PDA

View Full Version : Moderatorzy - informacje i prośba


admin
18-06-2007, 09:53
W związku z nieporozumieniami, jakie mają ostatnio miejsce: Miejsce w Klub Forum Cafe jest dla wszystkich i wszyscy mają równe prawa. Wiem jak bardzo mylący potrafi być tytuł "moderator" powtarzam wiec po raz kolejny że te osoby spełniają akurat na tym forum jedynie funkcję porządkową, polegającą głównie na przenoszeniu postów do odpowiednich dla nich wątków. W pozostałych kwestiach mają dokładnie takie same prawa i "powinności" jak "zwykli" członowie Klubu i nie stanowią żadnej "władzy".

Absolutnie nie zamierzam ingerować w dyskusje między użykownikami Klubu, ani stawać po czyjejkolwiek stronie - mój ogląd sytuacji zawsze będzie bowiem niepełny i taka ingerencja zawsze komuś będzie wydawała się niesprawiedliwa. Mam natomiast propozycję dotyczącą moderowania, szczególnie w działach w których odbywają się najbardziej gorące dyskusje. Oczekuję na chętne osoby, które podjęłyby się moderwania właśnie "niebezpiecznych" działów (ale nie tylko), przy czym zgłaszać nie muszą się same, można je także zachęcić przez propozycję wyrażoną w niniejszym wątku. Wiele osób, które aktywnie tu piszą doskonale zna realia Klubu a przy tym prezentuje zalety bardzo przydatne moderatorom - takie jak spokój czy poczucie humoru. Państwo znają te osoby znacznie lepiej niż ja.

Jednocześnie proszę osoby, które mają zastrzeżenia do dotychczasowej pracy moderatorów o przesyłanie na adres cafe@senior.pl informacji o niewłaściwych ich zdaniem działaniach (nieuprawnionemu przeniesieniu czy skasowaniu wątku lub postu, "nadużywaniu władzy" na forum publicznym etc.). Przypominam jednocześnie, że fora, blogi i dyskusje prywatne w Klub Senior Cafe jeśli nie łamią polskiego prawa, podlegają moderacji jedynie ich założycieli.

Oczywiście, powyższe nie oznacza że dotychczasowi moderatorzy się nie sprawdzili - wręcz przeciwnie, gdyby nie ich praca i poświęcenie czasem całkiem dużej ilości wolnego czasu, mielibyśmy w Klubie straszliwy bałagan. Nikt nie straci swoich uprawnień, a osoby z grona moderatorskiego które chcą objąć swoją opieką większą liczbę działów, proszę także o zgłaszanie się w tym wątku.

Wypowiadać się i proponować może w tym wątku każdy - bez względu na wiek, płeć, staż "internetowy" czy długość obecności w Klubie. Szczególnie zapraszam osoby, które z jakiś względów obawiają się odezwać w innych wątkach.

Serdecznie zapraszam także do zgłaszania uwag na temat samej roli moderatora w Klub Senior Cafe, tego jak ją Państwo chcielibyście widzieć.

Lila
18-06-2007, 11:44
Ja może pierwsza,choć nie boję się wypowiadać nigdzie.Z drugiej strony,jakaż to odwaga potrzebna do wypowiedzi w internecie ?
...żadna.Natomiast wystarczy tylko odrobina empatii i umiejętność puszczania koło uszu jakiś niefortunnych ,według nas ,wypowiedzi.Bo te zdarzały się i zdarzać się będą..A także pamięć o tym,że jakkolwiek poruszamy się w wirtualnym świecie,to po drugiej stronie monitora siedzi żywy człowiek,z krwi i kości.Któremu możemy dopiec,jeżeli chcemy...

I ta chęć była widoczna .Dlaczego ? Dla mnie to zagadka,jak zresztą wiele ludzkich poczynań..

Na pracę moderatorów narzekać nie można,jak mi się zdaje.A wręcz przeciwnie.Ja mam natomiast zastrzeżenia do zagęszczjącej się atmosfery,która ostatnio nieco mi wytrącała ''pióro '' z ręki,a której przyczyna stała się dla mnie jasna,jak słońce odbite od śniegu,po dzisiejszej wypowiedzi Wilhelminy.Bo ja komentarzy w profilach nie czytałam,nie miałam kiedy po prostu.

Fronty- to śmieszne na internetowym forum.Ja myślałam ,że tu będzie taka wirtualna jedna rodzina.I dobrze myślałam,w kontekście organizowania zlotów i spotkań..
Ale nie mam siły mierzyć się z czyjąś małostkową szpilomanią.Bo w realu tyle się dzieje złego,że tu chciałam mieć niejako ''odpoczynek wojowniczki ''..:)
I chyba nie tylko ja...Każdy..

Pozdrawiam -Lila,uważając że moderatora powinna cechować sprawiedliwość i spokój..

Basia.
18-06-2007, 13:16
Podpisuję się "całą sobą" i nie tylko pod postem mojej poprzedniczki :czyli Lili. Od siebie dodam, że szkoda czasu i życia na jakieś "kuluarowe" rozgrywki. Polubmy siebie to jest niezbędne do tego żeby polubić innych, wtedy świat stanie się piękniejszy a my razem z nim.

Malgorzata 50
18-06-2007, 16:02
oraz nie traktujmy tego wszystkiego tak smiertelnie poważnie...amen

tar-ninka
18-06-2007, 16:48
Fronty- to śmieszne na internetowym forum.Ja myślałam ,że tu będzie taka wirtualna jedna rodzina.I dobrze myślałam,w kontekście organizowania zlotów i spotkań..
Ale nie mam siły mierzyć się z czyjąś małostkową szpilomanią.Bo w realu tyle się dzieje złego,że tu chciałam mieć niejako ''odpoczynek wojowniczki ''..:)
I chyba nie tylko ja...Każdy..

Pozdrawiam -Lila,uważając że moderatora powinna cechować sprawiedliwość i spokój..[/QUOTE]
--------------------------------------------------------------------------Masz rację Liluś , ale moderatora powinna cechowac nie tylko sprawiedliwośc i spokój ,ale też kultura i szacunek do osób ,ktore sie wypowiadają na forum ,nie zależnie od tego czy sie wypowiedz podoba czy nie .
Niestety ,o powyższych cechach nie świadczy post zamieszczony w watku " forum dla wybranych" strona 13 post nr.125.
Cytuję:--Z mojej strony na tym kończy się polemika na temat analizowania moich tekstów--http://img259.imageshack.us/img259/664/blog1jezyktl7.gif (http://imageshack.us)
Uważam ze zamieszczenie takiego gifa w tak powaznej dyskusji dotyczącej wizerunku naszego forum /czytają nas setki ludzi/ świadczy o kulturze ,a raczej jej braku , osoby ,ktora to pisała..... i juz mnie nie dziwią te wszystkie posty z ich złosliwosciami i docinkami .No cóż każdy się zachowuje jak potrafi..........Tylko dlaczego musimy to znosić ??

Sanna
18-06-2007, 17:15
Podpisuję się pod tym co napisały Lila,Basia,Małgorzata50 i Tar-ninka
3114

Basia.
18-06-2007, 18:17
Tarninko masz rację nie musimy znosic takich "posunięć", szkoda na to czasu. To wszystko jest żałosne i niesmaczne.

green
19-06-2007, 15:17
Muszę szybko wkroczyć i dać Wam energii do słuchania, czytania wszystkich postów które są zamieszczane na naszym forum, myślę że jedynie ważna i swobodna trybuna przekazywania swoich opinii jaką jest "klub senior cafe" nie powinna być nawet nadzorowana jakąkolwiek instytucją legalną lub nie, myślę że rola moderatorów powinna zależeć od ich własnego sumienia... i oczywiście od opinii większości na danym forum. Ale z tego co widzę to mogę Wam tylko powiedzieć że "nawet w najgorszej kałuży widać odbicie nieba", jest to teza którą stosuję od lat i Ona daje więcej niż mogłem się tego spodziewać. Życzę Wam wszystkim zaangażowanym w tworzenie naszego serwisu
Rozwagi i chwili bycia z sobą... Słonecznie pozdrawiam H.T.

Ewita
19-06-2007, 15:58
:) Podoba mi się to powiedzenie... bardzo! Green - czy mogę je sobie pożyczyć (do stosowania w życiu)? :)

tulpe
27-07-2007, 08:57
Moim zdaniem . moderator powinien,umiec nadac temat.
tym ktörzy lubia szukac zlo. i tym ktörzy robio zle niewiedzac o tym. Niejest to latwe. dogodzic wszystkim. poniewaz ile czlonköw tyle röznych harakteröw.
Zycze nadal wszystkiego co dobre i nieprzejmowac sie . tymi co krytykuja, to bylo i bedzie. to sa ludzie ktörzy möwia tylko z ukrycia . a nie stana oko w oko.

Nika
27-07-2007, 09:13
W tak duzym gronie konflikty zawsze będą się pojawiać,gdyż często emocje biorą górę nad rozsądkiem...ale jestem dobrej myśli.Emocje opadają i znów wszystko wraca do normy.takie male zawirowania dodaja smaczku...moderarorzy powinni być obiektywni.wszak mamy swobodę wypowiedzi w demokratycznym kraju...

tar-ninka
27-07-2007, 14:51
Moim zdaniem . moderator powinien,umiec nadac temat.
tym ktörzy lubia szukac zlo. i tym ktörzy robio zle niewiedzac o tym. Niejest to latwe. dogodzic wszystkim. poniewaz ile czlonköw tyle röznych harakteröw.
Zycze nadal wszystkiego co dobre i nieprzejmowac sie . tymi co krytykuja, to bylo i bedzie. to sa ludzie ktörzy möwia tylko z ukrycia . a nie stana oko w oko.
Miła Tulpe ,moderator nie powinien ,ale moze tak jak i każdy z forumowiczow nadac nowy ciekawy temat . Rola moderatora polega tylko na "sprzataniu "jak to napisał Admin.Moze Ci sie wydawać na podstawie postepowanie jednego z moderatorow ,ze funkcja ta daje specjalne prawa.Nic bardziej mylnego .Zobacz jest nas tu kilku moderatorow ,i kazdy robi / sprzata/ swoje po cichu i bez szumu. Poczytaj dokładnie post nr1 niniejszego watku .My tutaj wszyscy mamy jednakie prawa .Zobacz ile wątkow/tematow / tyle autorow tychze .Jedne watki są ciekawe i zyją ,drugie powoli traca zainteresowanie ,czy poprostu temat sie wyczerpał.i to jest uwazam dobre ,bo swiadczy ze nasze forum żyje .Dobre są i te nasze sprzeczki, czy troszkę ostrzejsze dyskusje .Tak jest w kazdym domu gdzie jest więcej osób ,nie tylko głaskanie po głowkach.Czasami ktos "trzasnie drzwiami"i wyjdzie aby po chwili wrocić,ot jak w domu..Jeżeli masz jaki ciekawy temat ,prosze zakładaj nowy watek .Życzę dobrej zabawy.

an_inna
27-07-2007, 19:25
Weszłam wczoraj na jakieś forum dotyczące telefonów komórkowych. Oni tam przewrotnie nadali swoim moderatorom tytuł "moheratorów"! Jak dobrze, że u nas tak nie jest :)

Alsko
27-07-2007, 19:28
Bo my jesteśmy starszakami
i wiemy, jak się zachować. :-))

Malgorzata 50
27-07-2007, 22:20
Ado tego jestesmy wesolymi staruszkami i upartymi staruszkami z lekka manią seksualna ,ktore żadnym moheratorom sie nie dadzą i snuuuuuja sobie dygresje od dygresji i na tym polega nasz urok i czar .

tar-ninka
27-07-2007, 22:36
Nie dadzą , żadnym , ole!! jak mawia kuma Lila

es55ca
28-07-2007, 20:16
W tak duzym gronie konflikty zawsze będą się pojawiać,gdyż często emocje biorą górę nad rozsądkiem...ale jestem dobrej myśli.Emocje opadają i znów wszystko wraca do normy.takie male zawirowania dodaja smaczku...moderarorzy powinni być obiektywni.wszak mamy swobodę wypowiedzi w demokratycznym kraju...
Jak się zostaje moderatorem?

admin
28-07-2007, 21:35
trzeba się zgłosić do administracji z taką chęcią
ustalamy wtedy działy jakie znajdą się "pod opieką" i już ;)

es55ca
01-08-2007, 21:04
trzeba się zgłosić do administracji z taką chęcią
ustalamy wtedy działy jakie znajdą się "pod opieką" i już ;)
Zainteresuję się bliżej tematem, gdy skończy mi się umowa o pracę.

Honorka1949
01-08-2007, 21:08
To sie kochana spiesz bo juz jest lista kolejkowa.:D

jolita
01-08-2007, 21:15
W razie potrzeby mogę ogłosić licytację na moje miejsce....

Alsko
01-08-2007, 21:44
A co, wysupłałaś się z mamony? Jolitko, jesteś rozrzutna?
:-) :-)

jolita
01-08-2007, 22:16
Jak się nie ma czego to się nie rozrzuca. Po finale licytacji dopiero będę sobie rozrzucać, albo podrzucać....

Ewita
01-08-2007, 22:40
Jak możesz? A toż to niedopuszczalne! A gdzie Twoja moderatorska etyka? Gdzie odpowiedzialność przed historią ludzkości, która stoi i patrzy - i tylko czyha na takie sytuacje? A kto będzie mnie prostował do pionu, jakby co?

jolita
01-08-2007, 23:16
Dla Ciebie do usług jestem poza konkurencją, a w Klubiku tematów tyle, że niestety dla wszystkich wystarczy (a pomarzyć nie można?).4594

Anielka
01-08-2007, 23:28
Jolitko,czy Ty czasami nie potrzebujesz jakiegoś kopa.Co za myśli Ci do Głowy przychodzą,jakieś licytacje na Twoje miejsce, a kto inny jest w satnie poradzić sobie z taką rozbrykana grupa.No moze jeszcze Tar-ninka.Daj spokój,ani nawet nie myśl o tym.A jak potrzebujesz od nas odpocząć to powiedz jak człowiek człowiekowi,dziewczyny mam Was dość,dajcie odpocząć.No to pomyslimy,moooooooooooooże damy.Spokojnej nocy i kolorowych snów.4598

Dzidka
02-08-2007, 07:09
Jolitko,nie rób nam przypadkiem tego.Jesteś poza konkurencją i chyba Ci chodziło naprawdę o uznanie i komplementy.Pa.
Zmroziłaś mnie tą sugestiąhttp://www.obrazki.info/miniatury/kwia_0921011184.jpg

Nika
02-08-2007, 07:27
Jolita,czyżbyś dostala ciekawsze propozycje...?Gadaj zaraz o co Ci tak naprawdę chodziło,gdy pisałas ten post?

es55ca
03-08-2007, 19:11
W razie potrzeby mogę ogłosić licytację na moje miejsce....
Gdzie można na ten temat poczytać? Z tą licytacją to pewnie żart. Może temat jest z gatunku delikatnych i nie wypada tak się dopytywać? Nachodzą mnie różne wątpliwości i niejasności związane z pracą moderatorów. I nie chodzi mi tylko o klub.senior. Ogólnie ten temat mnie interesuje.

jolita
03-08-2007, 19:40
Oczywiście, że chodziło mi o komplementy... Zaspokoiłyście moje oczekiwania - dziękuję. 4678

p.s. zawsze stawiałam jakość nad ilościa....

Nika
03-08-2007, 20:13
Tak własnie podejrzewałam,Jolito,że naszła Cię chęć na głaskanie po głowie.Córcia w takich sytuacjach zawsze mówiła-mamusiu,zrób mi "moje,moje..sloneczko" i nastawiala sie do głaskania.

admin
04-03-2009, 20:51
Przypominam, że moderatorzy mają uprawnienia wyłącznie w "swoich" działach. Aby sprawdzić, kto jest uprawniony do moderowania w danym dziale należy spojrzeć na dół strony ze spisem wątków w danym dziale, na przykład tu: http://www.klub.senior.pl/f-roznosci-121.html są wyszczególnieni moderatorzy działu różności w liczbie 4 osób. Spisy te zawierają WSZYSTKICH moderatorów danego działu i do nich należy się zwracać w kwestiach związanych z moderowaniem w danym dziale, do nich też docierają zgłoszenia nadużyć. Bez względu na to, czy ktoś ma przy nicku ikonkę moderator czy nie jeśli moderuje dany dział - jest widoczny na liście moderatorów.