PDA

View Full Version : Makijaż dla dojrzałych - porady ekseprtów - komentarze


Suzanna
07-04-2011, 12:42
Komentarz do artykułu: Makijaż dla dojrzałych - porady ekseprtów (http://www.uroda.senior.pl/168,0,Makijaz-dla-dojrzalych-8211-porady-ekseprtow,11242.html)
--------------------
Makijaż jest bardzo ważny dla każdej kobiety. Ja najbardziej lubię ten naturalny, który podkreśla urodę subtelnie, ale w widoczny sposób.

Malwina
07-04-2011, 12:55
Mam wrazenie , ze nie za mocno, nie błyszcząco, nie rażąco...jeśli mocniej podkreslone oczy, ledwie zaznaczone usta.....uwaga na pudry, fluidy....podkreślają zmarszczki, meszek na twarzy i generalnie wydaje mi się , ze postarzają nie mówiąc o estetycznym wygladzie twarzy....

Barakuda
07-04-2011, 16:21
Dla dojrzałej kobiety makijaż powinien być raczej delikatny niż naturalny. Przez naturalny rozumiem brak jakichkolwiek kosmetyków poza kremem. Zbyt ostry makijaż postarza i wygląda śmiesznie a nie poprawia wyglądu.

marlekow
09-04-2011, 19:17
Niestety, nie dowiedziałam się niczego o czym bym nie wiedziała. Bardzo byłaby przydatna skuteczna metoda na maskowanie zmarszczek dookoła ust.
mariakow

rodzynka
11-04-2011, 16:50
Racja trzeba uwazac na pudry,albo zainwestowac w dobry podklad, ktory nie wchodzi w pory i nie podkresla zmarszczek. Ale pomalowsne delkatnie rzesy to obowiazek!

Barakuda
13-04-2011, 18:51
Niestety, nie dowiedziałam się niczego o czym bym nie wiedziała. Bardzo byłaby przydatna skuteczna metoda na maskowanie zmarszczek dookoła ust.
mariakow
Nie ma skutecznej metody maskowania zmarszczek makijażem.
Można je zmniejszać ćwiczeniami ust /robiąc różne miny/, lub radykalnie przez botoks.
Innej rady nie ma, trzeba z nimi żyć i je pokochać.

Nora
13-04-2011, 20:31
Niestety, nie dowiedziałam się niczego o czym bym nie wiedziała. Bardzo byłaby przydatna skuteczna metoda na maskowanie zmarszczek dookoła ust.
mariakow
Uśmiechać się! Naprawdę działa.:)
I nie przejmować się nimi!
Pozdrawiam:)

Jolcik
14-04-2011, 12:26
Nie rozgraniczałabym makijażu do pojęć kobiety dojrzałej lub młodej. Makijaż ma być dostosowany po prostu do kobiety, do jej wyglądu i stanu skory. Niejedna 60-latka ma lepsza skórę niż 40-latka.Podstawowym kosmetykiem kobiety dojrzałej musi być dobry podkład,bo skóra z wiekiem szarzeje,ma przebarwienia. Trzeba ją umiejętnie rozświetlić,ale nie może to być kit,który stworzy maskę na twarzy.Na tym kosmetyku nie można oszczędzać,jeśli chce się dobrze wyglądać,druga rzecz to dobrze dobrana kolorystycznie szminka,no i trzecia-tusz do rzęs.To jest minimum.No i jeszcze odrobina różu.Ja mam małe głęboko osadzone oczy wiec wymaga to więcej zachodu,by je powiększyć i wydobyć.A zmarszczki? Jeśli nie stać nas na botoks(a z reguły nie stać) lub chirurga plastyka, pokochajmy je jak cenną własność.

Nika
14-04-2011, 13:31
Nawet ,gdyby było mnie stać, nie uznaję ingerencji chirurgicznej w naturę.Pogoda ducha, zaakceptowanie przemijania czasu i trochę dobrych kosmetyków.

Uka
14-04-2011, 15:12
Komu przeszkadzają zmarszczki proponuję ...;)

http://img24.imageshack.us/img24/2029/127461710311.jpg (http://img24.imageshack.us/i/127461710311.jpg/)

Barakuda
14-04-2011, 17:17
Świetne uka, photoshop to najlepszy sposób na pozbycie się zmarszczek /i nie tylko/. Zdjęcie powiesić na lustrze i zawsze dobry nastrój.

83.29.80.xxx
15-05-2011, 23:08
całe życie się malowałam.Teraz jestem "dobrze"dojrzałą kobietą i opadfły mi powieki jak mam zrobić "oko"żeby było estetycznie i żebym się czuła kobieco.Kto mi poradzi w tej sprawie?mój email:emiliana1933@wp.pl