menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 22:23
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 228
Domyślnie Fluorochinolony – FDA ostrzega


Drodzy, spotkało nas nieszczęście. Moja żona w 2016 r z powodu problemów z nerkami znalazła się na Izbie przyjęć Szpitala. Ostatecznie zdiagnozowanie zakażenie nerek i zaordynowano do stosowania w domu antybiotyk "Cipronex". Po około pół roku zaczęła odczuwać problemy z mięśniami nóg, zaczęła chudnąć, bolesność stawów. Ponieważ zaczęła uprawiać ogródek, kojarzyła dolegliwości z zwiększonym obciążeniem. Mimo wyraźnego zmniejszenia obciążeń w/w stany pogłębiały się, próby fizjoterapi itp nie miały wpływu. W 2017 w książce "Przezskórne leczenie magnezem" na stronie 17 przeczytała relację lekarza o problemach jego córki po odbyciu kuracji, antybitykoterapii Ciproneksem. Takie same jak dręczące mą żonę.
Sięgnęliśmy do ulotki tego antybiotyku gdzie opisane są uboczne skutki Ciproneksu. Wśród przeciwskazań jest także zalecenie by nie stosować wobec osób powyżej 60 lat, żona miała sporo powyżej 60.
Zaczęliśmy odwiedzać lekarzy dla ustalenia ewentualnej metody leczenia. Okazało się, że lekarze w ogóle nie zdają sobie sprawy z istnienie osób cierpiących p Cipro. Podczas oczekiwań pod gabinetami podczas wymiany rozmów z innymi oczekującymi, okazywało się że oni także stosowali Ciproneks i dopiero od żony dowiadywali się o możliwości bycia poszkodowanymi przez (Fluorochinolony - Cipronek to jedna z nazw handlowych). Problemem tych substancji jest:
1. Ich powszechne stosowanie (także w "błachych" schorzeniach)
2. Powszechność wynika z ich niewątpliwej skuteczności.
3. Objawy negatywnych skutków bardzo często objawiają się po tak długim czasie, że nikt nie kojarzy z używaniem Cipr../Fluoro ...
Dzisiaj już wiemy, że większość osób poszkodowanych niema zbyt wielu szans na poprawę, problemy będą się pogłębiały. Złą informacją jest brak procedur pozwalających na potwierdzenie zatrucia, złą jest brak procedur leczenia.
ZBulwersowani poprosiliśmy przyjaciół by sprawę nagłośnili. Uruchomili temat na forum: http://www.nakazdytemat.pl/medycyna/...40.htm#p140305

Postaram się Tu uzupełniać o nowe materiały i informacje, pozdrawiam cdn
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 22:25
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 228
Domyślnie polska praca na temat

https://biuletyn-zdrowia.pl/pl/archi...luorochinolony
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 22:35
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 228
Domyślnie Cipro mogą wiązać się z chorobą związaną z wojną w Zatoce Perskiej

https://www.militarytimes.com/2013/1...F2wNee0bBCUPk0

googletłumacz
Nowe ostrzeżenia FDA dotyczące Cipro mogą wiązać się z chorobą związaną z wojną w Zatoce Perskiej*1 listopada 2013
źródło GAIA pakiet: Sx_MilitaryTimes_M6201310311010018_5675.zip Klucz pochodzenia: Sx_MilitaryTimes_M6201310311010018 zaimportowany w piątek 8 stycznia 18:18:12 2016
W czasie wojny w Zatoce Perskiej w latach 1990-91 ówczesny marynarka wojenna David Ridenhour często borykał się z oddziałami w 1 Batalionie, 5 Marines, aby zabrać ich leki - środek przeciw nerwom, pirydostygmina, bromek i kolejna pigułka, nowa na rynku, aby zapobiec wąglikowi.
Ridenhour je zabrał.*I chociaż nie obwinia on całkowicie swoich objawów choroby w Zatoce Perskiej za leki, chciał dowiedzieć się, że ubiegłego lata Agencja ds. Żywności i Leków zaostrzyła ostrzeżenia dotyczące Ciprofloksacyny lub Cipro, mówiąc, że silny antybiotyk może wywołać silny, a czasem trwały nerw uszkodzić.
Ridenhour ma to uszkodzenie, znane jako neuropatia obwodowa, która objawia się mrowieniem i drętwieniem kończyn.
„Powiedzieli nam, żebyśmy zaczęli przyjmować Cipro i nie wiedziałem, po co to jest” - powiedział.*„Ale wyraźnie pamiętam, że powiedziano mi, że to zapobieganie wąglikowi. Do tego czasu, o ile mi wiadomo, wąglik był chorobą owiec”.
Dobrze udokumentowano, że Departament Obrony zgromadził 30 milionów dawek Cipro podczas wojny w Zatoce Perskiej, a 150 000 żołnierzy otrzymało szczepionki przeciw wąglikowi, aby zapobiec infekcji.*Ale mniej znane jest to, że podczas Operacji Pustynna Tarcza i Pustynna Burza niektórzy żołnierze faktycznie zabrali Cipro w oczekiwaniu na atak wąglika.
Zgodnie z dokumentami Marine Corps członkowie I Marine Expeditionary Force w pobliżu Jubayl, Shaikh Isa i Bahrain International Airport i innych miejsc przyjęli Cipro przez tydzień lub dłużej jako profilaktycznie - chociaż nie zatwierdzono go do zapobiegania lub leczenia wąglika.
Ta zgoda FDA nie nadejdzie jeszcze przez dziewięć lat.
„Nocne koszmary sprawiają, że czuję, że pomogłem zatruć facetów w moim urządzeniu” - powiedział Ridenhour w niedawnym wywiadzie dla Military Times.
Potężne antybiotyki
Cipro i inne fluorochinolony - w tym Levaquin, Avelox i inne leki o nazwie „flox” w ich nazwach - są silnymi środkami przeciwdrobnoustrojowymi stosowanymi w leczeniu poważnych zakażeń bakteryjnych.
Ale wraz z potencją pojawia się litania środków ostrożności, ostrzeżeń i skutków ubocznych - informacje, które członkowie służby i ich rodziny powinni rozważyć, kiedy są przepisywane te leki, lub kiedy proszą o leczenie rutynowych zakażeń.
W 2008 r. FDA dodała do fluorochinolonów ostrzeżenie - najpoważniejsze ostrzeżenie - zauważając, że mogą one powodować zapalenie ścięgna i zerwanie ścięgna.*W 2011 r. Agencja dodała drugie ostrzeżenie w pudełku, mówiąc, że leki mogą pogorszyć objawy miastenii.
I chociaż ostatnie ostrzeżenie dotyczące neuropatii obwodowej nie jest najostrzejszym alarmem, jest alarmujące.*Według FDA, uszkodzenie nerwów „może wystąpić wkrótce po przyjęciu tych leków i może stać się trwałe” i nie ma związku z poziomami dawkowania.
Ostrzeżenie dotyczy zarówno leków doustnych, jak i podawanych przez wstrzyknięcie.
„Początek neuropatii obwodowej po rozpoczęciu terapii fluorochinolonami był szybki, często w ciągu kilku dni. U niektórych pacjentów objawy utrzymywały się przez ponad rok, pomimo przerwania leczenia fluorochinolonem”, podaje FDA.
W 2011 r. 23 miliony pacjentów otrzymało recepty w USA na Cipro i inne fluorochinolony, w tym 294 069 recept wydanych w placówkach Departamentu Obrony.*W latach 2009–2012 w obiektach leczenia wojskowego rozprowadzono łącznie 1,2 miliona recept na fluorochinolony.
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 22:37
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 228
Domyślnie c d

googletłumacz
'Świnki morskie'
Cipro ma długą historię użycia w wojsku amerykańskim, co najmniej od 1989 r., Kiedy to testowano go na żołnierzach w Egipcie w poszukiwaniu biegunki podróżnych.
Powszechnie stosowano ją w wojnie w Zatoce Perskiej, chociaż liczba osób, które faktycznie ją wzięły, nie jest dobrze udokumentowana.*Byli żołnierze, którzy napisali „Military Times”, powiedzieli, że wzięli białe tabletki, które, jak się później okazało, były Cipro, kiedy lek stał się bardziej znany i rozpowszechniany.
„Jestem jedną z tych świnek morskich, które brały te pigułki od weteranów walk morskich” - napisał jeden z byłych członków służby.*„Jestem w 100% związany z obsługą [niepełnosprawność VA] z powodu toksycznej zupy, na którą byliśmy narażeni i tych cholernych pigułek”.
Eksperci od wojny biologicznej i emerytowany generał piechoty morskiej Walter Boomer, który przewodził I MEF podczas wojny w Zatoce Perskiej, podjął środki ostrożności, ponieważ zagrożenie atakiem wąglika było uzasadnione.
We wrześniu 1990 r. Irak osiągnął produkcję wąglika na skalę przemysłową, zmagazynował 30 ton medium potrzebnego do dalszego wzrostu i nie miał żadnych zastrzeżeń co do rozpoczęcia ataków chemicznych na własnych ludzi.
„Obejrzeliśmy [wąglika] z taką samą powagą, jak ich potencjał do użycia broni chemicznej; ... [Dowództwo centralne USA] przedstawił mi te opcje, że gdybyśmy zostali zaatakowani, zapobiegłoby to wybuchowi epidemii, więc przy tej informacji była dość prosta decyzja - powiedział Boomer.
Naukowcy spędzili lata próbując ustalić, co mogło spowodować, że 250 000 weteranów wojny w Zatoce Perskiej rozwinęło wiele i często wyniszczających objawów po wojnie.
Ponieważ objawy są zróżnicowane, a oddziały były narażone na różne zagrożenia środowiskowe, od pożarów szybów naftowych, pestycydów, szczepień, leków i prawdopodobnie czynników nerwowych, naukowcy twierdzą, że trudno będzie ustalić przyczynę.
Ale Ridenhour uważa, że ​​ostatnie ostrzeżenie FDA może wyjaśnić niektóre z jego objawów.*„Wyraźnie mówi„ neuropatia obwodowa ”i to właśnie mam - powiedział.
W 2000 r. FDA zatwierdziła Cipro w celu zapobiegania wąglikowi wziewnemu po ewentualnym narażeniu, pierwszym antybiotyku zatwierdzonym jako leczenie w przypadku ataku biowarstu.
Podczas ataków wąglika w 2001 r. Tysiące pracowników US Postal Service, White House, US Capitol i innych miejsc przyjęło Cipro.*Departament Zdrowia i Opieki Społecznej poprosił o dostarczenie 12 milionów ludzi dawek przez 60 dni.
Podczas gdy Cipro i inne fluorochinolony są powszechnie przepisywane, ich stosowanie ustabilizowało się od 2002 roku. W ramach DoD recepty na fluorochinolony w rzeczywistości zanikają, spadając o 14 procent od 2009 roku, według danych Pentagonu.https://www.militarytimes.com/2013/1...F2wNee0bBCUPk0
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 22:43
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 228
Domyślnie

Fluorochinolony są jedną z najczęściej przepisywanych klas antybiotyków.*Są to bardzo potężne leki często błędnie podawane jako pierwsza linia obrony przed szeroką gamą rutynowych infekcji.
Wszystkie antybiotyki mają skutki uboczne.*Tym, co odróżnia tę klasę antybiotyków od innych, jest ich zdolność do wywoływania ciężkich działań niepożądanych, które mogą unieszkodliwić pacjentów, a nawet spowodować śmierć.
Dla niektórych reakcje niepożądane na fluorochinolony mogą wystąpić natychmiast po zaledwie jednej tabletce.*Dla innych reakcje mogą wystąpić tygodnie, miesiące lub nawet dłużej po zaprzestaniu podawania leku.*Często pacjenci, a nawet lekarze nie podejrzewają, że przyczyną mogą być te antybiotyki, ponieważ objawy często naśladują inne schorzenia.
Około połowa fluorochinolonów, które były kiedyś na rynku, została usunięta z praktyki klinicznej ze względu na ich ciężką toksyczność.*Chociaż istnieją ostrzeżenia i informacje ostrzegawcze, lekarze nadal przepisują tę klasę antybiotyków w przypadku zakażeń, których nigdy nie mieli leczyć.*W rezultacie wielu pacjentów niepotrzebnie cierpi z powodu wyniszczającej niepełnosprawności.
Reakcje niepożądane na chinolony
Zapalenie ścięgien
Pęknięcie ścięgna
Zerwanie więzadła
Łza łąkotki w kolanie
Ból stawów / popping
Zanik mięśni / osłabienie / ból
Degeneracja dysków kręgowych
Neuropatia obwodowa / ból nerwowy / uszkodzenie nerwów
Zmęczenie
Ból zęba
Ból twarzy / drętwienie
Skurcze mięśni / mimowolne skurcze
Drżenie
Bezsenność
Zaćmienie mózgu
Lęk / depresja
Zaburzona pamięć
Mowa / afazja
Myśli samobójcze
Ataki
Halucynacje wzrokowe / słuchowe
Swędzenie bez alergii
Słabe gojenie ran
Niedobór połykania
Trwałe problemy żołądkowe
Owrzodzenia jamy ustnej
Czułość żywności / substancji chemicznych
Suche / swędzące oczy
Brak produkcji łez
Zmiany wizualne
Łzy siatkówki
Zawrót głowy
Szumy uszne
Kołatanie serca / arytmia
Wysokie / niskie ciśnienie krwi
Dysautonomia

Doustne fluorochinolony
Avelox (moksyfloksacyna)
Cipro (cyprofloksacyna)
Factive (gemifloxacin)
Levaquin (lewafloksacyna)
Noroksyna (norfloksacyna)
Baxdela (delafloksacyna)
Krople do oczu fluorochinolonowe
Besivance (besifloxacin)
Cetraxal, Ciloxan (cyprofloksacyna)
Iquix, Quixin (lewofloksacyna)
Ocuflox (ofloksacyna)
Vigamox (moksyfloksacyna)
Zymar (gatifloxacin)
Moxeza (moksyfloksacyna)
Fluorochinolonowe krople do uszu
Cetraxal, Ciprodex (cyprofloksacyna)
Floxin (ofloksacyna)
Xtoro (finafloksacyna)
Wdychane fluorochinolony
Quinsair (lewofloksacyna)
Fluorochinolony weterynaryjne
Dicural, Vetequinon (difloksacyna)
Advocin, Advocid (danofloksacyna)
Floxasol, Saraflox, Sarafin (sarafloksacyna)
Ibaflin (ibafloksacyna)
Marbocyty, Zeniquin (marbofloksacyna)
Orbax, Victas (orbifloksacyna)
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 22:46
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 228
Domyślnie związane z uszkodzeniem układu nerwowego

http://www.hormonesmatter.com/fluoro...eXezEoQeUYP474
googletłumacz
Antybiotyki fluorochinolowe związane z uszkodzeniem układu nerwowego
Etykiety dla antybiotyków fluorochinolonowych,*Cipro*,*Levaquin*,*Avelox*itp . Mają dwa ostrzeżenia dotyczące czarnych skrzynek, ostrzeżenia zastrzeżone tylko dla najpoważniejszych i poważnych szkodliwych skutków narkotyków:
Fluorochinolony są związane ze zwiększonym ryzykiem zapalenia ścięgna i pęknięcia ścięgien w każdym wieku.*Ryzyko to jest dodatkowo zwiększone u starszych pacjentów, zwykle powyżej 60. roku życia, u pacjentów przyjmujących leki kortykosteroidowe oraz u pacjentów z przeszczepami nerek, serca lub płuc.
Fluorochinolony mogą nasilać osłabienie mięśni w miastenii.*Unikać fluorochinolonów u pacjentów ze znaną historią myasthenia gravis.
Później można zauważyć, że śmierć może wynikać z podawania antybiotyków fluorochinolowych u ludzi z*myasthenia gravis*, stąd ostrzeżenie, że tych leków należy unikać w tej populacji.
Uszkodzenia centralnego i obwodowego układu nerwowego
Oprócz ostrzeżeń o czarnych skrzynkach, istnieje 212 słowo ostrzegające przed niepożądanym działaniem tych leków na ośrodkowy układ nerwowy, w tym: "zawroty głowy, dezorientacja, drżenia, halucynacje, depresja, i rzadko, reakcje psychotyczne postępują w kierunku myśli samobójczych / myśli i zachowania samookaleczające, takie jak usiłowanie lub zakończone samobójstwo "i napady padaczkowe.
15 sierpnia 2013 r.*FDA ogłosiła*, że zmienia etykiety ostrzegawcze dla fluorochinolonów, aby lepiej opisać ryzyko trwałej*neuropatii obwodowej*.*Nowe etykiety ostrzegawcze będą teraz wskazywać, że obwodowe objawy neuropatii, w tym "ból, pieczenie, mrowienie, drętwienie, osłabienie lub zmiana w odczuwaniu na lekki dotyk, ból lub temperatura, lub poczucie pozycji ciała" mogą być spowodowane przez fluorochinolony.*Zauważają również, że neuropatia obwodowa "może wystąpić w dowolnym momencie podczas leczenia fluorochinolonami i może trwać miesiące lub lata po zatrzymaniu leku lub być trwała."
Zmiany etykiet na podstawie raportów pacjentów
Również zauważyć w*sierpniu 15*th*zapowiedzi*, że FDA została dodając ostrzeżenie stałego neuropatii obwodowej w oparciu o raporty pacjentów do ich niepożądanego zdarzenia Reporting System (AER) bazę danych.*Zauważają, że "w niedawnym przeglądzie AERS oceniono przypadki neuropatii obwodowej związanej z fluorochinolonem z wynikiem" niepełnosprawności "odnotowanym między 1 stycznia 2003 r. A 1 sierpnia 2012 r. Przegląd wykazał ciągłe powiązanie między stosowaniem fluorochinolonów a wyłączeniem neuropatii obwodowej . "
Cipro zostało*opatentowane w 1983 roku*.*Przez 30 lat ludzie zgłaszali do FDA swoją neuropatię obwodową, aby dodać odpowiednie ostrzeżenie do etykiety.
Dodatkowe ostrzeżenie - Uszkodzenia układu autonomicznego układu nerwowego
Ponieważ FDA powoli wprowadza ważne informacje, które powinny być wymienione na etykietach ostrzegawczych leków, dam ci znać, że oprócz centralnego układu nerwowego i obwodowego układu nerwowego, autonomiczny układ nerwowy jest również uszkadzany przez antybiotyki fluorochinolowe.*Autonomiczny układ nerwowy*, znany również jako przymusowego układ nerwowy składa się z nerwów, które kontrolują szybkość serca, trawienie, częstość oddechów, śliny, potu, rozszerzenie źrenicy, moczu i seksualne.*Uszkodzenia wszystkich tych części ciała, kontrolowane przez autonomiczny układ nerwowy, są związane z fluorochinolonami.
Skąd mam to wiedzieć?*Poza*prowadzonymi*przez*pacjenta badaniami*i opisami uszkodzeń autonomicznego układu, wiem o tym z własnego doświadczenia.*Każda z tych funkcji autonomicznych miała negatywny wpływ, kiedy miałem poważną szkodliwą reakcję na Cipro, która rozpoczęła się w grudniu 2011 roku.
Chociaż nie mamy jeszcze dowodów naukowych, ponieważ nie opublikowano żadnych badań, osobiście usłyszałem od setek pacjentów doświadczających podobnych objawów.*Ponieważ upłynęło 30 lat, zanim FDA rozpoznała obwodową neuropatię, nie byłbym zbyt chętny, aby zlekceważyć możliwość wpływu na systemy autonomiczne.
Dlaczego FDA nie zbadała autonomicznej neuropatii potencjalnie związanej z fluorochinolonami?*Być może dlatego, że nieprawidłowe funkcjonowanie autonomicznego układu nerwowego jest bardzo trudne do opisania i wykrycia, i chociaż są one powszechne wśród osób cierpiących na toksyczny zespół fluorochinolonowy, mogą nie znaleźć się na szczycie listy skarg w bazie danych AERS.*Jednak widząc, że uszkodzenie autonomicznego układu nerwowego jest poważne i potencjalnie zagraża życiu, FDA powinna połączyć kropki i dodać dodatkowe ostrzeżenie o uszkodzeniu przez autonomiczny układ nerwowy etykiet fluorochinolonów.
Nadmierne uszkodzenie nerwów
Ponieważ wiele układów nerwowych jest uszkadzanych przez fluorochinolony, to wierzę, że fluorochinolony generalnie uszkadzają nerwy.*Niektóre*wczesne teorie sugerują, że fluorochinolony powodują degenerację aksonów nerwowych i uszkadzają osłonkę mielinową chroniącą nerwy*.*Chociaż mam kilka teorii na temat mechanizmu uszkadzania fluorochinolonów, wszystko, co jest ostateczne poza raportowaniem tego, co przeżyłem i widziałem, jest poza moim poziomem wiedzy.*Wiem, że ofiary fluorochinolonów cierpią na objawy uszkodzenia układu nerwowego i cierpią silnie, czasami trwale.
Możliwość toksyczności fluorochinolonu jest poważna.*Przy 26,9 miliona recept na antybiotyki fluorochinolowe wydane w 2011 roku i wskaźnik indukowanej fluorochinolonem*neuropatii obwodowej podejrzewanej o 1 na 6000*, liczba potencjalnie rannych jest oszałamiająca.*Co gorsza, badanie z 2011 roku opublikowane w*BioMed Centralwykazało, że 39% terapii fluorochinolonem u pacjentów w szpitalu było niepotrzebne.*Kto wie, jaka jest stopa niepotrzebnego stosowania fluorochinolonów w populacji ogólnej.
Fluorochinolony są niebezpiecznymi antybiotykami, często stosowanymi w leczeniu infekcji zatok, infekcji dróg moczowych, infekcji górnych dróg oddechowych, infekcji prostaty itp.,*Infekcji, które można leczyć bezpieczniejszymi antybiotykami*.*Absurdem i złem jest, że ludzie cierpią na chroniczne i często wyniszczające uszkodzenia nerwów i inne schorzenia na skutek antybiotyków wydawanych na receptę, zwłaszcza gdy można zastosować inne, bezpieczniejsze alternatywy.
Informacje o toksyczności fluorochinolonu
Informacje o autorze i reakcje niepożądane na antybiotyki fluorochinolowe (Cipro / ciprofloxacin, Levaquin / levofloxacin,*Avelox*/ moksyfloksacyna i Floxin / ofloksacyna) można znaleźć na stronie Lisa Bloomquist,*www.floxiehope.com*.
Ten post został opublikowany wcześniej w Hormones Matter w 2013 roku.
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 22:49
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 228
Domyślnie Lekarze mogliby mierzyć się z antybiotykami chinolonowymi

http://www.pulsetoday.co.uk/clinical...WVruHsAIaqDiOg
Lekarze mogliby mierzyć się z antybiotykami chinolonowymi, które przepisują ograniczenia od przyszłego roku
27 listopada 2018 r.*AutorElisabeth Mahase
googletłumacz
Lekarze mogli zobaczyć ściślejsze kontrole na chinolonowych antybiotykach od przyszłego roku, po tym jak Europejska Agencja Leków wezwała do zawieszenia niektórych leków zawierających tę grupę antybiotyków, a także do ograniczenia innych.
Wynika to po tym, jak EMA rozpoczęła*przegląd*kategorii antybiotyków o szerokim spektrum działania w tym roku, po zgłoszeniu "poważnych, powodujących inwalidztwo i potencjalnie trwałych skutków ubocznych".
W odpowiedzi organ nadzoru rządu brytyjskiego oświadczył, że wprowadzi zmiany w życie po ich sfinalizowaniu przez Komisję Europejską na początku 2019 r.
Lekarze rodzinni muszą kontynuować walkę z opornością na środki przeciwdrobnoustrojowe
W przeglądzie EMA uwzględniono opinie pacjentów, pracowników służby zdrowia i pracowników akademickich - wszystkie zostały przedstawione na wysłuchaniu publicznym EMA w czerwcu 2018 r.
Obejmował on leki zawierające następujące fluorochinolony i antybiotyki chinolonowe: kinoxacin, cyprofloxacin, flumequine, lewofloksacyna, lomefloksacyna, moksyfloksacyna, kwas nalidyksowy, norfloksacyna, ofloksacyna, pefloksacyna, kwas pipemidowy, prulifloksacyna i rufloxacin.
W*oświadczeniu*wydanym na początku tego miesiąca EMA powiedziała: "EMA dokonała przeglądu poważnych, dezaktywujących i potencjalnie trwałych skutków ubocznych przy podawaniu chinolonu i antybiotyków fluorochinolowych doustnie, przez wstrzyknięcie lub inhalację ...
Komitet lekarski ds. Leków EMA (CHMP) zatwierdził zalecenia komitetu ds. Bezpieczeństwa EMA (PRAC) i doszedł do wniosku, że należy zawiesić dopuszczenie do obrotu leków zawierających kinoxacin, flumequine, nalidixic acid i pipemidic acid.*CHMP potwierdził, że należy ograniczyć stosowanie pozostałych antybiotyków fluorochinolonowych. "


EMA stwierdziła, że ​​ograniczenia dotyczące pozostałych antybiotyków fluorochinolowych będą oznaczać, że nie powinny być stosowane w leczeniu zakażeń, które mogą się poprawić bez leczenia lub nie są ciężkie, lub nawracających infekcji dolnych dróg moczowych.
Powszechnie należy ich unikać u pacjentów, u których wcześniej wystąpiły ciężkie działania niepożądane po podaniu fluorochinolonu lub antybiotyku chinolonowego lub u osób przyjmujących kortykosteroidy, i stosować je z "szczególną ostrożnością u osób w podeszłym wieku, pacjentów z chorobą nerek i pacjentów po przeszczepieniu narządu. ", dodano ciało.
Zgodnie z wezwaniami do ograniczenia rzecznik MHRA powiedział"MHRA brało udział w trwającym obecnie unijnym przeglądzie dezaktywujących i potencjalnie długotrwałych działań niepożądanych zgłaszanych z tymi lekami.
"PRAC zalecił ograniczenie stosowania antybiotyków fluorochinolonowych.*Zalecenia te podlegają obecnie dalszej analizie przez UE i wejdą w życie po wydaniu decyzji Komisji Europejskiej. "
"Po sfinalizowaniu decyzji na początku 2019 r. Licencje w Wielkiej Brytanii zostaną zaktualizowane, a my będziemy przekazywać nowe porady pracownikom służby zdrowia i pacjentom" - dodali.
BMA GP, członek Komitetu ds. Polityki klinicznej i przepisywania leków, dr Zoe Norris, powiedział: "Myślę, że będzie potrzeba bardzo jasnego sposobu poinformowania lekarzy ogólnych, kiedy to wejdzie w życie".
Kontynuowała: "To idzie w parze z ogólnym posunięciem i najnowszymi wytycznymi NICE dotyczącymi zmniejszania przepisywania antybiotyków, ale wciąż pozostaje ogromna ilość pracy do wykonania z pacjentami.
"NHS England i Departament Zdrowia i Opieki Społecznej wciąż robią bardzo niewiele, aby bezpośrednio i siłą rzucić wyzwanie cierpliwym poglądom i zachowaniom związanym z przepisywaniem antybiotyków.*Potrzebujemy wsparcia, aby móc wdrożyć redukcję przepisywania antybiotyków, niezależnie od tego, czy jest to reakcja na ogólne wytyczne, czy też bardziej szczegółowe ostrzeżenia, takie jak te ".
Na początku tego roku NHS England wprowadziła nowy program walki z opornością przeciwbakteryjną, który może sprawić, że*lekarze rodzinnizaczną**korzystać z opieki przed przepisaniem antybiotyków.
W ramach prowadzonej przez rząd inicjatywy mającej na celu zmniejszenie liczby przepisywanych antybiotyków, organizacja Public Health England*przeprowadziła*również*kampanię informacyjną mającą na celu powstrzymanie pacjentów wywierających presję na lekarzy rodzinnych za antybiotyki.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW*(9)
watchdoc*|*GP Partner / Principal*27 listopada 2018 10:47
może prowadzić do zwiększenia liczby przyjęć.*Często wybór jest niewielki w zależności od wyników kultury.*Tylko inna opcja jest dopuszczalna dla IV.
NIEODPOWIEDNI CZY OBRAŹLIWY?*ZGŁOŚ TEN KOMENTARZ
Wyłączyć światła*|*GP Partner / Principal*27 listopada 2018 11:18
Chinolony to ulubiony antybiotyk hodowcy drobiu.
NIEODPOWIEDNI CZY OBRAŹLIWY?*ZGŁOŚ TEN KOMENTARZ
Pradeep*|*GP Partner / Principal*27 listopada 2018 12:04
Chodzi o stworzenie problemów dla niektórych chorych na POChP, którzy mają niewielki wybór z powodu alergii i odporności.*Bardzo dobrze, jeśli nie możemy przepisać, wtedy zostaną dopuszczeni do antybiotyków IV.*Niech NHSE martwi się tym, nie my.
NIEODPOWIEDNI CZY OBRAŹLIWY?*ZGŁOŚ TEN KOMENTARZ
d w vadar*|*Locum GP*27 listopada 2018 13:22
Nigdy nie stosowałem chinolonów w copd, to po prostu wywołuje lekooporne infekcje Pseudomonas, które następnie kolonizują płuca i nie można ich usunąć.*jeśli nie przepisujesz ich w pierwszej kolejności, nie poniesiesz konsekwencji.*większość copd jest bardziej zapalenie niż infekcja, więc nie zawsze potrzebują antybiotyków - podstawowa opieka oddechowa społeczeństwa ma pliki do pobrania, które można przeczytać, aby uzyskać więcej informacji.*nie przepisuj cefalosporyn, ponieważ zwiększa to ryzyko wystąpienia Clostridium difficle.*(podobnie jak chinolony).*dobrze sobie radzić bez nich.
NIEODPOWIEDNI CZY OBRAŹLIWY?*ZGŁOŚ TEN KOMENTARZ
Nicholas Brown*|*GP Partner / Principal*27 listopada 2018 r. 13:27
zgadzam się z wieloma tymi komentarzami i łatwo dostępnymi lekami bez recepty w Azji, jeśli istnieją obawy o oporność na leki. Bardzo przydatne leki, gdy są stosowane w sposób rozsądny.
NIEODPOWIEDNI CZY OBRAŹLIWY?*ZGŁOŚ TEN KOMENTARZ

AlanAlmond*|*Locum GP*27 listopada 2018 14:45
Największym problemem są osoby z wieloma alergiami i różnymi przeciwwskazaniami, czasami nie ma innego wyboru - poza przyjęciem do szpitala na egzotyczną IV.*Nie jestem przekonany, że wystarczająco dużo uwagi poświęca się tym nietypowym sytuacjom, które pojawiają się zaskakująco często.*Czy przyjęcie do szpitala jest najbezpieczniejszą opcją w analizie kosztów i korzyści dla tych labiryntów?*Złożoność niektórych historii medycznej ludzi +/- profil alergii / nietolerancji +/- problemy nerek i wątroby +/- potencjał interakcji lekowych jest rozległy, a ci ludzie są w klinikach GP w całym kraju, czując się źle, z bakteriami infekcje każdego dnia tygodnia.*Te rzeczy nie są łatwe.
NIEODPOWIEDNI CZY OBRAŹLIWY?*ZGŁOŚ TEN KOMENTARZ

Wcześniejsza emerytura*|*GP Partner / Principal |*Hampshire*27 listopada 2018 14:45
Wróć do Chloramfenikolu.
NIEODPOWIEDNI CZY OBRAŹLIWY?*ZGŁOŚ TEN KOMENTARZ

David Banner*|*GP Partner / Principal*28 listopada 2018 13:07
Hmmm, plakaty i ulotki zniechęcające pacjentów do proszenia o antybiotyki, jest nowy pomysł.*
Jeśli masz wyniki z laboratorium stwierdzające, że cipro jest jedyną opcją ustną, możesz przepisać (i być potępionym), nie przepisywać (i być potępionym), lub przyznać się do znacznie cenniejszych IV (i do diabła).*
GP jako chłopiec do bicia .... jeszcze raz.
NIEODPOWIEDNI CZY OBRAŹLIWY?*ZGŁOŚ TEN KOMENTARZ

Just Your Average Joe*|*GP Partner / Principal*28 listopada 2018 21:10
Używaj chinolonów kilka razy w roku, gdy tylko wybierzesz odporne błędy i nie będziesz miał problemu z ograniczeniami ze względów bezpieczeństwa.*

Jak już wspomniałem - ogromne, niezaprawione ilości używane w rolnictwie i poza granicami wymagają uporządkowania.*Coś, co UE powinna załatwić lata temu i pomogłoby ograniczyć nadużywanie antybiotyków w innych niż medyczne okolicznościach.
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 22:52
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 228
Domyślnie niedawne informacje

https://www.heraldscotland.com/news/...ky2YL7IHv-aWPo
Paraliżujące skutki uboczne rutynowo przepisanych antybiotyków
Autorzy Alasdair Soussi
googletłumacz
LIZZI Aitkenhead rzadko wychodzi na zewnątrz. Żonaty 43-latek, który mieszka w Bridge of Weir, miał kiedyś plany, karierę i pełne życie, ale dziś ogranicza się do świata czterech ścian - i miażdżącej niepewności co do jej długoterminowej przyszłości.

Aitkenhead obwinia za swoją wyniszczającą agorafobię lęk wywołany cyprofloksacyną - antybiotykiem z grupy leków fluorochinolonowych. Została przepisana cyprofloksacyna - lub cipro, w skrócie - we wrześniu 2017 r. Na infekcję dróg moczowych (UTI). To, co nastąpiło potem, powiedziała, była serią niepożądanych reakcji, które sprawiły, że jej stan zdrowia zmalał, gdy walczyła o odzyskanie kontroli nad swoim ciałem.

Rodowity mieszkaniec RPA, mieszkający w Szkocji od 1999 roku, powiedział, że po zrobieniu sześciu tabletek z 10-tablicowego kursu, zaczęła odczuwać wrażliwość na dźwięk, palenie w dłoniach, dzwonienie w uszach (szum uszny), niepokój , pobudzenie i bóle w jej rękach i stopach. Dzisiaj, gdy nadal zmaga się z codziennym życiem, twierdzi również, że żyje z "skrzypieniem" stawów i "ciężkim zmęczeniem".

"Spieszę dodać, że pod względem zdrowotnym, nie było absolutnie nic złego w mnie - byłem w dobrej kondycji i nie miałem problemów ze zdrowiem fizycznym [przed wzięciem cipro w zeszłym roku]," Aitkenhead powiedział The Herald w niedzielę o swoim doświadczeniu z narkotyków powiedziała, że ​​wzięła wcześniej bez żadnych "widocznych złych efektów".

Historia Aitkenhead nie jest niczym nowym, a Szkocja to tylko jeden z wielu krajów na całym świecie, w którym pojawiają się historie o ludzkim cierpieniu z udziałem fluorochinolonów. 5 października Komitet ds. Oceny Ryzyka w ramach Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii (PRAC) Europejskiej Agencji Leków (EMA) zalecił "nowe ograniczenia" w stosowaniu chinolonów i fluorochinolonów po czerwcowym wysłuchaniu publicznym dotyczącym zgłoszonych skutków ubocznych szeroko przepisywanych antybiotyków. (Fluorochinolony są obecnie najczęściej przepisywanymi lekami przeciwbakteryjnymi w porównaniu z chinolonami pierwszej generacji). EMA, zdecentralizowana agencja Unii Europejskiej (UE), wysłuchała opinii z całej Europy, zarówno wśród pracowników służby zdrowia, jak i osób cierpiących na trucizn związanych z występowaniem tak zwanej toksyczności fluorochinolonu.

Neal Millar jest starszym wykładowcą klinicznym w dziedzinie ortopedii na Uniwersytecie w Glasgow . W niedzielę powiedział The Herald, że w Wielkiej Brytanii istnieje tendencja do odrzucania obaw pacjentów o fluorochinolony.

"Wszystkie podstawowe dowody naukowe [na temat toksyczności fluorochinolonu] zostały ujawnione od końca lat 90. i na początku XXI wieku" - powiedział Millar, który jest również honorowym konsultantem ortopedy, i był jednym z lekarzy, którzy zeznawali na rozprawie EMA.

"A jednak ci ludzie zostali po prostu poinformowani," o nie, wzięliście tylko dwie tabletki, które nie mogły na was wpłynąć ".

Pacjenci, którzy doświadczyli efektów ubocznych po zażyciu tabletek, takich jak cipro, w kwestiach zdrowotnych, takich jak ZUM czy zapalenie gruczołu krokowego, zgłaszali wiele dolegliwości, z których najczęstszą była różnorodność mięśniowo-szkieletowa - w szczególności ścięgna i problemy ze stawami. Zanotowano również problemy neurologiczne, w niektórych przypadkach u osób z toksycznością fluorochinolonu ograniczono się do wózka inwalidzkiego.

Martyn Black nie wątpi, że antybiotyki fluorochinolowe, które wyleczyły skomplikowane schorzenia na całym świecie, są winowajcami jego obecnych problemów z mobilnością. Black, były dyrektor firmy z Aberdeen , powiedział, że cztery różne doświadczenia z fluorochinolonami, począwszy od końca lat 90. ubiegłego wieku, są odpowiedzialne za stwierdzone problemy z kręgosłupem.

"Za każdym razem, gdy miałem lek, miałem załamanie kręgosłupa", powiedział 58-letni The Herald w niedzielę.

Czarny przypisuje swoje kalectwo z powrotem dolegliwościom do "utraty kolagenu" - warunku, który niektóre badania medyczne wiązały z toksycznością fluorochinolonu.

W Wielkiej Brytanii fluorochinolony są często wydalane w stosunkowo nieskomplikowanych warunkach. W Anglii, gdzie Aitkenhead zdarzyło się, gdy w zeszłym roku przepisano jej tabletki cipro, w roku 2017 rozdano 675 000 recept na fluorochinolony w podstawowej opiece zdrowotnej. Trudno jest uzyskać twarde statystyki dotyczące niepożądanych skutków ubocznych w Wielkiej Brytanii, ale 5.338 podejrzeń o niepożądane reakcje na leki, z udziałem samego cipro od 1986 r. do dnia dzisiejszego, za pośrednictwem systemu żółtej kartki - brytyjskiego systemu rejestrowania zdarzeń niepożądanych z lekami i wyrobami medycznymi. Uczestnicy kampanii twierdzą, że jest to rażąco zaniżona liczba, podkreślając jednak, że władze nie przebudziły się na zagrożenie stwarzane przez fluorochinolony.

Kiedy The Herald w niedzielę zwrócił się do Agencji Regulacyjnej ds. Produktów Leczniczych i Leków (MHRA) o komentarz na temat własnej polityki wobec fluorochinolonów, rzecznik MHRA oświadczył: "Fluorochinolony odgrywają ważną rolę w leczeniu poważnych infekcji bakteryjnych, zwłaszcza zakażeń szpitalnych i inne, w których podejrzewa się oporność na starsze klasy przeciwbakteryjne.

"MHRA wzięła udział w trwającym obecnie unijnym przeglądzie wyłączania i potencjalnie długotrwałych skutków ubocznych fluorochinolonów, a po zakończeniu przeglądu licencje w Wielkiej Brytanii zostaną zaktualizowane, a my będziemy przekazywać nowe porady pracownikom służby zdrowia i pacjentom."

Millar był świadkiem z pierwszej ręki "toksycznych" reakcji flurochinolonów na ludzkie komórki ścięgien - w badaniach klinicznych.

"Robiono to już wcześniej, ale chcieliśmy pokazać, że jest bardzo toksyczny dla komórek ścięgien i zabijał je w dawkach, które stosowałbyś w praktyce klinicznej" - wyjaśnił akademicki chirurg ortopeda.

Problemy z ściskaniem przyszły szybko do Sheili Lochrie po tym, jak po raz pierwszy przepisano im cipro na zapalenie uchyłka - stan żołądkowo-jelitowy - kilka lat temu.

"Z perspektywy czasu moje obolałe stopy i ciasne ścięgna dotarły niemal natychmiast" - powiedział 71-latek z Edynburga . Obecnie zarządza szeregiem fizycznych symptomów, które utrzymuje, powodowanych przez jej dawki fluorochinolonu.

Historie konsultacji lekarzy skutecznie odrzucające skargi pacjentów na temat fluorochinolonów są częstym tematem dla osób cierpiących zarówno na północ, jak i na południe od granicy.

Dla wielu chorych i zainteresowanych lekarzy zaangażowanie EMA w kwestię fluorochinolonu było ostatecznym uznaniem długotrwałej troski.

Zalecenia, które EMA nie przyjęły w całości, były ostatnią częścią medycznej kontrowersji, która, jeśli chodzi o skutki uboczne narkotyków, klasy Millara to "rażąco niedoceniona reakcja na narkotyki", która "rujnuje życie" .

"Zalecenia nie są tak naprawdę dużo większe niż te, o których mówią już ulotki ostrzegawcze" - powiedziała w poniedziałek "The Herald" Miriam Knight z Chinolone Toxicity Support UK.

"Oni irytująco mówią o" bardzo rzadko ", co jest czymś, na co ciężko pracowaliśmy podczas przeglądu: jak ludzie mogą to zgłosić, czy wiedzą, że to mają, skoro niewielu lekarzy rozpoznaje to?"

Bayer, producent narkotyków cipro, został poproszony o komentarz The Herald w niedzielę, ale nie był w stanie przedstawić zaktualizowanego oświadczenia na temat zaleceń PRAC.

We wcześniejszym oświadczeniu stwierdzono jednak: "Firma Bayer była w ciągłym dialogu naukowym z władzami ds. Zdrowia i społecznościami medycznymi, aby zapewnić aktualność informacji dotyczących bezpieczeństwa, aby pomóc w ocenie korzyści i ryzyka leczenia dla danego pacjenta. "

Jeśli chodzi o Aitkenhead - która również odniosła się do zalecenia PRAC dotyczącego rzadkości występowania efektów ubocznych, ale wyraziła nadzieję, że zalecenia te doprowadzą do "lepszego zrozumienia" jej stanu - siedzi w domu marząc o czasie, który może pewnego dnia wraca do pracy jako analityk danych.

Jest, jak sama przyznaje, "cieniem" kobiety, którą kiedyś znała.

"Staram się pozostać pozytywnym i szczerze muszę mieć nadzieję i wierzyć, że będę dalej czuć się lepiej i wracać do pracy w pewnym momencie", powiedział Aitkenhead swoim łagodnym południowoafrykańskim liltem.

"Ale martwię się, że tak się nie stanie."

3 komentarze
NAJBARDZIEJ POPULARNY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE

Sortuj komentarze według
Peter Dale Smith 7 godzin temu
Włochy miały uniwersytety, które publikowały niekorzystne wpływy na łatwo akceptowalne leki i uczciwe odsetki zaangażowanych liczb. Znalazłem strony internetowe, kiedy doświadczyłem całej wysypki ciała od Ace Inhibitors. Liczba ta była dziesięciokrotnie większa niż opublikowanych firm farmaceutycznych. Pozbyłem się większości mojej wysypki w około dwa tygodnie, a resztę przez około rok stosując krem ​​z kortyzonu. Jednak zaangażowany dermatolog opublikował szczegóły na swojej stronie internetowej (za moją zgodą), a włoska strona internetowa zniknęła. Pamiętaj, że witryny internetowe znikają w regularnych odstępach czasu.
Ostatnia aktualizacja: 56 minut temu

2
Barbara Arnold 2 godziny temu
Jestem ex pat mieszka w Hiszpanii. Zostałem otruty skutkami ubocznymi flurochinolonu w wieku 71 lat. Cztery lata później wciąż cierpię. Moje życie zmieniło się z dnia na dzień po kursie cipro na atak zapalenia oskrzeli. Wyglądało to tak, jakby w moim ciele wybuchła bomba. Nie mogłem chodzić, miałem ostry ból, bezsenność, zawroty głowy i ból przez pęknięte ścięgno. Mój doktor nie miał pojęcia, co mnie spotkało, dopóki nie zdiagnozowano u mnie skutków ubocznych cipro przez reumatologa 7 miesięcy później po tym, jak wzięła moją medyczną historię. Od tego czasu wystąpiło wiele innych objawów, w tym silny ból związany z neuropatią obwodową. Zawód lekarza zazwyczaj nie zna tych skutków ubocznych i diagnozuje objawy jako "FIBROMYALGIA" Nie łączą kropek, ponieważ te leki są kumulatywne, a czasem objawy nie pojawiają się przez tygodnie, a nawet miesiące później. Zostałem przepisany cipro co najmniej 4 razy wcześniej bez żadnych skutków ubocznych. Przepisywanie tych leków gra "Rosyjska ruletka" z życiem ludzi. Cierpiciele są pozostawieni samym sobie, aby znaleźć "lekarstwo", aby im pomóc. Mam nadzieję, że EMA zakazuje tych leków, chyba że jest to sytuacja związana z życiem lub śmiercią, a następnie tylko za świadomą zgodą.
Ostatnia aktualizacja: 56 minut temu

1
John Wilkinson 1 godz. Temu
6 lat temu byłem bardzo sprawny i zdrowy nie paliłem ani nie piłem i nigdy nie brałem lekarstwa od lekarza. Jeździłem na rowerze i chodziłem 2 godziny dziennie. Ból w miednicy, dany cipro przez lekarza, bez ostrzeżenia, myślałem, że to penicylina. Przez 7 dni miałem problemy, ale myślałem, że to koniec tabletek i powinno być OK. Nie byłem w porządku. Miałem długą listę obrażeń. Poważne problemy ze snem, serce, trawienie, zrujnowane oczy, zepsuty słuch, utrata włosów, erozja tłuszczowa na palcach rąk i nóg, utrata mięśni. Stawy obejmują stopy, kolana, biodra, łokcie, obrócić mankiety i szyję. Przez dwa lata musiałem czołgać się po schodach, a teraz 90% w domu. Jest o wiele więcej, zdrowie jest zrujnowane, a drowie nie chcą wiedzieć. To jest haniebne.
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 22:56
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 228
Domyślnie relacja ANDREI S

googletłumacz
HISTORIA ANDREI S
Od dawna cierpiałem na długotrwałe, zmieniające życie skutki uboczne lewofloksacyny.
Luty 2014 r. Byłam bardzo aktywną, wysportowaną kobietą, matką 3 dorosłych dzieci iw doskonałym zdrowiu.*Moje życie poświęciłem zdrowiu i zdrowiu nie tylko dla siebie, ale także dla mojej rodziny, moich przyjaciół i większej społeczności.
3 marca 2014 r. Przepisano mi lewofloksacynę na pozaszpitalne zapalenie płuc.*Nie byłem w stanie zagrażającym życiu, w rzeczywistości właśnie wróciłem z 3 dni zimowego alpinizmu i nie miałem żadnych zewnętrznych objawów oprócz gorączki.*Bardzo rzadko brałem JAKIEKOLWIEK leki w moim życiu.*Byłem w świetnym zdrowiu bez wcześniejszych warunków.*Nie zostałem poinformowany o żadnych specjalnych ostrzeżeniach dotyczących tych antybiotyków.*Po 3 tabletkach poczułem, że żyletki przeszły przez mój system.*Czułem niesamowitą ciężkość w ramionach i ogólną słabość.*Zadzwoniłem do mojego lekarza i zgłosiłem to i kazano mi kontynuować przyjmowanie antybiotyków.*Następnie w dniu 9 moje ramiona odrętwiały i zadzwoniłem ponownie i kazano mi przestać brać antybiotyk.*Tej nocy obudziłem się z palącymi się łokciami, czując się jak w ogniu.*Następnego dnia z rękami zdrętwiałymi,
Zostałem oceniony i powiedziano mi, bym kontynuował leczenie ibuprofenem i nie martwiłem się, ponieważ antybiotyki znikną z mojego systemu w ciągu około 24 godzin.*Lekarze nie byli świadomi ostrzeżeń dotyczących czarnej skrzynki i nie byli świadomi przeciwwskazań do stosowania NLPZ.*Kilka dni później moja lewa noga zaczęła drętwieć i zaczęłam kuleć.*Moje lewe kolano było tak niestabilne, że czasami rzepka trochę się ślizgała i powodowała wyniszczający ból.*Ponieważ moje symptomy stawały się coraz gorsze, czułam się tak opuszczona przez świat medyczny.*Wkrótce mogłem tylko chodzić z pomocą kul, rozwinąłem miażdżące zmęczenie, mój wzrok był dotknięty, doświadczyłem utraty słuchu i szumu usznego, mogłem tylko leżeć płasko na plecach, ponieważ gdybym się odwrócił, czułem, że stawy się przemieszczają.*Ból i brak mobilności były całkowicie wyniszczające przez ponad rok.*Wszedłem też w świat badań online,*co jest przerażające i co najmniej niezadowalające.*Nie ma prawdziwej wiedzy naukowej i badawczej na temat tego, jak zaradzić skutkom ubocznym, gdy się pojawią, ale wiele badań dotyczących zagrożeń, ostrzeżeń i zaleceń dotyczących stosowania fluorochinolonów.
Kiedy zacząłem dzielić się tym, co spotkało mnie ze znajomymi i rodziną, odkryłem, że efekty uboczne nie są „rzadkie”, jak mówią lekarze.*Bliski przyjaciel opowiedział o swoim asystencie pedagogicznym na Harvardzie w wieku 30 lat, która przyjmowała lewofloksacynę i była na wózku inwalidzkim od trzech lat.*W mojej grupie książkowej znajomy miał koleżankę po trzydziestce na wózku inwalidzkim po przyjęciu lewofloksacyny.*Jedyny partner biznesowy mojego brata podzielił się swoją historią o przyjmowaniu lewofloksacyny, a kiedy miał tak wiele bólu stawów, podawano kortyzon i od tamtej pory nie był w stanie biegać ani konkurować.*W moim biurze opowieści po prostu dzielą się z mężami z przewlekłym bólem pięty lub bólem stożka rotatora, które wywodzą się z lewofloksacyny, przepisującej lek Ciprofloksacyna, i twierdzą, że efekty uboczne są „bardzo” rzadkie, gdy kwestionowane.*Trzech pracowników z naszego 8-osobowego zespołu odnalazło neuropatię w Flourochinolonach.*U fryzjera mężczyzna na krześle obok mnie miał swoją historię, inny przyjaciel opowiadał mi o powrocie jej córki z zagranicy na wózku inwalidzkim po przyjęciu Ciprofloksacyny podczas podróży.*Istnieje rozdźwięk między znanymi efektami ubocznymi, w tym ich długoterminową naturą a wszystkimi ostrzeżeniami i zaleceniami, oraz tym, co lekarze wiedzą i mówią swoim pacjentom.
Jestem obecnie rok od przyjęcia Levofloksacyny.*Wszyscy lekarze, których widziałem, zgadzają się, że cierpię na skutki uboczne lewofloksacyny.*Chodzę głównie o kulach i mogę chodzić tylko około 3000 kroków dziennie (od zaledwie 1500 przez 8 miesięcy).*Cała tkanka łączna w moim ciele została dotknięta.*Moja chrząstka w klatce piersiowej jest często bolesna, moje kostki palą się i męczą, moje prawe biodro ma straszliwie bolesne epizody, mój prawy łokieć ma ścięgno i zwyrodnienie ścięgna widziane w MRI, a moje lewe kolano również ma zwichnięcie MCL, łzawicę łąkotki i obrzęk wszystko widziane w MRI.*Widziałem neurologa i mój EMG pokazał jakieś uszkodzenie nerwu ale żadna aktualna Neuropatia Peryferyjna tylko mała neuropatia włókna.*Widziałem fizyka w Spaulding Rehab i niewiele miała do zaoferowania.*Rokowanie jest nieznane, a świat medyczny nie oferuje żadnej pomocy.*Jest to efekt uboczny, którego nie ma na etykiecie.*Po uszkodzeniu jesteś na własną rękę.
W ciągu roku doświadczyłem pewnej poprawy i mam szczęście, że mogłem kontynuować pracę w zredukowanych godzinach.*Przez prawie 14 lat nie korzystałem z choroby.*Mam też wsparcie rodzinne.*Z tak małą ilością energii, jaką mi pozostało, nadal będę orędownikiem jaśniejszych i dodatkowych ostrzeżeń dla tej rodziny antybiotyków, znajdując sposoby lepszego informowania dostawców medycznych o ostrzeżeniach po wprowadzeniu leków, aby chronić ich przed przypadkowym uszkodzeniem pacjentów i edukacją publiczność, aby mogli się chronić, dopóki świat medyczny nie nadąży.
Nie ma usprawiedliwienia dla tego życia zmieniającego tkankę łączną i uszkodzenia komórek, których doświadczam wraz z wieloma innymi.*FDA wie o potencjalnych zagrożeniach i nie chroni społeczeństwa, w tym lekarzy, co jest ich obowiązkiem.
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 22:59
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 228
Domyślnie fragment, można w google przetłumaczyć

Floxing Children*
https://drcarolyndean.com/2018/12/floxing-children/
googletłumacz
Floxing to termin używany przez ludzi, którzy cierpią na poważne skutki uboczne antybiotyków fluorochinolowych.*Leki te są szeroko stosowane i obejmują ciprofloksacynę (Cipro), gemifloksacynę (Factive), lewofloksacynę (Levaquin), moksyfloksacynę (Avelox), norfloksacynę (noroksynę) i ofloksacynę (Floxin).
Co łączy te wszystkie leki?*Wszystkie są fluoryzowanymi cząsteczkami, co oznacza, że ​​zawierają fluor.*Ten bardzo toksyczny pierwiastek pomaga narkotykom przedostawać się do komórek przez klapowanie błon komórkowych.*Chociaż naukowcy twierdzą, że leki nie wydają się wydzielać fluoru na szalce Petriego w laboratorium, w ludzkim jelitach tryliony bakterii działają na leki i je rozbijają.*Atomy fluoru mogą swobodnie przebiegać w ciele.*Jednym z działań jest nieodwracalne wiązanie się z magnezem, co czyni go niedostępnym dla setek funkcji enzymatycznych, które tego wymagają.*

Jeśli masz już niedobór magnezu, a pacjentowi przepisano lek fluorochinolonowy, możesz doznać dalszej utraty, a twoje mięśnie staną się zaognione i spastyczne, co może być na tyle poważne, że może doprowadzić do pęknięcia ścięgien.*Pod wpływem niedoboru magnezu, nerwy mogą powodować uszkodzenie nerwów i neuropatię.*
Czy firmy farmaceutyczne są świadome potencjalnego niebezpieczeństwa związanego z fluorem w tych lekach?*Myślę, że tak, ponieważ po 4 generacjach fluoryzowanych leków i 60 leków generycznych, najnowszy chinolon to Nemonoxacin poddawany próbom klinicznym jest niefluorowanym antybiotykiem chinolonowym.*I muszą wiedzieć, ponieważ sprawy sądowe dotyczące fluorochinolonu nasilają się.
Dopóki pacjenci nie zostaną uszkodzeni przez lek, czytają efekty uboczne i są zszokowani, aby zobaczyć, ile istnieje dla fluorochinolonów.
Centralny układ nerwowy*: toksyczna psychoza, panika / lęk, bezsenność, drgawki, drżenia, zawroty głowy, dezorientacja, depresja
Obwodowy układ nerwowy*: drętwienie, ból, pieczenie, mrowienie, pieczenie, osłabienie
Czy firmy farmaceutyczne są świadome potencjalnego niebezpieczeństwa związanego z fluorem w tych lekach?*Myślę, że tak, ponieważ po 4 generacjach fluoryzowanych leków i 60 leków generycznych, najnowszy chinolon to Nemonoxacin poddawany próbom klinicznym jest niefluorowanym antybiotykiem chinolonowym.*I muszą wiedzieć, ponieważ sprawy sądowe dotyczące fluorochinolonu nasilają się.
Dopóki pacjenci nie zostaną uszkodzeni przez lek, czytają efekty uboczne i są zszokowani, aby zobaczyć, ile istnieje dla fluorochinolonów.
Centralny układ nerwowy*: toksyczna psychoza, panika / lęk, bezsenność, drgawki, drżenia, zawroty głowy, dezorientacja, depresja
Obwodowy układ nerwowy*: drętwienie, ból, pieczenie, mrowienie, pieczenie, osłabienie
Układ mięśniowo-szkieletowy*: ból stawów, ból ścięgien, zerwanie ścięgna, ból mięśni (rabdomioliza - potencjalnie śmiertelny, szybki stan wyniszczenia mięśni, który może obejmować ciemny lub różowy mocz)*
Układ sercowo-naczyniowy*: torsades de pointes (śmiertelna arytmia) zawał serca, kołatanie serca (nieregularne bicie serca), bradykardia (wolne bicie serca), tachykardia (szybkie bicie serca)
Układ odpornościowy*: reakcja anafilaktyczna (potencjalnie śmiertelna reakcja alergiczna)**Zespół Stevensa-Johnsona*(potencjalnie śmiertelna reakcja autoimmunologiczna, w której układ odpornościowy atakuje skórę)
Dodatkowe*objawy*medyczne*: niewydolność nerek (niewydolność nerek), niewydolność wątroby
Wiele z tych straszliwych efektów ubocznych może pojawić się długo po odstawieniu leku przez pacjenta!
Czy w FDA istnieje Eliott Ness, który chroni pacjentów przed zagrożeniami związanymi z fluorochinolonami?*Ledwie.*Zakres zainteresowania FDA polega na tym, że producenci leków piszą słowa w bardzo drobnym drukiem na etykietach narkotyków wymieniających niebezpieczne skutki uboczne.*Każdy lek może mieć średnio 150 skutków ubocznych, ale jeśli niektóre są bardziej śmiertelne niż inne, narysują wokół niego małe czarne pudełko, jak gdyby miało ono mieć większą wagę.
Czy ostrzeżenia o czarnych skrzynkach zmieniły praktyki przepisywania tych leków?*Wątpię.*Dlaczego FDA nie zakazuje tych leków, aby powstrzymać te okropne efekty uboczne?*Może to mieć coś wspólnego z faktem, że firmy farmaceutyczne płacą milionom dolarów "opłat" (łapówki) do FDA, aby "zatwierdzić" swoje leki.
Oto ostrzeżenia, które FDA wytworzyły o śmiercionośnych skutkach fluorochinolonów, zamiast wyciągać je z rynku.
Lipiec 2008: Zwiększone ryzyko zapalenia ścięgna i pęknięcia ścięgien
Lut 2011: Pogorszenie objawów myasthenia gravis
Sierpień 2013: Ryzyko poważnego uszkodzenia nerwów z nieodwracalnej neuropatii obwodowej
Lis 2015: Ryzyko poważnych działań niepożądanych przewyższyło korzyści w rutynowym stosowaniu w ostrym bakteryjnym zapaleniu zatok, przewlekłym zapaleniu oskrzeli i niepowikłanych zakażeniach dróg moczowych
Lipiec 2016: Wyłączenie i potencjalnie trwałe skutki uboczne z udziałem ścięgien, mięśni, stawów, nerwów i centralnego układu nerwowego
Lipiec 2018: ryzyko skutków ubocznych zdrowia psychicznego (zaburzenia uwagi, dezorientacja, pobudzenie, nerwowość, upośledzenie pamięci, majaczenie) i poważne zaburzenia cukru we krwi kończące się śpiączką hipoglikemiczną
Pomimo wszystkich tych ostrzeżeń, Cipro jest nadal zatwierdzone przez FDA do stosowania u dzieci.*Hope została podniesiona z niedawną**ponowną oceną stosowania Cipro u niemowląt i dzieci**ze względu na obawy, że może spowodować uszkodzenie stawów.*Myślałem, że zamierzają ogłosić zakaz przepisywania Cipro dzieciom, ale tak nie jest.*Jeśli chodzi o oczekiwanie, że firmy farmaceutyczne podejmą właściwą decyzję, nadzieja nigdy nie jest strategią.
Badanie branżowe dotyczące dzieci "zostało zaprojektowane w celu wykazania, że ​​odsetek działań niepożądanych związanych z układem mięśniowo-szkieletowym w przypadku cyprofloksacyny nie był większy niż w przypadku leku porównawczego." Badanie obejmuje wiele statystyk, ale najważniejsze jest to, że rodzice nie mają możliwości wyboru leczenia dla ich dzieci.*Środki zaradcze, takie jak homeopatia, produkt srebrny, produkt ziołowy, wysoka dawka witaminy C, magnezu, mogą być podawane we wczesnych stadiach choroby i pomagać w odstraszaniu.*Zamiast tego rodzice są proszeni o przyniesienie dziecka do lekarza "kiedy jest gorzej", a następnie zażywają lek.*To bardzo stronniczy system.
Ponieważ FDA jest coraz bardziej niechętna do wyciągania narkotyków, które są niebezpieczne i opiera się na bezsensownych ostrzeżeniach dotyczących czarnych skrzynek w celu pokrycia ich odpowiedzialności, to do ciebie należy dbanie o własne zdrowie i zdrowie swoich dzieci. Ułatwi to ty z darmową kopią mojej**Encyklopedii Przyszłości*.*Przestudiuj 130+ warunków i bądź gotowy na użycie naturalnych środków pierwszej pomocy, gdy pojawią się symptomy.
Dowiedz się więcej o magnezie i wiele więcej, subskrybując moje porady zdrowotne przez e-mail.*Możesz zapisać się tutaj*https://drcarolyndean.com/subscribe
Carolyn Dean MD ND
The Doctor of the FutureŽ
ŹRÓDŁAWzdłuż granic i w linkach na mojej stronie możesz znaleźć moje książki, pisma i moje audycje radiowe.*Wyślij swoje pytanie na*adres**questions@drcarolyndeanlive.com*.
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 23:07
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 228
Domyślnie Zgłoszone Leki O Toksyczności Mitochondrialnej

http://www.myquinstory.info/reported...L5iujXEq4v3Wj0
ZGŁOSZONE LEKI O TOKSYCZNOŚCI MITOCHONDRIALNEJ
Tłumaczgoogle

Uszkodzone przez fluorochinolony (FQ) są bardzo niejednorodną grupą wykazującą wiele różnych objawów i poziomów niepełnosprawności.*W tej grupie jest wielu, którzy wykazują objawy sugerujące zaburzenia lub chorobę mitochondriów.*Dokumentacja obfituje w możliwość uszkodzenia FQ przez mitochondria.*Niektóre osoby korzystają z unikania substancji, które mogą uszkadzać mitochondria.
Nie wszystkie leki tutaj będą powodowały problemy w ludziach, ale w interesie bezpieczeństwa i informacji oraz w celu wywołania dalszych dyskusji ze specjalistami medycznymi, publikuję listę leków, które okazały się mieć zdolność wywoływania dysfunkcji lub powodowania uszkodzeń do mitochondriów.*Ta lista nie ma być pełna, ani nie wskazuje, czy dana osoba będzie miała negatywne zdarzenie niepożądane, jeśli użyje jednego lub większej liczby tych leków.*Istnieje wiele leków dostępnych na rynku, które mogą być toksyczne dla ludzkiego organizmu, które nie są tutaj wymienione.*Ponownie, są to leki, które wykazały zdolność do uszkadzania mitochondriów.*Oczywiście, w obliczu decyzji należy zważyć ryzyko / korzyści związane z używaniem konkretnego leku.
Należy pamiętać, że lista ta zmieni się wraz z otrzymywaniem nowych informacji.
Dokument zaktualizowany 07/09/2018
Zgłoszone leki o toksyczności mitochondrialnej
Kategoria farmakologiczna
Lek
Działanie niepożądane
*Leki przeciwdrgawkowe

Walproinian (Depakote, kwas walproinowy)
Sekwestry i wyczerpują karnitynę;*zmniejsza utlenianie kwasów tłuszczowych;*Cykl Krebsa, aktywność łańcucha transportu elektronów (ETC) i fosforylacja oksydacyjna;*Kompleksowe zahamowanie IV

Dantrolene
Hamuje kompleks I

Fenytoina
Hamuje kompleks I
*Psychotropy
*Leki przeciwdepresyjne
Amitryptylina (Elavil)
Powoduje dysfunkcję autonomiczną

Amoksapina


Fluoksetyna (Prozac)
Hamowanie OXPHOS (Cohen) Interferuje z dwuwarstwą lipidową wewnętrznej błony mitochondrialnej (szczególnie przy wysokiej dawce) (103)

Citalopram (Cipramil)


Setaline (Zoloft)
toksyczność wątroby, zaburzenia czynności mitochondriów
Leki przeciwpsychotyczne
***.
Chlorpromazyna (Thorazine)
Hamuje oddychanie mitochondrialne mózgu i wątroby
*

Haloperidol (Haldol), Flufenazyna (Proliksyna)
Usuwa glutation i hamuje oddychanie mitochondrialne w mózgu i aktywność kompleksu I

Resperidon (Risperdol)

*Barbiturany

Fenobarbital
Zmniejsza syntezę białek mitochondrialnych;zmniejszyć liczbę i rozmiar mitochondriów

Secobarbital (Seconal)
Hamuje kompleks I

Butalbital (Fiorinal)


Amobarbital (Amytal)


Pentobarbital (Nembutal)

*Leki przeciwlękowe
Benzodiazepiny
Alprazolam (Xanax)
Hamuje translokazę nukleotydu adenozynowego

Diazepam (Valium, Diastat)
Hamuje translokazę nukleotydu adenozynowego
*Leki na cholesterol

Statyny
Ceriwastatyna
Fluwastatyna
Atrowastatyna
Symwastatyna
Lowastatyna
Zmniejsz endogenny koenzym Q10, hamuje kompleks III, indukuje przejście przepuszczalności mitochondriów (MPT)
miopatia

Kwasy żółciowe - cholestyramina
Hamuje ETC.

Ciprofibrat
Hamuje kompleks I

Fenofibrat
Hamuje kompleks I

Clofibrate
Hamuje kompleks I
*Środki przeciwbólowe
Przeciwzapalne
ASA (aspiryna, kwas acetylosalicylowy)
Hamuje ETC i oddziela fosforylację oksydacyjną
Zespół Reye (niewydolność wątroby)

Acetaminofen (Tylenol)
zwiększa stres oksydacyjny

Ibuprofen (Advil i Motrin)
Hamuje utlenianie kwasów tłuszczowych i utlenianie beta średnio- i krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych

Naproxen (Aleve)


Indometacyna (Indocin)


Diklofenak

*Antybiotyki

Tetracyklina
Hamuje beta-oksydację;*hamuje syntezę białek mitochondrialnych i utlenianie kwasów tłuszczowych

Fluorochinolony- Trowafloksacyna, Grepafloksacyna, Cyprofloksacyna, Gatifloksacyna, Klinafloksacyna, Lewofloksacyna
Zubaża glutation i zwiększa reaktywne formy tlenu
*

Minocyklina
Hamuje beta-oksydację;*hamuje syntezę białek mitochondrialnych

Chloramfenikol
Hamuje syntezę białek mitochondrialnych

Aminoglikozydy streptomycyna, gentamycyna, neomycyna, kanamycyna
Upośledza tłumaczenie mtDNA
utrata słuchu;*toksyczność kardiologiczna i toksyczność nerkowa

Linezolid (Zyvox)
Hamowanie translacji mitochondrialnej - DIMD
kwasica mleczanowa;*neuropatia wzrokowa i obwodowa

Antymycyna
Hamuje kompleks III

Cefaloidyna
Blokuje kompleks IV

Makrolid erytromycyna
Hamuje tłumaczenie

*Antyarytmiczne

Amiodaron
Hamuje beta-oksydację

*Steroidy


Zmniejszyć transbłonowy potencjał mitochondrialny

*Antywirusowe

Interferon
Upośledza transkrypcję mtDNA

*Antyretrowirusy

Zydowudyna
Upośledza replikację mtDNA, która powoduje wyczerpanie mtDNA, zmniejsza aktywność kompleksu I i kompleksu IV

*Leki przeciwnowotworowe

Doksorubicyna (Adriamycyna)Cis-platyna
Upośledza transkrypcję mtDNA


Tamoksyfen
Zubaża ATP, hamuje kompleks III, IV, V


Cyklofosfamid
Hamuje kompleks II

*Leki przeciwbólowe

Kapsaizyna
Hamuje kompleks I

*Leki przeciwgrzybicze

Ketokonazol
Hamuje kompleks II

*Leki na cukrzycę

Biguanidy (Metformina)
Hamuje fosforylację oksydacyjną;poprawia glikolizę;*hamuje Complex I

*
*Znieczulenie
Generał
Halotan (Fluothane)
Hamuje kompleks I


Izofluran
Hamuje kompleks III


Sewofluran
Hamuje kompleks III


Propofal
Hamuje funkcję mitochondriów


Podtlenek azotu
Hamuje enzymy elektronowe zawierające cis-akotynazę i żelazo;wpływające na produkcję energii

Lokalny
Bupivacaine (Marcaine)
Oddziela utlenianie i fosforylację;hamuje Complex I


Lidokaina (ksylokaina)
Hamuje kompleks I

Źródła********
1. Cohen, BH (11 sierpnia 2011) Farmakopea mitochondrialna toksyczności recepty, webcast, Szpital dziecięcy Akronhttp://www.orlive.com/akronchildrens/mitochondrial
2. Sims, K (4 czerwca 2010 r.) Tabela zgłaszanych leków o toksyczności mitochondrialnej, audiocast, MitoActionhttp://www.mitoaction.org/blog/medic...drial-toxicity
3. Dykens, JA, Will, Yvonne.*Dysfunkcje mitochondrialne wywołane lekami*.*New Jersey: Wiley;*2008.
4. Josef Finsterer i Liane Segall (2010) Leki wpływające na zaburzenia mitochondrialne
5. (Zoloft)*https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5736306/
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 23:12
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 228
Domyślnie Niepotrzebne stosowanie antybiotyków fluorochinolonowych u pacjentów hospitalizowanyc

googletłumacz - fragment opracowania
https://bmcinfectdis.biomedcentral.c...WmNP9ve79jwOE4
Artykuł naukowy
Otwarty dostęp
Otwórz przegląd równorzędny
Niepotrzebne stosowanie antybiotyków fluorochinolonowych u pacjentów hospitalizowanych
Nicole L Werner*,
Michelle T Hecker*,
Ajay K Sethi*i
Curtis J Donskey
BMC Infectious Diseases201111*: 187
https://doi.org/10.1186/1471-2334-11-187
© Werner i in .;*licencjobiorca BioMed Central Ltd. 2011
Otrzymano25 stycznia 2011 r
Zaakceptowano5 lipca 2011 r
Opublikowano5 lipca 2011 r
Raporty Open Peer Review
Abstrakcyjny

tło
Fluorochinolony należą do najczęściej przepisywanych środków przeciwdrobnoustrojowych i są ważnym czynnikiem ryzyka kolonizacji i zakażenia pałeczkami Gram-ujemnymi opornymi na fluorochinolony i zakażenia*Clostridium difficile*(CDI).*W tym badaniu naszym celem było określenie obecnych wzorców niewłaściwego przepisywania fluorochinolonów wśród hospitalizowanych pacjentów oraz przetestowanie hipotezy, że dłuższy niż konieczny czas trwania leczenia stanowi znaczną część niepotrzebnego stosowania fluorochinolonów.
Metody
Przeprowadziliśmy 6-tygodniowe prospektywne badanie obserwacyjne w celu określenia częstotliwości, przyczyn i działań niepożądanych związanych z niepotrzebnym stosowaniem fluorochinolonów w akademickim centrum medycznym opieki trzeciego stopnia.*W przypadku losowo wybranych dorosłych pacjentów hospitalizowanych przyjmujących fluorochinolony ustalono, że terapia jest konieczna lub niepotrzebna na podstawie opublikowanych wytycznych lub standardowych zasad chorób zakaźnych.*Działania niepożądane określono na podstawie przeglądu wykresu 6 tygodni po zakończeniu terapii.
Wyniki
Z 1773 dni terapii fluorochinolonowej 690 (39%) uznano za niepotrzebne.*Najczęstsze przyczyny niepotrzebnej terapii obejmowały podawanie środków przeciwdrobnoustrojowych w przypadku zespołów niezakaźnych lub niebakteryjnych (292 dni leczenia) i podawanie środków przeciwdrobnoustrojowych przez czas dłuższy niż niezbędny czas trwania (234 dni leczenia).*Najczęstszym zespołem związanym z niepotrzebną terapią była infekcja dróg moczowych lub bezobjawowa bakteriuria (30% wszystkich niepotrzebnych dni terapii).*Dwadzieścia siedem procent (60/227) schematów było związanych z działaniami niepożądanymi, które można przypisać terapii, w tym działaniom niepożądanym ze strony przewodu pokarmowego (14% schematów), kolonizacji przez oporne patogeny (8% schematów) i CDI (4% schematów ).
Wnioski
W naszej placówce 39% wszystkich dni leczenia fluorochinolonami było niepotrzebne.*Interwencje, które koncentrują się na poprawie przestrzegania obowiązujących wytycznych dotyczących czasu trwania leczenia przeciwbakteryjnego i leczenia zespołów moczowych, mogą znacznie zmniejszyć nadużywanie fluorochinolonów.
Słowa kluczowe
Fluorochinolon
Moksyfloksacyna
Clostridium Difficile Infection
Bezobjawowa bakteriuria
Program Stewardship
tło
Fluorochinolony należą do najczęściej przepisywanych antybiotyków w placówkach ambulatoryjnych i szpitalnych w Stanach Zjednoczonych [*1*].*Wzrost stosowania fluorochinolonów w ostatnich latach zbiegł się ze stałym wzrostem częstości występowania oporności na fluorochinolony wśród pałeczek Gram-ujemnych na oddziałach intensywnej terapii [*2*].*Ponadto ekspozycja na fluorochinolony wiąże się z kolonizacją i zakażeniem innymi patogenami związanymi z opieką zdrowotną, w tym opornym na metycylinę*Staphylococcus aureus*(MRSA), enterokokami opornymi na wankomycynę (VRE) i*Clostridium difficile*[*3*,*4*,*5].*Ograniczenie stosowania fluorochinolonów może być skuteczną strategią ograniczającą rozprzestrzenianie się tych patogenów [*6*,*7*].*Na przykład program restrykcyjny, który doprowadził do 66% zmniejszenia stosowania fluorochinolonów, był związany z kontrolą wybuchu*zakażenia*C. difficile(CDI) związanego z opornymi na fluorochinolony szczepami elektroforezy żelowej typu 1 (NAP1) z pulsacyjnym polem pulsacyjnym [*7*].
Kilka badań wykazało, że fluorochinolony są często stosowane niewłaściwie [*8*,*9*,*10*,*11*,*12*].*Lautenbach i in.*[*8*] stwierdzili, że 81% recept na fluorochinolony w dwóch akademickich oddziałach ratunkowych było niewłaściwe na podstawie wytycznych instytucjonalnych.*W francuskim szpitalu pedagogicznym Mean i in.*[*9*] stwierdzili, że 51% schematów leczenia fluorochinolonem było niewłaściwych na podstawie lokalnych wytycznych dotyczących recept.*W szpitalu opieki trzeciego stopnia w Cleveland odkryliśmy, że 30% wszystkich dni terapii przeciwdrobnoustrojowej było niepotrzebnych, a cyprofloksacyna była najczęściej niepotrzebnie przepisywanym lekiem [*11].*Inne małe badania wykazały częste niewłaściwe stosowanie cyprofloksacyny i lewofloksacyny w amerykańskich szpitalach [*11*,*12*].*W celu opracowania skutecznych interwencji zarządczych istnieje potrzeba dodatkowych danych na temat aktualnych wzorców niewłaściwego przepisywania fluorochinolonów wśród hospitalizowanych pacjentów.*Dlatego przeprowadziliśmy prospektywne badanie w celu określenia częstości występowania, przyczyn i niepożądanych skutków niepotrzebnego stosowania fluorochinolonów w ośrodku medycznym trzeciego stopnia.*Postawiliśmy hipotezę, że dłuższy niż konieczny czas trwania leczenia stanowiłby znaczną część niepotrzebnego użycia fluorochinolonów.
Metody
Oprawa
MetroHealth Medical Center to 650-łóżkowy szpital opieki zdrowotnej w Cleveland w stanie Ohio.*Szpital ma programy szkoleniowe dla mieszkańców w zakresie medycyny wewnętrznej, praktyki rodzinnej, położnictwa i ginekologii oraz kilku specjalizacji chirurgicznych.*Fluorochinolony na recepturach to cyprofloksacyna i moksyfloksacyna.*Fluorochinolony są rutynowo przepisywane do profilaktyki przed inwazyjnymi procedurami urologicznymi, ale nie do profilaktyki innych procedur lub warunków.*Szpital nie ma formalnego programu zarządzania środkami przeciwdrobnoustrojowymi i nie ma ograniczeń ani szczególnych wytycznych dotyczących stosowania fluorochinolonów.*Farmaceuci są jednak przydzielani do niektórych oddziałów szpitalnych w celu opracowania zaleceń przeciwdrobnoustrojowych dotyczących odpowiedniego dawkowania, potencjalnych interakcji leków i potencjalnych reakcji alergicznych.*Przedstawiciel firmy farmaceutycznej może sponsorować programy edukacyjne dla stażystów w szpitalu i dostarczać materiały promocyjne, ale nie wolno im prowadzić prezentacji związanych z ich produktami.*W ciągu roku badania procent podatnościEscherichia coli, Pseudomonas aeruginosa*i*Klebsiella pneumoniae*na cyprofloksacynę wynosiły odpowiednio 84%, 75% i 95%.*Procent podatności*E. coli*na trimetoprim-sulfametoksazol wynosił 81%.
Projekt badania
Badaliśmy prospektywnie konieczność stosowania fluorochinolonów podawanych doustnie i pozajelitowo dorosłym pacjentom hospitalizowanym w okresie 6 tygodni w maju i czerwcu 2009 r. Projekt badania opierał się na wcześniejszym badaniu niepotrzebnego stosowania środków przeciwdrobnoustrojowych w naszym ośrodku [*11].*Pacjenci otrzymujący nowe recepty na fluorochinolony zidentyfikowano na podstawie codziennego przeglądu zapisów aptecznych.*Jeśli 10 lub mniej pacjentów otrzymało nowe recepty na fluorochinolony w danym dniu, włączono wszystkich pacjentów.*Jeśli więcej niż 10 pacjentów otrzymało nowe recepty, 10 pacjentów wybrano losowo do włączenia do badania za pomocą generatora liczb losowych.*Pacjentom pozwolono zapisać się więcej niż raz, jeśli otrzymali drugi schemat fluorochinolonu co najmniej 4 tygodnie po zakończeniu początkowego schematu leczenia.*Oddziały badawcze obejmowały 6 oddziałów medycznych, 3 oddziały chirurgiczne, 3 oddziały intensywnej opieki medycznej, 1 oddział rehabilitacyjny, 1 podostry wykwalifikowany oddział pielęgniarski, 1 oddział psychiatryczny, 1 oddział położniczy / ginekologiczny i oddział ratunkowy.*Informacje dotyczące demografii, usługi przyjmowania i oddziału,*wskazania do leczenia przeciwdrobnoustrojowego (profilaktyka w porównaniu z leczeniem), jednoczesne środki przeciwdrobnoustrojowe, leczony zespół kliniczny, dane laboratoryjne, objawy czynności życiowych, badania radiologiczne i powikłania terapii uzyskano poprzez przegląd dokumentacji medycznej i zapisano w standardowym formularzu gromadzenia danych.*Pacjentów obserwowano przez cały kurs szpitalny, w tym transfery między jednostkami szpitalnymi.
Dokumentacja medyczna pacjentów była weryfikowana przynajmniej raz w trakcie terapii przeciwdrobnoustrojowej i ponownie sześć tygodni po zakończeniu terapii, aby ocenić, czy wystąpiły możliwe powikłania lub niepożądane skutki niepotrzebnej terapii.*Częstość działań niepożądanych obliczono dla wszystkich niepotrzebnych schematów leczenia fluorochinolonem i dla tych niepotrzebnych schematów, w których fluorochinolony były podawane w monoterapii.*Kolonizacja lub zakażenie opornym patogenem (tj. Opornym na fluorochinolony pałeczkami Gram-ujemnymi, enterokokami opornymi na wankomycynę [VRE] lub opornymi na*metycylinę Staphylococcus aureus[MRSA]) uznano za możliwe powikłanie terapii tylko wtedy, gdy pacjent nie miał w przeszłości kolonizacji lub zakażenia tymi organizmami przed rozpoczęciem leczenia fluorochinolonem;*nie przeprowadzono rutynowego nadzoru nad VRE lub MRSA w okresie badania.
Specjaliści chorób zakaźnych (MTH i CJD) ustalili, czy schematy fluorochinolonu były konieczne lub niepotrzebne.*Schemat leczenia fluorochinolonem zdefiniowano jako niepotrzebny, jeśli nie wskazano terapii przeciwdrobnoustrojowej dla leczonego stanu lub jeśli nie wskazano składnika fluorochinolonowego w schemacie leczenia.*Jeśli ustalono, że fluorochinolon jest konieczny, przeprowadzono dodatkowe oceny dotyczące tego, czy część schematu fluorochinolonu była niepotrzebna.*Część reżimu fluorochinolonowego uznano za niepotrzebną, jeśli czas trwania terapii był dłuższy niż zalecany, fluorochinolon zapewniał zbędne pokrycie przeciwdrobnoustrojowe przy braku wskazania do terapii skojarzonej, fluorochinolon zapewniał niedostateczne pokrycie oczekiwanych lub udokumentowanych patogenów,
Ustalenie konieczności przepisanych fluorochinolonów oparto na standardowych wytycznych dotyczących postępowania w chorobach zakaźnych opracowanych i / lub zatwierdzonych przez Amerykańskie Towarzystwo Chorób Zakaźnych [*13*].*Na przykład obecne wytyczne dotyczące bezobjawowej bakteriurii zalecają leczenie tylko kobietom w ciąży lub osobom poddawanym inwazyjnym zabiegom urologicznym [*14*];*aby zdiagnozować bezobjawową bakteriurię, potrzebowaliśmy dokumentacji, że objawy moczu nie były obecne.*Jeśli standardowe wytyczne dotyczące praktyki nie były dostępne, wykorzystano zalecenia diagnostyczne i terapeutyczne z aktualnego podręcznika chorób zakaźnych [*14*].*Zakażenia szpitalne zostały zdefiniowane przez kryteria kontroli i zapobiegania chorobom [*15].*Jeśli fluorochinolony uznano za konieczne, ustaliliśmy, czy istnieje równie skuteczny środek alternatywny, który mógłby być przepisany.*Uzasadnieniem było oszacowanie, ile fluoro-chinolonów można bezpiecznie zmniejszyć, jeśli szpital zdecyduje się wdrożyć program całkowitego ograniczenia fluorochinolonów w celu kontrolowania*bakterii*C. difficile*lub opornych gram-ujemnych.
Aby określić udział fluorochinolonów w całkowitym stosowaniu antybiotyków w szpitalu, zbadaliśmy rejestry aptek dla wszystkich antybiotyków przepisanych w okresie badania.*Obliczono proporcję całkowitego stosowania antybiotyków (dni terapii), które składały się z zastosowania fluorochinolonów.*Ponadto w roku badania oszacowaliśmy koszty wszystkich terapii fluorochinolonowych i niepotrzebnej terapii fluorochinolonowej w oparciu o średnie ceny hurtowe i koszty nabycia szpitala.
Analiza statystyczna
Dane analizowano za pomocą oprogramowania statystycznego SPSS w wersji 10.0 (SPSS Inc., Chicago, IL) i STATA 9.1 (StataCorp, College Station, TX).*Przeprowadzono analizy dwuwymiarowe, aby porównać niezbędne i niepotrzebne schematy leczenia.*Ciągłe dane analizowano za pomocą niesparowanych*testów*t-*Studenta.*Dane kategoryczne oceniono za pomocą testu Chi-kwadrat Pearsona lub testu dokładnego Fishera.*Instytucjonalna komisja rewizyjna szpitala zatwierdziła protokół badania i odstąpiła od wymogu świadomej zgody ze względu na obserwacyjny charakter badania.
Wyniki
Dwieście dwadzieścia sześć badanych otrzymało 227 schematów leczenia fluorochinolonem w okresie badania (1 pacjentowi przepisano 2 schematy leczenia fluorochinolonem).*Rysunek*1*podsumowuje ustalenia dotyczące konieczności stosowania schematów fluorochinolonowych.*Spośród 227 schematów leczenia fluorochinolonem 70 (31%) uznano za niepotrzebne.*Te niepotrzebne schematy spowodowały 391 dni terapii fluorochinolonami, co stanowiło 22% całkowitej liczby dni leczenia fluorochinolonami.*Analiza 157 koniecznych schematów leczenia fluorochinolonem wykazała, że ​​dodatkowe 299 dni terapii były niepotrzebne.*Ogółem 690 z 1773 (39%) dni leczenia fluorochinolonami uznano za niepotrzebne, a 120 z 226 (53%) badanych pacjentów otrzymało co najmniej jeden dzień niepotrzebnej terapii fluorochinolonowej.
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 23:14
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 228
Domyślnie Cyprofloksacyna wyczerpuje egzosomalny DNA

https://floxiehope.com/2019/04/20/ci...-exosomal-dna/
Cyprofloksacyna wyczerpuje egzosomalny DNA
20 kwietnia 2019
Badanie „*Wywołane antybiotykiem uwalnianie małych pęcherzyków zewnątrzkomórkowych (egzosomów) z DNA związanym z powierzchnią*” opublikowane w „Nature” wykazało, że „cyprofloksacyna indukowała uwalnianie zarówno DNA (sekwencji mitochondrialnych i chromosomalnych), jak i białek wiążących DNA na powierzchni zewnątrzwydzielniczej powierzchnie małych pęcherzyków zewnątrzkomórkowych, o których mowa w tym artykule jako egzosomy. ”„ Nasze wyniki ujawniają po raz pierwszy, że długotrwała ekspozycja na małą dawkę cyprofloksacyny prowadzi do uwolnienia DNA związanego z zewnętrzną powierzchnią egzosomów ”.
W sekcji dyskusji „*Wywołane antybiotykiem uwalnianie małych pęcherzyków zewnątrzkomórkowych (egzosomów) z DNA związanym z powierzchnią*” autorzy rozwijają swoje odkrycia:
„Wykazano, że ekspozycja komórek Jurkat na cyprofloksacynę wywołuje stres oksydacyjny, produkcję reaktywnych form tlenu, dysfunkcję mitochondriów, hamowanie łańcucha oddechowego i zmniejszenie potencjału błony mitochondrialnej prowadzące do mitofagii47.*Nasza analiza MS potwierdziła również powyższe procesy biologiczne w komórkach Jurkat.*Co ważne, doniesiono, że obecność cyprofloksacyny prowadzi do utraty mtDNA28, 29 i aneuploidii spowodowanej stresem genotoksycznym komórek Jurkat30, 48. Wykazano, że genotoksyczna odpowiedź stresowa indukuje uwalnianie nukleosomów przez białaczkowe komórki szpikowe49.*W niniejszym badaniu uszkodzenie mitochondrialne komórek Jurkat eksponowanych na cyprofloksacynę zostało potwierdzone przez obfitość mtDNA i białka nukleoidowego FEN1, a także liczne inne białka mitochondrialne w wydzielanych pęcherzykach.*Cyprofloksacyna hamuje zarówno bakteryjną gyrazę DNA, jak i enzymy ssaków topoizomerazy II odpowiedzialne za prawidłową replikację DNA50.*Biorąc pod uwagę, że cyprofloksacyna hamuje głównie mitochondrialną izoformę ssaczej topoizomerazy II29, jej obecność indukuje fragmentację mtDNA, jak również stopniowe zmniejszanie zawartości mtDNA29. ”
Zauważ również, że:
„Odkryliśmy, że efekt indukowania uwalniania DNA egzosomalnego nie był obserwowany wyłącznie w przypadku komórek Jurkat, ponieważ wykryliśmy również indukowane przez cyprofloksacynę uwalnianie zewnątrzwydzielniczego DNA EV w przypadku linii komórek raka trzustki MiaPaCa.*Wyniki te pokazują, że EV związane z DNA mogą być uwalniane z różnych typów komórek po długotrwałej ekspozycji na cyprofloksacynę. ”
Odkrycia te są interesujące i myślę, że są one istotne i wyjaśniające.
Ale zgaduję, że większość ludzi czytających to potrzebuje więcej informacji o tym, co oznaczają powyższe fragmenty.*Wiem, że to zrobiłem (i musiałem to przeczytać pięć razy).
Po pierwsze, zrozumienie „*indukowane antybiotykiem uwalnianie małych pęcherzyków zewnątrzkomórkowych (egzosomów) z DNA związanym z powierzchnią*” wymaga niewielkiej wiedzy o tym, jakie są pęcherzyki i egzosomy zewnątrzkomórkowe.
Pęcherzyki pozakomórkowe (EV) są „cząstkami ograniczonymi dwuwarstwami lipidowymi, które są naturalnie uwalniane z komórki i, w przeciwieństwie do komórki, nie mogą się replikować.*Zakres średnic EV jest zbliżony do wielkości najmniejszego fizycznie możliwego liposomu jednowarstwowego (około 20-30 nanometrów) do 10 mikronów lub więcej, chociaż ogromna większość pojazdów elektrycznych jest mniejsza niż 200 nm.*Niosą ładunek białek, kwasów nukleinowych, lipidów, metabolitów, a nawet organelli z komórki macierzystej.*Uważa się, że większość dotychczas przebadanych komórek uwalnia EV, w tym niektóre komórki bakteryjne, grzybowe i roślinne otoczone ścianami komórkowymi.*Zaproponowano wiele różnych podtypów EV, różnie zdefiniowanych pod względem wielkości, szlaku biogenezy, ładunku, źródła komórkowego i funkcji, co prowadzi do historycznie heterogenicznej nomenklatury obejmującej terminy takie jak egzosomy i ektosomy.Źródło*)
Exosomy są podtypem pęcherzyków zewnątrzkomórkowych.*„Exosomy są najlepiej zdefiniowane jako pęcherzyki zewnątrzkomórkowe, które są uwalniane z komórek po fuzji pośredniego przedziału endocytarnego, ciała wielopęcherzykowego (MVB), z błoną plazmatyczną.” (*Źródło*) Więcej informacji (to jest tylko podstawowe, jeśli masz ciężkie podstawy naukowe ) o egzosomach można znaleźć w „*Pytania i odpowiedzi: Czym dokładnie są egzosomy?*”
Zasadniczo są to cząsteczki wydzielane z komórek, które wpływają na inne komórki (czasami pozytywnie, czasami negatywnie).
Oto seria filmów, które dają naprawdę wysoki poziom, lśniące i wysoko wartościowe wyjaśnienie egzosomów i pęcherzyków zewnątrzkomórkowych:
Dodatkowo, oto kilka ciekawych ciekawostek na temat pęcherzyków pozakomórkowych (EV) i egzosomów zebranych z różnych artykułów:
„W ostatniej dekadzie pęcherzyki pozakomórkowe (EV) zostały uznane za silne nośniki komunikacji międzykomórkowej, zarówno u prokariotów, jak i eukariotów.*Wynika to z ich zdolności do przenoszenia białek, lipidów i kwasów nukleinowych, tym samym wpływając na różne funkcje fizjologiczne i patologiczne zarówno biorcy, jak i komórek macierzystych.*Podczas gdy intensywne badania skupiły się na roli EV w różnych procesach patologicznych, na przykład w nowotworach i chorobach autoimmunologicznych, utrzymywanie homeostazy za pośrednictwem EV i regulacja funkcji fizjologicznych pozostały mniej zbadane. ”(*Źródło*)
„Same EV regulowały ekspresję wielu genów związanych ze stanem zapalnym i sygnalizacją”. (*Źródło*)
„EV są nośnikami związanych z patogenem i związanych z uszkodzeniami wzorców molekularnych, cytokin, autoantygenów i enzymów degradujących tkanki.*Oprócz możliwej roli w patogenezie wielu stanów zapalnych, takich jak infekcje i choroby autoimmunologiczne, EV, w tym mikropęcherzyki (znane również jako mikrocząstki), egzosomy i pęcherzyki apoptotyczne, mają potencjał terapeutyczny i mogą być stosowane jako biomarkery dla stanów zapalnych choroby. ”(*Źródło*)
„Pojawiła się kolejna znacząca rola pojazdów elektrycznych w usuwaniu niepożądanego materiału cząsteczkowego jako środka do utrzymania komórek.” (*Źródło*)
„Ten raport jest pierwszym pokazem, że liczba EV-pochodnych krwi jest podwyższona u pacjentów cierpiących na CFS / ME, co wskazuje na ich potencjalny udział w patogenezie choroby.*To obiecujące odkrycie może nie tylko dostarczyć wglądu w mechanizmy związane z chorobą, ale także pokazuje, że EV mogą być przydatne do wczesnego diagnozowania choroby.*Ponadto izolacja krążących pojazdów elektrycznych połączonych z naszym prototypem w celu ich wykrycia przez LFIA może stanowić potężne narzędzie diagnostyczne, które można wykonać w jednym kroku iw ciągu kilku minut.*Doszliśmy do wniosku, że pojazdy elektryczne mogą odgrywać kluczową rolę w CFS / ME.*Badania z większą wielkością próby, pomiarami wyników i różnymi projektami badań (tj. Kohortami przekrojowymi vs. podłużnymi) są obecnie pilnie potrzebne.*Badania te powinny stratyfikować podgrupy zgodnie z początkiem choroby i postępem,Źródło*)
„Komórek tucznych, jest zdolna zarówno do degranulacji i następnie odzyskania, przyciągnęły ostatnio uwagę w znacznej jednocześnie jest bogatym źródłem pęcherzyków wydzielniczych zewnątrzkomórkowej (w tym egzosomów i mikropęcherzyków).” (*Źródło*)
Zarówno pęcherzyki pozakomórkowe, jak i egzosomy przyczyniają się do procesów związanych z wieloma chorobami (w tym przewlekłymi chorobami wieloobjawowymi, takimi jak ME / CFS i choroby autoimmunologiczne, a także rak), a także z niektórymi procesami za tymi chorobami, takimi jak zapalenie, maszt aktywacja komórek, sygnalizacja komórkowa i komunikacja itp. Ani pęcherzyki pozakomórkowe ani egzosomy nie są złe - nie są ani dobre ani złe.*Są one naturalną funkcją, a ich związek z tymi procesami chorobowymi może polegać na rozprzestrzenianiu choroby lub zapobieganiu chorobie, w zależności od wielu innych czynników, niż mogę nawet zrozumieć.
Przypuszczam jednak i zakładam, że usunięcie i wyczerpanie DNA z egzosomów nie jest czymś zdrowym lub produktywnym.*Jak pokazało to badanie, cyprofloksacyna i prawdopodobnie inne fluorochinolony usuwają / wyczerpują DNA z egzosomów.
Czy usunięcie DNA z egzosomów może wywołać stan zapalny?*Czy wyczerpanie DNA z egzosomów może zmienić komunikację międzykomórkową w sposób, który wywołuje choroby?*Pęcherzyki pozakomórkowe i egzosomy są związane z układem odpornościowym, więc czy wyczerpanie DNA z egzosomów może wywołać rozregulowanie immunologiczne lub choroby autoimmunologiczne?*Czy zubożając DNA z egzosomów, cyprofloksacyna wywołuje chorobę?*Wiemy, że cyprofloksacyna może wywołać przewlekłą chorobę wieloobjawową - czy wyczerpanie egzosomalnego DNA jest mechanizmem, przez który „unosi” on ludzi?
Nie znam odpowiedzi na te pytania i wątpię, aby naukowcy, którzy wiedzą znacznie więcej o procesach komórkowych, niż ja znam te odpowiedzi.*Ale „*indukowane antybiotykiem uwalnianie małych pęcherzyków zewnątrzkomórkowych (egzosomów) z DNA związanym z powierzchnią*” rodzi kilka naprawdę interesujących pytań i dostarcza interesujących i wnikliwych powiązań dla tych z nas, którzy badają to, co dzieje się w ciele „zalanej” osoby .
Źródła *:
Natura, „*Indukowane antybiotykiem uwalnianie małych pęcherzyków zewnątrzkomórkowych (egzosomów) z DNA związanym z powierzchnią*”
BMC Biology, „*Pytania i odpowiedzi: Czym dokładnie są egzosomy?*”
Journal of Extracellular Vesicles, „*Biologiczne właściwości pęcherzyków pozakomórkowych i ich funkcji fizjologicznych*”
Cellular and Molecular Life Sciences, „*Krytyczna rola pęcherzyków zewnątrzkomórkowych w modulowaniu komórkowych efektów cytokin.*”
Recenzje natury.*Reumatologia., „*Pojawiająca się rola pęcherzyków pozakomórkowych w chorobach zapalnych.*”
Journal of Extracellular Vesicles, „*Krążące pęcherzyki zewnątrzkomórkowe jako potencjalne biomarkery w zespole przewlekłego zmęczenia / myalgic encephalomyelitis: badanie pilotażowe*”
Seminaria w komórce i biologii rozwojowej, „*Sekretne komórki tuczne: składniki rozpuszczalne i pęcherzykowe.*”
* Znalazłem te źródła w poście „*Nature's Quinolones: The 4Qs*” na*FluoroquinoloneThyroid.com*- powinieneś to sprawdzić - to świetnie.
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 23:17
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 228
Domyślnie Wpływ fluorochinolonów na chondrocyty i kolagen

https://floxiehope.com/fluoroquinolo...iUPtd-8JzON5F8
googletłumacz
Wpływ fluorochinolonów na chondrocyty i kolagen
est reumatolog / immunolog o imieniu Jonathan Edwards, który czasami publikuje w Internecie na forach badawczych i forach ME / CFS.*Ma poglądy, które prawdopodobnie zostałyby uznane za „kontrowersyjne” w jego zawodzie, ale nie jestem w stanie go omówić.
*
Oto coś, co napisał na temat enzymów MMP w reumatoidalnym zapaleniu stawów.
*
https://www.researchgate.net/post/Wh...synovial_fluid
*
„Przez długi czas popularnym dogmatem było, że kolagenazy i inne proteazy rozkładają chrząstkę w zapaleniu stawów.*Jeśli jednak o tym pomyślisz, nie ma to sensu.*Wielu pacjentów z RZS ma zapalenie stawów od miesięcy bez utraty chrząstki.*Nawet jeśli kolagenaza w płynie była w 98% zahamowana, chrząstka powinna zniknąć po tym czasie.*Niehamowana kolagenaza zniszczy chrząstkę w ciągu około godziny.*Zatem kolagenaza musi być skutecznie zahamowana w 100%.*Jednak podczas niektórych epizodów zapalenia chrząstkę można zniszczyć w ciągu kilku dni.*Jedynym rozwiązaniem tego problemu, jaki mogłem znaleźć po zastanowieniu się nad nim przez dziesięciolecia, było całkowite zabezpieczenie kolagenu typu II w żywej chrząstce, zarówno przed atakiem kolagenazy, jak i przed zużyciem mechanicznym,*przez ciągłe wytłaczanie hialuronianu i małych proteoglikanów z jego powierzchni - w sposób, w jaki skóra ryb i delfinów stale wytłacza mucyny, aby smarować i zapewniać barierę przed atakiem.*Jeśli jednak chondrocyty obumrą, nie będzie ekstruzji makrocząsteczek, aby kolagen powierzchniowy był bezpośrednio dostępny do ataku.*Kiedy po raz pierwszy zainteresowałem się patologią stawów, przyjrzałem się setkom slajdów stawów RA w bibliotece Path w St Bart's Hospital w Londynie i jedną rzeczą, która mnie uderzyła, było to, że za każdym razem, gdy dochodziło do inwazji chrząstki lub resorpcji, chondrocyty leżały martwe .*Więc to miało sens.*jeśli chondrocyty obumrą, nie będzie ekstruzji makrocząsteczek, aby kolagen powierzchniowy był bezpośrednio dostępny do ataku.*Kiedy po raz pierwszy zainteresowałem się patologią stawów, przyjrzałem się setkom slajdów stawów RA w bibliotece Path w St Bart's Hospital w Londynie i jedną rzeczą, która mnie uderzyła, było to, że za każdym razem, gdy dochodziło do inwazji chrząstki lub resorpcji, chondrocyty leżały martwe .*Więc to miało sens.*jeśli chondrocyty obumrą, nie będzie ekstruzji makrocząsteczek, aby kolagen powierzchniowy był bezpośrednio dostępny do ataku.*Kiedy po raz pierwszy zainteresowałem się patologią stawów, przyjrzałem się setkom slajdów stawów RA w bibliotece Path w St Bart's Hospital w Londynie i jedną rzeczą, która mnie uderzyła, było to, że za każdym razem, gdy dochodziło do inwazji chrząstki lub resorpcji, chondrocyty leżały martwe .*Więc to miało sens.
*
Jeśli zastosujemy to do toksyczności fluorochinolonu, pasuje do siebie:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10663387*
„Ludzkie chondrocyty hodowane w pożywce uzupełnionej CFX (10, 40, 80 i 160 mikrog / ml) lub pożywce wolnej od Mg (2 +) - wykazywały zmniejszoną zdolność do przywierania do podłoża wzrostu, zmian kształtu komórek i zmian w cytoszkieletie aktyny i wimentyny w sposób zależny od koncentracji.*Przyłączenie ludzkich chondrocytów do powlekanych szkiełek nakrywkowych kolagenu typu II zmniejszono do 90% w grupie CFX i 75% w grupie wolnej od Mg (2 +) w dniu 1. Efekt ten nawet wzrósł po 4 dniach hodowli w odpowiedniej pożywce (32 % w CFX i 58% w grupie wolnej od Mg (2 +)).*Doszliśmy do wniosku, że niedobór Mg (2+) jest wywierany przez integryny, co powoduje zmniejszenie zdolności przyłączania się do białek macierzy zewnątrzkomórkowej i zmian cytoszkieletowych. ”
*
Cyprofloksacyna zaczyna zabijać chondrocyty, pozostawiając kolagen typu II wrażliwy na atak enzymów MMP w ciągu zaledwie kilku dni.
*
Następnie mamy badania pokazujące, że Cipro zwiększa ekspresję MMP
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12428247*
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20602464
*
Wreszcie wiemy również, że Ibuprofen zwiększa ekspresję MMP
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19847888
*
Myślę, że Naproxen i glukokortykoidy mogą je również zwiększyć, ale nie mam pod ręką badań.
*
Więc jest to podwójny efekt i zasadniczo idealna burza.
Nauka o niepożądanych reakcjach na fluorochinolony jest naprawdę trudna do zrozumienia.*Ale ta społeczność robi wiele, aby tworzyć powiązania i prowadzić naukowców we właściwym kierunku.*Dziękujemy za wgląd „ImpossibleAdversity!”
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 23:24
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 228
Domyślnie relacja

https://www.motherjones.com/politics...RTy5IEyQ0Y8RwQ
tłumacz google
7 GRUDNIA 2010 R
Moja wielka przygoda Levaquin
Antybiotyk Levaquin może spowodować uszkodzenie ścięgien - w tym niezwykle ważny Achilles.*|*<a href=http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Achilles-tendon.jpg"> Anatomia Graya, przez Wikimedia Commons </a>.

Jest to osobista historia o niedawnej interakcji z systemem opieki zdrowotnej i przemysłem farmaceutycznym, która spowodowała, że ​​dokonałem ponownej oceny wielu rzeczy.
W piątek przed Świętem Dziękczynienia zdałem sobie sprawę, że jestem chory.*Miałem zły kaszel, ból gardła i nos był całkowicie zapchany.*Byłem dość nieszczęśliwy.*Byłem taki przez około tydzień, regularnie dozowałem NyQuil i DayQuil.*Sprawy wydawały się nieco lepsze - ból gardła uspokoił się i duszne uczucie zniknęło.*Ale wciąż kaszlałem, więc w ten czwartek poszedłem do lekarza.*Lekarz zdiagnozował zapalenie oskrzeli i przepisał antybiotyk.*


Większość przypadków zapalenia oskrzeli jest spowodowana przez wirusy, a nie bakterie, i ostatecznie odchodzi sama.*Wielu lekarzy*nie uważa, że ​​warto przepisywać antybiotykichyba że zakażenie utrzymuje się dłużej niż kilka tygodni.*Ale około 10-15 procent przypadków zapalenia oskrzeli jest bakteryjnych, więc niektórzy lekarze uważają, że warto przepisywać antybiotyki w takich przypadkach - zwłaszcza jeśli pacjent cierpi na astmę.*Poszedłem więc do CVS, aby odebrać moją receptę.*To było 25 dolarów.*Teraz przyznano mi, że moje ubezpieczenie nie jest takie wspaniałe, ale antybiotyki zwykle mają 10 dolarów, więc byłem ciekaw.*Okazało się, że przepisano mi coś o nazwie Levaquin, o którym nigdy nie słyszałem.*Mój doktor nigdy nie wyjaśnił jej uzasadnienia przepisywania antybiotyku, więc nie jestem pewien, dlaczego wybrała ten antybiotyk, ale postanowiłem przeczytać informacje o leku w metrze w drodze do pracy.*Okazuje się, że Levaquin ma duże ostrzeżenie informujące, że może spowodować „uszkodzenie ścięgna (np. Zapalenie ścięgna, zerwanie ścięgna) w trakcie lub po leczeniu”.
Nie myślałem zbyt wiele o ostrzeżeniu i wziąłem pierwszą dawkę, zgodnie z zaleceniami, około czwartku w południe.*Ale pod koniec dnia postanowiłem przyjrzeć się temu lekowi.*(Domyślam się, że zdanie „uszkodzenie ścięgna” wciąż było w moim umyśle i prawdopodobnie podświadomie szukałem wymówki, aby nie iść na siłownię.) Okazuje się, że uszkodzenie ścięgna opisane na etykiecie dotyczy wielu starszych osób mając ścięgno Achillesa.*Tak.*Ale były też skargi na długotrwałe bóle mięśni i uszkodzenia ścięgien, nawet u młodszych ludzi.
Okazuje się, że oryginalne ostrzeżenie o Levaquin i podobnych narkotykach („fluorochinolony”, w tym Cipro i Avelox) było wynikiem pozwu wniesionego przez oddolną publiczną grupę wsparcia publicznego Citizen.*Został dodany w 2008 r. Po 12-letniej walce prawnej.*Dr Sidney Wolfe, dyrektor Public Citizen's Health Research Group, powiedział mi, że fluorochinolony są nadal „bardzo przepisane” i powiedział, że „rzadko są lekami pierwszego wyboru w przypadku jakiejkolwiek infekcji”.*
Naprawdę zacząłem się pocić (dosłownie), kiedy zdałem sobie sprawę, że biorę kortykosteroid - jedną z klas leków, które mają zaostrzać ryzyko uszkodzenia ścięgien spowodowanego przez Levaquin i takie narkotyki.*Widzisz, mój lekarz przepisał mi również*Advair*, lek na astmę, który*łączy*steryd z długo działającą wersją tego, co jest w normalnych inhalatorach „ratunkowych”, które mają wszystkie popioły.*To mnie przeraziło.*Mój lekarz oczywiście musiał wiedzieć, że biorę lek (kiedy rozmawialiśmy, moje zapiski na receptę były tuż przed nią na ekranie) i prawdopodobnie uznałem, że wszystko jest w porządku, biorąc pod uwagę, że jestem młody i zdrowy, i tak dalej.*Ale*47 stron skarg**na Topix i*29 stron na*Medical News Today*o skutkach ubocznych leku zdecydowanie mnie martwiło.*
W końcu odciągnąłem się od półki.*Właściwie to ufam autorytetowi i zdaję sobie sprawę, że prawdopodobnie w Internecie jest mnóstwo leków zawierających tyle lub więcej skarg.*Ponadto, ponieważ Levaquin jest 37. najczęściej przepisywanym lekiem w Stanach Zjednoczonych (co stanowi znaczną część przychodów farmaceutycznych Johnsona i Johnsona), musi istnieć wiele osób, które go przyjmują, nie zauważając żadnych krótko- i długoterminowych skutków ubocznych.*
Mimo to wszystko mnie przeraziło.*Kiedy mój Achilles zaczął boleć, kiedy jechałem później tego weekendu, postanowiłem przestać zażywać lek.*W poniedziałek zadzwoniłem do mojego lekarza.*Powiedziałem jej, że mam skutki uboczne, ale nie zapytałem jej, dlaczego przepisała Levaquin, mimo że byłem na Advair.*Sądzę, że byłem trochę szacowny.*Trudno jednak rzucić wyzwanie komuś, kto poszedł do szkoły medycznej na podstawie jakiegoś gówna, który czytasz w Internecie.*Zamiast tego powiedziałem jej o skutkach ubocznych (nie wspomniałem, że mogą być psychosomatyczni) i poprosiłem o inny antybiotyk.*Przepisała jeden.
Mimo to nie mogę się powstrzymać od myślenia o tym, jak to się stało.*Dlaczego mój lekarz przepisał jej lekarstwo?*Podejrzewam, że częściowo to moja wina: ludzie idą do lekarza, oczekując, że lekarz zaproponuje rozwiązanie.*Gdyby powiedziała, że ​​nic nie mogłaby zrobić, może nie byłbym zadowolony.*Istnieje wbudowane nastawienie do przepisywania.*Ponadto firmy farmaceutyczne wydają miliony dolarów na promowanie swoich leków.*Nie wiem, dlaczego mój lekarz wybrał Levaquin nad czymś innym (może być tak, że zdecydowała, że ​​ten rodzaj antybiotyku byłby bardziej skuteczny w przypadku zapalenia oskrzeli niż inne), ale może się zdarzyć, że zetknęła się z niektórymi z tych materiałów marketingowych i podświadomie wpłynęło na jej decyzję.*
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 23:28
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 228
Domyślnie

https://www.drperlmutter.com/fluoroq...pybQaOk DdHWA
Fluorochinolony i neuropatia obwodowa
Jako praktykujący neurolog, jednym z najtrudniejszych warunków, z którymi mam do czynienia, jest neuropatia obwodowa. Jest to stan, w którym nerwy w ramionach i nogach są uszkodzone, co prowadzi do różnych problemów, w tym bólu, drętwienia, osłabienia, mrowienia i pieczenia. Neuropatia obwodowa może być wynikiem urazu, ale częściej jest wynikiem problemów metabolicznych, takich jak cukrzyca. Alkoholizm jest częstą przyczyną, a także narażeniem na różne toksyny, w tym chemioterapię. Niektóre przypadki neuropatii obwodowej są dziedziczne, a czasami wynikają z niedoboru witamin, zwłaszcza witamin z grupy B.

Powiedziawszy to, ponieważ neuropatia obwodowa jest tak trudnym zaburzeniem do leczenia, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z informacji, które mogą być pomocne w unikaniu tego stanu. W tym nowym raporcie opublikowanym w zeszłym miesiącu w czasopiśmie Neurology naukowcy ocenili dużą grupę mężczyzn i byli w stanie stwierdzić, że ryzyko neuropatii obwodowej było faktycznie podwojone u osób, które zostały umieszczone na antybiotykach z fluorochinolonem. Są to antybiotyki, które są powszechnie stosowane w leczeniu takich problemów, jak zakażenia górnych dróg oddechowych i zakażenia dróg moczowych, i zyskały powszechną popularność w środowisku medycznym. Dwa typowe fluorochinolony opisane w badaniu obejmują ciprofloksynę (Cipro®) i lewofloksynę (Levaquin®)

Chodzi o to, że Neurologia jest jednym z najbardziej szanowanych, recenzowanych czasopism medycznych zajmujących się układem nerwowym na świecie, a raport ten wyraźnie pokazuje, że stosowanie tego typu antybiotyku wiąże się z głębokim ryzykiem rozwoju neuropatii obwodowej, często niszczycielski stan.

Ponownie, jest to ważna informacja, o której należy pamiętać, jeśli naszym celem jest praktykowanie medycyny pod doktryną „przede wszystkim nie szkodzić”.
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 23:31
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 228
Domyślnie

https://www.businesslive.co.za/bd/na...MTUdl8_GoCpExA
tłumaczgoogle
Regulator leków ostrzega przed poważnymi skutkami ubocznymi dwóch antybiotyków
Leki mogą wpływać na mięśnie, stawy, ścięgna oraz układ nerwowy

10 GRUDNIA 2018 - 20:05*TAMAR KAHN
AKTUALIZACJA*11 GRUDNIA 2018 - 11:13
Zdjęcie: REUTERS / RUSSELL BOYCE
Regulator leków SA ostrzegł pacjentów o skutkach ubocznych i potencjalnie trwałych skutkach ubocznych związanych z antybiotykami chinolonowymi i fluorochinolonowymi oraz wezwał ludzi przyjmujących te leki, aby skonsultowali się z lekarzami w sprawie dalszego ich stosowania.
Chinolon i fluorochinolony są antybiotykami o szerokim spektrum działania, które są szeroko stosowane w SA, zwłaszcza w sektorze prywatnym.*Są często przepisywane na infekcje dróg oddechowych i dróg moczowych, a także na cięższe warunki.
Nowe informacje dotyczące bezpieczeństwa wskazują, że niewielki odsetek pacjentów może doświadczyć poważnych skutków ubocznych trwających miesiące lub lata po zaprzestaniu przyjmowania leków, powiedział Urząd Regulacji Produktów Zdrowotnych RPA (Sahpra).*Skutki uboczne obejmują problemy z mięśniami, stawami, ścięgnami i układem nerwowym.*W rezultacie, stosowanie tych antybiotyków zostało zmienione.
Antybiotyki chinolonowe i mochinolonowe zarejestrowane w SA obejmują kwas nalidyksowy, kwas pipemidowy, cyprofloksacynę, ofloksacynę, moksyfloksacynę, gemifloksacynę, norfloksacynę i lewofloksacynę.*Są produkowane i sprzedawane przez wiele firm farmaceutycznych.*Cyprofloksacyna jest często stosowana w leczeniu zakażeń dróg moczowych, podczas gdy moksyflocacyna jest stosowana w gruźlicy.
Sahpra bada obecnie rejestrację kwasu nalidyksowego i kwasu pipemidowego, twierdzi Flora Matlala, która kieruje jednostką ds. Nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii.*Kwas pipemidowy jest sprzedawany przez Takeda, podczas gdy kwas nalidyksowy jest sprzedawany przez lokalnych producentów farmaceutycznych Aspen Pharmacare i Adcock Ingram, zgodnie z bazą danych leków opublikowaną przez krajowy departament zdrowia.
Coraz więcej dowodów wskazuje na to, że ryzyko związane z lekami chinolonowymi i fluorochinolinowymi przeważa nad korzyściami dla niepowikłanych zakażeń, które można leczyć innymi antybiotykami, takimi jak penicyliny, powiedział Marc Blockman, farmakolog kliniczny z University of Cape Town.*Chinolon i antybiotyki morfochinolonowe stały się niestety lekami do infekcji, takich jak zapalenie oskrzeli i infekcje dróg moczowych, powiedział.
Jednak te antybiotyki nadal odgrywają rolę w leczeniu przypadków potencjalnie zagrażających życiu, takich jak głęboko zakorzenione infekcje, w których istnieje ryzyko niewydolności narządów, powiedział.
Posunięcie Sahpry jest zasadniczo zgodne z innymi regulatorami medycyny, które zaostrzyły stosowanie tych antybiotyków z fluorochinolonu i chinolonów, ponieważ coraz więcej dowodów wskazuje na ich ryzyko.*Sahpra nie posunęła się jednak tak daleko, jak Europejska Agencja Leków (EMA), która w listopadzie zaleciła zawieszenie pozwolenia na dopuszczenie do obrotu leków zawierających cynoksacynę, flumequinę, kwas nalidyksowy i kwas pipemidowy, natomiast stosowanie pozostałych antybiotyków fluorochinolonowych powinno być ograniczone.
EMA stwierdziła, że ​​nie należy ich stosować w leczeniu łagodnych lub umiarkowanych zakażeń bakteryjnych, chyba że nie można zastosować alternatywnych metod lub w celu zapobiegania zakażeniom dolnych dróg moczowych i biegunce podróżnych.
Zalecenie EMA, które zostanie przekazane Komisji Europejskiej, aby stało się prawnie wiążące dla UE, wynika z przeglądu bezpieczeństwa rozpoczętego w 2017 r. W następstwie doniesień o długotrwałych skutkach ubocznych.
Ostrzegł pacjentów, aby zaprzestali przyjmowania fluorochinolonów i skontaktowali się z lekarzem przy pierwszych oznakach uszkodzenia ścięgna, bólu, szpilek i igieł lub mrowienia, trudności w chodzeniu lub obrzęku rąk lub nóg.*Inne poważne działania niepożądane obejmowały zaburzenia snu, depresję i zaburzenia słuchu, wzroku, smaku i zapachu.
kahnt@businesslive.co.za
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 23:32
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 228
Domyślnie linki do stron ...

https://speciality.medicaldialogues....xDEqhcI-U-JGLs

Uwaga!*Antybiotyki fluorochinolonowe mogą powodować neuropatię obwodową: JAMA

https://speciality.medicaldialogues....age-fda-warns/

Fluorochinolony mogą powodować poważne uszkodzenia serca, ostrzega FDA
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 23:41
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 228
Domyślnie

https://www.benzoinfo.com/2017/10/12...Lx-HoSgG2Ao2-I

googletłumacz
UKRYTE NIEBEZPIECZEŃSTWA ANTYBIOTYKÓW FLUOROCHINOLONOWYCH W POPULACJI ZALEŻNEJ OD BENZODIAZEPIN
przez*Brad Verret*|*12 października 2017*|*Blog*,*Medyczna świadomość zawodowa*,*Badania*|*11 komentarzy
Bez względu na to, czy chodzi o zakażenie zatok czy zapalenie oskrzeli, większość ludzi zażywa antybiotyk w pewnym momencie swojego życia.*Antybiotyki mogą być ratującymi życie lekami, ale, jak wszystkie inne leki, wiążą się z ryzykiem.*W szczególności jedna specyficzna klasa leków antybiotykowych zwanych fluorochinolonami niosą ze sobą poważne ryzyko, o którym mało kto wie.*W świetle rosnącej epidemii oporności na antybiotyki każda nowa generacja antybiotyków wzmocniła zwiększoną siłę działania, którą można postrzegać zarówno jako składnik aktywów, jak i zobowiązanie.*Klasa fluorochinolonów wykazuje silne działanie antybiotykowe o szerokim spektrum działania i obejmuje wiele popularnych leków, takich jak cyprofloksacyna (Cipro), ofloksacyna (Floxin), norfloksacyna (Noroxin), lewofloksacyna (Levaquin), moksyfloksacyna (Avelox) i gemifloksacyna (Factive).
Mówiąc chemicznie, mechanizm działania fluorochinolonów ściśle odzwierciedla mechanizm działania niektórych leków stosowanych w chemioterapii, dlatego raczej niepokojące jest to, że te silne środki są czasami przepisywane w przypadku stosunkowo łagodnych zakażeń, które prawdopodobnie ustępowałyby same lub z łagodniejszym lekiem.*Jednym z godnych uwagi i wyjątkowych zagrożeń związanych z fluorochinolonami jest to, że w przeciwieństwie do większości innych antybiotyków są one neurologicznie aktywne w powszechnie przepisywanych dawkach.*Jako działanie wtórne do ich pierwotnego działania przeciwbakteryjnego, są one zdolne do wiązania się z pewnymi receptorami w mózgu, rdzeniu kręgowym i obwodowym układzie nerwowym.*Głównym typem receptora, którego to dotyczy, jest receptor GABA-A, który jest dokładnie tym samym receptorem, na który działają benzodiazepiny.*[*1*]
Gdy fluorochinolon wiąże się z receptorem GABA, wynikiem jest polarne przeciwieństwo działania depresorów OUN, takich jak benzodiazepiny.*Fluorochinolony są antagonistami receptora GABA-A, co oznacza, że ​​zapobiegają wiązaniu GABA i mogą wypierać inne cząsteczki związane z receptorem, takie jak benzodiazepiny.*[*1*]*GABA jest neuroprzekaźnikiem hamującym, a leki, które zwiększają jego działanie, takie jak benzodiazepiny, powodują sedację.*Blokada receptora GABA spowodowana przez fluorochinolon powoduje efekt stymulujący OUN, z objawami neurologicznymi od łagodnej bezsenności i pobudzenia do halucynacji i drgawek.*[*2*]Każdy może doznać tych skutków ubocznych, ale osoby przepisane benzodiazepiny są znacznie bardziej narażone na te niekorzystne reakcje neuropsychiatryczne.
Sprawcą jest obniżenie poziomu receptora GABA narzucone przez tolerancję benzodiazepin.*Kiedy benzodiazepina jest podawana przewlekle (ponad 10 dni), istnieje szereg mechanizmów kompensujących w dół, które dążą do przywrócenia równowagi neurologicznej w świetle nadmiernej stymulacji receptorów GABA przez lek.*Powoduje to, że receptory GABA stają się stopniowo mniej podatne na GABA z czasem po długotrwałym narażeniu na benzodiazepiny.*[*3*]*Z czasem systemy GABA zależne od mózgu są osłabione i istnieje zwiększona podatność na wpływy zewnętrzne, które zmniejszają działanie GABA.
Burzowa neuronalna ekscytacja pojawia się, gdy fluorochinolon „demaskuje” obniżenie poziomu receptora GABA związane z tolerancją na benzodiazepiny.*Ponadto, ponieważ mają ten sam cel, fluorochinolony są zdolne do konkurowania z benzodiazepinami o wiązanie receptora GABA w sposób zależny od stężenia.*Badania wykazały złożoną interakcję, gdy fluorochinolon i benzodiazepina są jednocześnie związane z receptorem GABA.*Przy wysokich stężeniach fluorochinolony są zdolne do wypierania części cząsteczek benzodiazepin związanych z receptorami GABA.*[*4*]*To przemieszczenie może wywołać ostry zespół odstawienia benzodiazepin, który jest identyczny z tym, który normalnie miałby miejsce, gdyby dana osoba nagle zmniejszyła dawkę benzodiazepin.
Wyobraź sobie, że każdy receptor GABA ma pedał gazu i pedał hamulca.*Cały receptor GABA, z wyobrażonymi pedałami gazu i hamulca, jest zakotwiczony w neuronie, którego tempo kontroluje.*Agoniści GABA, tacy jak benzodiazepiny, działają na pedał hamulca, a antagoniści GABA, tacy jak fluorochinolony, działają na pedał gazu.*Gdy agonista działa na pedał hamulca, jony chloru przepływają przez receptor do neuronu.*Jony chlorkowe są jak klej elektrostatyczny, który spowalnia neuron.*Gdy antagonista działa na pedał gazu, przepływ chlorku zatrzymuje się i neuron przyspiesza.
Gdy agonista jest obecny przez dłuższy czas, pedał hamulca stopniowo się zużywa.*Ponadto neuron będzie rekrutował posłańców chemicznych, aby dostroić pedał gazu, tak aby neuron mógł kontynuować ruch w pożądanym tempie.*Może to być tempo, które wywołuje niepokój, ale jest to dokładne tempo, które pozwoli neuronowi spełnić swój cel w obrębie unikalnego obwodu nerwowego, do którego należy.*Po przewlekłym spowolnieniu przez benzodiazepiny, neurony chcą się uwolnić, ale są powstrzymywane przez obecność leku.*Będą stopniowo coraz mocniej walczyć, aby pokonać ten ucisk farmakologiczny.*Fluorochinolony uwalniają neurony z ich wiązań chemicznych, odłączając hamulec i naciskając pedał gazu, powodując rodzaj neuronowego zwarcia, gdy uwolnione neurony zaczynają wymykać się spod kontroli.
Wykazano, że niektóre niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak ibuprofen, są w stanie zwiększyć blokadę receptora GABA powodowaną przez fluorochinolony, wzmacniając ich neurotoksyczność i zaostrzając ich działania niepożądane na OUN.*[*5*]*NLPZ są często przepisywane wspólnie z antybiotykami fluorochinolonowymi w przypadku bolesnych zakażeń, takich jak zapalenie zatok i infekcje dróg moczowych.*Dodając kolejną urazę, niektóre fluorochinolony, w tym cyprofloksacyna (Cipro), są inhibitorami enzymu wątrobowego CYP1A2, który jest odpowiedzialny za metabolizowanie kofeiny i innych alkaloidów ksantynowych w kawie, herbacie i czekoladzie.*[*6*]Powoduje to zwykle zwiększoną wrażliwość na stymulujące działanie kofeiny podczas przyjmowania cyprofloksacyny.*Dlatego nie dziwi fakt, że osoby pijące kawę, którym przepisano benzodiazepinę, są jeszcze bardziej zagrożone napadami wywołanymi przez fluorochinolony i zaburzeniami neuropsychiatrycznymi.
To niefortunna prawda, że ​​wielu lekarzy spoza dziedziny neurobiologii nie zna tych mniej znanych faktów dotyczących antybiotyków fluorochinolonowych.*Interakcja fluorochinolonowo-kofeinowa jest dobrze udokumentowana, ale interakcja fluorochinolonowo-benzodiazepinowa nie jest obecnie rozpoznawana w żadnym z obecnych systemów kontroli krzyżowej interakcji lekowych powszechnie stosowanych przez konsumentów opieki zdrowotnej.*Większość farmaceutów również nie wie o tym problemie i chętnie wyda recepty na fluorochinolony pacjentom zależnym od benzodiazepin.*Ta interakcja nie jest konsekwentnie rozpoznawana, ale bardzo konsekwentnie wprowadza osoby z tolerancją na benzodiazepiny w głębokie kłopoty.*Badania wykazały, że osoby uzależnione od benzodiazepin często doświadczają depresji, lęku, psychozy, paranoi, ciężkiej bezsenności, parestezji,[*7*]
Objawy te są zgodne z ostrym zespołem odstawienia benzodiazepin.*Ponadto może upłynąć kilka tygodni lub nawet miesięcy po zaprzestaniu stosowania fluorochinolonu, aby dotknięta chorobą osoba nie miała objawów.*Może to wynikać z długotrwałego wzmocnienia, które występuje, gdy pobudzające synapsy zawierające glutaminian są nadmiernie stymulowane przez niedobór aktywności GABA.*Niektóre osoby nigdy nie powracają do stanu sprzed fluorochinolonu i są powszechnie określane jako „zalane”.*Pozostają one w stanie obejmującym neuropatię obwodową, osłabienie mięśni, zaburzenia funkcji poznawczych, nową lub pogorszoną chorobę psychiczną, a nawet porażenie, które są zgodne z neurotoksycznością pobudzającą (ekscytotoksyczność) i uszkodzeniem mózgu.*[*8*] [*9*] [*10]
Biorąc to wszystko pod uwagę, konieczne jest, aby posunąć się naprzód, więcej pracowników służby zdrowia uświadomi sobie i publicznie uzna tę niebezpieczną interakcję, która sprawiła, że ​​normalni, zdrowi ludzie są niepełnosprawni.*Jednak to nie wystarczy.*Równie ważne jest, aby osoby zależne od benzodiazepin uświadomiły sobie tę interakcję, aby mogły lepiej popierać siebie.*Powszechnie wiadomo, że przewlekłe stosowanie benzodiazepin często powoduje wrażliwość chemiczną, która wymaga od dotkniętych osób unikania różnych obcych substancji, które większość normalnych ludzi może tolerować, a fluorochinolony prawdopodobnie spadają na sam szczyt tej listy.
Wszyscy lekarze powinni mieć świadomość, że przepisanie fluorochinolonu jednostce zależnej od benzodiazepin wiąże się z poważnym ryzykiem niepełnosprawności, które potencjalnie może być trwałe.*Fluorochinolony powinny być przeciwwskazane w przypadku przewlekłej ekspozycji na benzodiazepiny w prawie każdym scenariuszu, w tym w przypadku niemedycznego nadużywania benzodiazepin.*Lekarze powinni zbadać wszystkie alternatywy przed rozważeniem fluorochinolonów.*W rzadkich przypadkach, w których stwierdzono, że nie podanie fluorochinolonu może spowodować śmierć, osoby uzależnione od benzodiazepin powinny zwiększyć dawkę benzodiazepin przez cały czas leczenia fluorochinolonem i do momentu całkowitego usunięcia leku z układu.

foto Brad Verret
Brad Verret był biochemikiem i byłym studentem medycyny, zatrudnionym w The Dow Chemical Company w zakresie charakterystyki polimerów.*Obrażenia benzodiazepinowe Brada od Xanax rozpoczęły się w 2011 roku jako studentka studiów licencjackich.*Jego zdrowie zaczęło spadać i rozwinęły się u niego objawy neurologiczne zgodne ze stwardnieniem rozsianym.*W 2014 roku Brad uświadomił sobie swoją tolerancję na lek, co doprowadziło do szybkiego zmniejszenia leku w ciągu tygodnia.*Po kilku męczących miesiącach od szybkiego wycofania się, został przywrócony i powoli zwężał się do Valium na rok, który zakończył się w sierpniu 2016 r. Brad lubił wykorzystywać swój wolny czas do szerzenia świadomości i nadziei dla osób dotkniętych chorobą jatrogenną .*Brad zmarł w 2017 roku.
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 23:43
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 228
Domyślnie toksyczność fluorochinolonu Zmiany DNA prowadzące do niepełnosprawności

https://www.regenerativemedicinela.c...SRA3s95Hf9eFkQ
googletłumacz
Śmiertelne antybiotyki: toksyczność fluorochinolonu Zmiany DNA prowadzące do niepełnosprawności i śmierci komórek

Rodzina antybiotyków fluorochinolonowych składa się z Cipro, Levaquin i Avelox, znanych również jako Ciprofloksacyna, Lewofloksacyna i Moksifloksacyna.*Istnieje wiele innych chinolonów na całym świecie o różnych markach.*Są też podobne leki takie jak Plaquenil (Hydroxychloroquine), które powodują podobne uszkodzenia.*Cipro można znaleźć w kroplach do oczu i uszu, które niestety są przepisywane dzieciom w wieku trzech lat.*Jako sam, który przeżył toksyczność fluorochinolonów, z dumą edukuję świat o tym dość powszechnym stanie, który niszczy miliony istnień ludzkich od prawie 30 lat.
Fluoruochinolony działają poprzez hamowanie gyrazy DNA, która jest wymagana do zdrowej produkcji komórek.*Gyrase DNA jest wymagana do procesu ATP (energii) w komórkach.*W ten sam sposób, w jaki lek taki jak Cipro lub Levaquin zabija komórkę bakteryjną, zabija również zdrowe komórki.*Wykazano, że fluorochinolony są silnymi środkami chelatującymi żelazo.*Zmiany epigenetyczne zachodzą w DNA poprzez hamowanie enzymów, które wymagają żelaza jako kofaktora.*Występujące uszkodzenie ścięgien jest spowodowane akumulacją hamowania hydroksylacji proliny.*Prolina jest budulcem naszych ścięgien, które są częścią każdego mięśnia.*Po złożonej serii reakcji chemicznych antybiotyki te powodują nagromadzenie wolnych rodników, które niszczą mitochondrialne DNA.*Konieczne jest zrozumienie, że składnik fluorkowy leku umożliwia przenikanie do ośrodkowego układu nerwowego,*zakłócając tym samym prawidłowe odpalanie neuronalne komórek, prowadząc do szybkiego zaniku mięśni.*Fluorek jest najbardziej spolaryzowaną cząsteczką w przyrodzie z najsilniejszym ładunkiem ujemnym, przenosząc toksyczny fluorochinolon głęboko do mitochondriów (potęga komórki).
Według badań istnieje kilka naukowych wyjaśnień dotyczących toksyczności fluorochinolonów.*Po pierwsze, FQ hamują dioksygenazy prolilowe i lizylowe, które zatrzymują produkcję kolagenu.*Po drugie, zmniejszenie poziomów mRNA LH1, który jest pierwszym krokiem w sieciowaniu kolagenu, który jest niezbędny do stabilizacji kolagenu (co występuje w zespole Danosa Ehlera).*Wreszcie, FQ powodują zmniejszenie unaczynienia ścięgna po zubożeniu HIF-1α (czynnik 1-alfa indukowany niedotlenieniem), razem wyjaśniają tendinopatie indukowane FQ.*Naukowcy odkryli, że ciągła regulacja HIF1A poprzez inhibitory hydroksylazy proliny regeneruje utraconą lub uszkodzoną tkankę u ssaków, które mają odpowiedź naprawczą.*Zgadnij, co to znaczy?*Fluorochinolony blokują regenerację utraconej lub uszkodzonej tkanki poprzez upośledzenie tej odpowiedzi naprawczej.
Ostatecznie uszkodzenie mitochondriów prowadzi do zniszczenia układu mięśniowo-szkieletowego i ośrodkowego układu nerwowego.*Badania wykazują, że cyprofloksacyna, lewofloksacyna i moksyfloksacyna powodują uszkodzenie mitochondriów w komórkach ssaków.*Toksyczność fluorochinolonów prowadzi do toksycznego tworzenia aldehydów, tworzenia nadtlenoazotynów, co prowadzi do stresu oksydacyjnego i śmierci komórek, czyniąc te antybiotyki toksycznymi dla każdego narządu w organizmie, w tym mózgu, układu mięśniowo-szkieletowego, serca, nerek, płuc, układu nerwowego i tkanki łącznej.
W badaniu przeprowadzonym na myszach myszy leczone cyprofloksacyną miały niższe siły przyczepności, zmniejszoną równowagę i zachowanie depresyjne w porównaniu z grupą kontrolną.*W badaniu 93 z 94 respondentów zgłosiło zdarzenia związane z FQ, w tym lęk, depresję, bezsenność, ataki paniki, zamglone myślenie, depersonalizację, myśli samobójcze, psychozę, koszmary nocne i zaburzenia pamięci począwszy od dni rozpoczęcia fluorochinolonu lub dni do miesięcy fluorochinolonu zaprzestanie.*System zgłaszania zdarzeń niepożądanych FDA (FAERS) obejmował 210 705 zdarzeń niepożądanych i 2 991 ofiar śmiertelnych dla fluorochinolonów.*Toksyczność cyprofloksacyny była neurologiczna (26%), uszkodzenie ścięgna (6%) i psychiatryczne (2%).*W 2013 r. W przeglądzie bezpieczeństwa FDA stwierdzono, że FQ wpływają na ssaczą topoizomerazę II, zwłaszcza w mitochondriach.
Najważniejszą rzeczą do zapamiętania o Cipro i Levaquin (toksyczność cyprofloksacyny i toksyczność lewofloksacyny) jest to, że jej działanie kumuluje się.*Twój pierwszy zabieg może być skuteczny i nie powodować żadnych skutków ubocznych.*Następnie kolejne zabiegi mogą wywołać początek subtelnych objawów, ponieważ buduje się toksyczność.
Aby odczuć objawy, potrzeba około 70% mitochondriów.*Twoje ciało jest podobne do Jengi, im więcej obrażeń zadadzą Fluoruochinolony, tym więcej kawałków Jengi zostanie usuniętych, gdy tylko ostateczny kawałek będzie trzymał stabilną Jengę, Jenga rozpada się i to jest klasyczny „wybuch bomby moje ciało ”odczuwa większość pacjentów z toksycznością fluorochinolonów.
Zmiany komórkowe wywołane toksycznością Cipro i Levaquin zakłócają produkcję energii na lata.*Ich wpływ zmienia geny, powodując trwające mutacje i uszkodzenia.*Większość ofiar fluorochinolonów mówi się, że mają syndrom chronicznego zmęczenia lub fibromialgię, co w mojej opinii lekarza jest faktycznie spowodowane przez toksyczność mitochondrialną wtórną do ekspozycji na antybiotyki fluorochinolonowe.*Nieprzypadkowo zespół przewlekłego zmęczenia i fibromialgia rozpoznaje się w stosunku 5: 1 wśród kobiet w porównaniu z mężczyznami.*Cipro jest również przepisywany w stosunku 5: 1 kobiet w porównaniu do mężczyzn.*W mojej opinii medycznej ponad 90% kobiet z zespołem przewlekłego zmęczenia spożywa Ciprofloksacynę w jednym punkcie prawdopodobnym dla ZUM.
Na szczęście wiele osób, w tym ja, wyzdrowiało z niepełnosprawności związanej z fluorochinolonem.*Kiedy zrozumiesz patofizjologię tego, co dzieje się na poziomie komórkowym, możesz użyć medycyny regeneracyjnej, aby pomóc organizmowi w odbudowie.*Konieczne jest znalezienie eksperta, który przeprowadził badania i zrozumiał dotkliwość tego przerażającego stanu.*Tylko dlatego, że pacjent wygląda dobrze na zewnątrz, lekarz nie ma pojęcia, jakie szkody zostały wyrządzone wewnątrz.*Nigdy nie pozwalajcie nikomu powiedzieć, że to wszystko jest w waszej głowie, to jest bardzo realne i powinno być traktowane poważnie przez każdego człowieka, łącznie z lekarzem na Ziemi.*Nigdy nie traćcie nadziei i kontynuujcie walkę, ponieważ wyleczycie się, to tylko kwestia czasu.
*
Dr Mark M. Ghalili DO
Board Certified Internal Medicine
9201 Sunset Boulevard Suite 414
West Hollywood CA, 90069
www.RegenMedLA.com
P: 855-4DR-STEM |*855-437-7836
*
Referencje:
Boomer, T. Raport Flox.*Toksyczność na antybiotyk chinolonowy.*Toksyczność antybiotyków chinolonowych.*Marzec 2007
Badal, S. Nie antybiotykowe działanie fluorochinolonów w komórkach ssaków.*Journal of Biologic Chemistry.*2015 4 września;*290 (36)
Kim, T. Ryzyko Tendinopatii indukowanej fluorochinolonem i pęknięcia ścięgna.*The Journal of Clinical Aesthetic Dermatology.*2010
Leczenie niepełnosprawności związanej z fluorochinolonem: implikacje patobiochemiczne.*M. Kryzysztof.*Medycyna oksydacyjna i długowieczność komórkowa.*25 września 2017 r.
Toksyczność neuropsychiatryczna i mitochondrialna związana z fluorochinolonem: wspólne badanie przeprowadzone przez naukowców i członków sieci społecznej.*K, Kaur.*Journal of Community Support Oncology.*2016,
https://www.fda.gov/NewsEvents/Newsroom/Press Anonsy /ucm513183.htm
*
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
To może być piramida finansowa! - ostrzega UOKiK - komentarze norika Ogólny 3 27-08-2019 22:30
Ciekawe zdjecia dnia – co sie dzieje na swiecie – w fotografii Mar-Basia Różności 65 04-02-2015 19:40
Sezon rowerowy rozpoczęty, policja radzi i ostrzega - komentarze BUNIA Ogólny 4 29-05-2013 16:01
Makijaż anti–aging – jakich składników potrzebuje cera dojrzała - komentarze 79.186.55.xxx Ogólny 3 25-03-2011 10:33
IMGW ostrzega: ekstremalne upały. Seniorzy szczególnie zagrożeni - komentarze Mirosław Ogólny 2 13-07-2010 23:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.