PDA

View Full Version : Małżeństwo jest trwałe, gdy się idealizuje partnera… - komentarze


leoni
16-03-2011, 11:41
Komentarz do artykułu: Małżeństwo jest trwałe, gdy się idealizuje partnera… (http://www.zwiazki.senior.pl/92,0,Malzenstwo-jest-trwale-gdy-sie-idealizuje-partnera,11086.html)
--------------------
Idealizowanie nie jest złe, ale pod warunkiem, że ta idealizowana osoba faktycznie jest wobec nas w porządku. Często jednak można spotkać się z sytuacją, gdy facet nie krępuje się w wyrażaniu emocji w sposób fizyczny na kobiecie, a nawet dziecku, a ta zamiast go pogonić, to to toleruje, bo przecież on jest taki wspaniały...

83.8.252.xxx
17-03-2011, 21:59
E tam, tyle czasu trzeba było żeby dojść do tego co mi zawsze mama mówiła jak się z mężem kłociłam i mało do rozwodu nie doszło? Dziecko, przypomnij sobie waszą pierwszą randkę, pierwszy pocałunek, pierwsze dotknięcie ręki... przeczytaj stare listy, pooglądajcie razem fotografie ze ślubu. Moja mam przeżyłą z tatą ponad 50 lat - zmarli jedno po drugim, zakochani w sobie do śmierci. Ja z moim M. już też ... dzieści jestem. I idealizujemy siebie nadal, ciągle wracając do tych pierwszych motyli w brzuchu.

Eliza2
30-03-2011, 12:39
Ja upatruję stałości związków w killku kwestiach. Ważna jest podstawa, na czym to małżeństwo zostało zbudowane: czy chodziło mi o realizację tylko swoich planów czy też o dobro drugiej osoby. Jeśli obie strony łączyło uczucie i wartości, szanują się i potrafią o wszystkim rozmawiać w cywilizowany sposób to jest duże prawdopodobieństwo, że nie rozejdą się. Ważny jest wybór dobrego człowieka i przekonanie, że nie zmienimy dorosłej osoby. Z mojej obserwacji wynika, że dobre małżeństwa opanowały sztukę kompromisów. Różowe okulary zakłada się nie przed- a po ślubie. :)