menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #166941  
Nieprzeczytane 16-05-2026, 12:08
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 66 829
Domyślnie

Cześć Siri.
Jak mus wyjść na zakupy, to trzeba iść.
Ale fajnie, że już jesteś.
Dzięki za kawę i prognozę.
U mnie teraz przestało padać i +13, w sumie nie jest źle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166942  
Nieprzeczytane 16-05-2026, 12:29
amiii's Avatar
amiii amiii jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 33 816
Domyślnie

Kurcze
coś dopisałam do postu
ale się rozmyśliłam,
chciałam skasować i cały post skasowałam.
A że nie mam teraz już czasu,
to wklejam ten co był.

Cześć.
Słońce, temperatura w sam raz do życia,
szkoda że nie mogę w plener czy do ogrodu....
Cóż, obowiązki towarzyskie też ważne.
Ale "wyrobiona" jestem, zdążę ze wszystkim.
Kusi ogród choć na moment
ale paznokcie pomalowane.

Tak się zastanawiam, kiedy u Was będzie fajna pogoda,
trzy miesiące i już z powrotem zimne miesiące.
Gdzieś mi mignęło, że całe lato w Polsce upalne będzie,
to też niefajnie.

Bogda, czekałaś na deszcz,
to sobotni plusik.

Ciekawe czy Motylkowi popadało
i czy nie marznie na tym leśnym łonie.

Zula




Jest w Anglii taki ogród:




..................




Lubię, to mogę i mogę słuchać.
I patrzeć....

https://www.youtube.com/watch?v=rEwM...ndex=11&loop=0


Udanej soboty.
__________________
"Trzeba natychmiast żyć. Jest później, niż się wydaje." - Baptiste Beaulieu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166943  
Nieprzeczytane 16-05-2026, 13:50
alodia1949's Avatar
alodia1949 alodia1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 13 787
Domyślnie witajcie

za oknem mam pochmurnie ale
bezopadowo

AMIII - wczoraj obejrzałam weselne zdjęcia
strasznie wolno się ładowały
lustrzana droga dla młodych - zabawny pomysł
napisałaś, że żaba załapała się na zdjęcie
w lustrze a ja zobaczyłam kobietę

BOGDA - wkleiłaś niedawno forsycji zdjęcie
to teraz o niej poczytaj

Dzisiaj z bloga dowiecie się niesłychanych
rzeczy o forsycji oraz przeczytacie
nietypowy przepis kulinarny; zapraszam

https://kotnagalezi.home.blog/2026/0...ne-miasto-194/

smacznego:



__________________
Zapraszam na fb "Robótki z komódki" https://www.facebook.com/robotkizkom...homepage_panel

i na blog: https://kotnagalezi.home.blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166944  
Nieprzeczytane 16-05-2026, 18:26
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 496
Domyślnie

czy któraś z was nosi apaszkę, kokardę do torebki?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166945  
Nieprzeczytane 16-05-2026, 21:22
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 66 829
Domyślnie

Dobry wieczór.
Cytat:
Tak się zastanawiam, kiedy u Was będzie fajna pogoda,
trzy miesiące i już z powrotem zimne miesiące.
Gdzieś mi mignęło, że całe lato w Polsce upalne będzie,
to też niefajnie.
Całe lato to trwa 2 góra 3 miesiące.
My jeszcze grzejemy, nie da się siedzieć w zimnej chałupie.
Nawet w blokach uruchomili ogrzewanie.
Żabo, jak paznokcie zrobione, to trzymaj się daleko od ogródka.
Ja dzisiaj wreszcie odchwaściłam maliny z podagrycznika, robiłam w rękawiczkach, a i tak ręce brudne były.
Dzięki za Kubę Badacha, też go mogę słuchać na wciąż.
Cudna ta różowa azalia, prawie jak u mojej sąsiadki, tylko o wiele większa.
Cytat:
BOGDA - wkleiłaś niedawno forsycji zdjęcie
to teraz o niej poczytaj
Alodio, już kiedyś o forsycji czytałam, można z kwiatków robić herbatkę i coś tam jeszcze, ale chętnie jeszcze raz poczytam.
Cytat:
czy któraś z was nosi apaszkę, kokardę do torebki?
Toyka, ja czasem noszę apaszkę przywiązaną do torebki, zwłaszcza na wyjeździe.
Miłego wieczoru.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166946  
Nieprzeczytane 17-05-2026, 07:16
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 26 008
Domyślnie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #166947  
Nieprzeczytane 17-05-2026, 09:51
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 66 829
Domyślnie

Dzień dobry.
Hej Siri.
Dzięki za kawę i prognozę.
Chociaż prognoza nie jest obiecująca, ale od środy ma być już cieplutko...podobno.
|U mnie kropi, a ma padać mocniej, ale nic to, najważniejsze, że się ruszamy i nie narzekamy.
Dobrego dnia Wam życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166948  
Nieprzeczytane 17-05-2026, 14:05
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 157
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda
Dzień dobry.
Hej Siri.
Dzięki za kawę i prognozę.
Chociaż prognoza nie jest obiecująca, ale od środy ma być już cieplutko...podobno.
|U mnie kropi, a ma padać mocniej, ale nic to, najważniejsze, że się ruszamy i nie narzekamy.
Dobrego dnia Wam życzę.
Dzień dobry,
Hej,
dzięki Bogusiu za naprawczo-pogodową obietnicę
A kawę wolę własną, realną. Może być Davidoff Colombia.
Miłego dnia dla Wszystkich
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166949  
Nieprzeczytane 17-05-2026, 15:12
lebuj's Avatar
lebuj lebuj jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: Pierwoszyno , Pomorskie , PL
Posty: 8 040
Domyślnie

Szybko, w biegu pozdrawiam niedzielnie tylko z komórki, bo wiele się dzieje. Może potem więcej z laptopa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166950  
Nieprzeczytane 17-05-2026, 17:32
lebuj's Avatar
lebuj lebuj jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: Pierwoszyno , Pomorskie , PL
Posty: 8 040
Domyślnie

To jeszcze raz ja. Może teraz trochę kolorów.
Przyszła kolejna przesyłka, a w niej sadzonki cynii i bratki.



Jak myśmy wsadzali bratki, Leo wskoczył nam do siatki.

Z kilku gałązek fajnie rozrósł się nam ostrokrzew. Jednak tej zimy
nie przetrzymał. Za to coraz bardziej rozrastają się krzaczki
wokół japońskiej wiśni i robi się mocno fioletowo.




Jeszcze jedno Wam powiem, że moje duże maki będą największe
w historii. Tak bardzo się rozrósł krzak, że w tym roku to chyba
będę sprzedawał mak przed świętami...



Teraz chyba już za bardzo kolorowo, muszę zająć się moją nogą...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166951  
Nieprzeczytane 17-05-2026, 21:14
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 66 829
Domyślnie

Dobry wieczór.
Cytat:
Hej,
dzięki Bogusiu za naprawczo-pogodową obietnicę
Fracie, sama czekam na cieplejsze dni, ta ciągła zimnica bardzo mnie dołuje...wiem, nie mam na to wpływu, ale tęsknię za słońcem, chociaż przed nim muszę się kryć.
Też wolę kawę realną, ale miłe jest, jak ktoś o Tobie pamięta, nawet wirtualnie.
Jurku, to masz nowe zajęcie z sadzeniem kwiatków.
Najbardziej podoba mi się jeden rudy kwiatek w papierowej torbie.
A te fioletkowe kwiatki, to co to jest|?
Szkoda ostrokrzewu, ta zima dużo roślin uszkodziła.
Orzech drugi raz wypuszcza liście, pierwsze mu zmarzły.
Dzisiaj było bardzo zimno, zimniej kal wczoraj, wszystko przez ten lodowaty wiatr.
Czekam na środę, już ma być cieplutko.
Miłego wieczoru.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166952  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 07:41
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 496
Domyślnie

no widzisz a ja mam już ze dwa miesiące bratki na balkonie i zaczynają przekwitać
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166953  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 07:59
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 26 008
Domyślnie



Toy

Ostatnio edytowane przez Siri : 18-05-2026 o 08:05.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166954  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 08:04
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 66 829
Domyślnie

Dzień dobry.
Hej Toyka.
Moje bratki mają się jeszcze dobrze, a przekwitnięte obrywam, wtedy rosną nowe kwiatki.
W zeszłym roku prawie całe lato kwitły, chociaż nie tak pięknie jak teraz.
Dalej pochmurno i mokro, na razie nie pada, ale będzie.
Niech pada, deszcz potrzebny jak powietrze.

Hej Siri.
Dzięki za kawę i prognozę.

Dobrego dnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166955  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 08:15
elik13's Avatar
elik13 elik13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 16 367
Domyślnie

Dzień dobry

Hej Siri i Bogusiu

Wpadłam do chałupki żeby się ogrzać,
a tu w chałupie zimnica jak nie wiem cooo
i nie ma kominka jak na łonie żeby napalić i się ogrzać

Za oknem mam +12 bez żółtego.
Cytat:
Czekam na środę, już ma być cieplutko.
Bogusia żeby to była prawda to i ja poczekam
Będę się teraz "rehabilitować" w niezdrowej
to ciepełko mi się przyda

Żaba jak zwykle znowu poleciała w świat
Żabo trochę więcej jak ciut popadało wreszcie na łonie,
ale to kropla w morzu raczej.

Cieplejszego dnia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166956  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 12:18
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 66 829
Domyślnie

Hej Motylko.
Cytat:
Wpadłam do chałupki żeby się ogrzać,
a tu w chałupie zimnica jak nie wiem cooo
i nie ma kominka jak na łonie żeby napalić i się ogrzać
Tak myślałam, że zimnica wypędzi Cię z łona, no i ta rehabilitacja, oby chociaż była skuteczna.
Kup sobie elektryczny kominek.
U mnie na niektórych osiedlach grzeją w blokach, wszystko zależy od wspólnoty, my też jeszcze rano i przed wieczorem grzejemy, nie ma wyjścia.
U mnie teraz pada i +11...nie podoba mi się temperatura.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166957  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 15:27
alodia1949's Avatar
alodia1949 alodia1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 13 787
Domyślnie witajcie

no, zimno jest i co zrobisz jak nic nie zrobisz?

zawiozłam parę książek do biblioteki w rynku
mają akurat od dziś, w holu, kiermasz
taniej książki, to coś sobie zostawią
do zbiorów a resztę moich do sprzedania

wybieram się i wybieram do Ogrodu Bot.
to wciąż zimno, a w weekendy nie chcę
bo tłok a ogród nie jest wielki, to lepiej
pojechać do parku ale samej trochę się boję

poniżej fragment tego ogrodu


__________________
Zapraszam na fb "Robótki z komódki" https://www.facebook.com/robotkizkom...homepage_panel

i na blog: https://kotnagalezi.home.blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166958  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 17:16
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 218
Domyślnie

Cytat:
Napisał alodia1949

zawiozłam parę książek do biblioteki w rynku
mają akurat od dziś, w holu, kiermasz
taniej książki, to coś sobie zostawią
do zbiorów a resztę moich do sprzedania


cześć !
Z tym kiermaszem to niezły pomysł i chyba muszę napaść na lokalnego radnego, bo buja w obłokach a mógłby coś takiego zorganizować.
Część swoich w przyzwoitym stanie oddałem do biblioteki na półki, ale i zostało mi sporo staroci z lat 60-70 z trudem zdobywanych i po znajomości.
Wywalić na makulaturę szkoda, a pomysłu co z nimi zrobić brak.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #166959  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 17:25
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 218
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda
U mnie na niektórych osiedlach grzeją w blokach, wszystko zależy od wspólnoty, my też jeszcze rano i przed wieczorem grzejemy, nie ma wyjścia.
U mnie teraz pada i +11...nie podoba mi się temperatura.

U mnie w kaloryferach upału nie ma ale czuć że .... cieplej.
A co do temperatur, to chyba Zośka i ogrodniki letko poszalały.
Ale .... na fB u podrzucają mi foty z Kanady Zach... w Vancouver nad Pacyfikiem plus 20C A pod drugiej stronie w Calgary śnieżyce i zablokowana główna droga którą i latem daje popalić...

Sie miejcie...

psst Azalie Żaby tylko z japońskimi wiśniami mogą konkurować
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166960  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 20:12
alodia1949's Avatar
alodia1949 alodia1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 13 787
Domyślnie hej

BOGDA - dzięki, że się uparlaś
i na kocie coś napisałaś

PLUTO - takie kiermasze to najlepiej,
aby organizowały biblioteki na swoim
terenie lub domy kultury,
no jakieś kulturalne instytucje w każdym razie

biblioteka w rynku ma hol i tam się
rozłożyli ze stołami i książkami
nie miałam ze sobą telefonu
więc nie zrobiłam zdjęcia
__________________
Zapraszam na fb "Robótki z komódki" https://www.facebook.com/robotkizkom...homepage_panel

i na blog: https://kotnagalezi.home.blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Osobowy wkufionych połajbowych cz. 78 Alsko Humor, zabawa - wątki archiwalne 19146 12-06-2012 13:21
Osobowy wkufionych połajbowych...cz. 56 tar-ninka Humor, zabawa - wątki archiwalne 515 13-01-2010 08:46
. . . Osobowy wkufionych połajbowych . . .cz.55 . . . tar-ninka Humor, zabawa - wątki archiwalne 521 03-01-2010 08:31
... Osobowy wkufionych połajbowych . . . cz. 54 . . . tar-ninka Humor, zabawa - wątki archiwalne 516 23-12-2009 20:21
. . . Osobowy wkufionych połajbowych . . . cz .52 tar-ninka Humor, zabawa - wątki archiwalne 531 30-11-2009 08:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.