PDA

View Full Version : Kremy z dawnych lat


seniorita102
11-04-2011, 17:05
Czy pamiętacie jeszcze kosmetyki, które kiedyś gościły na naszych toaletkach? "Być może", "BB" w szafirowej buteleczce, a z kremów w szafirowych słoiczkach... Pani Walewska :) Podobno to już czterdzieści lat??? Znalazłam o tym artykuł w miejscu, do którego czasem zaglądam:

Pani Walewska i jej czterdzieste urodziny (http://modnaseniorka.pl/artykul/pani-walewska-i-jej-czterdzieste-urodziny/)

No, to trochę posmarowałam :):):)

en_vogue
12-04-2011, 11:01
Pamietam krem Pani Walewska.Pamiętam tez krem stojacy u mojej mamy na toaletce,"Krem żółwiowy" niestety, nie pomnę tylko firmy kosmetycznej która go produkowała.

Malwina
12-04-2011, 11:23
A ja pamietam krem robiony przez kosmetyczkę panią Krysię dla mojej mamy...był w malenkim pudełeczku, lekko rózowy, lekko pachnacy a konsystencję miał tak lekuchną....mama zawsze po wizycie u kosmetyczki dostawała taką odrobinę kremu włąsnoręcznie robionego przez kosmetyczkę....fajne to było, ja byłam baaardzo mała, ale mnei to fascynowało...ta ilosc , ten zapach..taka tajemnica zamknięta w malenstwie..do tego mama mówiła,z ę tego nie wolno ruszac....więc az się prosiło palec wsadzic...hihi

Krycha.
12-04-2011, 12:44
Pamietam krem Pani Walewska.Pamiętam tez krem stojacy u mojej mamy na toaletce,"Krem żółwiowy" niestety, nie pomnę tylko firmy kosmetycznej która go produkowała.
Może to o ten krem chodzi;
Krem żółwiowy.
Bardzo tłusty krem. Zawdzięcza to dużej ilości oleju żółwiowego. W jego skład wchodzi również lanolina, euceryna, wosk pszczeli, wazelina, parafina oraz olej parafinowy i wazelinowy. Olej żółwiowy uzyskuje się z jaj, tłuszczu lub wątroby specjalnego gatunku zielonych żółwi, żyjących w Pacyfiku, Atlantyku, na terenie Meksyku. Egiptu. Brazylii. Stosowała go Kleopatra oraz Indianie meksykańscy jako środek odmładzający. Zawiera witaminy A, D, E i lecytynę. Stanowi źródło uzupełnienia tłuszczów naturalnych w komórkach naskórka. Działa regenerująco i przeciwdziała powstawaniu zmarszczek. Krem przeznaczony jest do pielęgnacji cery suchej i normalnej, starszej, wrażliwej. Powinny go stosować osoby po czterdziestym roku życia. Producent: Spółdzielnia "Izis" z Warszawy.

coffifi-Irena
12-04-2011, 13:25
A Błękitną maseczkę pamiętacie?Moja mama ją stosowała.A krem ,,Śnieg tatrzański,,?Pozdrawiam.

seniorita102
12-04-2011, 14:47
Tego nie pamiętam, ale duży sentyment mam do tych maleńkich chińskich maści, w kolorowych (wyjątkowych jak na tamte czasy), okrągłych pudełeczkach z kotkiem :) Były dobre na ból głowy i katar. Już dawno nigdzie ich nie widziałam...

maluna
12-04-2011, 15:04
A ja pamiętam, jak kiedyś, w głębokim PRL-u, pokazał się w drogeriach, francuski krem "Cedib" chyba tak się nazywał.
Był wspaniały, delikatny, w sam raz do mojej uczuleniowej cery. Co z tego, jak po krótkim czasie zniknął bezpowrotnie:mad:

coffifi-Irena
12-04-2011, 15:18
A w,, Pewexsie,, krem Ponds taki podzielony w pudełeczku na dzień i noc?

Ela Julia
14-04-2011, 17:08
polecicie. Jestem zawsze w rozterce stojąc przed półką w sklepie z kosmetykami. Wybieram te z 50+.
Czy jeszcze gdzieś można kupić ów krem żółwiowy.
Pamiętam, że kiedyś kiedy miałam 20 lat przywoziłam z Rumunii krem Gerovital /?/ na zamówienie ,,starych" 40kilkuletnich koleżanek. Czy któraś z Was coś wie na temat tych kosmetyków?

LesnaChata_pl
20-06-2012, 23:44
wszystkie kremy pamiętacie, a zapomniałyście o starym, ale jarym kremie Nivea :) Idealny do twarzy, rąk jak i reszty ciała:)czy ktoś może ma inne zdanie?

basialwica
20-06-2012, 23:59
Podzielam zdanie, do tej pory używam Nivea i nie uczula.

matisek
22-06-2012, 12:19
A czy istnieje w Internecie jakaś strona z kremami przeciwzmarszczkowymi (http://www.*********************/twarz/przeciwzm_25_plus) z „tamtych czasów”?

Vitamarket_pl
27-06-2012, 08:44
Przypomina mi się dezodorant Karol, mydło Lena, Płatki mydlane, solex krem do opalania. Pamięta ktoś?

rena 880
27-06-2012, 09:19
Pamiętam śnieg tatrzański i ślicznie pachnący lekko różowy w małym blaszanym pudełeczku krem poziomkowy.
Długo używałam kremu Perła i Len dokładnie nie pamiętam w czyim wydaniu być może Polleny a teraz używam AA 60+na dzień i na noc.

Cygnus
20-07-2012, 14:01
ja pamietam kosmetyki dla mężczyzn (http://www.*********************/dla_mezczyzn) typu Brutal, Bond, Old Spice (znowu powraca). Moim pierwszym dezodorantem był Impuls. Później FA

Stefcia
29-09-2012, 14:56
snieg tatrzanski! o tak!

Romy
23-10-2012, 18:14
Nivea, jest do dziś niepokonany, niezastąpiony, inne odeszły w zapomnienie.

elwira_57
09-04-2013, 08:31
Nivea, jest do dziś niepokonany, niezastąpiony, inne odeszły w zapomnienie.

Zgadzam się :-)