PDA

View Full Version : Oblicza antypolonizmu

Strony : [1] 2

Lila
22-03-2011, 10:02
Wątek dla tych, co pragną abyśmy my Polacy bili się we własne piersi...
Za wszystko.
Za katastrofę smoleńską, za obozy koncentracyjne i za fotografie -wrzutki robotnic w białych zapaskach,
rzekomo szukających złotych zębów.

Naród nie może odpowiadać za margines, jak i margines nie odpowiadał za naród.

A może my zaczniemy wywlekać świnstewka innych?

13 maja 1939.
Z portu w Hamburgu odpływa statek 'St.Louis', transatlantyk z flagą ze swatyką.
Pasażerowie -937 osób, niemieccy Żydzi zmuszeni do emigracji, bo ich ojczyzna miała być Judenfrei ( wolna od Żydów).
Płynęli do Hawany, ale ponad 700 z nich miało promesy wiz pobytowych USA.
dopłynęli 26 maja. Wyobrazić sobie można entuzjazm pasażerów.

Niestety, kubańskie władze nie pozwoliły zejść na ląd, bo w Hawanie przebywało już 4.000 Żydów. 2 czerwca statek został zmuszony do podniesienia kotwicy i do odysei po morzu.
Władze Dominikany, Hondurasu, Kolumbii, Chile, francuskich terytoriów zamorskich, Martyniki, Gwadelupy, Kanady- wszystkie odmawiały wejścia do ich portów.

Komitet pasażerów wysłał ostatni apel do prezydenta Roosevelta, do organizacji żydowskiej Joint i agencji Associated Press. Telegram był krótki: „Bardzo pilne. Zwracamy się ponownie o pomoc dla pasażerów statku ››St. Louis‹‹. Panie Prezydencie, proszę pomóc 900 pasażerom, wśród których ponad 400 to kobiety i dzieci”.

Bez odpowiedzi...

The Forward" zamieścił apel pasażerów: „Zwracamy się do Żydów na całym świecie. Mamy być odesłani z powrotem. Jak możecie pozostawać obojętni? Jak możecie milczeć? Zróbcie wszystko, co w waszej mocy! Niektórzy z pasażerów już próbowali popełnić samobójstwo. Pomocy! Nie pozwólcie, by statek wrócił do Niemiec!”.
Kongres Żydów Amerykańskich i Główna Rada Żydowska nie podjęły żadnych działań w obronie pasażerów nieszczęsnego statku.

Statek wrócił do Europy. Część pasażerów uratowała się w Antwerpii, reszta zginęła w piecach.
Bogate USA przyjęły ogółem tylko 11 352 Żydów, Kanada 619.

Polska, kraj istniejący od 20 lat, przyjęła do 1939 roku 20 tys. żydowskich uchodźców z Niemiec.
Może takie liczby warto rzucić w twarz Grossom i ich polskim piewcom?

..............

Przepraszam, ale tylko pierwszy wpis jest taki długi.

Hypatia
22-03-2011, 12:41
O ,kolejny wtórny byt się narodził!:rolleyes:

Najważniejsze,aby najważniejsze było to co najważniejsze!

Lila
22-03-2011, 12:45
O ,kolejny wtórny byt się narodził!:rolleyes:

A może tak jaśniej, co poeta ma na myśli?
Bo taka wrzutka jest godna idioty, a nie Ciebie.

Lila
22-03-2011, 13:51
W odpowiedzi na MAGIEL Grossa i Bartoszewskiego,
ciut zaczyna nam się pamięć odświeżać.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Moj%C5%BCesz_Merin

Złote żniwa w gettcie, aczkolwiek z tragicznym finałem.

Swoją drogą komu zależy, aby podsycać takie nastroje w Polsce? czy nie Niemiaszkom czasem?

Mar-Basia
22-03-2011, 14:18
O ,kolejny wtórny byt się narodził!

"Kazdemu zapewnia się wolnosc wyrazania swoich pogladow, oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji” - Art. 54 Konstytucji RP

Lila
22-03-2011, 15:21
"Kazdemu zapewnia się wolnosc wyrazania swoich pogladow, oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji” - Art. 54 Konstytucji RP

No właśnie!
I warto, aby to do niektórych głów trafiło, bo im się cuś pomyliło z PRL. Siła przyzwyczajenia widać.

A ten wątek ma służyć TYLKO do wykazania marginesu, który w czasie wojny był szerszy niż zazwyczaj, ale nadal był marginesem i to kryminalnym.

Na tym marginesie, Polacy zabijali Żydów ale i Polaków.
Żydzi Polaków ale i Żydów też.

Skoro z marginesu czyni się bohaterów książek czy 'profesorskich' opowieści,
to wiadomo, że trzeba się bronić, pamiętając iż gubernator Frank powiedział, że na ziemi polskiej za 5 lat ma nie być ani jednego Żyda,
a za 50- ani jednego Polaka.

Kolczuga
22-03-2011, 16:31
Bogate USA przyjęły ogółem tylko 11 352 Żydów,

Oni przewiezli ze soba dokumenty i ksiegi wieczyste ,wyciagi z bankow i to wszystko przetrwalo w rodzinnych sejfach ,aby po latach domagac sie zwotu dobr ruchomych i nieruchomych.
Oczywiescie za komuny milczeli jak grob.

Marian Marzynski nie byl tak milczacy,cos nakrecil juz wczesniej ,ale w 96 na Frontline zostal pokazany w calej sieci PBS/340 stacji/jego film SHTETL .

Od 78 roku,gdy znad komina nad Kaplicą Syktyńską wzniosl się biały dym, obwieszczający wybór papieża, a z tłumów zgromadzonych na placu św. Piotra rozlegl okrzyk: " HABEMUS PAPAM ! "zmienila sie opinia o Polakach za granica,Jankesi przestali ,at least ,opowiadac o nas glupie zarty,po 80 roku,gdy Solidarnoscia zachwycilismy swiat,"wzrosly akcje"i ten film zniszczyl nasz wizerunek.
Swiat sie dowiedzial/nic nie powiedzial/jacy jestesmy chciwi,prymitywni,brudni zaniedbani no i antysemici oczywiscie.
Bylam w Stanach juz 12 lat,znalam jako-tako jezyk,widzialm tytuly w prasie,slyszalam dyskusje w radiu,nie byly budujace .

PS

A P. Marzynskiego z pozogi wojny uratowaly polskie zakonnice.

Hypatia
22-03-2011, 20:12
A może tak jaśniej, co poeta ma na myśli?
Bo taka wrzutka jest godna idioty, a nie Ciebie.

Lilianno,takie pytanie jest godne kretyna ,a nie Ciebie.
Oczywistą oczywistością było dla mnie ,że kobitka z taką klasą i kasą przedkłada jakość nad ilość.Mamy multum wątków politycznych na "seniorku ",które się wzajemnie nakładają i coraz bardziej wszystko jest rozwodnione,a potem umierają .Wiem Ulubiona co mi zaraz powiesz z wrodzoną Ci kurtuazją,że mam spadać,że nie muszę tu wchodzić ,no i oczywiście ,że skoro masz ochotę to założysz jeszcze 5 wątków - z grubsza to się chyba nie mylę,jedynie może słowa dobrałabyś staranniej i dobitniej.No bo o czym Ty tu chcesz w zasadzie pisać - nazwałaś wątek Oblicza antypolonizmu ,a potem jedziesz równo zzzzz ksenofobią - biedni Polacy i paskudni Niemcy. 66 lat temu wojna się skończyła ,a u Ciebie nadal trwa. Z Niemcami ,Rosjanami i co najgorsze z Polakami również.Chyba ,że może w tym coś jest czego się nie domyślam,jakieś drugie dno.Bo jak nie drugie dno to zostaje jeszcze egocentryzm.
No to teraz zakładam półpancerzyk Hajduczka ,turban na głowę i czekam na naloty dywanowe.
Może nawet wezwiesz siły porządkowe.:D

Trade mark

Lila
22-03-2011, 20:17
Lilianno,takie pytanie jest godne kretyna ,a nie Ciebie.
Oczywistą oczywistością było dla mnie ,że kobitka z taką klasą i kasą przedkłada jakość nad ilość.Mamy multum wątków politycznych na "seniorku ",które się wzajemnie nakładają i coraz bardziej wszystko jest rozwodnione,a potem umierają .Wiem Ulubiona co mi zaraz powiesz z wrodzoną Ci kurtuazją,że mam spadać,że nie muszę tu wchodzić ,no i oczywiście ,że skoro masz ochotę to założysz jeszcze 5 wątków - z grubsza to się chyba nie mylę,jedynie może słowa dobrałabyś staranniej i dobitniej.No bo o czym Ty tu chcesz w zasadzie pisać - nazwałaś wątek Oblicza antypolonizmu ,a potem jedziesz równo zzzzz ksenofobią - biedni Polacy i paskudni Niemcy. 66 lat temu wojna się skończyła ,a u Ciebie nadal trwa. Z Niemcami ,Rosjanami i co najgorsze z Polakami również.Chyba ,że może w tym coś jest czego się nie domyślam,jakieś drugie dno.Bo jak nie drugie dno to zostaje jeszcze egocentryzm.
No to teraz zakładam półpancerzyk Hajduczka ,turban na głowę i czekam na naloty dywanowe.
Może nawet wezwiesz siły porządkowe.:D

Trade mark

Krócej i do rzeczy.
Według Ciebie za dużo wątków na KSC jest?
Każ zlikwidować, zamiast pisać pierdoły, a sama załóż SF.

Dywan wisi na trzepaku, sorki, nie mam na czym przylecieć.

BTW, dla Grossobartoszewskich wojna też się nie skończyła, tak czy nie?
A Hajduczek nie miał nigdy turbanu na głowie, tylko kołpaczek.

Mar-Basia
22-03-2011, 20:53
A może my zaczniemy wywlekać świnstewka innych?

13 maja 1939.
Z portu w Hamburgu odpływa statek 'St.Louis', transatlantyk z flagą ze swatyką.
Pasażerowie -937 osób, niemieccy Żydzi zmuszeni do emigracji, bo ich ojczyzna miała być Judenfrei ( wolna od Żydów).
Płynęli do Hawany, ale ponad 700 z nich miało promesy wiz pobytowych USA.
dopłynęli 26 maja. Niestety, kubańskie władze nie pozwoliły zejść na ląd, bo w Hawanie przebywało już 4.000 Żydów. 2 czerwca statek został zmuszony do podniesienia kotwicy i do odysei po morzu.
Władze Dominikany, Hondurasu, Kolumbii, Chile, francuskich terytoriów zamorskich, Martyniki, Gwadelupy, Kanady- wszystkie odmawiały wejścia do ich portów.
Statek wrócił do Europy. Część pasażerów uratowała się w Antwerpii, reszta zginęła w piecach.

Przepraszam, ze skrocilam...chodzilo mi o referencje.

Medrcy tego swiata zawsze twierdzili, ze historia sie powtarza.

Zaraz po wojnie, 60-lat temu z Europy wyplynal statek EXODUS z 4500 ocalalymi z Holocaustu Zydami na pokladzie. Po tragedii wojennej mieli nadzieje stanac na bliskiej ich duszy ziemi.

Zostali brutalnie "poproszeni", nie powiem zmuszeni przez marynarke brytyjska do zawrocenia do Marseille (Francja) ...i potem do Hamburga...

Jakiez szczescie, ze w tym okresie polska marynarka byla w rozpadku...inaczej LATKE przypieto by Polsce.:rolleyes:

Hypatia
22-03-2011, 20:59
Krócej i do rzeczy.
Według Ciebie za dużo wątków na KSC jest?
Każ zlikwidować, zamiast pisać pierdoły, a sama załóż SF.

Dywan wisi na trzepaku, sorki, nie mam na czym przylecieć.

BTW, dla Grossobartoszewskich wojna też się nie skończyła, tak czy nie?
A Hajduczek nie miał nigdy turbanu na głowie, tylko kołpaczek.

Wiem ,wiem ,że Ty nie lubisz długich wypowiedzi.Krótka piłka - bach-bach - pytanie - odpowiedź (choć z tymi odpowiedziami to różnie bywa - mocne ,treściwe ,ale niezbyt celne, nie na temat),ale spokojnie ,nie jesteśmy u Bugajskiego.
Co do istoty,mówisz ,że Ty też ,bo Grossbartoszewscy.Hmmmm,a Ty zawsze ,jak ktoś coś brzydkiego(twoim zdaniem),to Ty jeszcze "brzydziejsze".Jak cię pijak na ulicy wyzwie od.......to Ty jego w zamian ,że jest........?Fe ,to nie ładnie,trzeba trzymać pion i poziom Lilianno.
Nie BTW tylko ps jak drzewie bywało: z tym kołpaczkiem to mnie załatwiłaś.:D
Ale ja i tak wolę turbany ....jak Mata Hari mmm,ale się rozmarzyłam.

Trade mark

Stalin
22-03-2011, 21:03
Jest trochę faktów dobrze udokumentowanych i Gross się na nich opiera. Natomiast od wojny minęło już tyle czasu, że spokojnie mogą się wypowiadać historycy. przypadki o których pisałas nie maja nic wspólnego z Polakami. I dobrze, BTW - czy wiesz, że sami Żydzi odmówili przyjęcia swoich ziomków ze statku u brzegów Izraela w 1946 albo 1947 bodajże, bo im nie pasowała ich orientacja polityczna? Szczegółów nie pamiętam ale chyba można wygooglać. Różni ludzie piszę różne rzeczy, jeżeli są udokumentowane to znaczy, że to prawda. nie byliśmy narodem świetlanym, mniej więcej 1% ratował Żydów, trochę więcej - przyczyniał się do ich śmierci a reszcie było to całkiem obojętne.

Lila
22-03-2011, 21:04
Wiem ,wiem ,że Ty nie lubisz długich wypowiedzi.Krótka piłka - bach-bach - pytanie - odpowiedź (choć z tymi odpowiedziami to różnie bywa - mocne ,treściwe ,ale niezbyt celne, nie na temat),ale spokojnie ,nie jesteśmy u Bugajskiego.
Co do istoty,mówisz ,że Ty też ,bo Grossbartoszewscy.Hmmmm,a Ty zawsze ,jak ktoś coś brzydkiego(twoim zdaniem),to Ty jeszcze "brzydziejsze".Jak cię pijak na ulicy wyzwie od.......to Ty jego w zamian ,że jest........?Fe ,to nie ładnie,trzeba trzymać pion i poziom Lilianno.
Nie BTW tylko ps jak drzewie bywało: z tym kołpaczkiem to mnie załatwiłaś.:D
Ale ja i tak wolę turbany ....jak Mata Hari mmm,ale się rozmarzyłam.

Trade mark

Skąd Ci przyszło do głowy, że ja Lilianna?
Lidia zwyczajnie, ale nikt w życiu na mnie inaczej nie mówił niż Lila.

A o co chodzi?
Jaka znowu karimata? po co masz marzyć, leć do sportowego.
Parę groszy i Twoja.

Lila
22-03-2011, 21:10
Jest trochę faktów dobrze udokumentowanych i Gross się na nich opiera. Natomiast od wojny minęło już tyle czasu, że spokojnie mogą się wypowiadać historycy. przypadki o których pisałas nie maja nic wspólnego z Polakami. I dobrze, BTW - czy wiesz, że sami Żydzi odmówili przyjęcia swoich ziomków ze statku u brzegów Izraela w 1946 albo 1947 bodajże, bo im nie pasowała ich orientacja polityczna? Szczegółów nie pamiętam ale chyba można wygooglać. Różni ludzie piszę różne rzeczy, jeżeli są udokumentowane to znaczy, że to prawda. nie byliśmy narodem świetlanym, mniej więcej 1% ratował Żydów, trochę więcej - przyczyniał się do ich śmierci a reszcie było to całkiem obojętne.

No to też o tym piszę.
I marbella właśnie też napisała.
Kto mówi, żeśmy świetlani, ale tyle psów na nas wieszać?
Bez przesadyzmu.

No i najgorsze to pyskowanie w niemieckiej gazecie.

Stalin
22-03-2011, 21:13
Bo czasy się zmieniły mocno, serio....
Już dawno Niemcy nie piszą o ziemiach niemieckich pod tymczasowym polskim zarządem. A bywało. Czasem nawet bez przerwy. Do lat 70 i Gomułki.

Lila
22-03-2011, 21:23
Już dawno Niemcy nie piszą o ziemiach niemieckich pod tymczasowym polskim zarządem. A bywało. Czasem nawet bez przerwy. Do lat 70 i Gomułki.

Oj Soso, Soso...
Jakiś Ty naiwny...
Po co mają pisać? RAŚ już jest. A 'wypędzeni' to pies?

pluto37
22-03-2011, 21:32

Stalinie!
Czasy sie zmieniły, ale prawdziwy Polak/ka musi trwać na posterunku i bez Zyda ani rusz.
Nikt nie zna lepiej historii swiatowego żydostwa niz prawdziwy Polak patriota, co Polaka opluje i na Żyda przerobi, kiedy mu gruczol miłosierdzia sie powiększy a sztuki do wykonania planu zabraknie.
W końcu nie ma się co dziwić, bo kiedy innemu i niePiSowskiemu szczepowi patriotów -Polaków rdzennych zbraklo paru sztuk, to ułożyli liste z Kaczyńskimi vel Kalksteiny na czele.
Po to, żeby dbać o czystość rasową i religijna Polaków narodowych. To jest oczywista oczywistość.... bo bez Żyda jest im bida. Tym patriotkom:D :D :D :D

Mar-Basia
22-03-2011, 21:37
No to też o tym piszę.
I marbella właśnie też napisała.
Kto mówi, żeśmy świetlani, ale tyle psów na nas wieszać?
Bez przesadyzmu.

No i najgorsze to pyskowanie w niemieckiej gazecie.

Mam zasade, piesz szczeka, karawana idzie dalej.
Jednakze bardzo sie dziwie, ze "facet lub facetka" nic nie wiedzacy o tobie, twojej rodzinie, o tym co zrobilas i robisz dla kraju - ma tupet wieszac na tobie psy. Za co? Za to, ze masz odmienne zdanie i nie jestes tzw carterowskim "yes-manem".

Tak sie sklada, ze z wielu zrodel znam pare wiarygodnych historii z okresu wojny, choc w tym okresie sama bylam dzieckiem. Juz gdzies pisalam, ze nie wielu ex-wiezniow chcialo i ciagle nie chce mowic o tym co ich spotkalo, czego doswiadczyli i od kogo,....kto ich katowal, kto na nich donosil w czasie ich pobytu w obozach koncentracyjnych. Ci ludzie sa dotknieci syndromem obozu koncentracyjnego.

Wielu z nich skladajac zeznania, nie chcialo ujawniac tozsamosci ich katow...nie zawsze Niemcow....niestety!!!!!:confused:

Cale szczescie, ze mamy doskonalych historykow, ktorzy powoli ale skutecznie odkrywaja prawde historyczna....czesto biorac pod uwage "slowne" zeznania wielu anonimowych wiezniow.

Lila
22-03-2011, 21:38
Pluto qrnaaa
Ty w lodówce też Kaczyńskiego widzisz jak na margarynie okrakiem siedzi?
Niesiołowski - rozumiem. Dziadyga, torturowana na SB; pazury mu ściągnęli, dopiero narzeczoną zakablował.:)
Teraz chodzi i świszczy, bo w płucach ma ( o mało co) 8 dziur zrobionych przez naszego Ryśka Cybę z Częstochowy.
8 dziur!! no to on ma fobię.

Ale Ty?
Teżżeś przeszedł jakieś tortury?

..............................

Cale szczescie, ze mamy doskonalych historykow, ktorzy powoli ale skutecznie odkrywaja prawde historyczna....czesto biorac pod uwage "slowne" zeznania wielu anonimowych wiezniow.

I na to liczą wszyscy.
Tylko dziwi mnie ta histeryczna reakcja na tym forum.

Stalin
22-03-2011, 21:40
No nie ma równości na tym świecie. Jeden Żyd się skarżył rebemu: Moja Salcie jest w ciąży z hrabią!
- Uuuu, to niedobrze! powiedział rebe
- Pewnie, że niedobrze, znaczy hrabina jest w ciąży ze mną ale i tak ja mu robię hrabiów a on mnie zwykłych Żydów!
No to skąd teraz wziąć hrabiów? I w tym tkwi dramat narodu, heh! :D:D:D:D

Lila
22-03-2011, 21:44
No nie ma równości na tym świecie. Jeden Żyd się skarżył rebemu: Moja Salcie jest w ciąży z hrabią!
- Uuuu, to niedobrze! powiedział rebe
- Pewnie, że niedobrze, znaczy hrabina jest w ciąży ze mną ale i tak ja mu robię hrabiów a on mnie zwykłych Żydów!
No to skąd teraz wziąć hrabiów? I w tym tkwi dramat narodu, heh! :D:D

Hmm, a co Tobie zawinił Ekscelęcja* w tym wątku,
że o nim taki kawał polityczny puszczasz?:) :)

Stalin
22-03-2011, 21:47
Mnie nikt nie zawinił, znaczy Ci co to zrobili to już nie żyją..:D:D
którego ekscelencję masz na myśli? :D:D

Lila
22-03-2011, 22:01
Mnie nikt nie zawinił, znaczy Ci co to zrobili to już nie żyją..:D:D
którego ekscelencję masz na myśli? :D:D

No hrabia jest tylko jeden. Jak myślę.
Zresztą jakbyś nawet nie wiedział, to chyba widać ...urodzenie!

Stalin
22-03-2011, 22:04
Jeżeli myślisz o Komorowskim to zwykły Prezydent jest a nie dziecko Żyda...:D:D:D:D

Lila
22-03-2011, 22:06
Jeżeli myślisz o Komorowskim to zwykły Prezydent jest a nie dziecko Żyda...:D:D:D:D

A czy to ważne czyje jest on dziecko?
Tyś jako Stalin był dzieckiem Polaka i cóżeś nam uczynił?

pluto37
22-03-2011, 22:08
Pluto qrnaaa
Ty w lodówce też Kaczyńskiego widzisz jak na margarynie okrakiem siedzi?
Niesiołowski - rozumiem. Dziadyga, torturowana na SB; pazury mu ściągnęli, dopiero narzeczoną zakablował.
Teraz chodzi i świszczy, bo w płucach ma ( o mało co) 8 dziur zrobionych przez naszego Ryśka Cybę z Częstochowy.
8 dziur!! no to on ma fobię.

Ale Ty?
Teżżeś przeszedł jakieś tortury?

..............................

I na to liczą wszyscy.
Tylko dziwi mnie ta histeryczna reakcja na tym forum.

Lili! Moze Ty masz lepsze radary, ale nie słyszałem, żeby Niesioła na Kalksteina przerabiali jeszcze prawdziwsi Polacy-patrioci:D :D :D
A na własne uszy słyszałem jak prawdziwa podlaska Polka-katoliczka zeznawała, że JP II to też Zyd bo miał kolegę Zyda. Toczka w toczkę jak aryjski nordyk o Bartoszewskim.
Nie powinno Cie to dziwić skoro sama tworzysz okazję do tego, żeby pokazywać jeszcze lepszych patriotów Polaków od Ciebie. Nie sama tańczysz na tej sali balowej.
Są w przestrzeni tacy tańcownicy, co i Tobie sprawdza zyciorys i dobiorą do koloru obrazka jeszcze lepiej niz Ty z koleżeństwem.
W/g starej ludowej opowieści najbardziej zaciekłymi obrońcami wiary są ......przechrzty. :D
Więc z tymi zdziwieniami bym uważał na twoim miejscu.

Lila
22-03-2011, 22:13
Pluto, po raz setny ja Tobie mówię, że odczepże się serceż Ty moje od jakiegoś Kalksteina i Jana Pawła.
Czy oni kłapali w Die Welt'cie na kraj ojczysty i swoich rodaków?
A po co ten wątek został założony?

Jak jeszcze wyciągniesz Abrahama, to załamię się.

Hypatia
22-03-2011, 22:19
Wielu z nich skladajac zeznania, nie chcialo ujawniac tozsamosci ich katow...nie zawsze Niemcow....niestety!!!!!:confused:

NO WRESZCIE PRZYZNAŁAŚ ,ŻE POLACY TEŻ BYWALI SZUJAMI I NALEŻAŁO SIĘ ICH BAĆ ! NO BO CHYBA NIE MARSJAN MIAŁAŚ NA MYŚLI !
TY JUŻ PRAWIE JAK BARTOSZEWSKI ,OPLUWASZ SWYCH RODAKÓW , CHYBA SPRZYJASZ NIEMCOM.:D
A co do Lili ,muszę Cię zmartwić ,nie mam zamiaru jej obrażać bo nawet ją co nie co lubię ,a więc nie szczuj - jeszcze tego brakowało !

Trade mark

Stalin
22-03-2011, 22:23
Aleśmy są szuje wybrane... Bo wiadomo, że jak JPII w Watykanie to musi być Żyd. I to nieważne, że wreszcie Beniek XVI napisał, że Jezusa zabił motłoch a nie Żydzi. to i tak do prostego kleru nie dotrze...:D:D:D:D
Hypatia - myślałem dokładnie tak samo. Bartoszewski jest be, bo opluwa Polaków a to że nie wszyscy kapo byli Niemcami to i tak bez znaczenia jest bo Bartoszewski opluwa Polaków, ten wspaniały bohaterski naród z którego kapo tez się wywodzili.

Lila
22-03-2011, 22:23
NO WRESZCIE PRZYZNAŁAŚ ,ŻE POLACY TEŻ BYWALI SZUJAMI I NALEŻAŁO SIĘ ICH BAĆ ! NO BO CHYBA NIE MARSJAN MIAŁAŚ NA MYŚLI !
TY JUŻ PRAWIE JAK BARTOSZEWSKI ,OPLUWASZ SWYCH RODAKÓW , CHYBA SPRZYJASZ NIEMCOM.:D
A co do Lili ,muszę Cię zmartwić ,nie mam zamiaru jej obrażać bo nawet ją co nie co lubię ,a więc nie szczuj - jeszcze tego brakowało !

Trade mark

Hypatio, za to ' co nieco' dzięki,
ale marbella wcale nie miała Polaków na myśli.
Nie w tym kontekście .

Staraj się zrozumieć, co kto pisze.

Hypatia
22-03-2011, 22:45
Hypatio, za to ' co nieco' dzięki,
ale marbella wcale nie miała Polaków na myśli.
Nie w tym kontekście .

Staraj się zrozumieć, co kto pisze.

Pierwze primo ja się naprawdę staram,żeby jeszcze wszyscy starali się rozumieć co piszą!
Nastepnie,nie rób Ulubiona ściemy,bo napisane co napisane.
"Tak sie sklada, ze z wielu zrodel znam pare wiarygodnych historii z okresu wojny, choc w tym okresie sama bylam dzieckiem. Juz gdzies pisalam, ze nie wielu ex-wiezniow chcialo i ciagle nie chce mowic o tym co ich spotkalo, czego doswiadczyli i od kogo,....kto ich katowal, kto na nich donosil w czasie ich pobytu w obozach koncentracyjnych. Ci ludzie sa dotknieci syndromem obozu koncentracyjnego."
"Wielu z nich skladajac zeznania, nie chcialo ujawniac tozsamosci ich katow...nie zawsze Niemcow....niestety!!!!! "

Więc chyba jednak miała na myśli Polaków ,a jeśli nie Polaków tylko Marsjan to niech wyraźnie napisze kogo ,a nie jakieś szyfry tajne/poufne.Zresztą w tym problem ,że to wszystko niedopowiedzenia,niedomówienia ,ktoś mówił,ktoś słyszał .zwykłe asekuranctwo ! Albo wiem ,mam dowody i mówię głośno i wyraźnie ,albo lepiej zająć się praniem ,przynajmniej będzie jakiś pożytek z tego.
I tertio primo,tak jak przewidywałam ,ten wątek będzie klonem już istniejącego!:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Trade mark

Mar-Basia
22-03-2011, 22:47
TY JUŻ PRAWIE JAK BARTOSZEWSKI ,OPLUWASZ SWYCH RODAKÓW , CHYBA SPRZYJASZ NIEMCOM.

Naucz sie czytac...inaczej powrot do pierwszej klasy podstawowki zagwarantowany!!! Nigdy nie jest pozno "na nauki".

Wyraznie napisalam....INNI, co nie oznacza Polacy. Jak do tej pory, ty pomyje wylewasz na glowy rodakow, co sie osmiela miec inne zdanie niz ty.:mad:

A co do bania sie, tutaj przyznam ci racje. Takich jak ty nalezy sie bac i wystrzegac!!!.:confused: Tylko problem w tym, zem niewiasta nie strachliwa! Poniala? ;)

Lila
22-03-2011, 22:48
Hypatio, wśród kapo byli też Żydzi.
I także Polacy, jeśli świadomość tego Cię uszczęśliwia.

pluto37
22-03-2011, 22:58

No NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!
Lili! Polacy też? I Ty chcesz z antypolonizmem walczyć?
Jak jeszcze napiszesz, że Polacy donosili, szmalcowali i mordowali współobywateli różnego pochodzenia, to uwierze, żes sie przemieniła z poranienia:D :D :D

Stalin
22-03-2011, 23:06
Co Ty, tak naprawdę to byli Eskimosi albo Czukcze... :D:D:D:D

Hypatia
22-03-2011, 23:22

Rozumiem ,że masz na myśli polskich Żydów ,a więc Polaków wyznania Mojżeszowego ,tylko dlaczego napisane jest to w sposób pokrętny.
Lilu,wprawdzie nie umiem czytać ,ale mimo wszystko wiem ,że wśród kapo też byli Żydzi bo wśród nich prawdopodobnie było tyle samo łajdaków co wśród Polaków i wszystkich innych nacji świata.Myśmy najwięcej wycierpieli od Niemców i Rosjan tak po prostu po sąsiedzku,ale to wcale nie znaczy ,że oni są w tej materii szczególnie uzdolnieni .Tylko pobieżny przegląd historii XXwieku pokazuje do czego ludzie są zdolni - co się działo w Azji ,choćby taki PolPot,w Afryce np Mobutu ,prawie wczoraj Bałkany - tylko stworzyć odpowiedni system i z człowieka wychodzi zwierze co jest obrazą dla zwierząt.Wspaniale udowodnił to eksperyment Stanfordzki.Dlatego stoję na stanowisku ,że nie powinniśmy się biczować i wpadać w kompleksy ,lecz spokojnie z rozwagą rozliczyć się z naszą trudną przeszłością i wreszcie "odpuścić naszym winowajcom".

Trade mark

Stalin
22-03-2011, 23:32
jestem absolutnie za. Było jak było, kto się ześwinił ten się ześwinił. I żadnych szarż w obronie przegranych historii. Wystarczy.

Lila
23-03-2011, 09:33
jestem absolutnie za. Było jak było, kto się ześwinił ten się ześwinił. I żadnych szarż w obronie przegranych historii. Wystarczy.

No właśnie.
Powiedz to Grossom i Bartoszewskim.
Niech się raz jeden rozpędzą ze 4 metry od ściany...rozbieg..i główką .
Wystarczy BZDUR i szmacenia Polaków.

Stalin
23-03-2011, 10:21
Kiedy to nie są bzdury wcale. Długo po wojnie w 1968 myśmy całą masę ludzi wyrzucili z tego kraju. Tak, dla przypomnienia.

wankabor
23-03-2011, 10:22
Antypoloniści to ogromna rzesza volksvaticano.

Lila
23-03-2011, 10:26
Kiedy to nie są bzdury wcale. Długo po wojnie w 1968 myśmy całą masę ludzi wyrzucili z tego kraju. Tak, dla przypomnienia.

Myśmy?

Wstyd!!

Ja się pod MYŚMY nie podpinam.

Stalin
23-03-2011, 10:34
Świat to postrzega, że Polacy wyrzucili Żydów i brali udział w masowych nagonkach. Ja wtedy młody byłem ale pamiętam.
Też się osobiście pod to nie podpinam ale ludzie tak to widzą.

Lila
23-03-2011, 10:38
Świat to postrzega, że Polacy wyrzucili Żydów i brali udział w masowych nagonkach. Ja wtedy młody byłem ale pamiętam.
Też się osobiście pod to nie podpinam ale ludzie tak to widzą.

Ano właśnie.
To jest antypolonizm, bo Polakom przypisuje się czyny,
które wykonał narzucony nam siłą komunizm.
W zasadzie połączonymi siłami.

No i tym sposobem doszliśmy do sedna.

Stalin
23-03-2011, 10:50
Jeszcze niekoniecznie. Byl zjazd patriotów polonii południowoamerykańskiej pod światłym kierownictwem Kobylańskiego, że zacytuję:
Rząd światowy zdecydował, że Polaków ma być 15 milionów zdrowych parobków żydowskich. To powiedział Kazio Świtoń, miłośnik krzyży na żwirowisku oświęcimskim. :D:D:D:D

Hypatia
23-03-2011, 11:53
Myśmy?

Wstyd!!

Ja się pod MYŚMY nie podpinam.

Poniekąd słuszna uwaga,ale wtedy zasadę tą należałoby stosować również w stosunku do Niemców i Rosjan ,a na to nie bardzo mamy ochotę!

Trade mark

Lila
23-03-2011, 12:03
Poniekąd słuszna uwaga,ale wtedy zasadę tą należałoby stosować również w stosunku do Niemców i Rosjan ,a na to nie bardzo mamy ochotę!

Trade mark

No ale oni ją właśnie stosują.

Przecież Katyń to nie Ruskie, tylko Stalin.
A obozy to też nie Niemcy tylko naziści.

Stalin
23-03-2011, 12:26
Na szczęście Kobylańskiego jako konsula honorowego Bartoszewski wyrzucił, heh! :D:D:D:D

Hypatia
23-03-2011, 12:37
No ale oni ją właśnie stosują.

Przecież Katyń to nie Ruskie, tylko Stalin.
A obozy to też nie Niemcy tylko naziści.

No to się zdecyduj - odpowiedzialność zbiorowa czy indywidualna ? Chyba jednak odpowiedzialność indywidualna wobec prawa ,a zbiorowa wobec historii !Dlatego sądzeni byli zbrodniarze hitlerowscy - poniekąd eufemizm - a nie naród niemiecki.

---------------------------------------------------------
1.Najważniejsze,aby najważniejsze było to co najważniejsze!
2.Kłamstwo?To tylko korzystniejsza wersja zdarzeń.Cynikos Młodszy
3.Chuligan zawsze pozostanie chuliganem.

Mar-Basia
23-03-2011, 12:52
Byl zjazd patriotów polonii południowoamerykańskiej pod światłym kierownictwem Kobylańskiego, że zacytuję:
Rząd światowy zdecydował, że Polaków ma być 15 milionów zdrowych parobków żydowskich. To powiedział Kazio Świtoń, miłośnik krzyży na żwirowisku oświęcimskim.

Kwestia stosunkow polsko-zydowskich, uprzedzen jednej strony do drugiej jest problemem skomplikowanym i dosc glebokim. Roznie to bywalo. Glupota ludzka nie ma granic. Moze wyda sie Wam smieszne, jeden z Was, dwa lata temu naublizal mi publicznie na tym forum od "Zydowek"....Ciagle jest i podejrzewam, ze nie zmienil zdania ani mentalnosci.

Zdarzalo mi sie w latach 60-tych, mieszkajac w Polsce w Warszawie - slyszec za plecami urocze stwierdzenia "to ta zona tego bogatego Zyda". Slowa te padaly od ludzi, ktorzy podobno "cos" soba reprezentowali, przynajmiej tak sie o nich czytalo w lokalnej prasie.

Moim przestepstwem bylo, ze jako wyznawczyni religi katolickiej mialam tupet poslubic Zyda, a nawet dwoch - oboje nie zyja. No i fakt, ze bylam ex-dzieckiem KL Auschwitz - tez byl podejrzliwy.

Zdarzylo mi sie to rowniez we Francji - kiedy spedzalam wakacje z dziecmi w domu meza na Lazurowym Wybrzezu. Francuska sasiadka, kolaborantka petain'owska z wyrokiem za wydawanie Zydow - ta milusienska tez uzywala podobnych slow.

Jednym slowem, nie sa to przypadki tylko polskie.

Teraz, na jednym z watkow, gdzie zdecydowanie nie zgadzam sie z niektorymi opiniami - tez mi przypieto latke...pst "gwiazde Davida", prawdopodobnie znaleziona w czestochowskim maglu....u jego wlasciciela...., padly slowa "przechrzty" itd.

Do tej pory wydawalo mi sie, ze bylam dobra patriotka, kochalam moja pierwsza ojczyzne i WIEM, ze glosy takich ludzi nie zmienia mojej opinii. Napewno nie bede plula, dawala wywiadow w prasie zagranicznej, ze Polacy sa wrogami Zydow, ze nalezalo sie nas bac w czasie okupacji Niemieckiej.

A ludzi, ktorzy wyglaszaja na ramach prasy swiatowej, ze pomagalismy oprawcom, ze bano sie nas w czasie II WS, ze maczalismy rece w tej potwornej zbrodni BEDE PIETNOWAC PUBLICZNIE, bo takie jest moje prawo do wyrazania wlasnych opinii.

Nie znaczy to, ze mam klape na oczach. Byly sporadyczne przypadki, z ktorych nie powinnismy byc dumni ale nie mozna tego uogolniac i przypisywac calosci narodu, ze tacy jestesmy. To jest poprostu swinstwo.

Lila
23-03-2011, 13:02
Byly sporadyczne przypadki, z ktorych nie powinnismy byc dumni ale nie mozna tego uogolniac i przypisywac calosci narodu, ze tacy jestesmy. To jest poprostu swinstwo.

Podpinam się pod te słowa.
Całkowicie.

pluto37
23-03-2011, 13:03
Ano właśnie.
To jest antypolonizm, bo Polakom przypisuje się czyny,
które wykonał narzucony nam siłą komunizm.
W zasadzie połączonymi siłami.

No i tym sposobem doszliśmy do sedna.

Lili Droga. Znowu masz braki w pamieci, choc podobnie jak Stalin powinnas te czasy pamietać.
Nie komunizm wyrzucał Żydów z PRL-u a Gomułka. Narodowości polskiej był. Podobnie jak Jaruzelski, Gierek i reszta towarzycha. Rasowo czyste komunisty polskie. Takie co to sie do nich niedawno Kaczyński tulił i przerabiał na lewicę.
A sedno to było takie, ze na miejsce porządnego szewca Żyda wywalonego w ramach czystek przyszedł Polak moczymorda i musiałem buty w Aleje do naprawy taszczyć. :rolleyes:

pluto37
23-03-2011, 13:12
Na szczęście Kobylańskiego jako konsula honorowego Bartoszewski wyrzucił, heh! :D:D:D:D
I dlatego ideowe sieroty po Kobylańskim tak Władysława B. nie lubią.

Lila
23-03-2011, 13:17
Lili Droga. Znowu masz braki w pamieci, choc podobnie jak Stalin powinnas te czasy pamietać.
Nie komunizm wyrzucał Żydów z PRL-u a Gomułka. Narodowości polskiej był. Podobnie jak Jaruzelski, Gierek i reszta towarzycha. Rasowo czyste komunisty polskie. Takie co to sie do nich niedawno Kaczyński tulił i przerabiał na lewicę.
A sedno to było takie, ze na miejsce porządnego szewca Żyda wywalonego w ramach czystek przyszedł Polak moczymorda i musiałem buty w Aleje do naprawy taszczyć. :rolleyes:

Toteż mówię.
Komuniści.
Choć nie wszystkich to spotkało. Sieroty po UB miały tylko takie sankcje , że odebrano im broń służbową.
Vide- Dziadzia ( Dembowski).

Stalin
23-03-2011, 18:37
Strasznie mnie wk***ia brak elementarnej wiedzy historycznej.
Najpierw niejaka Maria Dąbrowska, ludzie mówią, ze znana pisarka, podobno Noce i dnie napisała ale ja tam nie wiem.
proszę:
http://lewicowo.pl/varia/viewpub/tid/2/pid/398
A teraz odrobinę faktów z lat trzydziestych:
Getto ławkowe, zwłaszcza w Warszawie, Wilnie i Lwowie i walenie po łbach tej zarazy żydowskiej przez studentów wszechpolskich - to byli studenci, znaczy jakiś poziom świadomości musieli posiadać, nie mówimy o czeladnikach szewskich. :D:D
pogromy żydowskie w 1936 roku:
Przytyk, Mińsk Mazowiecki, Myślenice
A wtedy nie byliśmy kondominium
propozycja - jak ktoś ma szanse zdobyć wiedzę o realiach to niech to zrobi, heh!
I dopiero później sie wypowiada - może być nawet narodowo. :D:D

Matrix
23-03-2011, 21:31
To jest prawdziwa gęba antypolonizmu . Najnowsza - zaledwie sprzed paru dni .

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35820,9276503,Nacjonalistyczne_plakaty_wisialy_w _centrum_Krakowa.html

Stalin
23-03-2011, 21:41
Pisali gdzieś tam, że drukujemy ulotki dla niemieckich faszystów
Znaczy idolem jest gościu, który zastrzelił legalnie wybranego Prezydenta już w 6 dniu urzędowania. Nawet Kennedy'ego zastrzelili po dwóch latach. Wiedziałem, że jesteśmy najlepsi :D:D

Matrix
23-03-2011, 22:16
Znaczy idolem jest gościu, który zastrzelił legalnie wybranego Prezydenta już w 6 dniu urzędowania. Wiedziałem, że jesteśmy najlepsi :D:D

Jakimś " ludziom zasad" marzy się powtórka ?

Hypatia
23-03-2011, 22:28
Jakimś " ludziom zasad" marzy się powtórka ?

Jacy ludzie ,Takie zasady!Proste!
Pod pałacem co miesiąc odbywa się zasiew ,tylko patrzeć jak będą żniwa ,miejmy nadzieję ,że jednak nie krwawe.

Lila
23-03-2011, 22:38
Pod pałacem co miesiąc odbywa się zasiew ,tylko patrzeć jak będą żniwa ,miejmy nadzieję ,że jednak nie krwawe.

Nie przesadzaj.
Krew to się polała w Łodzi.

A wracajac do tematu,
kto chce się bić w piersi własne za winy narodowe wobec innych, wolno mu.
Mnie tam wszystko jedno, nawet jak mu płuca przez plecy wylecą.
Ja nie zamierzam. Koniec.

Lila
23-03-2011, 22:43
Strasznie mnie wk***ia brak elementarnej wiedzy historycznej.
Najpierw niejaka Maria Dąbrowska, ludzie mówią, ze znana pisarka, podobno Noce i dnie napisała ale ja tam nie wiem.
proszę:
http://lewicowo.pl/varia/viewpub/tid/2/pid/398
A teraz odrobinę faktów z lat trzydziestych:
Getto ławkowe, zwłaszcza w Warszawie, Wilnie i Lwowie i walenie po łbach tej zarazy żydowskiej przez studentów wszechpolskich - to byli studenci, znaczy jakiś poziom świadomości musieli posiadać, nie mówimy o czeladnikach szewskich. :D:D
pogromy żydowskie w 1936 roku:
Przytyk, Mińsk Mazowiecki, Myślenice
A wtedy nie byliśmy kondominium
propozycja - jak ktoś ma szanse zdobyć wiedzę o realiach to niech to zrobi, heh!
I dopiero później sie wypowiada - może być nawet narodowo. :D:D

Życia Ci nie starczy, abyś to wszystko odpokutował biedaku.
Jakby Ci brakło chleba i wody,
na mnie możesz liczyć. Tę ostatnią Ci przyniosę nawet z 'ó' zamiast 'o'.

Bo wiesz, ja pokutę mam gdzieś.

A jeszcze Wodzu kochany, jak będziesz pokutował,
to z nudów sobie przeczytaj, co jest napisane na Senior pl.

http://www.grupy.senior.pl/KU_PA-MIECI,t,371250,2.html

Hypatia
23-03-2011, 22:50
Nie przesadzaj.
Krew to się polała w Łodzi.

Lilu,przecież Ty jesteś w sumie dusza człowiek - napisz dużymi literami ,że Ty naprawdę uważasz ,że każdego miesiąca pod pałacem odbywają się pokojowe manifestacje i że nie niosą ze sobą żadnego niebezpieczeństwa.

Lila
23-03-2011, 22:57
Lilu,przecież Ty jesteś w sumie dusza człowiek - napisz dużymi literami ,że Ty naprawdę uważasz ,że każdego miesiąca pod pałacem odbywają się pokojowe manifestacje i że nie niosą ze sobą żadnego niebezpieczeństwa.

TAK ! UWAŻAM, ŻE ODBYWAJĄ SIĘ POKOJOWE MANIFESTACJE I NIE NIOSĄ ŻADNEGO NIEBEZPIECZEŃSTWA.

DLA NIKOGO.

Natomiast niosą za sobą poważne niebezpieczeństwo,
demonstracje pracownicze, które się szykują.

Hypatia
23-03-2011, 23:01
TAK ! UWAŻAM, ŻE ODBYWAJĄ SIĘ POKOJOWE MANIFESTACJE I NIE NIOSĄ ŻADNEGO NIEBEZPIECZEŃSTWA.

DLA NIKOGO.

Natomiast niosą za sobą poważne niebezpieczeństwo,
demonstracje pracownicze, które się szykują.

Ten Twój post schowam do mojego prywatnego archiwum i życzę Tobie i sobie ,abym nigdy nie musiała Ci go przypominać ! 10 kwietnia za kilkanaście dni !

Lila
23-03-2011, 23:05
Ten Twój post schowam do mojego prywatnego archiwum i życzę Tobie i sobie ,abym nigdy nie musiała Ci go przypominać ! 10 kwietnia za kilkanaście dni !

Ależ możesz zawsze przypominać.
Niezależnie od daty.
W końcu istnieją tysiące metrów taśm z agresją w tym miejscu. I jest film.
Pospieszalskiemu zarzucono, że w filmie 'Solidarni' pokazał tylko jedną stronę.

Teraz jest pokazana ta druga.

http://www.youtube.com/watch?v=TATUBn_hmFk

Hypatia
23-03-2011, 23:26
Ależ możesz zawsze przypominać.
Niezależnie od daty.
W końcu istnieją tysiące metrów taśm z agresją w tym miejscu. I jest film.
Pospieszalskiemu zarzucono, że w filmie 'Solidarni' pokazał tylko jedną stronę.

Teraz jest pokazana ta druga.

http://www.youtube.com/watch?v=TATUBn_hmFk

Jaka druga strona,cały czas ta sama .Czy Ci młodzi ludzie przychodzą do kościoła lub na cmentarz i zachowują się nie godnie,czy kpią i profanują symbole wiary w miejscach kultu? Nie ,niczego takiego nie robią i nigdy by nie zrobili . Oni reagują śmiechem i kpiną na zawłaszczanie przestrzeni publicznej i urządzanie jakiegoś groteskowego spektaklu z wydarzenia dramatycznego. Muszą się śmiać dzieci i wnuki pokolenia ,które przeżyło wojnę,stalinizm i stan wojenny ,a słyszą jak ich rodacy śpiewają "ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie" - obojętnym nie można być ,albo się śmiać ,albo płakać nad kondycją "śpiewaków".

Lila
23-03-2011, 23:29
Przepraszam, ale wycofuję się z dyskusji na ten temat.
Z szacunku dla Ciebie i dla siebie.

Stalin
23-03-2011, 23:58
Jak Małysz zapytał dlaczego wuc przychodzi pod pałac skoro jego brat leży na Wawelu to wuc powiedział że Małysz jest sportowcem i nie zna się na polityce, heh! Ja też sie nie znam na polityce w takim razie i bardzo solidaryzuję się z Małyszem. :D:D

pluto37
24-03-2011, 00:15
]

Hypatio!
Nie powinnaś się dziwic.
W końcu część NARODU dalej żyje w kondominium rusko-niemieckim i jak widac na załączonych obrazkach nie bardzo maja ochotę wyleźć poza nie, bo tak sie przyzwyczaili.
Nie jestem przekonany, że w sprawie kwietniowych żniw Twoje prognozy sie sprawdzą.
Chyba, że się wyznawcy kondominium między soba potłuką o to kto bardziej prawowierny czciciel tego zjawiska.
Co do mnie, to chętnie bym na takie coś popatrzył.
Juz próbki poniewierających sobą wzajem wyznawców prezesa miewały miejsce pod krzyżem żalobnym.
Wszak Polak specjalnej troski nie takie rzeczy potrafi efektownie załatwic ku uciesze Narodu:D :D :D

Hypatia
24-03-2011, 00:28
Hypatio!
Nie powinnaś się dziwic.
W końcu część NARODU dalej żyje w kondominium rusko-niemieckim i jak widac na załączonych obrazkach nie bardzo maja ochotę wyleźć poza nie, bo tak sie przyzwyczaili.
Nie jestem przekonany, że w sprawie kwietniowych żniw Twoje prognozy sie sprawdzą.

Pluto ,ja nie prognozuję ,ale wiem jak łatwo wzniecić w tłumie emocje ,szczególnie w tłumie rozfanatyzowanym,a zapanować nad nimi w zasadzie nie sposób .Tyle i tylko tyle.

Lila
24-03-2011, 12:48
Pluto ,ja nie prognozuję ,ale wiem jak łatwo wzniecić w tłumie emocje ,szczególnie w tłumie rozfanatyzowanym,a zapanować nad nimi w zasadzie nie sposób .Tyle i tylko tyle.

Spoko.
Tęczowy tłum też był rozfanatyzowany i co? nic.
Wprawdzie pana Biedronia zamknęli,
ale tylko dlatego, że wyrywał pałę policjantowi. Ów nie wyrobił i dał mu parę razy w d...sko.

wujek
24-03-2011, 14:39
Nie rozumiem dlaczego przypina się Grossowi łatkę antypolaka.
Mam wrażenie,ze cierpimy na jakąś narodową schizofrenię. Przez analogię.Katyń.Dla nas oznacza 30 tys.haniebnie zamordowanych rodaków.W rosyjskiej optyce,przy ok.20 mln ich ofiar bolszewickiego terroru (nie wojny),te 30 tys.to ok. promila,fakt mocno wstydliwego.Dzisiaj nikogo z nas nie dziwi,że jakość stosunków z Rosją uzależniamy od całkowitego odtajnienia sprawy Katynia,do ostatniego dokumentu,do ostatniego zaangażowanego w ten mord
nazwiska.Bo tylko PRAWDA....
Gross jest ściśle mówiąc pół-żydem,ale czuje się żydem.Pisze w swych książkach o historii własnego narodu.Nie zaprzecza, że w Yad Vashem najwięcej drzewek upamiętnia polaków,ale też nie kłamie pisząc o Jedwabnem czy o kopaczach z okolic Treblinki.To my,polacy,nie życzymy sobie o tym wiedzieć.Bo to rzekomo obraża naszą dumę narodową.Pewno liczba tych,o których pisze Gross to też może tylko promil w stosunku do innych,którzy żydów ratowali.Ale z tego nie wynika,że problemu nie ma.Czy PRAWDA nie powinna tu zadziałać?
Jeżeli będziemy jej unikać to jeszcze niejednego gola nam strzelą.

Lila
24-03-2011, 15:06
Czy PRAWDA nie powinna tu zadziałać?

Powinna być symetria.
Napisz coś o wydawaniu NKWD polskiej inteligencji po 17 września na Kresach i poprzyj to niezbitymi dowodami,
będziesz miał na bank łatkę antysemity.
Z uporem twierdzę, że po obu stronach był margines, ale jesli się pisze o jednym,
warto przypomnieć drugi.

Na szczęście to się zmienia.
Tylko do czego doprowadzi licytacja? do odwrócenia uwagi?

A nagonka na Państwo Polskie trwa od dawna.

http://antypolonizm.salon24.pl/160846,antypolski-skandal-w-izraelu-i-co-dalej

I jeszcze wypowiedź z Forum Żydów Polskich, z którym symatyzuję wielce.:)

Gross to tylko mały nieudacznik, który nawet nie jest historykiem ale stara się pisać historyczne książki.
Moim zdaniem za swoje nieprawdziwe publikacje powinien dostać jakąś karę. W wywiadzie powiedział , że chce naklaniać ludzi do dyskusji, ale jeśli ktos chcociaż fragmentarycznie czytal, wie że tam nie ma pola do dyskusji.
Gross pisze jednoznacznie, oskarża Polaków i tylko to ma na celu, aby było o nim głosno i jego kontrowersjach, a on sam całkiem nieźle zarabia na tych publikacjach, bo kontrowersja jest najlepsza reklama.

Hypatia
24-03-2011, 15:12
Spoko.
Tęczowy tłum też był rozfanatyzowany i co? nic.
Wprawdzie pana Biedronia zamknęli,
ale tylko dlatego, że wyrywał pałę policjantowi. Ów nie wyrobił i dał mu parę razy w d...sko.

Tęczowy tłum ma różne ciągoty,ale na ogół nie dotyczą one filozofii nakazu i zakazu ,która leży u podstaw tłumu krzyżowego. Jest im raczej bliższa filozofia,żyjcie jak chcecie i dajcie innym żyć.Natomiast tłum krzyżowy - o paradoksie - ma ciągoty wręcz totalitarne,dla wszystkich ustalić co wolno ,a co nie ,wszystkim nakazać jak żyć według jedynej słusznej recepty. Tobie Lilu,też jest raczej mentalnie bliski system mający niewiele wspólne z szeroko rozumianą wolnością światopoglądową.
Jeśli to nawet był żart to dobrze wiesz ,że to jak człowiek żartuje wiele o nim mówi.
Napisała Lila .
Zgadzam się, z tym zastrzeżeniem, że podreperowanie manier należy wprowadzić siłą,
a nie godnością osobistą ( bo to nieskuteczne).
Dlatego moje obawy dotyczące tłumu krzyżowego są dużo bardziej uzasadnione niż czyjekolwiek obawy względem tłumu tęczowego.
Niezmiennie z wyrazami sympatii.

Hypatia
24-03-2011, 15:27
Nie rozumiem dlaczego przypina się Grossowi łatkę antypolaka.
Mam wrażenie,ze cierpimy na jakąś narodową schizofrenię. Przez analogię.Katyń.Dla nas oznacza 30 tys.haniebnie zamordowanych rodaków.W rosyjskiej optyce,przy ok.20 mln ich ofiar bolszewickiego terroru (nie wojny),te 30 tys.to ok. promila,fakt mocno wstydliwego.Dzisiaj nikogo z nas nie dziwi,że jakość stosunków z Rosją uzależniamy od całkowitego odtajnienia sprawy Katynia,do ostatniego dokumentu,do ostatniego zaangażowanego w ten mord
nazwiska.Bo tylko PRAWDA....
Gross jest ściśle mówiąc pół-żydem,ale czuje się żydem.Pisze w swych książkach o historii własnego narodu.Nie zaprzecza, że w Yad Vashem najwięcej drzewek upamiętnia polaków,ale też nie kłamie pisząc o Jedwabnem czy o kopaczach z okolic Treblinki.To my,polacy,nie życzymy sobie o tym wiedzieć.Bo to rzekomo obraża naszą dumę narodową.Pewno liczba tych,o których pisze Gross to też może tylko promil w stosunku do innych,którzy żydów ratowali.Ale z tego nie wynika,że problemu nie ma.Czy PRAWDA nie powinna tu zadziałać?

My się po prostu próbujemy zachowywać poniekąd tak jak Ericha Steinbach ,która też próbuje kwestionować i wyprzeć ze świadomości Niemców ,że dola wypędzonych była skutkiem szaleństwa,które rozpętali jej rodacy.Bo ona widzi swoich rodaków tylko jako ofiary ,a nie stać jej na to ,aby dostrzec i głośno powiedzieć ,tak ,byliśmy narodem agresorów ,były wśród nas potwory ,które milionom wyrządziły nie wyobrażalną krzywdę i krzywda wypędzonych jest tylko tego następstwem.
Cóż ,może ktoś zaprotestuje ,ale ja widzę tu mentalne pokrewieństwo postaw.

Lila
24-03-2011, 15:33
Tęczowy tłum ma różne ciągoty,ale na ogół nie dotyczą one filozofii nakazu i zakazu ,która leży u podstaw tłumu krzyżowego. Jest im raczej bliższa filozofia,żyjcie jak chcecie i dajcie innym żyć.Natomiast tłum krzyżowy - o paradoksie - ma ciągoty wręcz totalitarne,dla wszystkich ustalić co wolno ,a co nie ,wszystkim nakazać jak żyć według jedynej słusznej recepty. Tobie Lilu,też jest raczej mentalnie bliski system mający niewiele wspólne z szeroko rozumianą wolnością światopoglądową.
Jeśli to nawet był żart to dobrze wiesz ,że to jak człowiek żartuje wiele o nim mówi.
Napisała Lila .

Dlatego moje obawy dotyczące tłumu krzyżowego są dużo bardziej uzasadnione niż czyjekolwiek obawy względem tłumu tęczowego.
Niezmiennie z wyrazami sympatii.

Tak, siłą....rozumu. To nie był żart.
Miałam przecież ( na tamtym wątku) na myśli także Twoje przyzwolenie na rażące zachowanie wobec naszej koleżanki.

Po prostu; razi nas co innego i na tym skończmy.
Na szczęście nie ma wśród nas klonów typu Dolly,
więc niechaj każda czy każdy, po wpisaniu tutaj swojego zdania, idzie do swoich zajęć bez urazy w sercu.

byliśmy narodem agresorów

Współczuję.
Ja jednak bym się mocno zafrasowała, gdybym należała do TAKIEGO narodu.

Hypatia
24-03-2011, 16:23
Współczuję.
Ja jednak bym się mocno zafrasowała, gdybym należała do TAKIEGO narodu.

Lilu ,to przypadek i nieporozumienie czy świadomie wyrwałaś z kontekstu ,aby przypisać mi myśl ,której nie wyraziłam,bo na pewno nie zarzucę Ci ,że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.:rolleyes:

Napisała Hypatia
...Bo ona(E.Steinbach) widzi swoich rodaków tylko jako ofiary ,a nie stać jej na to ,aby dostrzec i głośno powiedzieć ,tak ,byliśmy narodem agresorów ,były wśród nas potwory ,które milionom wyrządziły nie wyobrażalną krzywdę i krzywda wypędzonych jest tylko tego następstwem.

2.Chuligan zawsze pozostanie chuliganem.

Lila
24-03-2011, 16:43
Lilu ,to przypadek i nieporozumienie czy świadomie wyrwałaś z kontekstu ,aby przypisać mi myśl ,której nie wyraziłam,bo na pewno nie zarzucę Ci ,że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.:rolleyes:

Napisała Hypatia

Faktycznie!!! Masz rację...:)

To tak jak się lata po kilku forach i na dodatek ma się uczulenie na to, co kto powie na współrodaków.
Przepraszam już po raz drugi, dziękując za zwrócenie uwagi.:)

Qrczę, postaram się czytać uważnie!
Jakby co, to pamiętaj; zawsze mnie popraw!:)

Hypatia
24-03-2011, 16:54
Faktycznie!!! Masz rację...:)

To tak jak się lata po kilku forach i na dodatek ma się uczulenie na to, co kto powie na współrodaków.
Przepraszam już po raz drugi, dziękując za zwrócenie uwagi.:)

Qrczę, postaram się czytać uważnie!
Jakby co, to pamiętaj; zawsze mnie popraw!:)

Przyznasz,że zabrzmiało brzydko ,ale wiem ,że człowiek czasami po prostu popełnia pomyłki.Proszę ,Ty również pamiętaj o tym.(ADHD?):)

Stalin
24-03-2011, 20:09
ale przestać ja wykorzystywać w rzeczywistości, bo się nie da.
Od mniej więcej 1939 roku każdy, kto chciał nakopać nam w dupę to właśnie to zrobił. Jak się zwalił mur berliński to oczywiście była wielka konferencja na którą nas nie zaproszono.
Bo co prawda byliśmy po zwycięskiej stronie, byliśmy czwartą armią co do wielkości po stronie wygrywającej i ponieśliśmy ofiary, ale Polaków nie zapraszamy, bo kuffa, tak i ju!
Dobrze, ze paru naszych przytomnych ludzi zmusiło Busha żeby postulat uznania granic znalazł się w pakiecie. No i się znalazł, i Bogu dzięki. :D:D:D:D

Stalin
24-03-2011, 20:33
No właśnie, to kategoria dość popularna w Stanach.
Przykład:
- Jak zapłodnić Polkę?
- Zrób to na jej buty a muchy zrobią resztę. Miłe, nie?
To o czym gadamy w sensie antypolonizmu? Bo tak jesteśmy postrzegani, niestety. My tu husaria, bohaterstwo a tam Polish Jokes. Witamy w realu.

amelia
25-03-2011, 07:10
Jestesmy wspaniali i cudowni:D

Uprzejmie donoszę

Donosimy na sąsiadów, bo kupili nowy samochód, albo palą papierosy, a przecież ich na to nie stać.

http://www.biznes2biznes.com/?strona=b2b-info&kat=36&id=412

a bezinteresowna zawisc to nasza najlepsza cecha, i nie ma co sie nadymac, ze jest inaczej:D

Naiwnoscia jest zludzenie, ze ci obcy tego nie widza.;)

Lila
25-03-2011, 11:39

Uprzejmie donoszę

Donosimy na sąsiadów, bo kupili nowy samochód, albo palą papierosy, a przecież ich na to nie stać.

a bezinteresowna zawisc to nasza najlepsza cecha, i nie ma co sie nadymac, ze jest inaczej:D

Tiaa, nie ulega wątpliwości iż do tych wspaniałych się nie zaliczasz.
Donosy są wszędzie. Kilka razy już pisałam, gdzie znalazł się mój Tatko na skutek donosu,
a mimo to nie pluję jak wielbłąd na wszystkich, przez szuję.
Zaliczyłam także kilka super kontroli US. Też donos.
Coś z tego wynika?
Jeszcze raz; bijcież się w biusty, jak macie coś na sumieniu.
Ja nie muszę.

A co sądzicie o antypoloniźmie na Litwie?
Czy teraz coś się zmieni?

http://politykawschodnia.pl/?p=13

Hypatia
25-03-2011, 12:01
Tiaa, nie ulega wątpliwości iż do tych wspaniałych się nie zaliczasz.
Donosy są wszędzie. Kilka razy już pisałam, gdzie znalazł się mój Tatko na skutek donosu,
a mimo to nie pluję jak wielbłąd na wszystkich, przez szuję.
Zaliczyłam także kilka super kontroli US. Też donos.
Coś z tego wynika?
Jeszcze raz; bijcież się w biusty, jak macie coś na sumieniu.
Ja nie muszę.

A co sądzicie o antypoloniźmie na Litwie?
Czy teraz coś się zmieni?

http://politykawschodnia.pl/?p=13

Wkurza mnie stosunek Litwy do Polonii litewskiej ,wkurza mnie ,że mają fobie na naszym punkcie - może nie do końca nie uzasadnione - ,wkurza mnie że cieszyliśmy się kiedy odzyskiwali suwerenność ,a teraz niewdzięcznicy nie chcą polskich nazw ulic i polskich szkół . Jak się już przestaję wkurzać to sobie zaczynam na spokojnie dumać .Hmmmm,a dlaczego mnie jakoś nie cieszy perspektywa dwujęzycznych nazwy (polsko-niemieckich) na terenach zamieszkałych przez mniejszość niemiecką,dlaczego nie są mi obojętne ciągoty autonomiczne RAŚ ,dlaczego mam mieszane uczucia jeśli chodzi o możliwość zdeklarowania narodowości śląskiej i uznanie gwary śląskiej jako języka śląskiego.Hmmm,dlaczego ,no właśnie ,dlaczego? Przecież generalnie jestem człowiekiem otwartym ,a tu taki zgrzyt. Może po prostu pewne fobie są w nas tak mocno zakorzenione ,że trzeba świadomego i głębokiego procesu mentalnej przemiany i czasu ,jeszcze więcej czasu.Dlatego wściekam się na Litwę i rozumiem Litwinów.

Stalin
25-03-2011, 19:21
Hypatia właśnie tez o tym myślałem. jeżeli w dniu wizyty Prezydenta Parlament Litewski odrzuca ustawę o pisowni polskich nazwisk to może dajmy sobie spokój z polityką jagiellońską, zwłaszcza w odniesieniu do Gruzji. :D:D
Zarówno Litwini jak i zachodnia Ukraina se wybrali budowanie własnej państwowości w oparciu o antypolonizm. Bo ruskim nie podskoczą to chyba jasne, nie? :D:D
To pora stwierdzić, ze nasze interesy nie leżą w Gruzji tylko na przykład w budowie gazoportu we Świnoujściu i walczeniu o swoje wszędzie tam, gdzie to jest ważne. Sorry, Gruzja ważna nie jest. Litwa i Ukraina tak ale trzeba znaleźć nowy sposób.

Lila
25-03-2011, 21:19
Ta, ale polski antypolonizm to już jest wynaturzenie..

http://forum.hotmoney.pl/pokaz/nienawidze-polski-36306

Czy nam Polakom nie przysługują takie sama prawa jak innym w necie, skoro szerzenie nienawiści podlega ściganiu przez Prokuraturę?

Niektóre wpisy porażają pogardą.
Nie wszystkie dzięki Bogu.

Stalin
25-03-2011, 21:43
lila - dlaczego nie mówisz językiem miłości??? :D:D:D:D

Lila
25-03-2011, 21:46
lila - dlaczego nie mówisz językiem miłości??? :D:D:D:D

Mówię, choć ten język niekiedy tylko z lekka pokazuję.

Stalin
25-03-2011, 21:47
Idź na całość! Idź na całość! :D:D:D:D

Hypatia
25-03-2011, 22:30
Mówię, choć ten język niekiedy tylko z lekka pokazuję.

Lila ,nie wiedziałam ,że Ty język wykorzystujesz do miłości ,wow,w Twoim wieku!:D

Lila
25-03-2011, 22:31
Lila ,nie wiedziałam ,że Ty język wykorzystujesz do miłości ,wow,w Twoim wieku!:D

Ale tylko język polski.

nutaDo
25-03-2011, 22:55
Dziennikarka Gazety Wyborczej w swojej książce kreuje antypolskie opinie. Ostatnio w francuskiej radiowej audycji nagłaśnia informacje o morderczym antysemityzmie w Polsce.

http://blogmedia24.pl/node/46233

Stalin
25-03-2011, 23:15
To historia. Faktem jest, że myśmy ratowali Żydów, faktem jest że myśmy sprzedawali Żydów. Faktem jest również, że nie było polskiej jednostki SS a były litewskie, estońskie i ukraińskie, że o całym zachodzie nie wspomnę. w końcu faktem jest, że bunkra Hitlera broniły do ostatniej kropli krwi formacje z francuskiej dywizji SS - Charlemagne, czytaj Karol Wielki. naprawdę nikt o tym nie wiedział??? Nosz wamać, niewiarygodne... :D:D:D:D
Sru
http://pl.wikipedia.org/wiki/33_Dywizja_Grenadier%C3%B3w_SS_%281_francuska%29_C harlemagne

Hypatia
25-03-2011, 23:52
W przyszłym roku w lutym będzie okrągła 70 rocznica powstania Armii Krajowej ,która powstała z kilku mniejszych formacji zbrojnych i była jedyną armią podziemną w całej okupowanej Europie.Myślę ,że byłaby dobra okazja zorganizowania konferencji międzynarodowej z udziałem historyków i publicystów zajmujących się historią II WŚ. Wyjaśnić sobie i światu, zarówno te zdarzenia bolesne i wstydliwe ,ale również te o których świat zdaje się nie pamiętać ,wyrugować raz na zawsze pojęcia typu"polskie obozy zagłady"i wiele innych kłamstw.A co najważniejsze ustalić fakty i liczby dotyczące walki zbrojnej prowadzonej przez AK,losu ludności cywilnej w tym między innymi jakimi konsekwencjami płaciło się za ukrywanie Żydów,a mimo tojakie były proporcje między tymi uratowanymi , a tymi wydanymi .Odkłamać historię i tą mroczną o której chcemy zapomnieć i tą świetlaną o ,której inni zapominają.No cóż taki pomysł wpadł mi do głowy...:rolleyes:

Stalin
25-03-2011, 23:58
NIGDY NIE BYŁO POLSKICH OBOZÓW ZAGŁADY. I każdy pieprzony polski konsulat ma obowiązek to prostować.
Hypatia - cała reszta jest o kant, świat nigdy nie kupi naszych historii. Lepiej patrzeć do przodu, serio.

Mar-Basia
25-03-2011, 23:59
To historia. Faktem jest, że myśmy ratowali Żydów, faktem jest że myśmy sprzedawali Żydów. Faktem jest również, że nie było polskiej jednostki SS a były litewskie, estońskie i ukraińskie, że o całym zachodzie nie wspomnę. w końcu faktem jest, że bunkra Hitlera broniły do ostatniej kropli krwi formacje z francuskiej dywizji SS - Charlemagne, czytaj Karol Wielki. naprawdę nikt o tym nie wiedział??? Nosz wamać, niewiarygodne...
Sru
http://pl.wikipedia.org/wiki/33_Dywizja_Grenadier%C3%B3w_SS_%281_francuska%29_C harlemagne

Niestety smutna prawda. Jest na ten temat ksiazka:

"Marzyciel w helmie" - Francuz w Waffen SS

BTW. Byl rowniez Legion Ochotnikow Francuskich przeciw Bolszewizmowi (LVF).:D :D :D

pluto37
26-03-2011, 00:40
NIGDY NIE BYŁO POLSKICH OBOZÓW ZAGŁADY. I każdy pieprzony polski konsulat ma obowiązek to prostować.
Hypatia - cała reszta jest o kant, świat nigdy nie kupi naszych historii. Lepiej patrzeć do przodu, serio.
Stalinie!
I prostuje. Z urzędu. Juz o tym pisałem.
Problem jest jednak w tym, czy interwencje moga odnosic pożądany skutek np w USA, gdzie taki spec od 'polskich obozów" zawsze moze zasłonic sie IV poprawką do konstytucji i rżnac głupa. A do sadów tego nikt rozsądny podawać nie będzie, bo wtedy trzeba byłoby zwiekszyc budżety konsulatów do astronomicznych sum. I to bez wielkich szans na wygrane.
Zauważ, że i tak te udane interwencje konsularne zazwyczaj koncza się wzmiankami o drobnych przeprosinach w związku z zaistaniałym niedopatrzeniem i informacja, ze ...pouczy sie redaktora.
inna sprawa, ze media w całej Ameryce sa w zasadzie w rękach żydowskich, a spora część z nich, albo ich pomocników typu Gross, zna język polski, więc kłopotów z odczytywanie uprzejmości ukazujacych sie pod ich adresem w necie i in. mediach typu Rydzyk nie mają.
Wiedzą gdzie uwalic, zeby nam narodowa struna zadrgała.
Gross sprawił im frajde, a polskie reakcje na Grossa uciechę.
Ale to tak juz bywa, że jak sie brzydkie okupacyjne i po- fakty pod korcem trzyma, to potem wyłaża i sprawiaja ucieche tym, którzy mają swoje geszefty w nadmuchiwaniu balona.
A już napewno maja sporo uciechy w tym kiedy najprawdziwsi Polacy jadą równo po innym Polaku/ach, który cos dla tych nieszczęsnych Zydów pozytywnego zrobił.

A co do rocznicy powstania AK?
Jestem dość sceptyczny w tej kwestii. Znając zwyczaj traktowania AK-owców podczas różnych wydarzeń rocznicowych, to moze lepiej jakies kamerali urzadzic, żeby przykrosci dogorywajacym wojownikom nie czynic.

psst Na podanym linku powyżej dysputa sprowadza sie do polemik z Grossem w takim stylu. Gross jest łobuz, to napisał, ze zatłuczono 200 tys Żydów, a potem zrobił korektę do 150 tys. Albo z Jedwabnem i wyliczaniem, czy w owej stodole zmiescilo sie odpowiedni dużo osobnikow na metr kwadratowy.

Stalin
26-03-2011, 00:53
Pluto - spoko, jak zwykle przyjdzie walec historii i wyrówna.
Nie musimy podchodzić do tego tak emocjonalnie, taaa, wiem, ze to wkurza ale taki na przykład Leon Degrelle z Belgii -Hail Hitler und so weiter.
problem tkwi w zupełnie innej rzeczy - myśmy w sumie niedawno skonfrontowali się z rzeczywistością europejską. To może boleć. :D:D:D:D
jak kazde wychodzenie z zaścianka.

Kazik
26-03-2011, 01:08

Uprzejmie donoszę

Paweł Morozow był (i jest) najbardziej znanym donosicielem. Na rodziców doniósł do NKWD. Pomnik mu wystawiono.
A w innych krajach nie ma donosicielstwa? W filmie "Dzień świra" pokazano, że źle życzymy sąsiadom. Ale myślę że w tym nie jesteśmy wyjątkowi na świecie.

Kazik
26-03-2011, 01:22
Ta, ale polski antypolonizm to już jest wynaturzenie..

http://forum.hotmoney.pl/pokaz/nienawidze-polski-36306

Nienawidzę Polski. No to patriotyzm tu widzimy jak cholera.A niech wyjedzie jeden z drugim i nie zasmradza powietrza. A jest też ciekawy powód nienawidzenia. Oto jeden komentarz kopiowałem:

jasiu
ja za to że kradną,ale najbardziej z to że kradną beze mnie !!

Jak się nauczy pisać i kraść to pokocha Polskę? Smutne.

Stalin
26-03-2011, 01:22
jesteśmy wyjątkowi, niestety. :D:D:D:D

Mar-Basia
26-03-2011, 01:36
inna sprawa, ze media w całej Ameryce sa w zasadzie w rękach żydowskich, a spora część z nich, albo ich pomocników typu Gross, zna język polski, więc kłopotów z odczytywanie uprzejmości ukazujacych sie pod ich adresem w necie i in. mediach typu Rydzyk nie mają.
Wiedzą gdzie uwalic, zeby nam narodowa struna zadrgała.
Gross sprawił im frajde, a polskie reakcje na Grossa uciechę.

Uszom nie wierze....Zydzi sie nie podobaja??? Wiedza gdzie uwalic aby dowalic Polakowi. Niesamowite. Nowosc.

A już napewno maja sporo uciechy w tym kiedy najprawdziwsi Polacy jadą równo po innym Polaku/ach, który cos dla tych nieszczęsnych Zydów pozytywnego zrobił.

Robisz to systematycznie i z premedytacja, .....na jednym z watkow tego forum. Mam duze zastrzezenia po ktorej stronie bariery siedzisz...naturalnie poza maglem.

Kazik
26-03-2011, 01:59
Dziennikarka Gazety Wyborczej w swojej książce kreuje antypolskie opinie. Ostatnio w francuskiej radiowej audycji nagłaśnia informacje o morderczym antysemityzmie w Polsce.

http://blogmedia24.pl/node/46233
Dziennikarka Wyborczej? Jakoś tego nie doczytałem. Ale jakaś osoba w imieniu Blogmedia.

To jest to (audycja) o której pisał krytycznie Wildstein. Jak to podałem (wątek o Bartoszewskim) to tutejsze towarzystwo seniorkowe natychmiast zaatakowało Wildsteina.

Tak ostro jakby ganił PO i chwalił Pis. Napisałem że jak się krytykuje krytykującego to tak jakby chwalić antypolską audycję. Przytaczam tu sens--a nie dosłownie co napisałem.

Dodałem też że tacy obrońcy tej audycji powinni polubić wypowiedzi E. Steinbach. Bo to chyba logiczne. No i post poszedł w kosmos.

A w audycji nie był zły temat, ale jednostronność. Jak nawet Gross podane liczby 200 tys. zmienił na 50 tys. czyli na 25 % to rozmówcy w radiu byli o krok lepsi w opluwaniu Polski niż Gross, bo nadal używali liczby 200 tys. zamordowanych Żydów przez Polaków.

Ponadto milczeli, że Polska to jedyny kraj gdzie za ukrywanie Żyda była śmierć całej rodziny. We Francji tak nie było. Przykładów można by podać więcej. A niejaki Szurek to swoista swołocz. No i tak audycja zrobiła nas jako morderców nie mniejszych niż Niemcy.

Może niemieckie gazety dały też drukiem tą audycję. Co za gradka jak sami Polacy mówią?

Można nie lubić W. ale tu się zakotłowało z krytyką. Więc co będziemy daleko szukać antypolonizmu? Jak się krytykuje krytykującego, to jest podobnie jakby krytykować policjanta bo złapał złodzieja.

Zainteresowanych proszę o poczytanie sobie wątek który podałem. Jest uboższy tylko o wycięte posty.

Kazik
26-03-2011, 02:14
Stalinie!
Problem jest jednak w tym, czy interwencje moga odnosic pożądany skutek np w USA, gdzie taki spec od 'polskich obozów" zawsze moze zasłonic sie IV poprawką do konstytucji i rżnac głupa. A do sadów tego nikt rozsądny podawać nie będzie, bo wtedy trzeba byłoby zwiekszyc budżety konsulatów do astronomicznych sum. I to bez wielkich szans na wygrane.

W USA daje się sprawę adwokatowi i umowę np. na 50 %. Jak z gazety wyciśnie milion (niewielka suma za taką obrazę kraju) to ma z tego pół "melona". Będzie się starał jak diabli i wyciśnie gazetę jak cytrynę. Z torbami puści.

Część adwokatów specjalizuje się w "wyciskaniu". Wiedzą gdzie bolesna strona. Bank np. pójdzie na wysoką ugodę aby nie stracić reputacji. Gazeta też. Zależy jaka oczywiście.

Kazik
26-03-2011, 02:29

Tych manifestacji by nie było gdyby nie mataczenie śledztwem. Tusk dał sobie wszystko narzucić. Skutek taki, że rok mija a oryginalnych taśm nie mamy i mieć nigdy nie będziemy. Rosjanie kpią z nas.

A wobec tego wersja zamachu jest coraz bardziej prawdopodobna. To zdanie również zagranicznych ekspertów.

Nawet kopię taśmy dali nam krótszą (nasi spostrzegli) no i te szumy w najważniejszych miejscach. Nie mają nic do ukrycia?

A odwołanie zeznań (przysłanych na piśmie) tych z wieży. A przecież sami przesłuchiwali?

Kazali im nowe nauczyć się na pamięć? Recytowali naszym jak prawie po roku mieliśmy ich okazję przesłuchać?

pluto37
26-03-2011, 02:54
W USA daje się sprawę adwokatowi i umowę np. na 50 %. Jak z gazety wyciśnie milion (niewielka suma za taką obrazę kraju) to ma z tego pół "melona". Będzie się starał jak diabli i wyciśnie gazetę jak cytrynę. Z torbami puści.

Część adwokatów specjalizuje się w "wyciskaniu". Wiedzą gdzie bolesna strona. Bank np. pójdzie na wysoką ugodę aby nie stracić reputacji. Gazeta też. Zależy jaka oczywiście.

To zrób publiczna składkę na taki cel i spróbuj. Sa w USA takie potęgi KPA i in. Samo Chicago to ponoc 2 mln Polaków patriotów wyznajacych Rydzyka nie liczac innych, więc mozliwości zebrania grosiwa na taki zbożny cel w teorii są. wystarczy tylko skromne 10$ od łeba i wioooo! Jakos od lat chęci nie ma żeby sądowo zwalczać antypolonizm żydowski w USA. jeśli zaś sadzisz, że jakas znaczniejsza część społeczeństwa w USA zwraca uwage na potyczki polsko-żydowskie w sprawach majątków pożydowskich i podobnych spraw, to jestes w lekkim błędzie.
Być moze nie wiesz, ale największe i najbardziej znaczące kancelarie adwokackie to firmy Żydów amerykańskich, wiec z czym do gości.... Żeby walczyć z żydowskim antypolonizmem w USA musiałbyś wynając którąs z nich:D

Hypatia
29-03-2011, 01:00
Kobylański twierdzi ,że w polskim parlamencie zaledwie 30% to Polacy ,a reszta to Żydzi.Uważam,że to skrajny przejaw antypolonizmu mający świadczyć o naszej nieudolności i mizernej kondycji intelektualnej ,skoro 38milionowy naród jest w stanie wprowadzić do swojego parlamentu zaledwie 138 posłów ,a 12 tysięczna mniejszość narodowa(tylu aktualnie żyje w Polsce Żydów) aż 322 posłów ! Nic tylko popaść w czarną rozpacz i magmę kompleksów!
W rządzie te proporcje są ponoć jeszcze gorsze ,a jeśli przyjąć założenie ,że w każdej społeczności liderami zostają jednostki wybijające się ....No nie,chyba zaleję się łzami!:rolleyes:

-------------------------------------------------------

Kazik
29-03-2011, 02:33
Samo Chicago to ponoc 2 mln Polaków patriotów wyznajacych Rydzyka nie liczac innych,

Tobie ten Rydzyk chyba już na mózg padł. Kto przeciw --to Rydzykowe. Mohery--ja ateista też? Nawet może słyszałeś, że to Pola relacjonuje co tam w RM.

Nienawiść krwią zalewa Ci oczy. To słychać i czuć. Nakręcasz się sam w ślepej nienawiści. Jak to się ma, że PO to "partia miłości"?:rolleyes: Niestety fałszywców. Bo Niesioła i Palikota wysyłali do gryzienia zaraz po deklaracji. To już ludzie zauważają.
http://wgrywacz.pl/images/273partia_mi_o_ci.jpg (http://wgrywacz.pl/view.php?filename=273partia_mi_o_ci.jpg)

zen
29-03-2011, 09:03
Byłam na spotkaniu z Grossem.Trzy sale wypełnione były po brzegi. Miejsc siedzących zabrakło.Było to w Kielcach mieście, które bardziej znane jest z żydowskiego pogromu niż z innych dokonań a szkoda.
Spotkanie było bardzo ożywione, dwie osoby musiały być wyprowadzone, wielu dyskutowało zawzięcie i zażarcie, nikt nie wyszedł z sali, większość kupiła jego książkę Sąsiedzi i prosiła o autograf.

Prawda nie jedno ma imię.

wankabor
29-03-2011, 09:36
Kobylański twierdzi ,że w polskim parlamencie zaledwie 30% to Polacy ,a reszta to Żydzi.Uważam,że to skrajny przejaw antypolonizmu mający świadczyć o naszej nieudolności i mizernej kondycji intelektualnej ,skoro 38milionowy naród jest w stanie wprowadzić do swojego parlamentu zaledwie 138 posłów ,a 12 tysięczna mniejszość narodowa(tylu aktualnie żyje w Polsce Żydów) aż 322 posłów ! Nic tylko popaść w czarną rozpacz i magmę kompleksów!
W rządzie te proporcje są ponoć jeszcze gorsze ,a jeśli przyjąć założenie ,że w każdej społeczności liderami zostają jednostki wybijające się ....No nie,chyba zaleję się łzami!:rolleyes:

A ja kiedyś szperając w internecie, napotkałam temat -duchowni w Polsce . Zadziwiające,na około 50 -ciu kardynałów i biskupów tylko 8-miu to Polacy, reszta to polskojęzyczni.

pluto37
29-03-2011, 13:39
[QUOTE=Kazik]Tobie ten Rydzyk chyba już na mózg padł. Kto przeciw --to Rydzykowe. Mohery--ja ateista też? Nawet może słyszałeś, że to Pola relacjonuje co tam w RM.

ty weź i sie skup na jednym a nie bredz byle czego o byle czym.
Ja wiem, ze trudno ci pojać proste teksty pisane ale spróbuj.
tylko uważaj bo wysiłek intelektualny w tym wzgłedzie moze spowodowac upadek na zdrowiu.
A teraz jeszcze raz i wolno, zebyś przetrawił w spokoju.
Jak chcesz się procesowac w Ameryce to wal smiało i rób akcje przeciwko tym co antypolonizm uprawiają.
NIKT ci nie broni.
Napisałem tez, co pojąłeś po swojemu, czyli tak jak tradycyjny intelektualista z pod znaku Kaczyńskich i Rydzyka, czyli w stopniu zero, że w USA jest podobno 8-10 mln tzw polonusów z tego 2 mln w samym Chicago. Wystarczy ,że każdy z nich da 10US$ na ten zbożny cel i mogą się sądzic z każdym. Oni są obywatele USA i maja większe prawa niż ktokolwiek z zewnątrz.
Mam niewielka nadzieję że pojmiesz. Specjalnie grubszymi i na czerwono, żebys lepiej przyswoil.
I na tym kończę z toba dysputy, bo z toba jak z klocem drewna nie warto czasu marnowac..

pluto37
29-03-2011, 22:57
[QUOTE]Byłam na spotkaniu z Grossem.Trzy sale wypełnione były po brzegi. Miejsc siedzących zabrakło.Było to w Kielcach mieście, które bardziej znane jest z żydowskiego pogromu niż z innych dokonań a szkoda.

Mnie sie podoba Muzeum Narodowe w Kielcach.
To juz masz sie czym pochwalić.

Spotkanie było bardzo ożywione, dwie osoby musiały być wyprowadzone, wielu dyskutowało zawzięcie i zażarcie, nikt nie wyszedł z sali, większość kupiła jego książkę Sąsiedzi i prosiła o autograf.

Bo ...autorka wątku nie dojechała:D :D :D :D
I posłanka kempa nie wykonała zadania.
Albo prezes przeoczył i bojówek młodziezowych nie wysłał

Lila
29-03-2011, 23:04
Byłam na spotkaniu z Grossem.Trzy sale wypełnione były po brzegi. Miejsc siedzących zabrakło.Było to w Kielcach mieście, które bardziej znane jest z żydowskiego pogromu niż z innych dokonań a szkoda.

A czy ktoś kupił 'Złote żniwa'?

BTW, mnie Kielce kojarzą się tylko z Żeromskim.

pluto37
29-03-2011, 23:12
Lili Droga!
Jak juz jestes, to jakos nie widzę Twojego oburzenia na antypolskie i antyprezydenckie adresowane do Lecha Kaczyńskiego wystąpienie Świtonia u Kobylańskiego w obecności senatora Ryszki z Niedzieli i PiSu i wspólników.
O tych 2/3 sejmowych wybrańców nominowanych w Jerozolimie, to nawet nie wspominam, bo szkoda czasu.
Pytam, bo wasz wuc jest ponoć wrażliwy na nastawanie na cześć nieboszczyka bliźniaka.
A tu jawne obelgi spłynęły po nim i was jak po kaczce woda.

Lila
29-03-2011, 23:14
Lech Kaczyński NIE ŻYJE.

Nie pamiętasz?

Hypatia
29-03-2011, 23:31
Lech Kaczyński NIE ŻYJE.

Nie pamiętasz?

I co w związku z tym? Zawsze broniłaś pamięci ś.p. a teraz Świtoń może ,ma wasze przyzwolenie?! Cyzby?:rolleyes:

Lila
29-03-2011, 23:49
I co w związku z tym? Zawsze broniłaś pamięci ś.p. a teraz Świtoń może ,ma wasze przyzwolenie?! Cyzby?:rolleyes:

O co biega?
Widać nie jestem w temacie. WASZYM.

Aha, uważam iż skoro trzeba bronić pamięci ś.p. Głowy Państwa,
to dyskusja jest na poziomie drapieżników.
I to nie tych szlachetnych.

pluto37
29-03-2011, 23:54
Lech Kaczyński NIE ŻYJE.

Nie pamiętasz?

Pamietam.
Ale pretensje o to nie do mnie.
A to, ze nie żyje to jeszcze nie jest powód do tego, żeby nie komentować ...komentarzy z tym faktem związanych i nie dokonywac ocen zachowań najbliższych i partyjnych wspolników nieboszczyka.
W końcu nieboszczyk jest juz postacia historyczną i jako taka podlega ocenom. Jego wyznawcy i troskliwi o jego imie też.
Mnie to ...rybka.
Nigdy nie należałem do wielbicieli obu Kaczyńskich za całokształt.
Ale zadziwia mnie postawa ich wyznawców i samego wodza PiSu. W tym i TWOJA Droga LILI.
Jak są na pokazówkach żałobnych to są herosy, a jak im szambo na łby wylewaja sponsorzy i dobroczyńcy, to zwijaja kity pod siebie i udają że smrodu nie czują.

Hypatia
29-03-2011, 23:57
O co biega?
Widać nie jestem w temacie. WASZYM.

Aha, uważam iż skoro trzeba bronić pamięci ś.p. Głowy Państwa,
to dyskusja jest na poziomie drapieżników.
I to nie tych szlachetnych.

Aha,zdrzemnęłaś się chwilkę - to się w pewnym wieku czasem zdarza - i nie pamiętasz ,że na post Pluta
Domyślnie
Lili Droga!
Jak juz jestes, to jakos nie widzę Twojego oburzenia na antypolskie i antyprezydenckie adresowane do Lecha Kaczyńskiego wystąpienie Świtonia u Kobylańskiego w obecności senatora Ryszki z Niedzieli i PiSu i wspólników.
O tych 2/3 sejmowych wybrańców nominowanych w Jerozolimie, to nawet nie wspominam, bo szkoda czasu.
Pytam, bo wasz wuc jest ponoć wrażliwy na nastawanie na cześć nieboszczyka bliźniaka.
A tu jawne obelgi spłynęły po nim i was jak po kaczce woda.
stwierdziłaś:
Lech Kaczyński NIE ŻYJE.

Nie pamiętasz?

istne dialogi na cztery nogi:rolleyes:

Lila
30-03-2011, 00:07
Nigdy nie należałem do wielbicieli obu Kaczyńskich za całokształt.
Ale zadziwia mnie postawa ich wyznawców i samego wodza PiSu. W tym i TWOJA Droga LILI.

Oj, nie szkodzi, że się dziwisz.
Tak już mamy, my ciemogród i mohery, że zadziwiamy tę jaśniejszą część społeczeństwa, tą straszliwą wiarą w niemożliwe.
W historii tak już bywało.

Musi nastąpić zmiana...wszystkiego.

Pluto, rozmawiałam dzisiaj z moim bratem, gorącym zwolennikiem PO do niedawna, z wiarą w komercjalizację.
Emerytowany lekarz reumatolog; dzieci lekarze różnych specjalności.
Wiesz co się dzieje?
Blachownia po prywatyzacji - leży i kwiczy.
Tysiąclecie ma polikwidowane oddziały. Jakie, nie będę tu pisać. Parkitka ...no innym razem.
To nie na temat, ale wszystko się rozłazi.

Babciela napisze 'częstochowski horror', wolną chwilą.

Dobranoc, pchły na noc.

..................

Do Hypatii..

Aha,zdrzemnęłaś się chwilkę - to się w pewnym wieku czasem zdarza - i nie pamiętasz ,że na post Pluta
To zdanie mocno starszej pani na forum seniora,
z przytykiem do wieku, który wyżej wymieniona pani już dawno przekroczyła,
całkowicie ową panią deprecjonuje jako rozmówcę.

Bujaj się paniusiu.
Znajdź sobie podobnego sobie głupola.
Buźka. Spać misiechce.

Hypatia
30-03-2011, 00:31
Do Hypatii..

To zdanie mocno starszej pani na forum seniora,
z przytykiem do wieku, który wyżej wymieniona pani już dawno przekroczyła,
całkowicie ową panią deprecjonuje jako rozmówcę.

Bujaj się paniusiu.
Znajdź sobie podobnego sobie głupola.
Buźka. Spać misiechce.

Ach,ta "pisowska"drażliwość,z Tobą w ogóle nie można pożartować ,bo się zaraz nadymasz i zaczynasz być .......nie uprzejma.:D

pluto37
30-03-2011, 01:29
[QUOTE]Oj, nie szkodzi, że się dziwisz.
Tak już mamy, my ciemogród i mohery, że zadziwiamy tę jaśniejszą część społeczeństwa, tą straszliwą wiarą w niemożliwe.

Lili Droga!
Ja doskonale wiem, że nie szkodzi. ja jedynie dla drobnej własnej przyjemności to przypominam. Lubie ciekawostki przyrodnicze. Tak ja już mam:D

Musi nastąpić zmiana...wszystkiego
Zapewne masz rację. Tylko w/g jakiego pomysłu i to to wszystko ma zmieniać? Ja Kaczyński, to ja się czynem wyborczym nie zgadzam. RP juz dość paproków zaliczyła, to po co reinkarnowac paproka co ino żałobnie szwendać sie potrafi.
Pluto, rozmawiałam dzisiaj z moim bratem, gorącym zwolennikiem PO do niedawna, z wiarą w komercjalizację.
Emerytowany lekarz reumatolog; dzieci lekarze różnych specjalności.Wiesz co się dzieje?
Blachownia po prywatyzacji - leży i kwiczy. ..................
Lili! Wiem.
Ale zauważ, że od 20 lat różni szamani z tytułami naukowymi i ze środowisk LEKARSKICH wybierani podchodza do tego jak do jeża.

Może jest tak, że trzeba to walcem wyrównać i zrobic od nowa.
W tym kawałku to wszyscy mozemy usiąść i powydziwiać na obecnie rzadzących i każdego poprzednika.
I ...każe z nas będzie miało 100% racji, a nawet jeszcze trochę więcej.
Tu jak dotąd nie ma mądrych. I cudownych recept.
Znasz jakis przyzwoity projekt samorządowych władców z miasta i powiatu, żeby jako gospodarze lokalni to rozwiazac?
A jakis genialny sposób na finansowanie tegoż i podobnych?
A co do blachowni, to najlepszy okrest tego szpitala był wtedy kiedy był pod kuratela Kopalnictwa Rud Żelaza. Potem to już było prywatne koryto dla zarządców i nadzorców.

amelia
30-03-2011, 06:54
Oj, nie szkodzi, że się dziwisz.

Musi nastąpić zmiana...wszystkiego.

W to, że cuda się zdarzają dwa razy częściej wierzą kobiety niż mężczyźni. Znaczenie ma także religijność - wśród badanych niewierzących (było ich 5 proc.) prawie nie ma osób, które wierzą w cuda (tylko 1 proc.).

TNS OBOP zaznacza, że związek wiary w cuda z wiekiem badanego jest słaby, ale ludzie powyżej 60. roku życia wierzą w nie częściej niż w innych grupach wiekowych. :D :D

Ten sam cud zdarzy się dwa razy?

Lila
30-03-2011, 12:05
A co do blachowni, to najlepszy okrest tego szpitala był wtedy kiedy był pod kuratela Kopalnictwa Rud Żelaza. Potem to już było prywatne koryto dla zarządców i nadzorców.

Tak, wiem. Ale szkoda, bo jeszcze niedawno mieli wspaniałych chirurgów.
A lekarze twierdzą, że Kopacz jest kopaczem grobów dla polskich pacjentów, choć takie nadzieje z nią wiązali.
Podobno tych zmian, które nastąpiły w lecznictwie szpitalnym w naszym mieście,
już nie da się odwrócić.

pluto37
30-03-2011, 14:00
Tak, wiem. Ale szkoda, bo jeszcze niedawno mieli wspaniałych chirurgów.
A lekarze twierdzą, że Kopacz jest kopaczem grobów dla polskich pacjentów, choć takie nadzieje z nią wiązali.
Podobno tych zmian, które nastąpiły w lecznictwie szpitalnym w naszym mieście,
już nie da się odwrócić.

Lili Droga!
Powtórzę raz jeszcze że nasza lokalna słuzba zdrowia kierowało tylu szamanów, ze Kopacz przy nich to drobny pikuś.
A ten co go Ziobro zamykał, to szczeniak wielkości ratlerka. Pamietam tez czasy kiedy lapanki robiono na lekarza wojewódzkiego i i pytanie jednego chłopaka do administratora szpitalnego ...wujek co tu tak lizolem smierdzi? I odpowieź. Lizolem??? Lizolu to tu posadzki nie oglądały od półroku, bo pieniedzy na lizol nie ma. Chirurgów powiadasz? A za ile? jeszcze pamietam jak kierowca karetki na Blachowni dostał po pysku od uchlanego dyzurnego ginekologa, bo nie chcial mu nałożnicy do cz-wy odwieżć w środku nocy...
Jednego lekarza do 15 na pogotowiu, i permanentny gronkowiec na oddziałach szpitalnych....
to droga Lilu obrazki z przeszłości pokazujace z jakiego poziomu 20 lat temu startowano. Nikt nie liczył kosztów i podstawowych narzędzi. Jednorazowe strzykawki uzdatniano, a klisze rtg znikaly w cudowny sposób i pojawiały sie za extraopłatami.
Ale pal diabli przeszłość.
Pytam raz jeszcze kto ma to wszystko co istnie finansować/ budżet? ubezpieczenia zdrowotne, czy kto? Państwa znacznie bogatsze od RP maja takie same problemy. Bez dodatkowych ubezpieczeń podstawowa służba zdrowia zapewnia .....czekanie i to wielomiesięczne na zabiegi i żadnych darmowych leków jesli nie masz dodatkowego ubezpieczenia.
W kazdym razie ...długo by gadac.

Stalin
30-03-2011, 19:01
Pamięć - to jest to, co ludzie kiedyś dobrą mieli. Były dwie katastrofy, obydwie na ruskich maszynach i obydwie zawinione częściowo przez naszych, bo oszczędności w resursach silników szukali. No i znaleźli, koszty nieważne, bo system premiowania był inny
Były dwie katastrofy Iłów, obydwie częściowo zawinione przez nas, bo resursy silników chcieliśmy przedłużać - bośmy są jacy-tacy. I przedłużyliśmy te resursy - do krwi ostatniej. Cały naród dwa razy się rzucał na grabienie szczątków i szukanie dolców i obrączek, to samo było po eksplozji PKO w centrum Warszawy - spisek spiskiem a kasa kasą, wtedy banknoty fruwały w powietrzu. Banknoty na szczęście są bezosobowe ale już ofiary lotów niekoniecznie....
Polacy sami sobie - taka dedykacja, po co szukać daleko jak jest na wyciągnięcie ręki....:D:D:D:D

Jarosław II
30-03-2011, 19:36
Cały naród dwa razy się rzucał na grabienie szczątków i szukanie dolców i obrączek,
Ja do całego narodu nie należę ale hobbystycznie czasem z wykrywaczem metali chodzę;) To tyle, o sukcesach nie wspomnę. I aby komuś na starcie zamknąć japę profilaktycznie (bo na tym forum to konieczne) po polach bitewnych:D :D :D

Stalin
30-03-2011, 19:44
Złotych zębów na pewno szukasz, podły...:D:D
A jak bys chciał fajny Hakenkreutz to Ci powiem gdzie można go zrobić, w sumie taniocha, nie musisz spędzać zwei jahren im Ost Front :D:D

Jarosław II
30-03-2011, 19:56
Złotych zębów na pewno szukasz, podły...
A jak bys chciał fajny Hakenkreutz to Ci powiem gdzie można go zrobić, w sumie taniocha, nie musisz spędzać zwei jahren im Ost Front :D
A tam, g...o mi po złotych zębach, lawety od działa " kolubryny" szukam. Hakenkreutz-ów też nie szukam bo ja tylko oryginały zbieram, ostatnio ryngrafy, a nie falsyfikaty (też ludzi:D ), przyjaciół zapraszam, masz duże szanse, powiem siurprizę, pewnie za niskie progi , ale zawsze :D :D

Stalin
30-03-2011, 21:51
Skąd ja Ci oryginały wezmę??? nawet mieczów spod Grunwaldu oryginalnych nie mam, same falsyfikaty jeno... :D:D
Ale jakby co to zaproszenie przyjmuję, tez lubię się napić, fałszywka obrazu bitwy pod Grunwaldem nico a nico mnie nie przeszkadza jak trunki oryginalne...:D:D

Jarosław II
30-03-2011, 21:55
Skąd ja Ci oryginały wezmę??? nawet mieczów spod Grunwaldu oryginalnych nie mam, same falsyfikaty jeno...
Ale jakby co to zaproszenie przyjmuję, tez lubię się napić, fałszywka obrazu bitwy pod Grunwaldem nico a nico mnie nie przeszkadza jak trunki oryginalne...:D
Fałszywek u mnie niet:D najwyżej kopie sygnowane:D Trunki oryginalne znajdziesz aliści własnego wyrobu :D

Stalin
30-03-2011, 21:58
Ja, ja Reichsmarschall Goering znawcą był to i sygnował...:D:D
no dobra, oryginały mógł ukraść :D:D

Hypatia
30-03-2011, 22:07
Chyba się Wam wątki pomajgały!:mad:

Stalin
30-03-2011, 22:15
Ale gdzie tam - Goering był antypolski, masz watpliwości??? :D:D

Jarosław II
30-03-2011, 22:40
Chyba się Wam wątki pomajgały!:mad:

Jak to dobrze, że "Ktoś" czuwa:D :D :D

Jarosław II
30-03-2011, 22:41
Ale gdzie tam - Goering był antypolski, masz watpliwości??? :D:D
Niektóre obecne "indywida" też są antypolskie nawet o tym nie wiedząc.:D :D

Lila
30-03-2011, 22:52
Lili Droga!
Jednego lekarza do 15 na pogotowiu, i permanentny gronkowiec na oddziałach szpitalnych....
to droga Lilu obrazki z przeszłości pokazujace z jakiego poziomu 20 lat temu startowano. Nikt nie liczył kosztów i podstawowych narzędzi. Jednorazowe strzykawki uzdatniano, a klisze rtg znikaly w cudowny sposób i pojawiały sie za extraopłatami.
Ale pal diabli przeszłość.
Pytam raz jeszcze kto ma to wszystko co istnie finansować/ budżet? ubezpieczenia zdrowotne, czy kto? Państwa znacznie bogatsze od RP maja takie same problemy. Bez dodatkowych ubezpieczeń podstawowa służba zdrowia zapewnia .....czekanie i to wielomiesięczne na zabiegi i żadnych darmowych leków jesli nie masz dodatkowego ubezpieczenia.
W kazdym razie ...długo by gadac.

Zlikwidować ten wrzód -NFZ.
Kasy Chorych działały nieźle już, to ten cholerny Łapiński to zniszczył.

Hypatia
30-03-2011, 23:01
Niektóre obecne "indywida" też są antypolskie nawet o tym nie wiedząc.:D :D

To ,że te indywidua o tym nie wiedzą to pół biedy ,ale ,że inni na to nie reagują to już gorzej.Całe środowisko Kobylańskiego to jedna wielka antypolskość ,ale posłowie PiS wolą udawać ,że tego nie widzą - taka maluczka kalkulacja polityczna.

W rządzie te proporcje są ponoć jeszcze gorsze ,a jeśli przyjąć założenie ,że w każdej społeczności liderami zostają jednostki wybijające się ....No nie,chyba zaleję się łzami!

Lila
30-03-2011, 23:05
A ja odwrotnie.
Pęknę ze śmiechu. Bo znowu PiS zawinił.

pluto37
30-03-2011, 23:27
A ja odwrotnie.
Pęknę ze śmiechu. Bo znowu PiS zawinił.

Lili Droga!
Nie bądź ...guma i nie pękaj!
Bądx dzielna. Prawdziwy Kamiński mówił, że CBA NIGDY nie pęka!!!:D

Lila
30-03-2011, 23:32
Lili Droga!
Nie bądź ...guma i nie pękaj!
Bądx dzielna. Prawdziwy Kamiński mówił, że CBA NIGDY nie pęka!!!:D

Toteż startuje w wyborach, razem z całą górą CBA.
Jak sądzisz? wejdzie do Sejmu?

pluto37
30-03-2011, 23:38
A wracając do tytułowego antypolonizmu, to więcej szkód na narodowym obliczu niż ci wszyscy Zydzi antypolscy i inne wynalazki robią kibole na Litwie i w innych miejscach.
To jest najbardziej widowiskowa forma antypolskich wyczynów.
reszta to piana, którą bije juz coraz mniejsza liczba aktywistów.

pluto37
31-03-2011, 00:14
Toteż startuje w wyborach, razem z całą górą CBA.
Jak sądzisz? wejdzie do Sejmu?

Ja sądzę, że nie.
inaczej trzeba byłoby namówic Korwina Mikke na odpowiednią uchwałę sejmową.

Lila
31-03-2011, 00:21
Ja sądzę, że nie.
inaczej trzeba byłoby namówic Korwina Mikke na odpowiednią uchwałę sejmową.

A założymy się?
Wejdzie on i agent Tomek też.:) :)

pluto37
31-03-2011, 00:30
A założymy się?
Wejdzie on i agent Tomek też.:) :)

A w jakim celu??????????????

Jarosław II
31-03-2011, 08:07
Rewiński też był nawet partię założył to czemu takie indywidum jak Tomek nie może, bożyszcze pisiarek

Lila
31-03-2011, 09:34
I co to ma w głowie takie cuś?
Wiatr wieje po pustyni...

Do pluto..
A w jakim celu??????????????

W takim samym jak poseł Palikot startował z list platfąsowni.
Tylko młody i przystojny, z wiedzą o bonzach.

Lila
31-03-2011, 11:16
Israel Singer z WJC defraudantem.
A to on zasłynął powiedzonkiem, że jego organizacja będzie „upokarzać Polskę na forum międzynarodowym”.

W przyrodzie nic nie ginie.

http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/rzeczpospolita;israel;singer;stracil;wladze;w;kong resie,50,0,231218.html

4 lata wyciszania tego skandalu przez Menachema Z. Rosensafta, w jego mniemaniu wystarczyły aby powrócić do awantury.
Bardzo pomógł mu Gross i Bartoszewski także,
w nakierowaniu opinii światowej na Polskę, jako państwo wspomagające Holocaust.

Cóż emeryci. Odkładajcie kaskę, bo będziecie płacić.
Bo niby skąd to bidne państwo ma wziąć pieniądze?
Wy jesteście solą tej ziemi, bo macie pewne, comiesięczne 'pobory'.:)

Stalin
31-03-2011, 12:48
Spoko, prezydent Izraela, obecnie były, niejaki Mosze Kacaw został skazany za gwałt. To czemu się dziwić innym rzeczom? :D:D:D:D

pluto37
31-03-2011, 13:26
Do pluto..

W takim samym jak poseł Palikot startował z list platfąsowni.
Tylko młody i przystojny, z wiedzą o bonzach.

To sie prezes PiSu moze zmartwić....Może donieść nie tu gdzie prezes zamierzył:D :D :D :D

Jarosław II
31-03-2011, 13:36
To sie prezes PiSu moze zmartwić....Może donieść nie tu gdzie prezes zamierzył:D :D
Mało tego prezes może wpaść w kompleksy jak jaki filmik z nim zobaczy, bo pewnie w swojej szafie "hakowej" nie jeden taki posiada:D :D

Lila
31-03-2011, 14:46
To sie prezes PiSu moze zmartwić....Może donieść nie tu gdzie prezes zamierzył:D :D :D :D

Oj, niech zgadnę gdzie...
Eureka!!!!
Do uszek Ekscelęcji Prezydęta jaśnistych? A może do samego Słońca?
To faktycznie przykre.

amelia
31-03-2011, 20:23
A założymy się?
Wejdzie on i agent Tomek też.)

Nie watpie;)
Dla elektoratu to sa krysztalowo czysci (moralnie tez) ludzie PiSu:D

Jarosław II
31-03-2011, 20:34
Nie watpie;)
Dla elektoratu to sa krysztalowo czysci (moralnie tez) ludzie PiSu:D
Oj Amelio to nie dlatego, on ma haki na małego hakowego:D :D

Kazik
31-03-2011, 20:44
Israel Singer z WJC defraudantem.

A to on zasłynął powiedzonkiem, że jego organizacja będzie „upokarzać Polskę na forum międzynarodowym”.

W przyrodzie nic nie ginie.

http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/rzeczpospolita;israel;singer;stracil;wladze;w;kong resie,50,0,231218.html

4 lata wyciszania tego skandalu przez Menachema Z. Rosensafta, w jego mniemaniu wystarczyły aby powrócić do awantury.

Bardzo pomógł mu Gross i Bartoszewski także,
w nakierowaniu opinii światowej na Polskę, jako państwo wspomagające Holocaust.

Cóż emeryci. Odkładajcie kaskę, bo będziecie płacić.Bo niby skąd to bidne państwo ma wziąć pieniądze?
Wy jesteście solą tej ziemi, bo macie pewne, comiesięczne 'pobory'.:)
Singer był znany ze swoich niegrzecznych zachowań i niewybrednych antypolskich wypowiedzi. Jak dowiedziała się Reczpospolita doszło nawet do tego, że przedstawiciele premiera Marcinkiewicza, który w zeszłym roku negocjował z nowojorskimi przedstawicielami środowisk żydowskich zastrzegli, żeby w rozmowach nie brał udziału Singer.
================================================== ==========
To był cytat. Komentarza mojego nie będzie.

Jarosław II
31-03-2011, 21:09
To był cytat. Komentarza mojego nie będzie.
Twój podpis mówi sam za siebie:D :D :D :D
3. Głupota zostanie głupotą. Nawet wypisując te w/w "mądrości".

krystynka
31-03-2011, 21:27
Następny kwiatek
http://www.youtube.com/watch?v=Q-8ODJAWMEQ
Czyż nie antypolonizm?

Jarosław II
31-03-2011, 21:32
Następny kwiatek
Czyż nie antypolonizm?
A kto na zabroni kupować co się chce na całym świecie??

Kazik
31-03-2011, 21:35
Mało tego prezes może wpaść w kompleksy jak jaki filmik z nim zobaczy, bo pewnie w swojej szafie "hakowej" nie jeden taki posiada:
A gdzie te haki? Nie wykorzystane a niby są? Marnotrawstwo?

Bul szybko przeszukał piwnice w kilka godzin po śmierci L.K. i nic?
http://img706.imageshack.us/img706/6848/hakid.jpg (http://img706.imageshack.us/i/hakid.jpg/)

Znalazł haki (jak wyżej) A zegarek odlicza czas PO. Tak powiedział kiedyś Miecio--bo ten obrazek już tu był.

A to widzieli? To odpowiedź jednej --znalazła haka na biednego kierowcę.

Minister kazał zatankować a ten jeszcze sobie sałatkę kupił. Za 8,16. Bez bułki? Biedaczyna.
http://img101.imageshack.us/img101/5729/lapietra5b15d.jpg

Ale obiegło to cały kraj. Co tam Rywiny, Mira, Zdzicha, Grzesha, Rycha i inna swołocz?

Kazik
31-03-2011, 21:41
A wracając do tytułowego antypolonizmu, to więcej szkód na narodowym obliczu niż ci wszyscy Zydzi antypolscy i inne wynalazki robią kibole na Litwie i w innych miejscach.To jest najbardziej widowiskowa forma antypolskich wyczynów.

Tu masz rację. Jak będzie w 2012?

Jarosław II
31-03-2011, 21:49
A gdzie te haki? Nie wykorzystane a niby są? Marnotrawstwo?
Nie znasz się na tym, ja jak jadę na ryby mam haki w pugilaresie:D a nie na wierzchu aby ryb nie wystraszyć. Na wierzchu maja tylko ekshibicjoniści:D jarkacz nikomu nie ufa bo to mizoginista :D :D

amelia
31-03-2011, 22:01
Następny kwiatek
Czyż nie antypolonizm?

Najczystszy antypolonizm jest w komentarzach pod filmikiem.

krystynka
31-03-2011, 22:14
A kto na zabroni kupować co się chce na całym świecie??
O to to. A my tylko sprzedajemy :mad:

Amelio, komentarze niżej krytyki. To chyba frustracja daje ujście... i totalna bezsilność na to co się dzieje.

Jarosław II
31-03-2011, 22:17
O to to. A my tylko sprzedajemy :mad:

Ale co znaczy "my sprzedajemy", przecież państwo nie będzie kupować Falklandów tylko my, ja i Ty na spółkę:D :D :D

krystynka
31-03-2011, 22:33
Tu masz rację. Jak będzie w 2012?
Kazik, obawiam się, że Pluto nie ma racji. Tam musiała być jakaś prowokacja.
Ogólnie w Polsce jest nalot na kiboli. Za Wiarę Lecha z Poznania. Narazili się kibole jedynie słusznym mediom i rów wykopany.
Ponoć nie do zasypania już. A że kibole trzymają ze sobą, to może pójść na kraj. Strach się bać 10-kwietnia.

krystynka
31-03-2011, 22:38
Ale co znaczy "my sprzedajemy", przecież państwo nie będzie kupować Falklandów tylko my, ja i Ty na spółkę:D :D :D
A po kiego licha mi Falklandy, Jarosławie II, ledwo obrabiam swoje 4 ary :D

Lila
01-04-2011, 00:02
Kazik, obawiam się, że Pluto nie ma racji. Tam musiała być jakaś prowokacja.
Ogólnie w Polsce jest nalot na kiboli. Za Wiarę Lecha z Poznania. Narazili się kibole jedynie słusznym mediom i rów wykopany.
Ponoć nie do zasypania już. A że kibole trzymają ze sobą, to może pójść na kraj. Strach się bać 10-kwietnia.

Bardziej 11 listopada.

Hypatia
01-04-2011, 01:06
No tak,nasze wspaniałe patriotyczne młodziaki pojechali na Litwę ,a tam ich tak brzydko potraktowano,bieeeedaki.Łza się w oku kręci ,a jak nam na pewno pomogli w sprawie polskich szkół,polskich nazw ulic itp! Jak nas dotąd Litwini nie kochali ,to teraz nas na pewno pokochają .Zresztą to jak mnie pamięć nie myli, nie pierwszy to w ostatnich latach nasz "zajazd na Litwie",no i jak wiadomo nie "ostatni".
To na pewno znów jakiś spisek przeciw nam!:rolleyes:

amelia
01-04-2011, 07:20
[Tam musiała być jakaś prowokacja.

Byc moze Krystynko, byc moze;)
To muslala byc prowokacja szykowana od baaardzo dawna i dobrze przygotowana :D :D

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,5987001,13_kiboli_Lecha_Poznan_zatrzymanyc h_za_burde_na_autostradzie.html
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36030,9133225,Kibole_Lecha_Poznan_odpowiedza_za_ ustawke.html

Kto jest mistrzem przygotowywania prowokacji krystynko?

Wlos jezy sie na glowie jak sie to czyta.
Z kim jeszcze PiSowcy sa w stanie sie sprzymierzyc by dorwac sie do wladzy?

http://www.youtube.com/watch?v=W0lIiNERTFU

krystynko
naprawde cel uswieca srodki?

Hypatia
01-04-2011, 11:40
Hmmm,jeśli pani w wieku po młodzieżowym broni kiboli i walkę z nimi uważa za spisek polityczny przeciw Najjaśniejszej to to się chyba kwalifikuje na badania socjologiczne .Może nie tylko socjologiczne....

pluto37
01-04-2011, 14:35
Hmmm,jeśli pani w wieku po młodzieżowym broni kiboli i walkę z nimi uważa za spisek polityczny przeciw Najjaśniejszej to to się chyba kwalifikuje na badania socjologiczne .Może nie tylko socjologiczne....]

Hypatio!
A czemu Cie to dziwi/
kiedy po stolycy administracyjnej RP kibole Legii demolowali centrum miasta i lali sie z policją to kto wystąpił w ich obronie, i wylewał gorzkie żale na losem tych biednych miłośników sportu?
PiS użalał sie głosno na brutalna akcje policji.
W sumie to ci dzielni ludzie wybrali sie Na Kowno!!!!
Tylko wuc jakos przysnął, co "jagiellończykowi chyba mało pasuje:D :D

wujek
01-04-2011, 15:37
A propos wędkarzy.Powiadają,że wędka to takie urządzenie, na którego jednym końcu wisi haczyk,a na drugim frajer.

Lila
01-04-2011, 16:02
Wlos jezy sie na glowie jak sie to czyta.
Z kim jeszcze PiSowcy sa w stanie sie sprzymierzyc by dorwac sie do wladzy?

Mnie się też zjeżył na takei orędzie.
Chyba Krystynka pisała o przymierzu kibiców przeciw Wybiórczej w Poznaniu?
Nie dziwię się, że jej zwolennikom się jeży, bo kasa coraz cieńszym strumieniem wpływa do Agory.

amelia
01-04-2011, 18:37
Mnie się też zjeżył na takei orędzie.
Chyba Krystynka pisała o przymierzu kibiców przeciw Wybiórczej w Poznaniu?
Nie dziwię się, że jej zwolennikom się jeży, bo kasa coraz cieńszym strumieniem wpływa do Agory.

Bojkot G.W przez kibicow Lecha:D :D

CBŚ rozbiło gang kibiców Lecha Poznań!
A Wyborcza o kibolach ostro namisala?
Ktos musi rozprwic sie z ta rozwydrzona i niebezpieczna grupa nierobow, jezeli sami kibice interesujacy sie pilka tego nie potrafia.

Widzialas kiedykolwiek kibola czytajacego gazete?
Nie mowie Wyborcza, jakakolwiek:D

I nie troskaj sie tak bardzo, jezeli koncerny prasowe zaczna padac, a zaczna bo ta formula jest na wyczerpaniu, to mozesz byc pewna, ze Agora bedzie jedna z ostatnich, ktora sie zwinie.

Stalin
01-04-2011, 19:00
Faktem jest, że czytelnictwo gazet od dawna przenosi sie do netu, nakład Polityki spadł 2 ponad 200 tysięcy w 2000 do obecnych 140 mniej więcej. Dotyczy to wszystkich gazet.

Jarosław II
01-04-2011, 19:31
Faktem jest, że czytelnictwo gazet od dawna przenosi sie do netu, nakład Polityki spadł
Bo papieru toaletowego produkują więcej na głowę niż cukru:D

Lila
01-04-2011, 21:18
Faktem jest, że czytelnictwo gazet od dawna przenosi sie do netu, nakład Polityki spadł 2 ponad 200 tysięcy w 2000 do obecnych 140 mniej więcej. Dotyczy to wszystkich gazet.

Nie wszystkich.
'Uważam Rze' potroiło nakład.
'Gazeta Polska' też.

Lila
01-04-2011, 21:21
Bojkot G.W przez kibicow Lecha:D :D

I nie troskaj sie tak bardzo, jezeli koncerny prasowe zaczna padac, a zaczna bo ta formula jest na wyczerpaniu, to mozesz byc pewna, ze Agora bedzie jedna z ostatnich, ktora sie zwinie.

Wiesz, mam inne troski, niż Agora.
Niemniej kibice sporo zaszkodzili GazWybowi w Poznaniu.
Na tyle, że próbował ich podać do sądu o namawianie do bojkotu,
jako najbardziej pieniacka gazeta w Polsce.

Hypatia
01-04-2011, 21:29
Nie wszystkich.
'Gazeta Polska' też.

To dobrze Lilu,że potrafisz pozytywnie myśleć,wiara pozwala przetrwać trudne chwile!:D :D :D

Lila
01-04-2011, 21:37
To dobrze Lilu,że potrafisz pozytywnie myśleć,wiara pozwala przetrwać trudne chwile!:D :D :D

To nie ja.
Ja się nie potrajam.

pluto37
01-04-2011, 22:02
To nie ja.
Ja się nie potrajam.

To jest cud za który należy sie modlić do Najwyższego w każdej postaci.
Wpradzie Boh trojcu ljubit', ale w tym przypadku widać, że przemyślał sprawę.:D :D :D :D

Lila
01-04-2011, 22:06
To jest cud za który należy sie modlić do Najwyższego w każdej postaci.
Wpradzie Boh trojcu ljubit', ale w tym przypadku widać, że przemyślał sprawę.:D :D :D :D

Też Go popieram.
Nie zniosłabym obok siebie klonów.

Jarosław II
01-04-2011, 22:06
Wpradzie Boh trojcu ljubit', ale w tym przypadku widać, że przemyślał sprawę.:D :D
Trzy czwarte Prawdziwych Polaków nie zna "składu" Trójcy Świętej (statystyka):D Ale co się dziwić jak nawet współczesnego hymnu nie znają:D

Lila
01-04-2011, 22:34
No to pogadałeś Pluto.
Jak z trójzębem do nadziewania ryb.

pluto37
02-04-2011, 00:24
No to pogadałeś Pluto.
Jak z trójzębem do nadziewania ryb.

Lili Droga!
jak się miało przodków na Ukrainie, to lepiej tryzuba z lasu nie wywoływać.

Stalin
02-04-2011, 02:34
No chyba że jeździsz Maserati jak Lila, heh! :D:D:D:D

amelia
02-04-2011, 07:24
Nie wszystkich.
'Gazeta Polska' też.

'
Bajki
I pobozne zyczenia:D

dane z 2011-03-25 dot. 'Uważam Rze'

naklad nr 1 - 200 tys - sprzedaz 82 600
naklad nr 6 - 336 tys - sprzedaz 147 tys
naklad nr 7 - 348 tys - brak danych

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/uwazam-rze-ze-sprzedaza-powyzej-123-tys-egz

sprzedaz sporo ponizej 50 % nakladu:D :D

Lila
02-04-2011, 12:33
Lili Droga!
jak się miało przodków na Ukrainie, to lepiej tryzuba z lasu nie wywoływać.

Jakiej Ukrainie?
Moi przodkowie mieszkali w Rzeczpospolitej.
Ukraina to jest teraz ( psim swędem).

Lila
02-04-2011, 12:36
'
Bajki
I pobozne zyczenia:D

dane z 2011-03-25 dot. 'Uważam Rze'

naklad nr 1 - 200 tys - sprzedaz 82 600
naklad nr 6 - 336 tys - sprzedaz 147 tys
naklad nr 7 - 348 tys - brak danych

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/uwazam-rze-ze-sprzedaza-powyzej-123-tys-egz

sprzedaz sporo ponizej 50 % nakladu:D :D

Nooo, czyli rośnie sprzedaż lawinowo.

Co do braku szacunku, to prawda, ale tylko do bardzo nielicznych, którzy na ten brak szacunku pracowali w pocie czoła- porażającą głupotą.
I wcale nie są to ci, z którymi się kłócę od lat.:)

amelia
02-04-2011, 13:41
Nooo, czyli rośnie sprzedaż lawinowo.

lawiny bywaja niebezpieczne:D

http://www.youtube.com/watch?v=ViGCnJ7Li7g&feature=related

polecam szczegolnej uwadze koniec skeczu:D :D

Stalin
02-04-2011, 23:57
Nakład prasy spada systematycznie, Polityka zjechała z ponad 200 tysięcy egzemplarzy w 2000 do 140 paru obecnie. Wprost zaczął wyznawać jedynie słuszna opcje polityczną (PIS rzecz jasna) i nakład mu tak spadł, że natychmiast wymienili cały zespół. :D:D:D:D
Ale to i tak nie powstrzymało go od spadków, bo taka jest tendencja ogólnoswiatowa i ju.

Jarosław II
03-04-2011, 08:11
Nakład prasy spada systematycznie, Polityka zjechała z ponad 200 tysięcy egzemplarzy w 2000 do 140 paru obecnie. Wprost zaczął wyznawać jedynie słuszna opcje polityczną (PIS rzecz jasna) i nakład mu tak spadł, że natychmiast wymienili cały zespół. :D:D
Ale to i tak nie powstrzymało go od spadków, bo taka jest tendencja ogólnoswiatowa i ju.
Cza będzie się na reklamówki nastawić przed wyborami, to dobrze trafia do prymitywnego elektoratu.:D

pluto37
03-04-2011, 08:19
Jakiej Ukrainie?
Moi przodkowie mieszkali w Rzeczpospolitej.
Ukraina to jest teraz ( psim swędem).

Lili Droga!
Ja bym jednak radził jakies korepetycje .... nieśmiało.:D :D :D

Jarosław II
03-04-2011, 08:24
Lili Droga!
Ja bym jednak radził jakies korepetycje .... nieśmiało.:D
Coś mi się zdaje, że mimo tego nieśmiało i tak o jedno ogniwo będzie łańcuch skrócony:rolleyes:

Lila
03-04-2011, 21:53
Lili Droga!
Ja bym jednak radził jakies korepetycje .... nieśmiało.:D :D :D

Śmiało proś.
Co do Ukrainy? jestem w temacie, ale nie jako państwa.
Choć nie powiem, mają zwrócić 1/5 wartości tej lwowskiej rudery.

Stalin
03-04-2011, 21:54
Kiedy Ukraina jest samostijna i na razie to sie nie zmieni....:D:D:D:D

pluto37
03-04-2011, 23:57
Śmiało proś.
Co do Ukrainy? jestem w temacie, ale nie jako państwa.
Choć nie powiem, mają zwrócić 1/5 wartości tej lwowskiej rudery.

Lili Droga!
O co mam prosić?
Ja tylko radziłem. Po znajomości, bo braki w wiedzy dośc głupio wyglądają.
i to wsjo w tym temacie.

Stalin
04-04-2011, 00:09
Dodam sam z siebie - Ukraińcy, ci ze świadomej Galicji nas nienawidzą za sukcesy w integracji unijnej. Litwini ze swojej antypolskości uczynili credo aktualnej polityki - gdyby nie Polska to by byli od morza do morza. Łukaszenka natomiast to zwykły dyrektor kołchozu jest, Paliaki mu nie pasują.... :D:D:D:D
I co z tym zrobi PIS???? Nie widzę szans, niestety

Jarosław II
04-04-2011, 08:03
Dodam sam z siebie - Ukraińcy, ci ze świadomej Galicji nas nienawidzą za sukcesy w integracji unijnej. Litwini ze swojej antypolskości uczynili credo aktualnej polityki - gdyby nie Polska to by byli od morza do morza. Łukaszenka natomiast to zwykły dyrektor kołchozu jest, Paliaki mu nie pasują.... :D:D:D:D
I co z tym zrobi PIS???? Nie widzę szans, niestety
Obkupi się w wina Tuska na całe życie i będzie dośmiertnie krytykował

pluto37
04-04-2011, 09:21
Obkupi się w wina Tuska na całe życie i będzie dośmiertnie krytykował

Nie sadzę, żeby Kaczyńskiemu choc jeden łyk przez gardziel przeszedł gdyby na etykiecie zobaczył wizerunek Donalda T.:D :D :D
A w końcu on na prochach jedzie dalej, bo na trzeźwo przecie "raportu" o swoim stanie zdrowia by nie spreparował.

Lila
04-04-2011, 09:58
Nie sadzę, żeby Kaczyńskiemu choc jeden łyk przez gardziel przeszedł gdyby na etykiecie zobaczył wizerunek Donalda T.:D :D :D
A w końcu on na prochach jedzie dalej, bo na trzeźwo przecie "raportu" o swoim stanie zdrowia by nie spreparował.

Gardziel...
A co to takiego? Bywałeś w barze 'Pokrzep się' na Wieluńskiej, co widać niestety.

pluto37
04-04-2011, 10:04
Gardziel...
A co to takiego? Bywałeś w barze 'Pokrzep się' na Wieluńskiej, co widać niestety.

Lili Droga!
Czys ty dzisiaj szaleju sie nazłopała od rana, czy weterynarz cię nawiedził, bo wierzgasz jak stara szkapa po cygańskich medykamentach na targu.
Pokrzep sie, to chciałem Ci przypomniec, ze to w twoim rewirze mordownia. Wiec po drodze mi nie bylo:D :D :D :D

Lila
04-04-2011, 10:11
Lili Droga!
Czys ty dzisiaj szaleju sie nazłopała od rana, czy weterynarz cię nawiedził, bo wierzgasz jak stara szkapa po cygańskich medykamentach na targu.
Pokrzep sie, to chciałem Ci przypomniec, ze to w twoim rewirze mordownia. Wiec po drodze mi nie bylo:D :D :D :D

Tylko opanuj ten knajacki język, OK? bo rozszalałeś się jak Mańka Byczy Ślip na wiosnę.
Jak nie umiesz sam zamknąć ryja, to sobie włóż starą skarpetę, zanim coś pieprzniesz.

BTW, Rynek Wieluński i Rynek Zawodzie, to nie moje rewiry.
Spad.

Jarosław II
04-04-2011, 10:56
Oj pluto37 ale daliście się wszyscy zdominować przez takie cóś:D ja mam spokój , nawet mi się nie wyświetla.

Nie sadzę, żeby Kaczyńskiemu choc jeden łyk przez gardziel przeszedł gdyby na etykiecie zobaczył wizerunek Donalda T.:D
Aż strach takiemu dać klucze od guzika, aby jakiej awantury światowej nie rozpętał :D:D

pluto37
04-04-2011, 11:48
Tylko opanuj ten knajacki język, OK? bo rozszalałeś się jak Mańka Byczy Ślip na wiosnę.
Jak nie umiesz sam zamknąć ryja, to sobie włóż starą skarpetę, zanim coś pieprzniesz.

BTW, Rynek Wieluński i Rynek Zawodzie, to nie moje rewiry.
Spad.

Lili Droga!
Weź jakies kropelki, kielucha strzel i ....uspokój sie!!!!
Zachowujesz sie gorzej niżby były.
gdzies te Mańkę musiałas spotkac...czyżby w Pokrzepie?:D :D :D
I nie syp tak ostro bo przyjdzie gajowy i nas oboje z lasu wygoni.
Spokojnie! Jutro tez jest dzień.
Ściskam Cie serdecznie.

pluto37
04-04-2011, 11:57
[QUOTE]Oj pluto37 ale daliście się wszyscy zdominować przez takie cóś:D ja mam spokój , nawet mi się nie wyświetla.
Jarosławie!
nie ma sie czym przerażać. Lili jest dobra kobita, tylko czasem ....tak jej sie robi. Gdyby była moja teściowa, to bym szczelał, ale ze nie jest, to niech sobie pożyje.... A co mi tam.

Aż strach takiemu dać klucze od guzika, aby jakiej awantury światowej nie rozpętał :D:D
Co rozpetał? i jakie klucze?
Chyba jeden ...na szyje i od mieszkania, żeby nie zgubił.:D

Jarosław II
04-04-2011, 12:06
Co rozpetał? i jakie klucze?
Chyba jeden ...na szyje i od mieszkania, żeby nie zgubił.:D
A jak mu się zachce iść z odsieczą Czeczenom albo Gruzinom i jeszcze Wermacht w to zaangażuje?

pluto37
04-04-2011, 21:11
A jak mu się zachce iść z odsieczą Czeczenom albo Gruzinom i jeszcze Wermacht w to zaangażuje?

Już widze te hufce bojowe pod wodza hetmana koronnego Jarosława [tfu Jaremy] K. i pod pomniejszymi pułkownikami jak rezają wrażych Moskali. A w odwodach walkirie typu Kempa, Wróbel i Nelly Rokita w charakterze V Kolumny znająca tamtejsze zwyczaje bo w końcu jest rusko-niemieckie kondominium w jednym ...Rokicie.
Sadze, że w takiej ekipie bojowej znalazłoby się miejsce dla pomniejszej walkirii co bohatersko wsparłaby tę ekspedycje na czele pułku kuców ppanc. i królików przeciwpiechotnych.
A wermacht to ...w drugiej kolejności byłby.
Bo ..najpierw obowiązek, a ...potem przyjemności!!!:D :D :D

Lila
05-04-2011, 23:52
Ojejku, ale to chore.
Nawet czytać się nie chce.

.................

RAŚ kosztował województwo śląskie 60 milionów.
Po jaką cholerę to działa, skoro jest wyrok SN, a Trybunał w Strasburgu wylał ich razem z pozwem?

Hypatia
05-04-2011, 23:59
Ojejku, ale to chore.

.................

RAŚ kosztował województwo śląskie 60 milionów.
Po jaką cholerę to działa, skoro jest wyrok SN, a Trybunał w Strasburgu wylał ich razem z pozwem?

Napisz coś bliżej ,kto dał RAŚ-owi 60mln i na co ,no i oczywiście skąd te informacje.:)

pluto37
06-04-2011, 00:08
Ojejku, ale to chore.
?
Przymusu czytania nie ma. Walkirio ty nasza ..w mini wymiarze:D :D :D :D

amelia
06-04-2011, 10:51
Glos z Ameryki

Na spotkaniu z polonijnymi dziennikarzami zarówno goście z kraju, jak i córka tragicznie zmarłego w katastrofie pod Smoleńskiem przedstawiciela chicagowskiej Polonii Wojciecha Seweryna, w jednym tonie wypowiadali się na temat postawy rządu polskiego.

- Jesteśmy zaniepokojeni utratą suwerenności Polski - mówiła autorka filmu "Solidarni 2010". Dowodziła też, że rząd działa na szkodę narodu, a to zdrada stanu, za którą w innych częściach świata takich zdrajców się wiesza, albo więzi. - Póki ten rząd nie spotka najwyższy wymiar sprawiedliwości, póty ten kraj nie będzie wolny - emocjonalnie przekonywała Ewa Stankiewicz.

- Absolutnie nie uważam, że był to wypadek - stwierdziła Anna Wojtowicz (córka Wojciecha Seweryna), która zapowiadała, że "nie da się zastraszyć w walce o prawdę". Beata Gosiewska apelowała do dziennikarzy o zachowanie pamięci o dokonaniach zmarłych, ale także o przekazywanie prawdy o katastrofie, bowiem w kraju "od roku trwa zacieranie dowodów". - Przez ten rok zobaczyłam upadek państwa polskiego, zobaczyłam, że prawo dotyczy tylko przeciętnych obywateli, natomiast rząd jest ponad prawem - mówiła wdowa po Przemysławie Gosiewskim.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zgrzyt-na-10-kwietnia---kompromitacja-organizatorow,wid,13284478,wiadomosc.html

Mowic prawde o polskich mordercach, zlodziejach, szabrownikach, donosicielach i wszelkiego rodzaju swoloczy - ktorym dowiedziono ich zbrodnie jest jawnym antypolonizmem wg niektorych seniorow z tego forum.

Czym jest opluwanie polskiego Rzadu (przed ogloszeniem raportu o katastrofie) przez przeciwnikow z innej opcji politycznej?

Jarosław II
06-04-2011, 11:45
Przez ten rok zobaczyłam upadek państwa polskiego, zobaczyłam, że prawo dotyczy tylko przeciętnych obywateli, natomiast rząd jest ponad prawem - mówiła wdowa po Przemysławie Gosiewskim.[/I]

Czym jest opluwanie polskiego Rzadu (przed ogloszeniem raportu o katastrofie) przez przeciwnikow z innej opcji politycznej?
Jaka wdowa, zwykła metresa przecież od niego uciekła i byli po rozwodzie. Teraz wylazła z nory po odszkodowanie:rolleyes:

amelia
06-04-2011, 12:08
Jaka wdowa, zwykła metresa przecież od niego uciekła i byli po rozwodzie. Teraz wylazła z nory po odszkodowanie:rolleyes:

Jaroslawia
Przywoluje Cie do porzadku.
Nie badz bigotem, nie zagladaj ludziom do alkowy, ani nie sprawdzaj atestow KK lub USC.
Jest matka dzieci i musi sie o nie zatroszczyc.

Fakt, ze robi sobie pablicity na tej katastrofie to zupelnie oddzielna historia.
I tylko ten aspekt jest naganny.

Jarosław II
06-04-2011, 13:51
Jaroslawia
Nie badz bigotem, nie zagladaj ludziom do alkowy, ani nie sprawdzaj atestow KK lub USC.
Jak zwykle masz rację:cool:

Stalin
06-04-2011, 20:23
Kobiety są jak tornado - przychodzą ciepłe i wilgotne, odchodzą zabierając domy, samochody i czyszcząc konta.... :D:D:D:D

maja59
06-04-2011, 20:28
To nie ta, uciekła pierwsza, kościelna żona, ta to żona aktualna, usadzona przez Gosia w rządowej Agencji za dużą kasę, biedaczka, pewnie nie ma co do garnka włożyć:mad: . To z głodu tak pyszczy.

Jarosław II
06-04-2011, 20:32
Kobiety są jak tornado - przychodzą ciepłe i wilgotne, odchodzą zabierając domy, samochody i czyszcząc konta.... :D:D
Kobiety są jak pocisk, ranią serce, dziurawią kieszeń i na końcu wychodzą bokiem:D :D

Jarosław II
06-04-2011, 20:34
To nie ta, uciekła pierwsza, kościelna żona, ta to żona aktualna, usadzona przez Gosia w rządowej Agencji za dużą kasę, biedaczka, pewnie nie ma co do garnka włożyć:mad: . To z głodu tak pyszczy.
A co się będę gosiiową przejmował jak ja nie wiem który garnek wybrać:D :D

pluto37
06-04-2011, 20:49
Jaroslawia
Jest matka dzieci i musi sie o nie zatroszczyc.

Fakt, ze robi sobie pablicity na tej katastrofie to zupelnie oddzielna historia.
I tylko ten aspekt jest naganny.

I tu mam ciut odmienne zdanie.
Nieboszczyk Gosiewski publicznie strofował swojego kolege Dorna że nie chce płacic alimentów i w tym celu zatrudnia sady. Sam natomiast zapomniał płacic na swoje pierworodne potomstwo.
O nieboszczykach powinno sie mówic PRAWDĘ albo.... wcale.
A w tym przypadku prawde każe przypomnieć żałobna wdowa, która uwolniona od małżeńskich trosk może korzystać z niedostepnych jej dotąd okazji wycieczkowych.

amelia
06-04-2011, 20:56
Kobiety są jak tornado - przychodzą ciepłe i wilgotne, odchodzą zabierając domy, samochody i czyszcząc konta....

Etam, przypomnij sobie dokladnie czemu?

http://www.youtube.com/watch?v=AC3ALH4aubI&feature=related
:D :D :D :D

amelia
06-04-2011, 20:59
I tu mam ciut odmienne zdanie.
Nieboszczyk Gosiewski publicznie strofował swojego kolege Dorna że nie chce płacic alimentów i w tym celu zatrudnia sady. Sam natomiast zapomniał płacic na swoje pierworodne potomstwo.
O nieboszczykach powinno sie mówic PRAWDĘ albo.... wcale.
A w tym przypadku prawde każe przypomnieć żałobna wdowa, która uwolniona od małżeńskich trosk może korzystać z niedostepnych jej dotąd okazji wycieczkowych.

P.G. byl mocno zapobiegliwy i potrafil zapewnic swoim zonom dobre posady:D :D :D

Stalin
06-04-2011, 21:03
Eee, zawsze są jakieś przyczyny...:D:D:D:D
A w ogóle to jestem antypolonistą, bo uważam ze jak ktoś czuje się Kaszubem albo Ślązakiem czy innym Ukraińcem to ma do tego prawo. Zresztą Niemcem tez może być...

Jarosław II
06-04-2011, 22:38
Eee, zawsze są jakieś przyczyny...:D:D
A w ogóle to jestem antypolonistą, bo uważam ze jak ktoś czuje się Kaszubem albo Ślązakiem czy innym Ukraińcem to ma do tego prawo. Zresztą Niemcem tez może być...
Orkiestra kościelna na Górnym Śląsku, dyrygent pyta się:
- Zymbalisten vertig?
- Ja, ja naturlich.
- Puzon vertig?
- Ja.
- Trompette vertig?
- Ja.
- Also, eins, zwei, drei:
- "Boże, coś Polskę..." :D :D

Hypatia
06-04-2011, 22:39
Kobiety są jak tornado - przychodzą ciepłe i wilgotne, odchodzą zabierając domy, samochody i czyszcząc konta.... :D:D:D:D

NO TERAZ TO PRZEGIĄŁEŚ PROTOTYPIE!

Hypatia
06-04-2011, 22:41
Kobiety są jak pocisk, ranią serce, dziurawią kieszeń i na końcu wychodzą bokiem:D :D

PROTOTYP NR 2

wujek
06-04-2011, 23:18
dot.#222 - również wtedy,kiedy podobnie jak p.Gorzelik deklaruje,że on Polski nie zdradza bo też niczego Jej nie przysięgał.Sląskowi owszem.

Stalin
06-04-2011, 23:31
Ou lala, jak mawiaja Francuzi. :D:D:D:D
Hypatia po nas pojechała, co sie dzieje na tym świecie....
Francuzi wypowiadają wojnę, Niemcy nie chcą walczyć, a Rosjanie apelują o pokój. Poddaję się i od razu powiem, ze byłem nieudanym prototypem, heh!

Hypatia
06-04-2011, 23:38
Ou lala, jak mawiaja Francuzi.
Hypatia po nas pojechała, co sie dzieje na tym świecie....
Francuzi wypowiadają wojnę, Niemcy nie chcą walczyć, a Rosjanie apelują o pokój. Poddaję się i od razu powiem, ze byłem nieudanym prototypem, heh!

Każdy facet to prototyp!Kobieta to model udoskonalony i ostateczny ,więc doskonały!
Oczywista oczywistość! Jasne?:D

Stalin
06-04-2011, 23:52
Jawohl! Ale jak już się zgodziłem to może odłożysz ten wałek, dobra? Strasznie późno na robienie ciasta, heh! :D:D:D:D

Lila
07-04-2011, 12:14
P.G. byl mocno zapobiegliwy i potrafil zapewnic swoim zonom dobre posady:D :D :D

Zazdrościsz, nieprawdaż?

amelia
07-04-2011, 18:08
Zazdrościsz, nieprawdaż?

Pelen podziw.;)
Riposta cudowna.
I madra i pouczajaca:D :D :D

Lila
07-04-2011, 18:11
Pelen podziw.;)
Riposta cudowna.
I madra i pouczajaca:D :D :D

Na pewno.
Przydałaby się połówka takiego faceta, górna lub dolna, co?

BTW- a tak w ogóle, to skoro nie umiesz zmarłych zostawić w spokoju, będziesz łykać więcej takich ripost.
Jak mi się będzie chciało, oczywiście.

amelia
07-04-2011, 18:48
BTW- a tak w ogóle, to skoro nie umiesz zmarłych zostawić w spokoju, będziesz łykać więcej takich ripost.
Jak mi się będzie chciało, oczywiście.

No coz zmarlych w spokoju powinni zostawic WSZYSCY, a skoro czesc jezdzi na trumnach to... wszyscy jestesmy rowni.

Tracisz czujnosc Lila:D
Pycha niejednego juz zgubila:D

Lila
07-04-2011, 18:57
No coz zmarlych w spokoju powinni zostawic WSZYSCY, a skoro czesc jezdzi na trumnach to... wszyscy jestesmy rowni.

Tracisz czujnosc Lila:D
Pycha niejednego juz zgubila:D

Jaka częśc jeździ na trumnach, że przyjmę ten wyświechtany slogan?
Co do pychy, masz rację. Chciał pojeździć Bul Komorowski na trumnie Blidy, nawet skromną rencinę ( 7.000) wdowcowi obiecał, a to ZONK.
Proces ruszył.
Wyjdzie znowu na głupka, nie daj Bóg.

Scarlett
07-04-2011, 19:03
Ani PiS, ani PO nie kręci mnie i odbieram ze wstrętem,
bo do cholery musi coś być za zakrętem:D :D

amelia
07-04-2011, 19:46
Jaka częśc jeździ na trumnach, że przyjmę ten wyświechtany slogan?

PiSowska czesc, PiSowska.

Co do pychy, masz rację. Chciał pojeździć Bul Komorowski na trumnie Blidy, nawet skromną rencinę ( 7.000) wdowcowi obiecał, a to ZONK.
Proces ruszył.

Blide beda sadzic?

BTW- a tak w ogóle, to skoro nie umiesz zmarłych zostawić w spokoju,...;)
ach te Viceversy dzikie.

Stalin
07-04-2011, 20:53
Lila, moment, to wuc powiedział, ze na trumnie brata będzie jeździł do końca życia...:D:D:D:D I to dopiero jest ZONK i wtopa totalna, heh!

Jarosław II
07-04-2011, 20:56
Amelio Przyznaj się że zazdrościsz takiego mena a zyskasz spokój:D:D :D

amelia
07-04-2011, 21:16
Amelio Przyznaj się że zazdrościsz takiego mena a zyskasz spokój

Ale ja sama sobie wszelakie finanse organizuje:D
to jaka bym miala rekompensate;)
na kare tez nie nagrzeszylam az tak bardzo;)

A co mi tam po spokoju?:)

Jarosław II
07-04-2011, 22:10
Ale ja sama sobie wszelakie finanse organizuje
to jaka bym miala rekompensate;)
na kare tez nie nagrzeszylam az tak bardzo;)

A co mi tam po spokoju?:)
Tylko przyklasnąć i pokłon złożyć:)
Ja mam spokój, bo ignor mnie chroni, a że żaby mają teraz gody to czy pod żabim ogierem czy pod kowalem są to mi to lata.

Lila
08-04-2011, 00:37
Tylko przyklasnąć i pokłon złożyć:)
Ja mam spokój, bo ignor mnie chroni, a że żaby mają teraz gody to czy pod żabim ogierem czy pod kowalem są to mi to lata.

Nic cię nie chroni, bo podglądasz.
Ile to roboty dodatkowej, ale zanudziłbyś się, gdybyś tego nie robił.

Lila
08-04-2011, 00:41
Lila, moment, to wuc powiedział, ze na trumnie brata będzie jeździł do końca życia...:D:D:D:D I to dopiero jest ZONK i wtopa totalna, heh!

A gdzież to powiedział?
Chciałeś aby zapomniał?
Precz z mej pamięci.
nie, tego rozkazu, moja i twoja pamięć nie posłucha..

A to chodziło tylko o późniejszą tłustą jak połeć słoniny Puttkamerową. I żywą.

amelia
08-04-2011, 07:07

przed zakretem:)

http://www.youtube.com/watch?v=TmIpxXhiJLc&feature=related

moze lepiej tam, za ten zakret nie zagladac?;)

pluto37
08-04-2011, 07:23

krótki kawałek ...prostej i nastepny zakręt.
Nie ma lekko:D :D

pluto37
08-04-2011, 07:26
Proces ruszył.

A jak nie wyjdzie, to sama będziesz musiała ten prezent z głupotą wziąć dzielnie na klate.:D :D :D

Jarosław II
08-04-2011, 16:34
przed zakretem:)

moze lepiej tam, za ten zakret nie zagladac?;)
Zakręt jak zakręt można śmiało jechać:D :D
http://wgrywacz.pl/images/489odejsc_z_klasa.jpg

Stalin
08-04-2011, 23:28
Na zakręcie to niejaka Zapałka była.... :D:D:D:D

Jarosław II
06-07-2011, 22:31
"Wielkie zagrożenia dla mediów w Polsce". PiS broni Ziobry
- Polska jest członkiem UE. Nagłośnienie takich rzeczy jest po prostu normalną procedurą. Wiele eurodeputowanych przed nami korzystało z tego, żeby PE był areną informowania o tym, co dzieje się w ich krajach. To po prostu pewna norma, pewna praktyka - tłumaczył awanturę jaka miała miejsce w Parlemencie Europejskim pomiędzy Zbigniewem Ziobrą a Markiem Siwcem.
http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/polska/wielkie-zagrozenia-dla-mediow-w-polsce--pis-broni-ziobry,79120,1
Coś się chyba wymyka spod kontroli preziowi:D

Ojanna
07-07-2011, 10:40
Uff, przeczytałam, już mniej więcej wiem na czym polega kompleks żydowski ;)

Stalin
07-07-2011, 23:00
Czytałem o kompleksie Portnoya...:D:D:D:D