PDA

View Full Version : Prosta w obsłudze komórka

ewap
19-06-2007, 08:41
Przeszukałam forum i ten wątek chyba tu najlepiej pasuje. Poszukuję modelu komórki z dużym wyświetlaczem i dużymi przyciskami. Czy możecie mi Państwo coś polecić

Kundzia
19-06-2007, 09:01
Najprostszą w obsłudze komórką jest Nokia./przynajmniej dla mnie/Z nowych komórem mało jest takich co by i ekran był duży i klawiatura.Mój mąż ma Nokie 3100 i nie zamieni jej na inną,ja mam 6020 z tych nowszych ale wyrażna klawiatura i widoczny dobrze ekran.

elizka
19-06-2007, 09:21
Najprostszą w obsłudze komórką jest Nokia./przynajmniej dla mnie/Z nowych komórem mało jest takich co by i ekran był duży i klawiatura.Mój mąż ma Nokie 3100 i nie zamieni jej na inną,ja mam 6020 z tych nowszych ale wyrażna klawiatura i widoczny dobrze ekran.
W mojej rodzinie młodzi i starzy też preferują nokie .

emka46
19-06-2007, 09:23
Samsung E250 ma duży wyświetlacz,trochę gorzej z przyciskami.W starszych modelach Nokii są duże wygodne przyciski.Miałam model 3510i i można było zmieniać wielkość liter przy pisaniu sms-a.Nie musiałam używac okularów.Ale też jest chyba ważne,jakich funkcji sie używa.Na stronach Orange czy Ery jest duży wybór telefonów i ich opis.3134

Kundzia
19-06-2007, 09:28
Popieram Emkę też miałam Nokię 3510i,/ale rozbiłam/,na niej nawet w nocy można pisać ,dobrze podświetlona klawiatura.Równie dobrta jest Nokia 3510, tylko nie ma kolorowego wyświetlacza

emka46
19-06-2007, 09:33
Udało Ci sie ją rozbić?Ja mam jeszcze dwa egzemplarze,które przeżyły upadki na beton,kafelki,jedną przejechał samochód.Trzymam je awaryjnie,bo zdjełam z nich simlocka i czasami używam w innych sieciach.

Kundzia
19-06-2007, 09:42
Udało Ci sie ją rozbić?Ja mam jeszcze dwa egzemplarze,które przeżyły upadki na beton,kafelki,jedną przejechał samochód.Trzymam je awaryjnie,bo zdjełam z nich simlocka i czasami używam w innych sieciach. W domu mam przezwisko "człowiek demolka"potrafię zniszczyć rzeczy niezniszczalne.Powodem tego jest mój wzrok.

Honorka1949
19-06-2007, 12:52
Ja rowniez polecam Nokie 3510.Jest bardzo prosta w obsludze i ma czytelne litery.Nie ma wprawdzie aparatu fotograficznego ale przeciez nie o to chodzi.

Basia.
19-06-2007, 16:14
Wszystkie Nokie są bardzo proste w obsłudze, polecam Nokię 1600. Jest to coprawda telefonik bez aparatu i innych bajerów ale bardzo dobry.

malgos651
19-06-2007, 17:07
;) popieram nokie dla mnie to wazne jest tylko odbieranie i wysylanie sms im wiecej bajerow tym wiecej gorzej

Sanna
19-06-2007, 17:15
Większość wypowiedzi jest za nokią ja z męzem też mamy nokie ja mam 3510 a mąż 1600 i jesteśmy bardzo zadowoleni a wcześniej mieliśmy chyba 31003139

Wilhelmina
20-06-2007, 00:52
O kurcze. A ja tak lubię te wszystkie bajery. Mam Nokie 6600 czteroletnią i cierpnę bo trzeba ją jednak zmienić. Na innego bajera.

Basia.
20-06-2007, 01:16
O kurcze. A ja tak lubię te wszystkie bajery. Mam Nokie 6600 czteroletnią i cierpnę bo trzeba ją jednak zmienić. Na innego bajera.
W chwili obecnej zamierzam wymienić telefon kupiony miesiąc temu na model z lepszym aparatem fotograficznym, jeszcze się waham bo sama wiem że jest to debilne ............ ale mnie korci.

Wilhelmina
20-06-2007, 01:24
Debilne, nie debilne. Jeszcze ją doładowałam większą pamiecią, więc już jest jak maszyna. I tak lubię bajery.

Basia.
20-06-2007, 01:29
Wymienię, mam upatrzone telefoniki na Allegro i kupię sobie telefon z aparatem 3,2 Mg pix. Zalicytuję rano.

Wilhelmina
20-06-2007, 01:45
Jasne Basiu. Żyje się raz, to czemu nie korzystać jak można. Ty wiesz ile razy ja moim zrobiłam fajne naprawdę zdjęcia, jak aparatu akurat nie miałam. Nawet kodak porobił z nich odbitki i jakość dał jako <dobra>. Teraz mi się marzy ta z telewizją. Muszę się do niej przymierzyć.

Basia.
20-06-2007, 01:50
Jaki model masz na myśli Urszulko?

Wilhelmina
20-06-2007, 01:58
Teraz pytasz? Muszę w Komputer Świat sprawdzić. Tam ją opisywali. Jutro Ci powiem.

emka46
20-06-2007, 07:36
Też lubię bajery w komórce.Od roku mam Motorollę V 360Ma kartę pamięci 512 MB,pamięć wewnetrzną 5 MB,dostęp do internetu/ale nie korzystam,dopiero zacznę/ i dużo innych funkcji.Mąż ma Samsunga E 250 też z dostępem do internetu.Ale mimo wszystko przy nastepnej zmianie telefonu wrócę do Nokii.

hannabarbara
20-06-2007, 08:32
Nie lubię swojej noki! Kręci mi się klawisz do przewijania z klawiszem górnym,bo często bywam osobą roztrzepaną. Zazdroszczę mężowi Sony Ericsona, bo mu się wyświetla od razu wiele opcji i bez przewijania może wybrać tę właściwą. O bajerach nawet nie myślę, gdyż im jest ich wiecej, tym łatwiej wszysko pokręcić.

Kundzia
20-06-2007, 08:36
W chwili obecnej zamierzam wymienić telefon kupiony miesiąc temu na model z lepszym aparatem fotograficznym, jeszcze się waham bo sama wiem że jest to debilne ............ ale mnie korci.
Basiu a nie lepiej kupić malutki aparat cyfrowy? komórką takie dobre zdjęcia nie wychodzą.

Sanna
20-06-2007, 20:24
Basiu a nie lepiej kupić malutki aparat cyfrowy? komórką takie dobre zdjęcia nie wychodzą.
Lucynko na pewno masz racje ale aparatu się stale ze sobą nie nosi a komórkę tak.Dlatego wygrywa komórka.
3148

Wilhelmina
20-06-2007, 20:40
Jasne, że masz rację Sanno. Komórkę mam zawsze i wszędzie, dlatego te z dobrym aparatem i dużą pojemnoscią są dla mnie cenne.

Wilhelmina
20-06-2007, 20:43
Kundziu - ja zrozumiałam, ze Twoje zdjęcia, np z ogródka, są robione komórką. Jeśli mam rację, to sama widzisz, że dobra komórka, wcale nie jest zła.

krise1
20-06-2007, 20:51
Dziewczyny jakość zdjęć, zależy od wbudowanego aparatu. Jeśli komórka ma aparat cyfrowy, to zdjęcia są takie jak z aparatu cyfrowego,a jeśli ma aparat cyfrowy VGA to zdjęcia zą złej jakości.

Basia.
20-06-2007, 21:00
Kundziu, mam dobry aparat cyfrowy Sony DSC-H2 ale wymiana komórki mnie korci jak nie wiem co.

Kundzia
20-06-2007, 22:40
Kundziu - ja zrozumiałam, ze Twoje zdjęcia, np z ogródka, są robione komórką. Jeśli mam rację, to sama widzisz, że dobra komórka, wcale nie jest zła.
Masz rację,faktycznie tylko komórka robię zdjęcia,ale nie zawsze wychodzą ładne,choć nie wiem od czego to zależy.

Basia.
25-06-2007, 00:29
Lucynko jakość zdjęć zależy od rozdzielczości aparatu, warunków pogodowych, oświetlenia itd. Ja kupiłam nową komórkę z lepszym aparatem , jutro odbieram.

Kundzia
25-06-2007, 08:41
Lucynko jakość zdjęć zależy od rozdzielczości aparatu, warunków pogodowych, oświetlenia itd. Ja kupiłam nową komórkę z lepszym aparatem , jutro odbieram.
Napisz jaką masz nową komórkę.Moja robi takie zdjęcia jak zamieściłam w fotografowaniu,może nie najlepsze ale pamiątka zostanie.We wrześniu kończy mi się abonament i będę brać nowy telefon,nie wiem jaki czy zostać przy Nokii czy zmienić.

Basia.
25-06-2007, 21:58
Ostatnie zdjęcia robione komórką i zamieszczone w wątku fotograficznym robiłam Sony Ericsonem K310i. Dzisiaj odebrałam Sony Ericsona K750i, aparat w tym telefonie ma rozdzielczość 2mpix. Miałam kupić Sony Ericsona K800i z aparatem 3,2 mpix ale doszłam do wniosku że nie warto bo aparat w telefonie to nie to samo co aparat fotograficzny. Przez cały czas byłam wierna Nokii, teraz przerzuciłam się na Sony Ericsona.

Pawel
10-09-2007, 20:44
Hej

jest komóra dla Seniorów, specjalna, prosta w obsłudze.

Tu ją znalazłem:

http://www.SeniorSklep.pl

Wogóle super sklepik, fajnie zrobiony, produkty naprawdę ekstra.

:)

chickita
10-09-2007, 21:11
Pawełku aleś dowalil teraz. Ewap chciał tylko komórke łatwą w obsłudze a ty mu zaraz z grubej rury, ze taka komórka dla seniorów.:D (hihihi) To teraz atak dyskryminacji wiekowej w telefonii komorkowej uruchomiłeś.Nie stanowi, pośmiałam sie. Co do watku. Polecam Nokię (wcześniej juz opisywane) lub sony ericson T630, duzy wyswietlacz, łatwa obsługa ale nie do końca spelnia wymagania poszukujacego bo ma klawiszki średniej wielkości. :)

emka46
10-09-2007, 21:44
Chyba nie jesteśmy aż takimi seniorami.Brrr smutna perspektywa.I czarne myśli po przeglądnięciu ofert.

bogda
10-09-2007, 21:47
No teraz to się uśmiałam, wszyscy myślą że my jesteśmy jakieś zacofane ramole i nie poradzimy sobie z komórką, a cóż w niej jest takie skomplikowane, czytać umiemy, pisać też...i wszystko jasne...

Alsko
11-09-2007, 09:16
Jeśli ktoś ma kłopoty ze wzrokiem lub ruchomością łap - to szuka czegoś takiego, jak >komórka dla seniorów<. Tylko ta cena!!! Onaż też dla seniorów?

Okularów używam do czytania sms-ów, resztę robię na pamięć i jakoś trafiam :) chociaż jest taka bardziej miniaturowa.
Mam nokię 2610 (za złocisza przy wymianie abonamentu), bez aparatu i się wściekam, bo aparat dobra rzecz. A bajery... Lubię, wszystko, co nowe. Lubię się bawić ucząc, hihihi :D

hannabarbara
11-09-2007, 09:39
To oferta dla XXXL-seniorów. A my tu L lub XL. Pozdrawiam! Ikselka

Alsko
11-09-2007, 09:47
Haniu, niekumata dziś jestem!!!
Pozdrawiasz jakiegoś Ikselka? Czy jesteś Ikselka?
Jeśli to ostatnie, to dla mnie skali nie starczy :-)))

Pawel
11-09-2007, 21:07
Komóra rzeczywiście dla ludzi starszych, ale czemu od razu "czarne myśli" ??

Znalazłem sporo fajnych rzeczy - już nawet dzieciakom wysłałem jaki prezent mają kupić :)

http://www.seniorsklep.pl/product_info.php?cPath=1_17&products_id=62

A jeśli chodzi o komórkę, to Nokia 6310 najlepsza !!

Tylko nie wiem czy jeszcze w ofercie operatora jakiegoś.

Basia.
11-09-2007, 21:10
To oferta dla XXXL-seniorów. A my tu L lub XL. Pozdrawiam! Ikselka
ja jestem M i taka komórka za taką kasę /w tym sklepie/ jest dla XXXXXXXXXL-seniorów.

hannabarbara
11-09-2007, 21:21
Gwoli wyjaśnienia! XL- to ja, wiekowo, bo wagowo to różnie. Metkowanie w Polsce jest obłędne. Mierzyłam fajny sweterek. Rozmiar XL. Za ciasny. Wzięłam centymetr, zmierzyłam obwód bioder. Było 48x2. Ja się pytam, czy 96 centymetrów to XL?

Basia.
11-09-2007, 21:29
Gwoli wyjaśnienia! XL- to ja, wiekowo, bo wagowo to różnie. Metkowanie w Polsce jest obłędne. Mierzyłam fajny sweterek. Rozmiar XL. Za ciasny. Wzięłam centymetr, zmierzyłam obwód bioder. Było 48x2. Ja się pytam, czy 96 centymetrów to XL?
To nie XL HaniuBasiu, ja pisząc M miałam na mysli samopoczucie psychiczne bo wiekowo .......... nie powiem jaki mam rozmiar.

hannabarbara
12-09-2007, 00:32
Cieszę się Basiu z Twojego dobego samopoczucia. Na swoje też nie narzekam,. Przyłączam się do Ciebie, przyznając sobie M.

Dzidka
12-09-2007, 09:01
Uważam, zwracam się do Pawła, że najprostsza w obsłudze komórka to taka, jaką miała moja babcia...na węgiel.
Innych prostych nie uznaję.Jeśli ktoś umie obsługiwać komputer, to żadna filozofia komórkowa mu nie straszna.

http://isklep.net/images/gsm/gsm_TELSA1KOM0003.jpeg

Pawel
12-09-2007, 11:25
Dobrze, to chcecie mi powiedzieć że taka komórka z dużymi klawiszami jest nikomu nie potrzebna ??

Jeśli tak, to mocno się mylicie !!

Jest mnóstwo ludzi starszych, którzy nie są już tak sprawni jak dawniej, nie mają tak świetny wzrok, czy słuch. Korzystanie z komórki jest dla nich problemem. Sam znam kilka osób które z takiej komóry mogłyby skorzystać :)

Pozdrawiam

Basia.
12-09-2007, 12:23
Dobrze, to chcecie mi powiedzieć że taka komórka z dużymi klawiszami jest nikomu nie potrzebna ??

Jeśli tak, to mocno się mylicie !!

Jest mnóstwo ludzi starszych, którzy nie są już tak sprawni jak dawniej, nie mają tak świetny wzrok, czy słuch. Korzystanie z komórki jest dla nich problemem. Sam znam kilka osób które z takiej komóry mogłyby skorzystać :)

Pozdrawiam
jest potrzebna, zaraz zobaczę ile ona kosztuje na Allegro bo w tym sklepiku to liczą sobie nieźle. Za te pieniądze można mieć super komórkę nie tylko z dużym ekranem i klawiaturą ....... ale i aparatem fotograficznym, radiem, odtwarzaczem Mp3. A jeżeli ktoś ma słaby wzrok to są przecież okulary i pisanie albo odczytywanie nie będzie stanowiło problemu.

Wilhelmina
12-09-2007, 12:36
Do Pawla,z komorką narazie radzę sobie doskonale. Nawet wręcz lubię dziwne i jeszcze dziwniejsze. Dziękuję Ci natomiast za wynalezienie tego sklepu.JEST TAM WIELE INNYCH CIEKAWYCH RZECZY.

Pawel
12-09-2007, 12:52
A wiecie co.

Zróbmy taki eksperyment. Niech każdy zapyta ludzi starszych, takich powiedzmy 70+, czy mają komórę?

No i dlaczego nie mają??

Co by sobie cenili najbardziej ??

Ja dzisiaj zapytam babcie sąsiadke: czy potrzebne by jej były aparaty 3 mega piksela i odtwarzacz mp3 :D

Czy może bardziej cytuje : "Najbardziej istotną funkcją dla Seniorów, jest wbudowany system bezpieczeństwa, który aktywować można przyciskając dłużej jeden z trzech głównych klawiszy. Telefon wtedy automatycznie wyśle wiadomość tekstową SMS, do trzech, wcześniej zdefiniowanych osób z prośbą o pilne oddzwonienie.
UWAGA ! Gdy tylko ktoś do nas zadzwoni, a funkcja alarmu będzie aktywowana, telefon sam - automatycznie odbierze połączenie i przełączy rozmowę w tryb głośnomówiący."

Bo to, moim zdaniem, jest fajna funkcja.

Komóra troche droga, prawda, ale na allegro nie ma. Poza tym wbrew temu co dużo ludzi myśli - komórki nie są za złotówkę :)

giaxa
03-10-2007, 22:55
A ja polecam wam Motorolę F3. Nowy kosztuje w tej chwili ok. 120 zł na Allegro (bez simlocka) i jest tzw. "prostym telefonem" do dzwonienia i sms-owania, wytrzymującym podobno 16 dni bez ładowania lub 500min. rozmowy...

Tu sobie o niej poczytajcie:
http://www.fkn.pl/6,3685,1406365,1,1,artykul.html
http://www.fkn.pl/6,3685,1406365,1,2,artykul.html

UWAGA: Pierwsza partia na polskim rynku miała oprogramowanie z błędami, więc polecam go updat-ować zaraz po kupieniu.

Jak już ją dostanę to napisze wam wiecej :)

baburka
04-10-2007, 04:37
Nie ma takiej. Sprawdziłam, wiem coś o tym. Gdyby nie dzieci, dawno bym się pozbyła niewygodnego sprzętu. Ja kręcę, a on dostarcza, chce chce. :D

giaxa
09-12-2007, 21:32
No i mam go już od 2 miesięcy... Faktycznie, ma tylko najprostsze funkcje, które są podpowiadane głosowo. Generalnie obsługa prosta jak drut. Telefon dla niewymagających. Nie polecam dla sms-owiczów, bo wprawdzie litery duże, ale do odczytu tylko w jednej linii. Świetna, trwała obudowa, duże przyciski i mocna antena zadowolą na pewno osoby starsze. Niedoskonałe podświetlenie ekranu utrudnia obsługę w ciemnościach... Pozdrawiam
giaxa

Malgorzata 50
09-12-2007, 22:59
Pawel widzę ,ze te nowoczesne seniorki zniechęcily .Komorka,ktorą polecasz, dla osoby starszej i żle widzacej jest super -pod warunkiem...że dostanie ją w prezencie od wnuczka

Stefan
28-07-2008, 23:48
Do Basi. Rozumiem Pawła. Gdy mówi o korzystaniu z komórki, myśli m.in. o odczytowaniu. Dla tych co mają słaby wzrok są przecież okulary?. W tym właśnie sęk (jak powiedział nie odżałowanej pamięci E.Dziewoński). Okularów zawsze się szuka. Lub są poza zasięgiem. Powiesz: na sznureczku nosić. Tak. Jednak problem pozostaje - trudności z odczytywaniem (np. godziny). Pozdrawiam.

Basia.
28-07-2008, 23:51
Do Basi. Rozumiem Pawła. Gdy mówi o korzystaniu z komórki, myśli m.in. o odczytowaniu. Dla tych co mają słaby wzrok są przecież okulary?. W tym właśnie sęk (jak powiedział nie odżałowanej pamięci E.Dziewoński). Okularów zawsze się szuka. Lub są poza zasięgiem. Powiesz: na sznureczku nosić. Tak. Jednak problem pozostaje - trudności z odczytywaniem (np. godziny). Pozdrawiam.
różnie to wygląda w rzeczywistości. Pozdrawiam.

Zofia_57
01-12-2008, 09:25
Ja tez polecam Nokie 1600. Dostalam ją od córki. Kupiła mi ją w Carrefourze. Jestem bardzo zadowolna. Mojej wnuczce zdarzało sie ją upuścić, a ona wciaż działa bez zarzutu.
Pozdrawiam
Zofia

basia73
01-12-2008, 09:47
Ja również jestem zadowolona z Nokii a najbardziej z tego, że nie muszę już nosić aparatu fotograficznego i kamery gdyż wszystko mam w komórce.

Alsko
01-12-2008, 09:57
Ja też jestem zadowolona z Nokii. Jest tam taka usługa, że za 10 zł m-cznie można rozmawiać z wybraną osobą 24/h. Basiu, a co usługa ma wspólnego z marką telefonu?
To jest usługa operatora.

Też jestem zadowolona z Nokii :) bo nie ja za nią płaciłam :D
Chociaż wolałabym, żeby to był nowszy model. Przydałby mi się aparat i klawisz "bezpieczeństwa".

largetto
01-12-2008, 13:18
ja polecam samsunga E250, jest czytelny, ma w miarę duże klawisze, dobre podświetlenie i "wszystko ma" :)

elizka
15-03-2009, 15:22
Znowu problem!Kończy mi się dwuletnia umowa,czas podpisać nową.Nie mam problemu z wyborem sieci,bo rodzinnie jestem obstawiona w jednej,w której dadzą mi za abonament 55zł miesięcznie nieograniczone gadanie z pięcioma osobami/np.3 w tej sieci i 2 stacjonarne/,a do tego dużo minut na inne sieci,jakby co.
Jednak wypada wymienić starą wysłużoną Nokię na nowszy model.Oferta jest przeogromna,a ja patrzę jak sroka w gnat i nie wiem....
Kupiłam" po naradzie" w naszym klubie aparat fotograficzny i kilka innych rzeczy ,z których jestem zadowolona.
Wskoczyłam na wątek o komórkach,ale opinie dotyczą starszych modeli.
Czy mogę prosić o pomoc i podpowiedzi? Lubię nokie i spośród takich szukam.Mogę dopłacić ,aby tylko mieć duży wyświetlacz ,jakiś aparat,no i nie wstydzić się przed koleżankami,że jeszcze wciąż noszę "cegłę".Gps niepotrzebny.Czy może ktoś mi poradzi?

emka46
15-03-2009, 17:19
Mam LG KU990.Trochę duzy,ale moge obsługiwać go bez okularów.Jedyna wada wg mnie,to niezbyt mocna bateria,ale cos za coś.Gdy przestałam sie nim bawic,nie jest źle.
Ma duży wyświetlacz,ekran dotykowy,obsługa podobna do Nokii . I dobry aparat fotograficzny.

elizka
15-03-2009, 17:52
Dzięki emko,zaraz go sobie pooglądam w przeglądarce.

Basia.
15-03-2009, 18:24
zawsze korzystałam z Nokii, teraz przesiadłam się na Sony Ericssona C902 i jestem bardzo zadowolona z tego telefonu.

elizka
16-03-2009, 10:07
Dzieki Basiu za odpowiedż,tez zobaczę twoja zabaweczkę.
Mnie proponują za złotówkę nokię 6300 albo 2680,ale mam prawo do własnej decyzji i to mi sie podoba.

Właśnie czytam jakie ten sony ma opinie,są zachęcające,nawet bardzo
http://cokupic.pl/opinie/Sony-Ericsson-C702/00f30c16c808a95a

emka46
16-03-2009, 10:43
Córka ma tego ericssona i jest zadowolona.

aannaa235
16-03-2009, 11:11
Mam Nokię 6300,,, jest prosta w obsłudze jak wszystkie nokie.
Jestem bardzooooooooooo zadowolona.

elizka
17-03-2009, 13:36
Aannoo!
Widzę Twoje duże zadowolenie,dzięki.
Tak w ogóle to mam coraz większe dylematy,ale teraz jak wejdę znowu do "saloonu" z komórkami ,to wyrecytuję ,które mi maja podać przed nos ,a nie będę strzelać oczami po półkach.Pan mi podpowiada.."no,dla przeciętnego człowieka to może ta...no i ta..."a ja go zastrzelę,hi,hi..
Ja, przeciętna,no nie!

elizka
02-04-2009, 18:40
Mam już nowiutką komórkę.Wybrałam nokię 6300,całą czarną.Bardzo mi pasuje.Nie ma problemów z obsługą,litery mogą być duże,nawet okularki niepotrzebne,dzwonki głośne,chociaż poszukam sobie jeszcze ciekawszych.Ma radyjko,dyktafon,świetny aparat do fotek,duży wyświetlacz,no naprawdę jest bardzo....ma też wejście do Internetu i dużo innych sztuczek,które dopiero pomalutku poznam.Jest cienka,obudowę ma metalową.Jedyne co mnie martwi to bateria jakby krócej trzyma,ale może po tzw.formatowaniu się polepszy.Najfajniejsze jest to ,że w salonie plusa,panienka cierpliwie mi tłumaczyła obsługę,a potem wyjęła z kieszonki własną komórkę-taka samą jak ta moja nowa.To mnie ostatecznie przekonało.Ciekawe tylko ile będę dodatkowo płacić rachunki po tych moich zabawach i próbach?

Aannoo!Miałaś rację!

leluri
13-04-2009, 00:02
jestem szczęśliwą posiadaczką LG od kilku dni, nie mogę znaleźć polskich liter, czy ktoś może mi podpowiedzieć? trochę głupio wyglądały świąteczne sms-y:mad:

gerd
13-04-2009, 06:33
Nie wiem co masz na myśli - "polskie litery". Czy chodzi o znaki "Diakrytyczne"? tzn. o: ą-ż-ś itp ? - to się tym nie przyjmuj, ponieważ używając tych znaków, płaci się za SMS-y więcej. Jeśli pomimo tego nadal tego chcesz, to należy więcej razy daną literkę nacisnąć i będzie dobrze. Np. aby wpisać "ą"lub "ę",to naciskamy : "a" 2 razy albo "e" 2 razy (ale krótko jeden raz - za drugim) i po sprawie. Próbuj

leluri
14-04-2009, 06:44
:) Gerhatku dzięki, znalazłam,
w moim telefonie znaki polskie - diakrytyczne są po cyferkach. np. a,b,c,2,ą,ć itd. po przeczytaniu twojego postu drogą eksperymentu odkryłam.. wiem,że sms jest droższy,ale niektóre wyrazy troszkę tracą sens, wiesz o co chodzi, prawda?
pozdrawiam wiosennie :)

gerd
14-04-2009, 09:20
:) Gerhatku dzięki, znalazłam,
w moim telefonie znaki polskie - diakrytyczne są po cyferkach. np. a,b,c,2,ą,ć itd. po przeczytaniu twojego postu drogą eksperymentu odkryłam.. wiem,że sms jest droższy,ale niektóre wyrazy troszkę tracą sens, wiesz o co chodzi, prawda?
pozdrawiam wiosennie :)

Cieszę się ze mogłem się na coś "przydać", rozumiem. również o co chodzi.
Pozdrawiam.

zynagra
14-04-2009, 10:11
witam i proszę po7 latach dowiaduję się że za znaki diaktryczne trzeba płacić więcej .ja używam ich od początku ,jak to dobrze zajrzęć sobie tu i tam i dowiadujesz się tylu ciekawych rzeczy.ja mam sony erikson k 750 i.jest dobry ma wiele funkcji nawet latarkę,bateria nie wiem czy to długo ,bez zabawy tzn słuchania muzyki,innych trzyma do 5dni.niedługo będę wymieniać i też chciałabym posłuchać dobrych rad.
pozdrawiam wszystkich.http://www.beruska8.cz/legracnianimovane/legracni1/69.gif

gerd
14-04-2009, 15:23
witam i proszę po7 latach dowiaduję się że za znaki diaktryczne trzeba płacić więcej .ja używam ich od początku ,jak to dobrze zajrzęć sobie tu i tam i dowiadujesz się tylu ciekawych rzeczy.ja mam sony erikson k 750 i.jest dobry ma wiele funkcji nawet latarkę,bateria nie wiem czy to długo ,bez zabawy tzn słuchania muzyki,innych trzyma do 5dni.niedługo będę wymieniać i też chciałabym posłuchać dobrych rad.
pozdrawiam wszystkich.http://www.beruska8.cz/legracnianimovane/legracni1/69.gif

To płacenie więcej, oznacza przynajmniej - 2 razy więcej.

zynagra
16-04-2009, 18:16
dzięki gerhatku za wyjaśnienie,ale mieszczę się w abonamencie jest okey.ale jakoś nie ma odzewu tzn opini na temat komórek ich zalet i wad .może ktoś ma uwagi i napisze coś na ten temat.

elizka
16-04-2009, 18:45
Moja nowa nokia 6300 ma dyktafon,owszem,ale tak nagrywa,że wcale tego nie słychać-no i po co to!!!To pierwszy"negatyw" tego telefonu.A!Wejście do kabla do koputera jest marne,żle się otwiera,no i taki kabelek trzeba kupić oddzielnie,za ok.25 zetów.

krystynacz46
16-04-2009, 19:18
Nie posiadam telefonu komórkowego , czy jest jeszcze ktoś taki ?

Alsko
16-04-2009, 20:14
/.../ ale jakoś nie ma odzewu tzn opini na temat komórek ich zalet i wad .może ktoś ma uwagi i napisze coś na ten temat.
Może dlatego, że nie każdy szuka prostej w obsłudze? A taki jest tytuł wątku :D
Mnie się coś porobiło i zakodowało na amen w głowie, że telefon komórkowy to ma być Nokia. Więc mam taką, a nie inną. To po pierwsze.
A po drugie - kieruję się jednak ceną. A że portfel emerycki - to i telefon z tych tańszych. Ale gadać i wysyłać wiadomości mogę, więc nie narzekam :)

martunia
16-04-2009, 20:33
Ja lubię Motorolę.
Właściwie to nie wiem , dlaczego.
Może dlatego, że ma duży wyświetlacz, a ja ślepok trochę jestem.
Sms-ów raczej nie piszę bo leń jestem.
Wolę zadzwonić bo szybciej.

leluri
16-04-2009, 20:49
mam LG, poprzednio prościutką Nokie. chciałam Nokię,ale pan w salonie powiedział,że ma małą czcionkę,więc jest LG K550. najwięcej korzystam z terminarza-świetna opcja.
dzisiaj wnuczka biegała na czas mierzony stoperem:) .
jest dyktafon, ale jak napisała Elizka też cicho nagrywa. spisuję na listę co mi się nie podoba i pójdę w wolnej chwili do salonu na korepetycje. np nie mogę znaleźć zera do sms, dzisiaj próbowałam napisac datę:mad:

elizka
16-04-2009, 20:57
W mojej nokii jest czcionka extra!Ma trzy rozmiary-do wyboru,dla mnie duża!Bez okularów daje radę zobaczyć.To jest fajne.Dyktafon nie jest dla mnie ważny.Ona ma metalową obudowę,to też mi się podoba.Robi świetne fotki.Jednak nie umiem jeszcze zapisywać zdjęć w foldery i jakoś zapisują się w pamięci.Muszę to pokonać.

Alsko
16-04-2009, 21:01
/.../ spisuję na listę co mi się nie podoba i pójdę w wolnej chwili do salonu na korepetycje. np nie mogę znaleźć zera do sms, dzisiaj próbowałam napisac datę:mad:

Zero powinno być tam, gdzie spacja. Trzeba dłużej przytrzymać klawisz.

leluri
17-04-2009, 21:29
Zero powinno być tam, gdzie spacja. Trzeba dłużej przytrzymać klawisz.
no i jest , dzięki Alsko

Malwina S.
02-02-2011, 09:45
takie telefony cegły są ostatnio ponoć bardzo modne ;-)
syn kupił mi telefon dla seniorów z wielkimi przyciskami i takim dużym z napisem SOS pośrodku Barel S201 się nazywa i działa jak trzeba. Pozdrawiam

Lusia
02-02-2011, 10:33
Znam adwokata który dostał komórkę od dzieci ale nie umie obsługiwać i nie chce się nauczyć. Komórka leży w biurku!!

slava
02-02-2011, 17:08
Też znam panią adwokat, która na rozprawie nie umiała wyłączyć komórki i musiała pomagać jej klientka. Był ubaw.

Janczar
02-02-2011, 18:24
Też znam radcę prawnego, który nie używa tel. kom. i się tym szczyci.;)
Ja uważam, że komórka jest dla mnie a nie ja dla komórki, więc jak jestem dostępny pod tel. stacjonarnym to komórka jest najczęściej wyłączona. Jak jestem na dworze to komórka jest włączona (nie zawsze):D
Pozdrawiam
Czarek

slava
02-02-2011, 18:29
Ja za to jestem otwarta na wszystkie nowiny techniczne. W dzisiejszych czasach, nie rozumiem jak ktoś nie potrafi wykonać prostych czynności jak włączyć lub wyłączyć komórkę.
Przecież nie trzeba od razu kupować bardzo skomplikowanej.
Odkąd dostęp do komórki stał się dostępny dla każdego, pozbyliśmy się telefonu stacjonarnego , gdzie trzeba płacić abonament za to tylko,ze posiadasz telefon.

Malwina S.
04-02-2011, 09:48
Ja za to jestem otwarta na wszystkie nowiny techniczne. W dzisiejszych czasach, nie rozumiem jak ktoś nie potrafi wykonać prostych czynności jak włączyć lub wyłączyć komórkę.
Przecież nie trzeba od razu kupować bardzo skomplikowanej.
Odkąd dostęp do komórki stał się dostępny dla każdego, pozbyliśmy się telefonu stacjonarnego , gdzie trzeba płacić abonament za to tylko,ze posiadasz telefon.

zwłaszcza osoby jeszcze aktywne zawodowe, które z racji wieku maja problemy ze wzrokiem, powinny zaopatrzyć się w tego typu telefon z olbrzymimi klawiszami, głośnymi dzwonkami, dużym wyświetlaczem i zdefiniowanym przyciskiem SOS

w końcu wiele osób po 60 jeszcze pracuje, co z nimi w takim razie?

slava
04-02-2011, 11:42
Malwinko, zgadzam sie seniorowi, nie jest potrzebny telefon, który robi zdjęcia itd. Telefon ma tak jak napisałaś, mieć funkcje potrzebne seniorowi.

kawusia
04-02-2011, 12:33
Zgadzam się z Elizką i Malwiną S.co do komórek dla seniorów.Wiem na własnym przykładzie,kupiłam wypasioną komórkę i owszem ma aparat,dyktafon,wideo i różne bajery,ale żeby to wszystko opanować,to muszę się solidnie przyłożyć.
Wzrok mam dobry,czytam i piszę bez okularów,ale pamięć co do czynności w komórce,a jest ich bardzo dużo po prostu zapominam.
Musiałabym co dzień ćwiczyć,a po dłuższym czasie nie używania pewnych czynności,zaczynam od nauki,albo przypominania i tak w kółko.
Co do telefonu stacjonarnego,muszę go mieć ponieważ od tego zależy mój internet czekam jak się skończy umowa,to zaraz zlikwiduję
Bardzo bym była wdzięczna za jakieś wskazówki co do przyłączy internetu.Zaznaczam,że mieszkam we własnym domku i nie mam dostępu do internetu,tak jak np.w blokach.
Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego popołudnia.

slava
04-02-2011, 12:38
Zgadzam się z Elizką i Malwiną S.co do komórek dla seniorów.Wiem na własnym przykładzie,kupiłam wypasioną komórkę i owszem ma aparat,dyktafon,wideo i różne bajery,ale żeby to wszystko opanować,to muszę się solidnie przyłożyć.
Wzrok mam dobry,czytam i piszę bez okularów,ale pamięć co do czynności w komórce,a jest ich bardzo dużo po prostu zapominam.
Musiałabym co dzień ćwiczyć,a po dłuższym czasie nie używania pewnych czynności,zaczynam od nauki,albo przypominania i tak w kółko.
Co do telefonu stacjonarnego,muszę go mieć ponieważ od tego zależy mój internet czekam jak się skończy umowa,to zaraz zlikwiduję
Bardzo bym była wdzięczna za jakieś wskazówki co do przyłączy internetu.Zaznaczam,że mieszkam we własnym domku i nie mam dostępu do internetu,tak jak np.w blokach.
Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego popołudnia.
Ja mam internet radiowy za 45 zł. Miałam Orange nie polecam, a wręcz odradzam. Przy drzewach, złej pogodzie co chwilę zrywa. Paskudztwo . Słyszałam,że niezłe są internety w Plusie.