menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 30-03-2021, 15:42
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 77
Domyślnie Zdrowy styl życia jako podstawa naszego zdrowia.

Witam
Styl życia jaki prowadzimy jest najistotniejszym czynnikiem wpływającym na stan naszego zdrowia. Powinniśmy więc szerzej wiedzieć na temat tego pojęcia. W roku 1974 ukazał się dokument opracowany przez M. Lalonde a - ministra zdrowia Kanady, wprowadzający koncepcję pól zdrowia, jak niżej /źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki//promocja_zdrowa/:
- styl życia 55%,
- środowisko życia 20%,
- czynniki biologiczno - dziedziczne 15%,
- organizacja opieki zdrowotnej 10%.
Jak z tego widać największe znaczenie w utrzymaniu naszego zdrowia przypisano stylowi życia ludzi, aż 55% całości. Najczęściej w internecie można spotkać określenie - pojęcia zdrowy styl życia, jako nawyki żywieniowe, stosowane używki, aktywność fizyczna i profilaktyka lekarska.

Najbardziej trafnie i kompleksowo to pojęcie przedstawia - "Dekalog zdrowego stylu życia - Cendrowskiego", jak niżej /źródło: www.ściąga.pl/tekst-promocja zdrowia/:
1/ Wiedza o samym sobie - polega na zrozumieniu wszystkich podstawowych zasad funkcjonowania organizmu po to abyśmy potrafili ocenić stan swojego zdrowia, umieli prawidłowo interpretować różne dolegliwości.
2/ Utrzymanie sił obronnych w stałej gotowości - to niedopuszczenie do zachowań obniżających bariery immunologiczne, właściwe postępowanie podczas chorób i dolegliwości oraz umiejętne wykorzystanie sił psychicznych.
3/ Nie nadużywanie leków - nadużywanie leków jest jednym z najgroźniejszych współczesnych zjawisk społeczno - zdrowotnych.
4/ Utrzymanie wszechstronnej aktywności fizycznej. Jest ona niezbędnym czynnikiem warunkującym zdrowie człowieka i prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.
5/ Prawidłowe odżywianie się.
6/ Hartowanie się - chodzi tu nie tylko o wzmocnienie bariery immunologicznej /chroniącej przed chorobami/, ale o takie świadome, planowe poddawanie swego ciała /i psychiki/ różnego rodzaju bodźcom.
7/ Rozwijanie umiejętności walki ze stresem.
8/ Wyeliminowanie nałogów cielesnych i psychicznych.
9/ Życzliwość dla innych.
10/ Zachowanie postawy compingowej /dawanie sobie rady w życiu/.

Stosowanie dekalogu zdrowego stylu życia Cendrowskiego jest równoznaczne z wprowadzeniem w życie profilaktyki zdrowotnej naturalnej. Ja stosuję w praktyce ten dekalog i jestem sprawny fizycznie i umysłowo mimo ukończenia 90 lat życia. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 01-03-2023, 19:55
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 77
Domyślnie Nurt hipokratejski profilaktyczny medycyną przyszłości

Medycyna naturalna a długość życia w zdrowiu.

Witam. Dużo jest różnych informacji w Internecie na temat długowieczności. Ja wprawdzie nie mam 100 lat, ale sądzę, że przydadzą się moje doświadczenia dla osób, które marzą o takim wieku. Mam 93 lata, jestem dość sprawny fizycznie i umysłowo jak na mój wiek. Gdy coś załatwiam, gdzie jest potrzebny dowód osobisty wzbudzam duże zainteresowanie osób przeprowadzających rozmowę ze mną.
Chcę się podzielić swoim doświadczeniem jak do tego doszło. Nie korzystam z usług lekarskich, oprócz okulistycznych i dentystycznych. Mieszkam sam, na razie nie potrzebuję pomocy rodziny. Żadne trwałe bóle mnie nie prześladują.
Jest ogólne przekonanie w społeczeństwie, że o długości życia w zdrowiu decydują geny. O moim przypadku tak nie mogę powiedzieć. W młodości, gdy miałem około 5 lat zachorowałem na ciężkie przewlekłe zapalenie oskrzeli. Bez pomocy lekarza nie było szans na przeżycie. W wyniku tej choroby zostały uszkodzone na trwale oskrzela i mój organizm jest niedotleniony, astmy nie mam. Jak ważny jest tlen dla zdrowia człowieka świadczą następujące fakty. Bez tlenu po czterech minutach obumiera mózg człowieka. Bez wody człowiek może żyć około 7 dni, bez pokarmu 21 dni. Ten fakt zadecydował o moim zdrowiu na całe życie. Dotyczy to szczególnie szeroko nawiedzających mój organizm reumatycznych chorób narządów ruchu.

Jestem od 1977 roku doktorem nauk technicznych. Gdy poszedłem na emeryturę chciałem wyjaśnić sobie, dlaczego tak często i licznie prześladują mnie choroby reumatyczne narządów ruchu. Zacząłem studiować dostępną mi literaturę medyczną. W roku 2006 opublikowałem książkę pt. "Leczenie reumatyzmu osteoporozy własnym organizmem", podtytuł - Na podstawie własnych doświadczeń. Książka posiada cechy pracy naukowej.
Jak mocno zostały uszkodzone moje oskrzela świadczy zdarzenie, które zaistniało w 1955 roku w Zakopanem. Byłem na nartach, w dzień czułem się normalnie, a w nocy /w pomieszczeniu/ istniały problemy ze snem. Zakopane leży na wysokości 720 m nad poziomem morza. Wiadomo-im wyżej rozpatrujemy przestrzeń nad poziomem morza, tym jest tam mniej tlenu w powietrzu. Przypadek /nakaz pracy/ sprawił, że mieszkam nad morzem. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 02-03-2023, 20:02
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 77
Domyślnie Nurt hipokratejski profilaktyczny medycyną przyszłości

Stosowanie medycyny praw przyrody /medycyny naturalnej/ podstawą mego zdrowia.

Witam. Ustalając podstawę mego działania dla osiągnięcia zdrowia kierowałem się naczelną Zasadą Hipokratesa. Głosi ona - "Nieszkodzenie choremu - primum non nocere i pomaganie uzdrawiającym siłom natury /przyrody/", /źródło - - Encyklopedia, hasło - Hipokrates/. Pierwsza część zdania -
"primum non nocere" jest stosowana przez lekarzy medycyny akademickiej, kończących studia - pod nazwą "Przysięga Hipokratesa". Druga część zdania Zasady Hipokratesa - "Pomaganie uzdrawiającym siłom natury /przyrody"/ jest głównym kierunkiem działania w walce o moje zdrowie. Znajduje to wyraz w przyjętej nazwie pt. "Medycyna praw przyrody- medycyna naturalna.".

Medycyna naturalna - medycyna praw przyrody umożliwia bez stosowania lekarstw, a tylko przez podporządkowywanie się w codziennym życiu prawom przyrody, ustalać:
1/ przyczynę chorób niezakaźnych,
2/ leczenie /usypianie/ przyczyny chorób niezakaźnych,
3/ organizowanie profilaktyki zdrowotnej naturalnej dla chorób niezakaźnych.
Człowiek jest integralną cząstką natury /przyrody/, która w ciągu milionów lat, w drodze ewolucji ukształtowała budowę i działanie organizmu człowieka. Należy poznać te prawa i stosować w codziennym życiu. Określenie natura rozumiane jest jako obiektywna rzeczywistość, wszechświat, przyroda.
Jak podaje prof. A. Moritz - winniśmy uświadomić sobie, że wszyscy jesteśmy dziećmi natury /przyrody/ i bez przyrody nie jesteśmy w stanie żyć, ani tym bardziej zachować pełni zdrowia. Prawa przyrody są niezmienne, wspólne wszystkim ludziom, nadrzędne, obowiązujące każdego. Ci co potępiają medycynę naturalną również ją stosują. Pytanie - dlaczego w naszym klimacie inaczej ubieracie się zimą, a inaczej latem?
Do najważniejszych praw przyrody, które stosuję należą:
1. Odżywianie.
2. Ruch - praca mięśni.
3. Temperatura ciała człowieka.
4. Ciążenie grawitacyjne.
5. Ruch kapilarny płynów ustrojowych w kanalikach kostnych.
6.Ból.

Odżywianie jest podstawowym prawem przyrody, decydującym o istnieniu żywych organizmów: człowieka, świata zwierząt, świata roślin na kuli ziemskiej. Całość mego działania przy naturalnym leczeniu chorób niezakaźnych sprowadza się do walki o prawidłowe odżywianie /prawidłowe krążenie krwi/ komórek i tkanek w chorych miejscach organizmu człowieka. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 22-03-2023, 20:45
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 77
Domyślnie Zestawienie moich chorób niezakaźnych i ich przyczyny.

Witam. Przyczynę dla chorób niezakaźnych mojego organizmu ustaliłem w książce pt. - "Leczenie reumatyzmu osteoporozy własnym organizmem", podtytuł - Na podstawie własnych doświadczeń, wydanej w 2006r. Przedstawiam w niej prowadzone badania teoretyczne i eksperymentalne na własnym organizmie. Dodatkowo do tych materiałów włączam dyskusję, jaką prowadziłem w Internecie w ciągu 12 lat na temat mego zdrowia.
Ustalona przyczyna dla chorób niezakaźnych posiada następujące brzmienie:
Przyczyną chorób niezakaźnych , objawiającą się nieprawidłowym krążeniem krwi /nieprawidłowym odżywianiem/ w komórkach i tkankach chorych miejsc organizmu - jest niepodporządkowywanie się w codziennym życiu prawom przyrody, takim jak: 1/ odżywianie, 2/ ruch - praca mięśni, 3\ temperatura ciała człowieka, 4/ ciążenie grawitacyjne, 5/ ruch kapilarny płynów ustrojowych w kanalikach kostnych, 6/ ból - najlepszy przyjaciel człowieka.
Poniżej przedstawiam temat, jak w tytule z podziałem na trzy części; 1/ Rodzaj choroby, 2/ Ilość chorób dla danego prawa przyrody, 3/ prawo przyrody dla określonej choroby.

1. Choroba oziębionych stawów - 13 chorób - prawo przyrody - temperatura.
2. Choroba ręka w górę - 1 choroba - prawo p. - ciążenie grawitacyjne.
3. Choroba oziębionych zatok czołowych - 1 choroba - prawo p. - temperatura.
4. Choroba żołądka zimnych pokarmów na czczo - 1 choroba - prawo p. - temperatura.
5. Choroba osteoporoza, rzeszotowienie kości - 1 ch. - prawo p. - ruch kapilarny w kanalikach kości.
6. Choroba jelita grubego z zaparcia - 1 ch. - prawo przyrody p. - pożywienie.
7. Choroba nadciśnienia z nadmiernego solenia pokarmów - 1 ch. - prawo przyrody - pożywienie.
8. Choroba cukrzycy typu 2 z nadmiernego spożycia słodyczy. - 1 ch - prawo p. - pożywienie.
9. Choroba oziębionej krtani 1 ch. - prawo p. - temperatura.

Prawo przyrody - ruch - praca mięśni, jako przyczyna występuje we wszystkich chorobach. Wynika to z budowy i działania organizmu człowieka. Rozróżnia się dwa rodzaje krwi tzw. krew tętniczą, krążącą w wyniku pracy serca i krew żylną, poruszaną głównie przez pracę mięśni. Krew tętnicza transportuje składniki odżywcze w jedną stronę, do komórek i tkanek organizmu, natomiast z powrotem krew żylna zabiera produkty rozkładu.
Należy podkreślić, że o zdrowiu organizmu człowieka decydują nie tylko wymienione tutaj przyczyny jako wiodące, lecz wiele innych praw przyrody. Organizm człowieka jest bardzo skomplikowanym organem i maksymalnie wykorzystuje wszystkie czynniki, jakie występują w działaniu żywego organizmu. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 01-04-2023, 14:39
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 77
Domyślnie Medycyna praw przyrody.

Medycyna praw przyrody w leczeniu moich chorób niezakaźnych. cz. I

1. Wstęp.
Witam. Medycyna praw przyrody - to znajomość praw przyrody i umiejętność ich wykorzystania do ustalenia:
1/ przyczyny chorób niezakaźnych,
2/ leczenia /uśpienia/ przyczyny chorób niezakaźnych,
3/ organizowania profilaktyki zdrowotnej naturalnej chorób niezakaźnych.

Przy pracy nad postawionym w tytule tematem zaistniała konieczność uściślenia określeń, jakie występują w leczeniu chorób. W medycynie akademickiej istnieje podział chorób na dwie główne grupy: choroby zakaźne i choroby niezakaźne. Przy leczeniu chorób zakaźnych znane są przyczyny ich występowania i w związku z tym mogą być stosowane skuteczne sposoby leczenia. Tymi przyczynami są: bakterie, wirusy i grzyby pasożytnicze. Natomiast choroby niezakaźne stanowią grupę, których przyczyna występowania jest nieznana dla lekarzy. Dlatego stanowią wielki problem w służbie zdrowia państw na całym świecie.

Medycyna akademicka leczy objawy chorób niezakaźnych. W/g Słownika Wyrazów Obcych "Leczenie objawowe - paliatywne to leczenie przynoszące chwilową ulgę w chorobie, ale nie usuwającą jej bezpowrotnie. Leczenie objawowe chorób niezakaźnych to leczenie skutków, a nie przyczyny choroby. Jak podaje lekarz K. Romanowski /Internet/ leczenie objawowe stanowi nurt komercyjny, szczególnie rozwinięty we współczesnej cywilizacji zachodniej. Dąży do maksymalnego uzależnienia człowieka od usług lekarskich i od leków. Leczenie przyczynowe etiotropowe - najbardziej racjonalne, skierowane jest przeciwko przyczynie wywołującej chorobę /Encyklopedia/.

Medycyna akademicka posiada wielkie osiągnięcie w leczeniu chorób zakaźnych. Świadczy o tym informacja, jaka ukazała się w Internecie- Klub Senior z dnia 15.12.2012r. pt. Żyjemy dłużej, ale za jaką cenę. Czytamy w niej - "Dokonaliśmy ogromnego postępu w walce ze śmiertelnymi chorobami zakaźnymi, w czego rezultacie zwiększyła się przeciętna długość życia. Jednak lata późnej starości obfitują w cierpienia związane z wieloma problemami zdrowotnymi, którym wciąż nie potrafimy zaradzić.
To wręcz ironia losu, oceniają uczeni. Choć w relatywnie niedawnym okresie potrafiliśmy przydać sobie, a nawet kilkanaście lat życia, często jest to okres bólu, niepełnosprawności oraz cierpienia psychicznego. Takie wnioski płyną z pięcioletniego badania stanowiącego kompleksową ocenę ogólnego stanu zdrowia ludzi i biorącego pod uwagę historię medycyny".
W opracowaniu światowych trendów zdrowotnych wzięło udział ponad 480 naukowców z 302 instytucji i 50 krajów. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Billa i Melindę Gatesów i opublikowane jako siedem referatów w czasopiśmie medycznym The Lancet.

Jak podaje Jean Carper za prof. Gordonem, w książce pt. "Cudowne kuracje",medycyna akademicka posiada niekwestionowane osiągnięcia , wyrażone w czterech obszarach: 1/ leczeniu chorób niezakaźnych, 2/chirurgii, 3/ sytuacjach powypadkowych, 4/ leczeniu chorób genetycznych. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 21-04-2023, 20:11
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 77
Domyślnie Medycyna praw przyrody

Medycyna praw przyrody w leczeniu moich chorób niezakaźnych. cz.II

2. Przyczyna chorób niezakaźnych jako naukowe prawo - prawo przyrody.
Witam. Prawo przyrody - prawo rządzące wszechświatem, naturą. To odkryte przez człowieka i sformułowane w zrozumiałym języku reguły gry, które człowiek rozpoznał, a które istniały zanim zjawił się człowiek i które istnieć będą po jego zniknięciu.
Leczenie przyczynowe - to dążenie do usunięcia zasadniczej przyczyny choroby w sposób naturalny, bez stosowania żadnych lekarstw. Z chorobami niezakaźnymi możemy walczyć tylko wtedy, gdy znamy jej przyczynę. Jak podaje dr med. John Tilden dopóki przyczyna kryzysu chorobowego nie zostanie rozpoznana i usunięta nie może być mowy o żadnym wyzdrowieniu.
Choroby niezakaźne trwają do końca życia. Nie da się ich całkowicie zwalczyć bezpowrotnie, tylko uśpić usuwając w sposób naturalny przyczynę ich występowania. Tutaj można posłużyć się przykładem szeroko znanej w społeczeństwie choroby alkoholowej. Znamy przyczynę choroby alkoholowej /nałogu alkoholowego/ - to nadmierne spożywanie alkoholu. Można wyleczyć człowieka z choroby alkoholowej - można, ale należy usunąć jej przyczynę, czyli przestać pić alkohol do końca życia. Wtedy choroba alkoholowa jest uśpiona i przestaje być problemem dla danej osoby. Jeżeli człowiek naruszy stan uśpienia, to choroba powraca i zaczyna niszczyć życie. Przy chorobach niezakaźnych mojego organizmu nie ma takich problemów z występowaniem skutków i trudności w walce z nimi jak w chorobie alkoholowej, ale sam proces powstawania i usuwania ich jest podobny.

Teraz podam przyczynę chorób niezakaźnych. Zajmowałem się tym problemem , między innymi w moich poprzednich, ostatnich postach pt. Jak ustaliłem przyczynę dla chorób niezakaźnych mojego organizmu: cz.I, cz.II, cz.III, cz.IV

Przyczyna ta posiada następującą całościową definicję:
"Przyczyną chorób niezakaźnych, objawiającą się nieprawidłowym krążeniem krwi /nieprawidłowym odżywianiem/ w komórkach i tkankach chorych miejsc organizmu - jest niepodporządkowywanie się w codziennym życiu prawom przyrody, takim jak: 1/ ruch - praca mięśni, 2/ temperatura ciała człowieka, 3/ciążenie grawitacyjne, 4/ ruch kapilarny płynów ustrojowych w układzie kostnym, 5/ ból".
Zanim ustaliłem definicję całościową przyczyny chorób niezakaźnych, najpierw opracowałem hipotezę o brzmieniu - "Nieprawidłowe krążenie krwi /nieprawidłowe odżywianie/ komórek i tkanek w chorych miejscach organizmu jest główną przyczyną występujących tam chorób niezakaźnych". Jak podaje Pytkowski w książce pt. "Organizacja badań i ocena prac naukowych", hipoteza wymaga sprawdzenia potwierdzającego , aby mogła stać się wiarygodną teorią naukową, lub być nawet uznaną za prawo naukowe". Takie sprawdzanie podanej hipotezy testowałem przez kilkadziesiąt lat na swoim organizmie. O skuteczności jej działania świadczy obecny stan mego zdrowia fizycznego i umysłowego w wieku 93 lat. Uważam, że istnieją wystarczające podstawy aby nazwać przyczynę chorób niezakaźnych jako prawo naukowe - prawo przyrody. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 04-06-2023, 14:32
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 77
Domyślnie Medycyna praw przyrody.

Medycyna praw przyrody w leczeniu moich chorób niezakaźnych. cz.III

3. Jak leczę /usypiam/ przyczynę chorób niezakaźnych.
Witam. W dalszej części tego postu będę przedstawiał na poszczególnych chorobach jak leczę /usypiam/ ich przyczynę. Będzie to zarazem potwierdzenie przyjętej hipotezy i dowody naukowe , aby uznać ją jako prawo naukowe - prawo przyrody. Znajdzie to potwierdzenie w wypowiedzi Hipokratesa -"Choroba - to uświadomienie dotkniętemu nią człowiekowi, jak głęboko naruszył on prawo przyrody".

W poście pt. Zestawienie moich chorób niezakaźnych i ich przyczyny wynikające z nieprzestrzegania praw przyrody, podałem łącznie 21 chorób, w tym przyczyna - prawo przyrody temperatura występuje w 16 chorobach; przyczyna - prawo przyrody pożywienie u 3 chorób; przyczyna - prawo przyrody ciążenie grawitacyjne w 1-dnej chorobie i przyczyna - prawo przyrody ruch kapilarny w kanalikach kości w 1-dnej chorobie. Jak widać z tego zestawienia najczęściej przyczyną moich chorób niezakaźnych jest prawo przyrody - temperatura.

Dla leczenia /uśpienia/ przyczyny chorób niezakaźnych niezbędne jest ustalenie granicy , której nie należy przekraczać ,aby to leczenie było skuteczne. Zadanie takie spełnia pojawiający się ból. Jest on granicą zdrowia i choroby, pozwala ustalać granice dla poszczególnych chorób. Ból jest moim najlepszym przyjacielem, jest aniołem stróżem mego zdrowia. Dzięki bólowi mogę leczyć /usypiać/ przyczynę chorób niezakaźnych. Jak z tego widać wszystko w co człowieka wyposaża przyroda /natura/ jest bardzo potrzebne, należy tylko to zrozumieć i korzystać. Sposób leczenia /usypiania/ przyczyny chorób niezakaźnych zacznę przedstawiać na przykładzie schorzeń najmniej skomplikowanych. Będę podawał informacje najprostsze oraz co czynię, aby leczyć /usypiać/ przyczynę choroby niezakaźnej.

1/ Choroba oziębionych zatok czołowych, prawo przyrody - temperatura.
Choroba /wystąpił ból/ powstała w wieku, gdy miałem poniżej 20 lat życia. Chodziłem z gołą głową na dworze nie zwracając uwagi na panującą temperaturę. Do wieku około 55-go roku życia prześladował mnie ból /choroba/. Następnie metodą prób i błędów ustaliłem temperaturę przy, której pojawia się ból. Jest to temperatura 12 stopni Celsjusza, poniżej której muszę chodzić w berecie, w żadnym wypadku z gołą głową. Od tego czasu twardo stosuję się do tej zasady, termometr mam za oknem. Od około 40 lat nie występuje choroba /ból/ zatok czołowych, jest uśpiona. Wiem. gdy zlekceważę przyjętą zasadę choroba powróci.

2/ Choroba żołądka z zimnych pokarmów na czczo, prawo przyrody - temperatura.
W wieku około30 lat miałem pracę terenową, rano pierwszy posiłek najczęściej spożywałem zimny na czczo. Powstała choroba żołądka, leczyłem się tradycyjnie u lekarza. Później zacząłem brać przez kilka miesięcy krople dziurawca. Chorobę żołądka wyleczyłem /uśpiłem/ na kilkadziesiąt lat. Ostatnio choroba wróciła i od około 8 lat ranne śniadanie muszę podgrzewać na parze do temperatury dużo wyższej niż temperatura pokojowa. To postępowanie usypia chorobę żołądka i nie pojawiają się bóle.

3/ Choroba ręka w górę, prawo przyrody - ciążenie grawitacyjne.
Prawo przyrody- ciążenie grawitacyjne sprawia, że człowiek posiada pionową postawę ciała, która powoduje, iż przy chodzeniu trzyma ręce do dołu. W czasie snu bardzo często
miałem uniesione przedramię prawej ręki do góry. To sprawiło , że brak było w niej w właściwego krążenia krwi /właściwego odżywiania/ w komórkach i tkankach. Przyczyna ta spowodowała stan chorobowy, wyrażający się bólem ręki i brakiem siły w utrzymaniu danej rzeczy.

Dla leczenia /uśpienia/ choroby zacząłem w czasie snu prawe przedramię układać poziomo. Następnie dla poprawienia krążenia krwi przystąpiłem do rozciągania sprężyny, trwało to kilka dni. Zastosowane leczenie naturalne okazało się skuteczne, gdyż od około 20 lat nie widać żadnych objawów choroby, choroba jest uśpiona. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Profilaktyka zdrowotna medycyną przyszłości.i. Leon-Gdańsk Profilaktyka i zdrowy styl życia 1 09-11-2017 12:02
Profilaktyczny „przegląd” organizmu czyli jak wyprzedzić chorobę - komentarze 31.175.109.xxx Ogólny 0 14-11-2015 12:53
Społeczeństwo przyszłości ? Kazimierz Społeczeństwo - wątki archiwalne 19 15-02-2012 12:35
Dermokosmetyki - między kosmetologią a medycyną - komentarze 87.205.153.xxx Ogólny 0 23-06-2011 13:22
Porozmawiajmy o przyszłości... Kazimierz Społeczeństwo - wątki archiwalne 10 30-03-2009 18:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.