PDA

View Full Version : Wady i zalety - co mówić na rozmowie kwalifikacyjnej - komentarze


83.5.29.xxx
21-03-2011, 20:11
Komentarz do artykułu: Wady i zalety – co mówić na rozmowie kwalifikacyjnej (http://www.praca.senior.pl/114,0,Wady-i-zalety-co-mowic-na-rozmowie-kwalifikacyjnej,153.html)
--------------------
stek bzdur

slava
21-03-2011, 20:43
Co byś nie mówił i robił i jakie szkoły pokończył i tak przyjmą znajomego.

elza1302
27-03-2011, 23:33
Co byś nie mówił i robił i jakie szkoły pokończył i tak przyjmą znajomego.
zgadzam się z Tobą...wydaje mi się ,że nieraz takie rozmowy kwalifikacyjne są jedynie po to ,żeby to odnotować w raporcie. Chociaż... mam inny przykład i to z "mojego podwórka". Moje córka była na rozmowie kwalifikacyjnej dot. pracy w SKOK. Opowiadała mi jak to się odbywało, o co pytali, co odpowiadała... Było kilkadziesiąt osób. Przeszła pierwszą rozmowę, drugą i dostała tą pracę. Bez znajomości... Na pewno znajomości to ważna sprawa, ale jak świat światem to znajomości zawsze były, są i będą... i także będą ludzie, którzy dzięki znajomościom łatwiej dostaną pracę...

Zytka 58
28-03-2011, 12:17
Co byś nie mówił i robił i jakie szkoły pokończył i tak przyjmą znajomego.

Nie do końca-może dotyczy to małych, kilku osobowych firm gdzie "ostatnie" słowo ma szef/prezes/.Nie dotyczy taka opinia dużch koropracji ,gdzie nabór pracowników ma określone standardy.Wymagane jest wykształcenie,znajomość j. obcych itd. Sprawdza się jak kandydat zachowuje się w określonej sytuacji, jak rozmawia przez telefon (często w j. obcym)czy ma podstawowe umiejętności w obsłudze komp. itd.itd.Młodzi ludzie mają świadomość dużej konkurecji na rynku pracy i jeśli mają odpowiednie przygotowanie to pracę dostaną-wcześniej czy póżniej i bardzo często to oni stawiają waruki (finansowe )przed podjęciem pracy-znają swoją wartość:)
Pozdrawiam serdecznie.

Opcja
29-03-2011, 10:59
na pewno w dużej mierze ważne są znajomości, ale jak jesteśmy pewni siebie i swojej wiedzy, spełniamy większość warunków potrzebnych do danej pracy to też mamy dużą szansę by ją zdobyć

81.190.44.xxx
19-06-2011, 01:45
prawie trzy lata pracowałam dla "swojej" firmy bez zarzutu do swojej pracy. pisze swojej bo się z nią utożsamiałam i co po 3 latach mnie zwolnili za ambicje... zatrudnili znajomą szefa...

urszula1969
24-06-2011, 20:05
Ja też przeszło 2 lata pracowałam dla firmy PAGO bez zarzutu do swojej pracy a mimo to mnie zwolnili za ambicje... zatrudnili znajomą znajomego kierownika magaz... śmieszne ale prawdziwe