PDA

View Full Version : Czy Facebook jest dla Seniora?


seniorita102
12-04-2011, 14:13
Chociaż Klub Senior jest najlepszy w świecie :), to przecież mamy jeszcze kilka innych miejsc w sieci, które możemy odwiedzać. Przykładowo Facebook. Jest tam nawet miejsce dla Modnych Seniorek. Ale czy Wam wygodnie jest się tam poruszać? Niekoniecznie we wzmiankowanej grupie (są inne podobne) ;) Ciekawa jestem Waszych opinii...

slava
12-04-2011, 14:17
Dla mnie ten portal jest za bardzo zaśmiecony.
Ciężko mi sie poruszać, ale też nie moge powiedzieć ,że się bardzo starałam nauczyć.

bronczyk
12-04-2011, 14:24
A ja sobie nawet lubię wpaść na ten portal. Mam sporo wiadomości o zwierzętach. Informują mnie jak znajomi wstawiają nowe rzeczy. Nie rozgryzłam tych wszystkich aplikacji, ale to co chcę znajduję.

seniorita102
12-04-2011, 14:30
Dla mnie grupy są ok, ale co do aplikacji zachowuję dużą ostrożność... Choć zawsze FB uprzedza, że w tym przypadku będzie mieć dostęp do zawartości konta/profilu, czy jak tam :rolleyes:

wankabor
12-04-2011, 15:04
Jestem zalogowana na Facebook, ale właściwie nie korzystam z tego portalu, nie potrafię się tam poruszać.

dziewiątka
12-04-2011, 18:31
Jestem zalogowana na Facebook, ale właściwie nie korzystam z tego portalu, nie potrafię się tam poruszać.
i ja podobnie...
Jestem tam tylko ze względu na dostęp do profilu dzieci;

slava
12-04-2011, 18:37
To wszystkie prawie mamy te same odczucia.
Myślałam,że ja tylko taka niegramotna.

Scarlett
12-04-2011, 18:38
FB jest the best. Lepszy od Naszej Klasy.:D :D

jakempa
12-04-2011, 18:58
Mnie też nie odpowiada, wolę naszego seniorka i seniora wrocławskiego

Nika
12-04-2011, 19:01
Zalogowałam się,ale nie korzystam.Tu czuję się najlepiej.Nie mogę wykapować ,jak się tam poruszać.Denerwuje mnie.

MARYLCIA 54
12-04-2011, 19:39
Ja też się zalogowałam ale po kliku dniach wylogowałam :)
Gubiłam się i stwierdziłam, że poszukam coś dla siebie.
Znalazłam :) senior.pl ... jest ok :cool:

coffifi-Irena
12-04-2011, 19:50
Jestem na FB, mam trochę znajomych(bo mnie zaprosili)ale ciężko mi się tam poruszać.I stresuje mnie to.Wolę Seniorka i mam konto na Naszej Klasie.Ale tu mi zdecydowanie najlepiej!
http://www.iv.pl/images/98957750867853226979.gif (http://www.iv.pl/)

wifi
12-04-2011, 20:30
Zarejestrowałem się na FB pod zmyślonym imieniem i nazwiskiem, żeby zorientować się "czy się to je".
Po kilku dniach otrzymałem na prywatne konto pocztowe, którego NIE podawałem na FB zaproszenie do grupy znajomych z których kilka osób znam, ale w żaden sposób się z nimi nie kontaktowałem poprzez FB.
Powiem Wam, że w jakimś stopniu przeraziła mnie ta inwigilacja (bo inaczej tego nazwać nie umiem). To nie dla mnie!
Okazało się, że FB przegląda nasze książki adresowe, naszych znajomych na Naszej Klasie i innych portalach i czerpie stamtąd "wiedzę".
Specjalnie bym się nie zdziwił, gdyby infiltrował także Seniorka:)
Zlikwidowałem konto czym prędzej bo po prostu nie lubię być "podglądanym". Zdaję sobie jednak sprawę, że ten Wielki Brat pamięta moje dane do tej chwili skoro w kilka dni po wyrejestrowaniu przysłał maila zachęcającego do wznowienia używania konta.
Tak więc co kto lubi :)

koziorożec
12-04-2011, 20:52
Podobnie jak Wy - zarejestrowałam się na F.B - chciałam zobaczyć co to, jako, że ciągle słyszałam zachwyty (szczególnie w telewizji). Nie spodobało mi się tam pod żadnym względem. FB ma się nijak do naszego Klubu Seniora.

dżingis_han
28-04-2011, 15:50
Widzę, że ciekawość górą, też zadeklarowany, ale nie praktykujący Facebook-owicz :) za dużo tam wszystkiego. myślę, że forum Seniora będzie dla mnie bardziej stosownym miejscem.

Uka
28-04-2011, 16:03
Moja przygoda z FB była zupełnie taka sama jak Wifiego.
Nie podobało mi się więc się wylogowałam i nie odpowiadałam na żadne powiadomienia. Mam spokój !:)
Jestem na Naszej Klasie od jej założenia i tutaj w Seniorku - to wystarczy !

Ha_na
28-04-2011, 20:55
Z tego co tu wyczytałam, to dziękuję Opatrzności, że mnie tam nie poniosło, choć już miałam zamiar. Ale doszłam do wniosku, że w tej chwili i tak nie mam czasu i odłożyłam na potem.
Bardzo nie lubię być indagowana w żaden sposób, choć i tak nie mam nic do ukrycia.Dobrze, że piszecie o swoich doświadczeniach w tym temacie.

wuere'le
28-04-2011, 22:01
Bez wątpienia, nasz KS jest super.
Byłem na "Naszej klasie" i się wylogowałem, bo z moich szkolnych znajomych pojawiło się trzech (słownie), i to za nich prowadziły synowe, wnuki i tp. Miałem za to, bardzo dużo znajomych, których w ogóle nie znałem, tak więc po kilku mailach udało mi sie tam konto całkowicie zlikwidować.
Na Facebooka się zarejestrowałem pod wpływem właśnie wielu różnych informacji.Jak do tej pory nie mam problemu ze znajomymi, bo mam tylko tych, których zaakceptowałem.
Dziwnym trafem, o czym pisał Wifi, pojawili się w zasięgu ludzie z KSeniorka. Głównie dwie osoby. Do jednej napisałem, kim jest, bo nie kojarzyłem, ale odpowiedzi nie otrzymałem, drugą osobą był ktoś, z kim mamy różne poglądy polityczne na Seniorku i o tym mu napisałem, ale jak do tej pory nie odpisał.Nawiasem mówiąc, różnica poglądów nie powinna, moim zdaniem mieć wpływu na takie internetowe i inne znajomości, ale trudno.
Mam za to świeże informacje o rodzince, tej dalszej.

Malwina S.
12-05-2011, 10:40
Pamiętam informację sprzed roku o 103-letniej regularnie korzystającej z facebooka, gdzieś tam odkopaną

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wielka-brytania/poznano-najstarsza-uzytkowniczke-facebooka,1,4091979,wiadomosc.html

Wiem, że generalnie nie mam prawa wyrażać opinii z uwagi na swój wiek, w naszym kraju być może jeszcze u osób w nieco bardziej zaawansowanym wieku dominuje nasza-klasa, to się zmieni, tylko trzeba czasu.

bziabzia68
12-05-2011, 19:00
Ja podobnie, jak Wy tez z ciekawości zalożylam konto, ale też nie bardzo rozgryzłam ten portal. Nie bardzo mi sie tam podoba, też słyszałam o inwiligacji, ale mam tam znajomych, wiec na razie zostalam, ale mało zaglądam.

inka-ni
15-05-2011, 15:37
Witam należe do tych, że ktos przyslal mi wiadomosc z FB i po paru dnich się zarejestrowalam,dla mnie to nie portal dla seniorów. Mlodzi lubią latac i jak tam pisze "lubie to"nie lubie tego i tak jak Wifi uwazam,że te wszystkie wymyslane nowe portale chcą jak najwięcej wiedziec by w rózny sposób korzystać na wlasny użytek. Sieć jest dobra,ale czasami szukają naiwnch.?To prawda jest tam sporo osób z Seniorka.Nigdy nie zalogowalm się też na naszej klasie.Tez się wylogowalam,ale wlasnie czasami ktoś z Seniora daje znac ,że zna mnie,wówczas z FB przychodzi wiadomosc.Już nie odpowiadm. To jest moje zdanie, piszę co myslę.

Alsko
15-05-2011, 16:27
Po kilku dniach otrzymałem na prywatne konto pocztowe, którego NIE podawałem na FB zaproszenie do grupy znajomych z których kilka osób znam, ale w żaden sposób się z nimi nie kontaktowałem poprzez FB. Nie korzystam, nie wchodzę, bo mi się nie podoba formuła ani Facebooku, ani Naszej Klasy.
Wifi, wydaje mi się, że widzisz diabła, gdzie go (na razie!) jeszcze nie ma ;) On chyba działa rękami osób, które Ciebie znają.
Nigdy nie zarejestrowałam się na FB. Ja też dostawałam zaproszenia, ale sądzę, że mój adres został wykorzystany bez pytania mnie o zdanie przez osoby zapraszające mnie.
Przy okazji w takim zaproszeniu jako zachętę podano mi nazwiska osób, które mogę (?) znać. I to już całkiem mi się nie podoba. W ten sposób poznałam nazwiska kilku osób z KSC, którym się wydaje, że są anonimowe.


A tak a propos danych osobowych zauważyłam niefrasobliwe postępowanie niektórych użytkowników Sieci.
Na początku miałam jedno konto pocztowe, w który widniało moje nazwisko. Podawałam ten adres tylko osobom zaufanym.
Trochę się zdziwiłam, kiedy otrzymałam przesyłkę wysłaną zbiorowo. W takiej przesyłce wszyscy adresaci mają podane jak na dłoni adresy innych. A ja, naiwna, sądziłam, że moje dane (adres, numer telefonu itp.) są bezpieczne, że nikt ich nikomu nie poda bez pytania mnie o zgodę.

aannaa235
15-05-2011, 16:53
W przypływie dobrego humoru zarejestrowałam sie na FB ale nigdy z niego nie korzystałam. Teraz prawie dzień w dzień dostaje wiadomości i zaproszenia, ale od razu kasuję, uważam ze ta zabawa jest nie dla mnie.

Jendrek
15-05-2011, 17:45
Wszystkie portale społecznościowe w tym i facebook są także dla seniorów. Aby owocnie korzystać z tych portali trzeba zapoznać się i z regulaminem, i z możliwościami jakie poszczególne portale oferują, a także wrażeniami stałych bywalców. Trudno wyrobić sobie opinię o czymś z czego korzysta się znikomo i jakby od niechcenia. Przypomina to bowiem wyrobienie sobie opinii o samochodzie jeśli dojeżdża się nim tylko i wyłącznie 1km z domu do pracy poza terenem miejskim. Błędne jest też myślenie, że w sieci jest się anonimowym użytkownikiem internetu. Kupując łącze do internetu nie jesteśmy anonimowi, legalizując oprogramowanie zainstalowane na własnym komputerze, nie jesteśmy anonimowi dlatego zostawiamy autentyczne (a nie fikcyjne) ślady bytności na stronach internetowych i w odwiedzanych portalach. To tak jak odciski stóp na świeżo zagrabionych grządkach...

inka-ni
15-05-2011, 17:55
Wszystkie portale społecznościowe w tym i facebook są także dla seniorów. Aby owocnie korzystać z tych portali trzeba zapoznać się i z regulaminem, i z możliwościami jakie poszczególne portale oferują, a także wrażeniami stałych bywalców. Trudno wyrobić sobie opinię o czymś z czego korzysta się znikomo i jakby od niechcenia. Przypomina to bowiem wyrobienie sobie opinii o samochodzie jeśli dojeżdża się nim tylko i wyłącznie 1km z domu do pracy poza terenem miejskim. Błędne jest też myślenie, że w sieci jest się anonimowym użytkownikiem internetu. Kupując łącze do internetu nie jesteśmy anonimowi, legalizując oprogramowanie zainstalowane na własnym komputerze, nie jesteśmy anonimowi dlatego zostawiamy autentyczne (a nie fikcyjne) ślady bytności na stronach internetowych i w odwiedzanych portalach. To tak jak odciski stóp na świeżo zagrabionych grządkach...
No wlasnie tam się pisze,żeby pisac co to za pytanie (lubię to?)Np co lubię na obiad jakimi cichami się pochwalic,No czasami są galerie zdjęciowe.Tak dostje się i to jest w umowie jak np w onecie pewne reklamy,ale to nie znaczy,że mają mnie bombardowac z róznych niechcianych portali.

inka-ni
15-05-2011, 17:59
W przypływie dobrego humoru zarejestrowałam sie na FB ale nigdy z niego nie korzystałam. Teraz prawie dzień w dzień dostaje wiadomości i zaproszenia, ale od razu kasuję, uważam ze ta zabawa jest nie dla mnie.

Aniu wyloguj się i jezeli nikt znajomych nie poda Cię to nie będzie przychodzic.Moja rada.Choc npisalam na FB ze nie lubię tego portalu,ale jeszcze ktos z seniorowej grupy przysyla.Kasuję bo ja w to nie będę się bawila.

Alsko
15-05-2011, 18:57
Błędne jest też myślenie, że w sieci jest się anonimowym użytkownikiem internetu. Kupując łącze do internetu nie jesteśmy anonimowi, legalizując oprogramowanie zainstalowane na własnym komputerze, nie jesteśmy anonimowi dlatego zostawiamy autentyczne (a nie fikcyjne) ślady bytności na stronach internetowych i w odwiedzanych portalach. Czym innym jest zostawianie śladów w Sieci, a czym innym podtykanie danych użytkownikom innego portalu, którym ani w głowie nie zaświtała myśl o dowiadywaniu się czegoś, czego inny użytkownik sam nie podaje.

Jeśli chodzi o opinię... Gdybym nie sprawdziła, nie powiedziałabym, że ta formuła mi nie odpowiada.

Mar-Basia
15-05-2011, 21:00
Mysle podobnie jak WiFi. Zdecydowanie nasze ksiazki adresowe sa przegladane przez FB. Oni poprostu sciagaja adres e-mailowy i wtedy maja dane do kogo sie wysyla maile. Zastanawialam sie skad dwie osoby mieszkajace w moim sasiedztwie pokazaly sie jako potencjalni znajomi? Poprostu przez adres e-maila. Teraz od pewnego czasu mam inny adres e-mailowy (starego nie uzywam) i zabawa sie skonczyla.

Co do tzw "zdradzania" prawdziwych nazwisk - troche to mnie smieszy. Mam sporo przyjaciol przez duze "P" na KSC, ktorzy znaja moje nazwisko i wiem, ze nigdy by go nie wykorzystali w niecnych celach, to samo telefon. Korzystam z dwoch forum: KSC i innego, bardzo przyjacielskiego tzw "user friendly" - i to mi wystarczy. Kolegow i kolezanek z Naszej Klasy nie szukam, bo mamy kontakty od lat. KSC naprawde lubie choc sa tu osoby, ktorym bym reki nie podala w realu. Ot, proste jak gwozdz!;)

wifi
15-05-2011, 21:05
Aby owocnie korzystać z tych portali trzeba zapoznać się i z regulaminem,

Zapoznałeś się? Serio?
Doczytałeś np., że wszystkie zamieszczone tam zdjęcia i grafiki są własnością FB?
Jeżeli tak to pewnie nie zdziwisz się bardzo jak zobaczysz siebie lub którąś z osób, której zdjęcie zamieściłeś np. w reklamie proszku do prania lub środków dodających wigoru :D

Mar-Basia
15-05-2011, 21:16
Wifi, mam zelazna zasade na wirtualnych forach - nie pokazuje NIGDY moich i bliskiej mi rodziny zdjec. Robie to na priv. dla tych do ktorych mam zaufanie.

Proponuje kazdemu aby postepowal identycznie. Jest na KSC watek, gdzie zalozycielka lubuje sie w reklamie swoich kostiumow kapielowych - nota bene przestarzalych modeli....wiec nie powinna sie dziwic, ze jednego dnia znajdzie sie na proszku. Na zasadzie proszek do proszku!!!Hihi.;)

Ewunia
16-06-2011, 18:51
Ja nie mam jakoś przekonania. Cały czas mam wrażenie że za dużo ze mnie wyciągną, choć czasem mężowi przez ramię zaglądam co się u wspólnych znajomych dzieje...

Mekintosz
16-06-2011, 19:09
Ja mam konto na Facebooku zarejestrowane na specjalnie w tym celu założonym adresie e-mail. Moje imię i nazwisko jest wzięte z kosmosu, gdyż nie szukam tam znajomych lecz gram w Farm Ville. Nie wstawiam żadnych fotek tylko niewiele mówiący avatarek. Należę do kilku grup (hobby, poglądy i.t.p.) i dzięki temu mogę śledzić interesujące mnie zagadnienia czy nowinki. Wiadomości na pocztę nie dostaję, gdyż można sobie to poustawiać w ustawieniach głównych i w prywatności. Jestem tam już trzy lata i sobie chwalę. :)

Esia
17-06-2011, 08:24
Wszystkie portale społecznościowe w tym i facebook są także dla seniorów. Aby owocnie korzystać z tych portali trzeba zapoznać się i z regulaminem, i z możliwościami jakie poszczególne portale oferują, a także wrażeniami stałych bywalców.
No właśnie większość z was pisze, że nie bardzo wam ten portal odpowiada. Może jakiś stary bywalec by zareklamował co tam jest ciekawego i wytłumaczył "jak krowie na granicy" jak z niego korzystać, albo inaczej jakie daje możliwości, co tam jest innego? :)
Ja nie ma jeszcze konta na FC, ale chciałabym sobie założyć. Dopiero od niedawna mam internet i czas, żeby sobie pobuszować w sieci, dlatego dopiero wgryzam się w te tematy. Na Naszej Klasie też nie mam konta, ale nie wiem czy jest sens teraz zakładać, ten portal służył chyba tylko po to żeby odnaleźć dawnych znajomych. My się spotykamy klasowo regularnie, więc jakoś nie mam potrzeby się tam rejestrować. Poza tym jak już ktoś napisał, przedstawiamy się tam z imienia i nazwiska i podajemy dużo informacji o sobie, zawsze może ktoś chcieć to wykorzystać.

Mekintosz
17-06-2011, 10:24
Nasza Klasa była dobra, dopóki jej chłopcy z Wrocławia nie sprzedali za grube pieniądze. Nowi właściciele portalu wprowadzili własny regulamin , który użytkownicy akceptowali nie czytając. Teraz "Nasza klasa" to cenna baza danych dla policji, przestępców, urzędów skarbowych i.t.p. i na ten temat napisano tomy. Wielu z NK wykasowało swoje profile a w zamian pojawiły się profile , gdzie pewne panienki wstawiają pewne fotki , szukając pewnych znajomości.
Teraz to nawet do nazwy Nasza Klasa dodano dopisek Miejsce spotkań.
Na moim blogu wstawiłem artykuł na ten temat i kilka refleksji nad nowym regulaminem.
http://www.klub.senior.pl/moje/Mekintosz-44/blog/

jolita
17-06-2011, 11:11
Po przeglądnięciu tego wątku utwierdziłam się w przekonaniu że FB należy "omijać szerokim łukiem". Relacje na jego temat w TVN24 też świadczą że to miejsce dla ludzi przepełnionych goryczą i złośliwościami. Nie ma jak KSC gdzie zawsze można znaleźć uśmiech i życzliwość...
Do NK moje pokolenie już nie dociera a udział w kolekcjonowaniu pseudo "Naszych znajomych" było niezrozumiałe...

Esia
17-06-2011, 12:34
Czyli co FB nie ma żadnych zalet?
póki co znalazłam art. o zagrożeniach
http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/styl_zycia/jak-zrujnowac-sobie-zycie-z-facebookiem,5518,1

ewikomega
17-06-2011, 12:41
Czy Facebook jest dla Seniora?
Oczywiście , że tak-Facebook -jest jak każdy inny portal społecznościowy.
Każdy portal społecznościowy ma wady i zalety,
A JAK SIĘ KOMUŚ NIE PODOBA NIE REJESTRUJE SIĘ.:)i problemu nie ma :)

Scarlett
17-06-2011, 12:46
Ja na FB, świetnie się bawię.
Przewartościowałam i NK się chowa.
Wszystko zależy od tego, po co
zakładamy sobie konto na portalu społecznościowym
i jakich znajomych przyjmujemy.
Jest opcja, zablokuj i problem znika,
jeśli ktoś nam nie odpowiada.

Malgo568
05-07-2011, 17:26
Zgadzam się z wypowiedziami Mekintosz_44 i Scarlett. Na Facebooku można tak poustawiać, że kiedy nie chcemy nie będziemy widoczni dla innych. Trzeba dokładnie przestudiować zasady i to nie raz. A potem buszować:):)

baburka
05-07-2011, 17:47
Facet, z którym łączy mnie luźna znajomość, po raz drugi proponuje mi, żebym zasiliła grono jego przyjaciół na FB. Nie czuję się jego przyjaciółką, a i on nie ma podstaw czuć się moim przyjacielem. O co w istocie gościowi chodzi? Moja postawa jest nieprzejednana:)

Kyllyan
05-07-2011, 17:55
Zapraszam w gościnę ;)

Bajadera07
05-07-2011, 18:12
Zapraszam w gościnę ;)
Byłam, zobaczyłam i zachodzę w głowę... kim jest katolicki integrysta..?? :confused:

Kyllyan
05-07-2011, 18:20
Z Wikipedii:
ntegryzm (z łaciny integer - nietknięty, cały) - zachowawczy nurt niechętny postanowieniom Soboru Watykańskiego II.

Integryzm oznacza postawę przeciwną osłabianiu tzw. tradycji katolickiej (depositum fidei) oraz dostosowywaniu prawd wiary i (propagowanego przez modernistów) sposobu ich nauczania dostosowanego do okoliczności wynikłych z laicyzacji świata współczesnego dokonanej w wyniku przyjęcia zasady rozdziału państwa od Kościoła. Termin oznacza też działania i poglądy tych środowisk katolickich, które bronią postaw tradycjonalistycznych, w szczególności wyrażonych w naukach papieży bł. Piusa IX i św. Piusa X.

Google Naszym przyjacielem są ;)

Katolicki dlatego, że jest również integryzm islamski

Bajadera07
05-07-2011, 18:26
Tyle to i ja przeczytałam w wikipedii... Ale tak konkretnie, po polsku i zrozumiale dla laika.. to kim jest katolicki integrysta..? :confused:

Kyllyan
05-07-2011, 19:02
Sorry! Ale temat jest o fejsbuku. Zaraz nas moderator ochrzani za off-top. Chcesz pogadac to załóż nowy temat ;-)

Stasienko
05-07-2011, 19:28
Sorry! Ale temat jest o fejsbuku. Zaraz nas moderator ochrzani za off-top. Chcesz pogadac to załóż nowy temat ;-)

Pogroził palcem.

Dorota45
06-07-2011, 09:44
Mam konto na FB, i jestem z tego zadowolona. Mam tak ustawiona politykę prywatności, że żadne niechciane wiadomości do mnie nie docierają, a jednocześnie kontaktuję się z tymi których lubię i z kim chcę mieć kontakt, top samo dotyczy różnych kont i profili. Jednocześnie FB jest źródłem wielu cennych informacji

Stefan
07-08-2011, 12:01
Jakie informacje są gromadzone bez Twojej wiedzy przez serwisy społecznościowe.
" Odwiedzenie każdej strony WWW związane jest z zapisaniem Twojego adresu IP, a także najczęściej czasu wizyty, używanej przeglądarki, strony odsyłającej itp., w dziennikach (logach) serwera.
Aby zamaskować adres IP pozwalający Cię zidentyfikować, można użyć anonimizerów internetowych, takich jak CyberGhost czy Tor.
Prywatne dane na Twój temat zbierają też sieci reklamowe.
Z pomocą odpowiednich skryptów umieszczonych na stronach swoich partnerów zapamiętują takie informacje, jak odwiedzane strony WWW, zainteresowania, kupowane przedmioty, słowa kluczowe użyte przy wyszukiwaniu.
Po wejściu na taką stronę każde działanie użytkownika jest śledzone, aby możliwe było ustalenie jego przyzwyczajeń i nawyków zakupowych.
To pozwala sieciom reklamowym tak dobierać reklamy, aby trafiły do użytkowników potencjalnie nimi zainteresowanych.

Najskuteczniejszą metodą walki z takim łamaniem prywatności jest wyłączenie obsługi JavaScriptu w przeglądarce internetowej.
Bywa to jednak często niewygodne z racji, że wiele stron WWW ma przydatne funkcje napisane właśnie w tym języku.
Przeświadczenie niektórych osób o anonimowości i prywatności podczas korzystania z Internetu jest więc złudne.
Jednakże jeżeli spersonalizowane reklamy nie przeszkadzają Ci , gromadzenie danych przez serwery i sieci reklamowe nie stanowi jednak zagrożenia. "

Pochodzi z: Poradnik Komputerowy Nr 190, 3.08.2011r.
S.

Kyllyan
07-08-2011, 17:31
Nie widzę problemu. Nie jestem paranoikiem :D
Poza tym. mam Adblock'a

Stefan
07-08-2011, 19:03
"Nie widzę problemu. Nie jestem paranoikiem :D.
Poza tym mam Adblock'a".

Nie wątpię, że nie jesteś,:) :).
Zastąpmy - "nieostrożny", "nieprzezorny".
Więc dla innych ta informacja.
Adblock'a gratuluję. Czy na Facebook'u też dobrze Ci się spisuje ?.

Pozdrawiam.
S.

danam1
07-08-2011, 20:04
Witajcie :)Proszę czy ktoś mi wytłumaczy caemu mają służyć ogromne
rzesze ludzi pragnacych się zarzyjażnić ze mną?Nie znam obcych języków a to pragnienie:)wyraza wiele osób obcojęzycznych,na skrzynkę pocztowa spływa czasem około 30 propozycji o przyjęcie do grona znajomych.Czy ja jestem jakaś gwiazda :)że tak zbiegaja o znajomość ze mną?Tak poważnie po co to?

Scarlett
07-08-2011, 20:23
Danusiu, musisz sobie ustawić prywatność na FB, np. tylko dla znajomych.:)

zen
07-08-2011, 20:51
Korzystam, tam spotykam się z moimi najbliższymi córką i wnuczką, ale mam wrażenie że nie wszystko wiem i nie wszystko rozumiem.

Stefan
07-08-2011, 20:53
Danuś, a poza tym.
Jeżeli masz Outlook Express'a, to masz opcję "Zablokuj nadawcę..."
O, tutaj:
http://i54.tinypic.com/206yb0o.jpg

W ten sposób nie wpuszczasz także namolnych reklam.

Pozdrawiam.
J.

danam1
07-08-2011, 21:12
Dziękuję Elu i Janku:):)Sprawa technicznie rozwiązana:) Tylko nadal nie rozumiem po co tym ludziom znajomośc ze mną, mają po kilkadziesiąt
osób na stanie:):)Chyba jednak nie znam sie na FB-kowych zwyczajach:)

Astra
07-08-2011, 21:21
Jestem na FB ze względu na córkę.
Jestem dostępna dla znajomych...
Nikt nie nagabuje mnie i nie namawia do nawiązania kontaktów.
Korzystam z niego rzadko...

Ewunia
08-08-2011, 15:29
Dla seniora tak, dla mnie - zdecydowanie nie, za dużo musiałabym w świat o sobie wysyłać ;)


Przychodzi baba do lekarza:
- Panie doktorze, jestem uzależniona od facebooka.
A lekarz na to: - Lubię to.



Na wsi umiera babcia, cała rodzina stoi przy łożu śmierci. Staruszka ostatkiem sił:
- Wiedzcie, że zapisałam wam cały majątek, willę, traktory, krowy, świnie i... 22.786.283,67$ w gotówce.
Rodzina w konsternacji, krew się zagotowała, wizje upojnej przyszłości nadpłynęły. Rzadko co prawda, odwiedzali staruszkę, mogła co nieco odłożyć, no, ale taka fortuna?!
Najstarsza wnuczka podchodzi do umierającej kobiety i pyta:
- Wow! Babciu, to wspaniale. Ale gdzie babcia ma to wszystko...?
- Na FarmVille na Fejsbuku!

Akademia III Wieku PCE
08-08-2011, 16:05
Rzeczywiście, Facebook jest portalem bardzo obszernym i ma w sobie mnóstwo ciekawych i przydatnych aplikacji, ale zgadzam się z tym, że jeżeli generacja ludzi wychowanych na internecie, ma problemy na początku z obsługą i możliwościami Facebooka, to wiadome będzie, że generacja, która uczyła się internetu będzie się gubić...

Na szczęście są UTW, ATW, które oferują dobre obsługiwanie się internetem, tak jak my np jesteśmy od tego w Gdańsku :)

Krystek
13-08-2011, 19:26
Witajcie. Zespół kSenior.pl przygotowywuje darmowy multimedialny kurs facebooka. Będzie się składał z 20 lekcji (20 filmów łącznie ok 2 h materiału szkoleniowego video), które wprowadziłyby was w tajniki tego portalu. Czy jesteście zainteresowani tematem ?

Pozdrawiam

Bajadera07
13-08-2011, 19:53
A czego się tam uczyć..? Trzeba się zarejestrować a po aktywacji linku na swojej poczcie, można się logować. Profil uzupełnia się swoimi danymi... ale tylko tyle, ile chcemy. Sami ustawiamy , co ma być widoczne a co nie... i można działać. Dobre jest to, że nikt niezarejestrowany na twój profil nie wejdzie, a nawet jak wejdzie... to zobaczy tylko tyle, ile ty zechcesz pokazać....
Na Facebooku można być z trzech powodów:
1- szukasz znajomych
2- chcesz mieć dojście do gier
3- chcesz wypromować swoją stronę .
Ja mam na Facebooku dwa profile. Jeden aby pograć... drugi by promować stronkę..... Ot i cała filozofia...

maluna
13-08-2011, 20:45
Witajcie. Zespół kSenior.pl przygotowywuje darmowy multimedialny kurs facebooka. Będzie się składał z 20 lekcji (20 filmów łącznie ok 2 h materiału szkoleniowego video), które wprowadziłyby was w tajniki tego portalu. Czy jesteście zainteresowani tematem ?

Pozdrawiam
Myślę, że to dobry pomysł, gdyż sądząc z wcześniejszych
wypowiedzi, jest dużo osób, które zupełnie nie wiedzą, jak się tam poruszać i w ogóle po co to jest:icon_eek:

Krystek
13-08-2011, 21:02
Myślę, że to dobry pomysł, gdyż sądząc z wcześniejszych
wypowiedzi, jest dużo osób, które zupełnie nie wiedzą, jak się tam poruszać i w ogóle po co to jest:icon_eek:

I właśnie przede wszystkim dla nich będzie przeznaczony ten kurs. Facebook nie jest portalem przyjaznym użytkownikowi osoby nie będące biegłe w komputerach mogą mieć problemy z poruszaniem się po tej stronie. Zauważyłem też, że nawet ludzie młodzi mają problemy z przyswojeniem obsługi facebooka.
Te 20 prezentacji multimedialnych pokażą w jaki sposób wejść na stronę facebooka, przeprowadzą przez cały proces rejestracji, ustawienia konta, prywatności, uzupełnianie informacji dodawanie albumów ze zdjęciami, filmów, dodawaniem znajomych, wprowadzaniu wpisów na ścianie i wiele innych. Czyli Facebook od A do Z. Więc uważam, że każdy znajdzie coś dla siebie :) kurs jest całkowicie darmowy i będzie dostępny na stronie: www.ksenior.pl

Scarlett
14-08-2011, 16:24
Społecznościowy mesjasz Mark Zuckerberg nie lubi, gdy ktoś śmieci na jego podwórku. Wydawać by się mogło, że szef Facebooka nie zajmuje się takimi drobnostkami, jak spamerskie aplikacje. Tymczasem miliarder jest nimi zirytowany - donosi bulwarówka "The New York Observer".

http://wgrywacz.pl/images/282418742d90ce700288887b7.jpg (http://wgrywacz.pl/view.php?filename=282418742d90ce700288887b7.jpg)

Scarlett
27-08-2011, 17:49
Mocne dyskusję pt. "Kaczyński, może historia Ci wybaczy, ale u mnie masz przejebane"
Dlatego lubię tam być, bo czytam,
co myśli nasze społeczeństwo.

frasag
30-09-2011, 21:36
Witam.Ja przekonałem się osobiście że nasze dane na FB wcale nie są ukryte tylko dostępne dla wszystkich.Tam znalazłem wszystkie dane osobowe moich znajomych z innych portali,chociaż na FB te osoby nie były w gronie moich kumpli.Podobno konta mieli ukryte ale każdy mógł wejść.Dlatego konto tam zlikwidowałem,nie pozwolę żeby mnie ciągle szpiegowano!!!Wystarczy mi że Google mnie szpieguje.POZDRAWIAM.:)

Ojanna
30-09-2011, 21:40
W nosie mam moje dane, nie klikam w reklamy i cześć. A wczoraj Irving się odezwał :) Warto było przełykać fejsbukową żabę, żeby tego doświadczyć.

Jeśli reklamodawcy są tak głupi, by płacić za moje preferencje to znaczy...że są głupi ;)

frasag
01-10-2011, 11:32
Do mojej Przedmówczyni: Można i tak.Ale ja nie chcę żeby wszyscy znali moje nazwisko, ani gdzie mieszkam ani nr tela,ani mój wiek.Podaję te dane tylko tym których trochę lepiej znam.A tam czasem można je bez problemu odczytać.http://wgrywacz.pl/images/812P_acz2.gif (http://wgrywacz.pl/view.php?filename=812P_acz2.gif)

Ojanna
01-10-2011, 12:24
Do mojej Przedmówczyni: Można i tak.Ale ja nie chcę żeby wszyscy znali moje nazwisko, ani gdzie mieszkam ani nr tela,ani mój wiek.Podaję te dane tylko tym których trochę lepiej znam.A tam czasem można je bez problemu odczytać.http://wgrywacz.pl/images/812P_acz2.gif (http://wgrywacz.pl/view.php?filename=812P_acz2.gif)

Nie wiem... adresu nie podaję, telefonu nie podaję, wiek moi znajomi i tak znają. Ustawienia prywatności nie pozwalają obcym czytać tego co piszę a nawet jeśli, to nie piszę niczego, czego powinnam się wstydzić ;) Na facebooku mam kontakt tylko i wyłącznie z osobami, które znam osobiście.

waclaw46
01-10-2011, 18:45
Jestem na FB i pod własnym nazwiskiem , kompletnie mi to nie przeszkadza na naszej klasie też jestem Z okresu szkoły średniej wpisały się się osoby z klas równoległych,milo nieraz się spotkać i sobie o różnych sprawach porozmawiać czy grillować nic przecież nie jest to zobowiązujące.
Nic nie jest w sieci tajne do każdej informacji można dojść w zależności czy to robi specjalista.Reklam mam w poczcie ale niektórych kompletnie nie czytam.Google też wykorzystuję pomimo mnie szpiegowania robi dla mnie zestawy informacji jakie ukazują się w sieci ponieważ bawię się wybory i mam pogrupowane informacje o poszczególnych uczestnikach /partie nie osoby/ do wyboru do koloru usprawnia mi to pracę.
Natomiast ostatnie hobby to tachiony to też mam co gdzie na ten temat jest publikowane .
Dlatego tez skorzystam z propozycji www.ksenior.pl na temat FB ,autentycznie jestem za dostępem wszystkich do internetu i nie płacenia za tą usługę pierwsze seniorów a jak się sytuacja poprawi wszystkich w RP.

Ojanna
01-10-2011, 18:51
Już allegro jest większą skarbnicą wiedzy niż facebook. Tam i adres i numer konta podajemy a skąd wiemy, kto nam sprzedaje czy od nas kupuje?

Na FB jestem pod prawdziwym nazwiskiem. Moi znajomi też :)

waclaw46
01-10-2011, 19:08
Ojanno ,książki kupuje przez pośrednika czy usługi bo łącza są szyfrowane ale masz rację nie ma silnych.Kupiłem ostatnio książkę Sztuka infiltracji -Kevin D.Mitnick o największym hakerze i technikach włamywania się do sieci. W przyszłym tygodniu wezmę się za czytanie.

KarolSmy
04-11-2011, 11:29
Pamiętam swoje początki na Facebooku. Początkowo było ciężko mi się odnaleźć, ale z czasem udało mi się odgadnąć o co tam chodzi :). Gdyby ktoś miał problemy, to służę radą

ditta hop
14-07-2012, 17:50
Jestem na Facebooku od 2 lat i jestem bardzo zadowolona. Nie gram w gry --bo nie. Mam wszystkie wiadomości jakie sobie zażyczę , wgląd do przyjaciół, na różne blogi kulinarne i inne. Właściwie to samemu dobiera się co sie chce mieć. Jednak przyznaję, że początki były trudne i tematy podbierałam znajomym. Teraz przeglądając internet wciągam sobie na mojego FB tematy które mnie interesują.

Danka58
22-07-2012, 20:09
Ja również występuję na FB pod pełnym imieniem i nazwiskiem, piszę to co chcę ujawnić i nic więcej.
Początkowo trzeba było się w to jakoś wciągnąć, ale nie taki diabeł straszny, da się ogarnąć, nauczyć.
FB, Google czy inny internetowy czort... zawsze trzeba pamiętać, że fachowiec wszędzie wejdzie, na każdym forum admin może wejść do bazy danych i przeczytać nawet prywatne wiadomości. Trzeba pomyśleć zanim się coś napisze czy wrzuci fotkę.
Korzystam też z Google+, mniejszy ruch, ale i mniejszy śmietnik. Rozmowy poważniejsze i na konkretne tematy.

tomeh
06-08-2012, 10:52
Portal jak każdy inny, myślę że dlaczego nie. To teraz jak telefon czy mail tak facebook.

destiny
01-01-2013, 23:07
Nigdy nie rejestrowałam się na FB, a dostaję linki aktywacyjne na pocztę.
Czy ktoś podszywa się pode mnie?
A może to wstrętna praktyka FB ?
Wkurza mnie to...:mad:
Co o tym sądzicie ?

bogdanaster
29-01-2013, 15:06
Facebook mnie także wkurza swoją nachalnością. Poza tym stara się zdobyć jak najwięcej danych osobowych, które potem wykorzystuje. To nie dla mnie.

Romy
11-02-2013, 10:39
Dlaczego nie korzystać? Wszystko dla ludzi, nie zależnie od wieku, tylko chodzi o znalezienie w tym wszystkich źródła kontaktu ze znajomymi, a jałowe pogadanki o niczym bo trzeba tam być.

malina.w
27-03-2013, 22:48
Ja korzystam:) Na początku była to dla mnie czarna magia ale z czasem się nauczyłam z niego korzystac:)

jagata
23-09-2013, 14:35
Moja ciocia w podeszłym wieku korzysta z facebooka, bo ułatwia jej to kontakt ze znajomymi z pracy. Bardzo sobie chwali :)

bronisz.polaczek
26-09-2013, 15:39
Miłe panie nieraz zastanawiam się czemu tak mało na Seniorku jest panów.czyżby wszyscy byli tacy młodzi,i "chemia"ciągnie ich do małolatów na FB.?

wuere'le
26-09-2013, 21:44
Na FB są nie tylko małolaty, seniorzy też tam są i to wcale nie mało.

toy_
26-09-2013, 21:58
Miłe panie nieraz zastanawiam się czemu tak mało na Seniorku jest panów.czyżby wszyscy byli tacy młodzi,i "chemia"ciągnie ich do małolatów na FB.?
Yhhh....kobiety dluzej zyja?

Espera
26-09-2013, 23:11
.....czyżby "Facebook' był tylko dla młodych? Jestem zalogowana na tym portalu od kilku lat pod własnym imieniem i nazwiskiem i bardzo się z tego powodu cieszę ,bo wreszcie mam kontakt z esperantystami z całego świata. Wiek tutaj zupełnie nie gra roli...miło rozmawia się zarówno z osobą 20-letnią jak i 80-letnią np z Nepalu ,Japonii ,Brazylii...wiele osób poznałam w realu np. podczas kongresów lub innych spotkań...Dla mnie "Facebook" to kopalnia informacji na temat ruchu esperanckiego na całym świecie ,a jednocześnie poznawanie kultury ,obyczajów innych narodów....

martok
27-09-2013, 16:41
Yhhh....kobiety dluzej zyja?
To fakt, że kobiety dłużej żyją. Zwłaszcza wdowy.
*

martok
27-09-2013, 16:48
.....czyżby "Facebook' był tylko dla młodych?
Pewnie nie, ale dla mnie na przykład korzystanie z FB jest trochę za bardzo skomplikowane. Podejrzewam, że tak też uważa wielu innych seniorów, stąd ten statystyczny przechył FB w stronę nieco młodszych pokoleń.
*

boheme23
29-09-2013, 14:21
Radzę uważać z zakładaniem konta na FB, ponieważ dane, które tam umieszczamy mogą nie być bezpieczne

Wacław57
09-10-2013, 14:56
Ja też założyłem tam konto, ale bardzo się rozczarowałem. Tony bezsensownych zaproszeń od pseudo znajomych. Aplikacje, gdzie nie widzę sensu ich użytkowania itd. owszem, może to i jakaś rozrywka, ale nie dla mnie. Jak chcę pogadać, to mogę to zrobić na forum. Jak chcę poczytać wiadomości to na portalu. Więc nie widziałem sensu korzystania z niego i wypisałem się z tego cuda...

Sabina22
09-10-2013, 15:34
Radzę uważać z zakładaniem konta na FB, ponieważ dane, które tam umieszczamy mogą nie być bezpieczne


Uwazasz,ze tu sa bezpieczne?

Mnie wyszpiegowano jakiego anywirusa uzywam:LOL:
Tylko mnie to lotoROTFL ROTFL

toy_
09-10-2013, 17:30
Pewnie nie, ale dla mnie na przykład korzystanie z FB jest trochę za bardzo skomplikowane. Podejrzewam, że tak też uważa wielu innych seniorów, stąd ten statystyczny przechył FB w stronę nieco młodszych pokoleń.
*
Mlodzi bedac w jednej szkole na roznych pietrach pisza przez gg
(z obserwacji)

BasiaWek
14-10-2013, 00:50
Jasne, lubie oglądac zdjęcia rodziny :)

dinde22
30-10-2013, 13:26
Ja używam Facebooka do kontaktu z rodziną, która mieszka na całym świecie

Gosia-Tarnina
23-11-2013, 20:20
.....czyżby "Facebook' był tylko dla młodych? Jestem zalogowana na tym portalu od kilku lat pod własnym imieniem i nazwiskiem i bardzo się z tego powodu cieszę ,bo wreszcie mam kontakt z esperantystami z całego świata. Wiek tutaj zupełnie nie gra roli...miło rozmawia się zarówno z osobą 20-letnią jak i 80-letnią np z Nepalu ,Japonii ,Brazylii...wiele osób poznałam w realu np. podczas kongresów lub innych spotkań...Dla mnie "Facebook" to kopalnia informacji na temat ruchu esperanckiego na całym świecie ,a jednocześnie poznawanie kultury ,obyczajów innych narodów....
Tak jak napisała Espera portal jest ciekawy. Tylko wtedy kiedy wiemy czego tam szukamy. Mnie ciekawi nauka filmowania i montażu, na FB znalazłam fajną polską grupę pasjonatów, oni wstawiają linki do video lekcji. A ja bym musiała przeglądać w google setki i więcej stron,
a tu mam podane na tacy.
Na FB ustawiłam sobie w ustawieniach mojego profilu czego nie chcę aby wyświetlało się. Jeśli nie znam strony nie klikam nie zatwierdzam, blokuję ją, żeby mi nic z tej aplikacji nie wyskakiwało.

Rysbar
24-11-2013, 22:26
No cóż. Faktem jest że Facebook przynosi sporo wirusów. Nasze Avasty nie zawsze zablokują. Toteż nie korzystam dla swojego bezpieczeństwa.

Gosia-Tarnina
24-11-2013, 23:59
No cóż. Faktem jest że Facebook przynosi sporo wirusów. Nasze Avasty nie zawsze zablokują. Toteż nie korzystam dla swojego bezpieczeństwa.
Ja mam Kaspersky
...wyłapuje w moim komputerze to co złe przynosi internet i przeszkadza w pracy programom, ostrzega,
a naprawia jeśli jest taka konieczność. Tym razem udało nam się kupić dwa stanowiska na 2 lata, poprzednie były krótsze:(

Mariannaewa
25-11-2013, 00:34
Facebook ma swoje wady i zalety, ale wart mieć. Można przykład kontaktować się z ludźmi z drugiego końca świata o tym samym hobby. Wystarczy trochę znać ang. :).

Gosia-Tarnina
25-11-2013, 01:43
A jeżeli ktoś nie zna zbyt dobrze języków obcych, albo nie zna wcale.:(
Może pisać przez automat-tłumacz on trochę pomaga w rozmowie pisanej z ludżmi z całego świata na FB ROTFL

Mariannaewa
02-12-2013, 14:07
A jeżeli ktoś nie zna zbyt dobrze języków obcych, albo nie zna wcale.:(
Może pisać przez automat-tłumacz on trochę pomaga w rozmowie pisanej z ludżmi z całego świata na FB ROTFL
Jak ktoś nie zna tak zwanych obcych języków, to niech pisze do ludzie nie z drugiego końca świata, ale np. z drugiego końca Polski :).
Albo niech poszuka znajomych z dawnych lat, a nuż się też zarejestrowali. A może uda się znaleźć dawną miłość :* ?

Marek_L
22-12-2013, 16:23
Jest, pod warunkiem, że inni seniorzy również będą na Facebooku, a to niestety jest rzadkością!

waclaw46
22-12-2013, 20:35
Jestem na FB kilka lat a niektórych obawy są nie uzasadnione .
Forum jak każde inne tylko o szerszym zakresie.

Kyllyan
23-12-2013, 08:39
Jest, pod warunkiem, że inni seniorzy również będą na Facebooku, a to niestety jest rzadkością!
Na fejsbuku jest nawet profil "Magazyn 60+"
https://www.facebook.com/magazyn60plus?fref=ts

karramba
23-12-2013, 16:29
.....czyżby "Facebook' był tylko dla młodych? Jestem zalogowana na tym portalu od kilku lat pod własnym imieniem i nazwiskiem i bardzo się z tego powodu cieszę ,bo wreszcie mam kontakt z esperantystami z całego świata. Wiek tutaj zupełnie nie gra roli...miło rozmawia się zarówno z osobą 20-letnią jak i 80-letnią np z Nepalu ,Japonii ,Brazylii...wiele osób poznałam w realu np. podczas kongresów lub innych spotkań...Dla mnie "Facebook" to kopalnia informacji na temat ruchu esperanckiego na całym świecie ,a jednocześnie poznawanie kultury ,obyczajów innych narodów....

Podoba mi się Twoja wypowiedź.
Też jestem na FB
Pozdrawiam :-)

wibi
07-01-2014, 23:25
Facebook to przede wszystkim portal szpiegowski,wszędzie cię śledzą i wszystko wiedzą o użytkowniku. Na dodatek wykorzystują te informacje "włażąc" bezceremonialnie na własny komputer,śledzą pocztę,miejsca które odwiedzasz itp.Miałem profil ale takie działania mnie się nie podobają.Zlikwidowałem konto ponad miesiąc temu co wcale nie jest łatwe i nie wiem czy mi się udało,muszę sprawdzić.

Gabriella
08-01-2014, 21:58
Facebook to przede wszystkim portal szpiegowski,wszędzie cię śledzą i wszystko wiedzą o użytkowniku. Na dodatek wykorzystują te informacje "włażąc" bezceremonialnie na własny komputer,śledzą pocztę,miejsca które odwiedzasz itp.Miałem profil ale takie działania mnie się nie podobają.Zlikwidowałem konto ponad miesiąc temu co wcale nie jest łatwe i nie wiem czy mi się udało,muszę sprawdzić.
Zgadzam się z tą opinią w 100%.Portal inwigilacyjny a dla młodych w przyszłości może okazać się nawet IMO niebezpieczny.
Nigdy nie wiadomo co kto komu i z jakiego powodu może zarzucić za lat np 10.
W jednym miejscu wiedza kto z kim ,gdzie i jak.

Gabriella

Sabina22
08-01-2014, 22:15
.Portal inwigilacyjny
Gabriella



Gdybym miała zajady to by mi popękały tak się uśmiałam.
Jestem tam od dawna i nie jestem inwigilowana. nikt mi nie sugeruje,ze mam mentalność garkotłuka,nie docieka gdzie mieszkam ,na Ukrainie ,czy na Antarktydzie,jaki ma program antywirusowy,nikt mnie nie nazwał rozwielitka.Świetny portal.

wibi
09-01-2014, 00:31
Gdybym miała zajady to by mi popękały tak się uśmiałam.
Jestem tam od dawna i nie jestem inwigilowana...

Cóż mogę powiedzieć, jedynie wyrazić ubolewanie nad Twoją niewiedzą ale podam przykład.Sam założyłem konto parę miesięcy temu i jakież było moje zdziwienie gdy Facebook zaproponował mi "ludzi których mogę znać".Z ciekawości przeglądnąłem tą listę i okazało się, że są na niej ludzie z którymi kiedyś się internetowo zetknąłem albo ludzie z którymi przed laty utrzymywałem korespondencję i dawno ich adresy mailowe zapomniałem lub w trakcie zmiany systemu całkowicie wykasowałem z dysku, ba byli i ludzie z którymi kiedyś rozmawiałem przez gadu-gadu. To dało mi sporo do myślenia i po paru dniach przystąpiłem do likwidacji konta. Moich rówieśników w internecie trudno spotkać bo większość już dawno na cmentarzu więc i konto nie jest mi tam potrzebne, gdyż "towarzysko" się nie udzielam a fora na których bywam takiej inwigilacji nie prowadzą bo są stricte techniczne.Ponieważ z komputera i internetu korzystam już prawie 20 lat (na początku na modemie 14400Kb/sec) więc co nieco zaobserwowałem co w tym czasie w internecie się zmieniło i jak on sam się zmienił. Słusznie stwierdziła Gabriella, że to może w przyszłości być niebezpieczne dla obecnych młodych ludzi.Teraz wykorzystują do "sprawdzenia" osoby jej komputer a w przyszłości to nie będzie zupełnie potrzebne. Ślady inwigilacji możesz dojrzeć wszędzie np.wchodząc na Chińskie serwery otrzymujesz Polską reklamę, dlatego warto czyścić historię i "ciasteczka" chociaż to nie zawsze pomaga. W przypadku Facebooka to nie pomoże gdyż zapisane jest w czeluściach serwerów i zawsze ktoś komu na tym zależy taką informację może albo kupić (kapitalizm) albo nakazowo uzyskać.Inwigilacja nie polega na "nakazywaniu" lub wydrwiwaniu,polega na gromadzeniu wszelkich danych łącznie z tym czy wolisz się "kochać" rano czy wieczorem i jaka pozycja bardziej Ci odpowiada a to też w nagromadzonym materiale można statystycznie określić.

Sabina22
09-01-2014, 04:44
Cóż mogę powiedzieć, jedynie wyrazić ubolewanie nad Twoją niewiedzą.
Nie ubolewaj nad moja niewiedza ,wystarcza mi wiedzy na mój użytek.
Na Facebook są przyjaźni ludzie.

wibi
09-01-2014, 13:41
...
Na Facebook są przyjaźni ludzie.
Facebook to nie jest Forum Dyskusyjne ani nawet Forum Pomocowe, to po prostu FORUM SZPIEGOWSKIE gdyż takie jest jego przeznaczenie a że szpiegowani są ludzie wszelkiej maści i wiedzy nie znaczy, że nie ma na nim nawet przestępców, jest po prostu cały "przekrój społeczny".Ważną rzeczą na Facebooku jest tzw.profil i jego wypełnienie oraz zdjecia, gdy tego profilu nie wypełnisz tzn.nie podasz co lubisz,czytasz czy oglądasz lub słuchasz Facebook będzie Ci o tym przypominał.Oczywiście, gdy lubisz być widoczna,wyróżniać się to Facebook do tego się nadaje chociaż obecna tendencja to wycofywanie się ludzi w tego portalu który praktycznie nic nie daje prócz tego co wyżej

Sabina22
09-01-2014, 15:34
to po prostu FORUM SZPIEGOWSKIE

Nie mam nic do ukrycia wiec mnie nikt nie będzie szpiegował.
Lubie Facebook,mam wielu znajomych odnalezionych po latach.Nikt nikogo nie poucza,nie tępi niem obraza ,jesteśmy mili dla siebie i pomocni jeśli jest taka potrzeba.Nikt z nas nikogo nie szpieguje.

Hypatia
09-01-2014, 16:16
A tu to jesteś w ramach pokuty ,jak rozumiem.:icon_eek:




Noooo,nie ! To nie jest żadna wycieczka,ani osobista ,ani nawet grupowa w imieniu całego KSC. Ja tylko dociekam sedna,zważywszy,że na ff jest ponoć super,a tu ponoć be!:icon_eek:

Vika
09-01-2014, 16:19
Sabinko,ludzie,przynajmniej niektórzy na pewno przyjażni, dlatego tak strona to przyciąga, tyle ciekawych wartościowych znajomości...ale Wibi ma rację.

""....Mało prywatny Facebook

Nie lepiej wygląda sytuacja z Facebookiem, gdzie praktycznie każdy otwiera konto pod własnym nazwiskiem. Każdy, nawet jeśli nie wpuścisz go do profilu, może się dowiedzieć, jak wyglądasz, bo zdjęcie z nazwiskiem i fragmentem listy znajomych stanowi tzw. profil publiczny i trafia do Google’a.

Większość rzeczy, które umieszczasz w profilu Facebooka, ma charakter prywatny. Jednak domyślne ustawienia prywatności powodują, że wiele z tych informacji jest dostępnych dla wszystkich użytkowników Facebooka! Zgodnie z polityką prywatności, której notabene nikt nie czyta, Facebook może przekazać informacje z twojego profilu firmom, z którymi współpracuje. Są to głównie reklamodawcy, twórcy aplikacji i dodatków do profilu."""
http://www.pcformat.pl/Google-Facebook-nas-szpieguja,a,1236

Wcześniej czytałam o tym Gazecie Prawnej.

Od pewnego czasu także zdałam sobie sprawę,że wpadam w pajęczą sieć.Te zachęty do kliknięcia;"lubię to", no niby niewinne, ale tworzą obraz. Z kolei ostatnio wchodząc na Picasa Web oniemiałam.Ze zdjęć prywatnych,nie upublicznionych/na kłódkę/ Google zrobiło mi świąteczną niespodziankę w postaci slajdziku !
Nie było to miłe.
Coraz bardziej mnie to zniechęca,choć w sumie sama już nic do stracenia nie mam. Ale znajomi,rodzina ?

Hypatia
09-01-2014, 16:57
Sabinko,ludzie,przynajmniej niektórzy na pewno przyjażni, dlatego tak strona to przyciąga, tyle ciekawych wartościowych znajomości...ale Wibi ma rację.

""....Mało prywatny Facebook

Nie lepiej wygląda sytuacja z Facebookiem, gdzie praktycznie każdy otwiera konto pod własnym nazwiskiem. Każdy, nawet jeśli nie wpuścisz go do profilu, może się dowiedzieć, jak wyglądasz, bo zdjęcie z nazwiskiem i fragmentem listy znajomych stanowi tzw. profil publiczny i trafia do Google’a.

Większość rzeczy, które umieszczasz w profilu Facebooka, ma charakter prywatny. Jednak domyślne ustawienia prywatności powodują, że wiele z tych informacji jest dostępnych dla wszystkich użytkowników Facebooka! Zgodnie z polityką prywatności, której notabene nikt nie czyta, Facebook może przekazać informacje z twojego profilu firmom, z którymi współpracuje. Są to głównie reklamodawcy, twórcy aplikacji i dodatków do profilu."""
http://www.pcformat.pl/Google-Facebook-nas-szpieguja,a,1236

Wcześniej czytałam o tym Gazecie Prawnej.

Od pewnego czasu także zdałam sobie sprawę,że wpadam w pajęczą sieć.Te zachęty do kliknięcia;"lubię to", no niby niewinne, ale tworzą obraz. Z kolei ostatnio wchodząc na Picasa Web oniemiałam.Ze zdjęć prywatnych,nie upublicznionych/na kłódkę/ Google zrobiło mi świąteczną niespodziankę w postaci slajdziku !
Nie było to miłe.
Coraz bardziej mnie to zniechęca,choć w sumie sama już nic do stracenia nie mam. Ale znajomi,rodzina ?


Ja miałam bardzo podobne doświadczenia.
Na szczęście nie przepadam za zbyt wylewnym opowiadaniem o moich prywatnych sprawach obcym ludziom,taki trochę nawyk z dawnych lat,więc prawie nic im nie dałam,a mimo to pewnego dnia mało mnie szlag nie trafił i powiedziałam ''dość''!Jak dotąd mam spokój ,a to już prawie rok jak zerwałam z fb. I już nawet nie dostaję na gmaila powiadomień ,że jakiś x z Niemiec ,albo jakiś y z Australi - kompletnie obcy ludzie - chcą mnie dodać do swoich kręgów czy jak tam. Więc chyba poskutkowało !
Brrrrrrrrr:mad:
Nie sądzę abym tam jeszcze wróciła.
Aha i jeszcze jedno ,jak przeczytałam profile moich znajomych i części rodziny ,to się przez tydzień śmiałam.
Nie ,to nie dla mnie.:D

Sabina22
09-01-2014, 17:43
Sabinko,ludzie,przynajmniej niektórzy na pewno przyjażni, dlatego tak strona to przyciąga, tyle ciekawych wartościowych znajomości...ale Wibi ma rację.

""....Mało prywatny Facebook

n



Mnie to nie przeszkadza,nic nie mam do ukrycia,
Zdjęcia mam takie jaka jestem,nikt mnie nie wyśmiewa,nie komentuje głupio mojego wyglądu,czy osób mi towarzyszących.Tam nie ma chamstwa i obsesyjnej ciekawości.
Lubie kontakty z tamtymi ludźmi.

bogda
09-01-2014, 17:50
Może mi ktoś podpowie jak się z ff wymiksować.

inka-ni
09-01-2014, 18:17
Mnie pomogła Bogda501 i wczwśniej jest jej post jak to zrobić.Bogusiu poszukaj wcześniej na w postach.Ja nie zaglądałam i nie zaglądam od tej pory na FB,ale ostatnio przyszła mi e-mailem wiadomość że jedna osoba chce mnie dodać do znajomych. Osoba ta jest też z KSC.Nie wiem jak nadal dostaję taką wiadomość.
Jedno wiem tacy mili są ludzie jak pisze Sabina,a tyle kłótni w koło.Choćby spojrzeć na nasze elity.

Vika
09-01-2014, 18:30
Ale też nie jest to kwestia czy ludzie są mili,czy też nie.W końcu można sobie dowolnie dobierać znajomych lub blokować czy usuwać.
Sprawa dotyczy strony jako takiej, nie ludzi.

elizka
09-01-2014, 19:22
Może mi ktoś podpowie jak się z ff wymiksować.

Napisz to pytanie w okienku google i dostaniesz,tak jak np. ja ,dokładną instrukcję.
Np.tu https://www.google.com/search?q=jak%20zlikwidowa%C4%87%20profil%20na%20fb

Potem jest odpowiedż na Twoją pocztę i czekanie- 2 tyg nie należy się logować,a potem minie jaaaaaaaaakis czas i profil ma byc usunięty.

Dla mnie za dużo tam wszystkiego.
Próbowałam,byłam i zalewający potok wszystkiego - ludzi,reklam,zapytań,podpowiedzi :mad: udostępnień.......zawiadomień /można wyłączyć,wiem/ , nagłych rozmów........
zatyka taką jak ja.Oczywiście wszystko jak na rynku głównym,nie przymierzając.
To lubię,tego nie.....a, nie wytrzymałam.Chciałam być bliżej moich młodych z rodziny,a okazało się,że to niemądry pomysł.

- Co nowego u Ciebie?
- Chorowałam.
-No tak pisałaś na fejsie.
-A co u taty?
- Był na rybach.
-Pisałaś na fb.
......i tak dookoła Macieju....to dowcip,ale jakże prawdziwy.

Podziwiam ludzi,którzy to miejsce lubią i życzę im radości z takiej formy działania.

Sabina22
09-01-2014, 19:54
Właśnie strona pozwala mi dobierać znajomych,a nie każda zarejestrowana osoba ma prawo mi nawrzucać obelg jak gruszek do koszyka.

bogda
09-01-2014, 20:51
Elizko, dziękuję :)
Zrobiłam to, poczekam 2 tygodnie i sprawdzę :)

Hypatia
09-01-2014, 21:22
Elizko, dziękuję :)
Zrobiłam to, poczekam 2 tygodnie i sprawdzę :)
Tylko uważaj bo będziesz wodzona na pokuszenie np mejlami na skrzynkę ,że xyz prosi Cię o kontakt,a zyx zaprasza Cię do kręgu itp. Po lewej stronie klikamy ptaszka i kierunek kosz. Do skutku aż się odczepią.
Po dwóch miesiącach korzystając z czyjegoś konta spróbowałam odszukać się na fejsie. I NIE BYŁO MNIE !!!:D
Czy jeszcze gdzieś tam w kazamatach mają moją wirtualną teczkę,tego się nigdy nie dowiem.:cool:

bogda
09-01-2014, 21:30
bo będziesz wodzona na pokuszenie np mejlami na skrzynkę
Hypatio, ja takie mejle to od razu do kosza :D

babciela
09-01-2014, 21:36
Namowiono mnie na facebook- ale mialam dosc- też jacyś znajomi moich znajomych prosili mnie do zaliczenia do swoich znajomych itd itp.. Ja zablokowałam wiadomosci z tego portalu i mam swięty spokój. jest nieciekawy...

Sabina22
09-01-2014, 22:04
Facebook jest super.Prenumeruje czasopisma/jesli tak mozna powiedziec/, ktore lubie i czytam,codziennie rano mam prasowke bez wychodzenia z domu i bez szukania w necie. Klik - Jedna strona i wszystko jasne.

marcel20106
09-01-2014, 23:02
Ile ludzi tyle zdań,,,dla mnie Facebook jest bez zastrzeżeń.Mam.Pozdrawiam też..

Sabina22
10-01-2014, 11:53
Jasne,ile ludzi tyle opinii, ale tam nikt nikogo nie stawia pod pręgierzem,nie ośmiesza,nie usuwa wypowiedzi i nie wytyka cie palcem,nie banuje,ani nie stawia do raportu w postaci moderacji .Portal przyjazny,baaaaardzo przyjazny.
Nikt nie prowadzi jakiś bezsensownych liczników, aby dawać pożywkę hienom.Tam widać klasę i kulturę administracji.
I ten przekrój przez pokolenia....zdecydowanie senior jest tam mile widziany.

Nie zauważyłam dwubiegunowości .....faworyzowania jednych i nękania drugich.

senesco
10-01-2014, 12:23
Jasne,ile ludzi tyle opinii, ale tam nikt nikogo nie stawia pod pręgierzem,nie ośmiesza,nie usuwa wypowiedzi i nie wytyka cie palcem,nie banuje,ani nie stawia do raportu w postaci moderacji .Portal przyjazny,baaaaardzo przyjazny.
Nikt nie prowadzi jakiś bezsensownych liczników, aby dawać pożywkę hienom.Tam widać klasę i kulturę administracji.
I ten przekrój przez pokolenia....zdecydowanie senior jest tam mile widziany.

Nie zauważyłam dwubiegunowości .....faworyzowania jednych i nękania drugich.

Sabino - to bardzo ciekawa opinia. Muszę przyjrzeć się FB pod tym kątem, bo osobiście nie za bardzo mam cierpliwość przebijać się przez mur, jakim dla mnie FB jest.
Założyłem profil na FB dla mojego bloga https://www.facebook.com/pages/Senesco/599319820111046, ale nie czuję tej sympatii ze strony FB.

Z drugiej strony, FB jest narzędziem do badania zachowań konsumenckich i wie o swoich użytkownikach więcej niż oni sami. Potrafi reagować szybciej niż oni sami. Tu też są liczniki, które wpływają na cenę reklam na FB - polubienia, liczba osób, które o tym mówią, liczba wejść - wszysto to jest zliczane i FB dokładnie wie, która reklama zainteresowała użytkownika. FB musi ograniczać swoją ciekawość - prawo amerykańskie się zaostrza - ale i tak wszystko, co znajdzie się na FB należy do FB i nigdy nie znika, nawet po usunięciu.
Osobiście przyglądam się konkurencyjnemu projektowi google plus i zastanawiam się, czy uda im się osiągnąć pułap FB...

Sabina22
10-01-2014, 13:22
Mówiąc o licznikach myślałam o personalnych,taka idiotyczna księgowość....ma i zabrali mu.

Tym licznikiem posiłkują się hieny aby dokopać .
Polubienia są sympatyczne.

wibi
10-01-2014, 14:35
....
Tym licznikiem posiłkują się hieny aby dokopać .
Polubienia są sympatyczne.

Przestałem pojmować o co Ci chodzi? masz jakieś kompleksy? a może jesteś agitatorem Facebooka? już doprawdy nie wiem. Facebook to nie jest forum wymiany poglądów ani myśli. to witryna promująca głównie użytkownika na której jak w popularnym Gadu-Gadu można z "przyjacielem" porozmawiać i nic poza tym."Sympatyczni i mili ludzie" , "nikt nikogo nie stawia pod pręgierzem" itp.stwierdzenia nie mają żadnego uzasadnienia i są całkowicie nieprawdziwe a wręcz fałszywe. Na każdym Forum,również i na tym możesz wykluczyć ludzi z którymi nie chcesz dyskutować a nawet ich ignorować gdyż tego nikt,nawet Admin nie może Ci zabronić. Prywatne i osobiste "wycieczki", inwektywy pod swoim adresem zawsze można zgłosić Adminowi i reakcja jest natychmiastowa w postaci ostrzeżenia.W tym temacie jak mogłaś zauważyć,większość potwierdziła moją opinię a ci którzy tego nie zrobili sadzę, że wcześniej czy później sami się przekonają.

Sabina22
10-01-2014, 14:48
Pozwól,ze zostanę przy swojej opinii.


wibi
Na każdym Forum,również i na tym możesz wykluczyć ludzi z którymi nie chcesz dyskutować a nawet ich ignorować gdyż tego nikt,nawet Admin nie może Ci zabronić. Prywatne i osobiste "wycieczki", inwektywy pod swoim adresem zawsze można zgłosić Adminowi i reakcja jest natychmiastowa w postaci ostrzeżenia


Nie wspomniałam o TYM forum,to mówisz,wiec ja skwituję ROTFL :LOL: ROTFL :LOL: X 100000

Sabina22
10-01-2014, 16:48
Nie ufasz swojej drugiej połówce? Zgubił Ci się telefon lub po prostu chcesz chcesz sprawdzić gdzie ktoś się znajduje? Zlokalizuj go za darmo tutaj:


Konkurencja dla Facebook?To jest podobno portal szpiegowski?:LOL:

Gabriella
10-01-2014, 20:11
Konkurencja dla Facebook?To jest podobno portal szpiegowski?:LOL:
Sabino z całym szacunkiem ale chyba nie za bardzo orientujesz się o czym piszemy.To niestety mnie nie rozśmiesza więc ....:( smutno ,że są osoby , które nie widzą realnych zagrożeń.
Na Twoim JA świat się nie kończy.Żyjemy w społecznościach i czy nam się to podoba czy nie za to co spotka w przyszłości młode pokolenie jesteśmy odpowiedzialni.Tacy jak wibi przynajmniej próbują coś zrobić.A zrobić coś można wszędzie nawet na takim peryferyjnym forum jak to.

Gabriela

Sabina22
10-01-2014, 23:43
A zrobić coś można wszędzie nawet na takim peryferyjnym forum jak to.

Gabriela


I tu sie z Toba zgadzam.Z akcentem na peryferyjne

spinoo
05-03-2014, 13:10
FB to kolejny srodek komunikacji. Dla wielu trudno wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie w siecie bez FB. Jednak wyborów dokonujemy sami kogo zapraszamy , jak daleko sie otwieramy. Dla mnie FB to super sprawa.

profesorek
11-03-2014, 17:11
Sporo czasu spędzam na facebooku :) Mam około 60 znajomych. To interesujące miejsce do poznawania nowych ludzi :)

Bogusz
18-09-2014, 16:32
Ja postanowaiłem jednak to miejsce zostawić młodzieży :)

Irenka 26
19-09-2014, 14:21
http://ak.imgfarm.com/images/cursormania/files/19/9704a.gif Jestem na Facebook już bodajże z trzeci rok i zaglądam Tam codziennie. Mam Tam także wspaniałych przyjaciół-wielu jest w wieku powyżej 50+....i doskonale sobie radzą, zawierają znajomości, śledzą wydarzenia....korespondują nawet z ludźmi młodymi-jakoś te różnice wiekowe nie mają Tam-moim skromnym zdaniem-wielkiego znaczenia! Wśród znajomych sama mam wielu naprawdę młodych i bardzo młodych ludzi-to ''odświeża'' i pomaga lepiej zrozumieć współczesny świat! Jestem na TAK-czyli jeśli to odpowiada, zarejestruj się na Facebook!!!!

Vika
19-09-2014, 14:43
wielu jest w wieku powyżej 50+....i doskonale sobie radzą, zawierają znajomości, śledzą wydarzenia....korespondują nawet z ludźmi młodymi-jakoś te różnice wiekowe nie mają Tam-moim skromnym zdaniem-wielkiego znaczenia!
Witam pięknie:) To prawda,wszystko jest dla ludzi,wszędzie można spotkać dobro i zło, wszędzie trzeba dokonywać wyborów i wiele się nauczyć.Bo uczymy się przecież ciągle czegoś nowego.
Pozdrawiam:)

wankabor
19-09-2014, 15:10
http://ak.imgfarm.com/images/cursormania/files/19/9704a.gif Jestem na Facebook już bodajże z trzeci rok i zaglądam Tam codziennie. Mam Tam także wspaniałych przyjaciół-wielu jest w wieku powyżej 50+....i doskonale sobie radzą, zawierają znajomości, śledzą wydarzenia....korespondują nawet z ludźmi młodymi-jakoś te różnice wiekowe nie mają Tam-moim skromnym zdaniem-wielkiego znaczenia! Wśród znajomych sama mam wielu naprawdę młodych i bardzo młodych ludzi-to ''odświeża'' i pomaga lepiej zrozumieć współczesny świat! Jestem na TAK-czyli jeśli to odpowiada, zarejestruj się na Facebook!!!! Mimo, że jestem 70+++ to jestem na Facebooku. Nie potrafię tam sprawnie się poruszać , ale na ile mogę to włączam się. Nikt tam mnie nie blokuje. Wszyscy są sympatyczni. To tylko tu na forum KSC są sympatie i anty.:), :( A najbardziej niesympatyczni są pseudo baranki /owieczki.

aniano
05-10-2014, 11:05
:D

http://www.pl.image-share.com/upload/341/12.jpg (http://www.pl.image-share.com/ijpg-341-12.html)

http://www.pl.image-share.com/upload/340/154.jpg (http://www.pl.image-share.com/ijpg-340-154.html)

http://www.pl.image-share.com/upload/340/155.jpg (http://www.pl.image-share.com/ijpg-340-155.html)

Modny obecnie portal dla ciekawskich, lanserów i zbieraczy pseudo przyjaciół. :)

Też chciałabym wpaść na taki genialny pomysł, jak Mark Zuckerberg. :D
:)

Zapraszam do podglądania ptaszków w moim karmniku, codziennie przekaz z kamery na żywo
klik w link >>> http://www.popler.tv/ptaszki http://www.pl.image-share.com/upload/340/264.jpg (http://www.pl.image-share.com/ijpg-340-264.html)

leokadia90
08-10-2014, 11:48
ja czesto sie w swoim zyciu przeprowadzalam, wiec mi facebook pomaga utrzymac te znajomosci. dzieki zdjeciom i opisom wiem co slychac u znajomych, a to duzo, szczegolnie kiedy dzielna nas setki kilometrow. nie za bardzo jednak przepadam za skype.

franeknowak
30-01-2015, 16:53
jasne, ze tak!

Tomasz91
04-05-2015, 20:10
Bez dwóch zdań, tak:)

Astra
04-05-2015, 21:16
FB, jak najbardziej.
Zaglądam codziennie. Jest wiele ciekawych stron. Spotkałam się nawet ze znajomą z FB w realu.
Do swojego grona znajomych dodaję tych, których chcę.
Ja decyduję, a nie automat.
Tam coś się dzieje.
Na Seniorku, stagnacja...
Zachęcam. Poznałam kilka osób z Seniora :)

wankabor
04-05-2015, 21:36
Jestem na FB i lubię tam zaglądać, a czasami coś napisać.

sellenhel
04-05-2015, 22:19
Jestem na FB i lubię tam zaglądać, a czasami coś napisać.

Zachęcam. Poznałam kilka osób z Seniora

Ja również korzystam z FB ,
jest tam wiele znajomych z Seniorka
i myślę że nikt nie narzeka .

staruszka45
08-05-2015, 13:11
Znam osoby, już nie będe mówiła ile mają lat, a korzystają z FB. Dzięki temu dzień aż tak im się nie dłuży i choć na chwilę mogą zapomnieć o samotnośći.

tadek3
15-05-2015, 11:32
Je też tam jestem na facebooku, ale to mi wnuczka pomogła, żeby założyć, bo na początku było trudno. Ale jak się już nauczyłem, to umiem i piszę ze znajomymi, którzy tez tam są. I znalazłem kolegów z wojska nawet i mamy kontakt.

basialwica
20-05-2015, 22:40
Też jestem na FB - zawężony krą znajomych, zapraszam kogo chcę. Jestem na bieżąco zorientowana co dzieje się w moim bliskim otoczeniu, ... pierwsze koty za płoty, później już jest łatwiej, należy tylko polubić i jesteś tam gdzie chcesz,...Ja lubię FB. pozdrawiam.

krystyna.stryjak
03-07-2015, 13:26
Jak najbardziej ;) A czemu niby nie?

basia2002
03-08-2015, 00:23
Poczytałam i przemyślałam wszystkie wypowiedzi.
Ja mam kilka kont społecznościowych i wszędzie mi dobrze.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

krystyna.stryjak
30-10-2015, 10:07
Dzisiaj w sumie zaczęłam się znowu nad tym zastanawiać. Dlaczego? Bo chociaż sama jestem aktywnym użytkownikiem Facebooka, czasem bardzo mnie denerwuje. I nie chodzi już tylko o to, że ewidentnie jest kierowany do młodszego użytkownika i większość fanpagów jest dla młodych, ale o to, że nawet jeśli cokolwiek coś się dla starszych, jak np. jakieś ciekawe pozytywne przysłowia czy cytaty, to jest ich tak mało, że aż szkoda. Zamiast tego człowiek jest zarzucany jakimiś reklamami i wyświetlają mu się nagrobki Poznań (http://nagrobki-granitex.pl/), wczasy w Ciechocinku i inne rzeczy, które kojarzą się wszystkim z jesienią życia, a przecież nie można tak uogólniać! Co z tego, że mam swoje lata na karku, zdecydowanie wolałabym mieć reklamy jakiś fajnych sklepów z ubraniami czy ciekawych książek... może wiecie jak to zrobić, żeby tylko takie mi się wyświetlały?

Robert99
17-12-2015, 15:45
Jasne, że jest dla seniorów. Przecież to portal dla każdego. I każdy może korzystać z dowolnych funkcji. Nie trzeba od razu podpinać sobie tysiąca aplikacji.
Nigdy nie wiadomo przecież kogo "spotkamy" na facebooku, może znajomych, z którymi wiele lat nie mamy już kontaktu, bo nie było okazji do spotkania i odnowienia znajomości... A tak można to nadrobić bez wychodzenia z domu. :)

wiesaw
09-05-2018, 11:39
Bez wątpienia, nasz KS jest super.
Byłem na "Naszej klasie" i się wylogowałem, bo z moich szkolnych znajomych pojawiło się trzech (słownie), i to za nich prowadziły synowe, wnuki i tp. Miałem za to, bardzo dużo znajomych, których w ogóle nie znałem, tak więc po kilku mailach udało mi sie tam konto całkowicie zlikwidować.
Na Facebooka się zarejestrowałem pod wpływem właśnie wielu różnych informacji.Jak do tej pory nie mam problemu ze znajomymi, bo mam tylko tych, których zaakceptowałem.
Dziwnym trafem, o czym pisał Wifi, pojawili się w zasięgu ludzie z KSeniorka. Głównie dwie osoby. Do jednej napisałem, kim jest, bo nie kojarzyłem, ale odpowiedzi nie otrzymałem, drugą osobą był ktoś, z kim mamy różne poglądy polityczne na Seniorku i o tym mu napisałem, ale jak do tej pory nie odpisał.Nawiasem mówiąc, różnica poglądów nie powinna, moim zdaniem mieć wpływu na takie internetowe i inne znajomości, ale trudno.
Mam za to świeże informacje o rodzince, tej dalszej.

Mam konto na fb od bardzo dawna i uważam, że to dobre miejsce. Mam wielu znajomych, jak również kontakty z dalszą i bliższą rodziną. Jestem fotografem-amatorem i pokazuję swoje zdjęcia, rozmawiamy o przeczytanych książkach, o codziennych wydarzeniach. Starannie dobieram 'znajomych', często najpierw klikam opcję 'obserwuj' :), oczywiście jeśli jest to obca osoba. Jestem w kilku grupach o konkretnych zainteresowaniach. Nie zdarzyło mi się, aby ktoś był niemiły. A jeśli by się zdarzyło istnieje opcja blokowania.
Serdecznie pozdrawiam :)
w.s.

caryca1
09-05-2018, 14:18
Mimo, że mam już 70+.........+ założyłam konto na facebooku. Jednak nie za bardzo ogarniam wszystkie opcje i tylko tam zaglądam. Nie uważam żeby facebook był tylko dla młodych, nie mniej to właśnie wśród młodzieży robi wiele szkody. Młodzież nie rozumie albo nie chce przyjąć do wiadomości tego, jak szkodliwe mogą być dla nich skutki prezentowania się na tym portalu.
Jest jeszcze druga strona medalu. Moja córka, 45 lat. całymi godzinami "siedzi" na tym portalu. Często pokazuje mi jakieś ciekawe zdjęcia czy czyta informacje. Ale moim zdaniem, za bardzo się od tego portalu uzależniła.
Tak więc wszystko zależy od zdrowego rozsądku.
Znam dobrze obsługę komputera, jestem na kilku ciekawych forach i tam się bez problemu odnajduję, jednak facebook jest dla mnie zagadką. Może gdybym się bardziej postarała ale nie zależy mi.

klamra7
11-05-2018, 14:47
Facebook jest dla wszystkich :)

frasag
11-05-2018, 16:28
Też miałem okazję przekonać się kilka lat temu co tam jest z tą Facjatą- i NIGDY WIĘCEJ! Najpierw znalazłem pełne dane 2-ch znajomych z innej strony, które podobno miały być niewidoczne dla obcych, a jednak ja laik komputerowy zdołałem je odczytać. Następnie moja znajoma z W-wy straciła tam konto na rzecz rosyjskiego trolla- zmienił jej hasło i zrobił sobie śmietnik. Żeby kogoś przekonać co tam jest założyłem też fikcyjne konto: Piotr Czajkowski- opus 64m.5. I to PRZESZŁO! Tylko musiałem tam wpisać kod co przyszedł na telefon. Już go usunąłem- ale ochrona danych to tam fikcja nad fikcjami, lipa kwadratowa, podniesiona do sześcianu. Kto tam jeszcze nie miał problemów- to niech cierpliwie czeka, one go znajdą!

Frat
11-05-2018, 16:41
Facebook jest dla wszystkich :)
Ale na szczęście nie wszyscy są dla Facebooka.:)

Jarosław II
25-06-2018, 18:40
Na Seniorku byłem (czas przeszły :D) sześć lat a na FB jestem trzy lata i nie ma porównania Tutaj ciasteczka, kawka kwiatuszki i podpieprzanie na full, a tam tętni życie i krew. Tutaj czasem zajrzę z sentymentu do kilku dobrych starych znajomych z życzeniami ale powrotu nie będzie bo straciłem tu czas, sześć lat życia i najważniejsze zdrowie. :D

wankabor
25-06-2018, 19:12
Faceook jest wspaniałym portalem.

sellenhel
25-06-2018, 19:52
Faceook jest wspaniałym portalem.


Potwierdzam słowa Wandzi , mam konto na
Facebooku od 10 lat , korzystam z aplikacji
Messenger , bardzo łatwo wstawia się zdjęcia,
filmy , nie potrzeba używać hostingów
i nie trzeba zdjęć zmniejszać .Bez problemu
można się łączyć z Facebookiem ze smartfona .
Nie rozumiem dlaczego niektórzy seniorzy
mają jakąś " alergię " na fejsik .

Jarosław II
25-06-2018, 20:46
Potwierdzam słowa Wandzi , mam konto na
Facebooku od 10 lat , korzystam z aplikacji
Messenger , bardzo łatwo wstawia się zdjęcia,
filmy , nie potrzeba używać hostingów
i nie trzeba zdjęć zmniejszać .Bez problemu
można się łączyć z Facebookiem ze smartfona .
Nie rozumiem dlaczego niektórzy seniorzy
mają jakąś " alergię " na fejsik .
Tam nie ma takich grup wzajemnej adoracji gdzie się robi koło ...pióra tej nieobecnej, a poza tym na fejsie trzeba więcej myśleć i odpowiadać od razu a nie na drugi dzień. Jest jeszcze cos czego nie ma tutaj. Od 40 tu lat robię zdjęcia, nalewki i wędliny i myślałem, że już niczego się nie nauczę a okazało się, że teraz umiem trzy razy tyle. Fb tętni życiem, ludzie są życzliwi i chętni do dzielenia się wiedzą.

Jarosław II
25-06-2018, 21:41
Na fejsiku to nie do pomyślenia, aby przez godzinę nikt nie odpowiedział dlatego nie żałuję tej decyzji. :D

sellenhel
25-06-2018, 22:25
Na fejsiku to nie do pomyślenia, aby przez godzinę nikt nie odpowiedział dlatego nie żałuję tej decyzji. :D

No właśnie Jarosławie bo fejsik tętni życiem ,
niestety nie mam Cię w znajomych na fejsiku
choć tu na seniorku zawsze z zainteresowaniem
czytałam Twoje posty . Pozdrawiam :)

Lila
25-06-2018, 23:49
Helenko / sorki jeśli pomyliłam imię/
jak sobie radzisz ze świadomością, że fb ściąga Twoje SMSy z Androida?

Bo ja fatalnie.

sellenhel
26-06-2018, 10:45
Helenko / sorki jeśli pomyliłam imię/
jak sobie radzisz ze świadomością, że fb ściąga Twoje SMSy z Androida?

Bo ja fatalnie.


Nie pomyliłaś się , właśnie tak wołają na mnie znajomi .
Co do sms-ów to owszem dostaję powiadomienia
z fb na smartfona tylko te które są wysyłane przez
messengera , natomiast sms -y wysyłane z telefonu
na telefon nie są widoczne na fb . Z aplikacji
messenger można nawet dzwonić bezpłatnie .
Ja zawsze żartuję że żyjemy teraz w takim świecie
gdzie " wielki brat czuwa " :( , poprzez telefon
komórkowy możemy zostać namierzeni wszędzie
bo w każdym jest GPS . Czasami jest to przydatne
a czasami kłopotliwe , niestety . Jeśli chcemy
korzystać z dobrodziejstw techniki to musimy się
z tym godzić . Pozdrawiam

wankabor
26-06-2018, 11:29
Kocham Facebook, tam tętni życie, i mam bardzo wielu przyjaciół.

Lila
26-06-2018, 11:31
Tym bardziej, że nie ma wyjścia Helenko. Nie da się zniknąć
bo mają już telefon
a z tym dzieją się zadziwiające historie,
także JUŻ na twitterze. Czytałam ale nie wierzyłam,
dopóki...

...mnie spotkało coś niezrozumiałego,
czego nie potrafię ogarnąć.
Rozmawiałam - po polsku, on przez translator- na DW / twitter/ ze znajomym Rosjaninem z Petersburga.
O Smoleńsku, Putinie i takich tam bzdurkach. Z laptopa.
2 tygodnie temu.
Przedwczoraj włączam nawigację na moim telefonie,
bo w nowych ulicach Cz-wy się gubię
i pierwszym moim adresem docelowym jest NAPISANY CYRYLICĄ adres lotniska w Smoleńsku,
czas dojazdu 12 godzin i 45 minut.

Nie lotniska Siewiernyj gdzie była katastrofa, ale lotniska Jużnyj.
Nikt nie jest mi w stanie tego wytłumaczyć,
bo to, że wyświetlają się miejsca gdzie byłam, to rozumiem
i te co wpisałam też.
Ale cyrylica i Rosja?

Rosjanin zdziwiony. Mojego telefonu nie ma NIKT poza administracją TT, bo kiedyś zapomniałam hasła.


Pozdr.

Frat
26-06-2018, 15:35
...mnie spotkało coś niezrozumiałego,
czego nie potrafię ogarnąć.
Rozmawiałam - po polsku, on przez translator- na DW / twitter/ ze znajomym Rosjaninem z Petersburga.
O Smoleńsku, Putinie i takich tam bzdurkach. Z laptopa.
2 tygodnie temu.
Przedwczoraj włączam nawigację na moim telefonie,
bo w nowych ulicach Cz-wy się gubię
i pierwszym moim adresem docelowym jest NAPISANY CYRYLICĄ adres lotniska w Smoleńsku,
czas dojazdu 12 godzin i 45 minut.

Nie lotniska Siewiernyj gdzie była katastrofa, ale lotniska Jużnyj.
Nikt nie jest mi w stanie tego wytłumaczyć,
bo to, że wyświetlają się miejsca gdzie byłam, to rozumiem
i te co wpisałam też.
Ale cyrylica i Rosja?

Rosjanin zdziwiony. Mojego telefonu nie ma NIKT poza administracją TT, bo kiedyś zapomniałam hasła.
Pozdr.

Ktoś zabawił się, wpisując Ci to.

W obsłudze i znajomości Androida jestem raczej słaby, ale tu sprawdziłbym przede wszystkim uprawnienia aplikacji Mapy Google (lub inne). Nie powinny mieć innych poza lokalizacją i pamięcią.

Poza tym może należałoby włączyć mapy do aplikacji blokowanych hasłem dostępu. :):)

sellenhel
26-06-2018, 15:35
Nie lotniska Siewiernyj gdzie była katastrofa,
ale lotniska Jużnyj.
Nikt nie jest mi w stanie tego wytłumaczyć,
bo to, że wyświetlają się miejsca gdzie byłam, to rozumiem
i te co wpisałam też.
Ale cyrylica i Rosja?

Czytam i nie dowierzam , nie mam pojęcia
dlaczego tak się dzieje . Też często używam
translatora ale o takim przypadku jeszcze nie
słyszałam . Często biorę udział w akcjach
protestacyjnych , szczególnie ekologicznych
w obronie przyrody i przysłano mi kiedyś
ostrzeżenie na fb że jeżeli nie powstrzymam swojej
aktywności to mogę zostać zbanowana więc
od tamtej pory już wiem że na portalach jest
cenzura . Na Twiterze konta nie mam bo uważam
że wszędzie być nie muszę , nawet tam nie zaglądam .
W komórkach z GPS-m jest pamięć która pamięta
miejsca które odwiedziliśmy ale dlaczego wyświetla
się u Ciebie to lotnisko gdzie nie byłaś to już ciekawe
zjawisko .

sellenhel
26-06-2018, 15:40
ale tu sprawdziłbym przede wszystkim uprawnienia aplikacji Mapy Google (lub inne). Nie powinny mieć innych poza lokalizacją i pamięcią.

Też tak myślę że może warto sprawdzić ustawienia
prywatności , teraz jak weszło w życie RODO
to nawet Google powiadamiały żeby sprawdzić
ustawienia prywatności .

Jarosław II
26-06-2018, 15:50
Co do sms-ów to owszem dostaję powiadomienia
z fb na smartfona tylko te które są wysyłane przez
messengera , natomiast sms -y wysyłane z telefonu
na telefon nie są widoczne na fb .
No właśnie chyba nie może być bardziej proste.

Jarosław II
26-06-2018, 15:54
No właśnie Jarosławie bo fejsik tętni życiem ,
niestety nie mam Cię w znajomych na fejsiku
choć tu na seniorku zawsze z zainteresowaniem
czytałam Twoje posty . Pozdrawiam :)
Jak tylko będę wiedział gdzie się ukrywasz to na pewno zaproszę. :D Mam mało znajomych ale sprawdzonych, to wynik poprzednich porażek na KSC.:D

sellenhel
26-06-2018, 16:00
Jak tylko będę wiedział gdzie się ukrywasz
to na pewno zaproszę.

Jarosławie przyślę wiadomość na priv
z danymi jak mnie znaleźć . Pozdrawiam :)

Lila
26-06-2018, 17:10
Ktoś zabawił się, wpisując Ci to.

W obsłudze i znajomości Androida jestem raczej słaby, ale tu sprawdziłbym przede wszystkim uprawnienia aplikacji Mapy Google (lub inne). Nie powinny mieć innych poza lokalizacją i pamięcią.

Poza tym może należałoby włączyć mapy do aplikacji blokowanych hasłem dostępu. :):)


Fratku miły, mój telefon jest zakodowany na odcisk palca.
:(
Absolutnie nikt nie ma do niego dostępu. Za każdym razem wymaga odblokowania.
Nic ale to nic nie rozumiem.
Skąd Google mi to wpisały? Przecież nie mogły wziąć nazwy miasta z tematu prywatnych wiadomości
i skąd ten Jużnyj?
Nikt komu to pokazałam, nie umiał znaleźć sensownej odpowiedzi.
Ja na pewno nie szukałam drogi do Smoleńska i to cyrylicą.

Lila
26-06-2018, 17:15
Czytam i nie dowierzam , nie mam pojęcia
dlaczego tak się dzieje . Też często używam
translatora ale o takim przypadku jeszcze nie
słyszałam . Często biorę udział w akcjach
protestacyjnych , szczególnie ekologicznych
w obronie przyrody i przysłano mi kiedyś
ostrzeżenie na fb że jeżeli nie powstrzymam swojej
aktywności to mogę zostać zbanowana więc
od tamtej pory już wiem że na portalach jest
cenzura . Na Twiterze konta nie mam bo uważam
że wszędzie być nie muszę , nawet tam nie zaglądam .
W komórkach z GPS-m jest pamięć która pamięta
miejsca które odwiedziliśmy ale dlaczego wyświetla
się u Ciebie to lotnisko gdzie nie byłaś to już ciekawe
zjawisko .

Helenko....szok.
Gdyby to Pyrzowice, to rozumiem. Ale Pyrzowic NIE MA! A tam bywam! Tylko nie ustawiam nawigacji!

Słuchajcie, ja naprawdę nie zwariowałam!! :(
Ostatnim zagranicznym lotniskiem na jakim byłam niedawno, było Bodrum.
Ale Bodrum nie ma w moim telefonie, a jest Jużnyj - Smoleńsk.

Mar-Basia
26-06-2018, 17:34
Fratku miły, mój telefon jest zakodowany na odcisk palca.
:(
Absolutnie nikt nie ma do niego dostępu. Za każdym razem wymaga odblokowania.
Nic ale to nic nie rozumiem.
Skąd Google mi to wpisały? Przecież nie mogły wziąć nazwy miasta z tematu prywatnych wiadomości
i skąd ten Jużnyj?
Nikt komu to pokazałam, nie umiał znaleźć sensownej odpowiedzi.
Ja na pewno nie szukałam drogi do Smoleńska i to cyrylicą.

Lila, mam podobnie. Jak gdzies jestem...kawiarnia, restauracja, wystawa....supermarket, po paru minutach wlacza mi sie program-ankieta aby skomentowac czy bylam zadowolona z miejsc, ktore odwiedzilam.

Mam to w nosie ale fakt, ze jestesmy szpiegowani nie robi dobrego wrazenia.

Lila
26-06-2018, 17:38
Fratku, zrobiłam w tej chwili próbę / bo może jednak zwariowałam/
i ustawiłam w nawigacji Lwów, bo tam pojadę.
Jest po polsku, nie cyrylicą.

Lwów, obwód lwowski Ukraina - 5 godzin 5 minut ( 464 km)

Mnie ta cyrylica kurcze zwaliła z nóg.

Basiu, NIE BYŁAM W SMOLEŃSKU.
Tylko myślami i to nie na lotnisku Jużnyj, ale Siewiernyj.

Frat
26-06-2018, 20:21
Fratku, zrobiłam w tej chwili próbę / bo może jednak zwariowałam/
i ustawiłam w nawigacji Lwów, bo tam pojadę.
Jest po polsku, nie cyrylicą.

Lwów, obwód lwowski Ukraina - 5 godzin 5 minut ( 464 km)

Mnie ta cyrylica kurcze zwaliła z nóg.

Lilu,
test na wariactwo zbędny, ale brak Ci wiary w ludzkie talenty, a w tym wypadku prawdopodobnie w ruskich hakerów.:):)
Odcisk palca zastępuje hasło lub podpis graficzny, ale co z tego?
Odblokowujesz nim telefon, ale gdy jest już w trybie on-line jest do niego dostęp.
Trochę lepiej, gdy blokujesz też poszczególne aplikacje, ale to też żadna gwarancja.
Android posiada również opcje programistyczne (zaawansowane i na ogół nieznane zwykłemu użytkownikowi).
Potrafię w nie wchodzić i grzebać w swoim telefonie, ale są znacznie lepsi, którzy jak myślę, mogą dostać się do tych opcji z zewnątrz.
Istnieją też aplikacje do celowego wprowadzania fałszywych lokalizacji o wdzięcznych nazwach: "Fake GPS" lub "Fake Location...".
To wszystko razem stwarza znaczne możliwości zdolnym ludziom o hakerskich zainteresowaniach i trudno coś na to poradzić.

Ale to tylko moje domysły i być może przesadzam z podejrzeniami.:)

Jarosław II
26-06-2018, 21:58
Ale to tylko moje domysły i być może przesadzam z podejrzeniami.:)
[/COLOR][/SIZE][/FONT]
O ile się nie mylę w posiadaniu telefonów jest ok 25 milionów Polaków. Trudno sobie wyobrazić aby taka ilość bezkarnie pozostała bez kontroli z zewnątrz, aby ich namierzać, kontrolować, podsłuchiwać i wyciągać istotne dla rządzących światem informacje. Powiedziałem "rządzących światem" a nie Polską celowo, bo Polacy to tylko Goje, bez znaczenia.

Lila
26-06-2018, 22:16
Frat, dzięki...:)
Ja wprawdzie włażę na ruskiego TT, ale nadal nie rozumiem.
Cóż, zostawię sobie to lotnisko ''Jużnyj''
jako ciekawostkę. I tak doceniam, że mnie na ''Siewiernyj'' nie dali.

I nadal jestem ciemna.

Lila
28-06-2018, 23:47
Ciekawostka, która podniosła ciśnienie paru tysiącom ludzi, zaglądającymi na swoją pocztę.
Moje ruskie lotnisko to pesteczka.
Uroczy email.

https://niebezpiecznik.pl/wp-content/uploads/2018/06/piotr-grodkowski.png

Adresaci zawiadomili policję.

PS. zajrzałam na pocztę, jeszcze nie mam przej...ne, a wy? Zajrzyjcie.
Podobno preferuje poczty firmowe.

frasag
30-06-2018, 09:31
Ten link który wstawiła Pani Lila już nie działa- ERROR. Ale ten powinien działać:
https://tech.wp.pl/kilka-tysiecy-polakow-dostalo-maile-od-szantazysty-podsluchuje-wszystkie-twoje-rozmowy-6267624917653633a

I drugi: https://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/masz-p-tysi%c4%85ce-polak%c3%b3w-dosta%c5%82o-dzi%c5%9b-e-maile-z-gro%c5%babami-to-zwyk%c5%82e-oszustwo/ar-AAzhv0c?li=BBr5MK7

frasag
30-06-2018, 10:35
I niezbyt drogo ten oszust się ceni- tylko 300 zł. Ciekawe czy znajdzie głupiego?
https://www.pcworld.pl/news/Uwaga-Nowy-scam-probujacy-wyludzic-pieniadze,410466.html

frasag
30-06-2018, 10:42
I jeszcze w temacie Głównego Cukiernika:
Do tego co tam niektórzy piszą mogą mieć dostęp np.banki, U.Skarbowy i inne ZUS-y.
http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/banki-analizuja-profile-w-mediach-spolecznosciowych,2576542,4141

Wiktoriaj
12-12-2018, 23:56
Witam,

bardzo proszę wszystkich o pomoc i wypełnienie krótkiej ankiety.
Proszę kliknąć w ten link: https://goo.gl/forms/dta41WA7SXY9MZl32.

Jest to ankieta, która pomoże w projekcie aplikacji dla osób starszych. Każda opinia jest bardzo cenna. Ankieta jest oczywiście anonimowa.
Ankieta została stworzona dla celów projektu.
Będę bardzo wdzięczna za jej wypełnienie.
Serdecznie pozdrawiam