PDA

View Full Version : GUS: drożyzna atakuje. Ceny żywności mocno w górę - komentarze


83.22.69.xxx
18-06-2011, 00:20
Komentarz do artykułu: GUS: drożyzna atakuje. Ceny żywności mocno w górę (http://www.zycie.senior.pl/147,0,GUS-drozyzna-atakuje-Ceny-zywnosci-mocno-w-gore,11758.html)
--------------------
i tak w nieskończoność...złotówka słabnie...

eledand
18-06-2011, 00:30
Powinny wszystkie artykuły podrożeć a korki w doope każdemu za darmo rozdane powinny być i sprawa z głowy byłaby,.Ile by zdechło ,to i by zdehło.,.Byłby znowu spokój.

Barakuda
18-06-2011, 19:50
Ale w "Biedronce" potaniał cukier, to można jeść do woli.

eledand
18-06-2011, 20:14
Cebula po 7,oo a Fasolka zielona po 13,oo tylko zupę gotować i będziemy syciiiiii.

Barakuda
18-06-2011, 20:38
Cebula po 7.oo ? Za ile kilogramów ? Dzisiaj na naszym targu była stara po 3, nowa 1.5o za wiązkę.

eledand
18-06-2011, 22:14
Barakudo,.
Cebula po 7,oo za 1 kg.
Mieso,było dzisiaj po 8,99 za 1 kg.Łopatka.
Powiem Tobie tak w Sekrecie:
Mieszkam na wsi i mamy dobrego Rzeżnika,ale od kilku lat,jego mięso i może wcześniej też tak było cuchnie.
NIe Cuchnie-bo śmierdzi.
Ale OGONIARZE-----------------------------------ROLNICY.


Spasają byle czym się da i po usmażeniu Łopatki,Kotletów, Żeberek to możesz tylko to zjeść w danym dniu a na następny dzień ODÓR>
Czym te Qry pasą i na karmią.
Więdż,dzisiaj pojechałm i Duńskiego mięsa kupiłam.Karma jest mi obojętnie bo i tak stara baba jestem i nic mnie już nie ubodzie.

Powiadam,jedno.
Oni czerpią Korzyści -czyli Rolnicy z naszych ZUSOWSKICH .Dopłat i za jakiego .... ja mam żreć ich podłe mięso i na tych s..... dopłacać.

Może ktos też się już z takim mięsem spotkał.Tłuszcz obrzydliwy,
Trzeba by było to bojkotować o naszych polskich wartościach produkcyjnych.
Są SZUJE i tyle.Wścieła jestem i powiecie że mam rację.:mad:

Barakuda
19-06-2011, 11:18
eledand, nie denerwuj się. Czy tam gdzie mieszkasz jest tylko ten jeden rzeźnik ? Jesteście na niego skazani ?
Cena mięsa faktycznie niska, ale jeżeli cuchnie, to nawet za darmo bym tego nie jadła.
Ja kupuję w sklepie i nie miałam takiego przypadku, oczywiście cena jest drugi raz taka jaką podałaś.
Ale, że cebula w takiej cenie i to na wsi, to mnie bardzo dziwi, przecież zanim dotrze do sklepu lub na targowisko, to musi być droższa niż bezpośrednio od producenta.
Faktycznie jacyś zdziercy w Twoich stronach.

slava
19-06-2011, 11:21
Toż to Barakudo, Ewa już ich dawno rozszyfrowała.
Nie je cebuli.

Barakuda
19-06-2011, 11:44
To może czosnek tańszy, te same właściwości, a nawet lepsze.

eledand
19-06-2011, 12:06
Witajcie miłe Osóbki.Jest u mnie słoneczko i rażniej się patrzy na ten świat.
Rzeczywiście,skazani jesteśmy tylko na jednego Rzeżnika a jeżeli On skupuje Zywiec od miejscowych rolników to nie jest sposób na wychwycenie tego śmierdziela.
Czym oni spasają,mączką Rybną czy czymś innym,.Tajemnicka.
Jeśli chodzi o inne ceny to;Truskawki po 5,8o a w skupie po 0,3o groszy.Pośrednicy zarabiają Krocie a coś trzeba jeść.
Pozdrawiam i dopiero teraz weszłam na wątki.

slava
19-06-2011, 12:14
Witajcie miłe Osóbki.Jest u mnie słoneczko i rażniej się patrzy na ten świat.
Rzeczywiście,skazani jesteśmy tylko na jednego Rzeżnika a jeżeli On skupuje Zywiec od miejscowych rolników to nie jest sposób na wychwycenie tego śmierdziela.
Czym oni spasają,mączką Rybną czy czymś innym,.Tajemnicka.
Jeśli chodzi o inne ceny to;Truskawki po 5,8o a w skupie po 0,3o groszy.Pośrednicy zarabiają Krocie a coś trzeba jeść.
Pozdrawiam i dopiero teraz weszłam na wątki.

Ewa u nas truskawki po 7,50 do 8,00 złotych

eledand
19-06-2011, 12:51
Wiesiu a Ty trochu mnie już znasz.Przyjechał Facet w Niedzielę i ze swego Samochodu sprzedawał Truskawki po 7,5o.
Oczywiście "Pysk" rozdarłam i powiedziałam w takiej cenie a podatku nie płacisz Skarbowemu.On się skrzywił ,za trzy dni były już u niego po 5,8o.Idzie ależ oczywiście.Tylko w taki sposób obronimy się przed Handlyrzami.Pozdrawiam miło.

slava
19-06-2011, 13:00
Wiesiu a Ty trochu mnie już znasz.Przyjechał Facet w Niedzielę i ze swego Samochodu sprzedawał Truskawki po 7,5o.
Oczywiście "Pysk" rozdarłam i powiedziałam w takiej cenie a podatku nie płacisz Skarbowemu.On się skrzywił ,za trzy dni były już u niego po 5,8o.Idzie ależ oczywiście.Tylko w taki sposób obronimy się przed Handlyrzami.Pozdrawiam miło.

EWuniu, u nas sprzedają i mają kasę fiskalną.

Barakuda
19-06-2011, 15:08
W sobotę na placu targowym truskawki 5.5, nowe ziemniaczki /małe/ po 1.oo, większe 1.5o. Tak, że na te produkty nie można narzekać, natomiast inne artykuły faktycznie podrożały, choć każdy parę groszy, gdy jednak zliczy się te grosze, pula wydatków rośnie.
Miłego niedzielnego popołudnia.

Marcin Kętrzycki
19-12-2011, 15:43
Nadchodzi fala drożyzny ...

Witam, pozwolę sobie odświeżyć temat bliski chyba każdej osobie. Niestety nowy rok nie przyniesie nam miłych niespodzianek w sferze cen artykułów. Zapraszam do dyskusji na nowym serwisie publicystycznym pod tym adresem http://www.stefczyk.info/wiadomosci/gospodarka/nadchodzi-fala-drozyzny. ---------------------------------------------------------
Marcin Kętrzycki - eRzecznik serwisu http://stefczyk.pl/