PDA

View Full Version : Obsługa nowszych komórek


wifi
17-08-2011, 18:20
Coraz więcej pokazuje się komórek, ze wszystkimi bajerami i po pierwszym zachwycie pojawia się problem: jak to obsłużyć. Nabyłem taką, ale poprzedniej się nie pozbywam! mam wprawdzie nadzieję, że nie wrócę do niej, ale nadzieja jest matką .... :)

Założyłem ten wątek w celu wymiany doświadczeń i sposobów obsługi takich kombajnów.
Po kupnie swojej Noki X6 przystąpiłem do jej rozpracowywania. Oczywiście daleko mi do końca, ale liczę na pomoc innych.
W mojej komórce są następujące moduły, które każdy z osobna wymagają rozgryzienia, oczywiście nie piszę o typowych funkcjach jak: rozmowa, sms itd.
- połączenie przez kabel USB
- połączenie wifi
- połączenie pakietowe
- połączenie bluetoouh
- moduł GPS wraz z mapami
- odtwarzanie muzyki
- radio
- przeglądanie internetu
- dotykowa klawiatura
i inne, bardziej schowane:)

Trzeba sobie zdać sprawę te same funkcje są inaczej zrealizowane, więc należy liczyć się z tym, że w tłumaczeniach nie wszystko będzie idealnie pasowało.

Może zacznę o mapach. Mile mnie to zaskoczyło bo można sobie darmowo ze strony Noki ściągnąć mapy i już je mamy. Jak się siedzi w domu lub kręci się w niewielkiej odległości od niego to taka mapa jest średnio przydatna, ale będąc np. w Londynie czy innej Pradze może się przydać w pokazaniu którędy iść z powrotem do hotelu.
W mapach możemy sobie wybrać nawigację samochodową (tak jak w gps typowo samochodowych) lub nawigację pieszą. W tym drugim wypadku b. ładnie pokazuje którymi ulicami iść żeby dotrzeć do celu.

Najpierw trzeba sobie na kompie zainstalować program Nokia Ovi Suite (po polsku), który generalnie służy do komunikacji komp-komórka, komórka-baza Noki itp.
Przed wgraniem (ściągnięciem) map, dobrze jest skonfigurować, połączenie wifi bo wtedy wszystko idzie przez nasz router i nie musimy płacić za transfer. Oczywiście dotyczy to tych co mają w domu router bezprzewodowy (koszt 55 zł).
Wszelkie początkowe próby robiłem przy włożonej karcie SIM na której było coś 0.45 zł. Chodziło o to żeby przez mój brak wiedzy nie ubywało mi kasy:)

To tyle na początek. Zobaczymy czy temat "chwyci", czy nie, inaczej się tego sprawdzić nie da.
Tylko nie miejcie mnie za eksperta od komórek, raczej za szukającego forum do wymiany doświadczeń.

Alsko
17-08-2011, 19:38
To tyle na początek. Zobaczymy czy temat "chwyci", czy nie, inaczej się tego sprawdzić nie da.Sądzę, że temat chwyci i wątek się rozrośnie.
Nie mam tak wypasionego aparatu, ale całkiem niedawno, kiedy mi zepsuli drucik telefonu stacjonarnego, wykorzystywałam komórkę jako modem do łączenia z netem.
Lada dzień dostanę jednak bardziej rasowy telefon i... tak se myślę, myślę, myślę...
Niewiele wymyśliłam, tyle że jednak wolę telefon wykorzystywać do dwóch podstawowych funkcji , tzn. prowadzenia rozmów i wysyłania taniuchnych sms.
Ale jest jeszcze trzecia funkcja, nie do przecenienia: mój telefon służy mi jako przypominajka i za to pokochałam go miłością dozgonną :D:D:D:D

wifi
17-08-2011, 20:42
... całkiem niedawno, kiedy mi zepsuli drucik telefonu stacjonarnego, wykorzystywałam komórkę jako modem do łączenia z netem.

No to już przynajmniej wiem gdzie pukać po nauki!
Ja bym tego (na razie?:) nie potrafił skonfigurować

Lada dzień dostanę jednak bardziej rasowy telefon i... tak se myślę, myślę, myślę...

Wstrzymaj się z tym myśleniem aż go dostaniesz:D
Wtedy się przyda! :)

trzecia funkcja, nie do przecenienia: mój telefon służy mi jako przypominajka

Zgadza się! doskonałe lekarstwo na ... :D

Alsko
17-08-2011, 21:00
Zgadza się! doskonałe lekarstwo na ... :DNa roztargnienie ;););););)

wuere'le
17-08-2011, 21:10
Ja mam od jakiegoś czasu LG350Bali, to telefon dotykowy z bardzo dobrym aparatem foto. Jest do niego oprogramowanie Pc Suit, dobre. Telefon ma bluetooth i połączenie kablowe USB.
Ma oczywiście radio i nie wiem co jeszcze. Mnie wystarcza aby dzwonił, nawet esemesów nie wysyłam, za to z foto korzystam często. Dużo mi czasu zajęło ustawienie zdjęć na kontaktach, tak, aby dzwoniący telefon pokazywał zdjęcie osoby dzwoniącej, ale teraz już to mam.

Alsko
17-08-2011, 21:26
No to już przynajmniej wiem gdzie pukać po nauki!
Ja bym tego (na razie?:) nie potrafił skonfigurować
Potrafiłbyś!
Zainstalowałam z płyty Nokię Suize, a reszta od operatora. A jeśli ja zainstalowałam, to Ty ho ho ho i jeszcze ho! :D:D
U mojego - dawna Era, obecnie T-Mobile - ta usługa jest płatna, ale niewiele i można wykupić na określony czas poczynając od 1 miesiąca.