbuj,próbuj ,może ktoś to kupi ja na pewno nie bo Ty po prostu jesteś nieautentyczny.
Posłałam Ci już Bogusia? No to jeszcze raz.Pozdrawiam.
http://www.youtube.com/watch?v=nnLYaSfo7n0

pluto37
23-02-2011, 00:01
Hypatio!
W jednym z kawałków klasyk mowi cos w tym stylu:
Człowiek rodzi się ksiedzem, k...ą, złodziejem. To ma swoje dobre strony. Czasami mozna sie .......pomylić.

i nasz nowy koleżka nie zauważył że sie pomylił, a teraz próbuje nadrabiac miną.:D :D :D
Bo mu zwyczajnie głupio przed rodzina, sąsiadmi i znajomymi.

Kazik
23-02-2011, 00:15
Jak to robisz, że w w #107 jest cytat "pluto napisał" [cytat w cytacie] Podczas gdy widać, że to cytat kosiarza z #106?

Kazik
23-02-2011, 01:18
Załóżmy że wygrywa PO [też prawica] Ale samo rządzić nie może. To taki sam wariant jak dla Pis. Ja dostaję dreszczy jak pomyślę, że mogliby kolejne 4 lata wyprzedawać kraj.

Tusk by dostał kolejny medal od Merkel i następne od Fundacji Adenauera i od Eriki Steinbach. Przecież kiedyś napisał "polskość to nienormalność". Co więc od takiego wymagać?

Wspieranie osób młodych i wybitnie uzdolnionych, które będą w przyszłości budować elity rządzące swoich krajów, jest kluczowym obszarem działalności Fundacji Konrada Adenauera w Niemczech i na świecie.

Wiesz chociaż jakimi mediami się posługują?

Te oto środki pozwolą
osiągnąć cel strategiczny: polskojęzyczne mass media
i rząd też polskojęzyczny.
(autor: Lech Z. Niekrasz)

Wg danych GUS w pierwszym kwartale 2007 roku wzrost PKB osiągnął 7,4%, podczas gdy w roku 2005 wzrost PKB wynosił zaledwie 3,6%. --ale przyszedł walec Tuska i zniwelował.

To taka odwrotność Kazimierza Wielkiego. O Tusku można mówić podobnie lecz odwrotnie. Donek zastał Polskę murowaną, a zostawił zrujnowaną.

Oto stanowisko dla Donka [w/g E.S i Merkel.]
http://img121.imageshack.us/img121/1059/kandydatniemiec.jpg (http://img121.imageshack.us/i/kandydatniemiec.jpg/)

kosiarz
23-02-2011, 07:41
Nawet nie kombinuj sprawdzać i nie rżnij głupa, wmawiając mi, że sukcesy rządów PIS dostrzegałem.... Będę wolno pisał cobyś zrozumiał... gdyby rząd PIS i LPR i SO miał sukcesy to Jarosław Kaczyński dzisiaj nie był by poza boiskiem, ludzie powiedzieli by mu rządź dalej a co jest? jest na czele tych którym się nie ufa, albo najmniej ufa...więc?...dobrze pies masz rację, że wolimy ten rząd i tego prezydenta i jest nas wielu nie niewielu jak niektórym się wydaje, bo nie mogliśmy strawić oglądając ciągle naburmuszone miny, ciągłe przeprosin żądanie, walkę o stołek w Brukseli, uzależnienie prezydenta od brata, nie kłanianie się kulom, rozkazywanie pilotom, orędzia do narodu nieprzemyślane, machanie szabelką na jednego i drugiego sąsiada, ... masz racje po co te wyliczanki, po prostu teraz jest na lepiej i teraz nam się może nie całkiem, ale wystarczająco lepiej widzi, i nawet taki spadochroniarz jak Kosiarz nie jest nas w stanie przekonać, że czarne nie jest czarne a białe nie jest białe....Pozdrawiamy

Chcesz bym Cię zrozumiał, a jak widać nie czyatasz to co piszę.

Pisałem, że nie staram się nikogo przekonać, jedynie prostuję pewne plotki, manipulacje które stały się "prawdami" u niektórych.

Pytałeś/pisałeś;

ile się uprzesz przy sukcesach tamtego rządu to mów również, że były to sukcesy LPR, SO... boć przecież oni też rządzili, PIS sam i tak tych niby sukcesów,by nie wprowadził, więc dziel niby zasługi zgodnie z zasługami, no i jeszcze w tamtym rządzie, do sukcesów przyznaje się też Marcinkiewicz.. więc czyje te niby sukcesy w końcu są?

Wiec jak zrozumiałem z tego tekstu, nie zanegowałeś sukcesów rzadu PiS które przedsatwiłem, ale pytałeś/wołałeś o "ojców sukcesu". Nie miej więc do mnie pretensji, że tak własnie napisałem.

Pisałem także, że wierzę, że niektórym jest teraz lepiej, za prl-u też tacy byli. Jednak ani badania dotyczące zadowolenia społeczeństwa nie pokazują tego, ani liczby które bezpośrednio nas dotyczą czyli, płace, cenyżywności, bezrobocie, obciązenia finansowe...a przede wszystkim przyszłość z tym rządem.

Co do "dlaczego PiS przegrał wybory" też co najmniej dwukrotnie się wypowiedziałem. Jeszcze kilka dni przed wyborami prowadził w sondażach. Niestety są ludzie którzy maja różnorodne sposby by sprzedać "proszek do prania" wałśnie tej firmy której chcą, to i są którzy sprzedali mi Tuska.

Proponuję wypowiadac się zawsze w swoim imieniu :)
Pozdrawiam jeszcze serdeczniej!

kosiarz
23-02-2011, 07:54
[quote kosiarz]To nie tak...interesuję się polityką, lubię wyzwania, ktoś mnie poprosił bym tutaj zajrzał. I tyle [quote]

Kosiarzu!
Wiesz tak Cię czytam ,czytam i sobie myślę ,że się strasznie spinasz i może nawet na krótko jak się tu chyba w sobotę pojawiłeś z przyczyn jak wyżej, udało Ci się kilka osób wkurzyć - jeszcze jak wyjechałeś "biedny męczenniku sprawy" z tym trollowaniem....No ,trzeba przyznać masz chłopie tupet. Ale teraz ,kiedy tu się od kilku dni produkujesz na jedną melodię i rzucasz się jak dziecko z ADHD ,aby się wykazać niezwykłą kompetencją i aktywnością to szczerze mówiąc mnie już znudziłeś ! Wiem co napiszesz za 2godz , wiem co napiszesz pojutrze - NUDA! Ten ,którego imienia nie wolno mi wymawiać przy najmniej dzięki pewnemu,nazwijmy to specyficznemu stylowi redagowania postów zmusza mnie żebym uważnie czytała te wynurzenia ,nieraz nawet 2-3 trzy razy ,żeby cokolwiek zrozumieć z tego co autor miał na myśli.No i potrafi być śmieszny,szczególnie z tymi sznurkami czy linkami bo już sama nie wiem.Twoje posty,niestety,po dwóch słowach już wiadomo czy to jest wersja "a",wersja "b" czy "c" i całą resztę można już nie czytać.Kosiarzu ,Twoja kosiarka to dość stary model,dawno nie oliwiona i gdzie nie gdzie widać rdzę! Nie wiem czemu ,ale to co piszesz zawsze mi się kojarzy z klasykiem propagandy PRL -J .Urbanem .Szkoda ,ciekawa osoba o odmiennych poglądach zawsze ożywia nieco senną atmosferę,ale to chyba nie dotyczy Ciebie. Mam takie dziwne wrażenie ,że ty recytujesz gotowce ,sprawnie i bezpłciowo ,tak jak to robił na swoich konferencjach Urban.Zwykle masz przygotowany - myślę ,że alfabetycznie i chronologicznie - zestaw cytatów z datami i odniesieniami. Pozbawia to całkowicie Twoje wypowiedzi cech prawdziwego zaangażownia . Ludzie ,którzy w ferworze dyskusji prezentują swoje głębokie przekonania czasem popełniają jakieś pomyłki,gdzieś się zagalopują ,bo cytują z głowy, z pamięci ,a nie z przygotowanej ściągi.Ty się zachowujesz jak cyborg.Ale próbuj,próbuj ,może ktoś to kupi ja na pewno nie bo Ty po prostu jesteś nieautentyczny.
Posłałam Ci już Bogusia? No to jeszcze raz.Pozdrawiam.
http://www.youtube.com/watch?v=nnLYaSfo7n0

Przeczytałem. Głębokie przekonanie oparte na niewiedzy czy manipulacji innego człowieka jest nic nie warte, chyba się zgodzisz? Lepiej żyje się w świadomości...Cyborgi także się uczą, więc staram się by moje "głebokie przekonanie" było tylko wynikiem doświadczenia i wiedzy, nie opini.
Pozdrawiam :)

jip
23-02-2011, 11:04
Co do "dlaczego PiS przegrał wybory" też co najmniej dwukrotnie się wypowiedziałem. Jeszcze kilka dni przed wyborami prowadził w sondażach. Niestety są ludzie którzy maja różnorodne sposby by sprzedać "proszek do prania" wałśnie tej firmy której chcą, to i są którzy sprzedali mi Tuska.
Proponuję wypowiadac się zawsze w swoim imieniu :)
Pozdrawiam jeszcze serdeczniej!
Ja wypowiadam się zawsze w swoim imieniu, czasem jeszcze w imieniu psa, a Ty nie wyjeżdżaj tutaj z PRLem albo z proszkiem do prania a raczej zastanów się co Twój prezio mówił kiedy chciał odzyskać władzę pozwól, że Ci tutaj wkleję jego cytaty przywołane już przez Wuere'le bo myślę, że to Ci pomoże myśleć ( Romku myślę, że nie masz nic przeciw):
1. Nie wszyscy są tacy głupi, żeby wierzyć w to, co im pokazują, czy mówią, czy co nawet czytają. Ogromna większość Polaków potrafi się rozejrzeć wokół siebie i wie oczywiście, że bardzo wiele w naszym kraju jest do zrobienia, ale wie, że ta propaganda klęski ma służyć tym, którzy tutaj chcą wrócić do władzy, żeby wrócić do koryta i rabunku” JK podczas kongresu Wsi Polskiej (13.10.2007)

2. "Najlepsze rozwiązanie dla Polski to będzie rozwiązanie stabilne, a rozwiązanie stabilne to są rządy jednej partii" - o zaletach demokracji (11.10.2007)

3. "Robimy dla Polski dużo, bardzo dużo... aż trudno wymienić" - na konwencji PiS (17.03.2007)

a pod pkt 3 masz to co dobrego PIS zrobił, że nawet prezes nie umiał wymienić, więc przemyśl Twoje przemyślenia i zacznij myśleć samodzielnie....

kosiarz
23-02-2011, 19:23
Ja wypowiadam się zawsze w swoim imieniu, czasem jeszcze w imieniu psa, a Ty nie wyjeżdżaj tutaj z PRLem albo z proszkiem do prania a raczej zastanów się co Twój prezio mówił kiedy chciał odzyskać władzę pozwól, że Ci tutaj wkleję jego cytaty przywołane już przez Wuere'le bo myślę, że to Ci pomoże myśleć ( Romku myślę, że nie masz nic przeciw):
1. Nie wszyscy są tacy głupi, żeby wierzyć w to, co im pokazują, czy mówią, czy co nawet czytają. Ogromna większość Polaków potrafi się rozejrzeć wokół siebie i wie oczywiście, że bardzo wiele w naszym kraju jest do zrobienia, ale wie, że ta propaganda klęski ma służyć tym, którzy tutaj chcą wrócić do władzy, żeby wrócić do koryta i rabunku” JK podczas kongresu Wsi Polskiej (13.10.2007)

2. "Najlepsze rozwiązanie dla Polski to będzie rozwiązanie stabilne, a rozwiązanie stabilne to są rządy jednej partii" - o zaletach demokracji (11.10.2007)

3. "Robimy dla Polski dużo, bardzo dużo... aż trudno wymienić" - na konwencji PiS (17.03.2007)

a pod pkt 3 masz to co dobrego PIS zrobił, że nawet prezes nie umiał wymienić, więc przemyśl Twoje przemyślenia i zacznij myśleć samodzielnie....

Masz fajnego psiaka ;).
Masz rację przemyślę swoje przymyślenia...
i zaczę myśleć samodzielnie.
Młodzi wykształceni, inteligentni z dużych miast...;)

Dla przypomnienia;

Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło nowy projekt ustawy o otwarciu dostępu do zawodów prawniczych. Projekt został przyjęty przez Radę Ministrów. Poprzednią ustawę odrzucił Trybunał Konstytucyjny.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podkreślił, że istnieje potrzeba liberalizacji obecnych przepisów o dostępie do zawodów prawniczych. Powołał się przy tym na światowe trendy i wymienił państwa, które mają znacznie bardziej liberalne przepisy niż Polska.

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ziobro;otwiera;korporacje;prawnicze,170,0,263082.h tml

amelia
23-02-2011, 19:39
Masz fajnego psiaka .
Masz rację przemyślę swoje przymyślenia...
i zaczę myśleć samodzielnie.
Młodzi wykształceni, inteligentni z dużych miast...

Dla przypomnienia;

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ziobro;otwiera;korporacje;prawnicze,170,0,263082.h tml
Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło nowy projekt ustawy o otwarciu dostępu do zawodów prawniczych. Projekt został przyjęty przez Radę Ministrów. Poprzednią ustawę odrzucił Trybunał Konstytucyjny.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podkreślił, że istnieje potrzeba liberalizacji obecnych przepisów o dostępie do zawodów prawniczych. Powołał się przy tym na światowe trendy i wymienił państwa, które mają znacznie bardziej liberalne przepisy niż Polska.

A czym sie chwalisz?
Przeciez to obiecywanka byla:D
Czy PiSowski sejm to uchwalil?
Aklez skad;) , Ziobro organizowal konferencje prasowe a nie pracowal nad uchwaleniem ustawy, he,he,he:)
to sie nazywa..... ???

Lekkie otwarcie dostepu do zawodow prawniczych nastapilo podczas rzadow PO
2009-03-25
Większy dostęp do zawodów prawniczych
Od 25 marca doktorzy nauk prawnych oraz aplikanci sędziowscy i prokuratorscy, bez odbycia dodatkowego szkolenia i egzaminów, będą mogli wpisywać się na listę adwokatów i radców prawnych.

Wchodzące w życie zmiany wynikają z trzech nowelizacji:

prawa o adwokaturze
,
ustawy o radcach prawnych
,
prawa o notariacie
.
Zgodnie ze zmianami, więcej osób będize miało dostęp do zawodów prawniczych. Doktorzy nauk prawnych oraz aplikanci sędziowscy i prokuratorscy, bez odbycia dodatkowego szkolenia i egzaminów, będą mogli wpisywać się na listę adwokatów i radców prawnych.

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wazne-terminy/artykul/wiekszy;dostep;do;zawodow;prawniczych,129,0,438401 .html

pluto37
23-02-2011, 19:57
:
[QUOTE]Cytat:

Tym kawałem prawdy o Pisie kolejny raz udowodniłes nieuctwo całej pisowskiej firmy i zwykłe matolstwo prawne Ziobry i reszty tej partii paproków legislacyjnych.
Chciałes pochwalic sie sukcesem, a tu pokazałeś nędze.
Bo ustawa która jest niezgodna z konstytucja, to wtopa dla partii, która ma PRAWO w tytule i multum prawników z doktoratami w składzie. Nie wyłączając dra praw na prezydenckim stolcu, który knota skierowanego do trybunału podpisał:D :D
pracuj dalej, albo poproś kogoś lepszego z oddzialu propagandowego, bo marnie ci poszło.

kosiarz
23-02-2011, 20:00
Lekkie otwarcie dostepu do zawodow prawniczych

takie zwiększające rolę korporacji prawniczych...;)

Powstała nowa korporacja- prokuratorów, całkowicie niezależna od wyborców. Tylko w Rosji jeszcze taka istnieje.

PO zrobiło wszytsko na "lekko" :)

Parytety też, każdemu byle jak.

amelia
23-02-2011, 20:07
takie zwiększające rolę korporacji prawniczych...

Powstała nowa korporacja- prokuratorów, całkowicie niezależna od wyborców. Tylko w Rosji jeszcze taka istnieje.

PO zrobiło wszytsko na "lekko"

Parytety też, każdemu byle jak.

Alez PiS moglo to zrobic "przyzwoicie";)

ale nie zrobilo nic:D

co do parytetow to Jaroslaw pokazal ostatnio kobietom gdzie ich miejsce :D :D

kosiarz
23-02-2011, 20:09
:[QUOTE=kosiarz]

Tym kawałem prawdy o Pisie kolejny raz udowodniłes nieuctwo całej pisowskiej firmy i zwykłe matolstwo prawne Ziobry i reszty tej partii paproków legislacyjnych.
Chciałes pochwalic sie sukcesem, a tu pokazałeś nędze.
Bo ustawa która jest niezgodna z konstytucja, to wtopa dla partii, która ma PRAWO w tytule i multum prawników z doktoratami w składzie. Nie wyłączając dra praw na prezydenckim stolcu, który knota skierowanego do trybunału podpisał:D :D
pracuj dalej, albo poproś kogoś lepszego z oddzialu propagandowego, bo marnie ci poszło.

TK odrzucił więcej ustaw przyjetych przez PiS niż ś.p. Lech Kaczyński zawetował rządowi PO.
Nie jest to żadna ujma, każdy ma swoje poglądy i interesy, kiedyś te interesy może się zmienią.
W Konstytucji RP jest wiele ogólników które można różnorako opiniować, osądzać.
Potwierdza to brak jednomyślności wśród sęddziów TK, nieraz wyrok przechodził jednym głosem, było 3-do 4, różnie.

Naprawdę musisz być taki wulgarny? Przecież ani w TK nie jestem ani w tamtym rządzie nie byłem...więc co mi poszło :P?

kosiarz
23-02-2011, 20:10
Alez PiS moglo to zrobic "przyzwoicie";)

ale nie zrobilo nic:D

co do parytetow to Jaroslaw pokazal ostatnio kobietom gdzie ich miejsce :D :D

Zrobiło "przyzwoicie", ale za przyzwoicie...TK nie dopuściło do otwarcia zawodów prawniczych i tyle.

amelia
23-02-2011, 20:22
Zrobiło "przyzwoicie", ale za przyzwoicie...TK nie dopuściło do otwarcia zawodów prawniczych i tyle.

No widzisz, a Tuskowi zarzucasz, ze "za malo"

ale za to zgodnie z Konstytucja ;)

kosiarz
25-02-2011, 08:11
No widzisz, a Tuskowi zarzucasz, ze "za malo"

ale za to zgodnie z Konstytucja ;)

Co najwyżej zgodnie z Konstytucją IIIRP, uchwaloną przez Kwaśniewskiego i skę. Bo wolność wyboru zawodu, powinno być zapisane w Konstytcji i chyba jest?...no ale.
I tak jak pisałem, sędziowie TK nie zawsze byli zgodni.

W 2007 roku po raz pierwszy od 5 lat odmrożono progi podatkowe oraz podwyższono kwotę wolną od podatku. Zmieniono progi podatkowe na dwustopniowe (18 i 32%). Z opodatkowania zwolniono m.in.: alimenty na dzieci, spadki i darowizny od najbliższych, darowizny od osób nie będących rodziną pożyczkobiorcy do 5 tys. złotych od jednego pożyczkobiorcy oraz od 25 tys. złotych od wielu pożyczkobiorców, koszty reklam. Parlament zdecydował że od podatku za rok 2007 można będzie odliczyć 1145 zł za każde dziecko. Od stycznia 2007 roku mali przedsiębiorcy uzyskali możliwość jednorazowej amortyzacji środków trwałych do 50 tys. euro (tzw. odpis amortyzacyjny). Do kosztów uzyskania przychodu przedsiębiorcy mogą również zaliczać wydatki na finansowanie świadczeń zdrowotnych dla pracowników.
Od lipca 2007 roku o blisko połowę zredukowano składkę rentową, natomiast od stycznia 2008 roku składka rentowa zostanie zredukowana do 2% płacy brutto, co spowoduje, że pensje wzrosną o około 9%.

tak...to zrobił ten "blolszewicki" rząd. To PiS obniżał daniny publiczne co obiecywał Tusk, podwyższając je.

kosiarz
25-02-2011, 08:24
Dzień Wolności Podatkowej gdy PiS obejmował władzę przypadał na 23 czerwca 2005r. Gdy ją oddawali po przegranych wyborach przypadł na 16 czerwca 2007. Wraz z obniżka podatku PIT obowiązującą od 2009r, która była efektem rządu PiS dzień ten przypadał już na 14 czerwca 2009.

Rząd PO spowodował, że ten dzień z powrotem wrócił na 23 czerwca 2010, a w 2011 prawdopodobnie wypadnie w lipcu (za samą podwyżkę vatu dojdzie min 3 dni).
Tusk nie potrafił nawet utrzymać tego co wypracował PiS i cofnął nas w rozwoju o 5 lat.

jip
25-02-2011, 10:20
Co najwyżej zgodnie z Konstytucją IIIRP, uchwaloną przez Kwaśniewskiego i skę. Bo wolność wyboru zawodu, powinno być zapisane w Konstytcji i chyba jest?...no ale.
I tak jak pisałem, sędziowie TK nie zawsze byli zgodni.
tak...to zrobił ten "blolszewicki" rząd. To PiS obniżał daniny publiczne co obiecywał Tusk, podwyższając je.
Widzisz człowieku a ja myślałem, że Ty jednak jesteś rozsądniejszy, ale niestety.. Nie Kwaśniewski (i co to to "skę"?) uchwalał Konstytucję a sejm, a sejm jest reprezentantem narodu, czyli idąc dalej to naród konstytucję dla siebie uchwalił, i nie ma w Polsce i nie było od 1989roku bolszewickiego rządu, bo rząd też został wybrany przez sejm a sejm został wybrany przez naród... a Twoje wypowiedzi o konstytucji o rządzie, wierszyki Kazika, Twojego przybocznego, wypowiedzi Lili powodują, że na samą myśl o PIS ja dostaję gęsiej skórki a pies podwija ogon i chowa się ... Więc, trochę przemyśl, bo to jest forum, gdzie wypowiedź też należy przemyśleć.... Pozdrawiam

kosiarz
26-02-2011, 09:23
Widzisz człowieku a ja myślałem, że Ty jednak jesteś rozsądniejszy, ale niestety.. Nie Kwaśniewski (i co to to "skę"?) uchwalał Konstytucję a sejm, a sejm jest reprezentantem narodu, czyli idąc dalej to naród konstytucję dla siebie uchwalił, i nie ma w Polsce i nie było od 1989roku bolszewickiego rządu, bo rząd też został wybrany przez sejm a sejm został wybrany przez naród... a Twoje wypowiedzi o konstytucji o rządzie, wierszyki Kazika, Twojego przybocznego, wypowiedzi Lili powodują, że na samą myśl o PIS ja dostaję gęsiej skórki a pies podwija ogon i chowa się ... Więc, trochę przemyśl, bo to jest forum, gdzie wypowiedź też należy przemyśleć.... Pozdrawiam

Przemyślaełm :)
I stwierdzam, że budujesz swoje przemyślenia na swoich tezach, a nie na moich słowach.
Więc przykro mi ale nie mogę się odnosić do tego co sam sobie "przemyślałeś" a póżniej to skrytykowałeś.

na samą myśl o PIS ja dostaję gęsiej skórki

Natręctwa są uleczalne, nie musisz cierpieć, bo gdy PiS dojdzie do władzy może się to pogłębić.

Klejny raz radzę pisać tylko w swpoim imieniu :)
Pozdrawiam

Kolczuga
26-02-2011, 14:44
Cytat:
na samą myśl o PIS ja dostaję gęsiej skórki

...a co masz na sumieniu ,ze tak sie boisz?

kosiarz
27-02-2011, 08:44
Dzięki zaaprobowanej przez rząd definicji budownictwa społecznego 7-proc. stawka VAT na sprzedaż i budowę mieszkań zostanie po 31 grudnia 2007 roku utrzymana. Niższy VAT będzie można również odliczyć w przypadku remontu części budynków objętych wspólnym użytkowaniem oraz wymiany okien i drzwi wyjściowych w lokalach. Opodatkowane 7-proc. stawką mogą być remonty w budynkach dwu- i wielomieszkaniowych niezależnie od wielkości zużytych materiałów.
Od stycznia 2007 roku obowiązuje znowelizowana ustawa dotycząca praw lokatorów, chroniąca ich przed nieuzasadnionymi podwyżkami czynszów i opłatami za używanie lokali.
Dzięki obowiązującej od stycznia 2007 roku ustawie samorządy i organizacje pozarządowe, które chcą tworzyć mieszkania socjalne, noclegownie i domy dla bezdomnych, mogą otrzymać z budżetu państwa dofinansowanie kosztów budowy bądź adaptacji budynków na lokale socjalne. Na lata 2007-2014 na ten cel przewidziano ponad 2,5 mld zł, co pozwoli na wybudowanie 100 tys. lokali socjalnych i mieszkań chronionych, oraz zorganizowanie około 20 tys. miejsc w noclegowniach i domach dla bezdomnych.

Żyło się wszystkim lepiej...

Stalin
27-02-2011, 09:31
- Czym różniły się bajki w II i III RP?
- W II RP zaczynały się od "Dawno, dawno temu w dalekiej krainie, za górami, za lasami..." W III RP od "Kancelaria Prezydenta RP stanowczo dementuje jakoby Prezydent..." :D:D

kosiarz
27-02-2011, 09:35
- Czym różniły się bajki w II i III RP?
- W II RP zaczynały się od "Dawno, dawno temu w dalekiej krainie, za górami, za lasami..." W III RP od "Kancelaria Prezydenta RP stanowczo dementuje jakoby Prezydent..." :D:D

Tylko te dwa uśmieszki na końcu "tekstu" odzwierciedlają jego ciężar.

maja59
27-02-2011, 09:35
Też żyłam w tym czasie i mam odmienne zdanie. Co do ustaw; to przegłosował je większościowy Sejm w którym PiS nie przewodził, chwała zawsze ma wielu ojców. Co do warunków oddechowych w Polsce lat 2005-2007 to może posłużę się znanym wierszykiem pewnego biskupa.
Lepiej na wolności kąsek byle jaki
niżli w niewoli przysmaki;) .
Kosiarz dostaje ode mnie order eukaliptusa za wzorową agitkę polityczną. Też takie pamiętam, chociaż kosiarz pewnie był w tych czasach dopiero w planach perspektywicznych Rodziców też noszących koszulę w zębach.

kosiarz
27-02-2011, 09:49
Też żyłam w tym czasie i mam odmienne zdanie. Co do ustaw; to przegłosował je większościowy Sejm w którym PiS nie przewodził, chwała zawsze ma wielu ojców. Co do warunków oddechowych w Polsce lat 2005-2007 to może posłużę się znanym wierszykiem pewnego biskupa.
Kosiarz dostaje ode mnie order eukaliptusa za wzorową agitkę polityczną. Też takie pamiętam, chociaż kosiarz pewnie był w tych czasach dopiero w planach perspektywicznych Rodziców też noszących koszulę w zębach.

Twój tekst podzieliłem na dwa :) Wybacz.

Większej bzdury logicznej nie czytałem :)

Oskarżasz PiS za rządy 2005-2007, złe rządy....wszystko co złe.
Jeżeli coś było wtedy dobrego to nie zasługa PiS...
Hipokryzja do n-tej potęgi...żałosne po prostu.

I też rodzynek...nie wiem czym sobie zasłużyłem na Twoją pogardę. I oszczercze teksty.

Kiedyś Cię obraziłem?

maja59
27-02-2011, 09:59
Twój tekst podzieliłem na dwa :) Wybacz.
Większej bzdury logicznej nie czytałem :)
Oskarżasz PiS za rządy 2005-2007, złe rządy....wszystko co złe.
Jeżeli coś było wtedy dobrego to nie zasługa PiS...
Hipokryzja do n-tej potęgi...żałosne po prostu.
I też rodzynek...nie wiem czym sobie zasłużyłem na Twoją pogardę. I oszczercze teksty.

Kiedyś Cię obraziłem?
Teraz mnie obrażasz:
1. Bzudra logiczna jest w twoim odczuciu, w moim nie, ja nie piszę, że gadasz bzudry.
2. Hipoktytką nie jestem, zawsze mówię to co myślę jeżeli nie zgadza się to z Twoim oglądem rzeczywistości to trudno, różnimy się i jest to normalna sprawa.
3. Daj linka do mojej pogardy i oszczerczych tekstów.
Żartobliwie przyznałam Ci ekaliptusowy order sądząc, że mimo iż jesteś wyznawcą PiSu nie brak Ci poczucia humoru. No cóż człowiek uczy się całe życie, nadzieja była na wyrost, brak Ci.

jip
27-02-2011, 10:13
Przemyślaełm :)
I stwierdzam, że budujesz swoje przemyślenia na swoich tezach, a nie na moich słowach.
Więc przykro mi ale nie mogę się odnosić do tego co sam sobie "przemyślałeś" a póżniej to skrytykowałeś.
Natręctwa są uleczalne, nie musisz cierpieć, bo gdy PiS dojdzie do władzy może się to pogłębić.
Klejny raz radzę pisać tylko w swpoim imieniu :)
Pozdrawiam
Mówiąc, "że buduję swoje przemyślenia na swoich tezach" albo rżniesz głupa albo cechujesz się niespójnością stosowanych zasad moralnych.......bo: ..."Konstytucją IIIRP, uchwaloną przez Kwaśniewskiego i skę."
"..to zrobił ten "blolszewicki" rząd." - jak sądzisz czyje to słowa? bo na nich budowaliśmy swoje przemyślenia..
a wypowiadam się zawsze w imieniu swoim i psa, bo nas jest dwóch....i przemyślenia są wspólne

Hypatia
27-02-2011, 11:08
Teraz mnie obrażasz:
1. Bzudra logiczna jest w twoim odczuciu, w moim nie, ja nie piszę, że gadasz bzudry.
2. Hipoktytką nie jestem, zawsze mówię to co myślę jeżeli nie zgadza się to z Twoim oglądem rzeczywistości to trudno, różnimy się i jest to normalna sprawa.
3. Daj linka do mojej pogardy i oszczerczych tekstów.
Żartobliwie przyznałam Ci ekaliptusowy order sądząc, że mimo iż jesteś wyznawcą PiSu nie brak Ci poczucia humoru. No cóż człowiek uczy się całe życie, nadzieja była na wyrost, brak Ci.

To Ty nie wiesz jeszcze ,że podstawowa ułomność na jaką cierpi 98,9% sympatyków jedynej patriotycznej partii jest permanentny brak poczucia humoru?Dlatego tak ciężko się z nimi dogadać.Niedawno czytałam ciekawy artykuł o tym jak śmiech i żart wpływają na rozwój dziecka,wprost niesamowite.

pluto37
27-02-2011, 14:29
To Ty nie wiesz jeszcze ,że podstawowa ułomność na jaką cierpi 98,9% sympatyków jedynej patriotycznej partii jest permanentny brak poczucia humoru?Dlatego tak ciężko się z nimi dogadać.Niedawno czytałam ciekawy artykuł o tym jak śmiech i żart wpływają na rozwój dziecka,wprost niesamowite.

]

to ja protestuje!!!!!!!!!!!!!!11
prezes PiSu opowiedział publicznie własnoręczny kawał o fryzurze euroKamińskiego. I cała publisia sie zasmiewała ....na zebraniu pisowskim.

Lila
27-02-2011, 16:16
Mówiąc, albo rżniesz głupa albo cechujesz się niespójnością stosowanych zasad moralnych.......bo: ..."Konstytucją IIIRP, uchwaloną przez Kwaśniewskiego i skę."
"..to zrobił ten "blolszewicki" rząd." - jak sądzisz czyje to słowa? bo na nich budowaliśmy swoje przemyślenia..
a wypowiadam się zawsze w imieniu swoim i psa, bo nas jest dwóch....i przemyślenia są wspólne
Musisz stanowczo dokupić jeszcze jednego psa.
Ten najwyraźniej się starzeje.
A chyba wiesz, w jakim tempie idzie to u zwierzaka,
nad czym boleję osobiście.

jip
27-02-2011, 18:01
Musisz stanowczo dokupić jeszcze jednego psa.
Ten najwyraźniej się starzeje.
A chyba wiesz, w jakim tempie idzie to u zwierzaka,
nad czym boleję osobiście.
Chyba sobie odpuszczę, pies mój jet mądry i podpowiada mi, żebym Dorna posłuchał, który powiedział:""Z głupcami nie wdawaj się w spór nawet, jeśli mają tytuły naukowe" -
ale czy psa posłucham.. nie wiem...może, bo wiesz mi za pisanie tutaj nie płacą, a wymieniać poglądy z Kazikiem, czy Kosiarzem ....to tak nudne, że wolę zając się przyjemniejszymi, mniej nudnymi rzeczami....

Jarosław II
27-02-2011, 19:47
Co zrobił PiS przez dwa lata swoich rządów?
Ukorzeniał się razem z koalicyjnymi chwastami:D :D

kosiarz
27-02-2011, 19:50
Mi obniżył podatki i inne "daniny publiczne". Uwierzyłem także, że prawo może być równe dla wszystkich...ale to była chwila :)

Jarosław II
27-02-2011, 19:54
Mi obniżył podatki i inne "daniny publiczne". Uwierzyłem także, że prawo może być równe dla wszystkich...ale to była chwila :)
Nie wierz we wszystko co widzisz, to chwilowa fatamorgana:) :)

amelia
27-02-2011, 22:06
Mi obniżył podatki i inne "daniny publiczne". :)

Co za egoistyczna postawa.

O ojczyznie i jej potrzebach trzeba myslec.
A podatki tzeba placic, by bylo z czego finansowac dozywianie dzieci.
Oj, kosiarz, aspoleczny jakis jestes;)

kosiarz
27-02-2011, 22:42

A podatki tzeba placic, by bylo z czego finansowac dozywianie dzieci.
Oj, kosiarz, aspoleczny jakis jestes;)

To myśl, i głosuj na PiS :)

Stalin
28-02-2011, 00:08
Nie chce mi sie odpowiadać na agitki. Może ciemny lud to kupi ale ja wymiękam. :D:D:D:D

Kolczuga
28-02-2011, 00:45

A podatki tzeba placic, by bylo z czego finansowac dozywianie dzieci.Oj, kosiarz, aspoleczny jakis jestes;)

Rodzice powinni zarobic tyle,aby dzieci nikt dozywiac nie musial.

Im mniej panstwa w panstwie tym lepiej dla jego mieszkancow,wszelkie darmochy demoralizuja.

Jarosław II
28-02-2011, 09:01

Im mniej panstwa w panstwie tym lepiej dla jego mieszkancow,wszelkie darmochy demoralizuja.
Demoralizacja jak pieron. Do sklepu przychodzi ojciec czy matka z dwojgiem dzieci i kupuje dwa piwa i jedną gumę do żucia na pół:rolleyes: Ja mam cały czas wakat dla ludzi i okazuje się że im się nie chce. Po tygodniu i przerobionych trzech dniówkach jak nie ma co ukraść to odchodzą bez pożegnania, a mógłbym ja, przedsiębiorca tak zrobić z gamoniem hoho:D :D

wujek
28-02-2011, 14:13
dot.#148 - czuję,że Cię ręka świerzbi Jarosławie.No co byś z nimi zrobił?

Jarosław II
28-02-2011, 15:08
dot.#148 - czuję,że Cię ręka świerzbi Jarosławie.No co byś z nimi zrobił?
Z nierobami? A do Anglii bym deportował tam dobre zasiłki:D

wujek
28-02-2011, 15:24
Nie pytając angoli o zgodę?Ładnie to tak?

BarbaraK
28-02-2011, 16:08

No widzisz,a teraz odpowiedz mi co sądzisz o tym,jak PO coś prywatyzuje,to możesz poczytać Kazika,jakie PiSowcy larum podnoszą.Odpowiedz pryywatyzować czy nie?

Jarosław II
28-02-2011, 16:24
No widzisz,a teraz odpowiedz mi co sądzisz o tym,jak PO coś prywatyzuje,to możesz poczytać Kazika,jakie PiSowcy larum podnoszą.Odpowiedz pryywatyzować czy nie?
Gdyby PiS doszedł jakimś cudem do władzy to za tydzień jest prywatyzacja służby zdrowia.

amelia
28-02-2011, 19:39

No prosze.
Zupelnie i calkowicie zgadzam sie z Kolczuga;)

Ale co zrobic w przypadku, gdy rodzice potrafia robic wylacznie dzieci?

Jarosław II
28-02-2011, 22:17
No prosze.
Zupelnie i calkowicie zgadzam sie z Kolczuga;)

Ale co zrobic w przypadku, gdy rodzice potrafia robic wylacznie dzieci?
Jeszcze niedawno opłacało się mieć dużo dzieci. To było dochodowe przedsięwzięcie. Chwila przyjemności i potem dobre pieniądze:D :D

Lila
01-03-2011, 00:32
Jeszcze niedawno opłacało się mieć dużo dzieci. To było dochodowe przedsięwzięcie. Chwila przyjemności i potem dobre pieniądze:D :D

Kiedy?
W Polsce? Ciekawe. MOPS chyba płacił?

Jarosław II
01-03-2011, 08:34
Kiedy?
W Polsce? Ciekawe. MOPS chyba płacił?
Nie pamiętam kiedy ale tak było. Moje gospodarstwo składało się z 1+1+2 i nie byłem wtedy brany pod uwagę jako dochodowy:) Nie mówiąc o tym, jaka to była korzyść jak były"kartki" Ciekawe, że wtedy nie było bezrobocia nawet cinkciarze musieli mieć zatrudnienie. I większość twierdziła, że dla szacunku do pracy bezrobocie powinno być. Szacunek się skończył z pierwszymi bezrobotnymi. Kto jednak miał wpojone zasady pracy i szacunku dla niej, miał, ma i będzie miał dobrze. A kto tylko przebywa w pracy nie utożsamiąjąc się z firmą też ma jak ma i jak na to zasługuje.

Stalin
01-03-2011, 08:34
Wróćmy do osiągnięć PISu. Pamietam, że wtedy każdy, no, prawie każdy mógł sobie stację kolejową wybudować. We Włoszczowej to nawet zrealizowali.... :D:D:D:D

Jarosław II
01-03-2011, 09:17
Wróćmy do osiągnięć PISu. Pamietam, że wtedy każdy, no, prawie każdy mógł sobie stację kolejową wybudować. We Włoszczowej to nawet zrealizowali.... :D
Phhiii, jak tam stacja, normalny peron, takich multum w kraju, niektóre zarosły Perzem i Szalejem jadowitym

Lila
01-03-2011, 15:59
Nie pamiętam kiedy ale tak było. Moje gospodarstwo składało się z 1+1+2 i nie byłem wtedy brany pod uwagę jako dochodowy:) Nie mówiąc o tym, jaka to była korzyść jak były"kartki" Ciekawe, że wtedy nie było bezrobocia nawet cinkciarze musieli mieć zatrudnienie. I większość twierdziła, że dla szacunku do pracy bezrobocie powinno być. Szacunek się skończył z pierwszymi bezrobotnymi. Kto jednak miał wpojone zasady pracy i szacunku dla niej, miał, ma i będzie miał dobrze. A kto tylko przebywa w pracy nie utożsamiąjąc się z firmą też ma jak ma i jak na to zasługuje.

Coś czuję, że jak i ja, albo masz swoją firmę, albo ją miałeś.
Tym razem się z Tobą zgadzam.

Stalin
01-03-2011, 18:35
BTW - PIS przez dwa lata swoich rządów zrobił tyle, że wnuczki zabierały babci dowody coby więcej nie wygrało. Takie są fakty, uff :D:D:D:D

kosiarz
01-03-2011, 19:16
Jak Ci sie chce takie bzdety pisać?

Nawet te "dowody babci" wymyślili piarowcy Balcerowicza i PO...

Dziś w Polsce zabrakło cukru. W popularnych "Biedronkach" od czwartku jest jego brak. Cena przekroczyła 4.50 w hurcie.

jip
01-03-2011, 19:20
Jak Ci sie chce takie bzdety pisać?

Nawet te "dowody babci" wymyślili piarowcy Balcerowicza i PO...

Dziś w Polsce zabrakło cukru. W popularnych "Biedronkach" od czwartku jest jego brak. Cena przekroczyła 4.50 w hurcie.
Ja tam cukru nie używam, zdrowszy jestem.... pies też nie lubi

kosiarz
01-03-2011, 19:24
Ja tam cukru nie używam, zdrowszy jestem.... pies też nie lubi

Neominimalizm :)

Stalin
01-03-2011, 19:29
A co, PIS wygrał te wybory czy jak? Przecież zostali wymieceni już po dwóch latach, coś mi umknęło albo może podaje nieprawdziwe fakty?
Po cukier zapraszam do mojego sklepu, zaraz wychodzę po zakupy, jak wróce to Ci powiem ile kosztuje. :D:D
Jak nikt nikomu nie zabierał dowodów to tym gorzej dla PISu, nie???

jip
01-03-2011, 19:39
Neominimalizm :)
Hej a co to znaczy, myślisz, żem taki uczony jest, mówiłem już, że do szkoły pod górkę miałem, więc wyrażaj się, a to jest słowo nie czasem obraźliwe?

Stalin
01-03-2011, 20:10
No dobra, sprawdziłem ceny. W sklepie pod blokiem kilo chodzi po 5, 39 w detalu, U Józefa - trochę dalej kilo jest po 4,80.
Uwzględniając fakt, ze minimalna marża detalu to jest 30% daje to cenę około 3, 50 w hurcie. I tak właśnie jest, proszę:
http://www.portalspozywczy.pl/gielda/produkt/1035.html
Cukru jest od cholery, jesli były jakies braki w Biedronce - w co watpię bo łżesz jak z nut - to były spowodowane niekumatością managerów albo problemami logistycznymi, niczym więcej.
Kosiarz, Ty nawet nie jesteś łżeelita, ty jesteś zwykły klituś-bajduś... Mów dalej, heh! :D:D:D:D

Jarosław II
01-03-2011, 20:22
Ja mieszkam tu gdzie stało ZOMO i też cukier jest po 4,70. Biedronkę maja zamienić na stonkę to pewnie będą ceny dupingowe:D :D Cukier może być drogi tam gdzie siedziba tych co maja Przeprosić I Spieprzać. Oczywiście przeprosić za platfusow i lemingów.

amelia
01-03-2011, 20:28
tez nie uzywam cukru na codzien, ale kurna, nalewka wisniowa mi sie konczy:mad:
moze do lata potanieje? i stac mnie bedzie na nastawienie nowego gasiorka?;)
a lubie slodka:mad:

Stalin
01-03-2011, 20:31
Kiedyśhttp://img143.imageshack.us/img143/8253/stonka.png Amerykanie z samolotów zrzucali, dzisiaj weszli kapitałowo.... :D:D

pluto37
01-03-2011, 22:36

Skoro jeszcze się nie skończyła, to się nie krzyw i nie siej defetyzmu
Masz jeszcze więc trochę czasu, co by grosz do grosza poskładać do kosza i grosz pooszczędzac zanim przyjdzie nędza.
Ale, ale....czy to nie bliski ideowo PiSowi i kandydat z listy PiSu do czegos tam Gabryś Cukrowy janowski nie miesza do dzis w czyms co się nazywa Polski Cukier, czyli uratowanym przed miedzynarodowym wampirem, polskoręcznym cukrowym biznesem, który ponoc działa w narodowym interesie Polaków i miał zapewniac kilo cukru na każdem polskiem stole w płynnej formie także i po uczciwej cenie?

Jarosław II
02-03-2011, 06:55
Skoro jeszcze się nie skończyła, to się nie krzyw i nie siej defetyzmu
Masz jeszcze więc trochę czasu, co by grosz do grosza poskładać do kosza i grosz pooszczędzac zanim przyjdzie nędza.
Ale, ale....czy to nie bliski ideowo PiSowi i kandydat z listy PiSu do czegos tam Gabryś Cukrowy janowski nie miesza do dzis w czyms co się nazywa Polski Cukier, czyli uratowanym przed miedzynarodowym wampirem, polskoręcznym cukrowym biznesem, który ponoc działa w narodowym interesie Polaków i miał zapewniac kilo cukru na każdem polskiem stole w płynnej formie także i po uczciwej cenie?
A jakby co to dla LUDZI z Senior.pl zrobię pożyczki bezprocentowe:) Ale tylko dla LUDZI:D

Stalin
02-03-2011, 07:36
Amelię rozumiem. U mnie rocznie schodzi gdzieś z 8-10 kilo cukru z czego 5-8 na nalewki ( gruszkowa i aroniowa) a reszta to na wypieki ciastowe na święta głównie. Rodzina odzwyczaiła mnie od słodzenia herbaty i kawy. Z tym ostatnim było trochę trudności ale jakoś poszło. A ze słodyczy tak w ogóle to tylko kapusta kiszona...:D:D:D:D

Jarosław II
02-03-2011, 08:01
Amelię rozumiem. U mnie rocznie schodzi gdzieś z 8-10 kilo cukru z czego 5-8 na nalewki ( gruszkowa i aroniowa) a reszta to na wypieki ciastowe na święta głównie. Rodzina odzwyczaiła mnie od słodzenia herbaty i kawy. Z tym ostatnim było trochę trudności ale jakoś poszło. A ze słodyczy tak w ogóle to tylko kapusta kiszona...:D:D:D:D
Cukier do kawy jest konieczny, choćby w minimalnej ilości. Inaczej kofeina jest nie przyswajalna (podobno)
Nalewki można robić wytrawne, da się pić. A cukier drogi bo PiS sprzedał cukrownie.

jip
02-03-2011, 09:14
Zrobisz wytrawną, no i chyba zaprosisz coby ocenić zawartość cukru w nalewce...

Lila
02-03-2011, 11:56
Odkrywcze! Nawet ponad poziom, że tak powiem.

kosiarz
02-03-2011, 19:07
No dobra, sprawdziłem ceny. W sklepie pod blokiem kilo chodzi po 5, 39 w detalu, U Józefa - trochę dalej kilo jest po 4,80.
Uwzględniając fakt, ze minimalna marża detalu to jest 30% daje to cenę około 3, 50 w hurcie. I tak właśnie jest, proszę:
http://www.portalspozywczy.pl/gielda/produkt/1035.html
Cukru jest od cholery, jesli były jakies braki w Biedronce - w co watpię bo łżesz jak z nut - to były spowodowane niekumatością managerów albo problemami logistycznymi, niczym więcej.
Kosiarz, Ty nawet nie jesteś łżeelita, ty jesteś zwykły klituś-bajduś... Mów dalej, heh! :D:D:D:D

Człowieku...nie wypowiadaj się w tematach, w których nie masz zielonego pojęcia.
-marżę zaczerpnąłeś z kapelusza
-wiesz co to giełda cukru?
-wiesz, że te ceny są notowane netto? w ogóle wiesz co to netto, brutto?
-ile kosztował cukier jeszcze 2-3 miesiące temu?

To pierwszy rząd od 1990 roku za którego brakuje cukru, a wkrótce będa i inne braki.

Stalin
02-03-2011, 19:48
Że cię zacytuję:
"Człowieku...nie wypowiadaj się w tematach, w których nie masz zielonego pojęcia.

To pierwszy rząd od 1990 roku za którego brakuje cukru, a wkrótce będą i inne braki"
Kosiarz, liczę na inne braki. Głównie na brak Ciebie na tym forum, heh! :D:D:D:D
Na resztę bzdur nie chce mi się odpowiadać

jip
02-03-2011, 20:13
Człowieku...nie wypowiadaj się w tematach, w których nie masz zielonego pojęcia.

To pierwszy rząd od 1990 roku za którego brakuje cukru, a wkrótce będa i inne braki.
No bo ten rząd chce ograniczyć pędzenie bimbru, bo wiesz to jest rynek, bimber się nie będzie opłacało pędzić, wzrośnie sprzedaż wódki, więcej podatków do państwowej kasy, zasypie się dziurę i tak dziura będzie ale zasypana na słodko..... a i ludzie będą zdrowsi, bo wiesz cukrzyca, nadwaga... itp

stanley47
02-03-2011, 21:44
Dziś Biedronce kupiłem cukier w cenie 3,89 zł za 1kg.( miasto powiatowe w Wielkopolsce) i jest pod dostatkiem.

Stalin
02-03-2011, 21:55
Że znowu zacytuję Kosiarza, specjalistę od cukru:
"Człowieku...nie wypowiadaj się w tematach, w których nie masz zielonego pojęcia.
-ile kosztował cukier jeszcze 2-3 miesiące temu?"
Dziękuje za rzeczową informację, ale jeśli masz nadzieje, że dotrzesz z tą informacja do Kosiarza to tego.....:D:D:D
http://img27.imageshack.us/img27/4572/rotflwh.gif

Jarosław II
02-03-2011, 22:18
....bo poprzedni sprzedał cukrownie hłehłehłe

Stalin
02-03-2011, 22:47
Kartki na cukier po raz pierwszy odkąd pamiętam zjawiły się w 1976. W życiu nie miałem tyle cukru w chałupie bo matka chomikowała...:D:D:D:D
No, ale jakoś się przerobiło....http://img641.imageshack.us/img641/3315/rotflzb.gif

pluto37
02-03-2011, 22:49

kosiarz! To ciesz się! Wrócą złote gierkowskie imperialne czasy i znowu będziesz sie cieszył kartkami na 2 kg cukru per capita.:D :D :D

kosiarz
03-03-2011, 06:13
Dziś Biedronce kupiłem cukier w cenie 3,89 zł za 1kg.( miasto powiatowe w Wielkopolsce) i jest pod dostatkiem.

I cieszysz się ? :)

A w jakiej cenie był 2-3 miesiące wcześniej?

Jeżeli cukier zdrożał w przeciągu tego czasu 50-60%, to jeszcze co podrożeje?
Które produkty zawierają cukier?

Ja wiem, że niektórzy mają emerytury po-prlowskie mundurowe, i zapewne wzrotu cen zywności nie odczują, jak inni o 20%, wzrostu cen gazu, pradu...ale jednak są ludzie którym to w dotkliwy sposób odczują.

Szyderstwo...pozostało tylko zwolennikom "słusznych słuszności" i lewackich przekonań.
Bo po ile te "kurczaki i jabłka" Tuska teraz?

Stalin
03-03-2011, 06:27
Kosiarz, wiedziałem, ze chłopaki z PIS to twardziele, skoro prezes powiedział, że nie da się przekonać, że białe jest białe a czarne jest czarne to wszyscy się tego trzymają. :D:D:D:D
Jeden wuc, jedna partia, jedna bzdura! heh!

kosiarz
03-03-2011, 06:39
Czym mnie chcesz przekonać? Twą niewiedzą? Brakiem obycia na publicznym forum? Szyderstwem?

Tam jeden gość pisze "a wcześniej sprzedali cukrownie"...kogo ma na myśli? Tuska, Buzka, Bieleckiego?

Uważałem, że na tym forum znajdę ludzi z którymi można by było podyskutować, wymienić się merytorycznymi argumentami...ale znalazłem jak zawsze...antyKaczystów, którzy jedyną wiedzę czerpią z poratlu "spieprzaj dziadu", czyli manipulacji panów z Czerskiej.
Dyskutują pomówieniami, szyderstwem, bzdurami, czy personalnymi "wycieczkami".
Na dziś, to za mało, by kogokolwiek przekonać...ludzie przestają reagowac na manipulacje typu "bójcie się PiS, bo jak wróca do władzy!" to co? zadbają o naszą gospodarkę? o naszą kieszeń? będą uczciwie rzadzić?

Stalin
03-03-2011, 06:51
Nie używaj tyle cukru bo znowu w Biedronce zabraknie, heh! - mówię to, oczywiście na wszelki wypadek. :D:D:D:D

Jarosław II
03-03-2011, 08:00
Uważałem, że na tym forum znajdę ludzi z którymi można by było podyskutować, wymienić się merytorycznymi argumentami..
Mało ich było a teraz wcale, stoją po cukier i papier toaletowy na zapas:D jak braknie "prześmiewców" to będziesz musiał się ewakuować na F Frondę. Tam jest na odwrót 99% z Twoimi poglądami a 1% z takimi jak ja, I tam i tu po Twoich wypowiedziach mam podrażnienie w okolicach intymnych a czytać niestety muszę bo nie ominie się słupa na jedynej nie zasranej ścieżce.Polecam FF dam Ci próbkę tfórczości, na pewno Ci spasi:D :D
Cyt.
Przebrzydła szumowino, pachołku brukselski

ty farbowana świnio, premierze k.....ki

chamie zbuntowany,. zatęchła sklerozo

gnoju zasmarkany, zbiegu prosto z ZOO

gnido zarzygana, jadowita mendo

ty kukło j...na , niemiecki przybłędo

tchórzu zafajdany, ropiejący wrzodzie

ty diabelskie łajno, ty głupi pustaku

ty k...o sprzedajna, ty szkopski zupaku

wypierdku Putina, koślawy pedale

pokurczu krzywonogi, ty głupi bęcwale

sukinsynie śmierdzący, pluskwo zasuszona

wrzodzie ropiejący, ty małpo zielona

ty strachu na wróble, zboczony sadysto

judaszu za euro, ty szkopski marksisto

zakało narodu, złamany palancie

cuchnący pierdzielu, pełzająca glisto

ponury skurwielu, czerwony faszysto

ty sługo kremlowy, lokaju brukselski

ty zbóju PRowy, pomiocie niemiecki

ty mówco obłąkany, nadęty bufonie,

ZA NARÓD SPRZEDANY - PIEKŁO CIĘ POCHŁONIE!!!!!

jip
03-03-2011, 08:31
Czym mnie chcesz przekonać? Twą niewiedzą? Brakiem obycia na publicznym forum? Szyderstwem?

Tam jeden gość pisze "a wcześniej sprzedali cukrownie"...kogo ma na myśli? Tuska, Buzka, Bieleckiego?

Uważałem, że na tym forum znajdę ludzi z którymi można by było podyskutować, wymienić się merytorycznymi argumentami...ale znalazłem jak zawsze...antyKaczystów, którzy jedyną wiedzę czerpią z poratlu "spieprzaj dziadu", czyli manipulacji panów z Czerskiej.
Na dziś, to za mało, by kogokolwiek przekonać...ludzie przestają reagowac na manipulacje typu "bójcie się PiS, bo jak wróca do władzy!" to co? zadbają o naszą gospodarkę? o naszą kieszeń? będą uczciwie rzadzić?
Nie kolego nie zadbają, bo żeby zadbać, trzeba się na tym znać, zadbają o pomniki, o pokazywanie szabelki wszystkim wokół sąsiadom, zadbają o muzea, o Rydzykową geotermię i nie tylko, o wykreowanie najgorszego w najlepszego ... A jak chcesz dyskutować bardzo poważnie i z takimi co to nie szydercy to sobie pogadaj z Damami co to "z cepami nie gadają", z Kazikiem - pokaże Ci kilka obrazków, kilka wierszyków w ramach dyskusji merytorycznej, wskaże Ci kilka linków na czerwono, podkreśli na ni.. nie pies on też podkreśla na czerwono, bo uważa, że najlepiej krwią, .....no to trzymaj się w merytorycznej dyskusji........i instrukcji wodza.... bo wtedy tak jak napisałeś można nie przemyśleć wypowiedzi....
No i popatrz jakby na potwierdzenie moich słów - słowa poparcia byłego tuning-machera byłego prezydenta " Michał Kamiński (PJN), komentując sytuację w PiS, stwierdził, że "Kaczyński bardzo boi się wpływu Rydzyka na kształt przyszłego klubu parlamentarnego". - Boi się takiej sytuacji, w której to on jeszcze ułoży listę do następnego Sejmu, ale już listę wybranych posłów zrobi mu Rydzyk - powiedział polityk PJN w wywiadzie z Agatą Nowakowską. "

wujek
03-03-2011, 11:30
Psy szczekają a karawana jedzie dalej.A tu jest paru miłośników czworonogów.
Tak,że Kosiarz,przyjacielu nie trać energii na dyskusje z nimi. Rób dalej swoje.

Hypatia
03-03-2011, 12:30

Trzeba przyznać ,że od samego początku robiłeś wszystko ,aby dyskusja była (NIE)merytoryczna!
A jak tą dyskusję rozpocząłeś ? A tak:!

Stary 19-02-2011, 19:19
kosiarz kosiarz jest offline
Czasem zagląda

Miasto: Polska
Domyślnie
Witam

Znacie to;

Donald Tusk wybrał się z prezentami dla dzieci na ubogie tereny wschodniej Polski.
- Grzeczne były dzieci? - pyta Tusk.
- Bardzo!
- Świetnie.. ale dlaczego są takie chude ?
- Bo nie jedzą.
- Nie jedzą... a jak nie jedzą, to prezentów nie dostaną!

albo to;

Czym różnią się normalne bajki od bajek podawanych przez polityków Platformy Obywatelskiej?
W normalnych bajkach wszystko się dzieje za 7 rzekami, za 7 morzami, za 7 górami...
W bajkach podawanych przez polityków PO - jak podaje TVN24, jak podaje Gazeta Wyborcza....

Klasa sama dla siebie. No ,a potem dalej w tym stylu - ku chwale ojczyzny prezesie....
Faktycznie ,przyznaję ,że tak wysokiemu poziomowi dyskusji merytorycznej nie jestem w stanie sprostać.Można by przytoczyć wiele cytatów o podobnym ciężarze gatunkowym - zresztą gwoli ścisłości nie tylko Twoje - ale jeszcze nie zwariowałam aby tracić czas na takie badziewie!
Kolor brązowy cytatów jest czysto przypadkowy.

Cynikos Młodszy

BarbaraK
03-03-2011, 12:43
A przypadkiem powiedzieli już/gdzie taką informację można znaleźć?/skąd wezmą na to kasę,czy tylko obiecują?
Uwazaj ,zebyś się nie obudzil z ręką w przyslowiowym nocniku.Czy uważasz ,ze zabiorą przedsiębiorcom?,nie bo Ci przeniosą firmy tam,gdzie są korzystniejsze podatki i prawo,w związku z tym wplynie jeszcze mniej do budżetu.
Jeżeli jesteś w stanie powiedzieć,skąd wezmą kasę na polepszenie warunkówtym,ktorym to obiecują,zrozumiem Twoją agitację.
TYLKO PROSZĘ ODPOWIEDZ.

Jarosław II
03-03-2011, 13:38
Uwazaj ,zebyś się nie obudzil z ręką w przyslowiowym nocniku.Czy uważasz ,ze zabiorą przedsiębiorcom?,nie bo Ci przeniosą firmy tam,gdzie są korzystniejsze podatki i prawo,w związku z tym wplynie jeszcze mniej do budżetu.
Masz rację Basiu ja będę pierwszy i zabiorę firmę na "male diwy":D a co mam dokarmiać moją krwawicą pisuary?:D

jip
03-03-2011, 19:12
A przypadkiem powiedzieli już/gdzie taką informację można znaleźć?/skąd wezmą na to kasę,czy tylko obiecują?
Jeżeli jesteś w stanie powiedzieć,skąd wezmą kasę na polepszenie warunkówtym,ktorym to obiecują,zrozumiem Twoją agitację.
TYLKO PROSZĘ ODPOWIEDZ.
No co Ty Basiu, dawno o to pytałem, te sprawy ich nie interesują, nie po to tu desant Kosiarza, no bo Lila jak to Lila ona już tak ma, a Kazik, to kiedyś słyszałem wypowiedź Damy, że "z cepem nie pogadasz".....no może coś w tym jest....

Stalin
03-03-2011, 19:52
Konkretnie to jest tak - w związku z faktem zablokowania spotów wyborczych w TV i radio PIS wysłał masę sieciuchów do netu w celach propagandowych. I przyjmijmy za pewnik, ze to się utrzyma, niestety.

maja59
03-03-2011, 20:01
Konkretnie to jest tak - w związku z faktem zablokowania spotów wyborczych w TV i radio PIS wysłał masę sieciuchów do netu w celach propagandowych. I przyjmijmy za pewnik, ze to się utrzyma, niestety.
Dlaczego niestety, dzięki sieciuchom wreszcie jest zabawnie, Kosiarz dostarcza nam godziwej rozrywki, a co? Nie?:D

Stalin
03-03-2011, 20:19
koala - co racja to racja, przy cenach hurtowych za cukier po 4,5 za kilo Biedronka sprzedaje bodajże po 3,89 w detalu. Ponieważ PIS ma zawsze rację trzeba wytłumaczyć ludziom, ze niedowidzą i ulegaja omamom :D:D:D:D

maja59
03-03-2011, 20:39
U mnie mąż kupił w Tesco po 2,8, ale to pewnie dla PiSu omam, niech i tak będzie, rachunku nie będę przedstawiać. Poza tym PiS ma zwsze rację, nawet wtedy gdy jej nie ma.

amelia
03-03-2011, 21:21

Kosiarz
a Polska jest grajdolkiem odcietym od swiata?
jezeli masz pojecie co to jest gielda to moze dowiedz sie jak ksztaltuja sie ceny cukru np. na londynskiej;)
I przy okazji sprawdz ceny pozostalej zywnosci i surowcow.

Oczywiscie, gdyby PiS byl przy wladzy to swiatowe ceny nie mialyby zadnego wplywu na ceny w Polsce:D

Nasz grajdol otoczony zostalby wysokim plotem (zabity dechami) i mielibysmy raj.
Jak w Koreii Polnocnej.

pluto37
03-03-2011, 21:34
[QUOTE]Uważałem, że na tym forum znajdę ludzi z którymi można by było podyskutować, wymienić się merytorycznymi argumentami...ale znalazłem jak zawsze...antyKaczystów, którzy jedyną wiedzę czerpią z poratlu "spieprzaj dziadu", czyli manipulacji panów z Czerskiej.
kosiarz! Że się ty wodza nie boisz! przecie "spieprzaj dziadu" to był okrzyk bojowy gruzińskiego herosa made in Poland nr IV.
Wuc ci takiej profanacji napewno nie wybaczy.
Jak mogłeś:rolleyes: :rolleyes:
Błaszczak!Błaszczak, Błaszak!!!!!!!!!!!!!!
:D

Lila
03-03-2011, 22:17
TYLKO PROSZĘ ODPOWIEDZ.

Na pierwszy ogień pójdzie NFZ.

Ale nieważne Basiu.
Nie ma to znaczenia, bo platfonsy ( przepraszam, ale pozwalacie na pisuary, więc się dostosowuję) muszą dokończyć dzieła, nawet w rządzie koalicyjnym.

Ha, już widzę tę koalicję. :)

kosiarz
04-03-2011, 07:51
Kosiarz
a Polska jest grajdolkiem odcietym od swiata?
jezeli masz pojecie co to jest gielda to moze dowiedz sie jak ksztaltuja sie ceny cukru np. na londynskiej;)
I przy okazji sprawdz ceny pozostalej zywnosci i surowcow.

Oczywiscie, gdyby PiS byl przy wladzy to swiatowe ceny nie mialyby zadnego wplywu na ceny w Polsce:D

Nasz grajdol otoczony zostalby wysokim plotem (zabity dechami) i mielibysmy raj.
Jak w Koreii Polnocnej.

Mieliśmy przykłady gdzie po wysokim wzroście cen na świecie za rządów PiS, ten zareagował obniżkai podatków dot.tych towarów. Tak było w przypadku paliw /przedłużenie obowiązywania niższej akcyzy/ czy materiałów budowlanych /zmniejszenie podatku VAT do 7%.

Cena cukru w niemieckich marketach waha sie od 59 eurocentów do 70. Czyli od od.2.50 do 2.80.

Który sklep w Polsce kupuje cukier na "londyńskiej giełdzie"? :)

Stalin
04-03-2011, 08:20
Kosiarz, masz cukier na rękach... Zrób coś z tym...:D:D

jip
04-03-2011, 09:54
Co się stało z Kosiarzem, brakuje mu argumentów, że tylko pieprzy na słodko?

Jarosław II
04-03-2011, 09:55
Kosiarz, masz cukier na rękach... Zrób coś z tym...:D:D
To cukier z wczorajszych pączków, ale się przechował:cool:

Hypatia
04-03-2011, 11:11

Może nie dostał honorarium za ubiegły tydzień.:rolleyes:

Najważniejsze,aby najważniejsze było to co najważniejsze!

Jarosław II
04-03-2011, 11:20
Nie dostarczył deklaracji lojalności neofity:D :D

wujek
04-03-2011, 12:47
W czasach po wprowadzeniu przez Gierka kartek na wyroby mięsne zdarzyło się,że klient poprosił w sklepie mięsnym o kg kabanosów.Oczywiście nie było.Po jego wyjściu ekspedientki między sobą;popatrz,starszy gość a jaką ma dobrą pamięć.
Wśród szanownych uczestników tej dyskusji najwięcej jest takich,którzy nie bardzo wiedzą co PO zrobiło przez ostatnie 4 lata ale za to pamiętają doskonale czego przed 4 laty nie zrobił PIS.Jak to tłumaczyć.Czy to efekt specjalnej szpinakowo-orzechowej diety?Wybryk natury?A może poprostu pamięć wyostrza się z wiekiem.Jeżeli to nie jest top secret uchylcie rąbka tajemnicy.

jip
04-03-2011, 12:51
Biedny Kosiarz, a tak się udzielał, a tu ani kasy, i deklarację chcą, a tu cukier na rękach i powinien pamiętać, że cukier krzepi, wiem po sobie jak nie jem cukru to do krzepienia muszę używać piwa, pies woli harnasia ja zaś dębowe, ... Kosiarz spróbuj, substytut ale też krzepi, i po cholerę się będziesz martwił, że w biedronce podrożał...? ja kupuję dębowe po 2,49 i mi pasi...

Jarosław II
04-03-2011, 13:38
Wśród szanownych uczestników tej dyskusji najwięcej jest takich,którzy nie bardzo wiedzą co PO zrobiło przez ostatnie 4 lata ale za to pamiętają doskonale czego przed 4 laty nie zrobił PIS.Jak to tłumaczyć.
Tematem wątku. Każdy ma prawo pisać swój temat:rolleyes: Tu mamy więcej co zrobił dowódca .
http://www.tvn24.pl/-1,1694763,0,1,wspolnik-dubienieckiego-ulaskawiony-przez-prezydenta,wiadomosc.html

jip
04-03-2011, 15:19
W czasach po wprowadzeniu przez Gierka kartek na wyroby mięsne zdarzyło się,że klient poprosił w sklepie mięsnym o kg kabanosów.Oczywiście nie było.Po jego wyjściu ekspedientki między sobą;popatrz,starszy gość a jaką ma dobrą pamięć.
Wśród szanownych uczestników tej dyskusji najwięcej jest takich,którzy nie bardzo wiedzą co PO zrobiło przez ostatnie 4 lata ale za to pamiętają doskonale czego przed 4 laty nie zrobił PIS.Jak to tłumaczyć.Czy to efekt specjalnej szpinakowo-orzechowej diety?Wybryk natury?A może poprostu pamięć wyostrza się z wiekiem.Jeżeli to nie jest top secret uchylcie rąbka tajemnicy.
Pokaże Ci co zrobiło Po w ciągu czterech ostatnich lat u mnie na fotkach, choćby dwa przykłady, pootwieraj sobie zobaczysz:
http://images49.fotosik.pl/684/6ba2f1093b067d99med.jpg
http://images40.fotosik.pl/667/33c34915fcd5ee4amed.jpg
to takie dwa przykłady których mam fotki a oprócz tego cały szereg innych rzeczy... więc ponieważ Cię szanuję to Twoje zdrowie:http://images47.fotosik.pl/686/24b5c3cec41f0e2c.jpg

wujek
04-03-2011, 15:25
A propos aktualnych cen cukru tym razem w Gdańsku;w Żabce/4,79 a w Kauflandzie na półkach z cukrem została podobno tylko cena - 3,99.Pozdrowienia.

wujek
04-03-2011, 15:40
Chyba jakieś dyżurne fotosiki demonstrujesz Jip-ie.Identyczne -o ile nie te same- widziałem w czasie kiedy wstępowaliśmy do UE,że niby coś takiego za ich pieniądze zbudujemy.
Twoje zdrowie!

Hypatia
04-03-2011, 15:45
Biedny Kosiarz, a tak się udzielał, a tu ani kasy, i deklarację chcą, a tu cukier na rękach i powinien pamiętać, że cukier krzepi, wiem po sobie jak nie jem cukru to do krzepienia muszę używać piwa, pies woli harnasia ja zaś dębowe, ... Kosiarz spróbuj, substytut ale też krzepi, i po cholerę się będziesz martwił, że w biedronce podrożał...? ja kupuję dębowe po 2,49 i mi pasi...

Hmmmm!Moje obserwacje są następujące - jest grafik i według tego grafiku następuje ,nazwijmy to,rotacja sił i środków. Jest to uzależnione od pory dnia ,od dni tygodnia oraz kwalifikacji i kompetencji,np są spece od zadań specjalnych ,ale również są spece od nocnych elaboratów itd itp. Porządek musi być ,a nie chaos ,samowolka i obrzydły libertynizm jak na antypodach.

jip
04-03-2011, 16:26
Chyba jakieś dyżurne fotosiki demonstrujesz Jip-ie.Identyczne -o ile nie te same- widziałem w czasie kiedy wstępowaliśmy do UE,że niby coś takiego za ich pieniądze zbudujemy.
Twoje zdrowie!
wyobraź sobie, że nie to wszystko dzieje się u mnie w ostatnich latach, droga chyba dwa lata temu, z basenu korzystam od listopada, a po za tym, dostałem promenadę nad jeziorem, odnowione budynki gminne, wiele imprez, chodniki, orliki, nie wszystko pamiętam, wiesz jak to na starość z pamięcią, ale naprawdę widzę, że coś się dzieje... więc czemu mam jęczeć? a i widzisz jeszcze ulgi dla seniorów na basen, albo niektóre dni darmo... pozdrawiam jak chcesz to fotosików Ci mogę nawstawiać

Stalin
04-03-2011, 18:32
To sobie jeszcze trochę pojudzę Onetem. Onet, bierz go, hau,hau, hau!...:D:D:D:D
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/trojmiasto/lech-kaczynski-ulaskawil-wspolnika-dubienieckiego,1,4201294,region-wiadomosc.html

amelia
04-03-2011, 18:46
Mieliśmy przykłady gdzie po wysokim wzroście cen na świecie za rządów PiS, ten zareagował obniżkai podatków dot.tych towarów. Tak było w przypadku paliw /przedłużenie obowiązywania niższej akcyzy/ czy materiałów budowlanych /zmniejszenie podatku VAT do 7%.

Otoz to kosiarz, otoz to:D

PiS obnizyl wplywy do budzetu i podniosl wydatki.

I ktos musi teraz za to zaplacic;)

Cena cukru w niemieckich marketach waha sie od 59 eurocentów do 70. Czyli od od.2.50 do 2.80.

A skad ty kosiarz masz takie dane?

http://mypis.pl/ nie jest dla mnie wiarygodnym zrodlem :D

Który sklep w Polsce kupuje cukier na "londyńskiej giełdzie"?

Mowisz, ze ceny na swiecie nie maja przelozenia na ceny w Polsce?
Maja, ale dzisiejsza sytuacja to efekt paniki: dostawcy i sklepy wykorzystują fakt, że ludzie szturmem rzucili się na cukier. I zawyżają ceny.
Ja jednak poczekam az zaczna spadac:D

Juz tak bylo,

2004 r i 2009

amelia
04-03-2011, 19:02
To sobie jeszcze trochę pojudzę Onetem. Onet, bierz go, hau,hau, hau!..
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/trojmiasto/lech-kaczynski-ulaskawil-wspolnika-dubienieckiego,1,4201294,region-wiadomosc.html

Prawie i Sprawiedliwie:D

Stalin
04-03-2011, 19:54
Jeżeli cały PIS ma takie pojęcie o gospodarce jak Kosiarz to przykro mi, ale szans nie mają. Żaden sklep nie kupuje cukru na giełdzie w Londynie, żaden sklep (albo mało który - no chyba, że eko) nie kupuje cukru u producenta. Wyznacznikiem ceny natomiast jest giełda. Jak Kosiarz tego nie rozumie to ja go uczył nie będę, mam jedno życie i konkretne cele do zrealizowania, przykro mi, Kosiarz, się nie łapiesz...:D:D:D:D

amelia
04-03-2011, 19:59
Jeżeli cały PIS ma takie pojęcie o gospodarce jak Kosiarz to przykro mi, ale szans nie mają. Żaden sklep nie kupuje cukru na giełdzie w Londynie, żaden sklep (albo mało który - no chyba, że eko) nie kupuje cukru u producenta. Wyznacznikiem ceny natomiast jest giełda. Jak Kosiarz tego nie rozumie to ja go uczył nie będę, mam jedno życie i konkretne cele do zrealizowania, przykro mi, Kosiarz, się nie łapiesz...

kazik i kosiarz i reszta :D to desant z http://mypis.pl/

Stalin
04-03-2011, 20:04
Właśnie mam takie skojarzenie na temat zaangażowanej piosenki partyzanckiej:
My z niezlikwidowanych WSI... :D:D:D:D

pluto37
04-03-2011, 21:36
Właśnie mam takie skojarzenie na temat zaangażowanej piosenki partyzanckiej:
My z niezlikwidowanych WSI...

Cotam taki kawałek. Mieją lepszy...zaczynał sie kiedys od "Partia nas wezwała.." czy jakos tak. I zobacz jak się przydał po renowacji:D :D :D
a w kwestii aktualnej, to takie kwiatki z PiSiej chatki też ładnie wyglądają.:
Jak wynika z informacji Krajowego Rejestru Sądowego dostępnych w internecie, dwa miesiące po ułaskawieniu Adama S., 10 sierpnia 2009 roku Marcin Dubieniecki i Robert Draba założyli spółkę DDGS Chemical Investments. Mąż Kaczyńskiej miał w niej 60 proc. udziałów, były minister w kancelarii prezydenta Kaczyńskiego (pracował tam od 28 grudnia 2005 roku do 9 lipca 2008 roku) 20 proc.
Dubieniecki i Draba udziały sprzedali 14 października 2009 roku. Półtora miesiąca później, 27 listopada, mąż Kaczyńskiej postanowił wrócić do firmy - kupił 100 proc jej udziałów. 9 marca 2010 roku sprzedał je Adamowi S. Ten posiadał je do 1 września 2010 roku.
Jak dodać do tego kuzyna Kaczyńskich co trzy państwowe cycki ssał za konsultacje objawiające sie jedynie podpisem na liście płac, to ...mamy PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ w całej okazałości.
i czy to nie Draba miał cos wspólnego z handlem bronią i kims od tego Araba co miał stocznie kupować?

Stalin
04-03-2011, 21:42
ty też masz cukier na rękach, podły...:D:D:D:D

pluto37
04-03-2011, 22:24

Się zgadza, Ale na usprawieliwienie podam, że pokorne cielę swe łapy liże.
Jak na słodko, to tymbardziej.

Jarosław II
04-03-2011, 22:27
kazik i kosiarz i reszta :D to desant z http://mypis.pl/
Haaa a ja coś czułem jak tylko spodnie zdjąłem:D

Hypatia
04-03-2011, 22:32
Cotam taki kawałek. Mieją lepszy...zaczynał sie kiedys od "Partia nas wezwała.." czy jakos tak. I zobacz jak się przydał po renowacji:D :D :D
a w kwestii aktualnej, to takie kwiatki z PiSiej chatki też ładnie wyglądają.:

Jak dodać do tego kuzyna Kaczyńskich co trzy państwowe cycki ssał za konsultacje objawiające się jedynie podpisem na liście płac, to ...mamy PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ w całej okazałości.
i czy to nie Draba miał cos wspólnego z handlem bronią i kims od tego Araba co miał stocznie kupować?

To są oszczercze oszczerstwa ! Czy masz na to jakieś linki?!D Od razu widać ,że stoisz tam gdzie .....stałeś!:D

Lila
04-03-2011, 22:44
kazik i kosiarz i reszta to desant z http://mypis.pl/

No jeśli spojrzeć na mój staż,
to wy jesteście ( jako reszta oczywiście) desantem tutaj.

Haaa a ja coś czułem jak tylko spodnie zdjąłem

Widać iż szanowny kolega uważa, że jest słoniem i węszy trąbą.

Stalin
04-03-2011, 22:44
Spoko, też tam byłem ale jak prezes poprawiał historię to się zacząłem rozglądać za tarczę i pałką.. Niestety, nie znalazłem...
:D:D:D:D

Stalin
04-03-2011, 22:45
Lila - to co z tą kawą??:D:D

Lila
04-03-2011, 22:46

A co z tym cukrem?
Na mojej wsi zabrakło. Nie do wiary. Mam w domu 1 ( jeden) kilogram i to napoczęty.
Jakaś wojna ma być?

Lila
04-03-2011, 22:47
Lila - to co z tą kawą??:D:D

Hmm, jaką kawą?

Coś pisałam na tym forum o kawie?

Stalin
04-03-2011, 23:07
Lila, pisałaś cuś o kawie na ławie, to poszedłem za ciosem :D
Jakbyś miała jakieś problemy z cukrem to daj znać, ciągle mam jakieś wpływy na giełdzie w Londynie, może nie Prezydenckie ale pogadać mogę... :D:D

Lila
04-03-2011, 23:16
Lila, pisałaś cuś o kawie na ławie, to poszedłem za ciosem :D
Jakbyś miała jakieś problemy z cukrem to daj znać, ciągle mam jakieś wpływy na giełdzie w Londynie, może nie Prezydenckie ale pogadać mogę... :D:D

Przecież ja nie będę nic pędzić.
Jak dla mnie cukier może nie istnieć.

Hmm, może i pisałam o tej kawie na ławie.
Fora mi się pieprzą, z braku czasu.

Hypatia
04-03-2011, 23:24
No ciekawa jestem jak jutro rano w trójce ,a w niedzielę u Monisi i w "kawie na ławie" posłańcy prezesa będą tłumaczyć coraz większy smród wokół księcia małżonka,a więc chcąc niechcąc w całej szacownej familiji!:D

Kłamstwo?To tylko korzystniejsza wersja zdarzeń!
Cynikos Młodszy

Stalin
04-03-2011, 23:25
Nie pozwalaj, coby Ci sie fora pieprzyły. Do it yourself. :D:D:D:D

kosiarz
05-03-2011, 07:41
Jeżeli cały PIS ma takie pojęcie o gospodarce jak Kosiarz to przykro mi, ale szans nie mają. Żaden sklep nie kupuje cukru na giełdzie w Londynie, żaden sklep (albo mało który - no chyba, że eko) nie kupuje cukru u producenta. Wyznacznikiem ceny natomiast jest giełda. Jak Kosiarz tego nie rozumie to ja go uczył nie będę, mam jedno życie i konkretne cele do zrealizowania, przykro mi, Kosiarz, się nie łapiesz...:D:D:D:D

Nie wiem co napisać, bo nie chę Cię urazić...chociaż sam ten nick...Ekspert gospodarczy się znalazł. Tak jak Tusk..i cukru zabrakło.
Wyznacznikiem ceny dla kogo jest giełda w Londynie? :P
Dla sklepów? dobre...
Napisał człowiek który nie odróznia brutto od netto, i wie, że marża na cukier jest 30%.

Wracając do tematu;

W ciągu ostatnich dwóch lat /2006-2007/Polska osiągnęła najlepsze w historii wyniki gospodarcze. Wg danych GUS w pierwszym kwartale 2007 roku wzrost PKB osiągnął 7,4%, podczas gdy w roku 2005 wzrost PKB wynosił zaledwie 3,6%.

Z danych GUS wynika, że w ciągu ostatniego roku płace w sektorze przedsiębiorstw wzrosły o średnio 10,5% osiągając 2885,97 zł, co stanowi najwyższy wzrost płac od 2000 roku. W ciągu ostatniego roku zatrudnienie w przedsiębiorstwach wzrosło o 4,8% i doszło do 5,18 mln. Przeciętny miesięczny dochód na osobę w gospodarstwach domowych wzrósł w porównaniu z 2005 rokiem o 8,5% osiągając wartość 835 zł.

Systematycznie wzrasta polski eksport (wartość z pierwszego półrocza 2007 roku wynosi 182,58 mld zł, tj. o 11,3% więcej niż przed rokiem). Nakłady inwestycyjne w ciągu ostatniego roku wzrosły o 31,4% i wyniosły po pierwszym półroczu 2007 roku 38,8 mld zł.

Stopa bezrobocia wg danych GUS w sierpniu 2007 roku spadła do 12%, podczas gdy w analogicznym okresie 2005 roku wynosiła ona 17,7%, co stanowi spadek o 32,2%.

W 2007 roku inwestorzy zagraniczni zainwestują w Polsce co najmniej 10 mld euro, dzięki czemu powstanie około 10,5 tys. nowych miejsc pracy. Również w roku 2006 inwestycje zagraniczne osiągnęły znakomite rezultaty sięgając rekordowych 11 mld co stanowiło wzrost o 40% w porównaniu z rokiem 2005.

maja59
05-03-2011, 08:12
W ciągu ostatnich dwóch lat /2006-2007/Polska osiągnęła najlepsze w historii wyniki gospodarcze. Wg danych GUS w pierwszym kwartale 2007 roku wzrost PKB osiągnął 7,4%, podczas gdy w roku 2005 wzrost PKB wynosił zaledwie 3,6%.

Z danych GUS wynika, że w ciągu ostatniego roku płace w sektorze przedsiębiorstw wzrosły o średnio 10,5% osiągając 2885,97 zł, co stanowi najwyższy wzrost płac od 2000 roku. W ciągu ostatniego roku zatrudnienie w przedsiębiorstwach wzrosło o 4,8% i doszło do 5,18 mln. Przeciętny miesięczny dochód na osobę w gospodarstwach domowych wzrósł w porównaniu z 2005 rokiem o 8,5% osiągając wartość 835 zł.

Systematycznie wzrasta polski eksport (wartość z pierwszego półrocza 2007 roku wynosi 182,58 mld zł, tj. o 11,3% więcej niż przed rokiem). Nakłady inwestycyjne w ciągu ostatniego roku wzrosły o 31,4% i wyniosły po pierwszym półroczu 2007 roku 38,8 mld zł.

Stopa bezrobocia wg danych GUS w sierpniu 2007 roku spadła do 12%, podczas gdy w analogicznym okresie 2005 roku wynosiła ona 17,7%, co stanowi spadek o 32,2%.

W 2007 roku inwestorzy zagraniczni zainwestują w Polsce co najmniej 10 mld euro, dzięki czemu powstanie około 10,5 tys. nowych miejsc pracy. Również w roku 2006 inwestycje zagraniczne osiągnęły znakomite rezultaty sięgając rekordowych 11 mld co stanowiło wzrost o 40% w porównaniu z rokiem 2005.
Zabawna jest wiara w stwórczą obecność PiSu w gospodarce, który uważa, że samo jego pojawienie się u steru państwa wywołało cud zwyżek wszelkich wyników ekonomicznych. Prawda o gospodarce jest inna, lata wcześniejszej pracy skutkują efektami. PiS skorzystał z mądrych działań i pracy poprzedników. Z poniedziałku na wtorek nie rośnie eksport, PKB, nie spada bezrobocie, ktoś to wszystko wcześniej przygotował i ruszyło, ale ojcem sukcesu jest oczwiście PiS.
Jako przeciwwagę prowadzonej tu agitacji podam dane dotyczące tego co by było gdyby PS rządził dalej i wprowadził w życie SWOJE pomysły.

Gazeta Platformy Obywatelskiej "POgłos" podliczyła koszty, z którymi wiązałaby się realizacja programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości z 2007 roku. W sumie wyszło 142,02 miliarda złotych.
"POgłos" wylicza kolejne powody do uszczuplenia budżetu bądź zwiększenia wydatków z niego. Gazeta wymienia koszty wprowadzenia w życie kolejnych propozycji PiS: ulgi w podatku PIT, odliczenia z tytułu stworzenia nowego miejsca pracy, obniżenie stawki podatkowej dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, przyspieszona amortyzacja, likwidacja tak zwanego podatku Belki, ograniczenie prywatyzacji, PiS-owski "pakiet antykryzysowy".
Platformowa gazeta wymienia dalej: dokapitalizowanie banku PKO BP, stworzenie Banku Hipotecznego z Agencji Nieruchomości Rolnych, dofinansowanie budownictwa komunalnego, zachowanie samochodów "z kratką", obniżenie niższej stawki VAT, prace interwencyjne w regionach o wysokim bezrobociu, dodatek drożyźniany, zmiany w dodatku mieszkaniowym.
"POgłos" zauważa, że dzięki PiS deficyt budżetu państwa mógłby być wyższy o 142,02 mld złotych, a i to bez uwzględnienia wszystkich propozycji partii Jarosława Kaczyńskiego i odsetek od zaciągniętych długów. - Odsetki od tych pożyczek solidarnie musieliby pokryć obywatele, którzy chętnie przyjmują do wiadomości, że dostaną Inflanty, ale nie wiedzą, że nabytek obciążony jest kolosalnym długiem, po który kiedyś zgłosi się wierzyciel. Prawo i Sprawiedliwość przyjmuje, że patriotyczni Polacy wiedzą, że skoro ktoś ma pieniądze, to skądś je ma, ale nie dotyczy to państwa, które pieniądze ma, ale nie wiadomo skąd - komentuje własne wyliczenia "POgłos".

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-podliczyla-koszty-programu-pis-142-mld-zl,1,4201443,wiadomosc.html

Oczywiście to wszystko nieprawda:)

kosiarz
05-03-2011, 08:21
Prawdziwe liczby przeciw propagandzie PO0wskiej:)

Dlaczego ludzie ciągle łykają te manipulacje.

Ja tylko przypomnę, że w końcu 2007 roku, mielismy 500 mld zadłużenia, dziś ponad 800 mld. Jak widac 140 mld PiS-u, i to całkiem teoretyczne to "mały pikuś" przy 300 mld PO.

I jeszcze coś...od ponad 3 lat PiS nie rządzi...niesamowite? :))
Prenumerujesz tę propagandówkę?? czy jesteś w młodych PO?

ulgi w podatku PIT, odliczenia z tytułu stworzenia nowego miejsca pracy, obniżenie stawki podatkowej dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, przyspieszona amortyzacja, likwidacja tak zwanego podatku Belki, ograniczenie prywatyzacji, PiS-owski "pakiet antykryzysowy".
Platformowa gazeta wymienia dalej: dokapitalizowanie banku PKO BP, stworzenie Banku Hipotecznego z Agencji Nieruchomości Rolnych, dofinansowanie budownictwa komunalnego, zachowanie samochodów "z kratką", obniżenie niższej stawki VAT, prace interwencyjne w regionach o wysokim bezrobociu, dodatek drożyźniany, zmiany w dodatku mieszkaniowym.

Jak najszybciej PiS do władzy!

Żenująca ta wyliczanka PO...przecież oni to obiecywali w wyborach 2007 roku i jeszcze więcej.

maja59
05-03-2011, 08:32
Prawdziwe liczby przeciw propagandzie PO0wskiej:)

Ja tylko przypomnę, że w końcu 2007 roku, mielismy 500 mld zadłużenia, dziś ponad 800 mld. Jak widac 140 mld PiS-u, i to całkiem teoretyczne to "mały pikuś" przy 300 mld PO.

I jeszcze coś...od ponad 3 lat PiS nie rządzi...niesamowite? :))
Prenumerujesz tę propagandówkę?? czy jesteś w młodych PO?

[B]Żenująca ta wyliczanka PO...przecież oni to obiecywali w wyborach 2007 roku i jeszcze więcej.
Nie obrażam cię i nie piszę jaką propagandę łykasz i co innym wciskasz, atak ad personam jest widzę podstawowym narzędziem dyskusji ze zwolennikami PiS.
A na marginesie nie jestem zwolennikiem PO.

kosiarz
05-03-2011, 08:45
W którym miejscu Cię obraziłem? w którym była ta "wycieczka ad personam"?

Piszesz, że nie jesteś zwolennikiem PO...i to Cię usprawiedliwia w podawaniu manipulacyjnych informacji PO-propagandy? Nie masz swojego zdania i nie wiesz co ta partia obiecywała w 2007 roku?
Nie rozumiem, więc...po co to zostało "wklejone".

maja59
05-03-2011, 09:01
W którym miejscu Cię obraziłem? w którym była ta "wycieczka ad personam"?

Piszesz, że nie jesteś zwolennikiem PO...i to Cię usprawiedliwia w podawaniu manipulacyjnych informacji PO-propagandy? Nie masz swojego zdania i nie wiesz co ta partia obiecywała w 2007 roku?
Nie rozumiem, więc...po co to zostało "wklejone".

Jeżeli to nie jest skierowane do mnie rzeczywiście nie czytałam odpowiedzi na mój post.

Prenumerujesz tę propagandówkę?? czy jesteś w młodych PO

Niewiele rozumiesz jeżeli dziwi cię, że ktoś nie będący zwolennikiem PO przytacza wyliczenia PO, które moim zdaniem dobrze obrazują skutki państwa PiS.
To chyba jest taka doktryna, że trzeba walczyć wyłącznie pod sztandarami własnej parii. Partia z młodzieżą, młodzież z partią. Przeciwnikom nie powinno się podobać nic u zwolenników. Nie masz racji. Przytaczam, bo mi sie podoba mimo, iż nie wspieram PO.

kosiarz
05-03-2011, 09:06
Niewiele rozumiesz jeżeli dziwi cię, że ktoś nie będący zwolennikiem PO przytacza wyliczenia PO, które moim zdaniem dobrze obrazują skutki państwa PiS.
To chyba jest taka doktryna, że trzeba walczyć wyłącznie pod sztandarami własnej parii. Partia z młodzieżą, młodzież z partią. Przeciwnikom nie powinno się podobać nic u zwolenników. Nie masz racji. Przytaczam, bo mi sie podoba mimo, iż nie wspieram PO.

Jakie skutki rządów PiS? :) PiS nie rzadzi od ponad 3 lat!
Czy potrafisz wybrać z tego "teoretycznego programu PiS" punkty które PO nie obiecało w 2007 roku wyborcom?

Czyli obniżenie VAT, zniesienie podatku Belki, walkę z bezrobociem ? itd...chyba będziesz umiał oddzielić obietnice PO od PiS? Co Ci się podoba, konkretnie?
Może tylko i wyłacznie "napieprzanka" na PiS? tez tak można..
No i co z tym 300 mld zadłużeniem Polski za rządów PO? nie licząc zadłużenia ZUS czy samorządów...

maja59
05-03-2011, 09:25
Przepraszam;) , że mi się podoba, ale wolność podobania została wywalczona w 1989 roku.
Zwóciłam również uwagę na to, że PiS nie rządzi od trzech lat, sama mu w tym nierządzeniu pomogłam. Zacytowałam wyłącznie prognozy finansowe w przypadku wypełnienia przez PiS, gdyby doszedł do władzy, swojego programu. Myślę, że dobrzesz to rozumiesz, a ze mną rozmawiasz tylko dla podtrzymania interesującego Cię tematu jak to PiS jest niesłusznie atakowany. Nie dotrzymam ci już towarzystwa w tej rozmowie:confused: .

kosiarz
05-03-2011, 09:32
Wkleiłaś PO CO? "bo Ci się podoba" czy jest rzetelna, prawdziwa, merytoryczna?
Co Ci sie podoba? nie rozumiem ciągle. :)

Jezeli Ci się podoba, bo program PiS był liberalny i dawał 140 mld długu a nie 300 to ok, jezeli Ci się podoba bo obiecywali to samo co PO to ok...więc dowiem sie dlaczego Ci się podoba? Na czym te prognozy są oprate? na programie PO z roku 2007?

sama mu w tym nierządzeniu pomogłam.

Mojej rodzinie ani mi nie oddasz zapewne pieniędzy które straciłem przez Twoje "wybory"? ;)

maja59
05-03-2011, 09:45
Mojej rodzinie ani mi nie oddasz zapewne pieniędzy które straciłem przez Twoje "wybory"? ;)
Bardzo mi przkro;) , nie wiedziałam, że Twoje i Twojej rodziny pieniądze były związane ze zwycięstwem PiS. Powinieneś zaskarżyć wyborców niePiS do sądu z powództwa cywilnego o odszkodowanie. Dziękuję, ubawiłam się setnie w ten sobotni poranek:D .

jip
05-03-2011, 09:50
Moim zdaniem zyskałeś, tylko, żeby to wiedzieć trzeba umieć liczyć, a nie liczyć na to co Ci prezes powie, i no i trzeba przed, w trakcie liczenia myśleć...
Ja sobie wyliczyłem, że ja i moja rodzina zyskała przez moje wybory, sąsiedzi też to potwierdzają....

Hypatia
05-03-2011, 10:14
Szkoda mówić!Wiadomo ,że to był rząd wszech czasów i cały świat nam go zazdrościł ,tylko "ten ciemny lud" się na tym nie poznał! Desant ma za zadanie powtarzanie takiej mantry w myśl zasady ,że kłamstwo często powtarzane stanie się prawdą i ciemny starczy lud KSC to kupi ,i robią to z grupsza na trzy zmiany.Do południa pierwsza zmiana,po południu i do późnych godzin nocnych druga zmiana,no i na deser nocne elaboraty ,średnio od 4 do 7. Tymczasem lud KSC nie koniecznie kupi ,bo na ogół ma poglądy wyrobione ,przemyślane i skrystalizowane ,a bywa ,że w ogóle tego nie czyta,bo ile razy w końcu można czytać te same brednie - przynajmniej jakaś część luda!

Kłamstwo?To tylko korzystniejsza wersja zdarzeń!
Cynikos Młodszy

kosiarz
05-03-2011, 10:20
Jakieś argumenty? w którym miejscu zysakałem na rządach PO? gdzie się poprawiło?
Ja podaję argumenty, cyfry, żródła...gdy piszę o dobrych rządach PiS.

Jużnie piszę, co dla mnie jako konserwatysty prawicowego było dobre, bo przecież lewactwo i liberałowie nie muszą tych przekonań podzielać.
Jednak gospodarka, podatki, ekonomia jest dla wszystkich wyznacznikiem podobnym.

,tylko "ten ciemny lud" się na tym nie poznał!

dlaczego się nie poznał? wyborcy jeszcze kilka dni przed wyborami byli przekonani, że rzady PiS były dobre. PiS w sondażach prowadził, czy przegrywał 1-2%. Przy takiej nagonce to i tak cud :)

"Idź na wybory, zmień kraj"! dzieło Balcerowicza i ski, przyczyniło się do wywołania paniki, strachu...na wyborcy poszło więcej o ok 10% wyborców którzy nie potrafili odróżnić VAT-u od CIT-u czy brutto od netto :).

Wczoraj usłyszałem właśnie od takiego wyborcy dojrzałego PO dwa zdania...PiS wprowadził VAT, a miał być to tylko podatek przejściowy!! i "kaczor szerzy nienawiść" :))

kosiarz
05-03-2011, 10:28
Bardzo mi przkro;) , nie wiedziałam, że Twoje i Twojej rodziny pieniądze były związane ze zwycięstwem PiS. Powinieneś zaskarżyć wyborców niePiS do sądu z powództwa cywilnego o odszkodowanie. Dziękuję, ubawiłam się setnie w ten sobotni poranek:D .

Oj były, juz o tym pisaęłm. Płaciłem 32% podatku PIT, i nie miałem ulgi na dzieci, także składkę rentową płaciłem wyższą. Podnieśli także kwotę wolną od podatku.
Nie pisząc już o realnym wzroscie płacy, a teraz dużym spadku.
Wyższych cenach spowodowanych podwyżkami podatków przez Tuska czy osłabieniu narodwoej gospodarki co wpływa na moje płace.
Czy to wystarczy? byś oddała mi utracone korzyści w wyniku rządów PO?