PDA

View Full Version : Opalanie zdrowe dla dojrzałych kobiet - komentarze


Basia.
09-06-2007, 18:47
Komentarz do artykułu: Opalanie zdrowe dla dojrzałych kobiet (http://www.senior.pl/75,0,Opalanie-zdrowe-dla-dojrzalych-kobiet,2360.html)
--------------------
Jedni zalecają inni odradzają i bądź tu człowieku mądry.

Anielka
09-06-2007, 19:00
Opalanie tak,ale nie leżenie "plackiem" na plaży.Opalanie w ruchu,na rowerku,spacerku w odpowiednim ubiorze i nakryciu głowy z buteleczką.......wody oczywście.Witamina D-3 potrzebna na nasze kości.Przecierz my jak dzieci.Pozdrawiam.:)

Honorka1949
09-06-2007, 19:06
I widzisz Basiu, tu jak ze wszystkim musi byc umiar.potrzebne sa kremy z filtrem.Kazdy ma inna karnacje i ci bledsi maja z tym chyba wieksze problemy.Generalnie promienie slonca to samo zdrowie/ale oczywiscie umiar/. Kobieta w starszym wieku jak bardzo sie opali to nie doda jej uroku , badzmy szczere .Bardzo kocham slonce i z niego korzystam ale do pewnego momentu i potem pielegnuje opalenizne.

Wilhelmina
09-06-2007, 19:07
No tak, dopiero czytałam w jakimś czasopiśmie nie opalać się, nie chodzić do solarium. Teraz każą mi dla zdrowia opalać się. Masz Anielko racje, czynnie i z umiarem.

Basia.
09-06-2007, 19:48
Przez całe swoje dorosłe życie opalałam sie czynnie i z umiarem, nie ochroniło mnie to opalanie przed rakiem.

Karol X
09-06-2007, 19:50
Witam mile Panie.
Oczywiscie,ze opalenizna dodaje uroku kobiecie i nie tylko kobiecie.
Potrzebny jednak umiar,umiar i jeszcze raz umiar.
Kiedys "przebralem miarke" w tym wszystkim.
Byl rok 1997,wybieralismy sie na Majorke,w wiekszym kregu znajomych.
Do wyjazdu pozostalo 2 dni,a ja bylem zupelnie blady.
Tuz przed wyjazdem poprawila sie pogoda,slonce swiecilo ostro,a ja caly dzien przelezalem plackiem,bo chcialem byc juz nieco opalony do wyjazdu.
Kiedy wieczorem stanalem w lazience - przerazilem sie!
Cale cialo bylo tak czerwone,ze w niektorych miejscach schodzily platy skory.
Do tego doszla goraczka i niesamowity bol przy kazdym dotknieciu skory.Chlodny prysznic byl dla mnie ulga w cierpienmiu,ale tylko chwilowa.
Prawdziwy horror przezylem noca.
Tego nie da sie opisac.Rano wizyta u lekarza,skierowanie na badania,kremy, mascie i stwierdzenie udaru slonecznego.O pozostaniu w szpitalu nawet nie chcialem slyszec - majac w perspektywie wyjazd na Majorke.
Ten ostatni dzien przed wyjazdem przebylem na domowej kuracji przeciwoparzeniowej.
Oklady z chlodnego,kwasnego mleka byly jakze zbawienne.
Pobyt na Majorce przez pierwsze 3-4 dni polegal na wieczornych wyjsciach na miasto,plaze.
W dzien bylo to niemozliwe,ze wzgledu na bol.
Tak oto przeplacilem to "chcenie byc opalonym za wszelka cene".
Teraz moge powiedziec,ze nie warto bylo.Opalenizny nie widac bylo tak bardzo w sloncu.W mieszkaniu wygladalo to zupelnie inaczej.
Pozdrawiam opalajacych sie z umiarem.Nadgorliwym wspolczuje.

Honorka1949
09-06-2007, 19:55
Masz racje Karolu nic na sile tylko jak w calym zyciu u m i a r!

bogda
09-06-2007, 20:32
A ja teraz mam uczulenie od słońca... podobno jak się bierze leki na nadciśnienie to tak jest.... więc chodzę cieniem, unikam słonka, i ostatnio kupiłam sobie krem z filtrem 35 ..dla sportowców (w aptece), bo przecież nie zawsze mogę się schować do cienia.... kurcze ...a dawniej opalałam się na mulatkę, cóż starość nie radość, jak ktoś kiedyś powiedział...:)

Basia.
09-06-2007, 20:35
A ja teraz mam uczulenie od słońca... podobno jak się bierze leki na nadciśnienie to tak jest.... więc chodzę cieniem, unikam słonka, i ostatnio kupiłam sobie krem z filtrem 35 ..dla sportowców (w aptece), bo przecież nie zawsze mogę się schować do cienia.... kurcze ...a dawniej opalałam się na mulatkę, cóż starość nie radość, jak ktoś kiedyś powiedział...:)
Bogusiu, jaka starość?!!! Zapomnij, że takie słowo istnieje. Na tym forum "urzędują" osoby, do których to słowo nijak nie pasuje, tutaj są ludzie w sile wieku.

bogda
09-06-2007, 20:36
Jasne... jestem tylko wcześniej urodzona...:)

Honorka1949
09-06-2007, 21:04
Macie racje, nie moze sie opalac ten kto zarzywa leki/ to jest ziolowy lek omega 6 forte,/ bardzo pomaga przy nadcisnieniu ale powoduje powstawaniu na skorze brazowych plackow.Akle cos za cos.Mojemu mezowi po 4 miesiacach stosowania bardzo ustabilizowalo cisnienie z 200/98 do 160/70. Rowniez obnizyl sie poziom cholesterolu.Polecam

ataner
09-06-2007, 21:24
Kochana,kiedyś usłyszałam "młodość nie wieczność" i bardzo mi się to spodobało

Honorka1949
09-06-2007, 21:46
Masz racje nie wiecznosc ale my k o b i e t y staramy sie byc zawsze atrakcjne dla naszych mezow, przyjacieli czy kochankow.Ale mysle, ze Wy macie czasami zakryte oczy! My wcale mimo naszego wieku nie jestesmy stare , czy brzydkie i napewno wiemy ile mamy lat . Wy tez sie starzejecie ,,,niestety. Ale zyjme w zdrowiu! I tak trzymac.Nie wiem ale moze tutaj na forum wysfatamy jaskas pare.Ludzie szukaja sie latami a moze to zaiskrzy...

bogda
09-06-2007, 21:50
Honorko... jak mimo swojego wieku nie czuję się staro, ale jest takie przysłowie, a poza tym to jakieś niedoskonałości na coś trzeba zgonić, a tak jest najprościej...:)

Honorka1949
09-06-2007, 21:56
nie.... a czemu ja tez...

bogda
09-06-2007, 21:59
a...co Ty też ?

Honorka1949
09-06-2007, 22:09
Cudnie! ja tez nie czuje sie staro, dbam o siebie.I chce byc atrakcyjna i mysle ze to mi sie udaje.Maz jest szczesliwy i chyba o to w zyciu chodzi.A inni moga miec inna opinie .

bogda
09-06-2007, 22:29
No to o.k..... i tak trzymajmy...:)

BUNIA
09-06-2007, 23:26
Od paru lat jestem zwolenniczka opalania umiarkowanego czyli w ruchu.W tym roku bedac nadd morzem rowniez stosowalam moja dlugoletnia zasade i spacerowalam brzegiem morza pomimo ze aura nie rozpieszcala wcale.I co ?? i przyjechalam fajnie zdrowo >osmalono> co w moim przypadku jest nader latwe do uzyskania z uwagi na sniada karnacje.Po prostu jestem <ciemnym> typem.Prosze nie mylic z typem z pod ciem,nej gwiazdy bo wtedy ..moze byc roznie /heee/

duszka07
12-06-2007, 22:21
Do wszelkich rewelacji trzeba podchodzić z dystansem. Niedawno przeczytałam, ze aby prawidłowo zadziałał krem z filtrem, trzeba na twarz nałożyć całą jego czubatą (!)łyżeczkę. Inaczej 50. zadziała jak 7. Nie próbowałam, obawiając sie, że zatopię się w tłuszczu) . Pamiętajmy też, ze przemysł musi mieć kasę, a laboratoria lekarskie, pracując na zamówienie koncernów, też nie zawsze podają wiarygodne wyniki badań.

duszka07
12-06-2007, 22:26
Bunia, a co Ty się tak odżegnujesz od typów spod ciemnej gwiazdy?Wiesz jaki to może być interesujący materiał na scenariusz filmowy?