PDA

View Full Version : Klub Senior Cafe - przygotowanie do nowej wersji


admin
12-08-2011, 02:03
Szanowni Państwo,

W najbliższym czasie rozpoczniemy prace nad nową wersją forum. Mają one na celu unowocześnienie oprogramowania, dostosowanie go do zwiększającej się liczby użytkowników oraz poprawę jego funkcjonalności i likwidację błędów oraz niedociągnięć. Mamy nadzieję, że ich rezultatem będzie miejsce jeszcze lepiej odpowiadające potrzebom naszych użytkowników i pozwalające im na swobodniejsze korzystanie z zasobów oraz możliwości serwisu Senior.pl i Klub Senior

Cafe. Dlatego zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o wpisywanie w tym wątku propozycji dotyczących ulepszenia istniejących funkcjonalności oraz wprowadzenia nowych.

Bardzo prosimy o wpisywanie uwag i propozycji związanych z techniczną stroną KSC, problemami z poszczególnymi jego działami i pomysłów przydatnych Państwu narzędzi oraz usprawnień. Aby zachować jasność wątku prosimy o wpisywanie wyłącznie propozycji zmian czy ulepszeń istniejących funkcjonalności oraz nowych rozwiązań i potrzeb - jeśli trzeba z przykładami w postaci linków czy zrzutów ekranowych. Wątek ten nie ma natomiast służyć uwagom i skargomdotyczącym wkorzystania funkcjonalności przez użytkowników czy jakimkolwiek innym celom. Prosimy także o nie dyskutowanie na temat zasadności takich czy innych propozycji.

Posty odbiegające od tematyki wątku lub nie wnoszące do niej nic nowego będą usuwane, również takie zawierające poparcie (lub wręcz przeciwnie) dla propozycji.

Na forum w wielu wątkach padały różne pomysły. Jednakże chcielibyśmy je zebrać w jednym miejscu, tak by móc następnie przekazać je do dalszych prac. Dlatego zapraszamy również do powtórzenia w tym miejscu propozycji już wcześniej przedstawianych.

W związku z zapowiedzianymi pracami prosimy także Państwa o cierpliwość i wyrozumiałość - część ze zgłaszanych w ostatnim czasie błędów będzie poprawiona dopiero w nowej wersji serwisu.

Kolczuga
12-08-2011, 03:26
Usprawnic zmniejszanie i poprawic jakosc zamieszczanych zdjec.

Alsko
12-08-2011, 07:59
Dlatego zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o wpisywanie w tym wątku propozycji dotyczących ulepszenia istniejących funkcjonalności oraz wprowadzenia nowych.A. Do tej pory jest bardzo utrudniona obsługa własnego profilu i nie ma nigdzie jasnego opisu tej obsługi.
1. Na profilu brak mi np. prostego narzędzia do ustawiania szerokości poszczególnych bloków.
2. W bloku "znajomi" jest rubryka "notatki". Wystarczy jeden nieostrożny ruch lub dopisanie czegoś, a wpisane tam mozolnie np. daty dotyczące poszczególnych osób znikają bezpowrotnie i to hurtem.
3. Nie ma prostego narzędzia do ustawienia koloru tła profilu.
Jest natomiast "ustawienie stylu", gdzie podane są "gotowce, pozwalające na zmianę koloru pasków lub "małpowanie" cudzego.
Reasumując: jeśli ktoś chce coś zmienić w profilu - musi korzystać z podpowiedzi kilkorga "oblatanych" użytkowników, którzy tę sztukę opanowali.

B. Na forum jest wyszukiwarka, która nie wyszukuje. Najczęstszą odpowiedzią jest brak odpowiedzi nawet wtedy, kiedy poda się dokładną frazę.

C. Nie wiem, czy jest możliwe takie ustawienie archiwum, żeby można było trafić do czegoś wg daty.
Jest spis treści (250 pozycji), ale żeby trafić w to, czego się szuka, trzeba każdą rzecz otworzyć i sprawdzać. To jest diabelna robota!

D. Galeria. Nigdzie nie znalazłam zastrzeżenia praw autorskich do zdjęć.
Każdy może zapisać sobie zamieszczone tam fotografie i robić z nim, co chce.
Kiedyś nieostrożnie wstawiłam fotkę wnuczki, którą ktoś bez pytania przerobił jakimś generatorkiem i wstawił gdzieś, już nawet nie pamiętam gdzie. Trafiłam na to przypadkiem.

jolita
12-08-2011, 09:33
Propozycja miła, ale ważne byłoby przy rekonstrukcji pamiętać że to Klub SENIORA już nie zawsze "kumającego" w nowościach

Scarlett
12-08-2011, 09:37
Proszę opracować możliwość skasowania swojego konta.

eledand
12-08-2011, 10:13
Witajcie i ja ilektroć coś szukam to wściekam się okropnie i byłoby dobrze to poprawić.

B. Na forum jest wyszukiwarka, która nie wyszukuje. Najczęstszą odpowiedzią jest brak odpowiedzi nawet wtedy, kiedy poda się dokładną frazę

..........
12-08-2011, 11:02
Skoro ma być punktacja, to niech by była w innej formie. Oceniany niechby był post, a nie użytkownik. To moim zdaniem takie wywoływanie złych emocji i możliwość eliminacji z powodów często osobistych. Ponadto, słowo reputacja, jest chyba w jakimś sensie bardzo dotkliwe. Jeśli jest dobra punktacja, reputacja jest ok. jesli zaś zła, bardzo negatywna. Reputacja, to odniesienie do człowieka jako całości. A przecież można mieć kontrowersyjne poglądy z kimś o całkowicie odmiennych i być człowiekiem na bardzo wysokim poziomie intelektualnym, etycznym i społecznym. To co zauważyłem, to dla bardzo wielu osób to forum jest w jakimś sensie formą komunikacji z innymi ludźmi. Sporo tu osób, które tkwiąc w czterech ścianach, szukają zrozumienia, wsparcia, bądź zwykłych pogaduszek. Kazdy z nas(prawie każdy :) ), pragnie zrozumienia i być moze ukojenia, bo otaczający go świat staje się dla niego lub niej niezrozumiały i obcy.. To powiniśmy wszyscy wziąć pod rozwagę i nie być dla siebie przykrymi. Dlatego, gdy ktoś widzi w swoim napisanym poscie pojawiający się czerwony punkcik, bądź jeden zielony i porównuje go z innym usserami, czuję się chyba najzwyczajniej źle.
Oceniany post, dałby mozliwość sprawdzenia własnego poglądu w danej sprawie, a nie wgląd w ocenianie człowieka jako całości, co nie zawsze jest miłe i sprawiedliwe.
Tak więc skoro punktacja, to dla poszczególnych postów, a nie dla użytkownika.

Hypatia
12-08-2011, 12:05
W dużym stopniu podzielam Twoją ocenę sytuacji. Myślę ,że warto jeszcze dodać i przypomnieć ,że każde forum internetowe, które z natury rzeczy jest namiastką żywej ,bezpośredniej dyskusji w realu ma charakter polemiczny . Nie można i nie powinno się oceniać negatywnie czyjś post tylko dlatego ,że mamy inny pogląd i ocenę w takiej czy innej sprawie ,a teraz w znacznym stopniu tak to wygląda - nie podoba się komuś mój pogląd na jakiś temat i już może dać mi punkt ujemny ,nie podając żadnego uzasadnienia ,a przecież nie powinno się ludzi negatywnie oceniać za sam fakt ,że myślą inaczej. Jeśli nie zgadzamy się z czyimiś poglądami to od tego jest przecież właśnie dyskusja na forum ,a nie zza węgła czerwona kartka. W ten sposób prowadzimy do absurdu,że można w zasadzie zrezygnować z pisania polemicznych postów,co wymaga jednak jakiegoś wysiłku i zaangażowania,a wystarczy tylko kliknąć w chmurkę ,dać czerwoną kartkę i koniec dyskusji. Niech delikwent łamie sobie głowę o co właściwie chodzi. To bardzo nieelegancka i tchórzliwa forma rozstrzygania ,czyje na wierzchu ! Jeśli nie zgadzam się z kimś to powinnam napisać otwartym tekstem w jakiej sprawie i dlaczego podając własne argumenty. Dotąd bywało ,że odpowiedzią było obrażanie adwersarza,teraz można się nie wysilać ,wystarczy czerwona kartka ! Inną sprawą jest przekraczanie granic kulturowych w polemice ,a więc obrażanie adwersarzy, jedynie za takie zachowania ,uważam można by dawać komuś punkty karne z uzasadnieniem,ale nigdy za wyrażane poglądy i opinie z którymi się nie zgadzamy ! Reputacja to opinia o człowieku ,a nie o jego poglądach.
Dlatego ja konsekwentnie nie daję punktów ,jeśli podzielam lub nie czyjeś poglądy, to piszę o tym w poście ,a jeśli uważam ,że ktoś przekracza dopuszczalne granice to naciskam trójkąt ,od tego są moderatorzy i Admin ,aby egzekwować przestrzeganie regulaminu ,a o poziom dyskusji powinniśmy dbać sami !

admin
12-08-2011, 12:07
Bardzo proszę o trzymanie się zasad opisanych w poście inicjującym i nie popieranie / oponowanie / rozwijanie etc. propozycji już zgłoszonych. Ze względu na charakter i przeznaczenie tego wątku zasady te będą ściśle przestrzegane.

Mar-Basia
12-08-2011, 14:16
1. Czy w nowej wersji bedzie mozliwosc aby wlasne fotografie, ktore wstawiamy na watki i do galerii Seniora nie mialy mozliwosci kopiowania przez nieuprawnione osoby?

Np. znak wodny lub uniemozliwienie kliku mysza "kopiowanie".



2. Jaka "bron" bedzie miala Administracja Forum na szkalujace bez podstaw wpisy na blogach prywatnych w KSC (podawanie oszczerczych i konfabulacyjnych informacji o innym uczestniku forum?), nawet jezeli te blogi czy informacje sa przeznaczone dla wtajemniczonej grupy ludzi?


3. Czy bedzie mozliwosc aby zablokowanie na Profilu w Ustawieniach osoby nie mogly pisac priwow do osoby, ktora je zablokowala. W obecnej wersji jest ciagle taka mozliwosc i zablokowane osoby jakims niewyjasnionym sposobem "przedostaja" sie na privy.

4. Galeria zdjec. Czy przewiduje sie mozliwosc zalozenia albumu tematycznego ze zdjeciami przez osobe wstawiajaca zdjecia do galerii KSC - np. jak w Tinypick. Umozliwiloby to szybkie odszukanie zdjecia. W obecnej wezrsji nie ma takiej mozliwosci i aby odszukac zdjecie trzeba przeleciec przez cala galerie.

Alsko
12-08-2011, 14:31
2. Jaka "bron" bedzie miala Administracja Forum na szkalujace bez podstaw wpisy na blogach prywatnych w KSC (podawanie oszczerczych i konfabulacyjnych informacji o innym uczestniku forum?), nawet jezeli te blogi czy informacje sa przeznaczone dla wtajemniczonej grupy ludzi?
Zaraz!
Czy to oznacza, że administracja i upoważnieni przez nią moderatorzy forum mieliby wgląd do bloga dostępnego tylko dla użytkowników, których upoważnił piszący?

Mam na "profilu" do tego celu narzędzia ("prywatność").
Jakim prawem mam być ich pozbawiona?

Akurat nikogo nie szkaluję i nie przekazuję żadnych informacji, ale nie życzę sobie, żeby niektóre osoby czytały mój blog.

admin
12-08-2011, 14:41
Żeby uciąć dyskusję - jakiekolwiek bezpośrednie narzędzia moderatorskie mogą dotyczyć jedynie części dostępnych "ogólnie" (czyli dla wszystkich użytkowników).

Mar-Basia
12-08-2011, 14:56
Akurat nikogo nie szkaluję i nie przekazuję żadnych informacji, ale nie życzę sobie, żeby niektóre osoby czytały mój blog.

Jezeli jak piszesz nie szkalujesz i nie oczerniasz i mozesz spac ze spokojnym sumieniem - gratulacje. Doskonale wiesz, ze sa blogi, otwarte dla calej publiki internetowej (gosci i ich rodzin, kuzynek, wnuczek....wnukow), ktore w oszczerczy sposob szkaluja ludzi za FRICO.

Wlasnie o to chodzi!!!!!

I na koniec - to sa pytania, ktore KAZDY UCZESTNIK moze postawic w celu polepszenia Forum.

Yeva
12-08-2011, 15:16
Myślę,ze tak jak na większości for, dyskusje użytkowników powinny być niewidoczne dla niezalogowanych .

jolita
12-08-2011, 15:17
Jeśli moja "petycja" wchodzi w zakres poruszanego tematu - proszę o skorygowanie błędów w datach przystąpienia do Klubu.

matti
12-08-2011, 15:48
Moim zdaniem należałoby skończyć z bałaganem w profilach. Niektóre dane trzeba zmieniać i ustawiać oddzielnie w "ustawieniach", oddzielnie w "mój profil", oddzielnie w "pradach" etc. To bez sensu i mocno utrudnia funkcjonowanie. Niezależnie od tego, że każdy ma jakieś ulubione miejsca, powinien być jeden wspólny dla wszystkiego "panel sterowania", od razu z ustawieniami prywatności i wglądem we wszystkie swoje dotychczasowe aktywności.

Druga sprawa - jeśli użytkownik nie "odpalił" swojego profilu, powinny być jednak widoczne jakieś podstawowe informacje (coś tak jak na gw jest).

@Yewa - większość forów publicznych jest otwarta dla niezalogowanych, zamknięte mogą być i bywają fora prywatne (z prostej przyczyny - na zamkniętych forach "oglądalność" jest drastycznie niższa niż na otwartych, więc nikt nie ma interesu takich robić, bo zwyczajnie nie zarobi na nich) więc raczej nie spodziewam się takich zmian ;). I tu (żeby nie było że dyskutuję) postulat o upowszechnienie i rozwinięcie istniejącej funkcji "Dyskusji" w profilu, żeby można było tworzyć prywatne fora, dostępne także z kategorii tematycznych "głównego" forum, z różnymi możliwościami prywatności (zalogowani, zaproszeni, zupełnie ukryte i tak dalej) - fajnym przykładem jest też GW - tam oprócz głównych "gazetowych" działów jest cała masa forów prywatnych które doskonale funkcjonują.

Stefan
12-08-2011, 15:54
Bardzo prosimy o wpisywanie uwag i propozycji związanych z techniczną stroną KSC, problemami z poszczególnymi jego działami i pomysłów przydatnych Państwu narzędzi oraz usprawnień.
Początkujący błądzą, zadają wiele pytań tego typu:
"- Jak znaleźć wątek.
Znalazłam dział eSenior, ale nie mogę przejrzeć wszystkich wątków...
- Nie chcę zakładać nowego wątku, bo na pewno taki jest. Jak sobie poradzić?
- Jestem nowo zalogowany , pisałem do Administratora o pomoc jak tu się w tym Portalu"poruszać" ale nie mam odpowiedzi...".

Po co mają pisać do Adminki i nie otrzymywać odpowiedzi ?! :rolleyes:.

To powinno być na stronie głównej, "czarno na białym", na poczesnym miejscu.
Tymczasem u nas nawet w dziale eSenior funkcja i nazwa "Przyklejony" nie jest właściwie wykorzystywana,
- jakieś dwa mało ważne wątki tam wiszą na stałe.

Mam dwie propozycje pod rozwagę:
1) Albo na górze Strony Głównej KSC umieścić coś pod tytułem np. "Strefa pomocy", a pod tym ze 3 - 4 wątki-linki instruktażowe.

Jak to jest np. na forum Mozilli: http://i51.tinypic.com/2l88eu1.jpg

2) Albo przenieść z FAQ/Pomoc wątki-linki, które tam są (może trzy ostatnie).
A są pt. Klub Senior Cafe - przewodnik dla początkujących (i nie tylko) (http://www.klub.senior.pl/faq.php?timehash=1313151065&faq=vb_faq) .
I na stałe umieścić w dziale eSenior, jako "Przyklejony:"

Proponowałem coś takiego w: http://www.klub.senior.pl/esenior/t-witam-9151.html#post984614 .

3) Inny, ważny, obszerny (może i trudny technicznie) problem, to pozbieranie "do kupy" wątków pomocowych.
Pod jakimś wspólnym mianownikiem. I koniecznie z podziałem na:
- jak poruszać się na forum
- podstawy komputera.
Bo w tej chwili, w tym "urodzaju", trudno jest połapać się początkującemu.

Pozdrawiam.
S.

Stefan
13-08-2011, 11:34
Mam jeszcze jedną propozycję.
Uważam, że bardzo ważnym momentem dla początkujących forumowiczów jest "wstrzelenie" się w forum oraz serdeczne ich przyjęcie do grona.
Czyli przywitanie.
Nieraz jest to dla nich "być albo nie być" w seniorku.
I bardzo ładnie i fajnie robią to nasze Panie, szczególnie Jolita-Jola, która się w tym wyspecjalizowała :) .

Uważam, że wątek "Witaj...Przedstaw się..." powinien być także Przyklejony, może na początku Strony Głównej.

Bo dotychczas jest b.ukryty pod "Różności", bardzo trudno do niego trafić i początkujący często o nim nie wiedzą.

Myślę, że wzrośnie także dzięki temu liczba czynnych forumowiczów ;).

S.

matti
13-08-2011, 15:25
Przydałoby się coś ze strefami czasowymi zrobić, ja miałem ustawione właśnie jakieś coś pokazujące mi wszystko z 2 godzinna różnicą czasu. Chociaż nigdy w tych ustawieniach nie grzebałem. Może jakie wykrywanie lokalizacji?

jolita
13-08-2011, 15:34
z "zafauszowanymi" na profilach datami przystąpinia do klubu
były nierealne - obecnie znów coś "poplątało się"

admin
13-08-2011, 22:47
Raz jeszcze przypominam - to nie jest miejsce na popieranie ani dyskusję z napisanymi już postami. W wątku tym wpisujemy wyłącznie pomysły, propozycje lub uwagi dotyczące technicznej strony KSC. Wszystkie inne posty zostały i będą nadal usuwane.

elizka
13-08-2011, 23:08
Przydałby się alfabetyczny spis wątków z możliwością dopisywania nowo założonych i archiwalnych. Świetnie by było gdyby przy każdym był link "przenoszący" na odnośny wątek.

Są fora gdzie istnieje możliwość dodawania użytkownikom punktu za pomoc innym. Po prostu przy avatarze czy nicku jest napisane- pomógł 2....4..razy.
Nieważne czego pomoc dotyczy- to sprawa między forumowiczami,ale jest ważną informacją dla szukających pomocy i chyba satysfakcją dla pomagających.Tylu seniorom chciałabym podziękować ...

Co do niemożliwości kopiowania zdjęć,dobrze by było aby to każdy indywidualnie mógł decydować.Nie wszyscy chcą zastrzegać ,z taka opcją w necie nie byłoby możliwości korzystania ze zbiorów innych ludzi.Wciaż szukamy w Internecie i korzystamy z jego żródła.


Dobrze się jest poruszać na takim forum http://crohn.home.pl/forum/ może strona tytułowa w podobnej wersji?Nasza jest bardzo dobra dla zorientowanych,lecz początkujący maja problemy.
Jest tam ponad 4 tys zarejestrowanych.U nas więcej,wiem.

jolita
13-08-2011, 23:16
Czy w ogólnodostępnych "profilach" ujawnienie FORUM mogłoby być obligatoryjne?

p.s. przy okazji: moja poczta Tlen już daaawno nieaktualna

elizka
14-08-2011, 18:12
Jeszcze jedna moja prośba. Mamy w klubie wieeeele przepisów kulinarnych, rozsianych gdzie się da- w wątkach,profilach,blogach.....
Sa to bezcenne,bo sprawdzone przepisy.Przydałaby się alfabetyczna, według nazw potraw,w rodzaju skorowidza, KSIĄZKA KUCHARSKA SENIORÓW łatwo i ogólnie dostępna ,z linkami przenoszącymi we właściwe miejsce.Do niej można by wklejać link czy przepis.
Jest taka w klubie,ale ....może do przeróbki...posortowanie wg daty dodania nie pozwala znalezć tego co potrzebne.

admin
14-08-2011, 21:35
Książki kucharskie będą przerabiane, ale już teraz zapraszam do dodawania do nich przepisów. One ukazują się także w profilu osoby która dodaje (można to zobaczyć w moim profilu), jest do wykorzystania odrębny blok. Przepisy dodane można wyszukiwać też tu: http://www.dieta.senior.pl/

Bona
14-08-2011, 22:57
Wydaje mi się, że byłoby dobrze, żeby w wyszukiwarce można było napisać nazwę wątku i numer postu. Wtedy łatwo go znajdę.. Osobiście mam problem wyszukania danego postu gdy ktoś powołuje się na jego numer w danym wątku.

admin
15-08-2011, 21:22
Czy naprawdę tak trudno przeczytać czego dotyczy wątek? On dotyczy NOWEJ WERSJI forum i KWESTII TECHNICZNYCH. Jest mnóstwo innych miejsc, w których wpisujecie Państwo swoje uwagi a odnośnie tego gdzie i w jaki sposób wysyłać uwagi dotyczące reputacji pisaliśmy w stosownym wątku. Zapewniam Państwa, że programiści do których trafi zawartość tego wątku nie będą mieli wpływu na to co się pojawi a co nie w nowej wersji. A dodatkowo system reputacji dotyczy wersji obecnej i działa obecnie. Ważność czy zasadność takich czy innych uwag nie ma nic do rzeczy w momencie, gdy są one nie na temat. ze względów organizacyjnych ten wątek nie może stać się kolejnym miejscem ogólnych uwag dotyczących wszystkiego - uwagi dotyczące reputacji nie są tu wyjątkiem, a decyzja o jej stosowaniu w takiej czy innej formie będzie podejmowana WYŁĄCZNIE na podstawie tego, w jaki sposób i w jakim zakresie system był wykorzystywany w okresie testowym, a także na podstawie uwag przesyłanych w tym czasie do administracji.

Kolczuga
15-08-2011, 21:42
W kwestii technicznej..zeby opcja" cytuj" nie obejmowala zdjec,
tylko tekst.

Bona
15-08-2011, 21:50
Zauważyłam, że istnieją czasem te same wątki tylko pod zmienioną nazwą. Chyba tak nie powinno być? Może coś da się z tym zrobić.

jolita
17-08-2011, 20:23
Czy w nowej wersji można byłoby uwzględnić korektę wpisanej do cudzego profilu notki? Otóż autor wpisu nie może go zlikwidować i zmienić w ramach korekty.
Pozdrawiam J.

maluna
20-08-2011, 22:00
Proszę wziąć pod uwagę taką sprawę: na blogu, wnosząc jakieś
poprawki i zapisując je, zawsze cofamy się do pierwszej strony.
Po zapisaniu powinna być ta strona, którą się poprawiało,
a nie zawsze pierwsza. Jest to bardzo uciążliwe, jak poprawia się w wielu miejscach np. obrazki, które się nie wyświetlają:(
Trzeba wielokrotnie klikać, żeby powrócić w to samo miejsce.

Bajadera07
21-08-2011, 09:32
Mam dwie propozycję:
Może w ustawieniach dodać tagi HTML takie jak: object,param,embed,iframe... przynajmniej do blogów i na profile do "bloków z własną zawartością"... Można by wstawić filmik z Youtube , a nie tylko link...
Także przydałoby się zwiększyć limit dodawania bloków
Mnie się wyświetla taki komunikat, gdy chciałam dodać blok z Akcjami... i blok Moje media
http://www.iv.pl/images/95771774078755430464.jpg (http://www.iv.pl/)
O co mi dokładnie chodzi, mogłabym pokazać na zrzutach ekranu, ale tu podobno nie wolno się zbytnio rozpisywać.

Bajadera07
21-08-2011, 10:22
Zrzuty pochodzą z innego forum, ale chcę pokazać i co mi chodzi

Na KSC , jak na razie mamy taką możliwość dołączania filmików.
http://www.iv.pl/images/80190345250008748878.jpg (http://www.iv.pl/)


*****


a fajnie by było, gdyby istniała TAKA możliwość.
http://www.iv.pl/images/66697946167569267416.jpg (http://www.iv.pl/)
***
W obu przypadkach, można obejrzeć ten sam filmik....

Alsko
21-08-2011, 10:26
a fajnie by było, gdyby istniała TAKA możliwość.
http://www.iv.pl/images/66697946167569267416.jpg (http://www.iv.pl/)
***
W obu przypadkach, można obejrzeć ten sam filmik.... Bogdo, spójrz tu
http://www.klub.senior.pl/moje/elik13/
I tu
http://www.klub.senior.pl/moje/only/

Mar-Basia
21-08-2011, 10:38
Zrzuty pochodzą z innego forum, ale chcę pokazać i co mi chodzi

Na KSC , jak na razie mamy taką możliwość dołączania filmików.
http://www.iv.pl/images/80190345250008748878.jpg (http://www.iv.pl/)


*****


a fajnie by było, gdyby istniała TAKA możliwość.
http://www.iv.pl/images/66697946167569267416.jpg (http://www.iv.pl/)
***
W obu przypadkach, można obejrzeć ten sam filmik....

Bogda, jezeli sie nie myle to na PROFILU i BLOGU masz taka mozliwosc. Na regularnym watku dyskusyjnym - zdecydowanie NIE. Mysle, ze o to Ci chodzilo? :)

olena
28-08-2011, 13:15
Czy byłaby możliwość umieszczania na wątkach fotograficznych zdjęć bez potrzeby ich hostingowania, a bezpośrednio z komputera? Lub opcjonalnie do wyboru: hosting, albo z dysku.
Warunek: np. określony rozmiar zdjęcia, aby zapobiec wklejaniu monstrualnych rozmiarów, jak np. 4000x3000.:)

admin
28-08-2011, 13:47
aktualnie można coś takiego robić z niewielkimi obrazkami poprzez tzw. Spinacz http://www.klub.senior.pl/images/smooth_blue/editor/attach.gif. Wygląda to tak: 46285. Pliki jpg i png moga być o rozmiarze niemal 100kB. W nowej wersji planujemy usprawnienie tego systemu.

Alsko
07-10-2011, 17:42
Może w nowej wersji udałoby się powiększyć przycisk "przejdź do ostatniego postu"?
Powiększenie przycisku 46708 przyspieszyłoby poruszanie się po forum.


Przycisk "nowy wątek" 46709
też aż prosi się albo o powiększenie, albo wyróżnienie w inny sposób.
Wielu nowych klubowiczy ma problemy ze znalezieniem go.

Rozia
17-02-2012, 07:50
Czy zostały wprowadzone już jakiekolwiek zmiany na forum z uwzględnieniem tych wszystkich naszych propozycji?Bo ja chciałam się konkretnie dowiedzieć - czy powstała już ta "Książka kulinarna seniora"?

admin
17-02-2012, 10:45
książki kucharskie są od dawna dostępne - osobista książka kucharska pojawia się na profilu po dodaniu pierwszego przepisu tutaj: http://www.klub.senior.pl/przepisy
wystarczy wtedy dodać blok

Rozia
17-02-2012, 14:20
Dzięki,ale chaotyczne,to swoją drogą jest!
Bo wszystko na raz.

zen
17-02-2012, 16:12
Czy przewidują Państwo wprowadzić dane statystyczne dotyczące ilości osób czytających dany blog? Byłabym wdzięczna, myślę, że i inni blogowicze gdyby tę innowację nasza administracja wprowadziła.

Alsko
06-06-2012, 22:38
zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o wpisywanie w tym wątku propozycji dotyczących ulepszenia istniejących funkcjonalności oraz wprowadzenia nowych.Moja uwaga dotyczy jednego z bloków profilu, a mianowicie "znajomych".
Obok każdego nicku znajomego jest rubryka "notatka".
Działa ona w sposób doprowadzający do rozpaczy i wściekłości.
Kilkakrotnie narobiłam się jak wół na ugorze, wpisując sobie tam daty imienin, rejestracji w KSC itp. To nie jest łatwa robota.
Poza tym zbieranie tych informacji to czasem robota detektywistyczna.
Wystarczy jednak tknąć stronę, np. zmienić liczbę wyświetlających się nicków na stronie lub cokolwiek dodać - wszystkie notatki znikają bezpowrotnie.
Ja jestem cierpliwa, ale kiedy ostatnio po raz enty mnie to spotkało, mało mnie szlag nie trafił.

Proponuję, jeśli nie da się tego poprawić - zlikwidować, chociaż jest bardzo przydatne.
To jest trucizna na nerwy seniorów.

Przypominam przy okazji, że tzw. prywatne szybkie komentarze na profilach działają tak, że widzi je tylko nadawca. Adresat - nie. Czyli działają szkodliwie, bo droga porozumienia staje się powodem nieporozumień.

Polecam te niedoróbki pamięci informatyków i administracji, mając nadzieję, że ten wątek jest czytany przez wymienionych :):)

jip
07-06-2012, 11:00
aktualnie można coś takiego robić z niewielkimi obrazkami poprzez tzw. Spinacz http://www.klub.senior.pl/images/smooth_blue/editor/attach.gif. Wygląda to tak: 46285. Pliki jpg i png moga być o rozmiarze niemal 100kB. W nowej wersji planujemy usprawnienie tego systemu.
Warto to usprawnić, , wolałbym coby wyglądało tak:46285 a w normalnej okienko "przeglądaj" znajduję zdjęcie i wklejam do wątku czy do bloga, i proste i myślę, że możliwe, oczywiście można ograniczyć, byle nie do miniaturki,
Olena ma racje, jestem za...

Stefan
07-06-2012, 11:15
Wątek ma tytuł KSC - przygotowanie do nowej wersji , założony został 12.08.2011r.
Jakoś nie widać tej nowej wersji, czy nie za długo trwa to przygotowanie ?
Ja swoje uwagi/propozycje zgłosiłem tego samego dnia (i 13go).
Część z nich została uwzględniona (wątki pomocowe w dziale eSenior).

Natomiast w dalszym ciągu nie została załatwiona-poprawiona sprawa-problem zakładania i konfigurowania profilu użytkownika.
Spotykamy się najczęściej z pytaniami w tej sprawie.
W tym miejscu pozwolę sobie wskazać (o ile p. Adminka pozwoli) miejsce gdzie dwukrotnie napisałem na t.t. : http://www.klub.senior.pl/roznosci/t-roznosci-page986-8276.html#post1328213687 , ## 19709 i 19710.

I jeszcze mam dwie uwagi:
1. podniesiono ostatnio liczbę postów w założonym wątku z 500 do .... ?
Jaka jest górna liczba ? Bo już 20 000 to chyba za dużo. Niewygodnie takimi liczbami operować. Łatwo o pomyłkę.

2. przywrócono ostatnio możliwość (opcję) edytowania napisanego postu.
Jednakże zaledwie parę sekund dano na to. Skutek - niewiele można poprawić, a pod tekstem zbyteczna informacja.
Może choć kilka minut by się przydało. Tak jak na innych forach.

Pozdrawiam.
S.

admin
08-06-2012, 01:33
Aktualnie trwają prace nad nową wersją - zarówno pod względem wyglądu jak i działania. Część uwag na pewno zostanie uwzględniona - dostaniecie Państwo na pewno wygodniejsze narzędzie.

martok
08-06-2012, 07:30
2. przywrócono ostatnio możliwość (opcję) edytowania napisanego postu.
Jednakże zaledwie parę sekund dano na to. Skutek - niewiele można poprawić, a pod tekstem zbyteczna informacja.
Może choć kilka minut by się przydało. Tak jak na innych forach.
Na niektórych forach edytowanie przestaje być możliwe dopiero po ukazaniu się jakiejkolwiek odpowiedzi na dany post. Do tego momentu można bezkarnie robić ze swoim wpisem co się podoba. Wydaje mi się to dość rozsądne.

Alsko
19-06-2012, 19:52
Adminko, ja w sprawie kalendarza w nowej wersji.

Zmęczona Jolita zrezygnowała z prowadzenia wątku "Życzenia" oraz dłubaniny w kalendarzu.
Ale w tymże kalendarzu jest kawał jej roboty.

Do roku 2009 w kalendarzu ogólnym Jola wpisywała wszystko - imieniny, urodziny, rocznice klubowe. Zaniechała, bo ciasnawo się zrobiło (chyba). Kontynuowała mrówczą pracę w wątku "Życzenia".

Czy nie można chociaż tej niepełnej - wobec napływu nowych użytkowników - informacji kalendarzowej powielać?
Przenosić z roku na rok?
Szkoda tego.


Dopisuję, bo dopiero teraz to zauważyłam.
Nie działa u mnie kalendarz "Odeszli".
Albo nie umiem ustawić, albo...

jakempa
22-06-2012, 00:29
Coraz gorsza jest strona seniorka,,,, napisałam dzisiaj bardzo długi post,,,, nie mogłam go wysłać, bo mi cały czas pokazywało się, ze mam za krótki wpis,,,, nic z tego nie rozumiem,,,,i to bardzo długie otwieranie stron,,,,denerwujące

Alunia
23-06-2012, 15:38
Mam pytanie czysto informatyczne :).
Czytając wypowiedzi i komentarze umieszczane pod artykułami na różnych witrynach internetowych
mogę dokonać własnego wpisu albo jedynie zaopiniować czyjąś wypowiedź symbolem kciuka: w górę lub w dół.
Czy jest taka możliwość w Seniorku? Byłoby świetnie, moim zdaniem.

Rozwiązanie takie byłoby korzystne z co najmniej czterech powodów:
- po pierwsze, unikam pisania potakującego postu, który niewiele wnosi
- piszący wie, że ktoś go w ogóle przeczytał
- społeczność forum wysyła piszącemu (anonimowo) jasny komunikat czy jego wypowiedź jest akceptowana czy wprost przeciwnie
- a co za tym idzie mniejsza byłaby konieczność ingerencji moderatorów czy admina bo wyminusowanie wypowiedzi przez wielu,
winno dać do myślenia....a jak nie, to trudno :tongue:

Oto przykład:
http://obrazki24.pl/images/11umu.jpg

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/who-prognozuje-gwaltowny-wzrost-zachorowan-raka#comment-68573

Anna G
23-06-2012, 16:44
Coraz gorsza jest strona seniorka,,,, napisałam dzisiaj bardzo długi post,,,, nie mogłam go wysłać, bo mi cały czas pokazywało się, ze mam za krótki wpis,,,, nic z tego nie rozumiem,,,,i to bardzo długie otwieranie stron,,,,denerwujące

Jadziu mam dokladnie to samo, ciagle informacje, ze "wspis jest za krotki", odechciewa sie bywac w seniorze!

Alsko
23-06-2012, 17:57
Czytając wypowiedzi i komentarze umieszczane pod artykułami na różnych witrynach internetowych
mogę dokonać własnego wpisu albo jedynie zaopiniować czyjąś wypowiedź symbolem kciuka: w górę lub w dół.
Czy jest taka możliwość w Seniorku? Byłoby świetnie, moim zdaniem.Oj, nie byłoby świetnie!
Przykro mi się kojarzą tego rodzaju komentarze czyjejś wypowiedzi, Aluniu, a mianowicie z testowaną tu niedawno tzw. akcją reputacyjną.
Jestem jej zdecydowanym przeciwnikiem i dobrze pamiętam, że większość użytkowników podzielała moje zdanie.
W tamtym przedsięwzięciu też jasny sygnał dostawał opiniowany :( i czym to się skończyło?

Jeśli się nie zgadzam z czyimś zdaniem - to jest to wyjście do dyskusji.
A jeśli się zgadzam - nie muszę potakiwać jak chiński piesek.
Moderatorzy i tak będą mieli co robić, i tak.

I jeszcze jedno - wiele osób rzadko się odzywa, bo obawia sie reakcji, vide wątki w rodzaju "Gdzie jesteście, niemi seniorzy" itp.
Oceniani w proponowany przez Ciebie sposób - zamilkną.

Takie "łapki" sprawdzają się w witrynach o zupełnie odmiennym od KSC charakterze.

Mar-Basia
16-07-2012, 07:38
Wypowiedzi na watkach i blogach i galeriach zdjec. Moze byloby dobra opcja narzedzie uniemozliwiajace kopiowanie tego co pisze sie na Seniorze, lub wstawianych fotografii. Tak jak istnieje na innych forach. Unikniemy wtedy wiele niesympatycznych sytuacji kopiowania naszych wypowiedzi umieszczonych w blogach i na watkach przez niezrownowazone i o zlych intencjach osoby. A mamy takie - niestety to jest fakt. Szmatlowate forum o2.pl ciagle istnieje, gdzie poniektorzy "przenosza" rozgrywki osobiste.

admin
16-07-2012, 14:47
kopiowanie tekstów na pewno nie będzie blokowane (uniemożliwiłoby to na przykład cytowanie na forum), co do obrazków, rozważanych jest kilka wersji, ale wszystkie mogą zostać zastosowane wyłącznie pod warunkiem, że w galerii będą pojawiały się wyłącznie obrazki do których wstawiający mają prawa autorskie a nie "ściągnięte z netu". Dopiero po uporządkowaniu tych kwestii będzie można wprowadzić zabezpieczenia (np. w postaci znaku wodnego).

matta
16-07-2012, 14:58
Wypowiedzi na watkach i blogach i galeriach zdjec.
Moze byloby dobra opcja narzedzie uniemozliwiajace kopiowanie tego co pisze sie na Seniorze, lub wstawianych fotografii. Tak jak istnieje na innych forach. Unikniemy wtedy wiele niesympatycznych sytuacji kopiowania naszych wypowiedzi umieszczonych w blogach i na watkach przez niezrownowazone i o zlych intencjach osoby. A mamy takie - niestety to jest fakt. Szmatlowate forum o2.pl ciagle istnieje, gdzie poniektorzy "przenosza" rozgrywki osobiste.
__________________
1.Zawsze znajdzie sie ktos, kto cie skrytykuje (Gabriel Garcia Marquez).

Zawsze się ktoś znajdzie :D

Bardzo śmieszy, kiedy „wy-Bitne” :D jednostki KSC próbują wyrwać się przed szereg.
Własne przekonanie, że jest się kimś lepszym ponad resztę
to za mało aby osądzać inne portale, jak o2 http://www.o2.pl/
egzystujące w Internecie znacznie dłużej niż KSC.
http://pl.wikipedia.org/wiki/O2.pl

Strona główna o2 ma dzienne zasięgi na poziomie ponad miliona użytkowników.
http://webhosting.pl/o2.z.nowa.jedynka

Uczciwie mówiąc, jeśli kogoś nie pociągają newsy o takich nagłówkach, jak „Nie do wiary! Prawie 14 milionów Polaków nie pracuje” lub „Polacy żyją w ciasnocie. Niewyobrażalnej!” albo „Mistrzyni flirtu (18+)”, to nie ma tu czego szukać.
Do tego dochodzi wygląd strony. Layout o2.pl można określić jednym słowem – okropny. o2.pl to jeden z największych portali w Polsce.
Muszę powiedzieć natomiast, że teksty w serwisach są dobre. Problem stanowi tylko ich tematyka ;). Ta wycelowana jest w dość specyficznego odbiorcę. Próżno więc tu szukać twardych informacji biznesowych czy newsów,
działy techniczne nastawione są na bardzo tani lans lub bardzo tanią sensację.
http://vbeta.pl/2010/11/29/polskie-portale-internetowe-wielkie-porownanie


Wiele osób ma na portalu o2 swoje konta pocztowe :)
http://poczta.o2.pl/
Wiele osób zaczynało internetową ”karierę” :) na o2
http://www.kafeteria.pl/forum/

Internet to przestrzeń publiczna ogólnie dostępna.
Nie ma takiego narzędzia, które uniemożliwi kopiowanie.
Jak nie można skopiować, to można zrobić print screen :)
Jeśli komuś to przeszkadza niech zrezygnuje z pisania na forach,
a swoje bazgroły niech trzyma w prywatnym kajecie
w sekretnej szufladzie domowej komody. :)

Warto pamiętać, że nobody is perfect
Obrażanie się na kilka, często prawdziwych, zdań krytycznych świadczy
o przeroście ambicji,
która nijak się ma do rzeczywistych walorów intelektualnych.
Stateczny wiek nie jest przepustką na wiedzę
:)

toy_
16-07-2012, 15:18
czy bedzie mozna oceniac wypowiedzi userow?

Mar-Basia
16-07-2012, 16:25
Mattax. Nie wiedzialam, ze mamy nowego Administratora Forum.;)
Pytanie bylo proste jak drut....odpowiedz twoja i wyklad zakrecone jak ogon pytona.:rolleyes:

mimoza
19-10-2012, 09:06
Zauważyłam, że w dzisiejszym kalendarium, wśród obchodzących urodziny
wymioniono Niunio-Jola, która zmarła 2 lata temu (7sierpnia).
Czy w związku z tym - systemowo - nie można wprowadzić korekt w każdym
takim przypadku? Coś tu nie gra ??? Pozdrawiam - Cz

admin
19-10-2012, 12:28
Zauważyłam, że w dzisiejszym kalendarium, wśród obchodzących urodziny
wymioniono Niunio-Jola, która zmarła 2 lata temu (7sierpnia).
Czy w związku z tym - systemowo - nie można wprowadzić korekt w każdym
takim przypadku? Coś tu nie gra ??? Pozdrawiam - Cz

Systemowo się ie da w każdym razie nie w tej wersji. Podpinam do uwag do owej wersji klubu.

mimoza
19-10-2012, 12:33
Systemowo się ie da w każdym razie nie w tej wersji. Podpinam do uwag do owej wersji klubu.

Dziękuję za wyjaśnienie. - Cz

szekla
19-10-2012, 14:58
Mały drobiazg: rozszerzenie podstawowej bazy emotek
Wiele osób pisze z tzw "palca " i tylko się denerwuje, że tu tak się nie da
Z :* :* :* dla adminów :D
ograniczyłoby to również ilość wklejanych emotek z zewnątrz

Stasienko
19-10-2012, 15:04
Mały drobiazg: rozszerzenie podstawowej bazy emotek
Wiele osób pisze z tzw "palca " i tylko się denerwuje, że tu tak się nie da
Z :* :* :* dla adminów :D
ograniczyłoby to również ilość wklejanych emotek z zewnątrz
Niech no sprawdzę:):);)

Alsko
19-10-2012, 15:35
Niech no sprawdzę:):);)Właśnie sprawdziłeś, że takich http://www.pl.image-share.com/upload/155/115.gif (http://www.pl.image-share.com/igif-155-115.html) http://www.pl.image-share.com/upload/155/116.gif (http://www.pl.image-share.com/igif-155-116.html) http://www.pl.image-share.com/upload/155/117.gif (http://www.pl.image-share.com/igif-155-117.html)
nie ma! I co? ;)

PS
To, co pokazała Szekla, to sa całusy.

szekla
20-10-2012, 11:00
Serdeczne dziękuję za szybką reakcję :* :D
A gdyby tak jeszcze
ROTFL – akronim wyrażenia Rolling on the floor laughing (ang. tarzając się po podłodze ze śmiechu)
LOL – akronim wyrażenia Laughing out loud lub Laugh out loud(ang. głośno się śmiać) albo też Lots of laugh (ang. mnóstwo śmiechu), używany zazwyczaj w komunikacji internetowej.
?????
Za dużo proszę??

enia60
29-10-2012, 20:12
wszystkie posty wyswietlaja sie u mnie w/g starego czasu t.j. o godz.do przodu dlaczego? i co powinnam zrobic u kolezanek jest normalnie

w tej chwili wyswietla się 21.12 a powinno być 20.12

sellenhel
29-10-2012, 20:13
wszystkie posty wyswietlaja sie u mnie w/g starego czasu t.j. o godz.do przodu dlaczego? i co powinnam zrobic u kolezanek jest normalnie

w tej chwili wyswietla się 21.12 a powinno być 20.12


Wydaje mi się Eniu że najlepiej wyjaśnić tą sprawę
pisząc e-mail do Admina .

Alsko
29-10-2012, 21:49
wszystkie posty wyswietlaja sie u mnie w/g starego czasu t.j. o godz.do przodu dlaczego? i co powinnam zrobicEniu, to nie przestawia się automatycznie (chociaż mam zaznaczoną tę opcję).
Musisz zmienić sama u siebie.
Klik ustawienia na czerwonym pasku, klik edycja opcji, zmień w dziale "ustawienia daty i czasu". Na zakończenie zapisz zmiany.
Powodzenia :)

enia60
29-10-2012, 21:56
Eniu, to nie przestawia się automatycznie (chociaż mam zaznaczoną tę opcję).
Musisz zmienić sama u siebie.
Klik ustawienia na czerwonym pasku, klik edycja opcji, zmień w dziale "ustawienia daty i czasu". Na zakończenie zapisz zmiany.
Powodzenia :)

Alsko bardzo dziękuję za wskazówki:) nie miałam pojęcia już wszystko w porządku
pozdrawiam :)

sellenhel
29-10-2012, 21:59
to nie przestawia się automatycznie


U mnie godzina przestawiła się automatycznie
i nic nie musiałam zmieniać w edycji profilu
ale dziękuję Alu za informację bo może się
kiedyś przydać.Pozdrawiam

Alsko
30-10-2012, 07:57
U mnie godzina przestawiła się automatycznie i nic nie musiałam zmieniać w edycji profiluBo masz ustawione jak trzeba.
Ja nie, bo, niestety, nie rozumiem różnicy między takimi zdaniami dotyczącymi DST:

http://www.pl.image-share.com/upload/158/77.jpg (http://www.pl.image-share.com/ijpg-158-77.html)



Czym różni się polecenie "automatycznie wykryj" od "korekcja włączona"??? I do tego jeszcze "włącz".
Dla mnie to 3 grzyby w barszcz i tylko jeden prawdziwek :(:(:(

Miałam włączoną korekcję, nie zadziałało. Dopiero polecenie pierwsze pomogło, ale też wcale nie jestem pewna, co będzie w marcu.

Adminko, jak to jest?

bogdanaster
27-01-2013, 23:22
Wyszukiwarka wyszukuje źle albo nie wyszukuje wcale. To trzeba koniecznie zmienić.

BarbaraK
28-01-2013, 00:45
Nieczynny jest kalendarz na 2013 r -dlaczego?

ansty
18-04-2013, 13:09
Czas Letni Też Nie Jest Wprowadzony......

mimoza
03-05-2013, 08:12
Od wczoraj na Seniorku haos:icon_eek:
Admin. nie odpowiada na privy - dzisiejsze posty, bez moderacji nie są widoczne. Rozumiem, że są problemy ale dlaczego brak w tym temacie informacji? Czy uczestnicy forum nie zasługują na nią? A wystarczyło by zwyczajne "przepraszamy".:icon_eek: :( - Cz

madrala1212
18-08-2018, 16:19
wazne ze sie rozwijacie ;)

Psi56
04-10-2018, 16:09
Czy mój post dojdzie do kogoś z administracji forum, jeżeli został napisany w wątku "Kontakt"? Pilnie oczekuję na odpowiedź. I gdzie ta odpowiedź się pojawi?

elizka
16-10-2018, 21:24
Ucieszyłam się,że po podaniu na moim blogu
adresu naszego klubu

Mój ulubiony klub :
http://www.klub.senior.pl/


gładko można tu przejść.
Do niedawna było to trudne
i wyświetlały się przeróżne artykuły
zamiast strony głównej
z tytułami działów głównych i wątków .
To mi się podoba.