menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 23:49
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 217
Domyślnie relacje

https://www.pbs.org/newshour/show/ce...qRJLXctjO5Hvzs

tłumaczenia google

Klasa antybiotyków zwanych chinolonami budzi obawy po tym, jak niektórzy pacjenci zgłaszają się bardzo źle po ich przyjęciu.*Donosi korespondentka zdrowotna Betty Ann Bowser.
Przeczytaj pełny transkrypt
JUDY WOODRUFF:
Następnie raport jednostki zdrowia na temat tajemnicy medycznej i pytania, które porusza ona na temat systemu monitorowania antybiotyków.*Obejmuje klasę leków antybiotykowych, które według niektórych osób są bardzo chore.
Korespondentka zdrowia Betty Ann Bowser ma tę historię.
BETTY ANN BOWSER:
Jeszcze kilka lat temu Jenne Wilcox była szczęśliwą, zdrową nauczycielką pierwszego stopnia w Oroville w Kalifornii, pomagając mężowi Robowi wychować syna Cole'a z poprzedniego małżeństwa.
Ale wszystko to zmieniło się nagle po tym, jak wzięła lek na receptę o nazwie Levaquin, aby zapobiec zakażeniu po rutynowej operacji zatok.*Wilcox rozwinął silny ból w stawach i mięśniach, a nawet gdy przestała brać leki, objawy nasiliły się, dopóki nie mogła już chodzić.
JENNE WILCOX, pacjent:
Nie mogłem nawet podnieść głowy.*I byłem przykuty do łóżka od ponad roku.*A kiedy to mówię, to znaczy, nie mogłem nawet wyjść z łóżka, żeby dostać się do mojego wózka inwalidzkiego, żeby skorzystać z toalety.*Musiałem odebrać z łóżka.
BETTY ANN BOWSER:
Dzisiaj, z pomocą męża, Wilcox zmaga się z co najmniej trzema sesjami terapeutycznymi w tygodniu.*Jej neurolog nadal leczy ją na toksyczność Levaquin.
Problemy medyczne wpłynęły również na jej jakość życia.*Stała się tak niepełnosprawna, że ​​musiała zrezygnować z pracy nauczycielskiej.*A bez jej dochodów rodzina Wilcoxów straciła swój dom.
Levaquin jest silnym antybiotykiem w klasie leków zwanych fluorochinolonami, bardziej znanymi jako chinolony.*Są jednymi z najbardziej popularnych leków antybakteryjnych na rynku i mają być stosowane w leczeniu poważnych infekcji bakteryjnych.
Dr David Flockhart kieruje Zakładem Farmakologii Klinicznej w Medical School of Indiana University.
DR.*DAVID FLOCKHART, Indiana University School of Medicine: Cóż, myślę, że musisz zacząć rozmowę o chinolonach, mówiąc, że są bardzo użytecznymi lekami.*To niezwykle potężne antybiotyki.*Zabijają szeroką gamę patogennych, niebezpiecznych bakterii.*I uratowali życie wielu, wielu ludziom.
BETTY ANN BOWSER:
Ale Flockhart należy do grupy lekarzy, którzy również uważają, że chinolony są nadmiernie przepisywane i mogą powodować więcej szkód dla pacjentów niż wcześniej przyznała medycyna.
DR.*DAVID FLOCKHART:
Nie używasz tych wielkich dział, jeśli chcesz, do zabijania komarów, do małych infekcji kończyn.*Powinieneś używać ich odpowiednio do dużych infekcji, do których są przydatne.
JOHN FRATTI, pacjent:
Próbuję i biorę leki z jedzeniem, więc to nie daje mi nudności.
BETTY ANN BOWSER:
Czterdziestosześcioletni John Fratti z Hummelstown w stanie Pensylwania przepisał Levaquin kilka lat temu na drobną infekcję bakteryjną.
JOHN FRATTI:
Spowodowało uszkodzenie nerwów, uszkodzenie ścięgien i uszkodzenie centralnego układu nerwowego.*Uszkodzenie centralnego układu nerwowego to - uszkodzenie mózgu.
BETTY ANN BOWSER:
Przed przyjęciem Levaquin Fratti nie miał większych problemów medycznych.*Ale po zażyciu narkotyku stał się niepełnosprawny.
JOHN FRATTI:
Straciłem pracę.*Straciłem ponad ćwierć miliona dolarów w utraconych zarobkach.*Wydałem około 30 000 $ z własnej kieszeni na koszty medyczne i ubezpieczeniowe, nie otrzymałem za to ani grosza.
BETTY ANN BOWSER:
Fratti i Wilcox są częścią rosnącej sieci stron internetowych, gdzie tysiące ludzi zgłaszało niepożądane reakcje na leki chinolonowe.*Wielu powiedziało, że lekarze przepisali leki na drobne infekcje zatok i dróg moczowych.
I chociaż FDA uważa, że ​​tylko niewielki procent ludzi, którzy przyjmują chinolony mają negatywne skutki uboczne, zakres problemu jest tajemnicą.
Trudno powiedzieć, ilu Amerykanów jest poszkodowanych przez chinolony lub jakikolwiek lek na receptę, ponieważ USA nie mają dokładnego sposobu ich śledzenia.*Agencja ds. Żywności i Leków ma coś, co nazywa się Systemem zgłaszania zdarzeń niepożądanych, lub AERS, ale nawet FDA twierdzi, że podnosi tylko około 10 procent, co oznacza, że ​​około 90 procent wszystkich działań niepożądanych nie jest zgłaszanych.
A raport rady doradczej FDA w tym miesiącu stwierdził, że istnieje powszechna zgoda co do tego, że obecna baza danych AERS jest przestarzała i nieodpowiednia do zadań agencji.*Ale nawet w przypadku tego nieodpowiedniego systemu AERS zebrał raporty o 2500 zgonach związanych, ale niekoniecznie spowodowanych przez chinolony w latach 1997–2010. W tym samym okresie wykryto 45 000 negatywnych skutków ubocznych.
A dr Flockhart mówi, że oznacza to, że tylko niewielka liczba niepożądanych reakcji na leki zwraca uwagę FDA.
DR.*DAVID FLOCKHART:
Zasadniczo jest to sprawa dobrowolna.*Tak więc lekarz znajduje się w niezwykłej sytuacji, w której musi zgłosić niepożądaną reakcję u pacjenta, któremu przepisał lek.*Istnieje więc wrodzony konflikt.
BETTY ANN BOWSER:
Obawy o niekorzystne skutki uboczne chinolonów przyciągnęły uwagę kraju kilka lat temu, kiedy żona Philadelphia Stephen Fried stała się psychotyczna i rozwinęła się po przyjęciu tylko jednej pigułki.
STEPHEN FRIED, „Bitter Pills”: Okazuje się, że to, co się z nią dzieje, jest - jest możliwym skutkiem ubocznym leku, który zażyła jedną pigułkę tego ranka.*Następnie zostaliśmy wprowadzeni w ten tajemniczy, przerażający, fascynujący, wymagający intelektualnie, emocjonujący świat niepożądanych reakcji na leki i szukający odpowiedzi na jej sytuację.
BETTY ANN BOWSER:
Pięć lat kopania doprowadziło Frieda do napisania książki „Bitter Pills”, która była bestsellerem.
STEPHEN FRIED:
Myślę, że jest całkiem jasne, że niepożądane reakcje na lek były od pewnego czasu uważane za czwartą główną przyczynę śmierci w Ameryce.*Myślę, że to dokładna liczba.*I tak liczba ta zawsze była pomijana od 100 000 do 200 000 rocznie.
BETTY ANN BOWSER:
Książka Frieda, wraz z grupą Public Citizen, odegrały kluczową rolę w nakłonieniu FDA do wprowadzenia pierwszego czarnego pudełka z ostrzeżeniem o chinolonach cztery lata temu z powodu potencjalnych uszkodzeń ścięgien.
Ostrzeżenie o czarnej skrzynce jest najpoważniejszym działaniem, jakie FDA może podjąć, nie licząc wyciągnięcia leku z rynku.*W marcu FDA dodała drugie ostrzeżenie dotyczące czarnej skrzynki, wskazujące po raz pierwszy, że chinolony mogą mieć działanie blokujące przewodnictwo nerwowo-mięśniowe.
DR.*RAY WOOSLEY, Instytut Ścieżki Krytycznej:
Ktoś tam widzi leki na leki, które rozpoznaje?
BETTY ANN BOWSER:
Ale Ray Woosley, farmakolog i internista, który kieruje organizacją non-profit Critical Path Institute w Tucson, mówi, że konsumenci zwykle nie są świadomi tych ostrzeżeń.
DR.*RAY WOOSLEY:
Ostrzeżenie czarnej skrzynki jest przeznaczone dla lekarzy przepisujących lek.*Przewodniki dla pacjentów, które są wymagane dla niektórych leków, są sformułowane na poziomie laika.*I to są dwa zupełnie różne rodzaje informacji.*I wiele razy, poważne ostrzeżenia, o których informuje lekarz, mogą nie znajdować się w informacjach o pacjencie.
BETTY ANN BOWSER:
Woosley mówi również, że podobnie jak większość leków, chinolony trafiły na rynek bez wystarczającej wiedzy regulatorów na temat ich negatywnego wpływu na ogólną populację.
DR.*RAY WOOSLEY:
Studiują tylko kilka tysięcy osób z bardzo dyskretnym i zdefiniowanym problemem.*Ale potem trafia na rynek i trafia do wielu innych osób, które nie były studiowane.*A to są bardzo silne leki.*Silne leki wywierają silną szkodę.
Problem z fluorochinolonami polega na tym, że są tak skuteczne, że są podawane bez - w sposób, który nie był badany.
BETTY ANN BOWSER:
FDA odrzuciła nasze prośby o wywiad z kamerą na temat chinolonów, ale powiedziała, że ​​nie znalazła żadnego wspólnego wątku negatywnych dowodów, które doprowadziłyby agencję do usunięcia chinolonów z rynku.
Ortho-McNeil, firma farmaceutyczna produkująca Levaquin, twierdzi, że lek jest bezpieczny, gdy jest stosowany zgodnie z zaleceniami.*W pisemnym oświadczeniu przekazanym NewsHour firma powiedziała: „Wierzymy mocno i aktywnie wspieramy odpowiednie przepisywanie fluorochinolonów”.
Dr Woosley mówi, że jedynym sposobem rozwiązania problemu bezpieczeństwa leków, takim jak chinolony, jest opracowanie przez USA niezawodnego systemu do dokładnego śledzenia niepożądanych reakcji na leki.
DR.*RAY WOOSLEY:
Jako naród nie mamy sprawiedliwego i skutecznego systemu, który służy przemysłowi narkotykowemu, pacjentom lub opiekunom.
Każdy cierpi w jakiś sposób z powodu braku inwestycji w bezpieczne stosowanie leków.*Możesz przejść do Internetu i wydrukować listę wszystkich firm oraz liczbę walizek, które linie lotnicze utraciły każdego miesiąca przez ponad dziesięć lat.*Ale nie mogę nigdzie iść i powiedzieć, ile osób zostało skrzywdzonych.
BETTY ANN BOWSER:
W ciągu ostatnich dwóch lat stan zdrowia Jenne Wilcox poprawił się, ale jej lekarze nie są w stanie powiedzieć, czy kiedykolwiek w pełni wyzdrowieje.
John Fratti poszedł do pracy w niepełnym wymiarze godzin dla FDA jako rzecznik pacjenta pracujący nad zwiększeniem wiedzy publicznej na temat zagrożeń związanych z lekami chinolonowymi.
Tymczasem urzędnicy FDA twierdzą, że ciężko pracują nad opracowaniem nowych, dokładniejszych metod śledzenia narkotyków i ich wpływu na miliony Amerykanów, którzy przyjmują je każdego roku.
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 23:55
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 217
Domyślnie

zamieściłem pewną stosunkowo niedawną ilość informacji. Zapamiętajcie, antybiotyki te należy stosować w zagrażających życiu sytuacjach, niestety stosowane są jak w tekstach, nagminnie. Są skuteczne, jak załączyłem są wyjątkowe choćby przez działanie na wąglika. Problemem jest okres czasu jaki upływa od momentu stosowanie a momentem pojawienia się skutków. W przypadku żony to czas około pół roku. Ostatnie zgłoszone ostrzeżenia i zalecenia do lekarzy to marzec 2019 roku. pozdrawiam
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 01-08-2019, 13:02
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 217
Domyślnie na facebooku

Fluoroquinolone Toxicity Victims in Europe
https://www.facebook.com/groups/785081024892381/
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 01-08-2019, 16:30
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 217
Domyślnie (FDA) zaktualizowała dane dotyczące bezpieczeństwa fluorochinolonów

https://mgr.farm/content/fluorochinolony-fda-ostrzega
Fluorochinolony – FDA ostrzega
Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zaktualizowała dane dotyczące bezpieczeństwa
fluorochinolonów (podawanych doustnie lub pozajelitowo). Według FDA, leki z tej grupy związane są z
potencjalnie trwałymi działaniami niepożądanymi uszkadzającymi układ mięśniowo-szkieletowy (ścięgna,
mięśnie, stawy) i zaburzającymi funkcjonowanie OUN. Według FDA działania te są na tyle poważne, że
zostały one umieszczone w tzw. Black Box Warnining – ostrzeżeniu wyróżnionym czarną ramką na ulotce
pacjenta.
Nowe zalecenia są efektem przeglądu bezpieczeństwa rozpoczętego w 2013 r. Na podstawie raportów postmarketingowych
odnotowano przypadki trwałych uszkodzeń obejmujących dwa lub więcej układów u
zdrowych wcześniej osób przyjmujących fluorochinolony. Działania te wystąpiły w ciągu kilku godzin do kilku
tygodni po rozpoczęciu leczenia. Skutki uboczne utrzymywały się średnio 14 miesięcy, a w rekordowym
przypadku nawet do 9 lat po odstawieniu leku.
FDA zaleca, aby fluorochinolony były zarezerwowane do użycia w przypadku, kiedy nie istnieją inne opcje
terapeutyczne. W popularnym u nas wskazaniu – niepowikłanym zakażeniu układu moczowego, a także
ostrym bakteryjnym zapaleniu zatok i zaostrzeniu przewlekłego zapalenia oskrzeli, ryzyko ciężkich działań
niepożądanych przewyższa korzyści ze stosowania. Amerykańscy specjaliści uważają, że fluorochinolony
powinny być dostępne tylko na wypadek ciężkich bakteryjnych infekcji.
Pacjenci powinni zostać poinstruowani przez lekarzy i farmaceutów o działaniach niepożądanych i zgłaszaniu
o zaobserwowaniu podejrzanych objawów. Należą do nich: nietypowy ból ścięgien lub stawów, osłabienie
mięśni, mrowienie, uczucie kłucia, drętwienie, halucynacje, lęki czy splątanie.
W Polsce wśród fluorochinolonów stosowanych systemowo dostępne są: ciprofloksacyna, lewofloksacyna,
moksyfloksacyna i ofloksacyna.
źródło: www.fda.gov
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 01-08-2019, 16:32
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 217
Domyślnie o zagrożeniach poważnym obniżeniem poziomu glukozy we krwi i

tłumaczenie angielskie
FDA podtrzymuje ostrzeżenia o zagrożeniach poważnym obniżeniem poziomu glukozy we
krwi i psychicznymi skutkami ubocznymi w związku z przyjmowaniem fluorochinolonów.

FDA wymaga zmian w informacjach na etykietach.
Ogłoszenie bezpieczeństwa FDA
[07-10-2018] Agencja Żywności i Leków rozszerza obecne ostrzeżenia w
informacjach przed przepisaniem leku o to, że fluorochinolony mogą
wywoływać poważne obniżenie poziomu cukru we krwi i pewne efekty uboczne
dotyczące zdrowia umysłowego. Niski poziom cukru we krwi może skutkować
poważnymi problemami, w które włącza się śpiączkę, szczególnie u osób
starszych i pacjentów z cukrzycą, przyjmujących leki na obniżenie poziomu
cukru we krwi. Dokonujemy tych zmian, ponieważ nasza ostatnia inspekcja
wykazała stwierdzone przypadki zagrażającego życiu obniżenia poziomu cukru
we krwi i dodatkowych efektów ubocznych dotyczących zdrowia umysłowego.
Wymagamy tych zmian w etykietach leków oraz w poradnikach dla pacjentów
dla wszystkich antybiotyków z rodziny fluorochinolonów (Zobacz: Lista
dopuszczonych do obiegu antybiotyków z rodziny fluorochinolonów). Dotyczy
to tylko preparatów zawierających fluorochinolony podawanych doustnie lub
poprzez zastrzyk. Zaburzenia w poziomie cukru we krwi, w co włącza się
podwyższony oraz obniżony poziom cukru. , są już zawarte w efektach
ubocznych wymienionych na etykietach większości leków
fluorochinolonowych; dodajemy informację, że niski poziom cukru, czyli tak
zwana hipoglikemia, może prowadzić do śpiączki.
W całej klasie antybiotyków fluorochinolonowych, spektrum efektów
ubocznych dotyczących zaburzeń umysłowych jest już opisane we fragmentach
opisu na etykiecie, które różnią się w zależności od tego, jaki konkretnie jest to
lek. Nowe etykiety sprawią, że opisy możliwych skutków ubocznych będą
bardziej wyraziste i konsekwentne. Efekty uboczne dotyczące zaburzeń
umysłowych, które mają być dodane lub uaktualnione, to zaburzenia
koncentracji, dezorientacja, niepokój, nerwowość, osłabienie pamięci, delirium.
Pacjenci powinni powiedzieć swoim lekarzom, że przyjmują leki na cukrzycę,
jeśli lekarz rozważa przepisanie antybiotyku, a także jeśli występuje obniżenie
poziomu cukru lub jego objawy w trakcie przyjmowania leku. Lekarz może
poprosić pacjenta o częstsze sprawdzanie poziomu glukozy we krwi w trakcie
przyjmowania antybiotyku z rodziny fluorochinolonów. Wczesne symptomy
obniżenia poziomu cukru to:
 zmieszanie
 kołatanie serca lub bardzo szybki puls
 mdłości/nudności
 bladość skóry
 nadzwyczajny głód
 drżenie
 bóle głowy
 słabość
 drażliwość
 nadzwyczajny niepokój
Porozmawiaj ze swoim specjalistą, jak powinieneś postępować w wypadku
podejrzenia obniżonego poziomu cukru we krwi. Objawy obniżone poziomu
cukru mogą zagrażać życiu, więc należy niezwłocznie szukać pomocy lub
dzwonić po pomoc, jeśli doświadcza się następujących objawów: zmieszanie,
niezdolność do wykonywania rutynowych czynności, rozmazane widzenie,
udary, utrata przytomności. Pacjenci powinni również powiedzieć lekarzowi o
jakichkolwiek zmianach w nastroju, zachowaniu lub myśleniu. Pacjent powinien
zapoznać się z przewodnikiem dołączonym do leku, wskazującym na zalety i
wady przyjmowania leku.
Pracownicy służby zdrowia powinni być świadomi potencjalnego ryzyka
hipoglikemii, czasami skutkującej śpiączką, występującej [mowa o
hipoglikemii] zwłaszcza wśród osób starszych i osób z cukrzycą przyjmujących
doustnie lekarstwo na hipoglikemię lub insulinę. Należy ostrzegać pacjentów
przed objawami hipoglikemii i ostrożnie monitorować poziom glukozy we krwi
tych pacjentów, ponadto omówić z nimi, jak mają postępować w wypadku
wystąpienia objawów hipoglikemii. Należy informować o ryzyku
niekorzystnych efektów psychicznych, mogących wystąpić już po zażyciu
jednej dawki. Należy natychmiastowo zaprzestać leczenia fluorochinolonami,
jeśli pacjent zgłasza skutki uboczne związane z działaniem na ośrodkowy układ
nerwowy lub zgłasza objawy zaburzeń w poziomie cukru we krwi; wówczas
należy zmienić antybiotyk na niefluorochinolonowy, jeśli jest to możliwe. To
samo należy uczynić w wypadku zgłaszania uszkodzeń (zerwania) ścięgien,
wystąpienia efektów ubocznych związanych z mięśniami, nerwami lub stawami.
Pracownicy służby zdrowia nie powinni przepisywać fluorochinolonów w
związku z niekorzystnym bilansem potencjalnych zysków i strat zdrowotnych w
schorzeniach takich jak: ostre zapalenie zatok przynosowych, ostre przewlekłe
zapalenie oskrzeli, niepowikłane infekcje dróg moczowych.
FDA kontynuuje obserwację i ocenę skuteczności oraz bezpieczeństwa po ich
dopuszczeniu na rynek. W wypadku fluorochinolonów, zrewidowaliśmy
zgłoszenia dotyczące uprzednio zdrowych pacjentów, u których po rozpoczęciu
przyjmowania fluorochinolonów wystąpiły poważne zmiany w nastroju,
zachowaniu i w poziomie cukru we krwi w związku z leczeniem systemowymi
fluorochinolonami. Niektóre z efektów ubocznych dotyczących zdrowia
psychicznego są wymienione na etykietach leków, inne opisane są
równoznacznymi terminami, jednak nie wszystkie leki zawierają niezbędne
informacje na opakowaniu. W związku z tym, wymagamy wielu zmian w sekcji
Ostrzeżenia i środki ostrożności na etykietach fluorochinolonów. Szczegóły o
śpiączce hipoglikemicznej zostaną dodane a nowy podtytuł "Psychiczne efekty
uboczne" w sekcji "Wpływ na ośrodkowy układ nerwowy" pomoże
sprecyzować i zidentyfikować efekty uboczne na psychikę.
Poprzednio poinformowaliśmy o innych problemach z bezpieczeństwem
związanych z fluorochinolonami w maju 2016 roku (ograniczenie użytkowania
w pewnych niepowikłanych infekcjach), lipcu 2016 roku (obezwładniające
efekty uboczne), sierpniu 2008 roku (zerwania ścięgien) i lipcu 2013 roku
(neuropatia).
Zachęcamy pacjentów i pracowników służby zdrowia do zgłaszania efektów
ubocznych dotyczących fluorochinolonów i innych leków do programu FDA
MedWatch, używając okienka "Contact FDA" na dole strony.
LISTA FLUOROCHINOLONÓW
ZAAPROBOWANYCH PRZEZ FDA DO UŻYCIA
SYSTEMOWEGO
Nazwa marki Składnik aktywny
Avelox moksyfloksacyna
Baxdela delafloksacyna
Cipro ciprofloksacyna
Cipro (poszerzone wydanie) Ciprofloksacyna (poszerzone wydanie)
Factive gemiflksacyna
Levaqin lewofloksacyna
Ofloxacin (marka ogólna) ofloksacyna
Fakty o fluorochinolonach
 Fluorochinolony to klasa antybiotyków zaaprobowanych w celu użycia
do leczenia pewnych rodzajów infekcji bakteryjnych.
 Fluorochinolony nie powinny być przepisywane pacjentom mającym
inne możliwości leczenia ostrego zapalenia zatok, przewlekłego
ostrego zapalenia oskrzeli, niepowikłanych infekcji dróg moczowych z
powodu niekorzystnego bilansu zysków i strat u tych pacjentów, a
ponadto w związku z istnieniem innych opcji leczenia.
 Jest kilka marek i nazw ogólnych.
 Fluorochinolony działają poprzez zabijanie bakterii lub zatrzymanie
ich wzrostu. Tak jak inne leki przeciwbakteryjne, fluorochinolony nie
leczą dolegliwości wirusowych, przykładowo grypy lub przeziębienia.
 Częstymi efektami ubocznymi są: nudności, rozwolnienie, bóle głowy,
mdłości, zawroty głowy, problemy ze snem.
 Objawy poważnych efektów ubocznych to: nadzwyczajne bólestawów
i ścięgien, słabość mięśni, wrażenie kłucia, drętwienie rąk lub nóg,
dezorientacja, omamy, znacząco obniżony poziom cukru we krwi
Podsumowanie Danych
FDA przeprowadziło przegląd danych na temat przypadków śpiączki
hipoglikemicznej dla wszystkich pięciu fluorochinolonów, które wówczas były
zaaprobowane do użytku. Były to ciprofloksacyna, gemifloksacyna,
lewofloksacyna, moksyfloksacyna, ofloksacyna. Nowy antybiotyk z tej rodziny,
delafloksacyna, został zaaprobowany 19 czerwca 2017 roku i nie był zawarty w
przeglądzie.
FDA przewiduje jednak, że podobne niekorzystne skutki uboczne występują
również przy zażyciu delafloksacyny. W związku z tym ostrzeżenia na
opakowaniach będą dotyczyć również tego leku.
Śpiączka hipoglikemiczna
Śpiączka hipoglikemiczna, która w naszym raporcie w niektórych przypadkach
była przyczyną śmierci, nie jest wymieniona na etykiecie żadnego obecnie
dostępnego leku z fluorochinolonami. Sama hipoglikemia jest wymieniona na
etykiecie wszystkich pięciu dostępnych obecnie leków, a moksyfloksacyna
opisuje zwiększone ryzyko wystąpienia dysglikemii u pacjentów starszych, u
których występuje towarzysząca terapia cukrzycy insuliną lub lekami
obniżającymi poziom cukru podawanymi doustnie. Na etykiecie czterech leków
zawarta jest informacja o ryzyku hipoglikemii w związku z możliwą reakcją z
pochodnymi sulfonylomocznika.
W naszym badaniu związku śpiączki hipoglikemicznej z lekami zawierającymi
fluorochinolony, zidentyfikowaliśmy 56 raportów w badaniu FAERS trwającym
od roku 1987 do 2017, a ponadto 11 dodatkowych przypadków w literaturze
medycznej. Większości pacjentów dotyczyły czynniki zwiększonego ryzyka,
takie jak starszy wiek, cukrzyca, niewydolność nerek, a także towarzyszące
użycie leków na cukrzycę, zwłaszcza pochodnych sulfonylomocznika.
Pacjenci byli leczeni lewofloksacyną (n=44), ciprofloksacyną (n=12),
moksyfloksacyną (n=9), ofloksacyną (n=2). Z 47 pacjentów, którzy byli
udokumentowani jako diabetycy, według dostępnych danych 41 przyjmowało
doustnie jeden z 19 dostępnych leków na hipoglikemię lub kombinacje takich
leków. Troje pacjentów używało jedynie insuliny, jedne pacjent był leczony
wyłącznie za pomocą diety, a u dwóch pacjentów nie udokumentowano u dwóch
pacjentów. Trzydzieścioro pięcioro z 47 przyjmowało lek bazowany na
sulfonylomoczniku. Dwadzieścioro z 67 pacjentów, którzy doświadczyli
śpiączki hipoglikemicznej, nie mieli cukrzycy i nie przyjmowali doustnie leków
na hipoglikemię czy insuliny.
Miało miejsce trzynaście zgonów. Niektórzy z pacjentów byli leczeni
fluorochinolonami na stosunkowo nieskomplikowane/niepowikłane infekcje
dróg moczowych lub górnych dróg oddechowych, lub w celu profilaktyki
pooperacyjnej. Inni mieli udokumentowaną niewydolność nerek, która zwiększa
ryzyko hipoglikemii i samodzielnie stanowi czynnik ryzyka śmierci.
Po doświadczeniu śpiączki hipoglikemicznej 9 z 54 pacjentów, którzy przeżyli,
nie wyzdrowieli w pełni i cierpieli na niepełnosprawność wynikającą ze
śpiączki. Czworo z pacjentów pozostawało w śpiączce przynajmniej przez
miesiąc, nim ich poziom cukru we krwi unormował się. Pięcioro pacjentów
doznało uszkodzeń układu nerwowego o różnym stopniu zaawansowania.
PSYCHICZNE NIEKORZYSTNE SKUTKI UBOCZNE
Niekorzystne psychiczne skutki uboczne są opisane w sekcji Uwagi i
zastrzeżenia dla wszystkich leków zawierających fluorochinolony. Skutki różnią
się pomiędzy poszczególnymi lekami. FDA przeprowadziło badanie skutków
ubocznych dla wszystkich pięciu wówczas zaaprobowanych leków z tej klasy,
do których nie zalicza się delafloksacyny. Raport bezpieczeństwa był bazowany
na analizie stwierdzonych skutków ubocznych po wprowadzeniu na rynek
leków, zawartej w bazie danych FAERS i opublikowanej literaturze medycznej.
Doszliśmy do wniosku, że ostrzeżenia na etykietach nie są konsekwentne.
Na etykietach fluorochinolonów obecnie zawartych jest wiele niekorzystnych
skutków ubocznych w sekcji Uwagi i zastrzeżenia, na przykład: halucynacje,
psychozy, zmieszanie, depresja, stany lękowe i paranoje. Aby zharmonizować
niekorzystne skutki uboczne opisane na etykietach fluorochinolonów,
wymagamy, aby wszystkie leki zawierały ostrzeżenia o 6 skutkach ubocznych
(zaburzenia uwagi, zaburzenia pamięci, delirium, nerwowość, niepokój,
dezorientacja). Zaburzenia pamięci, zaburzenia uwagi i delirium są nowo
dodanymi skutkami ubocznymi dla całej klasy fluorochinolonów. Nerwowość
niepokój i dezorientacja były uprzednio wymienione. Nowe zmiany sprawią, że
ostrzeżenia o psychicznych skutkach ubocznych staną się bardziej wyraziste i
przejrzyste.
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 01-08-2019, 16:34
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 217
Domyślnie FDA ostrzega

Fluorochinolony – FDA ostrzega
Sierpień 05, 2016 - 08:56
Opublikowany w:
Tagi:
NAUKA
Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zaktualizowała dane dotyczące bezpieczeństwa fluorochinolonów (podawanych doustnie lub pozajelitowo). Według FDA, leki z tej grupy związane są z potencjalnie trwałymi działaniami niepożądanymi uszkadzającymi układ mięśniowoszkieletowy
(ścięgna, mięśnie, stawy) i zaburzającymi funkcjonowanie OUN. Według FDA działania te są na tyle poważne, że zostały one umieszczone w tzw. Black Box Warnining – ostrzeżeniu wyróżnionym
czarną ramką na ulotce pacjenta.
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 01-08-2019, 16:39
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 217
Domyślnie

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29147464
Treatment of the Fluoroquinolone-Associated Disability: The Pathobiochemical Implications.
Michalak K1,2, Sobolewska-Włodarczyk A3, Włodarczyk M3, Sobolewska J4, Woźniak P4, Sobolewski B4.
Author information
1
Physics Faculty, Laboratory of Vision Science and Optometry, Adam Mickiewicz University in Poznań,
Umultowska Street 85, 61-614 Poznań, Poland.
2
Nanobiomedical Center of Poznań, Umultowska Street 85, 61-614 Poznań, Poland.
3
Department of Biochemistry, Medical University of Lodz, Mazowiecka Street 6/8, 92-215 Łódź, Poland.
4
Outpatient Clinic, Polish Mother's Memorial Hospital-Research Institute, Rzgowska Street 281/289, Łódź,
Poland.
Long-term fluoroquinolone-associated disability (FQAD) after fluoroquinolone (FQ) antibiotic therapy
appears in recent years as a significant medical and social problem, because patients suffer for many years
after prescribed antimicrobial FQ treatment from tiredness, concentration problems, neuropathies,
tendinopathies, and other symptoms. The knowledge about the molecular activity of FQs in the cells
remains unclear in many details. The effective treatment of this chronic state remains difficult and not
effective. The current paper reviews the pathobiochemical properties of FQs, hints the directions for further
research, and reviews the research concerning the proposed treatment of patients. Based on the analysis of
literature, the main directions of possible effective treatment of FQAD are proposed: (a) reduction of the
oxidative stress, (b) restoring reduced mitochondrion potential ΔΨm
====
Długotrwała niepełnosprawność związana z fluorochinolonem (FQAD) po antybiotykoterapii
fluorochinolonem (FQ) pojawia się w ostatnich latach jako istotny problem medyczny i społeczny, ponieważ
pacjenci cierpią przez wiele lat po przepisaniu przeciwdrobnoustrojowej terapii FQ ze zmęczenia,
problemów z koncentracją, neuropatii, tendinopatii, i inne objawy.
Wiedza na temat molekularnej
aktywności FQ w komórkach pozostaje niejasna w wielu szczegółach. Skuteczne leczenie tego przewlekłego
stanu pozostaje trudne i nieskuteczne.
W niniejszym artykule dokonano przeglądu właściwości
patobiochemicznych FQ, wskazano kierunki dalszych badań oraz dokonano przeglądu badań dotyczących
proponowanego leczenia pacjentów. W oparciu o analizę literatury proponowane są główne kierunki
możliwego skutecznego leczenia FQAD: (a) redukcja stresu oksydacyjnego, (b) przywrócenie zmniejszonego
potencjału mitochondrium ΔΨm
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 01-08-2019, 16:42
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 217
Domyślnie zalecił ograniczenie stosowania antybiotyków fluorochinolonowych i chinolonowych po

https://www.contagionlive.com/news/f...or-prudentuse?
fbclid=IwAR2aNfiRHdzqac4-9UIsWuEvWiXszF5jUaxlMVRjCWY6OubF-F0dbUS4sGg
Antybiotyki fluorochinolowe: więcej zaleceń do rozważnego stosowania
Komitet ds. Bezpieczeństwa Europejskiej Agencji Leków (EMA) - Komitet ds. Oceny Ryzyka w ramach
Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii (PRAC) - zalecił ograniczenie stosowania antybiotyków
fluorochinolonowych i chinolonowych po dokonaniu przeglądu problemów bezpieczeństwa zgłoszonych z
tymi lekami.
PRAC zalecił, aby antybiotyki fluorochinolowe nie były stosowane w następujących przypadkach: Leczenie
samodzielnych zakażeń (takich jak infekcje gardła)
Zapobieganie biegunce podróżnych lub nawracającym zakażeniom dolnych dróg moczowych
Leczenie pacjentów, u których wcześniej występowały ciężkie działania niepożądane z antybiotykiem
fluorochinolowym lub chinolonowym
W leczeniu łagodnych lub średnio ciężkich zakażeń, chyba że nie można zastosować innych leków
przeciwbakteryjnych powszechnie zalecanych w przypadku tych zakażeń
Wraz z wydaniem EMA dołącza do innych agencji regulacyjnych, takich jak Amerykańska Agencja ds.
Żywności i Leków (FDA) i Kanada Zdrowia , które ostrzegły lekarzy i opinię publiczną o ryzyku wyłączenia i
utrzymujących się poważnych działań niepożądanych. FDA wydała serię ostrzeżeń dotyczących
bezpieczeństwa stosowania antybiotyków fluorochinolowych (patrz rysunek ). Pierwsze ostrzeżenie w
postaci pudełek dla fluorochinolonów dodano w lipcu 2008 r. Ze względu na zwiększone ryzyko zapalenia
ścięgien i zerwania ścięgna, a od tego czasu FDA dodaje kolejne ostrzeżenie w postaci pudełkowej i kilka
aktualizacji etykiet.
Liczne badania podniosły obawy dotyczące bezpieczeństwao związku między leczeniem fluorochinolonem a
rzadkimi, ale poważnymi i wyniszczającymi działaniami niepożądanymi w mięśniach, stawach i ośrodkowym
układzie nerwowym. Ponadto stosowanie fluorochinolonów wiązało się ze zwiększoną częstością zakażenia
Clostridioides difficile i opornością u Staphylococcus aureus i organizmów Gram-ujemnych.
Pomimo tych ustaleń i ostrzeżeń, fluorochinolony pozostają jedną z najczęściej przepisywanych klas
antybiotyków na świecie, a Stany Zjednoczone odpowiadają za ponad 32 miliony recept na fluorochinolony
tylko w 2015 roku .
Ograniczenie niepotrzebnego stosowania fluorochinolonów stało się obszarem skoncentrowanego wysiłku
dla wielu programów zwalczania drobnoustrojów. Na przykład inicjatywy przeciwdrobnoustrojowe mające
na celu ograniczenie stosowania fluorochinolonów były tematem licznych streszczeń plakatów na spotkaniu
IDWeek w 2018 roku . Konferencja zawierała niezliczone prezentacje dotyczące różnych strategii (ścieżki
leczenia, edukacja usługodawców, selektywne / tłumione zgłaszanie wrażliwości na środki
przeciwdrobnoustrojowe), a większość z nich była w stanie wykazać znaczące zmniejszenie ogólnego
stosowania fluorochinolonów.
Fluorochinolony pozostają ważnymi antybiotykami do leczenia poważnych, zagrażających życiu infekcji
bakteryjnych i są bezpieczne dla większości ludzi. Warto zauważyć, że fluorochinolony są jednym z niewielu
doustnych antybiotyków o działaniu przeciw Pseudomonasgatunki, co czyni je atrakcyjnymi opcjami
terapeutycznymi dla dotkniętych pacjentów, którzy nie wymagają dożylnego podawania ich
antybiotykoterapii lub nie są odpowiednimi kandydatami do dostępu do żył centralnych.
PRAC zalecił również ostrożne stosowanie fluorochinolonów w populacjach pacjentów, u których istnieje
większe ryzyko obrażeń ścięgien wywołanych przez fluorochinolony (np. Pacjentów po przeszczepieniu
starszym oraz tych, którzy są leczeni kortykosteroidem ogólnoustrojowym).
Ponadto PRAC zalecił, aby pracownicy służby zdrowia doradzali pacjentom, aby zaprzestali leczenia
antybiotykiem fluorochinolowym przy pierwszych objawach niepożądanego działania obejmującego
mięśnie, ścięgna lub kości lub ośrodkowy układ nerwowy.
Przegląd PRAC został zainicjowany na wniosek Niemieckiego Federalnego Instytutu Leków i Urządzeń
Medycznych w lutym 2017 r. W celu oceny bezpieczeństwa fluorochinolonów. PRAC zorganizował publiczne
przesłuchanie na ten temat w czerwcu 2018 r. W celu udokumentowania poglądów pacjentów i
społeczeństwa na temat utrzymywania się działań niepożądanych zgłaszanych w tej grupie leków. Zalecenia
PRAC zostaną teraz przesłane do Komitetu ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi EMA, który
przyjmie ostateczną opinię agencji.
Ujawnienia: Dr MacVane jest dyrektorem ds. Badań klinicznych w Accelerate Diagnostics, Inc.
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 01-08-2019, 16:44
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 217
Domyślnie Toksyczne polekowe zapalenie ścięgien

https://forum.echirurgia.pl/topic/36...enie-sciegien/
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 08-08-2019, 11:38
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 217
Domyślnie Nowa Zelandia

https://www.nzherald.co.nz/nz/news/a...PD2w-qgtKFQcZU
googletłumacz
fragment
Naukowcy obawiają się, że lekarze nadmiernie przepisują antybiotyk związany z uszkodzeniem nerwów i zerwaniem ścięgien, które spowodowały trwałą niepełnosprawność.
Chcą bardziej rygorystycznych ograniczeń dla fluorochinolonów, które również stają się mniej skuteczne wobec bakterii, która powoduje rzeżączkę, gdy staje się ona bardziej odporna na lek.
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 08-08-2019, 11:48
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 217
Domyślnie

https://yourfibrodoctor.com/2015/09/...20S6Ah1vY4HCVI
NIEOCZEKIWANE SKUTKI UBOCZNE ANTYBIOTYKÓW MOGĄ ODZWIERCIEDLAĆ OBJAWY FIBROMIALGII
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 08-08-2019, 11:53
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 217
Domyślnie

.facebook
https://www.facebook.com/The-Fluoroq...ref=nf&__xts__[0]=68.ARAqE2UG31l9NGj-ogD92xgf46SShLop9vSHAZs48pOCG2SkE1CouO8CQHAbUfbE3w MQJt-x_AVm24c8MDVuItvD_yQZus4vHL_6ny2HBxHs3KZ6sFiKO2LBA 4WVgIDa3cjMcemJ2L0fXNMGSQZK_C8wZ1OHzvmYLOmQhlQMIk7 KDhuJB9qHi-ak-2Sbz3VhsJv3UH8lRc_wdsLMqQo_BD8cC63SV35eMqs_LzpNyxE XAAFUqS1luKq_Jfk2vcunzfXA5ipH-iMoJFviEtYztunap05W3Ikzuzy4oXH8KpEy9xBd0sKFii0OAsB ib0jhk_boU4m6DNMQfrrJSF2fDjCqyBsaK4ucP2zOkwxkMAzaN hL2-7fCrw4
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 10-08-2019, 12:40
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 217
Domyślnie Uniwersytet Białostocki

http://www.czytelniamedyczna.pl/6048...ia-niepoz.html
Borgis - Postępy Nauk Medycznych 8/2017, s. 434-439
*Jacek Borawski, Barbara Łabij-Reduta, Justyna Żółtko, Marcin Kazberuk, Beata Naumnik
Antybiotyki fluorochinolonowe – tradycyjne, niepostrzegane i nowe działania niepożądane
Fluoroquinolone antibiotics – traditional, overlooked and emerging adverse drug reactions
I Klinika Nefrologii i Transplantologii z Ośrodkiem Dializ, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Kierownik Kliniki: prof. dr hab. med. Beata Naumnik
fragment:
TRADYCYJNE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Tendinopatia, zapalenie i zerwanie ścięgien piętowych (Achillesa) zostały zidentyfikowane około 10 lat temu jako pierwsze objawy „kolagenotoksyczności” FQNL (kolagen stanowi 70% suchej masy ścięgna, 90% to kolagen typu I, a 10% – typu III) (2). Powikłania te dotyczą wszystkich antybiotyków z grupy FQNL. Objawami klinicznymi są: ból ścięgna (samoistny, przy chodzeniu i uciskowy) i obrzęk w jego przebiegu oraz, w przypadku zerwania – m.in. zniknięcie zarysu ścięgna, nagłe osłabienie zgięcia podeszwowego stopy lub jego zniesienie i niemożność stania na palcach. Tendinopatia może ujawnić się już w trakcie leczenia FQNL (nawet 2 godz. po pierwszej dawce) lub do 6 miesięcy po jego zakończeniu; mediana czasu przyjmowania FQNL przed zerwaniem ścięgna Achillesa to 8 dni, a większość powikłań występuje w ciągu pierwszego miesiąca od ekspozycji na lek (8). Powikłanie to nie jest szczególnie częste – analiza reprezentatywnej bazy danych 6 milionów osób leczonych FQNL w USA ujawniła około 30 000 przypadków tendinopatii (0,5%) i 8000 przypadków zerwania ścięgna Achillesa (0,15%) (9). W badaniu prospektywnym 1,7 miliona osób w Kanadzie (przynajmniej 1 raz leczonych FQNL, okres obserwacji do 15 lat) zerwanie ścięgna nastąpiło u 2,1% pacjentów (10). Niemniej jednak ryzyko zapalenia ścięgna Achillesa u osób, które kiedykolwiek przyjmowały FQNL, ulegało w istocie ponad czterokrotnemu zwiększeniu, zaś ryzyko okaleczającego zerwania – dwukrotnemu (9). Czynniki predysponujące to: wiek > 60 lat, płeć żeńska, szczupła budowa ciała (ang. nonobese), niewydolność nerek, przyjmowanie glikokortykosteroidów i stan po transplantacji narządów (8, 9).
Powikłania „żołądkowo-jelitowe” są najczęstszymi działaniami niepożądanymi FQNL (do 17% leczonych). Leki te mogą powodować: utratę apetytu, nudności, wymioty i dolegliwości dyspeptyczne. Znaczne obawy budzi możliwość zakażenia toksyczną Clostridium difficile, objawiającego się początkowo nasiloną, wodnistą biegunką bez domieszki krwi i mogącego doprowadzić nawet do ostrego rozdęcia okrężnicy (łac. megacolon toxicum). Infekcja ta staje się coraz częstszym powikłaniem (szczególnie u pacjentów hospitalizowanych), sprawiającym ogromne trudności lecznicze, epidemiologiczne i ekonomiczne. Ryzyko klostrydiozy ulega zwiększeniu o 500% podczas leczenia FQNL (zarówno doustnie, jak i parenteralnie), jest porównywalne lub nieznacznie niższe od ryzyka stosowania penicylin, cefalosporyn i karbapenemów i znacznie niższe do sugestywnych 1600% w przypadku klindamycyny (11, 12). W 2007 roku w Wielkiej Brytanii zalecono ścisłe ograniczenie stosowania FQNL. Po 10 latach stwierdzono, że używanie tych antybiotyków spadło o 50%, a występowanie biegunki Clostridium difficile obniżyło się o 80% (13).
Fluorochinolony są najbardziej „neurotoksyczne” ze wszystkich grup antybiotyków. Powikłania dotyczące ośrodkowego układu nerwowego są częste (około 10%), niemniej jednak niedostatecznie postrzegane (2, 3). Obejmują one bowiem zarówno łagodne bóle i zawroty głowy, zaburzenia snu i subtelne zmiany nastroju, jak i znaczną sedację, splątanie, delirium, ostrą psychozę (np. manię), halucynacje i całe spektrum napadów drgawkowych – łącznie z dużymi napadami padaczkowymi. Podstawowym mechanizmem neurotoksyczności FQNL jest kompetycyjne „wypieranie” kwasu gamma-aminomasłowego (ang. gamma-butyric acid – GABA) z jego receptorów neuronalnych, a za czynniki ryzyka uznaje się: starszy wiek, zaawansowaną miażdżycę, nadczynność tarczycy i jednoczesne stosowanie teofiliny lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych (2, 3, 14).
Wysypki skórne, świąd i reakcje alergiczne występują rzadko – u około 2% leczonych FQNL. Sporadycznymi działaniami ubocznymi są: gorączka polekowa, fotodermatozy, leukocytoklastyczne zapalenie małych naczyń skóry, pokrzywka, anafilaktyczny obrzęk naczynioruchowy i ostre śródmiąższowe zapalenie nerek (2, 3). Równie rzadko występują też leukopenia i małopłytkowość.
Hepatotoksyczność FQNL może przejawiać się bezobjawowym i zwykle klinicznie niedostrzeganym wzrostem aktywności transaminaz (1-3% leczonych) i nieznaczną żółtaczką, aczkolwiek również pod postacią ostrej niewydolności wątroby (3, 15). Dane populacyjne (1,5 miliona osób w Kanadzie) wskazują jednak, że stosowanie doustnej moksy- lub lewofloksacyny związane jest z dwukrotnym wzrostem ryzyka hospitalizacji z powodu ostrego uszkodzenia wątroby w ciągu 30 dni od podania leku (16). Co ciekawe, zależności tej nie obserwowano w przypadku „biochemicznie starszej” FQNL II generacji – cyprofloksacyny.
Dysglikemia (zarówno hiper-, jak i hipoglikemia) jako efekt niepożądany FQNL została zidentyfikowana ponad 10 lat temu i była przyczyną wycofania gatyfloksacyny po spowodowaniu ponad 20 zgonów (3, 17). W praktyce efekt ten jest jednak zwykle niepostrzegany, szczególnie że już sama infekcja i uogólniony stan zapalny zaburzają homeostazę glukozy lub wyrównanie cukrzycy i mogą wydawać się jedyną przyczyną dysglikemii. Powikłanie to występuje ponad czterokrotnie częściej w porównaniu do „neutralnej” azytromycyny, szczególnie u osób z cukrzycą. Większość badań populacyjnych wskazuje na lewo- i moksyfloksacynę jako leki szczególnie predysponujące do dysglikemii, a niektóre – na relatywne bezpieczeństwo stosowania cyprofloksacyny (18, 19). Możliwość dysglikemii zasługuje na znaczną uwagę, szczególnie w przypadku osób z cukrzycą leczonych FQNL ambulatoryjnie i niedokonujących samokontroli glikemii.
Zaburzenia rytmu serca i nagły zgon sercowy są konsekwencją wydłużenia odstępu QT przez FQNL (20-23). Predysponuje to do groźnej dla życia arytmii, określanej jako częstoskurcz komorowy typu torsade de pointes lub jako „balet serca”. Krzywa elektrokardiograficzna przypomina bowiem spiralę tańczącą wokół linii izoelektrycznej. W badaniu kanadyjskim (600 000 osób) częstość występowania arytmii komorowej w trakcie leczenia gatyfloksacyną wzrastała blisko 7,5-krotnie, moksyfloksacyną – ponad trzykrotnie, zaś cyprofloksacyną – ponad dwukrotnie (20). Co ciekawe, w innym badaniu populacyjnym nie stwierdzono istotnego wzrostu ryzyka zgonu sercowo-naczyniowego podczas leczenia cyprofloksacyną (21). W reprezentatywnym badaniu tajwańskim (10 mln osób przez 10 lat) zwiększoną częstość arytmii komorowej i zgonu w ciągu pierwszych 7 dni leczenia FQNL stwierdzono jedynie w przypadku moksyfloksacyny oraz, w mniejszym stopniu – lewofloksacyny (22). Relatywnie niewielkie działanie arytmogenne cyprofloksacyny potwierdzono następnie w populacyjnym (1 mln osób) badaniu skandynawskim (23). Czynnikami ryzyka arytmii podczas przyjmowania FQNL są: starszy wiek, płeć żeńska, hipokaliemia i hipomagnezemia, niewydolność wątroby, wyniszczenie, infekcja HIV i niedoczynność tarczycy. Z praktycznego punktu widzenia przypomnieć warto niektóre z długiej listy leków wydłużających odstęp QT. Należą do nich m.in. często stosowane: amiodaron, propafenon i sotalol, hydroksyzyna, ketokonazol, flukonazol, loperamid, metoklopramid, cisapryd, buprenorfina, leki przeciwdepresyjne z grupy SSRI, leki rozszerzające oskrzela z grupy beta2-agonistów oraz antybiotyki makrolidowe (szczególnie azytromycyna). Podawanie FQNL osobom przyjmującym te popularne leki obarczone jest szczególnym i poważnym ryzykiem i powinno być – z oczywistych względów – unikane. Ponadto związek między nagłą śmiercią sercową, np. pacjenta w starszym wieku, po zawale serca i z chorobą obturacyjną płuc, a podaniem antybiotyku FQNL z powodu zapalenia płuc może umknąć uwadze lekarza ex post.
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 10-08-2019, 14:59
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 217
Domyślnie pytania

Czytając te doniesienia nasuwają sie pytania:
- jak zdiagnozować fakt zatrucia fluorochinolonami?
- Jak leczyć?
Na te pytanie o diagnozę nie znalazłem odpowiedzi. Żona na przestrzeni minionych 2 lat, przyjęta była przez kilku neurologów, ortopedów, gastrologów. Były to wizyty prywatne, niestety dla nich wszystkich informacje żony o przypuszczalnym powodzie choroby były "zaskoczeniem". Po ostatniej wizycie u neurologa zapytałem żonę czy lekarz zapisał w karcie, że "pacjentka zgłasza problemy po leczeniu Cipro ...", okazało się że nie i poprzednio odwiedzani lekarze takiej uwagi nie umieścili, cóż trochę się „wkurzyłem”, przecież każda taka wizyta to około 150 zł . Żona przeszła kilkanaście zabiegów fizjo/fizyko terapeutów. Niestety żaden nie przyniósł ulgi. Pozytywem obecności pod gabinetami było uzmysłowienie (przypomnienie) kilku tam oczekującym osobom, że ich dolegliwości są wynikiem stosowania "Cipro ..".
Jeśli chodzi o leczenie, znalazłem w książce Thomas E. Levy, MD, JD „Wyleczyć Nieuleczalne” na stronie318 leczenie zatruć Fluorem i fluorkami.
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 12-08-2019, 19:58
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 217
Domyślnie Historia Michaela K

http://www.fluoroquinolonestories.co...pGdEC9WcYkMR3E
HISTORIA MICHAELA K.
Streszczenie:
Levaquin uszkodził moje mitochondria i autonomiczny układ nerwowy, powodując znaczny problem w większości moich narządów i układów oraz niewyobrażalny ból, który trwa do dziś.*Moja lista współbieżnych objawów obejmuje większość moich głównych systemów i jest o wiele za długa, aby ją tutaj wymienić.*Po początkowej reakcji moje problemy szybko przerodziły się w moje prześladowanie przez pierwsze 18 miesięcy.*6 miesięcy, w których moje ciało było zwykle zbyt słabe, aby wydobyć głos lub poruszyć kończyny, a nawet pójść do łazienki.*7 lat później jestem w warstwach bólu - bólu, który wykracza daleko poza wszystko, co „normalny” człowiek kiedykolwiek musiał znieść.*Nadal jestem jak uszkodzona bateria, która rozładowuje się zbyt szybko i w ogóle nie ładuje się prawidłowo.*Gdy moje „baterie” wyczerpują się, moja długa lista symptomów (w wielu systemach) dramatycznie się nasila.*Mój mózg zwalnia (dalej) i jestem bardziej zdezorientowany.*Moje ciało staje się cięższe i słabsze.*Wizja staje się jeszcze bardziej podwójna i niewyraźna.*Ból dramatycznie wzrasta.*Mój poważny deficyt energii komórkowej ma dramatyczny i przerażający efekt, powodując postępującą dysfunkcję w moich najbardziej zależnych od energii narządach, procesach i układach.*W szczególności (ale nie tylko) mój mózg, oczy, serce i wszystkie grupy mięśni.
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 12-08-2019, 20:04
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 217
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior66
Czytając te doniesienia nasuwają sie pytania:
- jak zdiagnozować fakt zatrucia fluorochinolonami?
- Jak leczyć?
Na te pytanie o diagnozę nie znalazłem odpowiedzi. Żona na przestrzeni minionych 2 lat, przyjęta była przez kilku neurologów, ortopedów, gastrologów. Były to wizyty prywatne, niestety dla nich wszystkich informacje żony o przypuszczalnym powodzie choroby były "zaskoczeniem". Po ostatniej wizycie u neurologa zapytałem żonę czy lekarz zapisał w karcie, że "pacjentka zgłasza problemy po leczeniu Cipro ...", okazało się że nie i poprzednio odwiedzani lekarze takiej uwagi nie umieścili, cóż trochę się „wkurzyłem”, przecież każda taka wizyta to około 150 zł . Żona przeszła kilkanaście zabiegów fizjo/fizyko terapeutów. Niestety żaden nie przyniósł ulgi. Pozytywem obecności pod gabinetami było uzmysłowienie (przypomnienie) kilku tam oczekującym osobom, że ich dolegliwości są wynikiem stosowania "Cipro ..".
Jeśli chodzi o leczenie, znalazłem w książce Thomas E. Levy, MD, JD „Wyleczyć Nieuleczalne” na stronie318 leczenie zatruć Fluorem i fluorkami.
Opisywane jest przeciwdziałanie polegające na wykorzystanie antyutleniaczy jako elementów "redukujących" wolne rodniki jakimi stają się fluorki czy fluor. Działanie takie jest skuteczne "w trakcie" momentu zatruwania, natomiast wygląda na to , że jesli zajdą zmiany ... jest problem ..
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 20-08-2019, 13:13
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 217
Domyślnie

temat - na tym forum "Depresja czy smutek?" informuję, że większość osób poszkodowanych fluorochinolonami ma problemy depresyjne !!!!!!!
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 21-08-2019, 18:30
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 217
Domyślnie Historia Stu

https://fqwallofpain.com/2018/07/03/...cpIe0FJt_jAC1g
Historia Stu - Trwała neuropatia obwodowa od Cipro
3 LIPCA 2018 R/*LISA
Sześć lat temu dostałem terapię 3 1/2 tygodnia (wydaje się tak paradoksalne, że nawet używam tego słowa) Cipro dwa razy dziennie.*Przez całą moją karierę zawodową zajmowałem się sprzedażą medyczną i powinienem był uważniej zauważyć, że bolą mnie nogi i że powinienem natychmiast się zatrzymać.*Wziąłem lek generyczny, więc nie ma prawnego odwołania do wyrządzonej szkody.
W rzeczywistości nigdy nie wyzdrowiałem, pod wieloma względami objawy nasiliły się.*Po Cipro pozostałem z obwodową neuropatią w obu stopach, podudziach, łydkach, 24/7 365.
To codzienne tortury i trudne do życia (ale lepsze niż alternatywa).*Radzę sobie również z rozproszonym bólem na całym ciele i żaden lekarz nie może mi powiedzieć przyczyny.*Mam idopatyczną neuropatię obwodową (co oznacza, że ​​nie ma znanej przyczyny).
Każdemu lekarzowi, którego widziałem, mówię im, że wiem, że winowajcą był Cipro i patrzą na mnie jak na dwie głowy.
Zostałem zbadany, przetestowany, pozostawiając mnie ponownie bez odpowiedzi.*Próbowałem Lyrica, Amytriptoline, Nortriptoline, Gapapentin, sprawiły, że poczułem się naprawdę rozłożony, bez ulgi.
Przeszedłem terapię elektryczną, terapię lampą Reif, kąpiele stóp himalajskich (aby wypłukać toksyny), również bez ulgi.
Odwiedzam rehabilitacyjną / rehabilitacyjną MD, która kazała mi przestrzegać różnych diet (dieta eliminacyjna, dieta detoksykacyjna, dieta mitochondrialna) i wiele suplementów ukierunkowanych na redukcję toksyn w moim ciele, zmniejszenie stanu zapalnego, poprawę codziennych tortur.*Na razie nic nie pomogło.
Zacząłem kilka tygodni temu LDN (naltrekson w niskiej dawce), który ma pomóc w bólu i dyskomforcie.*Zobaczymy, jury wciąż nie istnieje.
Od ponad sześciu miesięcy spożywam ekstrakt z konopi CBD, mając nadzieję, że przyniesie ulgę, ale jury wciąż nie bierze udziału w tym.
Przez ponad 30 lat byłem bardzo poważnym sportowcem rekreacyjnym.*Byłem dwa razy na obwodzie ziemi (52 000 mil) w wyniku biegania w maratonie w Nowym Jorku, po przejechaniu 12 olimpijskich dystansowych triathlonów, tysięcy na tysiącach kilometrów kolarstwa szosowego, jazdy na rolkach po ulicy na odległość, pływania, biegania wyścigi, a także bycie szczurem w siłowni.
Cała rekreacja, którą tak kochałem, została mi odebrana.*Byłem tak nieaktywny, że doznałem znacznego stopnia zaniku mięśni.*Próbuję odzyskać trochę siły, wykonując Aqua Therapy (ale wszystko, co robię, jest w tej chwili dobre i wtedy bolą mnie jeszcze bardziej).*Wiem, że powinieneś boleć po ćwiczeniach, ale następstwa to coś więcej niż bolesność.*Nie dotarłem jeszcze do miejsca, w którym mógłbym nie doświadczyć tak bardzo następstw.
Radykalny wyjątek jest tym, co powiedziano mi, że muszę to zaakceptować.*Muszę być wdzięczny, bo dla wielu ludzi jest znacznie gorzej.*Depresja i lęk są zawsze blisko i bez leków, które by mi w tym pomogły, byłbym znacznie gorzej.
Siedzenie na krześle z nogami na podłodze jest często nie do zniesienia.*Staram się chodzić, mimo że wiem, że w rezultacie będę bardziej ranić, ale jedna stopa przed drugą to moja jedyna prawdziwa opcja.
Staram się pozostać pełen nadziei, że pewnego dnia wszystko się poprawi.*Czasami bardzo trudno jest przezwyciężyć poczucie beznadziejności, ale walczę z tym potworem pod moim łóżkiem, najlepiej jak potrafię.
Dziwi mnie, że moja lokalna apteka sprzedaje ponad 1200 Cipro tygodniowo, a oprócz mnie nikt nie ucierpiał tak, jak ja.
Wszystkim z was, którzy znajdują się w podobnych sytuacjach, moje serce wychodzi do was.*Modlę się, aby pewnego dnia odnaleźliśmy spokój umysłu, ciała i duszy.*Dla tych, którzy zostali skrzywdzeni, ale uleczeni z powodu wyrządzonych szkód, nie mogłem być bardziej zachwycony.
Nie chcę, aby ktoś, kto czyta moją historię, czuł się beznadziejnie.*Moja córka urodziła sześć tygodni temu nasze pierwsze wnuczki Brooklyn (dziewczynka).*W październiku spodziewamy się kolejnego wnuczka (chłopca).*Po 34 latach pracy i po roku 2016 wolę zapomnieć (ale nie mogę), że znalazłem nową pracę, którą naprawdę kocham.*Wyciąg z konopi CBD pozytywnie wpłynął na moje emocje, więc nie uważam się za zbyt negatywnego.*Dla tych, którzy wierzą, jest nadzieja.*Dopóki mamy nadzieję, wielkie rzeczy są możliwe.
Będę się modlić za wszystkich, którzy cierpią każdego dnia, w wyniku Big Pharma, dbając tylko o to, ile więcej miliardów mogą zarobić, niszcząc przy tym ludzkie życie,
Stu w New Jersey
** Powyższa historia jest zgodna z prawdą, dokładna i oparta na najlepszych umiejętnościach pisarza.*To nie jest przeznaczone jako porady lekarskiej.*Żadna osoba, która prześle swoją historię, ani osoby związane z**www.fqwallofpain.com, diagnozuje lub leczy każdą chorobę.*Powyższa historia nie powinna zastępować profesjonalnie udzielonej porady medycznej.*Skonsultuj się z lekarzem przed wypróbowaniem czegokolwiek, co zostało wspomniane w tej historii lub w innej historii na tej stronie.*Należy również pamiętać, że ludzie mają różne reakcje na zabiegi wymienione w każdej historii.*Co pomaga jednej osobie, może nie pomóc, a nawet skrzywdzić inną osobę.*Ważne jest, aby zrozumieć, że suplementy, IV, olejki eteryczne i wszystkie inne zabiegi wpływają na ludzi w różny sposób w zależności od milionów zmiennych, które czynią każdego z nas wyjątkowym.*Należy zachować odpowiednią ostrożność i rozwagę oraz uzyskać profesjonalną poradę medyczną.
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 03-09-2019, 23:43
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 217
Domyślnie

https://sekrety-zdrowia.org/fluor-sz...z-5E1nijxwQPYE
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
To może być piramida finansowa! - ostrzega UOKiK - komentarze norika Ogólny 3 27-08-2019 22:30
Ciekawe zdjecia dnia – co sie dzieje na swiecie – w fotografii Mar-Basia Różności 65 04-02-2015 19:40
Sezon rowerowy rozpoczęty, policja radzi i ostrzega - komentarze BUNIA Ogólny 4 29-05-2013 16:01
Makijaż anti–aging – jakich składników potrzebuje cera dojrzała - komentarze 79.186.55.xxx Ogólny 3 25-03-2011 10:33
IMGW ostrzega: ekstremalne upały. Seniorzy szczególnie zagrożeni - komentarze Mirosław Ogólny 2 13-07-2010 23:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.