PDA

View Full Version : co myślicie o ekskluzywnym domu seniora


andzia185
08-06-2011, 09:58
Jestem osobą samotną zastanawiam się nad zamieszkaniem w Eksluzywnym domu seniora (nie takim jak dom opieki) dodam że jestem osobą w pełni sił, sprawną więc nie potrzebuję ochroniarza w postaci pielęgniarki przy boku 24h. Mam ochotę korzystać z życia właśnie teraz małe wycieczki, nowe kontakty. Mam na oku jeden taki dom w Muszynie nie długo będą go otwierać więc poczekam aż kilka osób się tam zadomowi :-) ma ktoś ochotę tam zamieszkać?

BarbaraK
08-06-2011, 11:37
Andziu
aby deklarować chęć zamieszkania,należy znać koszty utrzymania.

andzia185
13-06-2011, 11:46
no jasne :-) 3500zł pokój jednoosobowy 3200zł/os/miesiąc i full wypas nocleg 5 posiłków itd nie wiem czy mogę link do ich strony wysłać

BarbaraK
13-06-2011, 12:35
Nie wiem czy przy takiej kwocie nie wolałabym wynająć opiekunki.
Człowiek chodzący i jakoś trochę sobie radzący,chyba woli przebywać jednak w domu,a nie chodzącemu czasami taki full wypas nie zawsze potrzebny.Takie moje zdanie w tym temacie.

Esia
13-06-2011, 12:46
kwota nie mała,
zależy andziu co Tobą powoduje, żeby tam zamieszkać. Z tego co zrozumiałam, to jest właśnie chęć atrakcyjnego spędzania czasu wśród ludzi, zawiązania nowych znajomości, realizowanie nowych zainteresowań. Jeżeli będą tam osoby o podobnym nastawieniu i potrzebach to myślę, że jest to dobry pomysł. We własnym domu wiadomo jest najlepiej, zwłaszcza gdy jest się w pełni sprawnym, jednak samotność najbardziej doskwiera wieczorami i wtedy dobrze jest mieć koło siebie kogoś bliskiego czy grupę przyjaciół.

BarbaraK
13-06-2011, 12:53
Andziu,a czy nie lepiej rozejrzeć się i poszukać jakiegoś koła zainteresowań ,jakiś organizacji typu koło przyjaciól ziemi...,czy tym podobnych i spotykać się z ludźmi w różnym wieku?

senioritka
13-06-2011, 13:18
My, Zachodniepomorzanki właśnie się "zawiązujemy".
Inicjatorem jest Kankan z KSC. Chętni do zawiązków mile
widziani.

andzia185
14-06-2011, 14:17
może i lepiej wynająć opiekunkę ale ja jestem w pełni sprawną osobą więc ona nie jest mi potrzebna. Ja mam ochotę zmienić klimat z miejskiego życia w góry zawsze to coś innego jestem kobietą która lubi nowe wyzwania. Potrzebuję tylko ciszy, spokoju, kilku wycieczek, kontaktu z "rówieśnikami", broń boże samotności. jeżeli ktoś jest samotny lub rodzina nie ma czasu dla niego wiadomo jak wygląda dzisiaj rzeczywistość.... to wydaje mi się to dobre rozwiązanie. Może kogoś przerażać kwota ale jak obliczyłam sobie ile wydaję na wczasy to cena jest dużo wyższa. Pozdrawiam was wszystkich

Ojanna
20-06-2011, 08:48
W Stanach są osiedla dla ludzi w wieku 50+. Ciekawa jestem czy u nas kiedyś powstaną? Normalne domy i wszelkie udogodnienia dla seniorów, kluby, lekarze, sklepy itd. Widziałam jedno w Arizonie. Wtedy wydało mi się trochę przygnębiające, ale dziś kiedy nie mogę spokojnie poczytać na tarasie, bo dzieci sąsiadów jeżdżą na skuterach, grają w piłkę godzinami i puszczają głośną muzykę, to powiem, że zastanowiłabym się nad czymś takim.
Jednak dom seniora, nawet ekskluzywny to nie dla mnie. Potrzebuję prywatności.

Esia
20-06-2011, 09:10
wiesz co na pewno sąsiedzi bywają denerwujący i męczący, ale mi w domu seniora, takim nawet najbardziej ekskluzywnym najbardziej by brakowało tego zastrzyku młodości, gwaru, śmiechu, wszystkiego tego co wnoszą ze sobą ludzie młodzi czy dzieci. Nie potrafiłabym bez tego żyć, tak jak napisałaś,to byłoby bardzo przygnębiające, przynajmniej dla mnie.

Jadka.Z
20-06-2011, 09:16
Ja myślę że jest to po prostu reklama tego domu. Jak na polskie warunki niewielu bdzie chętnych. Przynajmniej mnie na to nie stać.

Ojanna
20-06-2011, 09:37
Esiu czyli przydałby się złoty środek :)

Esia
20-06-2011, 10:42
pewnie :)
najlepiej mieć kochajacą rodzinę, która będzie przy tobie do końca, dzieci, wnuki i dodatkowo mieć pieniądze na to, żeby móc cieszyć się życiem i korzystać z wszelkich atrakcji, poznawać ludzi, zwiedzać świat, echh.. nierealne jak na nasze polskie warunki.
a co do ceny tego domu, to jest ona pewnie poza zasięgiem większości, ale ja myślę, że to jest dobry kierunek. Gdyby było więcej takich miejsc, rynek wymusiłby niższe ceny, a wraz z tym podniesienie poziomu w tych zwykłych tanich domach, gdzie często ludzie są naciągani, bo nie otrzymują tego za co płacą, bo zbyt duży zyski idzie do właścicieli.

krystynas53
24-06-2011, 21:04
Ło matusiu -3.500/os/miesiąc
A jeżeli dwoje emerytów w sumie ma 2.800 to do służbówki?
Mnie osobiscie stać by było na 10 dni, a co dalej?
To ja już wolę swoje M i działeczkę.

Aleksandra xs
20-01-2012, 15:31
Mam 48 lat i niestety zostałam sama-ukochany mąż zmarł, zmarli również moi teściowie, z którymi tworzyliśmy fajną rodzinę, wokół powstała pustka. Jeszcze rok temu funkcjonowałam w innej rzeczywistości.Finansowo nie narzekam ale pomyślałam aby stworzyć coś w rodzaju luksusowego prywatnego domu opieki, miejsca do jakiego sama chciałabym trafić w przyszłości. Mam wolny luksusowy dom jednorodzinny znam sympatyczne osoby, które podjęłyby się opieki a ja po pracy chętnie zaoferuję, wspólny wypad do kina, teatru może wczasy oraz niekrępującą przyjaźń. Ekskluzywny to w moim rozumieniu z jednej strony luksusowe wyposażenie z drugiej strony funkcjonujący jak prywatne mieszkanie z opieką i przeznaczony dla małej grupy seniorów - np. dwa samodzielne mieszkania w jednym budynku z ładnym ogrodem blisko centrum miasta tak aby możliwe były samodzielne spacery.
Bardzo proszę o Państwa opinie
Ciepło pozdrawiam Aleksandra - aleksandraxs@onet.pl

jasinek123
20-01-2012, 15:39
Nic tylko się cieszyć, w Marcu dostaniemy podwyżki
Emerytur,
Zaraz do Państwa zadzwonimy!!!!

wuere'le
20-01-2012, 15:46
Czemu nie, a do tego jeszcze luksusowa emerytura i żyć, nie umierać.

Iwona-Maria
22-01-2012, 21:04
kwota 3.500 zl na m-c wydaje mi sie wygorowana na polskie warunki,a moze to rzeczywiscie tryk reklamowy?

bronczyk
23-01-2012, 20:25
Za takie luksusy to kwota wcale, wcale. Wszak i wypad do kina i opieka i mieszkanie z ogrodem i przyjaźń.

stokrotka22
23-01-2012, 22:52
Oferta ciekawa i godna rozważenia. Jeśli dom będzie dopiero otwierany nie wiele osób na początku w nim zamieszka więc możesz być sama. Jęsli nie jesteś pewna zamieszkaj w takim domu na miesiąć a jeśli ci sie spodoba to ok a jeśli nie to zawsze możesz wrócić do siebie

Aleksandra xs
24-01-2012, 13:57
Przykro mi, że Państwo są nieco uszczypliwi. Napisałam prośbę o opinie, poradę a spotykam się z podejrzliwością i kpiną. Czy rzeczywiście przyjaźń to brzmi tak podejrzanie? Czy pomoc w zakupach albo wyjazd do teatru to chęć naciągania emeryta? Jestem samotna tak w życiu bywa nie zawsze los zależy od nas. Zawsze dobrze się rozumiałam ze starszą ciocią, dziadkami ale ich zabrakło i może stąd ten sentyment do seniorów. W ciągu kilku lat odeszło wielu moich bliskich dlatego zastanawiam się nad tym etapem w życiu. Mój dom nie ma być miejscem komercyjnym a luksusowym, no cóż trudno ciągnąć do teatru, kina kogoś kto liczy każdą złotówkę. Moja oferta nie jest ani żadną reklamą ani tym bardziej oszustwem. Wynajmując takie mieszkanie ryzykują obie strony ale wynajem to nie cyrograf na dożywocie.
Jeśli ktoś z Państwa zechce porozmawiać osobiście podam mój telefon - aleksandraxs@onet.pl
Ps. Ceny nie podawałam ale myślę o 2 tys za wynajem trzypokojowego luksusowego mieszkania z tarasem i ogrodem w dwurodzinnym domu+koszty utrzymania a te każdy poniesie sam według własnych potrzeb.
Ciepło pozdrawiam Aleksandra

martok
26-02-2012, 10:09
Pani Andziu,
myślimy identycznie jak Pani, ale realizować podobny plan zamierzamy gdzieś za rok dopiero. Dziękujemy za zwrócenie uwagi na Muszynę - rzeczywiście robi wrażenie. My mamy na oku jeszcze dwa inne porównywalne miejsca; jeśli Pani zechce podamy namiary. Na razie będziemy Pani kibicować i prosimy o dzielenie się wrażeniami od czasu do czasu. Powodzenia

orkisz
09-03-2012, 05:25
A po co Ci aż pięć posiłków. Toż to dom seniora ponoć a nie tuczarnia gęsi. Jesteś w stanie tyle zjeść? Bo ja nie. No ale ja ważę 57 kg odkąd pamietam. A Ty? Ja jem tylko dwa posilki dziennie i to mi wystarcza. No chyba, ze jogurt nazywasz posiłkiem.

martok
09-03-2012, 10:23
A po co Ci aż pięć posiłków. Toż to dom seniora ponoć a nie tuczarnia gęsi. Jesteś w stanie tyle zjeść? Bo ja nie. No ale ja ważę 57 kg odkąd pamietam. A Ty? Ja jem tylko dwa posilki dziennie i to mi wystarcza. No chyba, ze jogurt nazywasz posiłkiem.
Większość DS-ów podaje w swoich materiałach reklamowych pięć posiłków dziennie, a ponadto zazwyczaj także nieograniczoną dostępność napojów i drobnych przekąsek przez cały dzień. Wydaje mi się, że może chcą dać tym do zrozumienia, że nie zamierzają oszczędzać na pensjonariuszach, przynajmniej w zakresie wyżywienia. Jakoś mnie to nie irytuje, bo przecież nie ma obowiązku zjadania wszystkiego! Wpisy Andzi bardzo mnie zainteresowały (w ogóle interesuję się DS-ami) i zajrzałem na stronę tego domu w Muszynie. Też to zrób, bo warto zobaczyć choćby to, jak wygląda restauracja, w której te "5 posiłków dziennie" zamierzają serwować. Chcemy się tam wybrać wiosną z żoną, aby to zobaczyć w realu. Pozdrawiam - M

zamarciniak
16-04-2012, 21:05
A po co Ci aż pięć posiłków. Toż to dom seniora ponoć a nie tuczarnia gęsi. Jesteś w stanie tyle zjeść? Bo ja nie. No ale ja ważę 57 kg odkąd pamietam. A Ty? Ja jem tylko dwa posilki dziennie i to mi wystarcza. No chyba, ze jogurt nazywasz posiłkiem.
5 posiłków dają, a windy nie zrobią ... :( Bardzo często domy seniora są przerabiane ze starych budynków, schody wąskie, a kolana bolą na stare lata

Arti
16-04-2012, 21:39
Przykro mi, że Państwo są nieco uszczypliwi. Napisałam prośbę o opinie, poradę a spotykam się z podejrzliwością i kpiną. Czy rzeczywiście przyjaźń to brzmi tak podejrzanie? Czy pomoc w zakupach albo wyjazd do teatru to chęć naciągania emeryta? Jestem samotna tak w życiu bywa nie zawsze los zależy od nas. Zawsze dobrze się rozumiałam ze starszą ciocią, dziadkami ale ich zabrakło i może stąd ten sentyment do seniorów. W ciągu kilku lat odeszło wielu moich bliskich dlatego zastanawiam się nad tym etapem w życiu. Mój dom nie ma być miejscem komercyjnym a luksusowym, no cóż trudno ciągnąć do teatru, kina kogoś kto liczy każdą złotówkę. Moja oferta nie jest ani żadną reklamą ani tym bardziej oszustwem. Wynajmując takie mieszkanie ryzykują obie strony ale wynajem to nie cyrograf na dożywocie.
Jeśli ktoś z Państwa zechce porozmawiać osobiście podam mój telefon - aleksandraxs@onet.pl
Ps. Ceny nie podawałam ale myślę o 2 tys za wynajem trzypokojowego luksusowego mieszkania z tarasem i ogrodem w dwurodzinnym domu+koszty utrzymania a te każdy poniesie sam według własnych potrzeb.
Ciepło pozdrawiam Aleksandra

:rolleyes:

1. Przyjaźń nie jest na pstryk :)
2. Samotność każdy sobie wypracował.
3. Luksus przez każdego jest rozumiany różnie.
4. Różniste upodobania ma każdy i różne przypadłości.
5. Kto ma pieniądze to w swoim miejscu zamieszkania może zorganizować sobie luksusowe warunki z zaopiekowaniem, wyjazdami łącznie.

stokrotka22
26-04-2012, 23:33
5 posiłków dają, a windy nie zrobią ... :( Bardzo często domy seniora są przerabiane ze starych budynków, schody wąskie, a kolana bolą na stare lata

Dokładnie winda to podstawa

sara13
10-05-2012, 13:38
Dzień dobry wszystkim,
wiecie poprzez wasze sugestie wybrałam się do Domu Seniora w Muszynie. Jestem ZACHWYCONA wyglądem:piękny dom (zrobiony nie ze starych budynków tylko z Hotelu***) właściciele ludzie ok 40 bardzo mili i życzliwie nastawieni do ludzi. Duży ogród z altaną, pokoje pachną świeżością, restauracja aż dech w piersiach zapiera... I jest winda (jak co nie którzy na forum mieli obawy) :) Dom Seniora dopiero się rozwija na razie trwają zapisy na pobyty tak mi powiedzieli właściciele. Wzięłam namiar mam się odezwać w lipcu.

sara13
10-05-2012, 13:42
Drogi Panie zaręczam z moich obserwacji że warto skorzystać z tego domu. Oczywiście wszyscy by chcieli żeby od razu było dużo ludzi ale jak coś dopiero powstaje to musi się zacząć choćby od 1 osoby ;) jak się Pan zdecyduje proszę dać znać

martok
11-05-2012, 08:51
jak się Pan zdecyduje proszę dać znać

Dzięki za informacje. Chcemy się tam wybrać z żoną na rekonesans i ewentualnie - jeśli to będzie możliwe - zatrzymać się na dzień lub dwa (pod koniec maja lub w czerwcu). Zdjęcia na stronie internetowej tego domu zrobiły na nas duże wrażenie i chcemy zobaczyć jak się to ma do rzeczywistości. Pozdrawiam - M

sara13
16-05-2012, 11:18
Czekam z niecierpliwością na Pana odczucia pozdrawiam:)

Kaima
19-04-2024, 21:22
Upłynęło trochę czasu. Ciekawi mnie, czy ten dom w Muszynie jeszcze istnieje i czy standard nie uległ zmianie na gorsze.