PDA

View Full Version : moje przemyslenia ......

arszenik
10-07-2007, 11:47
Nie lubie monotonii , "wegetacji" w związku . Chciałabym być z partnerem od którego mogłabym się czegoś nauczyć , np : z zakresu medycyny , prawa , geografii ,fizyki , astromomii, sztuki rysunku , malarstwa, muzyki,teatru ... Oj! , i wiele ,wiele innych nie poznanych w szczegółach mi rzeczy.Taki związek byłby dla mnie bardzo interesujący , pochłonąłby mnie bez reszty.
Myślicie , że są tacy ludzie , którzy mogliby z cierpliwoscią i satysfakcją byc przy drugim człowieku.

Karol X
10-07-2007, 12:10
Arszenik napisala:
--------------------------------------------------------------------------------

Nie lubie monotonii , "wegetacji" w związku . Chciałabym być z partnerem od którego mogłabym się czegoś nauczyć , np : z zakresu medycyny , prawa , geografii ,fizyki , astromomii, sztuki rysunku , malarstwa, muzyki,teatru ... Oj! , i wiele ,wiele innych nie poznanych w szczegółach mi rzeczy.Taki związek byłby dla mnie bardzo interesujący , pochłonąłby mnie bez reszty.
Myślicie , że są tacy ludzie , którzy mogliby z cierpliwoscią i satysfakcją byc przy drugim człowieku.

Witam
Zwiazek,czy to malzenski,czy na zasadach konkubinatu - tworzy dwoje ludzi,ktorzy w ten czy inny sposob czerpia z siebie te wartosci,ktore im odpowiadaja.
Nie da sie czerpac czegos od jednej tylko strony,nie dajac nic w zamian.Uwazam,ze taki zwiazek mialby kruche podwaliny i na dluzsza mete kiedys by sie rozpadl.
Sadze tez,ze byliby tacy ludzie,ktorzy z cierpliwoscia znosili by taki zwiazek,ale na pewno nie z satysfakcja.

arszenik
10-07-2007, 13:23
No tak , jesli brałabym tylko to co ktos mi daje ,to byłaby czysta monotonia ,ale ja tego nie chce . Sądze , ze dawałabym to , co ten drugi człowiek oczekuje ode mnie. Inaczej ,nie wyobrażam sobie lojalnego partnerstwa .Tylko brać , to jest wg. mnie niemiłe.

Gabi K.
10-07-2007, 16:54
Trochę tego dużo jak na jednego faceta, natomiast myslę, że Uniwersytet Trzeciego Wieku to jest to miejsce, które może by Cię zainteresowało, znajdziesz tam wielu interesujących ludzi, którzy tak jak i Ty są wciąż zainteresowani poszukiwaniem nowego...

Dzidka
10-07-2007, 17:37
Gabi,masz rację,bo ja czerpię z Uniwersytetu bardzo dużo,ale chyba Arszenice czy Arszenikowi / trudny nick do odmiany/ chodziło o związek partnerski.

Gabi K.
10-07-2007, 17:41
Gabi,masz rację,bo ja czerpię z Uniwersytetu bardzo dużo,ale chyba Arszenice czy Arszenikowi / trudny nick do odmiany/ chodziło o związek partnerski.
Dzidko, myślę, że i ciekawy partner się tam znajdzie, mój wujek, pan po 70-tce, znalazl towarzyszkę życia właśnie tam, śpiewają razem nie tylko we własnych czterech kątach ale i w uniwersyteckim chórze!

Ewita
10-07-2007, 18:31
Karol napisał:

"Zwiazek,czy to malzenski,czy na zasadach konkubinatu - tworzy dwoje ludzi,ktorzy w ten czy inny sposob czerpia z siebie te wartosci,ktore im odpowiadaja.
Nie da sie czerpac czegos od jednej tylko strony,nie dajac nic w zamian.Uwazam,ze taki zwiazek mialby kruche podwaliny i na dluzsza mete kiedys by sie rozpadl.
Sadze tez,ze byliby tacy ludzie,ktorzy z cierpliwoscia znosili by taki zwiazek,ale na pewno nie z satysfakcja."

Masz rację, Karolu! Cała frajda w związku polega na tym, że się daje, nie tylko bierze... I nie to jest najważniejsze, jak głęboką wiedzę z jakiej dziedziny ktoś posiada! Wiedzę można pogłębić - choćby razem nawet, ale jeśli ktoś jest nastawiony tylko na czerpanie - z założenia skazuje związek na klęskę. Dawanie z siebie sprawia co najmniej taką satysfakcję, jak dostawanie od kogoś...

Malgorzata 50
10-07-2007, 18:44
Myślicie , że są tacy ludzie , którzy mogliby z cierpliwoscią i satysfakcją być przy drugim człowieku.
Kochana arszeniczko to może ty sobie powinnaś jakąś Rade Naukową zatrudnić w charakterze partnera -ty obiadek a oni wykładzik.....Karol słusznie gada to musi być obustronne po prostu najlepiej jest kiedy gada sie ciekawie na dwie strony i to powoduje ,ze potem w alkowie ten intelekt przekuwa sie na udane życie i pożycie :rolleyes:

Dzidka
10-07-2007, 20:42
Gabi,na moim Uniwersytecie panów jak na lekarstwo, za to babiniec ho ho.
Na 250 osób może 10-ciu i to chyba nawet z żonami.Nie przyglądałam się im dokładnie,bo nie jestem zainteresowana.
Kobiety /te na emeryturze i nie tylko/ udzielają się znacznie częściej w każdej dziedzinie działalności i u mnie widzę to na każdym kroku.Panów przeważnie interesuje polityka, sport ew. działka. W tej chwili uogólniam może, bo przecież nasi panowie na forum są zupełnie inni.Na wątkach muzycznych wręcz nieocenieni.

bogda
10-07-2007, 20:51
Na moim Uniwersytecie też jest babiniec, panów chyba z 10 %, ale dość chętnie się udzielają....ale za to jak są adorowani przez kobietki....można pęknąć ze śmiechu....czują się tam jak koguty w kurniku....

BUNIA
10-07-2007, 21:15
Na moim uniwerku tez przewaga zdecydowana pan - niestety ..Panowie sa w sladowej ilosci i raczej w parach - tez niestety.

bogda
10-07-2007, 21:25
Buniu...no i dobrze im tak, a my wolne jak ptaki możemy fruwać wszędzie...

Anielka
10-07-2007, 21:28
Bo panowie jak skończą lat..... to :kapcie ,piwko,telewizorek iewentualnie gazetka i święty spokój.Oczywiscie nie "Nasi" panowie z klubu.Pozdrawiam.:D :)

baburka
11-07-2007, 07:49
Co widzisz złego w kapciowaniu w stylu klasycznym?

Anielka
11-07-2007, 08:30
Oczywiście Nic,zupełnie nic ,jezeli to komus odpowiada.Mnie to nie odpowiada.I to wszystko na ten temat .Milego kapciowania,przepraszam dnia zyczę.:)

Nika
11-07-2007, 08:58
Ja też nie przepadam za kapciarzami.Wejście w wiek dojrzały nie musi oznaczać stagnacji.Świat mozemy odkrywac wciąż na nowo,rozwijać swój umysł poprzez nowe pasje.Ale to moje osobiste zdanie.Jestem wodnikiem,a te lubia wieczne zmiany...

arszenik
11-07-2007, 09:42
Rozweseliłyscie mnie , moje drogie kolezanki . Ja , oczywiście myslałam o UW Trzeciego Wieku , ale jak juz wczesniej wspomniałam , ja pracuje :(.
Ale ,tez nie w głowie mi jak i Wam , kapcie i tv.Chcę zyć aktywnie .

baburka
11-07-2007, 11:17
Nie mam stosownego kapcia. Ale nie powiem, żeby to był obiekt moich marzeń a zarazem pierwsza potrzeba.

baburka
11-07-2007, 11:21
Cenię sobie własne rozkłapane bamboszki. Trudno byłoby mi nich wyskoczyć. No chyba, że jakiś książę z bajki- koniecznie na białym koniu- przemknąłby pod moim balkonem.

Nika
11-07-2007, 11:32
Do księcia z bajki to i na bosaka mozna...

BUNIA
11-07-2007, 21:50
A moj zmarly Ojciec do konca byl szalenie szarmancki wobec mojej Mamy i takim 100 % mezczyzna ktory odgaduje - jej
potrzeby czytajac w myslach.
Zawsze by wypachniony dobra woda toaletowa swiezutki ,usmiechnety i czynny zawodowo/rzeczoznawca samochodowy /.
Nie musial <dorabiac> ale czul sie brdzo potrzebny a przez to samo przydatny innym.. i lubil powtarzc nie po skonczylem politechnike/Szczecin/ zeby teraz na stare lata na fotelu siedziec .
....3732

Malgorzata 50
12-07-2007, 01:06
Mój taki jest mimo,ze 80-tkę przekroczył -moja bratowa zawsze mówi ,że gdyby nie mama,to by wyszła za mąż za ojca a nie za syna

FeliksG
12-07-2007, 08:55
Jako, też wodnik, przyłączem się do opinii, że z wiekiem nie musi przychodzić stagnacja ale ona się wciska, natrętnie a najczęściej, za sprawą dolegliwości zdrowotnych. To niedomagania fizyczne kierują nasze myśli i działania, wstronę wygody, ułatwień i właśnie, kapci.Nie potępiam kapci ponieważ są one środkiem a nie celem.

Lila
12-07-2007, 10:29
Mój luby małżonek,też wodnik jak i Ty Feliksie.Na razie energia go rozpiera,nie usiedzi na czterech literach,zawsze w ruchu...Pracoholik i palacz nałogowy.Szkoda sił na niego...

Ciekawa jestem tych kapci w jego wykonaniu.Chyba się wyprowadzę,bo jak był po operacji,to usiłował zatruć mi życie..
No ,ale ja lew,na kapciowego się nie nadawałam.
Oj,bedzie się działo,będzie.Chyba ,że i mnie co dopadnie,psiakrew.

hannabarbara
12-07-2007, 12:11
Feliks jak zazwyczaj trafił w samo sedno sprawy. Mój wybrany do niedawna zawsze coś modernizował, dłubał i naprawiał. Teraz go odczuwa dokuczliwe bóle w jednej ze swych dolnych kończyn, ograniczył aktywność do biegania po lekarzach, fizykoterapeutach, rehabilitantach i innych tego typu profesjonalistach.No i do dyskusji o samochodach, sporcie i polityce.

arczia
13-07-2007, 10:25
Mój luby małżonek,też wodnik jak i Ty Feliksie.Na razie energia go rozpiera,nie usiedzi na czterech literach,zawsze w ruchu...Pracoholik i palacz nałogowy.Szkoda sił na niego...

Ciekawa jestem tych kapci w jego wykonaniu.Chyba się wyprowadzę,bo jak był po operacji,to usiłował zatruć mi życie..
No ,ale ja lew,na kapciowego się nie nadawałam.
Oj,bedzie się działo,będzie.Chyba ,że i mnie co dopadnie,psiakrew.

Oj, Wodniki po operacji są okropne-wiem cos o tym - nagłe unieruchomienie to dla nich katastrofa, a i cackac sie ze sobą lubią.
A mój Wodnik palił nałogowo i kilka lat temu policzył ile to kosztuje i rzucił - ale nie bez nagrody - cenę papierosów zamienił na comiesieczne raty RTV (co wszystkich uradowało;))
moze to jakis sposób na innych forumowych palaczy?

arczia
13-07-2007, 10:26
mówiąc o RTV mam na mysli wypasiony telewizor :)

Malgorzata 50
13-07-2007, 10:45
Eeeeee tam czy jest coś nudniejszego na świecie niż chłop tkwiący godzinami przed telewizorem -ale to chyba oznaka starzenia sie naszych ulubionych samców -marzeniem życia mojego ostatniego byłego było oglądać TV i czytać gazety -kurcze !!!! Chociaż był to może ostatni mężczyzna mojego życia niestety nie zdzierżyłam......albowiem wszystko jest dla ludzi tyle ,ze w rozsądnych dawkach

Lila
13-07-2007, 10:56
Arczia ,nie da rady...
Telewizor full wypas stoi i nie ma go kto oglądać.
Palacz pracuje,ja rownież / od czasu do czasu / ,a poza tym jestem na emigracji wewnętrznej i nie oglądam.
A o płucyska palacza się boję i żałuję ,że w młodości nie podjęłam kroków ekstremalnych ,aby go oduczyć.
Teraz na moje dziamgotanie wychodzi na taras i pali na zapas.

kama5
09-08-2009, 22:39
Kapcie wcale nie muszą być synonimem starosci.Są wygodne i szpilki zamieniam na nie.Dokąd się kocha i jest się kochanymoraz ma się marzenia jest się mlodym.Człowiek szczęsliwy jest zawsze mlody , gorzej jak przyjdzie choroba wtedy dopiero czlowiek uswiadamia sobie ile ma na liczniku.:D

jasinek123
09-08-2009, 22:52
dla czego takie wątki są wklejane po 22/00
jestem jeszcze nowy i wiele spraw muszę przemyśleć
dlaczego administrator dawkuje od tak -widzimisie

tadeusz50
10-08-2009, 02:43
Jasiu nikt nie dawkuje tematów a tym bardziej administrator. Kama5 wyciągnęła temat gdzieś z przepastnego archiwum. Temat sprzed dwóch lat. Czemu tu widzisz rolę administracji.
ps.pewnie znowu dostane notę pouczającą za ilość postów, pisanie w nocy, wtrącanie się w nie swoje sprawy.
Uśmiechnijcie się miłe seniorki.

Alsko
10-08-2009, 10:03
dlaczego administrator dawkuje od tak -widzimisie Jasiu, Ty też możesz ciekawe wątki wyciągnąć. Trochę jest z tym roboty, bo trzeba w archiwum grzebać. Ale warto, dużo fajnych rozmów fajnie prowadzonych można znaleźć.
Niektóre są zamknięte, ale można otworzyć nowy podobny. Jeśli nie będziesz wiedział, jak - w wolnej chwili mogę podpowiedzieć :D

PS Tadziu, o matko! I po co ten dopisek o pouczaniu? Uśmiechnij się :)

tadeusz50
10-08-2009, 10:23
Alsko-Alu
PS Tadziu, o matko! I po co ten dopisek o pouczaniu? Uśmiechnij się

Uśmiecham się od ucha do ucha, z pewnością gdyby nie one (uszy) uśmiech kończyłby się z tyłu głowy.
Dopisek nie jest skierowany do Ciebie. Gdzie się nie obrócę widzę docinki do mnie skierowane, pouczenia, kpiny itd. Zza podwójnej gardy tylko z uśmiechem bronię się.

ostatek
10-08-2009, 10:42
/.../ Gdzie się nie obrócę widzę docinki do mnie skierowane, pouczenia, kpiny itd. /.../
Hm... a ja myślałam, że tylko nie pozostajesz dłużny a czasami (bojąc się ataku?) atakujesz pierwszy. Wyrównujesz rachunki natychmiast i z nawiązką. Cóż, jakie dawane - takie oddawane. ;)
Lepiej uśmiechnijmy się do siebie i świata :) zamiast ciągnąć kolejną dyskusję do niczego nie prowadzącą.

Żeby nawiązać do tematu wątku - myślę o przyjacielu, który jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji: odejść czy zostać? Sobiepan żyje. Wszystko w jego łapach i rękach weta... mogę mieć tylko nadzieję...

PS - sprawdziłam post przed wysłaniem. Mam nadzieję, że nie "nabłędziłam"... :confused:

tadeusz50
10-08-2009, 10:46
ostatku
:) :D :) :D
Może wystarczy??
Cieszę się, że z Sobiepanem jest w porządku. Pozdrowienia od Atosa.

ostatek
10-08-2009, 10:58
ostatku /.../ Może wystarczy??
Cieszę się, że z Sobiepanem jest w porządku. Pozdrowienia od Atosa.
Nie ja zaczęłam. Ale przyznaję - wystarczy. Sorry. :)

Sobiepan - bez zmian. Nie jest w porządku. Stan ciężki. Ciągle mam nadzieję na poprawę... karmię bestię/bernardyna żółtkami z mlekiem... strzykawką... :mad: i wcale się tego nie wstydzę! Sobiepan od roku jest moim przyjacielem.

Atosowi dziękujemy. Wszyscy. :)

Basia.
10-08-2009, 12:21
Sobiepan - bez zmian. Nie jest w porządku. Stan ciężki. Ciągle mam nadzieję na poprawę... karmię bestię/bernardyna żółtkami z mlekiem... strzykawką... :mad: i wcale się tego nie wstydzę! Sobiepan od roku jest moim przyjacielem.

SOBIEPAN WYZDROWIEJE, ZOBACZYSZ!!!!!!!! Osobiście jestem dumna, że poznałam człowieka przez przeogromne C, który z takim zaangażowaniem i miłością opiekuje się swoim chorym przyjacielem.

antek3
28-09-2010, 21:46

123, myślę, że dla tych dwóch zer (aby nie użyć wulgaryzmów) oraz z czystej przyjaźni.

toy_
28-09-2010, 21:49
tu chcesz się przenosić??

antek3
28-09-2010, 21:54
tu chcesz się przenosić??

Od roku nikt nie zagląda, spokój...

toy_
28-09-2010, 21:58
mówiłam założyć offtopik...ale ok
i tak juz na jednym forum jestem banitą
dosyc

antek3
28-09-2010, 22:04
mówiłam założyć offtopik...ale ok
i tak juz na jednym forum jestem banitą
dosyc

No to do dzieła...:D :)

toy_
28-09-2010, 22:49
http://www.brykacze.pl/produkty/1156/71510.jpg

antek3
28-09-2010, 23:07
http://www.brykacze.pl/produkty/1156/71510.jpg

Nie znam obsługi tych sprzętów piaskownicowych. Podrzuć je do Pauli - ona do piskownicy przywiązana!! :D :D

toy_
28-09-2010, 23:15
ona do piskownicy przywiązana!! :D :D
tylko bez polityki!

antek3
28-09-2010, 23:25
tylko bez polityki!

;) :D jasne

zosinek
05-09-2014, 17:40
Na moim uniwerku tez przewaga zdecydowana pan - niestety ..Panowie sa w sladowej ilosci i raczej w parach - tez niestety.

Czyż nie odniosłyście wrażenia że Panów w pewnym wieku jest po prostu mniej niż nas ? Mniej na KSC, mniej na UTW itd. Zapuszczają brzuszki i wycofują się z aktywnego życia. Tylko nieliczni którzy od lat byli aktywni są między nami kobietami aktywnymi. I która płeć silniejsza?

Sabina22
05-09-2014, 17:54
Faceci umieraja wczesniej. Popatrz w swoim otoczeniu ile jest wdow a ilu wdowcow.

babciairenka
28-04-2018, 11:52
Myślę, że są, ale trzeba mieć szczęście, żeby poznać tego właściwego człowieka.