PDA

View Full Version : Jak zostać królem - film o stawaniu się lepszym - komentarze


halinka41
10-03-2011, 09:04
Komentarz do artykułu: Jak zostać królem – film o stawaniu się lepszym (http://www.senior.pl/121,0,Jak-zostac-krolem-film-o-stawaniu-sie-lepszym,10940.html)
--------------------
Film rzeczywiście bardzo dobry.Polecam.

babciela
10-03-2011, 09:10
A ja wcale nie nazwałabym tego filmu -o stawaniu sie lepszym. Krol Jerzy VI- był dobrym człowiekiem. Film i ksiazka traktuja o tym jak walczyc- i jak te walke wygrac - z wlasnymi slabosciami i ułomnosciami fizycznymi

krystynka
10-03-2011, 09:25
Kiedyś czytałam książkę Iwony Ociepka-Majewskiej "Droga do siebie"
Też było o doskonaleniu siebie.
W którymś momencie powiedziała, że jesteśmy jak motyle. Takie brzydkie poczwarki. I chodzi o to, by stać się motylem w pełnej krasie.
Motyl stał się moim ulubionym owadem, ale do pełnej krasy nie doszłam, tak myślę...

babciela
10-03-2011, 16:15
Krystynko, skad my mamy wiedziec czy doszlismy do tej pelnej krasy?Moze doszłas , tylko nie zdajesz sobie sprawy.

Lucy001
11-03-2011, 08:08
Bardzo dobry film, polecam.
Wzruszający,podnoszący na duchu - nie tyle historyczny co psychologiczny.

Lucy001
11-03-2011, 08:18
"Jak zostać królem" - to film , który zasłużył na Oskary.
Jest to piękna opowieść o przyjaźni , o tym jaka ważna jest wiara w drugiego człowieka.
Jest to film psychologiczny , podnosi na duchu każdego człowieka , pokazuje jak skutecznie walczyć ze słabościami , które nas dotyczą .
Pomijając wątki historyczne , które są bardzo piękne , jest to ciepły i wzruszający film.