menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #166961  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 20:30
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 29 195
Domyślnie

Cytat:
Napisał alodia1949
no, zimno jest i co zrobisz jak nic nie zrobisz?

wybieram się i wybieram do Ogrodu Bot.
to wciąż zimno, a w weekendy nie chcę
bo tłok a ogród nie jest wielki, to lepiej
pojechać do parku ale samej trochę się boję

poniżej fragment tego ogrodu

Dzień dobry
Alodio, polecam wybrać się do Ogrodu Botanicznego jak najszybciej, byłam tam 12 maja aż z Gliwic
i ogród wyglądał tak (ostatnia okazja, bo tulipany już częściowo się sypią), bliżej niż do Holandii :



Do Ogrodu Japońskiego też warto przy okazji zajrzeć

http://www.klub.senior.pl/dom-wnetrz...520-13522.html
__________________
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
– Maya Angelou

Ostatnio edytowane przez Lulka : 18-05-2026 o 20:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166962  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 21:00
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 66 803
Domyślnie

Dobry wieczór.
Cześć Lulka.
Może Twoje zdjęcia zachęcą Alodię do wybrania się do Ogrodu, od środy ma być cieplej, a u Alodii chyba od jutra, u niej jest zawsze cieplej.
Piękne łany tulipanów i nawet dość długo kwitną, pewnie dlatego, że jest chłodno.
Cytat:
biblioteka w rynku ma hol i tam się
rozłożyli ze stołami i książkami
nie miałam ze sobą telefonu
więc nie zrobiłam zdjęcia
Alodio, takie kiermasze to najlepiej w miejscach zadaszonych, kiedyś u nas organizowali w Alejach, można było swoje książki zostawić, lub wymienić się z kimś innym.
Alodio, czasem jestem uparciuchem.
Świetne zdjęcie zrobiłaś, lubię takie odbicia w wodzie.
Cytat:
U mnie w kaloryferach upału nie ma ale czuć że .... cieplej.
A co do temperatur, to chyba Zośka i ogrodniki letko poszalały.
Pluto, podejrzewam, że Zośka się bardzo rozzuchwaliła i chce poszerzyć swoje działania, co mnie się nie podoba, bo ileż można.
U nas też są piękne azalie i rododendrony, trzeba tylko wybrać się do parku, albo połazić bocznymi uliczkami, osiedle Północ jest pięknie zadrzewione i ukwiecone.
U mnie prawie cały dzień padało, ale tak spokojnie, ziemia wszystko przyjmuje.
Miłego wieczoru.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166963  
Nieprzeczytane 19-05-2026, 07:18
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 25 997
Domyślnie Dzień dobry

Odpowiedź z Cytowaniem
  #166964  
Nieprzeczytane 19-05-2026, 11:28
elik13's Avatar
elik13 elik13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 16 367
Domyślnie

Dzień dobry

Hej Siri

U mnie pochmurno i +17 st.
Czekam na to ciepełko co w środę Bogusia obiecałaś
Zbieram się i śmigam do niezdrowej
co to mnie ma naprawiać

Dobrego dnia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166965  
Nieprzeczytane 19-05-2026, 12:44
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 66 803
Domyślnie

Dzień dobry.
Hej Siri i Motylko.
Siri, dzięki za kawę, właśnie piję w realu, przed chwilą wróciłam z targu.
Motylko, u mnie już dzisiaj jest cieplutko, +18, nie wieje, jest pięknie.
Powodzenia u niezdrowej, niech Cię skutecznie naprawią.
Na targu kwiatowy zawrót głowy, ale nie kupiłam dużo, w rękach niewiele się przytargać.
Głównie zależało mi na jeżówkach, ale sprzedawcy powiedzieli, że na jeżówki za wcześnie, będą dopiero na początek czerwca, to pojadę jeszcze raz.
A dzisiaj kupiłam żółtą funkię, śmierdziuszki, goździki na skalniak i cztery kolory koleusów.
No to czas do roboty.
Dobrego dnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166966  
Nieprzeczytane 19-05-2026, 15:08
alodia1949's Avatar
alodia1949 alodia1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 13 781
Domyślnie witajcie

LULKA - dziękuję ale mieszkam we Wro
całe życie i wielokrotnie w Ogr. Bot. byłam
w różnych porach (oprócz zimy) roku
a marznąć za własne pieniądze to
nie chcę

wybiorę się mając wolnego czasu trochę więcej
bo wisi nade mną załatwianie różnych spraw
oprócz codziennych (zakupy) a potem to
marzę tylko o powrocie do domu

dzisiaj masaż, bank, zakupy

zdjęcie z ubiegłego roku:



__________________
Zapraszam na fb "Robótki z komódki" https://www.facebook.com/robotkizkom...homepage_panel

i na blog: https://kotnagalezi.home.blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166967  
Nieprzeczytane 19-05-2026, 16:22
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 29 195
Domyślnie

Cytat:
Napisał alodia1949
LULKA - dziękuję ale mieszkam we Wro
całe życie i wielokrotnie w Ogr. Bot. byłam
w różnych porach (oprócz zimy) roku
a marznąć za własne pieniądze to
nie chcę


Alodio, zrobisz jak zechcesz, Twoja sprawa, też byłam kilka razy w botaniku we Wrocławiu w różnych porach roku,
zazdroszczę wam trochę tego miejsca...
chciałam tylko pokazać jak tam teraz jest pięknie...porównywalnie do Holandii,
gdzie musiałam jechać wiele męczących godzin,
a tu mam tylko 1,5 godz. jazdy pociągiem czy samochodem i widoki wcale nie gorsze
__________________
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166968  
Nieprzeczytane 19-05-2026, 18:30
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 61 203
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda

Cytat:
Pluto, podejrzewam, że Zośka się bardzo rozzuchwaliła i chce poszerzyć swoje działania, co mnie się nie podoba, bo ileż można.
Dlatego jednej Zośki /za karę/ nie fetowałem..
U nas też są piękne azalie i rododendrony, trzeba tylko wybrać się do parku, albo połazić bocznymi uliczkami, osiedle Północ jest pięknie zadrzewione i ukwiecone.

Jednemu radnemu proponowałem, żeby zaproponował Miastu w miejscu PUCIANA z plastiku pod kamieniołomami stworzenie ogrodu botanicznego, czy czegoś podobnego.
Na takie imprezy pozostałości po wyrobiskach się idealnie nadają.
Zobaczymy czy się wychyli..

pssst
a co do azalii Żaby, to trudno je przebić..
Najlepszego!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166969  
Nieprzeczytane 19-05-2026, 21:23
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 66 803
Domyślnie

Dobry wieczór.
Hej Alodio, Lulka, Pluto.
Alodio, to miałaś znowu zabiegany dzień.
Lulka na pewno wie, że mieszkasz we Wrocławiu, ale chciała Cię skusić na piękny spacer, a Ty zrobisz co Ci pasuje.
Lulka, masz blisko do Wrocławia i samochód, taka drogato dla Ciebie pikuś.
Cytat:
Jednemu radnemu proponowałem, żeby zaproponował Miastu w miejscu PUCIANA z plastiku pod kamieniołomami stworzenie ogrodu botanicznego, czy czegoś podobnego.
Na takie imprezy pozostałości po wyrobiskach się idealnie nadają.
Zobaczymy czy się wychyli..
Pluto, wychylić się może, ale sam wiele nie zdziała, a nie wiadomo, czy większości taki pomysł się spodoba.
To wszystko nie jest takie proste.
Cytat:
a co do azalii Żaby, to trudno je przebić..
No dobra, niech Ci będzie.
Miłego wieczoru.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166970  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 07:16
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 25 997
Domyślnie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #166971  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 08:47
elik13's Avatar
elik13 elik13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 16 367
Domyślnie

Dzień dobry

Hej Siri

Żółtego za oknem mam teraz po kokardę i +17 st.
znaczy, że ciepełko wreszcie chyba nadchodzi

Dobrego dnia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166972  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 13:47
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 66 803
Domyślnie

Dzień dobry.
Hej Siri i Motylko.
Siri, taka prognoza mi się podoba.
Cytat:
Żółtego za oknem mam teraz po kokardę i +17 st.
znaczy, że ciepełko wreszcie chyba nadchodzi
Motylko, obiecali od środy i jest.
Też się cieszę, że ciepełko wreszcie do nas dotarło.
Rano byłam u "wampira", dzisiaj było wyjątkowo dużo ludzi.
W drodze powrotnej zrobiłam drobne zakupy, kawa wypita, łapię oddech i do ogródka.
Dobrego dnia Wam życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166973  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 16:57
alodia1949's Avatar
alodia1949 alodia1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 13 781
Domyślnie witajcie

jestem wykończona psychicznie
i trochę fizycznie

byłam w dwóch urzędach, w obu załatwiłam swoją sprawę połowicznie bo muszą nabrać mocy urzędowej
nawet w innym mieście, a wielu urzędników musi udokumentować za co bierze pensję

a Ty kliencie czekaj aż urząd łaskawie wyda decyzję

na wzmocnienie brzucha i ducha poszłam na lody i świeżo wyciskany sok grapeifruitowy

a potem trochę przez miasto piechotą, wybierając tam gdzie coś rośnie, nie tylko domy, słonecznie było
choć zapowiadali opady

dotarłam na czterech łapach; dobrze, że obiad miałam prawie gotowy, bo nie chciało mi się wstępować do knajpy, bo nie wiadomo czym człowieka strują
__________________
Zapraszam na fb "Robótki z komódki" https://www.facebook.com/robotkizkom...homepage_panel

i na blog: https://kotnagalezi.home.blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166974  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 17:35
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 495
Domyślnie

czy ta wstążka wygląda infantylnie? proszę szczerze


https://i.postimg.cc/L8f6ZvGm/2026-05-20-17-30-16.jpg
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166975  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 21:09
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 66 803
Domyślnie

Dobry wieczór.
Cytat:
byłam w dwóch urzędach, w obu załatwiłam swoją sprawę połowicznie bo muszą nabrać mocy urzędowej
nawet w innym mieście, a wielu urzędników musi udokumentować za co bierze pensję
Alodio, każdy musi przejść z urzędem "ścieżkę zdrowia", ale współczuję.
Cytat:
czy ta wstążka wygląda infantylnie? proszę szczerze
A dlaczego infantylnie?
Dla mnie jest w porządku.
A komuś się nie spodobała?
Dzisiaj był cieplutki dzień i tak ma dłużej i to mnie cieszy.
Popracowałam trochę w ogródku, ale kręgosłup się zbuntował i musiałam odpuścić.
Miłego wieczoru.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166976  
Nieprzeczytane 21-05-2026, 07:48
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 25 997
Domyślnie Dzień dobry

Odpowiedź z Cytowaniem
  #166977  
Nieprzeczytane 21-05-2026, 07:57
elik13's Avatar
elik13 elik13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 16 367
Domyślnie

Dzień dobry

Hej Siri

U mnie teraz pogodnie i +17 st.
Straszą burzami, no burze to niekoniecznie
ale dobrze by było żeby porządnie popadało

Bogusia nie szalej z robotą
dbaj i oszczędzaj swój kościotrup
bo części zamiennych nie ma

Alodio sprawy urzędowe potrafią zepsuć newry,
ale dobrze, że chociaż lody wzmocniły Ci to i owo

Pogodnego dnia

Ostatnio edytowane przez elik13 : 21-05-2026 o 08:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166978  
Nieprzeczytane 21-05-2026, 10:14
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 66 803
Domyślnie

Dzień dobry.
Hej Siri i Motylko.
Siri, dzięki za kawę i prognozę.
U mnie prawie jak u Motylki +17 i pochmurno, czasem słonko się pokazuje.
Cytat:
Bogusia nie szalej z robotą
dbaj i oszczędzaj swój kościotrup
bo części zamiennych nie ma
Prawdę gadasz Motylko, wczoraj troche przesadziłam z robotą, ale sama wiesz, jak to jest, rzucisz okiem...trzeba by to zrobić, kończysz, a oko leci w inną stronę i znowu robota czeka.
Dzisiaj nawet palcem nie kiwnę, nastawiłam budzik na 7,30 i wyłączyłam, wstałam o 9-ej, powoli się rozkręcam i wybieram się do city.
Dobrego dnia dla Was.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166979  
Nieprzeczytane 21-05-2026, 14:55
lebuj's Avatar
lebuj lebuj jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: Pierwoszyno , Pomorskie , PL
Posty: 8 037
Domyślnie

I ja znalazłem chwilkę po kilkudniowym odpoczynku.
Noga daje do wiwatu, nic się robić nie chce.
Cytat:
Napisał bogda
Też się cieszę, że ciepełko wreszcie do nas dotarło.
U mnie też było ciepełko. Trochę rozrabialiśmy w ogrodzie.



Znalazłem siedzącą pracę i pomagałem żonie przy sadzeniu ogórków.



Sadzonki dorodne, "rasa" śremska, myślę, że ogórasy też będą dorodne.
Dzisiaj zamówiłem jeszcze petunie zwisające na półeczki
do szkieletu pod moimi panelami. Niech jest kolorowo.

Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166980  
Nieprzeczytane 21-05-2026, 15:48
alodia1949's Avatar
alodia1949 alodia1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 13 781
Domyślnie witajcie


JUREK niedługo staniesz się
ogórkowo - ogródkowym potentatem

TOY - najważniejsze czy Tobie się
ta apaszka przy torebce podoba
a jak komuś nie, to niech nie patrzy

dzisiaj kolejna sprawa urzędowa
z tych lżejszych
razem ze znajomą w biurze
a potem posiłek regeneracyjny
w lodziarni

mamy ciepło, może trochę za bardzo
jak na maj, bo co będzie za miesiąc - dwa?
__________________
Zapraszam na fb "Robótki z komódki" https://www.facebook.com/robotkizkom...homepage_panel

i na blog: https://kotnagalezi.home.blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Osobowy wkufionych połajbowych cz. 78 Alsko Humor, zabawa - wątki archiwalne 19146 12-06-2012 13:21
Osobowy wkufionych połajbowych...cz. 56 tar-ninka Humor, zabawa - wątki archiwalne 515 13-01-2010 08:46
. . . Osobowy wkufionych połajbowych . . .cz.55 . . . tar-ninka Humor, zabawa - wątki archiwalne 521 03-01-2010 08:31
... Osobowy wkufionych połajbowych . . . cz. 54 . . . tar-ninka Humor, zabawa - wątki archiwalne 516 23-12-2009 20:21
. . . Osobowy wkufionych połajbowych . . . cz .52 tar-ninka Humor, zabawa - wątki archiwalne 531 30-11-2009 08:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.