PDA

View Full Version : Polacy boją się o swoją przyszłość - komentarze


es55ca
28-06-2007, 15:58
Komentarz do artykułu: Polacy boją się o swoją przyszłość (http://www.senior.pl/98,0,Polacy-boja-sie-o-swoja-przyszlosc,2259.html)
--------------------
O polskiej biedzie mówi się bardzo niechętnie. Nie pozwala na to pewnie propaganda sukcesu, jaką uprawiają politycy. Drożeją wszystkie towary pierwszej potrzeby, a głównie czynsze, prąd, leki i żywność, nikt jednak nie przejmuje się rencistami, emerytami, bezrobotnymi. W tej sytuacji ogłoszenie obniżki ceny roamingu brzmi jak szyderstwo.

z centrum
03-12-2008, 17:17
W tej sytuacji ogłoszenie obniżki ceny roamingu brzmi jak szyderstwo.
Podobnie odebrałem pozostawienie bez zmian wydatków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Pani Slowikowa
03-12-2008, 17:20
[b]
politycy. Drożeją wszystkie towary pierwszej potrzeby, a głównie czynsze, prąd, leki i żywność, nikt jednak nie przejmuje się rencistami, emerytami, bezrobotnymi. W tej sytuacji ogłoszenie obniżki ceny roamingu brzmi jak szyderstwo.

Czyli ukryta inflacja.. bo gdyby ona nie byla ukryta nalezaloby podwyzszyc pensje i emerytury..

tadeusz50
03-12-2008, 17:29
moim zdaniem
Odnosisz się do postu sprzed półtora roku. tj28.06.2007 litości patrzcie na datę odniesienia.

z centrum
03-12-2008, 18:34
moim zdaniem
Odnosisz się do postu sprzed półtora roku. tj28.06.2007 litości patrzcie na datę odniesienia.
tadeusz50 "litości, może mniej uszczypliwości" - istotna jest sprawa, po co otwierać nowy temat.

tadeusz50
03-12-2008, 18:43
Straszyli podniesieniem cen energii o 60% teraz mowa o 4-5%. Podwyżki cen zawsze były są i będą. Też bym chciał uczciwej waloryzacji rent i emerytur ale to tylko można między bajki włożyć. Co do inflacji kiedy ona była podana właściwa.

z centrum
03-12-2008, 18:56
Posłuchałem w radiu transmisji z dyskusji sejmowej o nowelizacji budżetu - stąd taki minirefleksja.
A w ogóle to pytanie gdzie jeszcze i w jakiej wysokości akcyzę ustanowi Rząd dla ratowania wskaźnika deficytu.

Kazik
03-12-2008, 19:43
Podobnie odebrałem pozostawienie bez zmian wydatków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
A co powiesz o KRUS? Dziś miał takie pytanie od studenta, ale zeszedł z tematu, czyli nie odpowiedział. To jest 15 miliardów rocznie w/g różnych źródeł. Bagatela. "Biedak" na 295 ha płaci dziś 60 zł miesięcznie podatku. Jak ma powyżej 300 ha-to aż 180 zł/mc. A ja z emerytury płacę więcej podatku+ zdrowotne. Ale PSL jest jedynym możliwym koalicjantem, dlatego tu się "tanie państwo" zgadza na ustępstwa [wbrew obietnicom wyborczym że to ukrócą] Ja płacę więcej od emerytury niż "biedak" rolnik na ponad 300 ha. Szkolna sprzątaczka od zarobku też płaci więcej podatku. Jest jeszcze coś-masz 1 ha? To płacisz KRUS-a jesteś zatrudniony w przemyśle. Płacisz TYLKO jeden podatek-do wyboru. Fajnie jest? Jak ktoś zaprzeczy-niech uzasadni. Nie bierzcie to do siebie to do siebie. Skrótowo użyłem-na przykład masz hektary.
Co mnie obchodzi szantaż Pawlaka do Tuska to normalka. Ale zarzucali kiedyś, że Lepper dostaje coraz więcej. To PiS przeciął te nadmierne żądania-wybrał wybory. Przegrał bo miało być inaczej-tak PO obiecywało. Dziś nawet nepotyzm się wybacza dla koalicjanta. GDZIE JEST "Żulia Pitera?"

tadeusz50
03-12-2008, 19:55
Zaś Kazik odwracasz kota Pisuary miały na likwidacje cholernego Krusu dwa lata. Obawiam się, że żadna partia tego gówna nie ruszy bo straci wiele wiele głosów i nie m co tu ie wzajemni obrzucać właśnie tym gównem.

jip
03-12-2008, 20:03
A co powiesz o KRUS? Dziś miał takie pytanie od studenta, ale zeszedł z tematu, czyli nie odpowiedział. To jest 15 miliardów rocznie w/g różnych źródeł. Bagatela. "Biedak" na 295 ha płaci dziś 60 zł miesięcznie podatku. Jak ma powyżej 300 ha-to aż 180 zł/mc. A ja z emerytury płacę więcej podatku+ zdrowotne. Ale PSL jest jedynym możliwym koalicjantem, dlatego tu się "tanie państwo" zgadza na ustępstwa [wbrew obietnicom wyborczym że to ukrócą] Ja płacę więcej od emerytury niż "biedak" rolnik na ponad 300 ha. Szkolna sprzątaczka od zarobku też płaci więcej podatku. Jest jeszcze coś-masz 1 ha? To płacisz KRUS-a jesteś zatrudniony w przemyśle. Płacisz TYLKO jeden podatek-do wyboru. Fajnie jest? Jak ktoś zaprzeczy-niech uzasadni. Nie bierzcie to do siebie to do siebie. Skrótowo użyłem-na przykład masz hektary.
Co mnie obchodzi szantaż Pawlaka do Tuska to normalka. Ale zarzucali kiedyś, że Lepper dostaje coraz więcej. To PiS przeciął te nadmierne żądania-wybrał wybory. Przegrał bo miało być inaczej-tak PO obiecywało. Dziś nawet nepotyzm się wybacza dla koalicjanta. GDZIE JEST "Żulia Pitera?"Widzisz Ty jednak nie jesteś najmądrzejszy na tym forum, a już myślałem.Podobnie jak Sobek z rachunkami. Co wspólnego ma KRUZ z podatkiem chyba tyle, że i to i to trzeba płacić, wypowiadasz się jakbyś instrukcji nie dostał. KRUZ to takie rolnicze ZUS a nie podatek. Mówisz
byle coś powiedzieć, a Tusk wypowiadał się moim zdaniem rozsądnie, nie unikał jak piszesz pytań, mówił z sensem wyraźnie, studenci byli zadowoleni z odpowiedzi, pewno powiesz, że dostali instrukcje, żeby być zadowolonym, ale tego nie wiem, może tak było.

Kazik
03-12-2008, 20:22
Zaś Kazik odwracasz kota Pisuary miały na likwidacje cholernego Krusu dwa lata. Obawiam się, że żadna partia tego gówna nie ruszy bo straci wiele wiele głosów i nie m co tu ie wzajemni obrzucać właśnie tym gównem.
Ale tego "gówna" nie poruszali w przed wyborczych programach. PO nie wiedziało wtedy czy wybory wygra i kto będzie "ten drugi" za koalicjanta. Jeszcze dłuuugie lata można będzie wypominać co PiS nie zrobił -przy niesamowitej nagonce mediów i środowisk którym się naraził. A co zrobił-to cisza. Dziś mamy Ćwiąkalskiego. Mamy szefa CBA, Budryka-a jeszcze nie dawno to CBA prowadzi śledztwo przeciw swemu obecnemu szefowi [o grube przekręty] Teraz pewnie "przyspieszą prace"-bez żadnych nacisków będą to prowadzić przeciw szefowi i pod jego nadzorem. Czujesz to? A chociaż czujesz kpinę w mojej wypowiedzi?
Dobrze że kiedyś nikt nie pomyślał aby np. "Słowika" zrobić ministrem CBA? Nowe czasy nadeszły. POpaprańcy maja pomysły. Ich "równia pochyła"-zaczyna być bardziej stroma. Olali płemieła w Anglii-powrotnik wyśmiali.

tadeusz50
03-12-2008, 20:27
Kazik bredzisz, która partia po roku miała wzrost poparcia. Pis po roku leciał na łeb na szyję. Skleroza dopada. Też oczywiście zaprzeczysz.

jip
03-12-2008, 20:30
Zaś Kazik odwracasz kota Pisuary miały na likwidacje cholernego Krusu dwa lata. Obawiam się, że żadna partia tego gówna nie ruszy bo straci wiele wiele głosów i nie m co tu ie wzajemni obrzucać właśnie tym gównem.
Kazik to już na mnie nie reaguje, ale widzę, że z nim coraz gorzej, pewno leczenie jak wągrzycy może nawet nie pomóc, to już jest i przewlekłe i chyba nawet nie analizowanie instrukcji, tylko całkowita improwizacja, nie tu takie leczenie za słabe.

Kazik
03-12-2008, 20:32
Podatek dochodowy

Rolnik sprzedający grunt nie zapłaci podatku
Pieniądze uzyskane ze sprzedaży gospodarstwa rolnego, a także gruntu wchodzącego w skład takiego gospodarstwa są zwolnione z podatku dochodowego od sprzedaży nieruchomości bez względu na czas i sposób ich nabycia. aktualizacja 29-12-2007 00:09
Sprawiedliwe? Sprzedając mieszkanie zapłacisz podatek od różnicy. Nie leń się. Wpisz w Google "podatek rolnika"-to przeczytasz więcej takich "kwiatków". To pogrubione-to cytat z tego linku, znajdziesz, o ile zechcesz. Masz jak na tacy.

Kazik
03-12-2008, 20:37
Szybko się uwinęli-popatrz kiedy to aktualizowano-cytat pogrubionym. Nowa władza to już była. Ledwo zasiedli w stołkach.

jip
03-12-2008, 20:43
Podatek dochodowy

Rolnik sprzedający grunt nie zapłaci podatku
Pieniądze uzyskane ze sprzedaży gospodarstwa rolnego, a także gruntu wchodzącego w skład takiego gospodarstwa są zwolnione z podatku dochodowego od sprzedaży nieruchomości bez względu na czas i sposób ich nabycia. aktualizacja 29-12-2007 00:09
Sprawiedliwe? Sprzedając mieszkanie zapłacisz podatek od różnicy. Nie leń się. Wpisz w Google "podatek rolnika"-to przeczytasz więcej takich "kwiatków". To pogrubione-to cytat z tego linku, znajdziesz, o ile zechcesz. Masz jak na tacy.
A Ty znowu swoje. Z instrukcją czy bez, i co takiego jak nie zapłaci od swojego? Jak sprzedaż mieszkanie to też nie zapłacisz. Człowieku nie szukaj dziury tam gdzie jej nie ma. Zapomniałem, to jest dalej szukanie układów i czego tam jeszcze. tobie coś pokażą a Ty myślisz, że od przodka i od zadka to to samo, a to nie to samo, przeczytaj jak Sobek uczył się rachunków post 43 w Hyde Park.

tadeusz50
03-12-2008, 20:50
Panie prezesie melduję wykonanie wykonanie zadania- mówi to coś czy amnezja

Nie będę płemiełem jak wygramy wybory- mówi to coś czy też amnezja
Jak Marcinkiewicz przegonił go w sondażach dostał kopa w dupę i obietnicę Falklandów i ponownego kopa w dupę. Też nie prawda co? Kazik pobudka czas obudzić się

Kazik
03-12-2008, 20:58
Czy nie rozumiesz, że jak sprzedaż mieszkanie to zapłacisz podatek od różnicy między kupnem i sprzedażą? Podatek Belki nie jest zniesiony [obietnica PO przed wyborami] Ja bym to chciał, Prezydent by nie wetował, wszyscy by chcieli, więc jaka trudność? Ano-kasa rządzącym potrzebna. Tak się "zmniejsza" podatki PRZED wyborami, a potem może ludzie zapomną. Pisz co wiesz na pewno--a jak masz wątpliwości to się nie leń-sprawdź w Google.

araad
03-12-2008, 20:58
No dobra Panowie zostawcie bidaka Kazia kazali to gada.
Proponuję coś realnego dla poprawy nastroju podaj Kaziu jakieś rzeczywiste osiągnięcia tego Twojego Płemieła przez dwa lata.Kaziu tylko proszę rzeczywiste a nie konferencje prasowe wiesz od nadmiaru śmiechu robią mi się zajady więc proszę o faktyczne osiągniecia, kryzys na świecie Kaziu to daj trochę sukcesu.

jip
03-12-2008, 21:06
Czy nie rozumiesz, że jak sprzedaż mieszkanie to zapłacisz podatek od różnicy między kupnem i sprzedażą? Podatek Belki nie jest zniesiony [obietnica PO przed wyborami] Ja bym to chciał, Prezydent by nie wetował, wszyscy by chcieli, więc jaka trudność? Ano-kasa rządzącym potrzebna. Tak się "zmniejsza" podatki PRZED wyborami, a potem może ludzie zapomną. Pisz co wiesz na pewno--a jak masz wątpliwości to się nie leń-sprawdź w Google.
Co Ty, ja tak jak Sobek wolę coś innego robić niż gogle, zresztą Tobie też coś pokazać to też jak Sobek Chowaniec od zadka inaczej i z przodu inaczej.
Do araad: czemu mówisz o braku osiągnięć prezydęta a to: Świat składa się z Europy, Stanów Zjednoczonych, Kanady i jeszcze kilku innych państw - powiedział prezydent Lech Kaczyński podczas uroczystego podpisania umowy o tarczy antyrakietowe.

Kazik
03-12-2008, 21:11
Marcinkiewicz dostał kopa za nieudolność. Kaczmarek za działanie na dwie strony. Mało to było ministrów "dwu miesięcznych". Pamiętasz medialną B. Piwnik? Po awansie-proces FOZ stanął na chyba rok. Przedawniło się wtedy wiele. A ją awansował Miller-i spuścił za nią wkrótce wodę.
A jaki jest wdzięczny ten nauczyciel fizyki-dzięki PiS został tym kim był, był kiepski to mu podziękowano. Teraz to wróg PiS. Polecam go PO, Kaczmarka, Leppera i Giertycha również.

tadeusz50
03-12-2008, 21:19
Kaziu a czemu nie było waloryzacji emerytur za pisuru?? brak czasu.Marcinkiewicz był za dobry w tym towarzystwie A Wielki Ludwik trzeci bliżniak:? nieudolny jak chował do szuflady wniosek o swoje odwołanie. Powiedział, że może pół roku tam trzymać a teraz poszło od razu

jip
03-12-2008, 21:20
Marcinkiewicz dostał kopa za nieudolność. Kaczmarek za działanie na dwie strony. Mało to było ministrów "dwu miesięcznych". Pamiętasz medialną B. Piwnik? Po awansie-proces FOZ stanął na chyba rok. Przedawniło się wtedy wiele. A ją awansował Miller-i spuścił za nią wkrótce wodę.
A jaki jest wdzięczny ten nauczyciel fizyki-dzięki PiS został tym kim był, był kiepski to mu podziękowano. Teraz to wróg PiS. Polecam go PO, Kaczmarka, Leppera i Giertycha również.
Dorn dostał kopa za Sabę, Ujazdowski, Zalewski za co?

araad
03-12-2008, 21:21
Jip
No cóż na nic Twoje środki sprawa beznadziejna.
Wiatrak Kolego wiatrak a nawet ferma cała.

Kazik
03-12-2008, 21:23
No dobra Panowie zostawcie bidaka Kazia kazali to gada.
Proponuję coś realnego dla poprawy nastroju podaj Kaziu jakieś rzeczywiste osiągnięcia tego Twojego Płemieła przez dwa lata.Kaziu tylko proszę rzeczywiste a nie konferencje prasowe wiesz od nadmiaru śmiechu robią mi się zajady więc proszę o faktyczne osiągniecia, kryzys na świecie Kaziu to daj trochę sukcesu.
Nie będę wyręczał mediów, jak tam nie słuchasz to ja tu nie podam w "pigułce". A płemieł obecny mówi głównie o przyszłych sukcesach. Za obecne uważa ustawę o "komercjalizacji szpitali" -ale zawetowana. Na prośbę również Zw. Zaw. Bo jak by spytać społeczeństwo-to by było również za odrzuceniem tego. SPRZEDAĆ-to zaiste gruba ustawa. Na A-4 się zmieści.
Zajady moga się robić jak słucham o planach płemieła. Ale ja wolę poczytać Lema-zamiast tego. Bardziej składnie pisał o przyszłości.

araad
03-12-2008, 21:27
Kaziu życzę Ci zdrowia.
Nie będę się już znęcał teraz mi zaimponowałeś fakt nie można mówić o sukcesach Kaczora bo ich nie było, nie jest z Tobą tak żle potrafisz czasami być uczciwy.Dobranoc

jip
03-12-2008, 21:35
Kaziu życzę Ci zdrowia.
Nie będę się już znęcał teraz mi zaimponowałeś fakt nie można mówić o sukcesach bo ich nie było, nie jest z Tobą tak żle potrafisz czasami być uczciwy.Dobranoc
Masz racje chyba to sytuacja beznadziejna,, muszę jeszcze poczytać o Sobku jak z tymi rachunkami? bo może to błąd pedagogiczny ale leczenie niestety trzeba zmienić. Ale wątpię bo to przypadek co najmniej trudny.

z centrum
03-12-2008, 23:10
Poczekajmy jeszcze rok - i będą wybory.
Sondaże - bez żartów, można "obiektywnie" wykazać wszystko za co zapłaci zamawiający.
Dzisiaj w czasie debaty nad korektą budżetu, której miało nie być, wicepremier Pawlak rzucił kilka zdań i nawet nie próbował niczego udowadniać.
Jak mawiał klasyk Wiesław - z pustego i Salamon nie naleje - a puste jest od czasu tak zwanych; "reformy Balcerowicza" i "prywatyzacji Lewandowskiego".
Według NBP zadłużenie zagraniczne Polski wyniosło:
koniec 2005 112,1 mld euro,
koniec 2006 126,7 mld euro
koniec 2007 156,3 mld euro

Na kłótni w kurniku politycznie pewnie zyska nowa centrolewica.

Kazik
03-12-2008, 23:53
Kaziu a czemu nie było waloryzacji emerytur za pisuru?? brak czasu.Marcinkiewicz był za dobry w tym towarzystwie A Wielki Ludwik trzeci bliżniak:? nieudolny jak chował do szuflady wniosek o swoje odwołanie. Powiedział, że może pół roku tam trzymać a teraz poszło od razu
Od pisuaru dostałem chyba 4% podwyżki, bo jestem od niedawna [rok] emerytem, siostra dostała jakieś 4,8%. Mogę się mylić jakie 0,1% To dzięki PiS to otrzymałeś na początku 2008 [marzec] To było uchwalone przez tak Ci wredną koalicję. Gdyby nie to miałbyś dziś g****, a ponadto co roku ma być podwyżka[zgodnie z ta ustawą] dopasowana do inflacji. Powiesz 4% to mało? To dopasowane do inflacji. Niech Tusk da Ci 100%, a mnie przy okazji też. Może powiesz że po wyborach PO zdążył o tym pomyśleć, uchwalić i wykonać? Ledwo objęli władze a wypłata już w marcu? Poczytaj to komu zawdzięczasz podwyżkę, następną będziesz miał w marcu 2009. Dzięki PiS+"przystawki". No chyba że płemieł to zmieni.
Tu poczytaj niedowiarku. A leniwców posty chyba zacznę olewać. Będzie araad pisał do Jip, ten do Tadeusza i tak się będzie kręcić. Macie tu dlaczego miałeś podwyżkę emerytury. Dlaczego dopłaca się do ZUS-aby Twoja emerytura i moja była wypłacalna. Państwo oddaje to co wypracowaliśmy na ZUS-a ukradli na inne cele. Z prywatyzacji miało być nawet więcej na emerytury. Zapomnieć można.
http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/5;7;mld;zl;na;dodatkowe;podwyzki;emerytur;i;rent,3 ,0,260099.html

Tadeusz pisz rzeczy sprawdzone, poszukaj w Googlach, nie pisz bzdur.Lenistwo nie usprawiedliwia.

tadeusz50
04-12-2008, 05:38
Od pisuaru dostałem chyba 4% podwyżki, bo jestem od niedawna [rok] emerytem, siostra dostała jakieś 4,8%. Mogę się mylić jakie 0,1% To dzięki PiS to otrzymałeś na początku 2008 [marzec] To było uchwalone przez tak Ci wredną koalicję. Gdyby nie to miałbyś dziś g****, a ponadto co roku ma być podwyżka[zgodnie z ta ustawą] dopasowana do inflacji. Powiesz 4% to mało? To dopasowane do inflacji. Niech Tusk da Ci 100%, a mnie przy okazji też. Może powiesz że po wyborach PO zdążył o tym pomyśleć, uchwalić i wykonać? Ledwo objęli władze a wypłata już w marcu? Poczytaj to komu zawdzięczasz podwyżkę, następną będziesz miał w marcu 2009. Dzięki PiS+"przystawki". No chyba że płemieł to zmieni.
Tu poczytaj niedowiarku. A leniwców posty chyba zacznę olewać. Będzie araad pisał do Jip, ten do Tadeusza i tak się będzie kręcić. Macie tu dlaczego miałeś podwyżkę emerytury. Dlaczego dopłaca się do ZUS-aby Twoja emerytura i moja była wypłacalna. Państwo oddaje to co wypracowaliśmy na ZUS-a ukradli na inne cele. Z prywatyzacji miało być nawet więcej na emerytury. Zapomnieć można.
http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/5;7;mld;zl;na;dodatkowe;podwyzki;emerytur;i;rent,3 ,0,260099.html

Tadeusz pisz rzeczy sprawdzone, poszukaj w Googlach, nie pisz bzdur.Lenistwo nie usprawiedliwia.
Kaziku
Litości to ty nie pisz bzdur. Ja jestem na emeryturze już dość dawno i w tym temacie nie muszę szukać w google czy gdziekolwiek. Mam to w swojej głowie. Za rządów pisu nie było waloryzacji a ta o której piszesz to była akceptacja wszystkich partii by dorwać się do koryta. Zatwierdzona została przed wyborami.
Oj Kaziu, Kaziu nie ośmieszaj się to ty piszesz takie bzdury, ze żołądek mnie doli i to nie z lenistwa.

tadeusz50
04-12-2008, 06:12
Widać kto się ośmiesza. Czemu w 2007r nie było waloryzacji. Rządził pis. Jakie ja mam o tobie zdanie to raczej nie nadaje się do seniorka.

Kazik
04-12-2008, 06:13
Akceptacja wszystkich partii-by dorwać się do koryta. Tak napisałeś. Czyli dotarło Ci do mózgu, ze to jednak "wredni" poprzednicy dali podwyżki i "zaklepali" na przyszłość.

jip
04-12-2008, 08:39
Trzeba pogrubiać tekst bo ze wzrokiem coś nie bardzo po odwiedzinach sklepu nocnego. Pewnie się rozmazuje tak jak mózg. Ja nie będę pogrubiał. Wysil wzrok i mózg. Prześpij się to procenty wyparują.
Pewno trzeba odpuścić, bo w tym przypadku nic już nie pomożemy. Jak się przespałem i zastanowiłem się to dochodzę do wniosku, że takich bzdur i z takim zaangażowaniem nie pisze się bez instrukcji i bez zlecenia. Za darmo parę godzin dziennie nikt by nie pisał i to jeszcze takie naiwne wypowiedzi. W PO jak pisał Kazik instrukcję dostała młodzież, a tutaj młodzież olewa, instrukcja do seniorów poszła, poparta komunikatami z radia i... pisze się, i myśli się, że tymi banialukami kogoś się przekona. Gdyby się mocniej zastanowili to, przecież to więcej szkody niż pożytku narobi, bo i kupy się nie trzyma, i jest śmieszne, i.......

araad
04-12-2008, 10:00
No i widzisz Jip 100 postów wcześniej twierdziłem ze jest to przypadek beznadziejny.Wiesz Jip najgorzej jak ktoś jest jeszcze pracowity do ogólnie znanej przypadłości, a tu mamy taki przypadek.To już nie wiatrak to deptak.

jip
04-12-2008, 13:03
No i widzisz Jip 100 postów wcześniej twierdziłem ze jest to przypadek beznadziejny.Wiesz Jip najgorzej jak ktoś jest jeszcze pracowity do ogólnie znanej przypadłości, a tu mamy taki przypadek.To już nie wiatrak to deptak.
Wiesz Ty chyba masz racje tu już nic nie pomoże, chyba przestane na tych forach bywać, bo to już bywa nawet nie śmieszne i zaczynam się sam prawie wstydzić tego, że tu trafiłem. Jeszcze wkleję cytat z Sobkowego nauczania rachunków:
-No to kielo jest dwa razy sześć?
-Dwanaście, Panie
-a sześć razy dwa?
--Przecie-zek godoł, dy szścdziesiąt dwa.
Widzi pón ze nie poradzi. Obziyro się po klasie i widzi, ze akurat na oknie siedzi kot. Łap kota i pokazuje Sobkowi.
-Co to?
E dy kot.
To pón kota obróciył drugóm stónom i zaś się pyto:
-A to?
Sobuś poźroł dokładniej.
-Ej, kotka , panie
I tak wysło na Sobkowe, ze od zadku i od przodku i od przodka do zadku to nie to samo. To Ks. Tiszner
No i tutaj jest tak samo z nauka polityki - jak od przodka tak od zadku.

z centrum
04-12-2008, 20:44
w dzisiejszym POLSKA Dziennik Łódzki a propos ograniczeń kryzysowych;
Witaszczyk na dziś
Julia Pitera zbada sprawę wiceministra środowiska Macieja Trzeciaka. Są podejrzenia, że Trzeciak kupił od Agencji Nieruchomości Rolnych 206 hektarów ziemi w ustawionym przetargu. Na tej ziemi posadził orzechy włoskie i teraz co roku weźmie z Unii 200 tys. zł dopłat. Żyć nie umierać. Ciekawe, dlaczego nikt inny nie wpadł na taki pomysł?

Jest pewne, że jeśli Trzeciak przeskrobał, to dostanie za swoje. Jak już Pitera weźmie się do sprawy, to klękajcie narody. Że to nie przelewki, przekonał się minister z rządu Prawa i Sprawiedliwości, który kupił sobie pół kilo śledzi i zapłacił za nie rządową kartą kredytową. Pitera wyśledziła to w gazetach, o czym już pisałem, ale o takich sukcesach w walce z korupcją warto pisać tak często, jak tylko się da.

Przenieśmy się na granicę. Wczoraj na przejściach znowu zebrały się "mrówki", które żyły z legalnego przenoszenia papierosów. Teraz im się urwało, bo zamiast dziesięciu paczek mogą przenieść tylko dwie. Niestety, każdy papieros przeniesiony przez granicę zmniejsza wpływy do budżetu państwa i Unii Europejskiej. Jeden mądry redaktor w telewizji tłumaczył, że ograniczenie to skutek kryzysu. Unia potrzebuje teraz więcej pieniędzy, podobnie jak nasz budżet. I ten redaktor ma rację. Bo jak kryzys przyjdzie, to skąd Unia weźmie co roku 200 tysięcy na dopłatę do orzechów ministra Trzeciaka? A przecież niejednemu Trzeciakowi należy się kasa. Europoseł Paweł Piskorski, były działacz Platformy Obywatelskiej, też sobie kupił 360 hektarów, posadził las i też musi swoje dostać.

Poza tym pieniądze są niezbędne do budowy oszczędnego państwa. Rząd już bardzo ograniczył swoje wydatki. Minister Pitera tak oszczędza, że nawet na imieniny nie jeździ swoim autem, tylko służbowym. W sumie rząd ma ledwie 500 samochodów. Co prawda rząd szwedzki ma tylko osiemnaście, ale przecież polski naród by się wstydził, gdyby nasz oszczędny rząd aż tak dziadował.

Babcia Iwa
04-12-2008, 22:29
Dzisiaj rano słyszałam w radiu wrocławskim informację na temat oszczędzania przez posłów i ministrów PO. Np. Pani minister Pitera na prywatne zakupy jeździ służbową limuzyną, a Pan Vice-premier Schedyna / wrocławianin/ jeździ służbową limuzyną po luksusowych lokalach w Warszawie.Po tym widać kto ma oszczędzać, pewnie emeryci i renciści.

Kazik
04-12-2008, 22:51
Kaziku
Litości to ty nie pisz bzdur. Ja jestem na emeryturze już dość dawno i w tym temacie nie muszę szukać w google czy gdziekolwiek. Mam to w swojej głowie. Za rządów pisu nie było waloryzacji a ta o której piszesz to była akceptacja wszystkich partii by dorwać się do koryta. Zatwierdzona została przed wyborami.
Oj Kaziu, Kaziu nie ośmieszaj się to ty piszesz takie bzdury, ze żołądek mnie doli i to nie z lenistwa.

Przed wyborami to znaczy za poprzedniej władzy. Od nich to masz. Przynajmniej inflacja nie zżera emerytury. Chociaż jak GUS to liczy [inflację] bo jednak to odczuwam bardziej niż podwyżkę. Śmieszny to Ty jesteś. Jak uchwalił PiS i "przystawki", a wypłacono w marcu 2008--to pewnie chwała dla PO? Nie rozumiesz że musiało upłynąć do wypłaty kilka miesięcy od decyzji sejmowej? Zastanów się trochę.
Ktoś tu pisał [nie ja]-może dobrze by było abyś się nie nakręcał za bardzo. Od nadkwasoty można dostać wrzody. Ból żołądka to pierwszy objaw, ale ja nie lekarz, idź do fachowca.