PDA

View Full Version : Wrocław nominowany do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 - komentarze


Malgo568
21-06-2011, 22:52
Komentarz do artykułu: Wrocław nominowany do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 (http://www.kultura.senior.pl/121,0,Wroclaw-nominowany-do-tytulu-Europejskiej-Stolicy-Kultury-2016,11780.html)
--------------------
Gratulacje.

alodia1949
21-06-2011, 23:25
Jestem wrocławianką i bardzo się cieszę. Oraz obawiam palmy jaka odbije władzom naszego miasta, ktoe uznaja, że są świetne,

Esia
22-06-2011, 12:13
chyba zasłużenie
jak się poczyta, to naprawdę dużo się tam dzieje
We Wrocławiu ruszył np. program, który za pomocą techniki audiodeskrypcji umożliwia uczestnictwo w bezpłatnych seansach filmowych osobom niewidomym. Uruchomiono także projekt Obligacji Kulturalnej, który w próbnej postaci realizuje biblioteka miejska: daje on jego uczestnikom zniżki - nawet do 40 proc. - przy kupnie biletów do teatrów, muzeów czy aquaparku. W przypadku ludzi młodych podstawą do otrzymania Obligacji Kulturalnej będzie ich gotowość do pracy wolontariackiej na rzecz miejskich instytucji kultury, hospicjów i organizacji pozarządowych. Obligacje dostaną także rodziny wielodzietne oraz (choć w zależności od dochodu) osoby, które ukończyły 65 lat. Wiodącym projektem ma być także Europejski Paszport Kulturalny, który powinien skłonić uczniów szkół podstawowych i średnich do zwiedzania muzeów w całej Europie.

W mieście realizowane są programy rewitalizacyjne, które pozwalają dopłacać prywatnym właścicielom zabytkowych czynszówek 70 proc. kosztów remontu elewacji i dachów. Trwa także budowa ścieżki kulturowej w Dzielnicy Czterech Świątyń, czyli miejscu, w którym sąsiadują ze sobą synagoga, katedra prawosławna, kościół katolicki i świątynia protestancka. Wierni czterech wyznań realizują wspólne projekty kulturalne, a cała dzielnica zamienia się w miejsce spotkań. Lada moment ruszy największy w Polsce program rewitalizacji modernistycznego osiedla, do zmiany wyglądu przygotowuje się także cała dzielnica Nadodrze, z XIX-wieczną zniszczoną zabudową i społecznymi problemami

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75248,9825428,ESK_2016_dla_Wroclawia__Wygralo_pi ekno_z_odzysku.html#ixzz1Pzxsotgt

eledand
22-06-2011, 16:22
:) Alodio witaj serdecznie i ja jestem szczęśliwa że WROCŁAW wygrał.
Szczęście jest jedno,że macie dobrych gospodarzy i włodarzy miasta a OPOLE to dziura.
Pobudowali same Banki i żadnej Reprezentacyjnej Restauracji,Kawiarni po prostu zakuta wiocha.
Ościenne opolskie miasta są takie same.O 16,oo mozna wejść do łożka i miastowi Rajcy mają spokój a ludzie kto ni mi sie przejmuje,najważniejsze aby podatki zapłacili.:mad: :)