PDA

View Full Version : Rummikub


Andalka
19-10-2011, 12:51
Uniwersytet Taneczny Trzeciego Wieku organizuje w tym roku Mistrzostwa Warszawskich UTW w Rummikub. Jest to popularna gra logiczna łącząca ludzi w różnym wieku. ZapraszamyMistrzostwa Warszawskich UTW w Rummikub
25 października godz. 12:00
ul. Cieszyńska 6
Warszawa

Mistrzostwa Warszawskich UTW są turniejem otwartym dla wszystkich chętnych słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku oraz osób wieku powyżej 50 lat (należy okazać legitymację utw lub dowód tożsamości)

Zgłoszenia do 24 października przyjmujemy:
- telefonicznie: 505 900 500
- mailowo: biuro@uttw.pl
- osobiście w Uniwersytecie Tanecznym w godzinach zajęć

W zależności od ilości zawodników turniej będzie rozgrywany w 2-3 etapach:
- 16 stolików
- 4 stoliki
- 1 stolik
Na każdym etapie przy stoliku rozgrywane są cztery gry (wyjątek: jeśli jest tylko trzech zawodników, wówczas rozgrywane są tylko trzy gry)

Podczas Mistrzostw Warszawskich UTW będą obowiązywały reguły gry takie, jak na Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Świata. Ponieważ niektóre z tych przepisów różnią się od stosowanych w grze towarzyskiej, przypominamy najważniejsze zasady:

1.Pierwsze wyłożenie gracza musi mieć wartość co najmniej 30 punktów w jednym lub kilku układach. Przed pierwszym wyłożeniem oraz w trakcie pierwszego wyłożenia gracz nie może dokładać do leżących na stole układów ani wykonywać żadnych innych manipulacji.
2.Jeżeli wśród 14 kostek, jakie gracz otrzymał na początku gry ą trzy dublety (kostki o takim samym numerze i kolorze, na przykład dwie czerwone dwunastki, dwie niebieskie dziewiątki i dwie czarne trójki), gracz ma prawo poprosić o ponowne potasowanie i przydzielenie kostek wszystkim graczom.
3.Jeżeli gracz nie wykona pierwszego wyłożenia do chwili, gdy inny z graczy skończy grę, zapisuje mu się minus 100 punktów, o ile nie miał 30 punktów niezbędnych do pierwszego wyłożenia. Jeżeli jednak okaże się, że miał możliwość pierwszego wyłożenia, a tego nie zrobił, zapisuje mu się minus 200 punktów.
4.Jokera można zastąpić odpowiednią kostką pochodzącą z tabliczki gracza lub ze stołu. Leżący na stole układ, zawierający jokera, można rozdzielić. Jeżeli gracz zdobywa jokera przez rozdzielenie leżącego na stole układu albo przez zamienienie go kostką wziętą ze stołu, musi w tym ruchu użyć co najmniej jednej kostki ze swojej tabliczki. Jokera zamienionego bądź uzyskanego z rozdzielenia układu trzeba w tym samym ruchu wyłożyć na stół.
5.Jeżeli gracz ma na tabliczce jokera w chwili, gdy inny zawodnik skończył grę, jokera liczy się za 50 punktów.
6.Jeżeli graczowi skończy się czas, a nie zakończył manipulacji, należy przywrócić na stole sytuację sprzed ruchu, a gracz musi wziąć za karę 3 kostki. Jeżeli na stole pozostały kostki nie należące do prawidłowych układów i gracze nie są w stanie odtworzyć sytuacji sprzed ruchu, kostki te wkłada się pod spód jednego ze słupków zapasowych kostek, a gracz bierze tyle samo kostek z wierzchu rezerwowego słupka.

Zapraszamy na rozgrywki towarzyskie przed rozpoczęciem Mistrzostw w godzinach 10:30-11:45.

Wydarzenie dostępne jest również na facebook`u pod adresem: http://www.facebook.com/event.php?eid=303708999654808