PDA

View Full Version : Pewność siebie - jak ją wypracować - komentarze


Malgo568
28-10-2011, 22:41
Komentarz do artykułu: Pewność siebie - jak ją wypracować (http://www.zycie.senior.pl/147,0,Pewnosc-siebie-8211-jak-ja-wypracowac,12904.html)
--------------------
Bardzo przystępnie napisany artykuł, wyjaśnione zostały problemy wielu ludzi. Asertywność - Pewność siebie wymaga dużo pracy i samozaparcia. Ten artykuł przybliżył kierunki do walki z nieśmiałością.

liha11
29-10-2011, 20:02
pewnosc siebie uzyskujemy jesli dobrze znamy omawiany temat
czasem dobrze przypomniec slowa agnieszki osieckiej spiewane przez rodowicz :
... jestem sliczna, higieniczna i potrafie byc liryczna i w wywiadzie sobie rade dam! apetyczna takze jestem ...
:) :) :)

SeniorWsieci
07-11-2011, 14:45
pewnosc siebie uzyskujemy jesli dobrze znamy omawiany temat

Masz rację, znajomość tematu bardzo pomaga. Niestety to nie wystarczy i potrzeba jeszcze obycia z ludźmi i swobody z kontaktach z nimi. Zwróć uwagę na to, że wielu wybitnych ludzi stroniło od kontaktów międzyludzkich i brakowało im pewności siebie.

Dlatego poza znajomością tematu stawiajmy jeszcze na swobodę kontaktów z ludźmi. :)

Bree
07-11-2011, 15:10
Pewność siebie, w pewnym sensie wynosimy z domu rodzinnego. Nasze relacje z rodzicami, to jak Oni nas traktują, jakie mamy z nimi kontakty. Są rodzice, którzy swoje dzieci notorycznie strofują i obrażają (często nie zdając sobie z tego sprawy), dziecko to zapamiętuje i tkwi to w nim na bardzo długo. Jedno jest pewne pewność siebie to nie jest cecha wrodzona, można się jej nauczyć tylko trzeba nad sobą pracować. :)