PDA

View Full Version : Rehabilitacja oficerów z Katynia


Lila
24-02-2011, 21:45
Czyż to nie milutki gest naszych braci Rosjan względem pomordowanych polskich oficerów?

A ponieważ ja - pamiętając Kaina i Abla- nie bardzo wierzę w braterstwo,
to chciałabym wiedzieć, na podstawie jakiego uchylonego wyroku, nastąpi ta rehabilitacja "polskich bandziorów"?

Tu się przyznam do złośliwości wrodzonej, która mną powodowała przy zakładaniu tego wątku.
Mianowicie, mam nadzieję na ekwilibrystykę szanownego koleżeństwa. Prawną i moralną.

BTW, żeby mi tu nie pisać, że to przeszłość, bo rehabilitacja to przyszłość właśnie.

pluto37
24-02-2011, 22:59
BTW, żeby mi tu nie pisać, że to przeszłość, bo rehabilitacja to przyszłość właśnie.

Lilu Droga.
To może od pierwszej razy powinnaś ustalić zakres wypowiedzi, ilość i jakis regulamin odnosnie tematu, a takze wyznaczyc cenzora czuwajacego nad poprawnością ideologiczną.
Żeby była jasność w temacie.
:D :D :D
To był postulat w ...kwestii formalnej. oczywiście

Stalin
24-02-2011, 23:21
Spoko, ruskie tak mają. Najpierw muszą zrehabilitować swoich dwadzieścia parę milionów co najmniej - taki był ten system. To co mi się podobało to ostatnie Forum i artykuł o pracach wspólnej komisji polsko - rosyjskiej. Jest zadziwiająca zgodność, co do interpretacji historii, i to jest twórcze na moje oko.
BTW - Niemcy nie muszą nikogo rehabilitować, rozstrzeliwali jak leci a później wypłacili odszkodowania za pracę przymusową
tym którzy przeżyli. To proste jest.
http://img340.imageshack.us/img340/1617/hwscan00198.jpg
Lila - przestań być jednostronna, to wkurza...

Lila
25-02-2011, 13:34
Spoko, ruskie tak mają. Najpierw muszą zrehabilitować swoich dwadzieścia parę milionów co najmniej - taki był ten system. To co mi się podobało to ostatnie Forum i artykuł o pracach wspólnej komisji polsko - rosyjskiej. Jest zadziwiająca zgodność, co do interpretacji historii, i to jest twórcze na moje oko.
BTW - Niemcy nie muszą nikogo rehabilitować, rozstrzeliwali jak leci a później wypłacili odszkodowania za pracę przymusową
tym którzy przeżyli. To proste jest.
http://img340.imageshack.us/img340/1617/hwscan00198.jpg
Lila - przestań być jednostronna, to wkurza...

Mam kłopot akurat z tym, że wkurzam Stalina.
Dzień mi popsułeś kochaniutki, tym patriotyzmem krytycznym.:)

Mnie nie interesuje jaki oni mają system i ich 20 milionów.
Mnie obchodzą moi rodacy. Koniec. Kropka.
Tak jak Niemców interesują tylko swoi.

Mam nadzieję, że znasz rewelacje Der Spiegla co do urządzenia procesu w sprawie wypędzonych?
Podsądnym- Polska?

Oczywiście można napisać 'strachy na Lachy' i 'głupie pismaki', ale takie głosy są coraz częstsze.
Dołożywszy jeszcze 60 mld dla Izraela i ponad 100 dla Żydów amerykańskich, na które zgodził się ten głupi rząd,
to jak myślisz? Długo wytrzymamy?

.....

To nie w temacie; chcę tylko Ci uświadomić, jak każdy dba o siebie. I nie ma powodu, aby zawsze nas kopano w goły tyłek,
bo ktoś ma taki a nie inny system.
Paniał?

Stalin
26-02-2011, 01:59
Dobra refleksja ale spóźniona o parę lat. Już nam nakopali, nawet nie chce mi sie powtarzać po raz kolejny kiedy i gdzie.
Pomordowanym nikt zycia nie wróci i teraz trzeba to odkręcić na takich warunkach, na jakich to możliwe. To wszystko.

Lila
01-03-2011, 17:21
Taaaaa, trzeba odkręcić...
Jak dobrze, że jest w tym świecie kompas wskazujący właściwy kierunek, niezależnie od pogody.
Szkoda zaś, że trzymają go tylko cyngle z Czerskiej.

Stalin
01-03-2011, 19:24
Koszmarne pudło, Lila.Cyngiel nadal trzymają ruskie i to od nich zależy wybór procedury. Przypomnę Ci jeszcze raz:
1. Ruskie mają atomówki
2. Ruskie maja ropę i gaz
3. Ruskie są w Kosmosie
A teraz megastwierdzenie:
4. Ruskie są ważniejsze dla świata niż my
Spróbuj zrozumieć, to ułatwia dyskusje...:D:D:D:D

wuere'le
01-03-2011, 21:36
Pozwolę sobie mieć nieco inne zdanie w tej kwestii.
Otóż rehabilitować można kogoś, kogo posadzono o przestępstwo i za to go skazano.
Generalnie polskich oficerów nie rozstrzelano za jakieś domniemane przestępstwa i ich rehabilitacja nie jest potrzebna.
Radosław Sikorski powiedział:"- Nie rozumiem właściwie po co nam ta rehabilitacja, bo w moich oczach, to są ludzie (oficerowie), na których honorze nie ma żadnej plamy, wręcz odwrotnie."
No właśnie i z tym się zgadzam.
Rosja jednak powinna, choć już po części to robiła, powiedzieć wyraźnie, że zrobił to Stalin, i że przyznają, że tak było i nie oni za to odpowiadają i na tym koniec.
Tak zrobili swego czasu Niemcy i dziś już nie wspomina się przy najmniejszej okazji Hitlera.
Nie oznacza to oczywiście, żeby o wszystkim zapomnieć, nie, pamiętać trzeba, choćby po to, aby w przyszłości do czegoś podobnego nie doszło.Pamiętać trzeba, dla pokoleń, ale nie może to być ciągle karta przetargowa w polityce zagranicznej, o wewnętrznej już nie wspominając.
Rodzinom pomordowanych, tych ludzi już nic nie wskrzesi, nikt na świecie nie wątpi w ich prawość i ciągłe maglowanie tematu niczego nie da.
Niech zapanuje cisza nad tą trumna.
Swoją drogą nie wiem, czemu Rosjanie nie chcą wyraźnie i jasno powiedzieć tego, co wszyscy wiedzą?

Stalin
01-03-2011, 21:46
Radosław Sikorski powiedział:"- Nie rozumiem właściwie po co nam ta rehabilitacja, bo w moich oczach, to są ludzie (oficerowie), na których honorze nie ma żadnej plamy, wręcz odwrotnie."
jest ewidentne dla wszystkich, dla części ruskich też. Problem polega na tym, ze jak zrehabilitują naszych - co w świetle ich prawa (hłe,hłe,hłe, prawa) jest niezbędne to będą musieli zrehabilitować miliony swoich i przyznać się do ludobójstwa generalnie - a tego nikt nie chce.

wuere'le
01-03-2011, 22:10
Stalin, ale to niewątpliwe ludobójstwo było dziełem innego pokolenia, nie obecnych ludzi.
Więc po co chować głowę w piasek?

Stalin
01-03-2011, 22:42
Dlaczego mnie pytasz? To ruskie muszą to zrobić, nie my

pluto37
01-03-2011, 23:15
Stalin, ale to niewątpliwe ludobójstwo było dziełem innego pokolenia, nie obecnych ludzi.
Więc po co chować głowę w piasek?

Po co? Bo jest sporo takich, co muszą iść w zaparte. Przecie to dla nich nie do przyjęcia na sumieniu osobistym, że oni sami, ich tatuś, mamusia, dziadek i inni familianci mogli być wśród tego przemysłowego aparatu śmierci. Strzelać, albo wpisać na listy skazańców swoich i nieswoich. Planeliminacji wroga musiał byc wykonany...
W końcu tam dłużej istniał ustrój powszechnej szczęśliwości, więc dłużej trwa rozstanie.
Zauważ, że u nas to trwało krócej, a stęsknionych nie brakuje. Podobnie jak takich, którzy zwykłe ludzkie, przyziemne s.......o staraja sie przykryc farba niepamieci i kreuja sie na patriotycznych herosów w tym zboznym dziele.
Bo co ZŁE to te "one", ale te one, to były one. Z innej planety i innego plemienia.

Stalin
02-03-2011, 20:57
Właśnie pisali w Koszernej, że będziemy robić ekshumacje pod Kijowem. Będzie 4 cmentarz katyński. Została tylko Białoruś ale oni jak zwykle - odmawiają współpracy.

Lila
03-03-2011, 23:26
Właśnie pisali w Koszernej, że będziemy robić ekshumacje pod Kijowem. Będzie 4 cmentarz katyński. Została tylko Białoruś ale oni jak zwykle - odmawiają współpracy.

No Koba.
Dumna jestem z Ciebie.
Nareszcie przyswoiłeś nomenklaturę.

Stalin
04-03-2011, 09:25
Bo na kolację były pipkes...:D:D:D:D

Lila
20-03-2011, 22:50
Bo na kolację były pipkes...:D:D:D:D

Chyba 'pipek' gęsi?

Stalin
20-03-2011, 23:36
No właśnie, dochodzimy do związków izraelsko-arabskich. Tej gęsi ktoś musiał zrobić kęsim coby koszerna była. :D:D:D:D
a przedsiębiorcy izraelscy hodują świnie na drewnianych pomostach 20 cm nad ziemią Izraela. I każdy rabin poświadczy, że podła wieprzowina nigdy nie dotknęła świętej ziemi Izraela. A każdy, kto będzie chciał mieć karkówkę w knajpie to ją dostanie i wszystko będzie zgodne z zasadami. To proste jest, heh!

Lila
29-03-2011, 22:44
O tak zwanej 'rehabilitacji' możecie zapomnieć.
Nawet całowanie ruskiego tyłka nie pomogło.
A niektóre naiwniaki wierzyły w pojednanie. Z kim? litości.

Stalin
29-03-2011, 22:53
masz lepsze propozycje? to powiedz...:D:D:D:D

Lila
29-03-2011, 22:57
masz lepsze propozycje? to powiedz...:D:D:D:D

Chyba to proste?
Kontynuacja Strasburga.

Przykro mi Ziutek, ale ja uważam, że włażenie satrapie do tyłka, powoduje u niego odruch defekacyjny,
aby włażącego....odrzucić.
Co chyba widać ostatnio?

Zaznaczam, że to jest moje zdanie. Ale cóż ja?
Mały żuczek przy gigantach.

Stalin
29-03-2011, 22:59
A ktoś zrezygnował ze Strasburga? Nic mi o tym nie wiadomo, jedno nie przeszkadza drugiemu przecież...

Lila
29-03-2011, 23:02
Tak, Strasburg pozwala włazić gdzie się chce.

Stalin
30-03-2011, 20:35
I własnie Strasbourga będę się trzymał, innych możliwości nie widzę...:D:D:D:D

Mika corka Uli
23-07-2012, 20:18
Szukalam watku o zolnierzach wykletych, byl w archiwum bez mozliwosci wpisu.




Jestem po wielkiej lekcji historii Polski.
Mama z przyjaciolka urzadzily mi maraton patriotycznych filmow polskich.
Obejrzalam Inke, Doktor Halina, Smierc rotmistrza Pileckiego, General Nil, Willa szczescia.
Jezeli obecna wladz mowi , ze tylko patrzymy do przodu, ze przyszlosc sie liczy, a to co bylo jest w zamknietym rozdziale i nie nalezy go otwierac, to ja wysiadam i nie wiem czy chce byc Polka.

Lila
24-07-2012, 00:41
To obecna władza się nie liczy!
Ci co nazywają Polaków faszystami, nie mają prawa nam mówić gdzie mamy patrzeć.
Młodzież już szykuje się na na 11 listopada,
a władza pracuje nad ustawą, pozwalającą policji strzelać do kobiet w widocznej ciąży i dzieci powyżej 11 lat.

Poniżej wspomnienie z ubiegłego roku;

http://www.youtube.com/watch?v=6DjiOS5F9XM&feature=related

Żołnierze Wyklęci.
Nawet obecna Ekscelencja próbowała do nich wkręcić swojego przodka, ale nie udało się szczególnie.
Teraz to honor.
A przecież polowano na nich jak na watahę wilków, nomen omen, bo przecież rolę watahy przejął PiS obecnie.

Poniżej piosenka, której nie jestem w stanie słuchać bez łez.

Ballada o drugiej konspiracji.

http://www.youtube.com/watch?v=au4BWzfgjLY

Arti
24-07-2012, 01:49
Ballada o drugiej konspiracji.

http://www.youtube.com/watch?v=au4BWzfgjLY

taaa :rolleyes: ....zadumałam się.:redface:

pozdrawianki Lilu ze szlaku.

Mika corka Uli
24-07-2012, 06:36
http://www.youtube.com/watch?v=nYzHP3lpPhI&feature=related


Jestem od Niej tylko 2 lata starsza.


Przytocze slowa Papieza, najwiekszego autorytetu , wedlug mnie, wszech czasow.



Nie jest to cytat dokladny tylko tak jak pamietam sens.


Narod, ktory nie moze lub nie chce nawiazac do dziejow, ktory nie moze wypowiadac sie w zgodzie z wlasna duchowoscia jest narodem niewolniczym.
Narod, ktory odcina sie od historii, wstydzi sie jej, chce wychowac mlodziez bez powiazan historycznych podcina korzenie wlasnego istnienia.

senior A.P.
24-07-2012, 13:54
Do wszystkich COREK POLEK :

UCZCIE SIE PRAWDZIWEJ HISTORI O POLSCE i POLAKACH !

To WY a nie kto inny moze zachowac POLSKE DLA POTOMNYCH,bowiem WY rodzicie POLSKIE DZIECI dla ktorych JEST POLSKA,TO WASZA OJCZYZNA !!!

Nie dopuszczajcie aby WASZE DZIECI byly wyganiane z domu ktoremu na imie POLSKA .
Zabezpieczcie im byt na OJCZYSTEJ ZIEMI !

JESZCZE POLSKA NIE ZGINELA ...... .

Lila
24-07-2012, 16:14
Spokojnie Senior, nie zginie.
Są tacy co pamiętali, pamiętają i pamiętać będą do tchu ostatniego. Amen.

Na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie trwa ekshumacja ofiar terroru komunistycznego prowadzona przez IPN.
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że właśnie tam pochowano m.in. gen. Augusta Emila Fieldorfa ps. „Nil”, rtm. Witolda Pileckiego,
mjr Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszka”.


Lepiej późno niż wcale.

Mika corka Uli
25-07-2012, 23:02
Spokojnie Senior, nie zginie.
Są tacy co pamiętali, pamiętają i pamiętać będą do tchu ostatniego. Amen.

Na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie trwa ekshumacja ofiar terroru komunistycznego prowadzona przez IPN.
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że właśnie tam pochowano m.in. gen. Augusta Emila Fieldorfa ps. „Nil”, rtm. Witolda Pileckiego,
mjr Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszka”.


Lepiej późno niż wcale.



Babcia mowi, ze gdyby w Polsce nie bylo Prezydenta Lecha Kaczynskiego, nie nadszedlby swit.

Nie gin Polsko,
Ja dla Ciebie zgine.
Przeciez kiedys musi nadejs swit

Hypatia
26-07-2012, 03:10
Zapytaj babcię czy możesz już wyjść z piaskownicy, boś już duża dziewczynka i ''Pójdź, dziecię ! Ja Cię uczyć każę !'':D


Tu jest takie specyficzne forum, którego uczestnicy raczej nie mają możliwości ,aby pytać swoje babcie o wskazówki i wytyczne.:rolleyes:

senior A.P.
26-07-2012, 09:28
A babcia nie moze tu cos sama napisac ?

Skomputeryzujcie bacie kochane wnuczeta !

Wnuczko !
Komu swita w Polsce to swita ale wiekszosc ogarnal zmrok i do switu im daleko.

Lila
26-07-2012, 10:01
Senior, spoko.
Światełko w tunelu już widać.
A na razie - pozostając w temacie- jest akcja bolszewika goń z pomnika.
Jest akcja na facebooku oraz powołany został komitet.
Ludzie mają dość. Po pomniku w Ossowie, następny monument jest odnawiany z naszych podatków.

Pomnik Braterstwa Broni, który w listopadzie 2011 roku został zdemontowany z cokołu na warszawskiej Pradze,
trafił do zakładu ślusarsko-kowalskiego w podwarszawskiej miejscowości Kosów
. Tam, zgodnie z decyzją warszawskiego Ratusza, przeszedł renowację.

Będzie się działo, gdy trafi z powrotem na Pragę.

barry
26-07-2012, 11:32
Zabraknie farby i jajek w sklepach

pluto37
26-07-2012, 12:59
Zabraknie farby i jajek w sklepach
barry!
A co zrobisz jak potomstwo tych spod Ossowa i z podobnych miejsc z jajkami i farba wybierze sie do Ostaszkowa, Katynia i dziesiątki innych miejsc w Rosji?
Co będziesz pisał wtedy na forum i gdzie indziej jak ekipa nieznanych sprawców sponiewiera groby tych ponad 20 tys pomordowanych i wielu innych?
Jak sie nie szanuje cudzych grobów, to potem z pretensjami trza będzie pisać żale na Berdyczów jak sie neobolszewicy zrewanżują nie jajkami i farbą a buldożerem.

Lila
26-07-2012, 13:19
Zabraknie farby i jajek w sklepach

I słusznie.
Bo sowieccy obrońcy, jak się zdaje, nie przyjmują do wiadomości,
że praski pomnik stoi pośrednio na grobie tysięcy warszawiaków.

I powinien mieć napis;
z tego miejsca radośnie i z bronią u nogi,
przyglądaliśmy się konającej Warszawie.:(

Hypatia
26-07-2012, 13:52
Warto rozgraniczać pomniki od grobów.
Do grobu i szacunku temu miejscu ma prawo każdy,pomniki winno się stawiać tylko wyjątkowym ludziom za wyjątkowe czyny,lub wyjątkowym wydarzeniom ,które chcemy upamiętnić.
Bohater to jednostka ,która świadomie narażała swoje życie,zdrowie ,byt w imię wyższych racji.Nie wystarczy dać się zabić lub zginąć tragicznie w wypadku ,aby zasłużyć na pomnik i miano bohatera.
Ostatnio pojęcie ''bohater'' uległo straszliwej deprecjacji.
Jadę na kontrakt do Afganistanu i ginę - jestem bohaterem. Ginę w masowej katastrofie - jestem bohaterem.
Czy ci którzy tragicznie zginęli w masakrze w Denver to też bohaterowie ?
Co do pomnika o którym mowa,to nie ma powodu ,aby na polskiej ziemi były pomniki armii depczących tą ziemię. Groby poległych tu żołnierzy tych armii, powinny być otoczone szacunkiem,bo to o nas świadczy ,a nie o nich,ale ich czyny czcić nie musimy ,a nawet nie powinniśmy.:(
Moją dezaprobatę na pewno nie będę wyrażać jajkami bądź farbą.
Zawsze staram się być inna od tych ,których potępiam,bo w przeciwnym razie, moje potępienie jest nieuprawnione i bezwartościowe !

Lila
26-07-2012, 14:14
Ja też!!
Staram się być inna od tych, których potępiam,
więc dezaprobatę - jeśli odwiedzę Pragę- nie zamierzam wyrazić banalnym jajkiem, tylko flakonem po moich ukochanych perfumach 'Dune'.
100ml.

Hypatia
26-07-2012, 14:28
Ja też!!
Staram się być inna od tych, których potępiam,
więc dezaprobatę - jeśli odwiedzę Pragę- nie zamierzam wyrazić banalnym jajkiem, tylko flakonem po moich ukochanych perfumach 'Dune'.
100ml.

Kabotyństwo !:rolleyes:

Lila
26-07-2012, 14:36
No wiesz?
Kabotyństwo byłoby, gdyby flakon był pełny.
A on będzie pusty i ...bez zawleczki.

Hypatia
26-07-2012, 15:09
No wiesz?
Kabotyństwo byłoby, gdyby flakon był pełny.
A on będzie pusty i ...bez zawleczki.


Myślałam ,że nie lubisz takich efekciarskich,pustych gestów. Przecież zawsze krytykowałaś Palikota,a to przecież on, jest mistrzem nad mistrzami od takiej tandety. Czyżby jednak jakieś powinowactwo duchowe?:icon_eek:

Lila
26-07-2012, 15:15
Myślałam ,że nie lubisz takich efekciarskich,pustych gestów. Przecież zawsze krytykowałaś Palikota,a to przecież on, jest mistrzem nad mistrzami od takiej tandety. Czyżby jednak jakieś powinowactwo duchowe?:icon_eek:

No nie wiem, nie wiem.
A co ? wolałabyś, aby sowieciarze dostali w łeb plastikowym penisem, a nie 'Dune'?
Jak zwykle masz rację. Byłoby to adekwatne dla sławy, jaka się niosła wraz z tą wspaniałą armią.

Hypatia
26-07-2012, 15:28
Wszak zgodne jesteśmy ,że pomnik stanąć nie powinien.
Więc co do Cyryla się zgadzamy ,ale Metody..... to już inna bajka!

Lila
26-07-2012, 15:30
Ha, ale zaakceptuj proszę, mą inność!
:):):)

barry
26-07-2012, 21:42
Mamy na Bemowie w Parszawie (dawniej Warszawa) Pomnik Żołnierzy Wyklętych. Chodzą tam mieszkańcy z psami aby je wypróżnić albo z pobliskiej jadłodajni jeść tam na ławeczkach chińskie przysmaki.
Oczywiście po sobie nie posprzątają.
Takie Polaków chowanie.....
Trudno będzie wychowywać ludzi nasiąkniętych brakiem czci
i teoriami "jakośtobędzie" i "róbtacochceta".

barry
26-07-2012, 22:19
Odpowiadam Pluto37. Bardzo źle mnie zrozumiałeś. Jestem za poważny na takie metody i nie tak wychowany. Chciałem tylko podkreślić, że często je się stosuje nie tylko w Polsce ale i w Katyniu również oraz innych miejscach na świecie. Bo to co Ci się wydaje że mogą zrobić inni to to już zrobili i robią. Jestem w tym temacie na bieżąco.

pluto37
26-07-2012, 23:19
Odpowiadam Pluto37. Bardzo źle mnie zrozumiałeś. Jestem za poważny na takie metody i nie tak wychowany. Chciałem tylko podkreślić, że często je się stosuje nie tylko w Polsce ale i w Katyniu również oraz innych miejscach na świecie. Bo to co Ci się wydaje że mogą zrobić inni to to już zrobili i robią. Jestem w tym temacie na bieżąco.

napisałeś to w taki sposób, że wyszło na to, iż masz chęć wybrać sie na groby czerwonoarmiejców z jajami i farbą.
Ale skoro to jedynie błąd interpretacji, to wszystko w porządku.
od zawsze stałem na stanowisku, że groby wojenne i cmentarze należy zostawić w spokoju, a wszelkie ekscesy tępić.
Od wojny upłynęło już wystarczająco dużo lat, żeby zostawić wojennych nieboszczyków w spokoju.
Resztę niech załatwiają rzetelnie historycy.
Na warszawskich Powązkach jest aleja tytanów komunizma rodzimego chowu, którzy zrobili nam lepiej, niż te bolszewiki spod Ossowa i jakoś nikt jajami i farbą marmurów im nie traktuje. Choć za żywota lud prawowierny bluzg niejeden pod ich adresem spełnił:)
A co do pomników z epoki, to Kozłówka jest dobrym miejscem, albo odlewnia w Gliwicach.
tu chyba różnic zdań między nami nie będzie.

barry
27-07-2012, 09:17
Fakt, że ja to napisałem dwuznacznie ale nie zamierzałem tego. Przepraszam, że wprowadziłem w błąd.
Znam świetnie Aleję Zasłużonych na Powązkach Wojskowych i kto tam pochowany. Niektórych znałem z widzenia bo mieszkałem w tej samej okolicy. Znam też od kilkudziesięciu lat to jest od '60 miejsce na Starych Powązkach, gdzie zapalałem na symbolicznym placyku katyńskim świeczki, by rano już ich nie było. Że chodziło o Katyń to była kartka papieru przybita patykiem w ziemię z napisem Katyń. Zawsze szanowałem groby. Jednak cieszyłem się, jak Dzierżyńskiemu - cynglowi Stalina, malowano łapki czerwoną farbą. Dlatego dopuszczam w swojej mentalności malowanie pomników ludobójców czerwoną farbą ale ich groby winny być nietykalne. Grób to dla mnie zawsze była świętość. Nawet za kradzież z grobu bym serwował bardzo surowe kary więzienia.
A pomniki niechciane - winne być np. gdzieś na uboczu aby wszyscy pamiętali o zbrodniach i zbrodniarzach. Ale niech to będzie nie tyle w miejscu niewidocznym tylko w innym, aby nie mieszały się z tymi zasłużonymi. Nie gloryfikowały się same poprzez miejsce postawienia. Pomnik na Pradze jest rzeczywiście pomnikiem hańby. Nie z powodu tych malućkich co poginęli z każdej strony. To jest pomnik obrazy i tych malućkich i Polaków i Rosjan. Jest to pomnik tyrana Stalina tylko w innej formie. Przecież wiadomo, że Stalin i swoich mordował. Ktoś napisał, że około 10 mln. 10 mln to wymordował poprzez nieudolną taktykę i zamordowanie swoich oficerów. Podejrzewam, że wraz z głodem - sztucznym głodem i budową wielkich budowli - grobowców tych, co zasłabli - wyjdzie tego ze 100 mln. Przypominam, Niemców zginęło 10 mln a walczyli w całej Europie. Rosjan ponad 20 mln.
Powiedz mi tak szczerze - w jaki sposób można było udowodnić w latach PRL, że ten gloryfikowany bandyta Dzierżyński ma na sumieniu miliony ofiar. Gdy wszędzie było napisane, że to duma narodu polskiego. Tylko skrycie pomalować mu rączki na czerwono. Wtedy ludzie zaczynali się zastanawiać. Oczywiście ci, co historię mają w tyle.

Hypatia
27-07-2012, 11:15
Howk ! Pełna zgoda !:)

senior A.P.
27-07-2012, 11:19
Zapytam wprost :

Ten Dzierzynski to jakie mial korzenie rodowe ?

Wsrod komunistow byli/sa jacys Polacy ???

Moze ludzie nie potrafia dzisiaj odrozniac czystej krwi narodowej od mieszanej (?),cos mi sie tak wydaje .

Polak Polakowi nierowny choc nazwiska maja polskie .

pluto37
27-07-2012, 11:44
Powiedz mi tak szczerze - w jaki sposób można było udowodnić w latach PRL, że ten gloryfikowany bandyta Dzierżyński ma na sumieniu miliony ofiar. Gdy wszędzie było napisane, że to duma narodu polskiego. Tylko skrycie pomalować mu rączki na czerwono. Wtedy ludzie zaczynali się zastanawiać. Oczywiście ci, co historię mają w tyle.

Muszę przyznać, że jakoś nie miałem problemu ani z tym, żeby wiedzieć kto był jaki who, ani z tym żeby się specjalnie z wiedzą kryć. Mimo żem powojenny rocznik.
Wystarczyło spotykać na drodze żywota właściwych ludzi i słuchać tego co widzieli i o czym opowiadali. Nie było też tak, że odpowiedniej literatury nie było w tem temacie.
Fakt, że nie każdemu było dane, ale też było i tak, że nie każdy chciał słuchać i konsumować wiedzę.
Nie zapominajmy też, że PRL to w dużej części ci co ze "wsi do miast" bez historycznego bagażu w nowym miejscu. Bo jak ci w domu, w rodzinie, wśród znajomych nie przekazano wiedzy w tej materii, to jej potem brakło.
O tym gdzie była katownia UB w moim grodziszczu mogłeś się dowiedzieć jedynie od "starych" częstochowian, bo "nowi" tej wiedzy nie mieli, bo i skąd. O tych katowanych tez nie bo nikt z wypuszczonych nie chwalił sie tym publicznie.
A jak juz o Katyniu, to opowiem taka juz historyczna anegdote. W kwietniu 81 nieznani sprawcy namalowali w centrum miasta Katyń Pomścimy w czasie porannego szczytu kiedy ludzi przemieszczali sie do pracy. Młode w naszej firmie dyskutowały o tym jedynie z powodu tego, ze ormowcy zmobilizowani w trybie pilnym musieli w asyscie widzów ten napis scierać i myć ścianę. Po chwilowej ekscytacji pada pytanie.. Panie kierowniku! A co to był ten Katyń?
Nikt nie jest w stanie mi wmówić, że za gierkowskiego PRL-u ludzie nie mogli wiedzieć czym był Katyń, kim był Dzierżyński i jakim zbrodniarzem był Stalin.
Naszym współczesnym problemem jest ten 'drobiazg", że ci co o tych historiach dowiedzieli sie stosunkowo niedawno chcą być wiekszymi znawcami tematu niż ci których on dotykał w wiekszym czy mniejszym stopniu od wojny.
I jeszcze jeden drobiazg, na który zwrócił mi uwage jeden z żyjących jeszcze powstańców warszawskich. przeczytał memuary swojego pokomendnego i nerwy go biorą na stek wyssanych z palca bzdur w tych memuarach umieszczonych, a czego jak czego, ale sprawnej płyty pamięci Andrzejowi mimo wieku odmówic nie można.

pluto37
27-07-2012, 12:02
[QUOTE]Zapytam wprost :

Ten Dzierzynski to jakie mial korzenie rodowe ?
towarzyszu!Majorze! On beł czisty rasowo Polak kresowego pochodzenia.

Wsrod komunistow byli/sa jacys Polacy ???
jeden to beł wasz tow.majorze ukochany wuc nazwiskiem Jaruzelski Wojciech dobrego ślacheckiego chowu. Ino sie komunisstycznie zborsuczył.

Moze ludzie nie potrafia dzisiaj odrozniac czystej krwi narodowej od mieszanej (?),cos mi sie tak wydaje .
Śta błąd zrobili dezerterując do sieliska imperializmu.
W Polsce wybitnie brakuje fachowców w tej materii [ stanowczo zbyt mało Bubli:D ], a przecie za waszych czasów tow.majorze Jaruzelski czyścił rasowo LWP w zdecydowany sposób wzmacniając armię Izraela. :) :)
A wasz brat majorze co to go woroszyłowki nie przyjeli, to zbrzydzenia rasowego nie miał? Bo za jego kariery LWP i waszej, kadrowo było mało cziste rasowo. I ruskiej swołoczy co ledwo pa polski bałakali tez sporo było.

Polak Polakowi nierowny choc nazwiska maja polskie .
Fakt. Nie każdy moze być kolegą Gortata i Bartmana:D :D
A juz taki Wasserman to było całkiem dziwne zjawisko:) :) :)
tow. majorze AP!
Pamiętacie jeszcze rotę przysiegi kiedyście składali oficerskie ślubowanie? i ....coś o "sojuszniku"?

barry
27-07-2012, 22:02
Już tyle plotek czy też prawd krąży o narodowościach, że tak na prawdę nie wiadomo, Who is Who. Dzierżyński ponoć Polak z dobrej rodziny. Rokossowski ni to Polaki ni to Rus. Rodzice pochowani na Bródnie w Warszawie po katolicku. On pod murami Kremla za podpis z Poznania. Stalin - hybryda Gruzina chyba z Przewalskim a może i z koniem Przewalskiego. Lenin to Rus, Polak, Żyd w jednym ciele. Jaruzelski też z dobrej rodziny. Hitler to mieszaniec. Barry też mieszaniec. Oj, chyba wszyscy jesteśmy mieszańcami. Ale ludziom złym trzeba przygotować odpowiednią oprawę.
Tak duża liczba Polaków nie bierze się przypadkowo. Po prostu pod zaborem studiowało sporo Polaków w rosyjskich uczelniach. Przy takiej ilości zawsze znajdzie się kanalia.
Dodam jeszcze że Gagarin miał polskie korzenie. Itd, itd.
Chcę też poruszyć sprawę psychiki ludzkiej. Dla sporej liczby Polaków, jedzących pokrzywę na obiad, Sowiety były błogosławieństwem. Natura ludzka to węzeł gordyjski. Dlatego proponuję grobów nie ruszać, fałszywe pomniki poprzestawiać a czasem łapki pomalować wybitnemu tyranowi niezależnie od jego narodowości. A węzła nie siekać mieczem bo ucierpią niewinni.

pluto37
27-07-2012, 23:15
Barry!
Bo nie narodowość "robi" z człowieka bydlę, choć być może obrażam bydlęta.
S...stwo to cecha indywidualna i każdy ćwiczy je na własny rachunek.
Żaden bolszewizm, żaden faszyzm nie miałby szans na zbiorowe szaleństwo gdyby nie zaczęły sie od indywidualnej paranoi wspartej przez indywidualne decyzje tych co szaleńców u źródła poparli.
A potem to już leci.
Z tym, że do PZPR,NSDAP,Bolszewików,Ub,MO,SB i podobnych tez trza było własnoręczny cyrograf podpisać.
Tow.major rezerwy LWp też bronił socjalizmu w 68,70,76,80 i dłużej po własnoręcznym podpisaniu odpowiedniej bumagi. bez tego jedynie do zasadniczej brali.

babciela
28-07-2012, 11:22
Chwileczke- a w jaki sposób Wam przeszkadzają i groby pomniki szeregowych - wlasciwie miesa armatniego- Sowietów- szli bo taki mieli rozkaz-ze, nie rozumieli niczego- czy to ich wina?- wode z mózgu robiono im od dziecinstwa....
pamietajcie , ze w Rosji sowieckiej zostawili matki, zony, dzieci-ktore cierpiały jak kazdy czLowiek.
Ja uwazam, ze stosunek do zmarłych, starych ludzi, zwierzat w jakis sposób stanowi o kulturze narodu. Ze nasze polskie groby katynskie są takie jakie są- tez swiadczy o kulturze narodu, gdzie sa pochowani NASI.
Nalezaloby powiedziec-" ciszej nad ta trumną"-i dać swiety spokój zabitym w dzialaniach wojennych- pomordowanym w duzej czesci przez swoich- zolnierzy sowieckich.

senior A.P.
28-07-2012, 13:10
Pluto37 (czy jak ci tam) - gen.Jaruzelski to twoj wrog i Armia Czerwona tez ?

Zylby ty dzisiaj gdyby nie oni ???

To tylko tyle na twoje plucie (ja ci nie wrog) ,zas rodziny poszukaj sobie w poblizu i do mojej nie pchaj swych raczek ,bo na starosc paraliz mozliwy !

Zgadzam sie "barry" ze dzisiaj nie wiadomo "kto jest kto" ale dla tych co wiedziec nie chca i na dodatek boja sie .

Ten co chce widziec zobaczy,ten kto chce uslyszec uslyszy .

Ten co chce WOLNOSCI musi sobie ja WYWALCZYC !
Wrogow ze swego domu i OJCZYZNY POGONIC !!!

Hypatia
28-07-2012, 13:25
Chwileczke- a w jaki sposób Wam przeszkadzają i groby pomniki szeregowych - wlasciwie miesa armatniego- Sowietów- szli bo taki mieli rozkaz-ze, nie rozumieli niczego- czy to ich wina?- wode z mózgu robiono im od dziecinstwa....
pamietajcie , ze w Rosji sowieckiej zostawili matki, zony, dzieci-ktore cierpiały jak kazdy czLowiek.
Ja uwazam, ze stosunek do zmarłych, starych ludzi, zwierzat w jakis sposób stanowi o kulturze narodu. Ze nasze polskie groby katynskie są takie jakie są- tez swiadczy o kulturze narodu, gdzie sa pochowani NASI.
Nalezaloby powiedziec-" ciszej nad ta trumną"-i dać swiety spokój zabitym w dzialaniach wojennych- pomordowanym w duzej czesci przez swoich- zolnierzy sowieckich.


A w którym to poście - wystarczy ,że podasz numer - i kto ,nawołuje do niszczenia i bezczeszczenia grobów? Gdzieś to wyczytała ? Oczami duszy chyba ? A pomników krasnej armii obojętnie jak ''ładnie i ckliwie opakowanych'' czas minął .
Хватить, понимаешь?
Nie zmyślaj ,bo to nieładnie ,a ludziom w naszym wieku wstyd !

Lila
28-07-2012, 13:34
Pluto37 (czy jak ci tam) - gen.Jaruzelski to twoj wrog i Armia Czerwona tez ?

Zylby ty dzisiaj gdyby nie oni ???

To tylko tyle na twoje plucie (ja ci nie wrog) ,zas rodziny poszukaj sobie w poblizu i do mojej nie pchaj swych raczek ,bo na starosc paraliz mozliwy !

Zgadzam sie "barry" ze dzisiaj nie wiadomo "kto jest kto" ale dla tych co wiedziec nie chca i na dodatek boja sie .

Ten co chce widziec zobaczy,ten kto chce uslyszec uslyszy .

Ten co chce WOLNOSCI musi sobie ja WYWALCZYC !
Wrogow ze swego domu i OJCZYZNY POGONIC !!!

Senior, nie przejmuj się.
Sympatie ludzkie chodzą pokrętnymi drogami,
bo ja Ciebie lubię, lecz Jaruzelskiego uważam za zbrodniarza.
Z kolei nie uważam za stosowne,
aby wyborcy Chrabiego cherbu Bul, natrząsali się z Twoich sympatii,
skoro twórca dni Ekscelencji szedł ramię w ramię z W.J. w armii Berlinga,
a jego jednostka z marszu została przekształcona w oddział zwalczający AK.

pluto37
28-07-2012, 14:25
[QUOTE]Pluto37 (czy jak ci tam) - gen.Jaruzelski to twoj wrog i Armia Czerwona tez ?
swołocz jest swołocz. czy mój wróg na dzis? nie, bo ani sowiecka armia nie istnieje, ani Jaruzelski dzis nie jest groźny.
On może służyć jedynie za żywy jeszcze eksponat zdrajcy NARODU ze wszystkimi tego elementami. Sprzedawczyk,komunista,morderca wydający rozkazy do strzelania do robotniczego ludu, najeźdźca Czech i bandyta spuszczający wojsko na społeczeństwo w 81 roku. i bolszewicki dupowłaz. jeśli jeszcze Żydów komunistów można jakos zrozumieć, że stali się czlenami bolszewickiej partii, to "rasowego" Polaka, którego rodzina doznała od bolszewików opresji już nie. To nie był tępy Gomułka z czworaków, tylko swiadomy swego szubrastwa pisaty, czytaty POLAK tylko świadoma szuja z charakteru. I tego mu żadne farbowanie życiorysu i akty uwielbienia takich ja ty nie zmienią.
Zylby ty dzisiaj gdyby nie oni ???
Żyłby ja i nie gorzej niz dzis, choć dzis narzekać nie śmiem.
Ja wiem, że takim jak ty trudno pojąć, że bez sowieckiej armii i jej wodza nie byłoby wojny. Adolf sam miałby wieksze problemy niz mial... i ja z takich co lali bolszewika a nie tulili sie do niego.
germańca też.
To tylko tyle na twoje plucie (ja ci nie wrog) ,zas rodziny poszukaj sobie w poblizu i do mojej nie pchaj swych raczek ,bo na starosc paraliz mozliwy !
tow.majorze! każdy ma rodzine z jakimis tradycjami. Te moje jak wyżej napisałem lali bolszewika a potem byli za wrogów ludu komunistycznego. takiego jak ty. Te moje do woroszyłowki sie nie pchali. Ja z resztą też. My nie broniliśmy socjalizma w sojuszu z bolszewikiem jak niepodległości. Tradycje rodzinne nie pozwalały na świnienie się i czekanie aż kawka na czerwono zapaprze pagony. Porządny polak do tego stopnia się nie świnił.
To wstydzić się nie musi.
Macie tow.majorze pecha. My wasze wyczyny pamietamy i co to co były warte też.
jak nazywacie opisy powyższe opisy pluciem, to sie mylicie. My już dawno doszliśmy do wniosku, że ...szkoda śliny. Wystarczy pisać i opowiadac PRAWDĘ.
Na Powązkach właśnie wykopują ofiary podobnych do was majorze miłosników ARMII CZERWONEJ i Jaruzelskiego, który od zarania w tym się babrał po łokcie. On ma rączęta w kolorze takim jak opisał Barry przy okazji monumentu Dzierżyńskiego.
Zgadzam sie "barry" ze dzisiaj nie wiadomo "kto jest kto" ale dla tych co wiedziec nie chca i na dodatek boja sie .
masz rację. Wiemy. W końcu sam własnoręcznie przedstawiłeś sie nam, a my jedynie z tego przedstawienia wyciagamy wnioski.
W końcu niejednego komucha i bezpartyjnego bolszewika w życiu widzieliśmy.

Ten co chce WOLNOSCI musi sobie ja WYWALCZYC !
Wrogow ze swego domu i OJCZYZNY POGONIC !!!
A wiesz! Gdybys nie był w Georgii USA, to zauważyłbyś, że pogoniliśmy. I dlatego ani jednego sołdata Czerwonej Armii u nas niet, a takie jak ty muszą siedzieć po norach i jęczeć za utraconym socjalistycznym rajem i Jaruzelskim, ktory jedynie z litości Narodu nie skończył jak jego rumuński kumpel.

Hypatia
28-07-2012, 14:35
http://www.youtube.com/watch?v=Cnd9MGR_ySQ

pluto37
28-07-2012, 14:53
[QUOTE]Chwileczke- a w jaki sposób Wam przeszkadzają i groby pomniki szeregowych - wlasciwie miesa armatniego- Sowietów- szli bo taki mieli rozkaz-ze, nie rozumieli niczego- czy to ich wina?- wode z mózgu robiono im od dziecinstwa....
Elu! Wybierz się przy okazji na cmentarz Kule. Zauważysz tam, że NIKT grobów sowieckiej armii nie bezcześci. obelisk nad nimi też nie jest naruszony. I nie widać chętnych na takie wyczyny.

A pomniki? To już inna para kaloszy. Jeśli zauważysz tytuł tego wątku, to dotyczy on zdarzeń spowodowanych przez tych którym te pomniki są poświęcone.
Trzeba wybrac coś. Albo czcimy monumentami ofiary, albo oprawców. Tzw. "przyjaźń" polsko-radziecka trwała już wtedy kiedy mordowano i zsyłano miliony Polaków na zagładę.
I trzeba też pamietać, że to nie Polacy najechali na bolszewicką Rosje, a radzieccy przyjaciele wyrazili w specyficzny sposób "przyjaźń" między narodami, którą tow. major AP wraz z bratem co się do woroszyłowki nie dostał, utrwalał.

Ja uwazam, ze stosunek do zmarłych, starych ludzi, zwierzat w jakis sposób stanowi o kulturze narodu. Ze nasze polskie groby katynskie są takie jakie są- tez swiadczy o kulturze narodu, gdzie sa pochowani NASI.
To właśnie w moich postach odnośnie grobów propaguję.
Co do starych ludzi, to są pewne różnice. Każdy stary był kiedyś młody i wybierał swoją życiową drogę w taki, a nie inny sposób.
To, że dzisiejszy stary świnił się w młodości nie powinno być zapomniane tylko dlatego, ze się zestarzał.
Polecam świeżą publikację wnuka jednego z aktywnych działaczy Goralenvolku". Dobra w temacie ciszy nad trumnami.
Nalezaloby powiedziec-" ciszej nad ta trumną"-i dać swiety spokój zabitym w dzialaniach wojennych- pomordowanym w duzej czesci przez swoich- zolnierzy sowieckich.

Nie podzielam Twojej opinii. Gdyby nie to, że ciszy nad trumnami nie było, to cmentarz katyński pokryłby brzozowy las, ofiary stalinowskich mordów byłyby nieznane, a Rosjanie dalej nie wiedzieliby, że w katyńskim lesie spoczywają dziesiątki tysięcy ofiar ich własnego reżymu.
W naszym grodzie znaczna część ludzi wie gdzie była siedziba gestapo, natomiast gdzie była katownia UB już całkiem niewielu.

Hypatia
28-07-2012, 15:02
Wrogow ze swego domu i OJCZYZNY POGONIC !!!



Pogoniliśmy ! Gdybyś z kolegami i towarzyszami nie przeszkadzał ,może byłoby łatwiej,ale jakoś sobie daliśmy radę ,a Ty dałeś dyla za ocean do tej ohydnej demokracji i tych wstrętnych kapitalistów. A może Ty pojechałeś budować im socjalizm ?:icon_eek:

Hypatia
28-07-2012, 15:06
Nie podzielam Twojej opinii. Gdyby nie to, że ciszy nad trumnami nie było, to cmentarz katyński pokryłby brzozowy las, ofiary stalinowskich mordów byłyby nieznane, a Rosjanie dalej nie wiedzieliby, że w katyńskim lesie spoczywają dziesiątki tysięcy ofiar ich własnego reżymu.
W naszym grodzie znaczna część ludzi wie gdzie była siedziba gestapo, natomiast gdzie była katownia UB już całkiem niewielu.


A przez Cmentarz Orląt we Lwowie biegłaby droga ,a po grobach ,ani śladu !

pluto37
29-07-2012, 13:18
A przez Cmentarz Orląt we Lwowie biegłaby droga ,a po grobach ,ani śladu !

Tu znajdziesz kolejne kwiatki z historycznego poletka.
http://www.wprost.pl/ar/329955/Litwa-jednego-narodu/
Jak sobie poradzic z pamięcią Polaków i Litwinów w ramach Rzeczypospolitej Obojga Narodów??
Szczególnie jesli idzie o bieżące stosunki między obu państwami.
Ten tekst jakoś nie wzbudził wielkich emocji a szkoda.
Interesująca wydaje sie postawa Adamkusa w fetowaniu prohitlerowskiego premiera Litwy.
A warto przypomnieć, ze to ponoć był wielki przyjaciel Polski i Lecha Kaczyńskiego osobiście..

senior A.P.
29-07-2012, 14:09
Ustapilem wam miejsca w Polsce .
Tak z goscinnosci i grzecznosci .

Mam nadzieje ,ze potomni mi to wybacza.

Socjalizmu w USA nie musialem budowac ,bo on tu juz byl a komunizm ma (podobno) dopiero nastac.

Bez zlosliwosci - PROSZE !

Lila
08-08-2012, 14:35
Ustapilem wam miejsca w Polsce .
Tak z goscinnosci i grzecznosci .

Mam nadzieje ,ze potomni mi to wybacza.

Socjalizmu w USA nie musialem budowac ,bo on tu juz byl a komunizm ma (podobno) dopiero nastac.

Bez zlosliwosci - PROSZE !

Nie tłumacz się Augustyn, bo tłumaczy się winny. Co kto będziesz wsadzał swój czerwony nos w Twoje sprawy.

A na Powązkach praca wre.
Niebawem odnajdą się ciała ''Nila'' i ''Łupaszki''.
Jak będziesz miał czas cofnij się do wątku ''Żołnierze Wyklęci''.
Poczytaj, co o nich piszą ci, co Ciebie traktują 'towarzyszem' a będziesz miał pogląd na czerwoność Twoich adwersarzy.
Doskonały test na kacapskie DNA.

Lila
16-08-2012, 13:10
No to dalej temat Powązek.

Prace ekshumacyjne na "łączce" na warszawskich Powązkach odsłaniają makabryczną tajemnicę.
Ciała potajemnie chowanych tam oficerów AK były najprawdopodobniej przed zakopaniem niszczone i rozdrabniane
- tak wynika z ostatniego znaleziska dokonanego przez ekipę specjalistów IPN.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/34143-makabryczne-odkrycie-na-powazkach-ciala-potajemnie-chowanych-tam-oficerow-ak-byly-przed-zakopaniem-niszczone-i-rozdrabniane

Częgo jeszcze się dowiemy o zbydlęceniu ( przepraszam bydełko, to tylko nazwa) ''polskich'' oprawców?
Miano ich zniszczyć, a jednak powstają z grobów.

ps. w tym kontekście adekwatnie brzmi podpis naszej koleżanki, z którą bardzo lubię się kłócić, tak bardzo jak Ją lubię,:)
''precz z polskim faszyzmem''.

Choć chyba nie to miała na myśli.:)
A szkoda.:)

Hypatia
16-08-2012, 13:15
No to dalej temat Powązek.



http://wpolityce.pl/wydarzenia/34143-makabryczne-odkrycie-na-powazkach-ciala-potajemnie-chowanych-tam-oficerow-ak-byly-przed-zakopaniem-niszczone-i-rozdrabniane

Częgo jeszcze się dowiemy o zbydlęceniu ( przepraszam bydełko, to tylko nazwa) ''polskich'' oprawców?
Miano ich zniszczyć, a jednak powstają z grobów.
Przeczytaj sobie ''Śród żywych duchów''. Naprawdę warto.

senior A.P.
19-08-2012, 11:42
Mam bardzo powazne pytanie do POWAZNYCH SENIOREK i SENIOROW przy tym temacie :
Czy wsrod oficerow polskich,ktorzy zostali zamordowani w Katyniu,byli oficerowie zydowskiego pochodzenia ?
Jezeli tak ,to prosze o wymienienie ich z nazwiska jakie na ten czas posiadali.

Jarosław II
19-08-2012, 11:55
Więcej takich oficerów było po wojnie.:D

ostatek
19-08-2012, 12:53
Mam bardzo powazne pytanie do POWAZNYCH SENIOREK i SENIOROW przy tym temacie :
Czy wsrod oficerow polskich,ktorzy zostali zamordowani w Katyniu,byli oficerowie zydowskiego pochodzenia ?
Jezeli tak ,to prosze o wymienienie ich z nazwiska jakie na ten czas posiadali.
Szacuje się, iż około 5% z 20 tysięcy ofiar radzieckich obozów stanowili Żydzi (przyjmuje się; ca 450 oficerów i podoficerów oraz podchorążych z Listy Katyńskiej). Jednym z zamordowanych w Katyniu polskich oficerów był naczelny rabin Wojska Polskiego - Baruch Steinberg. Mówi się o niezwykłej solidarności ponad podziałami religijnymi wśród uwięzionych oficerów. Na cmentarzu żydowskim w Warszawie jest pomnik żydowskich oficerów Wojska Polskiego zamordowanych w Katyniu, Miednoje, Kozielsku, Ostaszkowie i Charkowie.
Nazwiska tutaj: http://poznan.jewish.org.pl/index.php/katyn-lista/

Mar-Basia
19-08-2012, 13:31
Szacuje się, iż około 5% z 20 tysięcy ofiar radzieckich obozów stanowili Żydzi (przyjmuje się; ca 450 oficerów i podoficerów oraz podchorążych z Listy Katyńskiej). Jednym z zamordowanych w Katyniu polskich oficerów był naczelny rabin Wojska Polskiego - Baruch Steinberg. Mówi się o niezwykłej solidarności ponad podziałami religijnymi wśród uwięzionych oficerów. Na cmentarzu żydowskim w Warszawie jest pomnik żydowskich oficerów Wojska Polskiego zamordowanych w Katyniu, Miednoje, Kozielsku, Ostaszkowie i Charkowie.
Nazwiska tutaj: http://poznan.jewish.org.pl/index.php/katyn-lista/

Smutne to wszystko co sie czyta na tym watku...Antysemityzm paruje i kroluje.
Dzieki Ostatku za podany link - moze dotrze do co poniektorych panow. Choc mam duze watpliwosci - sa ludzie, ktorych nigdy nie zmienisz.

Odwroce pytanie: czy wedlug panow tu wciskajacych KITY - obywatele polscy innego niz katolickiego wyznania nie mieli PRAWA byc patriotami i walczyc za ojczyzne ???....pewnie tez odbierzecie im prawo do istnienia na liscie pomordowanych wsrod "zacznych ojcow rodzin, Polakow katolikow".

Wlasnie to nazywa sie ANTYPOLONIZM i RASIZM. :( :( :(

Lila
19-08-2012, 13:53
Przykro mi, ale mówiąc o antysemityźmie,
nie można zapominać, że większość z bezpośrednich wykonawców to obywatele sowieccy żydowskiego pochodzenia.

http://konflikty.wp.pl/kat,1020231,title,Rosyjski-historyk-ujawnia-nazwiska-mordercow-z-Katynia,wid,13910919,wiadomosc.html?ticaid=1f03c&_ticrsn=5

Taka jest prawda.

A Senior AP chciał nazwiska.
Było ich dużo, bardzo dużo. Polskich patriotów pochodzenia żydowskiego, którzy zginęli za Ojczyznę.

To tylko jeden z obozów. Kozielsk.

1. Archichowski Mieczysław, ppor. rez., KMed

2. Ballaban Karol, kpt. rez., KMed

3. Baranowski Tadeusz, por. zaw., Centrum Kształcenia Medycznego

4. Baumfeld Gustaw, kpt. rez. artylerii

5. Berensztejn Fajwisz

6. Berlinerblau Leopold, por. rez., KMed

7. Bierer Izaak, ppor. rez., 5. batalion saperów

8. Birbaum Mieczysław, por. rez. piech., 1 Okręg Wojskowy, kawaler Virtuti Militari

9. Bober Antoni, por. rez., 3. Szpital Okręgowy

10. Bombel Abram (Antoni), ppor. rez., KMed

11. Brandwajn Hieronim, ppor. rez., KMed

12. Brendel Henryk, kpt. rez., KMed

13. Burbelka Michał, ppor. rez., 22 pal.

14. Chaiński Leon, ppor. rez., 43 pp.

15. Chajecki Włodzimierz, kpt. rez., KMed

16. Choczner Wiktor, ppor. rez., sztab 5. Okręgu Wojskowego

17. Chodeńczuk Adolf, por.

18. Cwajbaum Lewek, ppor. rez., KMed

19. Czajkowski Adolf Benon, kpt. rez., 5. Szpital Okręgowy

20. Czarski Benedykt, kpt. rez., KMed

21. Czerniakow Leon, por. rez., rez. sztab. 2. oddz. uzbrojenia

22. Dienison Józef, ppor.

23. Dienstl Franciszek, ppor.

24. Dresdner Robert, ppor. rez., KMed

25. Dunaj Juliusz, kpt. rez., KMed

26. Dywer Wilhelm, ppor. rez., BON „Przemyśl”

27. Dzik-Dzikowski Feliks, ppor. rez., lek. weterynarii

28. Edelman Bernard, por. rez., KMed

29. Ehrenkreutz Włodzimierz, ppor. rez., KMed

30. Eiger Antoni, ppor. rez., wojsk. łącz.

31. Engel Abram Adolf, kpt. rez.

32. Engel Nikodem, ppor. rez. art., DAL

33. Engelkreis Wilhelm, por. rez., KMed

34. Epstein Maurycy, kpt. rez., KMed

35. Falko Aleksander

36. Familer Leon, kpt. rez., KMed

37. Feinberg Nikodem Stefan, ppor. rez., 82. pp

38. Felten, kpt.

39. Ferstenberg, por., lek. med.

40. Ferszt Samuel, por. rez., KMed

41. Finkelkraut Jerzy Izydor, ppor. rez., KMed

42. Fleszer Jerzy Juda, kpt. rez., KMed

43. Frenikiel Józef, ppor. rez., KMed

44. Frenkel Izaak Józef, por. rez.

45. Frenkiel Henryk (Hersz), por. rez., 23. pp

46. Freund Maurycy Leopold, ppor. rez., 53. pp

47. Fridzon Jakub, ppor. rez.

48. Frym Henryk, por. rez., KMed

49. Fryszberg Adam, kpt. rez., KMed

50. Fuks Leon (Leib), por. rez., KMed

52. Gallaj Salomon, ppor. rez.

53. Gelbart Ludwik vel Lazar Efraim, kpt., zmarł w radzieckim obozie jenieckim 2.01.1941

54. Gelpern Hirsz, ppor. rez., 19. DP

55. Glikman Leon, ppor. rez., KMed

56. Goldberd Albert, por. rez.

57. Goldlust Ignacy, kpt.

58. Goldman Leon, kpt. rez., 4. Szp. Okr.

59. Goldstein Dawid, por. rez., KMed

60. Goldstein Salomon, ppor. rez., KMed

61. Goldwicht Izaak, kpt. rez., KMed.

62. Gołda Antoni, ppor. rez.

63. Gorman Bronisław, ppor. rez., 14. pp

64. Gotfried Hirsz, ppor. rez.

65. Grinhaut Maurycy, ppor. rez., KMed.

66. Grodzieński Henryk Grzegorz, kpt. rez., KMed

67. Grubner Henryk, ppor. rez., 12. pp

68. Gunman Izaak, ppor. rez.

69. Guttman Szymon, ppor. rez.

70. Hajdenberg Józefr, por. rez., KMed

71. Halpern Lucjan, por. rez.

72. Hammerling Adam (Emil Marian), ppor.

73. Harcenberg Stanisław, por. rez., KMed

74. Hirschberg Stefan, ppor. rez., KMed

75. Hirschritt Izrael, por. rez., KMed

76. Hopensztadt Szymon, ppor. rez., KMed

77. Hurman-Herman Miron, ppor. rez., KMed

78. Huttman Szymon, por. (?)

79. Inwentarz Henryk vel Chaim Baruch, ppor. rez., KMed

Hypatia
19-08-2012, 15:15
Przykro mi, ale mówiąc o antysemityźmie,
nie można zapominać, że większość z bezpośrednich wykonawców to obywatele sowieccy żydowskiego pochodzenia.

Czy możesz mi wyjaśnić ,co to znaczy ''obywatele .......żydowskiego pochodzenia''.
Rozumiem ,że taki np Stalin to obywatel sowiecki gruzińskiego pochodzenia, a Jesienin to również obywatel sowiecki rosyjskiego pochodzenia. Czy to o czymś przesądza w stosunku do Gruzinów lub Rosjan,bo jak rozumiem w stosunku do Żydów jak najbardziej.
Jeszcze mnie ciekawi, czy Tuwim lub Polański ,to Polacy czy Polacy,ale żydowskiego pochodzenia z naciskiem na ''ale''.:rolleyes:

wibi
19-08-2012, 15:17
Przykro mi, ale mówiąc o antysemityźmie,
nie można zapominać, że większość z bezpośrednich wykonawców to obywatele sowieccy żydowskiego pochodzenia.

http://konflikty.wp.pl/kat,1020231,title,Rosyjski-historyk-ujawnia-nazwiska-mordercow-z-Katynia,wid,13910919,wiadomosc.html?ticaid=1f03c&_ticrsn=5....

Podany link jest pewnym skrótem dyskusji jaka toczyła się na jednym z for rosyjskojęzycznych które czytałem ale niestety nie mogę teraz odnaleźć :confused: .Inne tam poruszane wątki dotyczyły celowej likwidacji Polaków przez środowisko żydowskie jako "zemstę" za antysemityzm polaków,inicjatorem tego mordu był Beria jak wiadomo żyd z pochodzenia. Zauważ jeszcze że w spisie podanym przez Ciebie nie ma żadnego oficera-żołnierza zawodowego,wszyscy to rezerwiści. Już dawno temu pisałem o tym jak wielu oficerów do tych obozów dostało się na własne życzenie gdyż w trakcie wymiany jeńców pomiędzy Niemcami a CCCP wystarczyło podać z jakich stron ówczesnej granicy dany jeniec pochodził. Wielu uważało, że lepiej podać iż są z za Buga i ci trafili do Katynia i innych miejsc kaźni.Wiem to z opowiadań mojego wujka (brał udział w obronie Warszawy-9PAC) który mimo, że stacjonował we Włodawie powiedział iż pochodzi z Sosnowca,drugi wujek,jego brat "cfaniakował" i został przekazany (po bitwie pod Kockiem) w ręce Rosjan.Finał : jeden przeżył II Wojnę Światową w oflagu a po powrocie po zakończeniu wojny uruchamiał żeglugę na Odrze we Wrocławiu a drugi końca wojny nie doczekał.Ale i tak nie mam do rosjan z tego powodu żadnych żądań ani żalu bo my sami chcemy czcić tzw. "żołnierzy wyklętych" którzy swoimi nieodpowiednimi działaniami "zamordowali" prawie 200 000 polaków w czasie idiotycznego Powstania i o tym i tych niewinnie zamordowanych cywilach cisza.

Lila
19-08-2012, 17:40
Pierwsze słyszę, że Beria był Żydem .
A także o tym, że Żołnierze Wyklęci wymordowali ludność w czasie Powstania.

Przy tych rewelacjach moje drogie Koleżanki,
musicie przyznać, że Senior AP to mały pikuś.:):)

Można zwariować. Jak ktoś to wszystko weźmie serio.:):)

Lila
19-08-2012, 17:45
Czy możesz mi wyjaśnić ,co to znaczy ''obywatele .......żydowskiego pochodzenia''.
Rozumiem ,że taki np Stalin to obywatel sowiecki gruzińskiego pochodzenia, a Jesienin to również obywatel sowiecki rosyjskiego pochodzenia. Czy to o czymś przesądza w stosunku do Gruzinów lub Rosjan,bo jak rozumiem w stosunku do Żydów jak najbardziej.
Jeszcze mnie ciekawi, czy Tuwim lub Polański ,to Polacy czy Polacy,ale żydowskiego pochodzenia z naciskiem na ''ale''.:rolleyes:

Skoro muszę Tobie wyjaśniać tak prostą sprawę,
to wybacz moja kochana, ale z szacunku ( do siebie oczywiście) wolę tego zaniechać.

http://edukacja.gazeta.pl/edukacja/1,124764,6714114,Polacy_wobec_mniejszosci_narodowy ch_w_dwudziestoleciu.html

wibi
19-08-2012, 22:06
Pierwsze słyszę, że Beria był Żydem .
A także o tym, że Żołnierze Wyklęci wymordowali ludność w czasie Powstania.......Można zwariować. Jak ktoś to wszystko weźmie serio.:):)

Udajesz idiotkę czy może?.....Stalin i Hitler też osobiście nie mordowali ale odpowiadają tak jak i powstańcy, chyba, że ci "Wyklęci" to wg.Ciebie tacy bochaterowie (celowo przez "ch") którzy atakowali i rabowali sklepy, zwykłych ludzi itd.tuż po wojnie jak np. na podhalu Ogień- u nas bochater a na Słowacji zwykły zbrodniarz.
Co do Berii,masz rację tylko tak mi się wydawało

Hypatia
19-08-2012, 23:39
Skoro muszę Tobie wyjaśniać tak prostą sprawę,
to wybacz moja kochana, ale z szacunku ( do siebie oczywiście) wolę tego zaniechać.

http://edukacja.gazeta.pl/edukacja/1,124764,6714114,Polacy_wobec_mniejszosci_narodowy ch_w_dwudziestoleciu.html


Możesz pozować jakiemuś współczesnemu Michałkowi Anielskiemu jako model posagu świętej Demagogi. Zalecam powłóczyste szaty ,akt raczej odpada.:D

Lila
19-08-2012, 23:55
Udajesz idiotkę czy może?.....Stalin i Hitler też osobiście nie mordowali ale odpowiadają tak jak i powstańcy, chyba, że ci "Wyklęci" to wg.Ciebie tacy bochaterowie (celowo przez "ch") którzy atakowali i rabowali sklepy, zwykłych ludzi itd.tuż po wojnie jak np. na podhalu Ogień- u nas bochater a na Słowacji zwykły zbrodniarz.
Co do Berii,masz rację tylko tak mi się wydawało

Udajesz idiotę, czy może?....

Co miał wspólnego taki Łupaszko z Powstaniem? I zmartwię Cię; być może dla bandyty Pileckiego, zamordowanego przez twoich boChaterów znajdzie się miejsce na Wawelu. Stara się o to Fundacja Paradis Judaeorum.

ps. na przyszłość radzę mniej ekspresji w epitetach.
Właściwie nie radzę. Nalegam.:mad: :mad:

senior A.P.
20-08-2012, 07:24
Prowokacje zawsze i wszedzie nie mialy granic.

Dzieki Lila za powyzsza liste na ktorej we wiekszosci sa nazwiska rodowe zydowskiego pochodzenia.

Dlaczego dzisiaj (wspolczesni) wstydza sie nazwisk rodowych,zmieniaja je i przyjmuja nazwiska "swojskie" kraju osiedlenia ?
Czyzby sie czegos obawiali lub wstydzili ???

pluto37
20-08-2012, 09:39
[QUOTE]Prowokacje zawsze i wszedzie nie mialy granic...
Jesteś tego najlepszym przykładem. Gdyby trzeba było jakis egzemplarz pokazowy dzisiejszej młodzieży pokazać to lepszego trudno znaleźć.
Dlaczego dzisiaj (wspolczesni) wstydza sie nazwisk rodowych,zmieniaja je i przyjmuja nazwiska "swojskie" kraju osiedlenia ?
A zapytaj w najbliższej synagodze. Przecież nie każdy wyznający judaizm Amerykanin nazywa się Goldfarb, czy Goldwasser. Będziesz miał bliżej i odpowiedź z pierwszej ręki.
Czyzby sie czegos obawiali lub wstydzili ???
Na ucho ci powiem, że gdybym miał twoje nazwisko, to na podstawie tego co demonstrujesz, to też bym zmienił. Wstyd być kojarzonym z takim egzemplarzem. I podobnym też, bo nikt porządny do woroszyłowki -jak twój braciszek- nie składał podań.
Takie gesty robili specjalnej rasy judasze z wpisanym w metryki pochodzeniem polskim.

Ale jest jedna jeszcze odpowiedź na pytanie czemu ludzie zmieniali nazwiska.
W czasie wojny i po wojnie bali sie kapusiów. Takich co za drobne odpadki z gestapowskiego i ubeckiego stołu kapowali przyzwoitych obywateli za ich dzialalność albo zwykłą przyzwoitość. I to nie byli żydowscy bolszewicy typu Berman i podobni. To były takie ciekawskie gnidy co pytały o prawdziwe nazwiska i pochodzenie i co kto i kiedy robił, które potem chyłkiem szeptały do ucha oprawcy samą prawdę.
Tych, których szkielety wykopują dziś na Powązkach kapowali kiedyś, oprawiali w kazamatach i rozwalali tacy jak ty ciekawscy od mokrej roboty. Takie wierne i bezmyślne posokowce tropiące wroga ludu...
Gdyby młodzież szkolna potrzebowała żywy egzemplarz takiego ciekawskiego to powinienes sie zgłosić. Co innego czytac o takich "polskich patriotach" a co innego poznawać ich z natury.

Jarosław II
20-08-2012, 14:29
Aby bylo w temacie to dopisze,ze KATYN byl wyrownaniem RACHUNKOW LUDZKICH - BOG WIE CO CZYNI !
Teraz już wiem po której jesteś stronie.:rolleyes:

Hypatia
20-08-2012, 14:52
Lilu,gdzie jesteś? Pokaż się i weź w obronę swego pupila,który w ramach wolności słowa wyraża taki pogląd na temat mordu katyńskiego !:mad:
Aby bylo w temacie to dopisze,ze KATYN byl wyrownaniem RACHUNKOW LUDZKICH - BOG WIE CO CZYNI !
Zważywszy na skalę bestialstwa, to za Auschwitz zapewne zdaniem Seniora należy się Nobel.
Jakim trzeba być człowiekiem, aby napisać coś takiego i jeszcze na dodatek produkować się na wątku ''Oblicza antypolonizmu''. Ohyda !
Gratuluję Ci doboru towarzystwa.

Hypatia
20-08-2012, 14:54
Teraz już wiem po której jesteś stronie.:rolleyes:


Jarek,Ty miałeś jakieś wątpliwości ? Nie żartuj !

Jarosław II
20-08-2012, 15:53
Jarek,Ty miałeś jakieś wątpliwości ? Nie żartuj !
Miałem nadzieję, że zostały jakieś resztki człowieczeństwa, bo to podobno był kiedyś "polak"

wibi
20-08-2012, 16:26
... być może dla bandyty Pileckiego, zamordowanego przez twoich boChaterów znajdzie się miejsce na Wawelu. Stara się o to Fundacja Paradis Judaeorum....
Ja nie wiem czy został zamordowany,jedno jest pewne, że ten "szlachetny" oficer nie wykonał i to wielokrotnie rozkazów swoich przełożonych.Do kraju przybył pod przybranym nazwiskiem (swojego prawdziwego nie ujawnił), nie zaprzestał działalności konspiracyjnej pomimo, że organizacja "NIE" (tajna komórka w ramach AK) została rozwiązana 15 kwietnia 1945 roku przez gen.Andersa, któremu to rozkazowi też się nie podporządkował.To był jeszcze stan wojny i istniał w Polsce rząd uznany na całym świecie, zbrojne konspirowanie przeciw niemu nie mogło skończyć się inaczej tym bardziej, że prócz walki o władzę i z władzą istniała jeszcze zrujnowana Ojczyzna którą należało odbudowywać aby stała się silna i zasobna a do której to odbudowy stanęła zdecydowana większość społeczeństwa ale nie Pilecki.Brał udział w Powstaniu Warszawskim które przeżył ale nie przeżyło go 200 tys.cywilnych mieszkańców Warszawy czyli więcej niż w Hiroszimie i Nagasaki łącznie.
Co do Łupaszki to ma na swoim sumieniu wiele niewinnych istnień ludzkich w tym i dzieci,których jedyną winą było to, że nie umieli przeżegnać się jak katolicy.

Lila
20-08-2012, 17:04
Co do Łupaszki to ma na swoim sumieniu wiele niewinnych istnień ludzkich w tym i dzieci,których jedyną winą było to, że nie umieli przeżegnać się jak katolicy.


Kłamiesz, ubeckim zwyczajem.

Lila
20-08-2012, 17:09
Teraz już wiem po której jesteś stronie.:rolleyes:

Heh..:D Senior jest po stronie Boga..
Takiego, jakiego sobie wyobraził.:D
Czekista jest, owszem, ale to nie Senior.

Do Hypatii..
Jakie towarzystwo? na forum? :D
Mnie nie jest TU potrzebne ŻADNE towarzystwo.:)
To już było i nie wróci.

Stasienko
20-08-2012, 17:16
Bardzo proszę powrócić do tematu wątku. Resztę dyskusji odbiegającej od tematu, będących o charakterze "wycieczek osobistych" proszę przenieść na priv.
Bardzo proszę nie odpowiadać na powyższą treść postu.

Lila
22-08-2012, 11:07
W dniu 10 września 2012 na Capitol Hill w Washinghton, DC,
odbędzie się uroczystość odtajnienia Narodowych Archiwów Katyńskich,
które dotychczas pozostawały w gestii Narodowego Archiwum Kongresu USA !.

Jarosław II
22-08-2012, 12:35
W dniu 10 września 2012 na Capitol Hill w Washinghton, DC,
odbędzie się uroczystość odtajnienia Narodowych Archiwów Katyńskich,
które dotychczas pozostawały w gestii Narodowego Archiwum Kongresu USA !.
No paczpani, tyle lat byliśmy niedojrzali emocjonalnie dla naszych jedynych przyjaciół.:rolleyes:

pluto37
22-08-2012, 13:05
No paczpani, tyle lat byliśmy niedojrzali emocjonalnie dla naszych jedynych przyjaciół.:rolleyes:

Wybory sie zbliżaja i trwa akcja "Kazdy głos na wage złota":D :D
Zauważ, ze tylko prawdziwym patriotom potrzebne sa w tej kwestii archiwa bolszewickie, czy amerykański i inne.
Takze jakies rehabilitacje uchwalane przez ruskie sądy.
Zwykli i przyzwoici Polacy o katyniu wiedzieli od lat, archiwa niczyje nie były im do niczego potrzebne.
Wystarczyło tylko znać odpowiednich ludzi, którzy przeszli szlaki wojenne i w Polsce i w USSR i na Zachodzie.
I .....uczyć się:) :)
jeden z moich kolegów, którego brat jest na liście pomordowanych mówi tak:
Ja przeżyłem, przeszedłem łagier, PSZ na Zachodzie, kampanię włoska i dożyłem 90-tki.
Mój brat nie miał tego szczęścia. Jedyne co moge to wspominać i dać na mszę.
Henryk nie doznaje ekstazy i podnieceń jakich doznają współcześni bojownicy w zastępstwie.
Zbyt duzo widział na frontach i w łagrze.
Zastępcze Erynie to w końcu nie jest nowość w naszej najnowaszej historii. A to tylko dlatego, że robótki szydełkowe wyszły z mody.:) :) :)

Lila
22-08-2012, 13:08
No paczpani, tyle lat byliśmy niedojrzali emocjonalnie dla naszych jedynych przyjaciół.:rolleyes:


Paczpan, dla Anglików także nie ( Gibraltar),
a na poje....dnanych NIGDY się nie doczekasz.
Inna sprawa, że mam wrażenie, że Ci to zwisa.

Jarosław II
22-08-2012, 13:24
Paczpan, dla Anglików także nie ( Gibraltar),
a na poje....dnanych NIGDY się nie doczekasz.
Inna sprawa, że mam wrażenie, że Ci to zwisa.
Swoje lata mam i wiem co jest możliwe a co jest do końca tylko grą pozorów politycznych. Fakt nie wierzę w pojednanie i dlatego mi zwisa.:D Nic więcej się nie dowiemy. Amerykanie i tak sobie ręce podadzą nad naszymi głowami. A my najwyżej będziemy musieli uważać aby z tego podawania na nas jakie g..o nie spadło.:D

Lila
22-08-2012, 13:27
Rotmistrz Pilecki będzie pochowany na Wawelu?

http://www.facebook.com/events/410368365687056/

Do miłego.:)

Jarosław II
22-08-2012, 13:29
Rotmistrz Pilecki na Wawel!!

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/chca-pochowac-rotmistrza-pileckiego-na-wawelu,272172.html

Do miłego.:)
Obok tego tam..? Czy miedzy nim a Piłsudskim?

Lila
22-08-2012, 13:34
Tego tam?
Tylko prymitywny człowiek może tak napisać o prezydencie,
który zginął w okolicznościach jeszcze do końca nie wyjaśnionych, a nie ktoś szczycący się pochodzeniem. Dobrym, bo jakieś tak każdy ma.

Dla mnie już wszystko jasne.:(

.....................................

Na Łączce powązkowskiej nowe ekshumacje. Zwłoki mają po kilkanaście kul w ciele.

Jarosław II
22-08-2012, 13:45
Tego tam?
Tylko prymitywny człowiek może tak napisać o prezydencie,
który zginął w okolicznościach jeszcze do końca nie wyjaśnionych, a nie ktoś szczycący się pochodzeniem. Dobrym, bo jakieś tak każdy ma.
Dla mnie już wszystko jasne.:(
Nie wszystko.:rolleyes: Mam oprawo jak Ty kogoś nie lubić i nie zgadzać się że leży w tak zaszczytnym miejscu przeznaczonym dla królów, tylko z powodu wypadku, bo prezydentem był miernym i doskonale o tym wiesz. Na szacunek trzeba zasłużyć, sama tak mówiłaś odnośnie "innych prezydentów".:D Jeśli zmienią się okoliczności śmierci to też nie zaważy na moim stosunku do Pana Prezydenta ani do miejsca pochówku. W innych sprawach a nawet w wielu możemy się zgadzać, w tej nie.:)

Jarosław II
22-08-2012, 13:48
Na Łączce powązkowskiej nowe ekshumacje. Zwłoki mają po kilkanaście kul w ciele.
To znaczy, że był pluton egzekucyjny czy dobijanie, bo ludzie którzy byli wtedy przy władzy mieli takie predyspozycje.:(

Lila
22-08-2012, 14:10
To miejsce nie jest dla królów.
Nie pogrążaj się ...ty tam...

Kończę definitywnie tę dyskusję.:(

Stasienko
22-08-2012, 15:45
Kończę definitywnie tę dyskusję.:(
I słusznie, ponieważ kolejne posty będące poza tematem wątku, będą usuwane.

pluto37
22-08-2012, 20:03
I słusznie, ponieważ kolejne posty będące poza tematem wątku, będą usuwane.

Ja bym ten wątek schował do archiwum.
Szkoda poniewierać durnymi dodatkami pamiecią ludzi, którzy zginęli zamordowani kilkadziesiat lat temu.
Tu nikt niczego juz nie doda, wszyscy wszystko już wiedzą.
A zawsze znajdzie się ktoś chętny, żeby poszukac kto z ofiar był kim i jakie nazwisko miał jego przodek itp.

Lila
22-08-2012, 20:45
Znamy ukrywaną przez 72 lata listę nazwisk 1996 Polaków wywiezionych przez NKWD do katowni w Mińsku i tam prawdopodobnie rozstrzelanych na rozkaz Stalina i Berii..

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75478,11979863,Lista_Stalina__ZOBACZ_SKANY_.html #ixzz24IX8Q5JT

Na listę białoruską nadal czekamy.
Pisząc ''oficerowie z Katynia'' mamy na myśli także tych z innych miejsc. Ja mam ''swój'' grób w Charkowie.
A co z Policją Polską, która została utopiona na Morzu Białym?

http://www.lwow.com.pl/policja/policja.html

Gdzie imienna lista?

ps. sprawa jak najbardziej rozwojowa, tym bardziej, że już we wrześniu USA odtajnią dokumenty.
Lepiej późno niż wcale.

wibi
24-08-2012, 01:39
Na listę białoruską nadal czekamy.
Pisząc ''oficerowie z Katynia'' mamy na myśli także tych z innych miejsc. Ja mam ''swój'' grób w Charkowie.
A co z Policją Polską, która została utopiona na Morzu Białym?

http://www.lwow.com.pl/policja/policja.html

Gdzie imienna lista?

ps. sprawa jak najbardziej rozwojowa, tym bardziej, że już we wrześniu USA odtajnią dokumenty.
Lepiej późno niż wcale.
Relacje osoby mającej około 90 lat i na dodatek której ktoś coś powiedział wydają się mało wiarygodne tym bardziej, że morze Białe znajduje się w tak odległym miejscu że to prawie nie możliwe.Policjanci, co wiadomo byli w Ostaszkowie i tam zostali zabici.Myślę, że staruszce już się wszystko pokręciło,coś gdzieś zapamiętała, coś dodała i tak rodzi się plotka a IPN ma co robić.
Co do dokumentów USA to przecież to jakaś paranoja,jakie dokumenty? może mają jakieś zdjęcia z Katynia które Niemcy robili i to wszystko, a w ogóle to sądzę po tej dacie opublikowania, że coś ujawnią, że ma to ścisły związek z wizytą w Polsce patriarchy Cyryla I i jakimś pojednaniem katolików (Polaków) z prawosławiem (Rosjanami).Takie pojednanie amerykańcom śmierdzi.

Lila
24-08-2012, 10:25
Słuchaj, ja dałam tylko jeden link.
I obrona NKWD w tym wypadku jest zbyteczna,
bo większość Policji Polskiej została znaleziona w sowieckich gównach w Miednoje. Na ich grobach ustawiono latryny, dzięki czemu zwłoki były dobrze zakonserwowane, pewnie przez bimber w odchodach.
To dopiero sowiecka pogarda, nie?

Co do do dokumentów USA ; wiedzieli o wszystkim wcześniej niż Niemcy odkryli groby.:( I powinni to pokazać.
To tyle w temacie.
Poczekamy te parę dni.
Jakie pojednanie? Dwóch religii i to wszystko. Wszak tyłek z batem tak szybko się nie jedna.

senior A.P.
25-08-2012, 10:30
Przy "pojednaniach" najlepiej schowac sie za plecami i bacznie obserwowac .
Nastepnie zawsze isc z silnymi.

Gdy "kolo ogna sie pali" to ogon podwinac i czmychnac.

Co do Katynia i po latach Smolenska najlepiej bedzie gdy ludziom powie sie :
- z kogo skladalo sie NKWD ;
- kto sluzyl w UB,a nastepnie w kolejnych sluzbach pelnej wladzy;
- kto dzisiaj ZAWLADUJE Polska i Polakami .

Czy trzeba jeszcze cos dodac ?

Jarosław II
25-08-2012, 12:56
Jakie pojednanie? Dwóch religii i to wszystko. Wszak tyłek z batem tak szybko się nie jedna.
No właśnie. Wierzę w wiedzę jaką posiadacie. Powiedzcie mi Miłe Panie, co to jest to pojednanie i czy za bardzo nie nadużywa się tego słowa nawet w założeniach.
Czy to pojednanie miedzy naszymi narodami, czy miedzy kościołami na poziomie naszych narodów, czy na poziomie ogólnym miedzy Watykanem a Cerkwią Prawosławną. Tylko powiedzcie mi w prostych słowach bo ja za bardzo rozgarnięty nie jestem, teraz moda na debili.:rolleyes:

Hypatia
25-08-2012, 12:59
Podstarzały, impotentny Breivik .:rolleyes:

Hypatia
25-08-2012, 13:21
No właśnie. Wierzę w wiedzę jaką posiadacie. Powiedzcie mi Miłe Panie, co to jest to pojednanie i czy za bardzo nie nadużywa się tego słowa nawet w założeniach.
Czy to pojednanie miedzy naszymi narodami, czy miedzy kościołami na poziomie naszych narodów, czy na poziomie ogólnym miedzy Watykanem a Cerkwią Prawosławną. Tylko powiedzcie mi w prostych słowach bo ja za bardzo rozgarnięty nie jestem, teraz moda na debili.:rolleyes:

Dobrze,to ja spróbuję Ci wyjaśnić na prostych przykładach
,bo to najprościej i najłatwiej .
Czy byłeś kiedyś w Hiszpanii lub Grecji ?
Czy byłeś kiedyś w Alzacji lub Wielkiej Brytanii i Irlandii ?
To jest pojednanie.
Czy byłeś kiedyś na Cyprze ,na Bałkanach lub na Bliskim Wschodzie?
To jest brak pojednania.
Pojednanie wymaga wysokiej dojrzałości mentalnej ,intelektualnej i historycznej spoleczeństw. Dojrzałości do odrzucenia buchalterii krzywd,zdrad i trupów.
Dopóki pieczołowicie liczy się trupy po każdej stronie ,trupów będzie nadal przybywać !
Pamięć i szacunek dla prawdy historycznej jest fundamentem dla dalszej cywilizacji,ale za historię nie można w nieskończoność wystawiać rachunki i oczekiwać jeszcze na napiwek.
Tak to widzę.

Jarosław II
25-08-2012, 13:28
Ale czy pojednanie ma być bez warunków wstępnych, tak na żywioł i czekać co powie druga strona? Nic nie wiemy o konsultacjach, nawet nie wiemy jaki jest zakres nie mówiąc o tym kto uczestniczył. To takie tajne pojednanie? A może to w ogóle nas nie dotyczy. Nikt nas nie pytał.

Hypatia
25-08-2012, 14:59
Pojednanie to proces ,dopiero po upływie czasu i z perspektywy czasu można stwierdzić ,że nastąpiło i jest faktem. Nie da się go zadekretować - kiedyś władza zadekretowała ,że kochamy CCCP i co z tego wyszło? Na razie zauważ ,nikt nie mówi ,że pojednanie nastąpiło - to by było absurdalne stwierdzenie - na razie dwa Kościoły wystąpiły ze wspólnym wezwaniem do swoich wiernych. Treść jest znana i dość kontrowersyjna. Dla mnie również. Ale pierwszy krok uczyniono i to warto docenić nawet jeśli nie wszystkie sformułowania nas zadowalają.
Czy po wezwaniu biskupów polskich od razu nastąpiło pojednanie z Niemcami ? Wiadomo,że nie ,niektórzy do dziś nie czują się pojednani,ale generalnie w ciągu ostatnich 20 lat, nasze relacje uległy kolosalnej zmianie.

Kończę na tym ,bo nie mam dziś ochoty na loty kosmiczne ,a za chwilę okaże się ,że wypracowanie nie na temat.

Lila
25-08-2012, 16:08
Ale czy pojednanie ma być bez warunków wstępnych, tak na żywioł i czekać co powie druga strona? Nic nie wiemy o konsultacjach, nawet nie wiemy jaki jest zakres nie mówiąc o tym kto uczestniczył. To takie tajne pojednanie? A może to w ogóle nas nie dotyczy. Nikt nas nie pytał.

Bo i jaka ma być płaszczyzna tego pojednania?
Przyznanie się do winy?
Skrucha i prośba o wybaczenie? A może wyrażenie chęci naprawienia krzywd?

Nic z tego. Zajrzyj w dokumenty, jakie jest oficjalne stanowisko w Rosji w sprawie REHABILITACJI OFICERÓW Z KATYNIA!

Jeśli tą płaszczyzną ma być wspólny dokument Kościoła i Cerkwi, narzucony laikatowi ex cathedra, to można mówić o wielkim nieporozumieniu. Bo właśnie w opozycji do obowiązującego dotąd relatywizmu,
do głosu dochodzą ludzie świadomi historii własnego narodu,
swojej polskości i patriotyzmu rozumianego jako najwyższe dobro.
Dlatego właśnie teraz dzieje się ekshumacja na Łączce i uroczyste, z pietyzmem należnym bohaterom, pochowanie szczątków bohaterów, ofiar komunistów.
I to właśnie ci przeklęci przez pokolenia żołnierze AK, i ci w Katyniu, Miednoje, Charkowie i tysiącach innych miejsc,
wyznaczyli nam standardy patriotyzmu.

Bo dla nich POLSKOŚĆ była dobrem najwyższym i udowodnili to ofiarą też najwyższą - własnego, młodego życia.

I jeśli nie ma prośby o wybaczenie za tę ich mękę, nie ma pojednania.
Musi być symetria; myślę, że nasz naród może wyrazić skruchę tak jak w Jedwabnem. Problem w tym, że TU nie ma za co.

ostatek
25-08-2012, 19:03
Czytam dyskusję i.... zastanawiam się, czy jakikolwiek dogmat KK był poddawany głosowaniu... tak, dogmat boskości JCh, ale głosowała wyłącznie hierarchia, a lud pobożny - znaczy laikat, miał wynik przyjąć bez szemrania... i tak się stało. A w czasach nam współczesnych - JPII głosił, że kościelne przepisy kanoniczne są rozkazami Boga, czyli - zrównanie papieskich decyzji z mocą samej Biblii.

Poniżej fragment porozumienia. Sądzę, że płaszczyzna jest wyłącznie ewangeliczna - przebaczenie. Jezus na krzyżu prosił Boga Ojca o wybaczenie Jego oprawcom. Niech każdy chrześcijanin sobie odpowie czy prosząc o miłosierdzie i przebaczenie - sam przebacza... wszak odmawia modlitwę codziennie...
/.../ Pojednanie zaś zakłada również gotowość do przebaczenia doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Zobowiązuje nas do tego modlitwa: Ojcze nasz (...) odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. /.../
Przebaczenie nie oznacza oczywiście zapomnienia. Pamięć stanowi bowiem istotną część naszej tożsamości. Jesteśmy ją także winni ofiarom przeszłości, które zostały zamęczone i oddały swoje życie za wierność Bogu i ziemskiej ojczyźnie. Przebaczyć oznacza jednak wyrzec się zemsty i nienawiści, uczestniczyć w budowaniu zgody i braterstwa pomiędzy ludźmi, naszymi narodami i krajami, co stanowi podstawę pokojowej przyszłości./.../
Link do całości: http://www.episkopat.pl/?a=dokumentyKEP&doc=2012817_0

Myślę, że pomordowanym, zamęczonym, wyklętym potrzebna jest dobra pamięć. Zamiast nienawiści, zemsty i odwetu. I nie tłumaczcie proszę, że to niemożliwe. Przypominam mogiłę żołnierzy bolszewickich w Ossowie, na której miejscowi składali kwiaty i zapalali znicze.
Być może, po orędziu Cyryla I odczytanym w cerkwiach, ktoś zapali świeczkę i położy kwiat na polskim grobie? I to światełko, wpólny słowiański symbol, dla mnie będzie ważniejsze niż dęte przemówienia polityków w świetle jupiterów i fleszy... o których się zapomina po wygaszeniu świateł.

Ech, nie powinnam się wtrącać. :rolleyes: Offtop w odpowiedzi na offtop. :)

Hypatia
25-08-2012, 19:26
Być może, po orędziu Cyryla I odczytanym w cerkwiach, ktoś zapali świeczkę i położy kwiat na polskim grobie? I to światełko, wpólny słowiański symbol, dla mnie będzie ważniejsze niż dęte przemówienia polityków w świetle jupiterów i fleszy... o których się zapomina po wygaszeniu świateł.

Ech, nie powinnam się wtrącać. :rolleyes: Offtop w odpowiedzi na offtop. :)

Czasem mam takie wrażenie ,że więcej chrześcijan jest wśród niewierzących, niż wśród gorliwie praktykujących.
Cóż ,być może ,ktoś to kiedyś oceni,a może nie........

Jeśli polecę zaraz w kosmos razem z Tobą ,to będzie to miłe towarzystwo.:D

pluto37
25-08-2012, 19:34
Ech, nie powinnam się wtrącać. :rolleyes: Offtop w odpowiedzi na offtop. :)

A właśnie wręcz przeciwnie!
Powinnaś się wtrącać i to mozliwie często.
I przywoływać uniwersalne przesłania.
Choć nie da się ukryć, że spóźniona nienawiść w zastępstwie jest całkiem niezłą siłą napędową ludzkiego plemienia.
No i jest sukces! Dziś można nienawidzić oficjalnie, głośno i NIC za to nie grozi. Dziś można być herosem.
I nie zapomnałbym o przyprawie z histerii. Ta dodana do dania podstawowego tworzy odpowiedni klimat do przekazania tego uczucia kolejnym pokoleniom Staruchom i sierotom po faszystach i podobnych.
Jeno w tym wrzasku wodza do poprowadzenia na Łubiankę ciągle brak.

Lila
26-08-2012, 16:11
Jednym słowem, przykra sprawa.
Ludziska na gwałt kupują kopiejki, aby dać na tacę 9 września.
Do polityki Kościoła nic nie mam i swoje wiem. Pojednanie już dawno nastąpiło, ze zwykłymi Rosjanami.
Z tymi, od których pochodzi Cyryl, nigdy nie nastąpi.

A ponieważ wątek jest o oficerach z Katynia,
to tego się trzymajmy.
Jest scenariusz na film o bohaterskim oficerze polskim napisany przez Rosjanina. Nieznana historia bohatera, który 3 dni bronił się w piwnicy, stawiając na nogi całe smoleńskie NKWD. Kim był? Jak się nazywał? Czy kiedyś poznamy jego nazwisko?

Bardzo zapadła mi w pamięć postawa polskich oficerów.
W trakcie mojego śledztwa dowiedziałem się od kilku świadków, że tuż przed zamordowaniem niektórzy oficerowie, domyślając się, co ich czeka, stawiali opór.

Opowiedział mi o tym emerytowany funkcjonariusz KGB Jegor Poliakow, ale też inni świadkowie: Piotr Klimow, Nozdriew. Poliakow w 1940 r. pracował w smoleńskim NKWD jako mechanik.

Relacjonował, że gdy jednego oficera prowadzono na rozstrzelanie, nagle wyrwał broń konwojentowi i zabił drugiego NKWD-zistę. Potem zamknął się w piwnicy. Bronił się w niej przez trzy dni, dopóki nie otruto go gazem. Jeden dzielny Polak sprawił, że cała okolica siedziby NKWD musiała zostać otoczona przez wojsko!
Napisałem nawet scenariusz filmu na ten temat pt. "Polonez Ogińskiego". Ale nikt się nim w Polsce nie zainteresował, choć ci, którzy czytali ten scenariusz, byli wzruszeni i mówili, że powinien zostać zrealizowany.

Ten Rosjanin to były oficer...........KGB-
-Oleg Zakirow - badacz zbrodni katyńskiej, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Nic nie jest czarno-białe.

ps. Polonez Ogińskiego..
Czy pamiętacie, że podobno, gdy dymiły szczątki Tupolewa, w ciszy słychać było dźwięk telefonu komórkowego jednej z ofiar?
Był to polonez Ogińskiego.
Zresztą może to bajki, bo skąd rosyjski strażak mógł się znać na muzyce?

Lila
26-08-2012, 16:47
Giennadij Żaworonkow..

To jeden z tych WIELU TYSIĘCY Rosjan, z którymi pojednanie nastąpiło już dawno.

O CZYM MILCZAŁ LAS KATYŃSKI...

http://katyn.ru/index.php?go=Pages&in=view&id=643

Lila
11-09-2012, 12:33
Narodowe Archiwa USA.
Można zobaczyć zdjęcia lotnicze z naniesieniem miejsca mogił.

http://www.archives.gov/research/foreign-policy/katyn-massacre/index.html

I film. Już został wczoraj umieszczony na you tubie.

https://www.youtube.com/watch?v=JW20VO8xkr4

Nawet nie chce się skomentować.:( I tak wszystko jasne było.:(

wibi
11-09-2012, 16:21
A mnie z tych wszystkich spraw katyńskich interesuje brak logiki i wybiórczość tych których zamordowano. Przecież ogólnie wiadomo, że więźniem sowieckim był gen.Anders wzięty do niewoli 29 września jak i wielu żołnierzy i oficerów którzy później utworzyli Polskie Siły Zbrojne w ZSRR i w 1942 roku, na mocy porozumienia przeszli do Iranu itd.itd...Może wobec tego nie istniał żaden inny obóz zagłady prócz Katynia? żeby to wszystko wyjaśnić trzeba chyba naprawdę pojednania z Rosją i wspólnie wyjaśnić, znaleźć groby i otrzymać listy pomordowanych a tak to wszystko to tylko domniemania i brak jakikolwiek innych dowodów. I jeszcze jedno, dlaczego Niemcy odkryli tylko ten jeden obóz kaźni? przecież w tym czasie okupowali całą Białoruś i część zachodnią Ukrainy a tylko Katyń udało im się odnaleźć? Chyba jednak historycy jeszcze długo będą nad tym myśleć bo w działaniach wojennych wielu żołnierzy ginie bez śladu szczególnie wobec takiej przewagi lotniczej jaką mieli Niemcy w tamtym czasie.
I jeszcze jedna rzecz wymaga jakichś wyjaśnień, mianowicie nurtuje mnie myśl-pytanie kto w sprawie Katynia,jaki naród,państwo odniosło największe korzyści? Czy Polacy, odpowiedź NIE, czy Rosjanie? nie wiem, czy Niemcy? chyba raczej TAK i to na wiele lat. Dalej to już tylko gdybania.

Hypatia
11-09-2012, 18:54
A mnie z tych wszystkich spraw katyńskich interesuje brak logiki i wybiórczość tych których zamordowano.


Tak ,faktycznie ,CI zamordowani wykazali się wyjątkowym brakiem logiki i wybiórczością.:mad:
Już tu kiedyś nawet pewien mędrzec stwierdził ,że zostali rozstrzelani, bo przekroczyli granicę ZSRR.
Wbij sobie do głowy ,że Katyń był miejscem kaźni ,a obozy były głównie w Starobielsku,Ostaszkowie i Kozielsku .


Lila ,Ty to załatwisz ,ja to mam załatwić ,czy wynajmiemy kogoś?

Jarosław II
11-09-2012, 21:39
Tak ,faktycznie ,CI zamordowani wykazali się wyjątkowym brakiem logiki i wybiórczością.:mad:
Już tu kiedyś nawet pewien mędrzec stwierdził ,że zostali rozstrzelani, bo przekroczyli granicę ZSRR.
Wbij sobie do głowy ,że Katyń był miejscem kaźni ,a obozy były głównie w Starobielsku,Ostaszkowie i Kozielsku .


Lila ,Ty to załatwisz ,ja to mam załatwić ,czy wynajmiemy kogoś?
Mnie wynajmijcie, nie biorę drogo.:D :D :D

wibi
11-09-2012, 22:11
Tak ,faktycznie ,CI zamordowani wykazali się wyjątkowym brakiem logiki i wybiórczością.:mad:
Już tu kiedyś nawet pewien mędrzec stwierdził ,że zostali rozstrzelani, bo przekroczyli granicę ZSRR.
Wbij sobie do głowy ,że Katyń był miejscem kaźni ,a obozy były głównie w Starobielsku,Ostaszkowie i Kozielsku .


Dla Ciebie trzeba pisać bardziej zrozumiale gdyż takie "wycięcie" fragmentu całkowicie zmienia sens. Nie sadzisz chyba, że zamordowani mogli wykazać się "brakiem logiki". Napisałem o konkretnym miejscu kaźni a innych, które podobno były, nie znaleziono (nawet dzisiaj opublikowane,tajne przez tyle lat,dokumenty amerykańskie o innych miejscach nie wspominają) dlatego brak logiki i wybiórczość u oprawców a nie zamordowanych i wynikało to z dalszej części wypowiedzi.

Hypatia
11-09-2012, 23:03
Mnie wynajmijcie, nie biorę drogo.:D :D :D


Jarek ,nie uważasz,że są granice ignorancji i bezczelności?!
Ale widać nie wszyscy je znają ,tak jak nie znają podstawowych,elementarnych faktów z historii. Nie znają lub świadomie zakłamują.
I jak tu się dziwić ,że niektórzy Rosjanie powątpiewają w rolę NKWD,w rolę Stalina, w fakt wymordowania w bestialski i barbarzyński sposób, 22 tysięcy jeńców wojennych - choć już niewielu ma odwagę temu przeczyć . Takiego barbarzyństwa nawet Niemcy się nie dopuścili !
''Może wobec tego nie istniał żaden inny obóz zagłady prócz Katynia?'' - Ty to sobie wyobrażasz ,był tylko jeden obózi to gdzie w Katyniu(sic!) ?

Chyba muszę odkazić monitor !

Jarosław II
11-09-2012, 23:18
Jarek ,nie uważasz,że są granice ignorancji i bezczelności?!
Ale widać nie wszyscy je znają ,tak jak nie znają podstawowych,elementarnych faktów z historii. Nie znają lub świadomie zakłamują.
I jak tu się dziwić ,że niektórzy Rosjanie powątpiewają w rolę NKWD,w rolę Stalina, w fakt wymordowania w bestialski i barbarzyński sposób, 22 tysięcy jeńców wojennych - choć już niewielu ma odwagę temu przeczyć . Takiego barbarzyństwa nawet Niemcy się nie dopuścili !
''Może wobec tego nie istniał żaden inny obóz zagłady prócz Katynia?'' - Ty to sobie wyobrażasz ,był tylko jeden obózi to gdzie w Katyniu(sic!) ?

Chyba muszę odkazić monitor !
Rosjanie nie powątpiewają w rolę NKWD i Stalina. Oni ich gloryfikują i chcą twardej reki batiuszki. Nie ważne, że byli też Rosjanie mordowani albo wysyłani na bezsensowną śmierć, ważne, że była siła w narodzie. E..naszym niektórym politykom też się marzy twarda ręka i na bujaku przed lustrem się fotografują.:rolleyes: Tylko jedna zasada trzeba w tej ręce umieć trzymać szablę a nie cep. Machając cepem, jest się pewnym, że na odległość cepa, nikt się do nas nie zbliży. Ale można spotkać się z końcem czyjegoś dłuższego cepa..

wibi
12-09-2012, 16:59
Katyń raz jeszcze.W całym moim życiu nigdy z ust mojej rodziny,tej dorosłej gdy ja byłem młody nie padły inne słowa jak takie, że zbrodni dokonali sowieci.Tak byłem wychowany i w to nadal wierzę ale jak to bywa na starość, wiedząc, że nic w Świecie nie dzieje się bez przyczyny a szczególnie teraz gdy USA "odtajniły" swoje dokumenty dotyczące tej zbrodni, zacząłem się zastanawiać dlaczego teraz?Odpowiedzi która mógłbym tu opisać nie znalazłem, ale może najpierw trochę genezy Katynia. Otóż 22 czerwca 1941 roku Niemcy realizując "Plan Barbarossa" napadają na ZSRR, swojego dotychczasowego sojusznika."Blitzkrieg" i przewaga zaskoczenia,doświadczenia i techniki wojennej powoduje, że już w połowie lipca 1941r.rozpoczyna się bitwa o Smoleńsk a 1 września 1941r linia frontu znacznie przesunęła się na wschód, obejmując również obszar Katynia.W zimie 1941/42 toczą się krwawe walki o zdobycie Moskwy i w tym czasie następuje zahamowanie Niemieckiego impetu a siły zaczynają się wyrównywać. Na tyłach armii Niemieckiej znajduje się podbita Polska dla której każde niepowodzenie Niemców na froncie wzbudza falę entuzjazmu a nawet pewną sympatię dla Rosjan.Zaczyna również być aktywny front ogólnie pojętego oporu tym większy im większe są Niemieckie represje wobec Polaków. Po zatrzymaniu parcia Niemców na kierunku centralnym (Moskwa), Niemcy całą siłę kierują na froncie południowym i od 19 sierpnia 1942 roku siłami 6 Armii liczącej około 1 miliona żołnierzy atakują Stalingrad gdzie również napotykają bardzo silny opór a w listopadzie 1942 roku rozpoczyna się kontrofensywa Rosjan w wyniku której 6 Armia znajduje się w okrążeniu.Te wiadomości docierają do nas Polaków dodając nam sił i wiary w upadek hitlerowskich Niemiec wzmagając jednocześnie dywersję na drogach zaopatrzenia Armii Niemieckiej na wschodzie.Drugiego lutego 1943 roku 6 Armia Niemiecka pod dowództwem marszałka Paulusa poddaje się Armii Czerwonej co zmusza do ujawnienia tego faktu Goebbelsa a Polacy szaleją ze szczęścia.Groby w Katyniu zostały podobno odkryte już pod koniec 1942 roku ale dopiero 17 lutego 1943 roku,już po klęsce pod Stalingradem Niemcy na podstawie (podobno?) wskazań dwóch rosyjskich chłopów przystepują do ujawnienia tego faktu i z całej Europy na miejsce ekshumacji przywożą expertów powołanych przez Międzynarodowy Czerwony Krzyż.Zostaje znalezione ok.4150 zwłok zachowanych w dobrym stanie (ziemia gliniasta i nawodniona),zabitych w mundurach Polskich i mający przy sobie sporo różnych drobnych przedmiotów w tym listy do rodzin (niewysłane) datowane z kwietnia 1940 roku.Ofiary były zabite strzałem w tył głowy, amunicją produkcji niemieckiej a na zbiorowych grobach były posadzone drzewa.O tych znalezionych,masowych grobach propaganda Niemiecka bębniła na cały Świat pokazując szczególnie nam,Polakom jakimi mordercami są Rosjanie którzy do tej pory budzili tyle sympatii.Według "wikipedii" i innych źródeł, masowe groby odkryli w październiku 1941r.podobno? dwai polscy robotnicy pracujący w organizacji Todt (organizacja ta prowadziła różne prace na rzecz armii Niemieckiej m/n budowała wszelkie fortyfikacje itp.prace ziemne,tylko ciekawe co w tym miejscu i czasie tam robili?).
Ze znanych i ujawnionych do tej pory dokumentów, morderstwo popełniono na rozkaz Stalina i członków tzw.politbiura.Nie wykonanie takiego rozkazu groziło kara śmierci dlatego ciekawe jest czemu ostatni transport jeńców Polskich do Katynia nie został wysłany? (395 jeńców) i trafił do obozu w Juchnowie.
Armię Polską w ZSRR rozpoczęto formować po sierpniu 1941 roku i w okresie końcowym,przed jej wyjściem do Iranu liczyła w sumie ponad 76 tys.żołnierzy. W momencie wyjścia razem z Armią wyszło ponad 45 tys. cywili.
Na temat tej zbrodni powstało wiele dokumentów historycznych,literackich,wiele dokumentów ujawniono z których jasno wynika kto za zbrodnię odpowiada ale i tak zostało wiele wątpliwości i pytań na które brak jasnej i wyraźnej odpowiedzi a to powoduje, że cała ta zbrodnia postawiła ogromny mur pomiędzy nami i Rosjanami co na pewno służy nie nam i Rosjanom a raczej Niemcom.

Lila
12-09-2012, 17:59
Wibi, nam nikt nie musiał udowadniać, jakimi mordercami są Sowieci. I w kim oni do czasów Katynia wzbudzali uczucie sympatii, żeby była potrzeba w kimkolwiek jego zniweczenia?

Lila
17-09-2012, 14:31
17 września rocznica. Sowiety runęły na zmagającą się z Niemcami Polskę.
To było preludium do Katynia.

BANDYCKI NÓŻ W PLECY

Pierwsze uderzenie spadło o trzeciej nad ranem na Podwołoczyska, Czortków,
Skałę i Husiatyń. Pułk Korpusu Ochrony Pogranicza ( KOP Czortków) był
najdalej na wschód wysuniętą placówką obronną Rzeczypospolitej.
Nieliczni
słabo uzbrojeni polscy żołnierze dowodzeni przez podpułkownika Marcelego
Kotarbę podjęli natychmiast pełną determinacji walkę w obronie napadniętej
Ojczyzny. Stawili czoło całemu korpusowi sowieckiemu złożonemu z czołgów
i kawalerii. Bohaterstwo tych kilkuset żołnierzy ppłk. Kotarby porównywalne

jest z bohaterstwem żołnierzy majora Sucharskiego broniących Westerplatte.
Jeżeli o Westerplatte napisano tysiące publikacji, książek i filmów, to o
żołnierzach KOP Czortków nadal trwa zmowa milczenia. Wojsko Polskie podjęło
nierówną walkę z Armią Czerwoną m.in. w obronie Grodna, Wilna, Podola.
Bitwy z rosyjskim najeżdżcą stoczono pod Tomaszowem Lubelskim, pod Szackiem
i Wytycznem. Lwów i Brześć oblegali wspólnie Rosjanie i Niemcy:
Armia Czerwona i Wehrmacht !......."
(...)
"Do niewoli sowieckiej dostało się około ćwierć miliona podoficerów, oficerów
i generałów Wojska Polskiego. Oprócz nich Rosjanie zagarnęli ponad 120 tysięcy
funkcjonariuszy KOP, Policji, straży więziennej, straży leśnej , a także
urzędników państwowych, bankowych oraz księży ..... Prawdziwą liczbę ofiar
zbrodni sowieckiego ludobójstwa po 17 września 1939 kryją moskiewskie archiwa.
I właśnie dlatego Rosjanie konsekwentnie odmawiają nam do nich dostępu ...."

Polecam więcej..

http://zbigniew-grzymski.nowyekran.pl/post/74275,17-wrzesnia-1939-bandycki-noz-w-plecy-zadany-polsce-przez-sojusznika-hitlera-rosje

wibi
17-09-2012, 22:55
17 września rocznica. Sowiety runęły na zmagającą się z Niemcami Polskę.
To było preludium do Katynia.
BANDYCKI NÓŻ W PLECY...
Polecam więcej..
http://zbigniew-grzymski.nowyekran.pl/post/74275,17-wrzesnia-1939-bandycki-noz-w-plecy-zadany-polsce-przez-sojusznika-hitlera-rosje

Masz Ty i ten "zbigniew-grzymski..." całkowitą rację,gdyby nie ten "BANDYCKI NÓŻ W PLECY..." to pokonali byśmy tą "faszystowską bestię" bo
przecież byliśmy "Silni, Zwarci i Gotowi" a nasza Armia 18 lat wcześniej przecież pokonała już raz bolszewików więc,jak niektórzy w tamtym
czasie myśleli, mieliśmy najlepszą i najsilniejsza armię na Świecie. Dodatkowo, nasz Naczelny Wódz, Śmigły-Rydz był tak szybki spieprzając z
Polski, że mało "gaci" nie zgubił.

Teraz też mamy "drugą Japonię", "drugą Irlandię" a nawet "zieloną wyspę" na morzu Kryzysu.

Dziwni z Was "seniorzy",w głowach tylko chęć zemsty i nienawiść do wszystkiego.Dla mnie życie KAŻDEGO POLAKA który zginął w IIWŚ ma
jednaką cenę,obojętnie czy to żołnierz czy cywil złapany w czasie łapanek i następnie powieszony lub rozstrzelany w odwecie przez Niemców.
Ważny jest tylko Katyń, który służy wyłącznie do podjudzania przeciw Rosji,tylko nie wiem w czyim to interesie

Lila
17-09-2012, 23:11
Wibi, problem w tym, że to Ty po czekistowsku nienawidzisz.
Żal Tobie Polaków zabitych przez Niemców, ale o tym nawet się nie zająkniesz.
Załóż wątek i pisz. Ten jest o Katyniu,a dziś 17 września.
I właśnie wtedy towarzysze zastosowali ten sam chwyt co ich sojusznicy w Głogowie kilkaset lat do tyłu.

Obrona Grodna i dzieci przywiązywane do czołgów.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Obrona_Grodna

Relacja nauczycielki Lipińskiej.

Na łbie czołgu rozkrzyżowane dziecko.
Chłopczyk. Krew z jego ran płynie strumieniami.
Z czołgu wyskakuje czarny tankista z browningiem, za nim drugi. Grozi pięścią, krzyczy, o coś oskarża nas oraz chłopczyka.
Oczy chłopca pełne strachu i męki.
Z bezgraniczną ufnością oddaje się nam. Uciekamy.
Chłopczyk ma pięć ran od kul karabinowych. Chce mamy… Poszedł na bój, rzucił butelkę z benzyną na czołg, ale nie zapalił, nie umiał...
Wyskoczyli z czołgu, bili, chcieli zabić, a potem skrępowali na czołgu.

Matka umierającego chłopca zrozpaczona i jednocześnie pobudzona czynem synka, szepce mu:
Tadzik, ciesz się! Polska armia wraca! Śpiewają...

Tadzik Jasiński skonał na rękach matki.
Sądzisz, że dla dobrego samopoczucia Twojego i towarzyszy nie należy Go wspomnieć?

Hypatia
19-09-2012, 00:43
Moja Babunia,przed laty mi mówiła - pamiętaj ,nie ładnie jest się kłócić,ale jeśli już ,to do kłótni też należy sobie dobrać odpowiednie towarzystwo !:cool:

Lila
04-04-2013, 13:03
Wczoraj minęło 73 lata od pierwszych strzałów w Katyniu.
Zginęło pierwszych trzystu polskich oficerów.

Raboty oczień mnoga,
starszina chodzi zły
bo psuje się pogoda,
a jeszcze tylu ich...:(

http://www.youtube.com/watch?v=1Hk_1QFVeY8

ps. w czasie, gdy wojsko Berlinga walczyło u boku ''braci'' o wolność naszą i waszą,
w Smoleńsku powstała szkoła NKWD kształcąca kadry UB.
Oni dokończyli ''dzieła''.

Bertold
04-04-2013, 14:10
Wczoraj minęło 73 lata od pierwszych strzałów w Katyniu.
Zginęło pierwszych trzystu polskich oficerów.

Raboty oczień mnoga,
starszina chodzi zły
bo psuje się pogoda,
a jeszcze tylu ich...:(

http://www.youtube.com/watch?v=1Hk_1QFVeY8

ps. w czasie, gdy wojsko Berlinga walczyło u boku ''braci'' o wolność naszą i waszą,
w Smoleńsku powstała szkoła NKWD kształcąca kadry UB.
Oni dokończyli ''dzieła''.

Dzięki, że pamiętasz. Na Liście Katyńskiej znajduje się mój kuzyn. Z łezką w oku wysłuchałem piosenki śpiewanej przez Kukiza. To bardzo przejmująca pieśń .................. Cześć ich pamięci. Niech pamięć trwa, póki my żyjemy ....................

Lila
04-04-2013, 15:07
I brat mojego Ojca...:(
Charków, inżynier budowlany w stopniu majora.

Lila
12-05-2013, 13:53
Coś dla pojednanych... za całowanie sowieckich walonek, knutem po d...e. Tak od serca, po moskiewsku.

ROSJA ODMAWIA REHABILITACJI POLSKICH OFICERÓW.

Śledztwo katyńskie przyspieszyło, ale ważne dowody nadal pozostają tajne, w rosyjskich archiwach. Nie ma też mowy o rehabilitacji ofiar zbrodni katyńskiej. Rosjanie bowiem odmawiają uznania ofiar, wskazując na brak dowodów.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosja-odmawia-rehabilitacji-ofiar-zbrodni-katynskiej,wid,15638816,wiadomosc.html

No to jasne jest. Złapał ktoś za rękę Wańkę, który strzelał w potylicę? Złapał? A jeśli nawet udało mu się złapać,
to i tak leży w dole.

cwieta
02-11-2023, 10:45
Moje Cv To Już Emerytura .my Mateńki, Bo Ja Już Babcia Ale święta Z Jezuśiczkiem Niech Będą Zawsze Miłością Nasze J Ukochanej Ojczyzny

pluto37
02-11-2023, 14:06
Moje Cv To Już Emerytura .my Mateńki, Bo Ja Już Babcia Ale święta Z Jezuśiczkiem Niech Będą Zawsze Miłością Nasze J Ukochanej Ojczyzny

Jak się nie ma nic mądrego w poważnym temacie, to kulturalny i przyzwoity człowiek ..... MILCZY.

Wróżbitka
02-11-2023, 22:15
Jak się nie ma nic mądrego w poważnym temacie, to kulturalny i przyzwoity człowiek ..... MILCZY.
Ręce i nogi mi opadły ale pewnie tak już będzie:(