menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 03-06-2024, 16:38
dziadek janek's Avatar
dziadek janek dziadek janek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: usa
Posty: 1 966
Domyślnie

A to jest moja praca na konkurs tematyczny pt. "Wiekowe przemijanie z wierzbą targaną podmuchem wiatru."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 03-06-2024, 17:23
dziadek janek's Avatar
dziadek janek dziadek janek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: usa
Posty: 1 966
Domyślnie

Wkrótce zakwitnie. Bądźmy czujni.




Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 04-06-2024, 00:11
dziadek janek's Avatar
dziadek janek dziadek janek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: usa
Posty: 1 966
Domyślnie

Moje ulubione.





Ostatnio edytowane przez dziadek janek : 04-06-2024 o 00:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 04-06-2024, 14:20
dziadek janek's Avatar
dziadek janek dziadek janek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: usa
Posty: 1 966
Domyślnie







Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 04-06-2024, 15:43
Stan_1939's Avatar
Stan_1939 Stan_1939 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: wieś w pobliżu Konina
Posty: 862
Domyślnie

Bardzo fajne prace. Podobają się!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 04-06-2024, 17:31
dziadek janek's Avatar
dziadek janek dziadek janek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: usa
Posty: 1 966
Domyślnie

Dzięki Staszku.
Kolejne wyzwanie na forum grafika-pomoc polega na stworzeniu jak najbardziej podobnego obrazu do tego wzorca. Pomoże ktoś?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 04-06-2024, 18:04
dziadek janek's Avatar
dziadek janek dziadek janek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: usa
Posty: 1 966
Domyślnie

Wiekowe przemijanie z wierzbą targaną podmuchem wiatru.
Bing. A willow by the sea torn by the wind. An old man with wind-ruffled hair stands on a big willow branch and plays the violin. Hyper -detailed, trending on art station, sharp focus, studio photo, intricate details, highly detailed, 8K.







Ostatnio edytowane przez dziadek janek : 04-06-2024 o 19:23.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 04-06-2024, 21:33
dziadek janek's Avatar
dziadek janek dziadek janek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: usa
Posty: 1 966
Domyślnie



Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 04-06-2024, 23:01
dziadek janek's Avatar
dziadek janek dziadek janek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: usa
Posty: 1 966
Domyślnie

Hmm...siedzę sobie i rozmyślam. Ciekawostką tego forum jest fakt, że w ciągu sześciu dni istnienia wątku miałem ponad 1300 wizyt a tylko kilka wpisów. Albo nie potrafię nawiązać kontaktu albo...no właśnie, co?


Kolekcja moich kubków do kawy.






Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 04-06-2024, 23:46
dziadek janek's Avatar
dziadek janek dziadek janek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: usa
Posty: 1 966
Domyślnie

Smacznego.






Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 06-06-2024, 13:06
dziadek janek's Avatar
dziadek janek dziadek janek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: usa
Posty: 1 966
Domyślnie

Kobieta-wierzba. Moja kolejna praca tematyczna.






Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 06-06-2024, 14:44
dziadek janek's Avatar
dziadek janek dziadek janek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: usa
Posty: 1 966
Domyślnie

Do wykorzystania jako kartki okolicznościowe.






Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 06-06-2024, 15:10
dziadek janek's Avatar
dziadek janek dziadek janek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: usa
Posty: 1 966
Domyślnie






Ostatnio edytowane przez dziadek janek : 06-06-2024 o 15:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 06-06-2024, 20:05
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 17 391
Domyślnie

Janku zaglądnęłam we wskazane kilka postów temu linki,
oglądam też Twoje prace i szczęka mi opadła.
I nie dziw się, że dyskusja jest niemrawa, wszak z opadniętą szczęką rozmawiać,
i nawet pisać trudno.
W moim guście jest "Przemijanie" i wierzba nad morzem z grającym skrzypkiem.
Gratuluję mistrzostwa w dziedzinie malarstwa z użyciem generatora obrazów.
W animacji też jesteś dobry!

Na innym forum masz pewnie osoby o porównywalnym poziomie umiejętności,
a tu dyskusję między nami porównałabym do dyskusji dwóch kolarzy.
Jeden prowadzi peleton, a drugi dyskutant jest w nim ostatni.
Peleton długi, a ten ostatni to ja. Mogę tylko pogratulować pierwszeństwa,
lecz gawędzić nie ma jak, bo jak się na czymś nie znam to nawet nie wiem o co zapytać.

Tak sobie myślałam właśnie o naszej dyskusji dotyczącej autorstwa obrazków.
Też mam wątpliwości, czy da się przenieść kryteria ze starych technik malarskich
na nowe bez zasadniczych zmian. Bo Ty masz po prostu zamiast pędzla inne,
doskonalsze narzędzie. Tylko widzę problem - na ile to narzędzie jest autonomiczne, a w jakim stopniu
wymaga ręki i talentu człowieka.
Bo jak zupełnie sam generator maluje, to po prostu tworzy ilustrację do opowiadania,
czyli promptu. Np z użyciem Binga ja jestem autorką opowiadania, system autorem ilustracji.
Im bardziej szczegółowe jest moje opowiadanie, tym bardziej wypracowany obraz.
Najlepiej chyba malują gawędziarze
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 06-06-2024, 20:15
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 17 391
Domyślnie

Cytat:
Napisał dziadek janek
Kobieta-wierzba. Moja kolejna praca tematyczna.



Piękna jest ta kompilacja kobiety z wierzbą!
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 07-06-2024, 00:17
dziadek janek's Avatar
dziadek janek dziadek janek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: usa
Posty: 1 966
Domyślnie

Dzięki gratka za miłe słowa. Zacznę od tego, że w malarstwie klasycznym (pędzel) jestem beznadziejnym beztalenciem. Dużo lepiej wychodzi mi malowanie mieszkania ale tego rodzaju "malarstwa" nie zaliczają chyba do sztuki?
Z grafiką cyfrową zetknąłem się przypadkowo 25 lat temu już podczas pobytu w USA kiedy to otrzymałem w prezencie program Jasc Paint Shop Pro. Chwyciło mnie a potem poszło już gładko. Robiłem chyba każdy możliwy rodzaj grafiki:cyfrowe malowanie, 3D, wektory, rastery, animacje, projektowałem strony internetowe. Na dłużej zatrzymałem się w programie Photodex Proshow Producer (animowane slajdy i foto-prezentacje) aż wreszcie w kwietniu zeszłego roku moja młodsza wnuczka Natalia, studentka 3-go roku Pace University pokazała mi generatory A.I. i straciłem dla nich głowę.
Jestem amatorem i grafikę robię wyłącznie dla przyjemności. Co prawda przez pewien czas robiłem na zamówienie strony internetowe i slajdy z różnych uroczystości ale chciałem to robić po swojemu a nie według zachcianek klientów. mnożyły się konflikty i w sumie wróciłem do tego co lubię.
Do Seniora wpadłem odwiedzić moją koleżankę z forum grafika-pomoc Iluzję a przy okazji pomyślałem, że może znajdę kilka chętnych osób zainteresowanych generatorami lub inną formą grafiki komputerowej. Na forum grafika-pomoc mamy osoby o różnym stopniu zaawansowania więc uczymy słabszych i uczymy się od lepszych.
Okay. Rozgadałem się chyba za dużo a nie chcę zanudzać. Może więcej innym razem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 07-06-2024, 00:26
dziadek janek's Avatar
dziadek janek dziadek janek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: usa
Posty: 1 966
Domyślnie

Obraz przedstawiający stylizowaną postać kobiecą z misternymi czarno-białymi wzorami na twarzy. Styl secesyjny. Eleganckie, dekoracyjne, krzywoliniowe formy, inspirowane naturą, ozdobne, szczegółowe.




Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 07-06-2024, 13:17
Jadka.Z's Avatar
Jadka.Z Jadka.Z jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Mazowsze Polska
Posty: 1 068
Domyślnie

Podziwiam! Za trudne dla mnie.
__________________
Jadka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 07-06-2024, 13:37
dziadek janek's Avatar
dziadek janek dziadek janek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: usa
Posty: 1 966
Domyślnie

Jadka.Z a próbowałaś?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 07-06-2024, 16:51
dziadek janek's Avatar
dziadek janek dziadek janek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: usa
Posty: 1 966
Domyślnie

O kurka wodniasta widzę, że awansowałem. Jestem teraz w randze "Czasem zajrzy".
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Człowiek w erze "Sztucznej Inteligencji". waclaw46 Społeczeństwo 675 12-02-2021 11:20
Azjaci najlepsi w testach mierzących iloraz inteligencji - komentarze 212.160.218.xxx Ogólny 0 05-03-2013 19:39
co to za obraz? mangalita Sztuka, kulturoznawstwo 6 27-06-2012 23:42
klopoty z wstawieniem tekstu. stanislaw-cisza eSenior 4 13-03-2012 16:22

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.