PDA

View Full Version : Droższe leki refundowane? - komentarze


Basia.
27-06-2007, 17:16
Komentarz do artykułu: Droższe leki refundowane? (http://www.senior.pl/80,0,Drozsze-leki-refundowane,2419.html)
--------------------
Jak to było: "emeryci i renciści popierajcie partię czynem, umierajcie przed terminem". Leki refunowane podrożały "cichcem" od 1 marca b.r. Teraz będzie następna podwyżka .......... no to super! Zażywam lekarstwo dla kobiet chorych na raka piersi, do lutego b.r ten lek był bezpłatny od 1 marca za zrealizowanie recepty płacę 900 zł. Cekawa jestem ile teraz będę płaciła? A jak ktoś będzie musiał wybierać między życiem a przeżyciem?

Anielka
27-06-2007, 17:24
Przecierz już w tej chwili wiekszość wybiera miedzy zyciem a przeżyciem.Jestem zbulwersowana.Wprawdzie ja narazie mam wiekszośc leków pełnopłatnych/bo leki nowej genercji nie moga byc refundowane-nie wiem kto to wymyślił/i też często sie zastanawiam,czy wykupić.Częst wykupuje mi syn,na szczęście jeszcze go na to stać,ale jak długo mozna.Mam nadzieje,że na tych co to wymyślaja,też nadejdzie czas,kiedy beda musieli wybierać.

emka46
27-06-2007, 18:24
Zażywam lekarstwo dla kobiet chorych na raka piersi, do lutego b.r ten lek był bezpłatny od 1 marca za zrealizowanie recepty płacę 900 zł. Cekawa jestem ile teraz będę płaciła? A jak ktoś będzie musiał wybierać między życiem a przeżyciem?
Basiu,tragedia tych kobiet,których nie stać na taki lek.I ich bezsilność wobec rzeczywistości? I świadomość,że nie ma nadziei dla nich? Serce się kraje,a nóż otwiera.

Basia.
27-06-2007, 19:11
Grażynko, to jest cicha eutanazja w majestacie prawa. Nie chcę sobie nawet wyobrażać co czują kobiety chore na raka piersi /powinno się przez 5 lat zażywać lekarstwo/, które nie będą w stanie zrealizować recepty. W gronie chorych są napewno osoby bezrobotne i osoby bardzo mało zarabiające albo emerytki z niską emeryturą.

poranna
07-12-2007, 08:01
A tak mowia ze eutanazja w Polsce jest zabroniona.Do czego to doszlo i co z tego ze medycyna tak sie rozwinela jak wiekszosc ludzi nie stac na leczenie nie mowiac juz o opiece medycznej.Gdzie sa nasze skladki.A tak na marginesie gdyby mozna bylo skladki na ubezpieczenie zdrowotne wycofac ciekawe czy mieliby pieniazki na wyplacenie.Basiu wspolczuje Ci to jest naprawde wielka obawa co dalej ale tak to jest nikt nie mysli o chorych tylko o budzecie panstwa aby jak najwiecej wziasc.